Omwonenden Lagelaan tegen komst golfbaan Paul Haenen in De Beun V* Bestemmingsplan Landelijk Gebied door de raad Jacks Falkland Goed i B&G -7 DOCV7 Van Osmode AANBIEDING nu vanaf 179,- grote sortering UniqueQ 'Unique i. Dames pullovers alle Heren pul lovers nu met 25 /O dames-le etage herenmode winkelhort loo Heiioo Koud kunstje! Uw Oogmerk Opticien Akersloot is te mooi om hard doorheen te rijden: Tank Mac Tank kijk de prijs en ver^pSjkï -APELLA NOVEMBER 1997 ^LqJU Drukkerij uitkijkpost bv I E UWSBLAD VOOR HEILOO E N OMSTRE K 62e JAARGANG NO. 45 r~f r - Gemeente tegen uitbreiding of verplaatsing Schiphol Gewapende overval in 't Loo Basisscholen schaatsen voor water Eerste prijs voor Fanfare Showband Warme douche! Gevonden voorwerpen Voorlichting duurzaam bouwen komedie "Dubbel Wraak" De Beun Aanvang: 20.15 uur JOHN MOEN GOED GEZIEN Vraag naar de GRATIS Mac Tank Creditcard voor dag en nacht tanken. SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 Heiloo krijgt politiesurveillanten fyiiU Gall Ik ben lid van C.C.H. omdat: CEES HACHMANG LOODGIETERS Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) V.V i De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Op vrijdag 3 oktober kon den ze tijdens een hoorzitting hun bezwaren tegen de aanleg van de golf baan toelichten. Zonder veel resultaat overigens, want twee weken later las de firma Rotteveel in de Uitkijkpost dat alle bezwaren, op die van Amoco na, ongegrond waren verklaard door het college. Andere bezwaren waren inge diend door collega-agrariërs, de WLTO, GroenLinks, Milieucontact Heiloo en golfclub Sluijspolder uit Alkmaar. De bezwaarmakers zijn echter vastbeslo ten het er niet bij te laten zitten. „Als je de krant leest, de wethouder hoort praten en de golfclub gelooft, dan lijkt het alsof alles al rond is. Maar de bezwaarmakers zitten nog met een heleboel vragen. Vragen waarop we nog geen antwoord hebben gekregen," aldus Rotteveel. De protesten worden tot op heden niet gehoord en zij vinden dan ook dat ze van het kastje naar de muur Worden gestuurd. Rotteveel is ronduit tegen de komst van een golf baan. Initiatiefnemer Golf Country Club Heiloo wil een golfbaan van negen ho les aanleggen aan de zuidoostzijde van Heiloo, het gebied dat grofweg gezegd omzoomd wordt door Ypestein, de A9, de Lagelaan en de Oosterzijweg. Op dit gebied rust van oudsher een agrarische bestemming. Daarom is de gemeente, die de golfbaan wel zag zitten, een arti kel 19 procedure gestart om er een recreatieve bestemming aan te geven. De meerderheid van de gemeenteraad gaf er in mei haar goedkeuring aan. „Als alles doorgaat wordt er een prach tig mooi landschap ondersteboven gegooid. Een groot stuk kostbaar agra risch gebied wordt dan opgeofferd aan het plezier van enkelingen." Naar de rechter Overigens heeft de gemeente wel een voorbehoud gemaakt. Zo mag de komst van de golfbaan een eventuele aftakking van de A9 niet frustreren. De driving range (een oefenweidje), nu gesitueerd aan de zuidzijde van de Lagelaan, zou in een later stadium dan alsnog verplaatst moeten worden. En om die driving range gaat het Rotteveel nu net. Die staat namelijk ingetekend op een perceel grond, dat in de ruilverkaveling ligt. Rotteveel om sluit met zijn land het bewuste stuk grond aan drie zijden. De landinrich tingscommissie is inmiddels een proce dure begonnen. Een kwestie waarover de rechter binnenkort uitspraak moet doen. En dan bestaan er ook nog plannen om de golfbaan in de toekomst uit te brei den in zuidelijke richting naar het vol wassen formaat van achttien holes. Rotteveel klinkt strijdvaardig: „Van ...yw sN^rv ïvSXr - 'i - <-- <v l Nu grazen er nog koeien, straks ligt er misschien een golfbaan ons krijgen ze in elk geval geen meter grond. Nu niet en nooit niet." Hij betwijfelt sowieso de noodzaak van een golfbaan. „Alle golfbanen in Noord- Holland zitten te springen om leden." Momenteel is de golfclub bezig om de benodigde grond voor de golfbaan te verwerven. Een enkele agrariër heeft al een intentieverklaring getekend dat ze bereid zijn te verkopen, anderen kijken het nog even aan. De golfbaaa strekt zich tevens uit over zeven hectare gemeentegrond, die nu nog voor drie jaar verpacht is. Dat afkopen zal flink geld gaan kosten, zo schat Rotteveel. „En wat gebeurt er dan met die grond? Gaat de gemeente die verkopen aan de golfclub?" Uitbreiding van de baan Rotteveel voelt zich door de gemeente met een kluitje in het riet gestuurd. Bij de hoorzitting, die afgenomen werd door de wethouders J. Wuijster en R. Bos en een ambtenaar van VROM, werd er volgens hem slechts naar een enkele spreker serieus geluisterd. Hij begrijpt ook niet hoe het mogelijk is dat hij al in juni een schrijven van de provincie kreeg, waarin toestemming werd verleend voor het ontgronden ten behoeve van de golfbaan, ook voor per celen van bezwaarmakers. „De provin cie moet toch nog toestemming ge ven?" Rotteveel is bang voor de gevolgen als de baan er eenmaal ligt. Hij vreest overlast van het verkeer, is bezorgd over de veiligheid rond de golfbaan, betreurt het dat het uitzicht blijvend zal veranderen en last but not least is hij bang voor klachten over zijn melkvee houderij van de. gebruikers van de baan. „De kans is groot dat wij het bedrijf niet meer kunnen uitbreiden. Omdat de dames en heren golfers last van ons bedrijf hebben. En wat denk je van al (lat verkeer op de Lagelaan? Dat gaat enorm toenemen. Golfers hebben heel wat spullen bij zich, die komen heus niet op de fiets. De ingang van het terrein is gepland bij Amoco, even ver derop aan de Lagelaan. Daar komt het clubhuis en het restaurant, met maar liefst ruimte voor tweehonderd par keerplaatsen." Ook het uitzicht over de vlakke polder naar Ypestein zal verleden tijd zijn. Precies voor de woning van Rotteveel staat een flinke bomenrij getekend. En dan is er nog de angst voor aansuizen- de ballen. Rotteveel: „Niet ondenk baar, als je je realiseert dat eerder dit jaar in Haaksbergen een golfbaan op last van justitie is gesloten. Er was door golfballen teveel schade in de omge ving aangericht." Hij vervolgt:, ,En dan dat milieu, waar iedereen tegenwoordig de mond van vol heeft. Wij hebben hier melkvee lopen en gebruiken geen on- kruidbestrijding. Maar doet die golf baan dat straks ook niet? Hoe wordLie dan onderhouden?'' Het wachten is nu op het standpunt van Gedeputeerde Staten. Wanneer de pro vincie een verklaring van geen bezwaar afgeeft-, kan de gemeente een voorlopi ge vrijstelling verlenen en kunnen de procedures voor het verlenen van bouwvergunningen in gang gezet wor den. Voor de tegenstanders blijft het wel mogelijk om hiertegen bezwaar te maken. Rotteveel zal in elk geval alle mogelijkheden benutten om de komst van de golfbaan tegen te houden. „Want we laten ons niet zomaar ons brood afpakken." HEILOO - Samen met een kleine tweeduizend handtekeningen van be zorgde inwoners van Heiloo heeft het gemeentebestuur een brief gestuurd aan de minister van Algemene Zaken met het standpunt over uitbreiding of verplaatsing van Schiphol. In de brief vraagt de gemeente het kabinet af te willen zien van uitbreiding of verplaatsing van Schiphol vanwege de negatieve gevolgen voor het leefmi lieu en voor het welzijn van de inwo ners in Nederland. In de brief gaat Heiloo in op de aspecten geluidhinder, veiligheid, luchtvervuiling, infrastruc tuur en natuurwaarden. HEILOO - Op vrijdag 31 oktober vond er omstreeks 21.00 uur een gewapende overval plaats in de drankenwinkel van Gall en Gall in 't Loo. Kort voor sluitingstijd plaatste een man een fiets voor de ingang van de winkel. De man droeg een bivakmuts. In de winkel bedreigde hij de medewerkers met een vuurwapen en eiste geld. De medewerkers zagen kans de winkel uit te vluchten. De man deed een greep in de kassa en nam een geldbedrag mee. Daarna ver liet hij de winkel en fietste weg in noor- deljke richting. De politie verzoekt getuigen van dit incident contact op te nemen met tel. 072-5337676. HEILOO/EGMOND - Van 17 tot en met 21 november houdt Foster Parents Plan de landelijke sponsoractie 'Schaatsen voor Water', waarmee kin deren van Nederlandse scholen hun leeftijdgenootjes in Malawi sponsoren. Dit jaar binden sportievelingen van basisschool De Duif, de Paulusschool en de Freinetschool uit Heiloö, basis school De Boswaid en Sint Josef uit Egmond aan den Hoef en basischool De Windhoek uit Egmond-Binnen de ijzers onder voor een drinkwaterpro ject van Foster Parents. Het gebrek aan drinkwater vormt een groot probleem in Malawi. Slechts een op de drie gezinnen heeft genoeg schoon water en het drinken van ver vuild water is een grote bedreiging voor de gezondheid, vooral voor kinderen. HEILOO - Op dinsdag 18 november staat een bekend gezicht in de spot lights van theater De Beun. In Frisse Warmte, gaat Paul Haenen weer een stap verder op de met zijn vorige voor stelling (Smakelijke Voortzetting) inge slagen weg. Voornamelijk als zichzelf zet hij een opgewekte, actuele, sponta ne en vooral humoristische voorstelling neer, waarbij ook nu de wisselwerking met het publiek weer groot is. Als geen ander reageert hij rechtst reeks op wat hem aangereikt wordt en betrekt hij het publiek - zittend in de zaal of uitgenodigd op het toneel - bij zijn optréden. Actuele gebeurtenissen, in en buiten de zaal, groot en klein nieuws, lokale, nationale en internatio nale ontwikkelingen worden van com mentaar voorzien. Deze werkwijze maakt dat geen enkele avond dezelfde is, dat de voorstelling elke keer op nieuw gemaakt wordt. Er wordt veel vuldig gebruik gemaakt van audio-v >u- ele middelen. En er is een stevige muzi kale inbreng, niet in het minst van Paul Haenen zelf. Frisse Warmte is de tiende avondvul lende voorstelling van Paul Haenen en vormt vooralsnog het sluitstuk var) een ontwikkeling die hem (begonnen in 1982 als Margreet Dolman in een klein Amsterdams zaaltje) nu grotendeels zonder pruik of snor op alle grote podia in Nederland en sinds kort ook in België brengt. Zonder concessies te doen is Paul Haenen door zijn geheel eigen en unieke manier van optreden, in het theater en op de televisie, uitge groeid tot een van de meest opmerke lijke Nederlandse artiesten. Naast Paul Haenen werken aan de voorstelling Dammie van Geest en wisselende muzikanten mee. De voorstelling begint om 20.15 uur. Kaarten a f 27,50 (CJP en 65+ f 25,-) zijn verkrijgbaar aan de kassa van De Beun, van maandag tot en met vrijdag tussen 13.30 en 17.00 uur. Paul Haenen brengt Frisse Warmte in De Beun. (foto Steye Raviez) HEILOO - Tijdens het afgelopen zater dag gehouden majorette- en muziek concours in Schiedam heeft Fanfare Showband Heiloo een eerste prijs weten te bemachtigen in de categorie drumfanfare eredivisie. Nadat in de voormiddag vooral majorette-pelotons hun beste beentje voorzetten, lag in het tweede deel van de middag de nadruk op drumbands en drumfanfares. Fanfare Showband Heiloo koos dit sei zoen voor de mars in F-majeur van Michiel van Delft. Dit nummer is een moderne compositie voor blaasorkest, aangevuld met slagwerk. De composi tie is moeilijk om te spelen en spreekt publiek vaak niet erg aan omdat de melodielijnen moeilijk te herkennen zijn. De jury sprak dan ook grote waar dering uit voor de durf van FSH om dit stuk in het repertoire op te nemen. De uitvoering werd door beide juryleden beloond met 80 punten. Lopend speelde FSH de mars On Parade van Balfoort. De uitvoering hiervan werd door de jury eveneens beloond met 80 punten. De totale waardering was goed voor een eerste prijs. Na twee seizoenen waarin het korps genoegen moet nemen met een tweede prijs geeft deze score aan dat FSH weer op de goede weg is. Behalve in de categorie marswedstrij den kwam FSH compleet met majoret tes ook uit in dë catgorie show. Het korps dat voor het eerst na meer dan vijftien jaar weer aan een showwed strijd meedeed, mocht op grond van haar muzikale prestaties uitkomen in de hoogste afdeling. In die kampioens klasse scoorde het 76,5 punten. Uit het verslag van de jury werd duidelijk deze zeer enthousiast was over de muzikali teit en de uitstraling van FSH. Op details vonden zij echter dat een aantal zaken nog voor verbetering vatbaar zijn. De showinstructeurs van het korps, Femmie Kuiper en Erik Michie- len, waren tevreden met het behaalde resultaat. Voorkom een koude douche laat een Nefit Ecomline HR combi cv-ketel plaatsen door de off. erkende Nefit Comfortdealer, LOODGIETERSBEDRIJF DE JONG - Tel. 072 - 5333466 5616831 &J Otterkoog 18 k Alkmaar 24-uurs service HEILOO - Een meerderheid van de raad heeft maandag positief geoor deeld over het bestemmingsplan Lan delijk Gebied. Dit nieuwe bestem mingsplan, dat eerder vastgestelde plannen voor de gebieden buiten de woonkern van Heiloo gaat vervangen, is volgens de gemeente nodig om 'het landelijk gebied veilig te stellen wat betreft natuur, landschap en recreatie'. Hierbinnen moeten ruimtelijke orde ning en milieubeleid op elkaar afge stemd worden. Maar, zo concludeerde burgemeester H. den Boon aan het einde van een lange zittingsavond, verschillende frac ties waren- op diverse punten tegen. Een struikelblok was de kwestie van de firma De Ruijter, die een perceel grond aan de Oosterzijweg gekocht heeft en daar een bollenschuur en een bedrijfs woning wil plaatsen. Het college voelt daar niets voor, want wil geen burger woningen in het buitengebied toestaan voor de structuurvisie Zandzoom gereed is. In dit plan, dat gezamenlijk door Limmen en Heiloo wordt opge steld, wordt omschreven welk gedeelte bebouwd mag worden en welk gedeel te groen moet blijven. Binnen drie jaar wil het college een oplossing voor dit bedrijf zoëken, maar dat duurde A. van IJperen (PvdA) veel te lang. J. Daas (Heiloo 2000) vond dat er best een uitzondering gemaakt kon worden, waarin hij gesteund werd door A. Pleizier (GroenLinks). Meten met twee maten noemde deze het. Hij bracht daarbij in herinnering dat GroenLinks. pertinent tegen de aanleg van de golf baan blijft. A. Swart (D66) en A. Worm (CDA) waren'bij de besluitvorming ook tegen de golfbaan, maar hebben zich omwille van de democratie erbij neergelegd. Onduidelijkheid ontstond er toen wet houder J. Wuijster inging op een waar schuwing van het college aan het adres van de golfclub (de aanleg van de baan mag een eventuele aftakking van de A9 niet frustreren). De geplande driving range aan de zuidzijde van de Lagelaan zou dan verplaatst moeten worden. Wie gaat dat betalen, zo vroeg M. Groot (CDA) zich af, de golfclub of de gemeente? Een helder antwoord kwam A. Pleizier (GroenLinks):Meten met twee maten' niet, maar, zo merkte Wuijster op, het kan geen gigantisch bedrag zijn, gelet op de totale kosten voor een aftakking, waarbij ze en passant een bedrag van veertig miljoen gulden noemde. HEILOO - Vorige week werden de vol gende voorwerpen bij het bureau aan gemeld: diverse sleutels, een rode kin dermuts, een doosje medicijnen, een wit-gele armband, een fotorolletje en een herenhorloge met een zwart band je. HEILOO - Bij de afdeling Heiloo van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen wordt op donderdag 6 novem ber een voorlichtingsmiddag over Duurzaam bouwen in de Egelshoek gehouden door de afdeling voorlichting van de gemeente Heiloo. Deze bijeenkomst vindt plaats in het Open Huis om 14.00 uur. Introducées betalen f 5,-. Heerenweg 174 - Heiloo 7 8 november a.s. aankondiging aangeboden door: van 69.95 voor Installatiebedrijf Borst/GUUS DE JONG Westerweg 198 a Heiloo Tel. (072) 533 34 81 Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte HEILOO - Als het aan het college van burgemeester en wethouders ligt, krijgt Heiloo binnenkort versterking van po litiesurveillanten. Politiesurveillanten hebben, in, tegenstelling tot stadswach ten die alleen vermanend kunnen optreden, een volledige opsporingsbe voegdheid. Zo mogerr zij bijvoorbeeld bekeuringen uitdelen. Zij worden ech ter niet ingezet bij 'zwaardere' taken, zoals bijvoorbeeld een onderzoek naar een moord. De surveillanten komen in de plaats van de stadswachten, die in juli op non- actief werden gesteld. Het college besloot daartoe omdat de kosten van het project (de twee stadswachten waren door Heerhugowaard aan Hei loo uitgeleend) in een klap verdrievou digd werden. In plaats van f 30.500,- moest er een bedrag van f 96.800,- op tafel gelegd worden. De politiesurveillanten kunnen ingezet worden waar nodig is, zoals bij parkeer overlast en bij vandalismebestrijding. Voor de nieuwe surveillanten zijn wel minder uren beschikbaar. Er wordt f 54.000,- voor uitgetrokken, wat bete kent dat twee surveillanten een jaar lang tien uur per week ingehuurd kun nen worden. De gemeente wil nog onderzoeken of en zo ja hoe eventuele opbrengsten van parkeercontroles ten goede van de gemeente kunnen komen. Wat betreft de vandalismebestrijding hoopt de ge meente geld 'terug' te verdienen door een besparing op herstelkosten van vernielingen. Het voorstel van het college wordt behandeld in de vergadering van de raadscommissie voor bestuurszaken op maandag 10 november. Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny van der Veer-Stoop Tel: 072 - 532 03 45 als ik straks in de Vut ben het een gezonde en sportieve vrijetijdsbesteding iswelke ik in mijn eigen dorp kan uitoefenen. Mijn advies: Wordt ook lid! Bel 072 5332275 of Fax 072 5338295 Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 1