1 1 I i 1-1-2, 6^1 HEILOO Brandweer gaat verhuizen en krijgt nieuw telefoonnummer Legitimatie Afvalbrengplaats Verplaatsing standplaatsen winkelhof 't Loo Nieuwe expositie in het gemeentehuis Geaccepteerde meldingen uitrit-voornemen Herbouw gymzaal en herinrichting terrein aan Slimpad starten deze week PAGINA 4 UITKIJKPOST - 5 NOVEMBER gil! Begin november is het zover! Dan gaat de brandweer verhuizen naar de nieuwe kazerne aan het Rosendaal. Met ingang van zaterdag 8 november a.s. zit de brandweer in het nieu we gebouw. Natuurlijk komt er nog een offi ciële opening van de kazerne. Dit zal waar schijnlijk eind november gebeuren. In het voorjaar is de brandweer van plan een open dag te organiseren. Van deze ontwikkelingen wordt u op de hoogte gehouden via de gemeentelijke informatierubriek in de Uitkijkpost. Nieuw telefoonnummer Ook krijgt de brandweer met ingang van van daag een nieuw algemeen telefoonnummer. Dit nummer is géén alarmnummer en bedoeld om de brandweer voor algemene zaken te bereiken. Het nieuwe nummer is 072 - 535 68 50. Welk nummer moet u'wel bellen bij alarm? Voor alarmmeldingen is het niet de bedoeling dat u het algemene nummer van de brand weer belt. Hiervoor kunt u het landelijke alarmnummer 1-1-2 bellen, want daar redt je levens mee! De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de Afvalbrengplaats staan bakken voor ijzer, schoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval (gtf) en restafval. U kunt géén bouw- en sloopafval brengen bij de Afvalbrengplaats. Hiervoor kunt u iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur terecht bij de stortplaats van GP Groot, Kanaaldijk 13 te Heiloo. Van de zaterdagopenstelling wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Zoveel zelfs, dat het ver moeden is gerezen, dat ook niet- Heilooënaren met afval komen. Omdat de hoeveelheid afval die wordt gebracht van invloed is op de hoogte van de tarieven, wil de gemeente er zeker van zijn dat alleen de inwoners van Heiloo hun afval komen brengen. Daarom kunnen medewer kers van de Afvalbrengplaats u om geldige legitimatie vragen. Onder legitimatie wordt verstaan uw paspoort, rijbewijs of identiteits kaart. Bent u niet in staat om aannemelijk te maken dat u daadwerkelijk een inwoner van Heiloo bent, dan kan de medewerker van de Afvalbrengplaats u mededelen dat u geen afval kunt inleveren. Als duidelijk is dat u in Heiloo woont, dan kunt u gewoon bij de Afvalbrengplaats terecht. Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel.nr. 072 - 535 68 68. De markthandelaren die op dinsdag, vrijdag en zaterdag een standplaats hebben op 't Loo, nabij de Witte Kerk, gaan op 7 november a.s. verhuizen. De nieuwe plek waar zij naar toe gaan is het winkelplein aan de noordzijde, tussen Gall en Gall en het parkeerterrein (De Beun). Na de verbouwing van winkelhof 't Loo is het voorplein namelijk een stuk kleiner geworden, en de bereikbaarheid van een aantal winkels geeft daardoor problemen. Bovendien komt door het verplaatsen van de Kramen het nieu we centrum beter tot zijn recht. In overleg met de handelaren is gekozen voor de nieuwe plek met zijn goede bereikbaar heid per fiets, ayto en te voet. Voor uw groen ten, bloemen, vis, zuivelproducten en brood kunt u er terecht vanaf vrijdag 7 november. Op donderdag 6 november a.s. om 16.30 uur opent wethouder Roelof Bos de nieuwe expo sitie in het gemeentehuis. Het gaat om wer ken van de kunstenaars mevrouw T. Hansen Desaunois, de heer H. Bik en de heer W. Pohlij. De expositie is vanaf vrijdag 7 septem ber a.s. te bezichtigen van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Trudy Hansen Desaunois woont in Heiloo en maakt in haar eigen atelier handgevormde keramiek. Klei als basismateriaal vindt zij bijzonder boei end om mee te werken. Het is namelijk een verweringsproduct van gesteente. De vele mogelijkheden in vormgeving, kleur en stook- wijze zijn volgens Trudy onuitputtelijk. Het geeft als resultaat weer een nieuw gesteente. Inspiratie haalt Trudy onder andere uit de natuur. De golvende lijnen van vogels, plan ten en waterdieren en zelfs mensvormen komen in haar werkstukken tot uiting. Enerzijds gebruikt zij de lijnen als decoratief element, anderzijds krijgen de lijnen een organische ruimtelijke vorm. 'Aarde, water en vuur zijn de meest belangrij ke elementen in ons leven. Wat kan er boei ender zijn dan met deze materie bezig te mogen zijn", aldus Trudy Hansen Desaunois. Hans Bik woont ook in Heiloo. Schilderen is voor hem een inspannenden ontdekkings- Burgerlijke stand gemeente Heiloo ot 31 oktober 1997 Geboorten Max D., z.v. P. Meijerse en H.M. Zijlstra Wilhelmus F., z.v. A.W. de Vries en C.F.C. van de Meulenhof Lyke R.A., d.v. L.P. Besteman en M.T. de Jong Dennis W.C., z.v. J.C. Admiraal en C.T.M. Bakker Elders geboren Valerie C.H., d.v. J. de Jong en A.E. Wester Eefje E., d.v. A.M. de Backker en G.C.M. Besteman Anna L., d.v. C.A. Heilig en C.L. de Jong Joost, z.v. D. Mol en M. Zwolsman Jorrit S.A., z.v. W.S. Konijn en G.C.M. Dirkson Remko G., z.v. G.M. Schokker en C.M.M. Kroon Huwelijksaangiften J.J. Smeele en M. Jansen P.J. Berg en M.G. Hansen C.F. van den Heuvel en AJVI. Verschuur Huwelijken A.C. van Oorschot en M.R. Dojes M. Verschut en S. Wesseling J. Liefting en M.J.M. Kroon Overleden D. Jansens, wv Kompier G. Nieuweboer N.Y.T. Termaat Elders overleden E.A.M. Pijl, wv Havik L.A.J. Bleijendaal, ev Dekker Y. Tamminga M. Kaal, wv Bronkhorst tocht naar een vrijwel onbereikbaar doel. "Vooruit gaan en daarbij steeds weer proberen op de schaduw van jezelf te stappen. Bij iedere stap die je zet wordt vooruitgang geboekt, maar elke vordering versterkt de lust naar een volgende stap. De schaduw blijft uitdagend", aldus Hans. Een proces dat ongeveer 30 jaar geleden begon. Naast zijn werk als TV-journalist is Hans in zijn schildershobby sterk gestimu leerd door Frits Sieger uit Amsterdam. Daarnaast heeft hij in Hilversum lessen gevolgd bij Mark van Praagh. Het tentoonge stelde werk is van uiteenlopende aard en kenmerkend voor een ontwikkeling. Onze plaatsgenoot Waldemar Pohley autodi dact schilder, neemt voor de tweede maal deel aan een expositie in het gemeentehuis. De spontaniteit in zijn aquarellen en acrylwer ken zijn vaak te wijten aan zijn ongeduld. In zijn ogen moet een schilderij goed licht, een aandachtspunt en goede kleuren hebben. Kleurharmonieën en kontrasten werken op het gevoel van de kijker. Perspectieven in lijn en kleur en atmosfeer doen de rest. Bij abstract werk zijn deze regels ook belangrijk en vaak nog moeilijker te realiseren. Kortom, zoals onze bekende beeldhouwer Bert Jonk zegt: 'Het is altijd weer een avontuur'. Verleende collectevergunning Door de burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de vol gende periode: - Diabetes Fonds Nederland voor de periode van 2 tot en met 8 november 1997. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van artikel 2.1.5.3. van de algemene plaatselijke verordening 1995, dat de hieron der vermelde, positief bevonden uitrit-meldin gen is verleend: - S.M. Goedhart, Kennemerstraatweg 164, nieuwe inrit; - C.M. Abbes, Noordergeeststraat 2, nieuwe inrit; - J. de Nijs, Sandecamplaan 15, nieuwe inrit. Deze meldingen liggen ter inzage bij de gemeentewerf, Rosendaal 2. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Degene, die de uitritvergunning heeft aange vraagd krijgt bericht van de afdeling Beheer Openbare Ruimte wanneer de uitritvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de rekening is betaald en de vergunning is vestrekt wordt met de uitrit begonnen. Zie voor de procedure om eventueel bezwaar te maken en/of het aanvragen van een voorlo pige voorziening de tekst bij verleende bouw vergunningen. Verleende sloopvergunning Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde sloopver gunning verleend: - Slimpad (Radboudschool), Gemeentebestuur van Heiloo - (ged.) slopen gymnastieklokaal. Deze sloopvergunning met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ligt ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Zie voor de procedure voor eventuele bezwa ren de tekst bij verleende bouwvergunnin gen/meldingen. Aannemingsbedrijf Van Wijnen Den Helder b.v. start deze week met de herbouw van de gymzaal aan het Slimpad. Tijdens de bouw wordt de bouwplaats afgezet met hekwerken. Uiteraard probeert de aannemer het werk zo rustig mogelijk te laten verlopen en overlast tot een minimum te beperken. Bij de herinrichting van het terrein aan het Slimpad blijft de groenstrook tussen de Breedelaan en de scholen zoveel mogelijk in tact. De gemeente komt hiermee tegemoet aan de wens van een groot aantal omwonen den. Wel wordt het onderliggende groen gesnoeid in het kader van de reguliere onderhouds werkzaamheden. De direct omwonenden zijn van tevoren door een brief op de hoogte gesteld van de werk zaamheden. Voor eventuele vragen kunt u terecht bij de heer J. Beelen van de afdeling Welzijnszaken, tel.072 - 535 66 83. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Molenweg 5, A. Meiboom - plaatsen garage/berging; Holleweg 84, J.H. van der Sluis - plaatsen berging; Slimpad (Radboudschool), Gemeentebestuur van Heiloo - veranderen en vergroten gymnastieklokaal. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn vergunning te verlenen. Ringweg 13 - vergroten woning en bouw garage/berging; Kapellaan 17 - plaatsen blokhut; Wentholtlaan 1 - vergroten woning. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 6 november 1997 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Commissie Bestuurszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Bestuurszaken vindt plaats op maandag 10 november 1997 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: - tweede MARAP 1997; - vaststelling uitgangspunten in het kader van Project Versterking Brandweer; - additioneel toezicht; - controlling grote projecten; - stand van zaken brandweerkazerne. Commissie Grondgebiedzaken I De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken I: Ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en grondbedrijf vindt plaats op woensdag 12 november 1997 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - tweede MARAP 1997; - goedkeuring grondverkoop locatie Bergeonstraat; - aankoop woning Holleweg 118.. Commissie Welzijnszaken en Burgerij De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 11 november 1997 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - tweede MARAP 1997; - instellen seniorenraad/Verordening seniorenraad; - deelnotities Wonen en Welzijn in het kader van het ouderenbeleid; -/ vaststelling programma c.q. overzicht 1998 in het kader van Verordening voorzieningen huisvesting onderwijs gemeente Heiloo; - RIMA; - Wet Inschakeling Werkzoekenden. Commissie Grondgebiedzaken II De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken II: verkeer, milieu en reiniging, onderhoud en beheer openbare ruimte en monumentenbe leid vindt plaats op donderdag 13 november 1997 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - tweede MARAP 1997; - reconstructie kruising Zeeweg/Westerweg; - mondeling verslag van de gesprekken met de bezwaarden inzake* ontwerp-monumentenlijst; - verzoek van Provinciaal Team Noord-Holland Fietsersbond ENFB om mee te werken aan nieuwe regeling voor regionaal mobiliteitsfonds. Raadhuisplein I Pb. I 1850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot! 2.30 uur Maandagavond van I8.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666 Informatierubriek I %0 ^0* m lm

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 4