gemeente UITVERKOOP LIMMEN. LET OP!!! rik 3 gangen wildmenu 32,50 HOMETRAINER' VERHUUR KORTINGEN van 30% Olga Grootendorst SINK'S AARDAPPELEN, GROENTE EN FRUIT Net zwanger? Restaurant Gastronome mMMlsig weg «eg weg wefl Raadsvergadering Wet Voorzieningen Gehandicapten Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 072 5051456 Vergunningen Voorgenomen medewerking Verleende bouwvergunningenl-toestemming Sloopvergunningen Kapvergunning Spreekuur wethouders Onderzoek samenwerken/samengaan Akersloot-Castricum-Limmen Opinieonderzoek onder bevolking Onderzoek samenwerken/samengaan nadert einde Inspraak bevolking Politieke besluitvorming Wegens verhuizing van 4-11 t/m 15-11 op alle merken ook op dames- en herenschoenen 072 5051585 3 30 TOT 16.00 UUR OP DE VUURBAAK 4 kilo cox d'orange5,00 6 pond Elstar, klasse 1 5,00 6 pond Jonagold, klasse 15,00 2 kilo Gieser wildeman 2,50 Héél kilo witlof1*00 Hèt adres noor de beste kwaliteit en de laagste prijzen!! Geboortekaarten - Trouwkaarten Nu ook op zaterdag geopend van 11.00 tot 17.00 uur. VANDENmOQAARD voor fitness- en revalidatiedoeleinden Voor meer informatie: Bosman Tweewielers Westerweg 295, Heiloo. tel. (072) 533 12 41. Wij zijn alle dagen geopend vanaf 17.00 uur UITKIJKPOST - 5 NOVEMBER tijdstip: donderdag 13 november 1997 om 20.00 uur plaats gemeentehuis, Zonnedauw 4 te Limmen agenda: I Opening. 2. Besluitenlijst van de raadsvergadering van 9 okt 1997. 3. Ingekomen stukken en evt. mededelingen. 4. Voorstel tot vaststelling van de begroting 1998. 5. Belastingvoorstellen 1998. 6. Voorstel inzake oprichting van een Regionaal Indicatieorgaan Noord-Kennemerland. 7. Voorstel tot vaststelling van het Milieuprogramma 1998. 8. Voorstel tot vaststelling van de bodemnotitie gemeente Limmen. 9. Voorstel tot het verlenen van een bijdrage in de kosten van bedrijfsverplaatsing van van der Steen en Kleverlaan. 10. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe Gemeenschappelijke Regeling Limmen-Akersloot. I I. Begrotingswijzigingen 1997. 12. Sluiting. Bovenstaande raadsvergadering is openbaar. In het gemeentehuis en de bibliotheek kunt u de stuk ken van deze vergadering inzien. Afhalen van raadsstukken Houders van een abonnement zonder portokosten, kunnen de raadstukken afhalen bij de receptie van het gemeentehuis (van 8.00 tot 12.30 uur en - behalve vrijdagmiddag - van 13.30 tot 17.00 uur). In deze rubriek treft u informatie aan over de mogelijkheden van de Wet Voorzieningen Gehandicapten. Deze week gaat het over: Vervoersvoorzieningen U bent moeilijk ter been? En ondervindt u beperkingen om u buitenshuis te verplaatsen? Dan kunt u mogelijk een beroep doen op de Wet Voorzieningen Gehandicapten. Aanvraagformulieren voor voorzieningen zijn verkrijgbaar op het gemeentehuis. Kilometervergoeding Kunt u vanwege uw handicap geen gebruik maken van het openbaar vervoer? Bijvoorbeeld omdat de bushalte voor u te ver lopen is, of omdat u in een rolstoel zit? Dan kunt u een kilometervergoeding aanvragen voor het gebruik van de taxi, uw eigen auto, de rolstoel taxi of de rolstoelbus. Overigens, als u regelmatig naar het ziekenhuis of naar specialisten moet, bestaat hiervoor een andere regeling. Voor informatie over deze regeling kunt u terecht bij uw ziektekos tenverzekeraar. Declareren De vergoeding voor het gebruik van de taxi (of uw eigen auto) is maximaal f 1737,- per jaar. Als u aangewezen bent op vervoer per rolstoeltaxi (of rolstoelbus) is de vergoeding maxi maal f 2607,- per jaar. Wanneer u in aanmerking komt voor een kilometervergoeding krijgt u een aantal declara tieformulieren toegestuurd. Iedere drie maanden krijgt u vervolgens een voorschot op uw bank- of girorekening overgemaakt. Aan de hand van de declaratieformulieren (die u ieder kwartaal moet invullen) wordt tenslotte de definitieve vergoeding vastgesteld. Inkomensgrens U komt niet altijd in aanmerking voor een kilometervergoeding. Zelfs niet als u geèri ge bruik kunt maken van het openbaar vervoer. De inkomensgrens is voor echtparen en samenwonenden f 2817,29 netto per maand en voor alleenstaanden f 1972,10 netto per maand (per 1-1-97). Als uw inkomen echter net iets hoger is dan de inkomensgrens die voor u geldt, komt u misschien in aanmerking voor een gedeeltelijke kilometervergoeding. Wat gebeurt er met uw aanvraag? Als u een aanvraag doet voor een kilometervergoeding, dan wordt eerst bekeken of uw in komen niet te hoog is. Als uw inkomen niet te hoog is, wordt vervolgens onderzocht of u inderdaad geen gebruik kunt maken van het openbaar vervoer. De Indicatiecommissie adviseert het gemeentebestuur over uw aanvraag. Het gemeente bestuur beslist. Als het gemeentebestuur akkoord gaat, dan krijgt u een kilometervergoeding. ServiceTaxi Sinds juni 1996 rijdt de ServiceTaxi in Noord-Kennemerland. Hiermee kunt u zich op een gemakkelijke wijze verplaatsen naar ieder adres in de regio. De tarieven van de ServiceTaxi zijn. lager dan van de gewone taxi. Daarnaast kunt u hulp krijgen bij het in- en uitstappen. Eerl uitkomst voor iedereen die slecht ter been is. De ServiceTaxi rijdt zeven dagen per week van 's morgens 09.00 uur tot 's avonds 24.00 uur. Omdat het niet om een gewone taxi gaat, moet u minimaal één uur van tevoren bellen. Het kan gebeuren dat de ServiceTaxi hooguit een kwartiertje eerder of later bij u voor rijdt, omdat er misschien nog andere mensen moeten worden opgehaald. Als u een kilometervergoeding krijgt in het kader van de Wet Voorzieningen Gehandicapten en/of als u 65 jaar of ouder bent, dan kunt u binnenkort tegen een goed koper tarief van de ServiceTaxi gebruik maken dan andere mensen. U kunt de ServiceTaxi bestellen via nummer 06-8686. Meer informatie Bent u niet zeker of u een beroep kunt doen op de Wet Voorzieningen Gehandicapten, belt u dan gerust met de sector Welzijn of kom even langs. De sector is bereikbaar op maandag, woensdag en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur (tel. 5051456). kenbaar maken. Deze reacties dienen te worden gericht aan burgemeester en wethouders. Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Voor het inzien van de aanvragen en voor mondelinge reacties kunt u telefonsch een afspraak maken met de heer J.W.Kruizinga, tel. 0251-314253. Standplaats 't Kieftenland 58 Aantal 3 Boomsoort berk Burgemeester en wethouders hebben vergunning verleend aan carnavalsvereniging De Uylenspieghels, ex artikel 155 APV, voor het inzamelen van lege flessen op zaterdag 22 no vember a.s. van 09.00 uur tot 15.00 uur. De burgemeester heeft vergunning verleend aan carnavalsvereniging De Uylenspieghel, ex artikel 16 APV, voor het gebruik maken van geluidsapparatuur op zaterdag 22 november a.s. van 09.00 uur tot 15.00 uur. Tegen deze besluiten kunt u op grond van artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na verzending van deze besluiten een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Een bezwaarschrift tegen het besluit tot vergunningverlening voor het inzamelen van flessen (art. 155 A.P.V.) dient te worden gericht aan burgemeester en wethouders van Limmen, postbus 9, 1906 ZG te Limmen. Een bezwaarschrift tegen het besluit van de burgemeester tot het verlenen van een muziekver- gunning (art. 16 A.P.V.), dient te worden gericht aan de burgemeester van Limmen, postbus 9, 1906 ZG te Limmen. De besluiten worden hierdoor niet automatisch geschorst. Indien dan ook onverwijlde spoed dit vereist, kan hangende de bezwaarschriftenprocedure, een voorlopige voorziening worden ge vraagd aan de president van de rechtbank te Alkmaar (postbus 252, 1800 AG) De griffierechten hiervoor bedragen 200,- voor natuurlijke personen en 400,- voor rechtspersonen. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij van plan zijn om met behulp van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening jo. artikel 50, vijfde lid van de Woningwet medewerking te verlenen aan: - de bouw van een garagebedrijf/autospuiterij en twee bedrijfswoningen gelegen aan de Rijksweg (het perceel gelegen tussen de woningen Rijksweg 154 en 156) te Limmen. - het aan de achterzijde uitbreiden van het garagebedrijf gevestigd aan de Rijksweg 50 te Limmen. Deze bouwplannen zijn in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan en ligt met ingang van 6 november 1997 gedurende twee weken voor een ieder in het gemeentehuis ter inzage. Tijdens deze periode kunnen schriftelijk bedenkingen naar voren worden gebracht bij burgemees ter en wethouders van de gemeente Limmen, Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Burgemeester en wethouders hebben besloten bouwvergunning/-toestemming te verlenen voor: - Molenweg 43 bouwen van een berging/stalling - Keizerskroon 22 plaatsen van een tuinhuisje - Brugstraat 10 vergroten van de schuur - Theebos 34 veranderen van de garage Bij de gemeente is onderstaande aanvraag om een kapvergunning ingekomen. De aanvraag ligt van af de dag na datum van deze publicatie gedurende zes weken ter inzage bij de gemeenschappelijke technische dienst. Belanghebbenden kunnen gedurende deze termijn hun zienswijze over een aanvraag schriftelijk Burgemeester en wethouders hebben een sloopvergunning afgegeven voor: - Rijksweg 8183, 85 ^3 - Burg Nieuwenhuysenstraat I Tegen bovengenoemde beschikking(en) kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht als belanghebbende binnen 6 weken na deze kennisgeving schriftelijk en gemotiveerd bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Limmen. Wanneer u een bezwaarschrift heeft ingediend, kunt u eveneens bij de president van de rechtbank binnen genoemde termijn een verzoek om voorlopige voorziening indienen. Het verzoek moet worden gericht aan de president van de arrondissementsrechtbank, sector bestuursrecht, correspondentieadres: Postbus 252, 1800 AG, Alkmaar. Nadere inlichtingen kunt u krijgen bij de sector Algemene Zaken van de gemeente Limmen. Het spreekuur van de wethouders is op dinsdagavond van 19.00 tot 20.30 uur. Als u het spreek uur wilt bezoeken dan moet u een afspraak maken. Dit kan tijdens kantooruren (telefonisch of persoonlijk) bij de receptie van het gemeentehuis. Het onderzoek naar de mogelijke varianten van samenwerking/samengaan van de gemeenten Akersloot, Castricum en Limmen zit thans in de fase waarin verschillende varianten worden be schreven en geëvalueerd. Een belangrijk onderdeel van het onderzoek is de communicatie over de resultaten. Na elke fase worden de resultaten van het pnderzoek besproken met een speciaal voor dit doel opgerichte stuurgroep. In overleg met deze stuurgroep wordt bovendien de beoogde richting van het onderzoek vastgesteld. Ook vindt er een terugkoppeling plaats over de meest recente uitkomsten naar de gemeentera den van Akersloot, Castricum en Limmen. Op 22 oktober heeft deze terugkoppeling plaatsgevonden. Om een goed beeld te krijgen van de maatschappelijke samenhang tussen de drie gemeenten heeft er ook uitvoerig overleg plaatsgevonden met verschillende maatschappelijke organisaties. Om ook de bevolking van de gemeenten Akersloot, Castricum en Limmen te raadplegen bij deze belangrijke beslissingen, wordt in de drie gemeenten een opinieonderzoek gehouden. In een aantal ronden worden inwoners van de drie gemeenten telefonisch geïnterviewd over de plannen tot samenwerking/samenvoeging. Qg eerste twee ronden van dit onderzoek zijn inmiddels afgerond. In totaal hebben 305 inwoners medewerking verleend aan de telefonische enquêtes. Wat weet de bevolking? Het onderzoek naar de publieke opinie laat een aantal interessante resultaten zien. Een belangrijk onderdeel van zowel de eerste als de tweede enquêteronde vormde de gemfor- meerdheid van de bewoners. In Castricum blijkt 62 procent van de inwoners (enigszins) op de hoogte te zijn van de huidige plannen. Voor de gemeenten Akersloot en Limmen ligt dit percentage echter veel hoger. In deze gemeen ten zegt 90 procent van de inwoners op de hoogte te zijn van de plannen over samenvoeging of samenwerking. Als er echter gevraagd wordt de drie gemeenten te noemen die bij de huidige plannen willen samenwerken of samenvoegen dan blijkt de geinformeerdheid iets lager. Van de inwoners van Limmen weet bijna de helft de drie juiste gemeenten te noemen. Voor Castricum en Akersloot geldt dat respectievelijk 31% en 35% juist is geïnformeerd. Overigens kan de meerderheid wel twee van drie juiste gemeenten noemen. In Limmen wordt naast Castricum en Akersloot vooral Heiloo vaak genoemd. Inwoners van Castricum en Akersloot denken juist vaker dat Uitgeest bij de huidige plannen is betrokken. Dit is niet zo vreemd als men bedenkt dat vooral deze twee gemeenten wel lang in beeld zijn geweest (en nog steeds zijn), bij de plannen tot samenwerking of samenvoeging. Oordeel bevolking over samenvoegen In de enquête is ook gevraagd naar het oordeel van de inwoners over het samenvoegen van verschillende gemeenten. Van de Castricummers denkt slechts 30% positief over samenvoegen. Bewoners uit Limmen blijken met 60 procent het meest positief over samenvoegen te oordelen. Akersloot zit er met 45% van de bevolking die positief oordelen tussenin. Het lage percentage in Castricum wordt mede veroorzaakt doordat de meerderheid vindt dat Castricum zelfstandig kan blijven bestaan. Limmers zijn zich er juist meer van bewust dat Limmen niet zelfstandig kan blijven bestaan. Bevolking wenst groene toekomst In de enquête over de publieke opinie is ook een vraag opgenomen over de toekomst van het gebied rond Castricum, Akersloot en Limmen. Aan de inwoners werd gevraagd een keuze te maken tussen een groeivariant of een groene variant. Voor alle drie de gemeenten geldt dat de inwoners vooral kiezen voor een groene variant, waar bij de nadruk ligt op recreatie en behoud van het huidige landschappelijk karakter en niveau. In Castricum is zelfs 90 procent voor deze groene variant. Zowel in Akersloot als in Limmen geeft 80 procent hieraan de voorkeur. Voor de andere variant waarbij de nadruk ligt op groei van ondermeer de bedrijvigheid en het woongebied wordt slechts door I op de 5 inwoners gekozen. In Castricum is dit percentage met 10 procent nog veel lager. Wie met wie? Het uiteindelijke doel van het onderzoek is het uitbrengen van een advies over samenwerking dan- wel samenvoeging. Belangrijk onderdeel van het advies is de vraag met welke combinatie van gemeenten dit moet gebeuren. Om te achterhalen wat de bevolking vindt van de verschillende varianten, is aan de inwoners gevraagd een oordeel te geven over een aantal combinaties van gemeenten. Castricummers staan behoorlijk positief tegenover de CAL-variant (Castricum, Akersloot en Limmen). De helft van de inwoners vindt deze combinatie goed tot zeer goed, terwijl slechts 15 procent aangeeft het een slecht idee te vinden. De overige respondenten beoordelen deze variant als redelijk.., Bewoners uit Akersloot zijn meer verdeeld op dit punt. Iets meer dan éénderde van de inwoners staat negatief ten opzichte van de variant met Castricum en Limmen en een derde deel is positief over deze combinatie. Men oordeelt in Akersloot juist veel positiever over samenwerking of samenvoeging met alleen Limmen. Hieruit blijkt ook weer de wens van de inwoners om zelf standig danwel kleinschalig te blijven. Limmers'Zitten er qua oordeel over de CAL-variant tussenin. 45 procent van de inwoners van Limmen oordeelt (zeer) positief, terwijl ook nog eens één op de drie aangaf dit een redelijk alter natief te vinden. Overigens wordt ook de combinatie Limmen met Heiloo ongeveer even hoog gewaardeerd. Uitgeest? Heiloo? Tenslotte is gevraagd of Uitgeest danwel Heiloo bij de CAL-variant betrokken zou moeten worden. De meningen over het al dan niet betrekken van Uitgeest bij de variant met Castricum, Akersloot en Limmen zijn voor de drie gemeenten ongeveer gelijk. De voor- en tegenstanders houden elkaar redelijk in evenwicht. De meningen van de inwoners van Akersloot springen er iets uit, doordat ze wat vaker aangeven dat Uitgeest er bij betrokken moet worden. Dit verschil tussen aan de ene kant Akersloot en aan de andere kant Castricum en Limmen is gro ter als wordt gevraagd of Heiloo bij de CAL-variant betrokken moet worden. Maar liefst 81 procent van de inwoners van Akersloot geeft duidelijk te kennen dat Heiloo er niet bij betrokken moet worden, terwijl de meningen in zowel Castricum als Limmen meer zijn verdeeld. Vervolg enquête In de komende weken wordt verder telefonisch geënquêteerd, zodat een duidelijk beeld wordt verkregen van de meningen van de inwoners van de drie gemeenten over samenwerking of sa menvoeging met andere gemeenten. Met deze opinie van de bewoners kan dan weer rekening worden gehouden bij de uiteindelijke keuze van mogelijke varianten. Op 22 oktober jl. hebben de gemeenteraadsleden van Akersloot, Castricum en Limmen instem mend gereageerd op de voortgang van het onderzoek naar samenwerken/samengaan. Naast een rapportage over de stand van het onderzoek, heeft het onderzoeksbureau inzicht gegeven in de afwegingen die bepalend zijn voor mogelijke varianten van samenwerken/samengaan. Deze varianten worden in de thans aangevangen onderzoeksfasen uitgewerkt. De bevolking van de drie gemeenten kan een actieve bijdrage leveren aan de politieke besluitvorming. Op woensdag 12 november (tijdens een avondbijeenkomst in Akersloot) kunnen de maatschap pelijke organisaties reageren op het ontwerp-eindadvies. Op donderdag 20 november wordt het eindadvies van het onderzoeksbureau gepubliceerd. Over dat eindadvies zijn er in de drie gemeenten op maandag I december hoorzittingen voor in woners. Over de locatie van de hoorzitting in Limmen kunt u volgende week meer lezen. Op maandag 8 december wordt in Limmen op een conferentie voor de gemeenteraadsleden van de drie gemeenten het eindadvies toegelicht. Tenslotte zullen de drie gemeenteraden over het eindadvies beraadslagen tijdens bijzondere raads vergaderingen op woensdag 17 december (Limmen en Castricum) en donderdag 18 december (Akersloot). DE ALLERMOOISTE Grote collectie OCCASION ROZEN HAALT U BIJ DAMES- EN HEREN- HENK SCHOLTEN, FIETSEN v.a. f 150,-. Bloembinderij, Stationsweg BOSMAN TWEEWIELERS 88a, tel. 5335129 Te koop: OUDE KOE Westerweg 295, Heiloo, tel. 072 5331241. MEST voor de tuin. Thuis Te koop: ORGEL SOLINA bezorgd. 072 5336505. eminent D117 veel moge- lijkheden. tel. 072 533486. Schoenconsulente Alles deskundig gemeten in lengte en breedte Bogerdlaan 18 -1906 XS Limmen VAN GOGH'S IRIS HOVENIERS, voor al uw tuinwerkzaamheden, onder houd, aanleg, ontwerp en sierbestrating. Tel. 072 5336002. Geen opdracht is voor ons te klein. Meerna TRAPSKELTERS EN SCHOMMELS, West- dijk 30, Zuid-Schermer, tel. 072 5044482. Geopend dins dag t/m vrijdag van 13.00- 18.00 uur. Zaterdag de gehe le dag geopend. Anders liefst na tel.afspraak. Deze vrijdag: (Deze aanbiedingen gelden alléén vrijdag 7 november in Limmen) Graag tot ziens op vrijdag op de Vuurbaak Kleurkopieën en -prints v.a. 0,65 excl. BTW Als moderne drukkerij zijn wij ook klantvriendelijk ten aanzien van de openingstijden. DRUKKERIJ WM ALLE (DIGITALE) PRINTTECHNIEKEN Nieuwenhuijsenstraat 27 Limmen (bij stoplichten afslaan in westelijke richting) Tel. (072) 50515 58 D.T.P. LITHOGRAFIE EEN KLEINE MOEITE VOOR ZO'N GROOT GELUK Bel voor meer informatie of aanmelding gratis 0800-022 80 70, of je informatrice: Marian van Lente, tel. 0251-24 00 61 193 Soorten stofzuigerzak- ken onderdelen koopje op de wo.-markt bij 't Loo. Alle montage gratis. Info: STOF- ZUIGERKRAAM. SCHOON/DROOG- LOOPMATTEN nieuwste kleuren en ook op maat leverbaar. Info: STOFZUI- GERKRAAM. BOERENBONT SERVIES, alles uit voorraad leverbaar, zoniet dan plm 1 week BEEMSTER'S KADO, Westerweg 353 hk/het Zevenhuizen, 1852 AJ Heiloo. Mevr. Becker-van Velzen. PEDICURE-CHIRO PO- DISTE. Voor algehele VOETVERZORGING tevens steunzglen. Behande ling ook bij u thuis. De Hofstee 32, Heiloo, tel. 072 5340341. Te koop: AMERIKAANS GRENEN VLOERHOUT 15 en 20 cm breed; Pitch pine vloerhout 20 cm breed; Boeren vloerhout. FA. METZELAAR EN ZN. Bogerdlaan 25, Limmen, tel. 072 5051379 b.g.g. 5052977. Rijksweg 100, 1906 BK Limmen, telefoon 072 505 12 96, fax 072 505 34 74

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 16