Nederhop-trots Osdorp Posse in Buk Buk Nieuw complex Foresters eindelijk officieel open Diabetes Fonds collecteert Zandbergen Woninginrichting steekt de straat over Seizoen Boscrossers voorbij PAGINA 8 UITKIJKPOST - 5 NOVEMBER Rabobanken fuseren Maandlenzen op proef Het Jodendom en de Bijbel Adressen Heiloo Nieuwe eigenaresse 't Ateliertje Haagse school-lezing Zwemdiploma's Knoppencursus HEILOO/LIMMEN - De leden van de Rabobanken Heiloo-Limmen en die van Castricum-Akersloot hebben hun goedkeuring gegeven aan een fusie per 1 april 1998. Na deze fusie telt de bank 109 medewerkers en beschikt over een balanstotaal van op dit moment zeven honderd miljoen gulden. De nieuw ontstane bank gaat heten Rabobank West-Kennemerland. De huidige vijf kantoren worden gehand haafd. Door de fusie zullen geen ge dwongen ontslagen plaatsvinden. Wel zullen er binnen de bestaande bezet ting verschuivingen plaatsvinden. Osdorp Posse laat dit weekend de planken van het Bukpodium trillen. HEILOO - Neerlands Nederhop-trots Osdorp Posse staat zaterdag 8 novem ber op het Buk-podium. In het voor programma speelt de Heerhugowaar- dse hiphopgroep HPF. Ais special act heeft de Posse ook nog de fornteitie Blind Justice meegenomen. De zaal gaat open om 21.00 uur en de entree is f 15,-. De Osdorp Posse mag als de hoofdver antwoordelijke gezien worden van de Nederhop-rage die énkele jaren gele den haar intrede deed. Nog altijd is Nederhop prominent aanwezig op de HEILOO - Het dragen van contactlen zen wordt tegenwoordig steeds comfor tabeler. Door de moderne productie technieken is het nu mogelijk om con tactlenzen regelmatig te vernieuwen. Dat kan bijvoorbeeld met maandlen zen, zachte contactlenzen die iedere maand vervangen worden. Tot 16 no vember biedt OogMerk opticien John Moen in 't Loo de mogelijkheid om een maand lang gratis Softlens 66 maand lenzen van Bausch Lomb te probe ren. Deze lenzen bestaan op het oog voor 66 procent uit traanvocht, waardoor ze veel zuurstof doorlaten. Dat is van vitaal belang voor het hoornvlies. Het Nederlandse podia. De Osdorp Posse nam in haar kielzog immers tal van bands mee, zoals White Wolf en de Oudekerk Kaffers. Onlangs verscheen 'Geendagsvlieg' waarop de Posse laat horen dat ze zich definitief een plek heeft verworven in het geschiedenisboek van de Neder landse muziek. Toch is er op 'Geen dagsvlieg' geen tijd om voldaan achter over te leunen. Er wordt op de cd gewerkt aan constante vernieuwing en experiment. Zo worden er duetten aan- oog wordt minder belast en het bevor dert tevens het draagcomfort. In over leg met de contactlenzenspecialist kun nen de lenzen zo nu en dan zelfs 's nachts ingehouden worden. De maandlens is goed hanteerbaar door z'n lichtblauwe tint en altijd gemakkelijk terug te vinden. Mocht er toch onverhoopt iets misgaan, dan zijn er altijd reservelenzen voorhanden want ze worden geleverd in een handig doosje met zes blisters. Voor het onder houd is een veilige alles-in-één' vloei stof voldoende. John Moen onderschijft het succes van deze maandlenzen, maar benadrukt wel dot goed advies een voorwaarde blijft om optimaal van de voordelen rvan deze lenzen te kunnen genieten. HEILOO - Drie wedstrijd-voetbalvel den, een trainingsveld, een trainingshal, een hantlbalveld. kleedkamers, ruimte voor massage, EHBO en krachttraining en een grote kantine: SV De Foresters is buitengewoon trots op het nieuwe onderkomen aan de Vennewatersweg. Vorige week donderdag werd het com plex officieel geopend. Wethouder J. Wuijster-Schuddeboom bracht in haar openingstoespraak de lange voorgeschiedenis in herinnering die er aan de verhuizing vanaf de Egelshoek vooraf ging. Ze memoreer de dat de eerste geruchten over een verplaatsing van de sportvelden al in 1986 de ronde deden, geruchten die pas zeven jaar later officieel werden. Nog eens twee jaar later, in september 1995, werden Foresters en de gemeente het definitief eens over de afkoopsom die de gemeente de club zou moeten betalen en was het zeker dat de sport accommodatie verplaatst zou worden naar de Vennewatersweg. „Die onder handelingen waren hard, maar wel goed en eerlijk," volgens de wethouder. „Het maximale wat er in zat heeft Fo resters er uit weten te halen." Voorzitter Kees Schilder van collega- voetbaivereniging HSV liet in zijn toe spraak weten dat hij zich goed kon voorstellen dat 'het niet meevalt om een complex waar-zoveel sentimenten liggen te verlaten.' Maar volgens hem staan de Foresters met hun nieuwe complex zeker niet in de kou. De velden zijn al enige tijd in gebruik bij de voetballers, terwijl de trainings hal wordt gebruikt voor handbal en jeugdvoetbal van Foresters. Maar ook de tafeltennissers van TTV Rozing slaan er hun balletjes. Het bestuur van Foresters stak zijn trots over het nieuwe honk niet onder stoelen of banken. Voorzitter in spé Piet Stoffers sprak de hoop uit dat er in de toekomst vele kampioenschappen gevierd gaan worden in de riante kanti ne. Stoffers neemt naar verwachting binnenkort het roer over van de huidi ge voorzitter Henk Hoijtink, die zich meer gaat bezighouden met de jeugd. gegaan met mensen als Henny Vrien- ten (Doe Maar) en de metalmannen van Blind Justice, die met de Posse in Heiloo het podium zullen gaan delen. Daarnaast timmert frontman def P ook solo aardig aan de weg, bijvoorbeeld met de Sprooksprekers, een collectief dichters en muzikanten. HPF maakt moddervette rap met eigenzinnige Nederlandstalige teksten. Kaarten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij Buk Buk en Centerdisc, en bij Popeye in Alkmaar. HEILOO - In de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat worden dit najaar drie lezingen gehouden over het Jodendom en de Bijbel. De commissie Vorming en Toerusting van de Gere formeerde Kerk heeft hiervoor een tweetal gezaghebbende sprekers uit Joods kring aangetrokken. Op donderdag 13 november spreekt L. Evers uit Amstelveen over Joodse stro mingen ten tijde van Jezus. Op donder dag 27 november komt dezelfde spre ker de Psalmen belichten. Tenslotte vertelt op donderdag 11 december H. van het Hoofd uit Amsterdam het een en ander over Midrgsjiem, de Joodse manier van Bijbeluitleg door middel van verhalen. De avonden beginnen om 19.45 uur en de toegang is vrij. Burgemeester H. den Boon temidden van het collecte-team van het Diabetes Fonds. HEILOO - Deze week is de collecte voor het Diabetes Fonds Nederland. Een aantal bewoners zal de collectant zeker al a&n de deur hebben gehad. Burgemeester H. den Boon onder steunt de collecte van harte. Hij spreekt uit ervaring, omdat hij al zeven jaar dia betes heeft en gebruik maakt van een insulinepomp. Bijna een half miljoen mensen in Nederland heeft diabetes mellitus (sui kerziekte). Met diabetes op zich is tamelijk 'normaal' te leven en te func tioneren. „Het burgemeestersambt roept nogal eens de nodige stress op, wat invloed heeft op de bloedsuiker- spiegel. Met het pompgebruik kan ik dat goed opvangen," aldus de burge meester. Belangrijk vindt hij, dat de aandoening wordt geaccepteerd door de diabeet en zijn of haar omgeving. „Maar wel moet je altijd alert wezen op wat je doet en eet om hypo's of hypers te voorkomen. Je kunt er niet zorgeloos op losleven." De slogan 'meten is we ten' betekent voor de burgemeester dat hij zich vier maal per dag in zijn vinger toppen prikt om zijn bloedsuikerwaar- den te controleren. Den Boon is lid van het Algemeen Bestuur van de patiëntenvereniging (DVN). Kinderen met diabetes krijgen zijn bijzondere aandacht, omdat hij van menig is dat deze aandoening bepalend is voor de rest van hun leven. „Toen ik lid van het college van toezicht van een Zeeuws ziekenhuis was, heb ik kinde ren die moesten leren spuiten, dit op mijn buik laten oefenen," vertelt de burgemeester. Suikerziekte kan leiden tot ernstige complicaties zoals oogaandoeningen, hart- en vaatziekten, aantasting van de zenuwbanen of nieraandoeningen. De ze laatste complicatie krijgt dit jaar bij zondere aandacht. De collectant aan de deur krijgt nogal eens te horen, dat de overheid maar moet zorgen, dat het wetenschappelijk onderzoek betaald wordt. Burgemeester den Boon bena drukt, dat de overheid hieraan absoluut niets doet. Vandaar dat hij veel respect en bewondering heeft voor de mensen die zich voor de collecte inzetten, om met de opbrengst daarvan het weten schappelijk onderzoek ter voorkoming of bestrijding van diabetes toch moge lijk te maken. Gemeente Heiloo Maatschappelijke dienstverlening, spreekuren: iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur, tel. 5356697. Maatschap pelijk werk: maandag tot en met don derdag 8.00 tot 12.30 uur, tel. 5356697. Voorzieningen gehandicapten: tel. 5356703. Woon-Zorgloket Voor aanvragen voor de WVG, huisves ting in een verzorgingshuis, zorgwo- ning, alarmering en warme maaltijden kunt u terecht in het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur. Telefonisch is het loket bereikbaar van 8.00 tot 16.30 uur op nummer 5356703. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening (RIMA) Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. In lichtingen: tel. 5334383, 5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Unie van Vrijwilligers Heiloo Informatie: mw. I.G. Niessink, de Span- ring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: dr. J.A.A. Snel, Frederica's Hof 1,1851 BM Heiloo, tel. 5340223. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr. De Kistemaker 3, Hei loo, tel. 5330748. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. Servicetaxi Noord-Kennemerland Elke dag beschikbaar van 9.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestel len, tel. 06-8686. Stichting Ouderenwerk Heiloo Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5331297: Tafeltje Dekje, Aktief trefpunt voor 55+ en Senioren Info Centrum. Stichting Welzijn Ouderen Hanswijk lb, 1934 CP Egmond aan den Hoef, tel. 5065204. Alg. Ned. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten en culturele bijeenkomsten voor 50+ in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Inlichtingen: secretariaat A.H. Eeken,Termijen 11,1852 TA Hei loo, tel. 5333154. Kath. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten, educatieve en culturele bij eenkomsten in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Inlichtingen: mw. A. Schaap-Kamper (secr.), De Driestal 40, 1852 RC Heiloo, tel. 5331134 of op het kantoor, tel. 5331458 toestel 13. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380,1851 BK Hei loo, tel. 5338536. Technische dienst: tel. 5330430. Bereik baar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13,1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Zaterdag 10.00-12.30 Uitleenpost Ypestein (tot 12 jr) woens dag van 14.00 tot 16.30 uur. Uitleen- posten De Loet en Overkerck, ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrij dag van 9.30 tot 11.30 uur. Vrijwilligers Vacaturebank Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo. Voor inlichtingen en afspraken tel. 5331883 of 5331297. Politiebureau Heiloo Tel. 5337676, dagelijks geopend van 9.00 tot 17.00 uur, vrijdag tevens van 18.00 tot 22.00 uur. HEILOO - Hoewel ze met de verhui zing slechts de Van Aostastraat hoef den over te steken, bleek het geen geringe klus om alles op tijd klaar te hebbben. Vorige week donderdag werd er nog druk getimmerd en gezaagd in het nieuwe onderkomen van Zand bergen Woninginrichting aan het Raad huisplein 17. Het hele assortiment moest toen nog overgebracht worden. Maar vrijdag kon opa Zandbergen dan toch onder grote belangstelling het nieuwe pand openen. Marja en Paul Zandbergen hebben in de nieuwe zaak de beschikking gekre gen over tweehonderd vierkante meter winkelruimte. Dat is het dubbele van de oppervlakte in het pand aan de Van Aostastraat, waar ze sinds 1991 hun interieurverzorgingszaak dreven. Terwijl ze zich normaal altijd bezig houdt met het mooi maken van het huis van een ander, heeft Marja Zand bergen zich nu flink kunnen uitleven op de inrichting van haar eigen zaak. Het assortiment tapijt, zeil, parket, meubel stoffen, gordijnen en binnen- en buiten zonwering staat opgesteld in een wa rme inrichting met veel hout en de kleuren terra en blauw. „Het assortiment is niet echt uitge breid, maar wel veel overzichtelijker opgesteld," vertelt Marja Zandbergen. „Op die manier wordt het voor klanten makkelijker om dingen zelf te pakken en kunnen ze rustig op eigen gelegen heid hun keuze maken." Dat laatste vindt Marja heel belangrijk. „Natuurlijk geven we adviezen, maar uiteindelijk moet iedereen vrij zijn om te kiezen. Klanten mogen de lange banen gordijnstof en stalen tapijt altijd mee naar huis nemen om te zien hoe het staat. Kleur is bijvoorbeeld heel belangrijk. En die kan hier in de winkel wel eens heel anders lijken dan thuis, bijvoorbeeld door een andere lichtval. Daarom moet je het eerst zelf thuis bekijken, om te voorkomen dat het later tegenvalt." Ook in het nieuwe onderkomen draagt Marja zorg voor de verkoop in de win kel. Echtgenoot Paul is doorgaans samen met stoffeerder Ramon op pad om bij klanten thuis de woninginrich ting te verzorgen. Marja Zandbergen verwacht wel dat er in de toekomst meer personeel zal rondlopen. „Tja, je kunt op een gegeven moment niet alles meer zelf doen. Maar als het maar per soneel is dat goed werk levert, dat goed met mensen om kan gaan, veel gevoel heeft voor kleur en inrichting en vooral eerlijk is, dan ben ik dik tevreden!" Met schaar en champagne opende opa Zandbergen de nieuwe 'zaak van Zandbergen Woninginrichting, (foto Kitty Hoogland HEILOO - Per 1 november heeft 't Ateliertje aan de Herenweg 138b een nieuwe eigenaresse. Mevrouw Woes- tenburg verkoopt naast de zelfmaak- mode nu ook een collectie kraamca- deautjes. Daaronder is kleding, met onder andere tricot pakjes, jurkjes en vestjes. De zelfmaak-(kinder)mode is aan de muren als voorbeeldpatroon tentoon gesteld (tot en met maat 134) en kan met andere stof of eventueel eigen stof op bestelling gemaakt worden. Ook voor reparatieklusjes kunt u bij 't Ateliertje terecht, bijvoorbeeld voor gordijnen of dekbedovertrekken. De collectie ingekochte kleding wordt langzaamaan groter en gaat de hele winkel vullen. Elke week zijn er aan biedingen op het (buiten)rek en er hangt een prikbord waar u gratis uw gebruikte kinderspulletjes kunt verko pen of ruilen. Het kleinste kinderwinkeltje van Heiloo is open elke werkdag van 13.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur. HEILOO - De Stichting Vrije Acade mie voor Kunsthistorisch Onderwijs houdt een eenmalige Haagse School- lezing op maandag 17 november om 10.00 in het Open Huis. Met een groofs overzicht van de schilders van de Haagse School viert de Kunsthal Rotterdam haar vijfjarig bestaan. Op deze indrukwekkende tentoonstelling zijn driehonderd werken te zien van de grootste vertegenwoordigers van het Hollands Impressionisme. U ziet onder andere werk van bekende meesters als Israels, Mesdag, Mauve en Weissen bach. Tijdens de lezing kunt u kennis maken met de schilders van deze stroming. De lezing is een uitstekende voorbereiding op een bezoek aan de expositie in De Kunsthal in Rotterdam. De lezing wordt gegeven door kunsthistoricus Erlend Hofman Kolk. De lezing is voor iedereen toegankelijk. De toegangs prijs is f 10,-. Reserveren is niet moge- lijk. Voor informatie over het cursus-en excursie-aanbod van de Stichting Vrije Academie voor Kunsthistorisch Onder wijs kunt u bellen 020-4185050. Bijgestaan door voorzitter Henk Hoijtink (l) opent wethouder J. Wuijster- Schuddeboom het nieuwe Foresters-complex. foto Kitty Hoogland) De Beun Vrijdag 7 en zaterdag 8 november Falk land Toneel met 'Dubbel wraak'. Aanvang 20.15 uur, entree f 10,- (CJP f5,-). Zorgcentrum Overkerck Tot en met november expositie van aquarellen, acrylwerken en olieverf schilderijen van Ietje Mak. Heina Acrylschilderijen van Eric Baart, te zien in de lunchroom tijdens openings uren. 't Oosthonk Donderdag Franse les van 19.30 tot 21.30 uur. Maandag vanaf 20.00 uur darten. Dinsdag astrologie 20.30 uur. Woensdag naailes 10.00 uur, leden f 6,50/niet-leden f 7,50; schilderles voor 8-13 jaar 13.30 uur; 19.45 uur competi tie bridgeclub Oosterpark. Bibliotheek Maandag 10 november bijeenkomst met thema 'Kennismaken met nieuwe media' voor vrijwilligers van de boe- kendienst aan huis, 14.00 uur. Sociëteit Alleenstaanden Woensdag 12 november bezoek aan Nederlands Parfummuseum in Winkel, f 6,50 exclusief reiskosten.. Eymaplein Egmond aan Zee Zaterdag 8 november 9.45 uur start punt actie estafette-loop Laat de Kust met Rust, lopers uit Heiloo en Eg mond. Info tel. 072-5330324. Hallem-huis Tot 23 november expositie met beelden van Anneke de Groot en schilderijen van Frits de Nooijer aan de Herenweg 45a in Egmond-Binnen. Geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak, tel. 072-5062880. Slotkapel Concert door het Noord-Hollands Kamerkoor om 15.00 uur op zondag 9 november. Galerie De Kapberg Tot 16 november keramiek van Dien Jorien Geertsma en schilderijen van Jan Verburg. Slotweg 17, open op zater dag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. Kachelmuseum Geopend op zondag van 12.00 tot 16.00 uur. Op 9 november optreden door Stichting Creatief West-Fries. HEILOO - Vorige week dinsdag zwommen leerlingen van Zwembad Loos af voor het A- en B-diploma in zwembad De Beeck te Bergen. De geslaagden voor het A-diploma: Floris Blok, Ilona Blomberg, Mats Boekei, Niels Boekei, Lisanne Flens, Dave Groot, Jay Haanraads, Renate Bogaard, Marloes van Hebei, Petra Klaver, Jimmy Kunkaew, Miriam Maan, Hidde Mencke, Coen Mooij, Rob van Rheenen, Sierd de Vries, Anne Woudsma en Robin Zwertbroek. De volgende zwemmertjes behaalden het B-diploma: Nicky Brouwer, Frank Brouwer, Marcelle van der Busse, Quinten Hekelaar, Rob Hoogeland, Scott Kosters, Sen Kosters, Matthijs Krul, Mariska Metzelaar, Natalie Schneider, Kim Seignette en Kees Vreeburg. HEILOO - Sinds enige tijd is er in het Trefpunt voor 55-plussers een cursus 'Ouderen aan de knoppen', die tot nu toe succesvol is verlopen. De knoppen cursus helpt cursisten om te gaan met moderne apparatuur. Tijdens de derde les stonden op het programa het onder de knie krijgen van de bediening van de videorecorder, de wekkerradio en het programmeren van de televisie. Nog niet zo eenvoudig, maar met de duidelijke uitleg van Cees van Ginkel en Bep Swart, de docenten van de cursus, ondersteund door gast spreker G. Bakker, sloegen de aanwezi gen even later toch enthousiast aan het oefenen. Voor iedereen is er persoonlij ke aandacht en uitleg en zo worden alle obstakels in de bediening een voor een uit de weg geruimd. Velen, en zeker niet alleen ouderen, gebruiken eenmaal aangeschafte appa raten niet of maar ten dele omdat de bedienjng een drempel vormt. Ge bruiksaanwijzingen zijn vaak moeilijk te lezen. In de cursus worden apparaten op overzichtelijke wijze gedemon streerd en gebruiksaanwijzingen toege licht. Daarna vallen weerstanden weg en nemen de deelnemers de stap om. 'de knoppen' uit te proberen. „En die eerste stap is de belangrijkste, want met een beetje hulp kan iedereen de bedie ning van telefoonbeantwoorder, pin automaat en magnetron leren," aldus Cees van Ginkel en Bep Swart. Voor meer informatie over de knoppencur sus kunt u contact opnemen met Aktief 55+, tel. 072- 5331297. De Boscrossers sluiten binnenkort het cross-seizoen af. HEILOO - Fietscrossclub De Boscros sers heeft het fietscrossseizoen afgeslo ten. Alle wedstrijden zijn verreden en de leden hebben weer een prachtig sei zoen achter de rug. Dit jaar is er net geen Nederlands kam pioen bij de Boscrossers. Het spande er wel om tijdens de laatste grote wed strijd, maar het lukte de crossers niet om de laatste paar puntjes te bemachti gen. Corinne de Baar, Peter Nagel en Ronald de Visser moesten daarom genoegen nemen met allen een tweede plaats. Maar binnen de afdeling West, die be staat uit de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland, Utrecht en de Flevo- polder waren er eerste plaatsen voor Corinne de Baar, Sander ter Meulen en Ronald de Visser. Tijdens de competitie om het kampioenschap van Noord- Holland wisten de Boscrossers ook goed te presteren. Daar behaalden Peter Nagel en Mike van den Brink beiden een tweede plaats. Simone Nagel en Tayo de Visser werden beiden zesde, Ate de Vries werd achtste in zijn klasse. In januari beginnen de trainin gen weer. Voor informatie over deze sport of de club kunt u bellen met het secretariaat, tel. 072-5334661.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 8