I I Sint Nicolaas is onderweg HSV 1 Goed B&G Brandweer betrekt nieuwe kazerne Kleurenpracht showt nieuwe kweek w Vos Makelaardiï Akersloot is te mooi om hard doorheen te rijden: kijk de prijs en ver^pRj^'- Exclusieve Collecties alle Damesrokken klassieke Damesjaponnen JU liL^J Drukkerij uitkijk post bv 62e JAARGANG NO. 46 12 NOVEMBER 1997 Eerste literair Jazz-Café Info-avond alcohol en drugs Collecte Diabetes Fonds Expositie Loek Groot in het Trefpunt Opbrengst collecte Kijkochtend Freinetschool Jubileum NVVH HSV in het nieuw gestoken JOHN MOEN GOED GEZIEN voetbal, spektakel presentatie nieuwe tenues Aanvang: 14.00 uur mt. 38 t/m 50 NU AFGEPRIJSD Van Osmode le etage Iky dames- Th herenmode Unicef-verkoop in 't Loo Rode Kruis zoekt vrijwilligers Tank Mac Tank Vraag naar de GRATIS Mac Tank Creditcard voor dag en nacht tanken. Het hele jaar vlammenl Boswandeling IVN Inzet op Antiekade Wij worden jeugdlid van C.C.H. omdat: CEES HACHMANG LOODGIETERS Redactieacquisitie en administratie, De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Op zondag 23 november staat weer het eerste Literair Jazz-Café op het programma, met als gast de schrijver Kees van Beynum. Deze Amsterdamse schrijver, wiens jeugd zich afspeelde in de rosse buurt van Amsterdam, bezocht het gymnasi um, waarna een lange periode van rei zen en uiteenlopende beroepen volgde. In 1991 verscheen zijn eerste boek 'Over het Y, reconstructie van een moord', een literaire reportage over een waargebeurde moord. In 1994 volg de 'Hier zijn leeuwen', Van Beynums romandebuut. Hiermee kreeg hij een nominatie voor de debutantenprijs van Libris. 'Dichter op de Zeedijk' ver scheen een jaar later en kreeg een nominatie voor AKO-literatuur prijs. Ook schreef Van Beynum het scenario (naar eigen idee) voor de door de VPRO geproduceerde film 'De langste reis'. Ongetwijfeld wordt het weer een zeer boeiende ochtend, met een muzi kale inbreng het Opus 4 kwartet. Het Literair Jazz-Café vindt plaats in restaurant Klein Varnebroek, De Om loop 22 in Heiloo. Aanvang is om 11.00 uur (de zaal is open om 10.30 uur) en de prijs bedraagt f 10,- inclusief kopje koffie. Kaartverkoop bij Boekhandel Avis (Stationscentrum) en ook telefo nisch kunt u kaarten bestellen en infor matie krijgen op nummer 072-5115511. HEILOO - Op 14 november presente ren Buk Buk en Tendenz gezamenlijk met de Brijder stichting een alcohol en drugs informatie-avond voor jongeren van 14 tot 18 jaar. Met-een 'drugs brein', paddo's op de computer en een circuit met vragen over drugs en alcohol kan niet alleen kennis worden vergroot, maar kunnen ook prijzen worden gewonnen. Na afloop is er gelegenheid te dansen op de dance-muziek. De info-avond is in Buk Buk en Tendenz aan de Pastoor van Muijen- weg 12, vanaf 20.00 uur. Voor de deel nemers aan de dancenight is de toegang f 5,-, deelnemers aan de info-avond mo gen gratis naar binnen. Ouders of verzorgers, die interesse heb ben voor een drugs info-avond voor ouders kunnen contact opnemen met tel. 072-5335242. Bij voldoende belang stelling wordt een info-avond voor ouders georganiseerd. HEILOO - De collecte voor het Diabetes Fonds die van 2 tot en met 8 november is gehouden, heeft in Heiloo f 14.800,- opgebracht. Het Diabetes nonds Nederland dankt alle gevers en collectanten voor hun gift en welwillen de medewerking. HEILOO - In november en december exposeert de Alkmaarse amateurschil der Loek Groot in het Trefpunt. Loek Groot tekent en schildert met diverse materialen. Zijn voorkeur gaat echter uit naar het aquarelleren. Landschap pen in binnen- en buitenland zijn geliefde onderwerpen, maar ook oude olijfbomen in Griekenland en steenei- kenin Spanje. Op deze expositie is een aantal aqua- relltn uit diverse landen te zien, alsme de ;en paar impressies in opstindische ink van de Bergermeer. Als leraar telenen en schilderen gaf hij les aan de LTS in ALkmaar. De schilders van het irroressionisme en kubisme waren zijn inpiratiebron. Sint Nico laas en zijn Pieten komen zaterdag 22 november,hopelijk zwaar beladen met pakjes, in Heiloo aan. (foto EWD) HEILOO - De tijd dat kinderharten vol verwachting kloppen is weer aange broken, want op zaterdag 22 november arriveren Sint Nicolaas en zijn Pieter bazen in Heiloo. Ook dit jaar worden de goedheiligman en zijn helpers weer uitgebreid ingehaald. Op het gemeen tehuis wordt hij ontvangen door burge meester H. den Boon. Om li.OO start de intocht op de par keerplaats aan de Westerweg tegenover de Willibrorduskerk. Iedereen kan weer meelopen in de stoet, die van daar uit via Hoog en Laag en Westerweg naar de Stationsweg gaat. Verder gaat het dan over de Heerenweg, Butter- laan, Noordzijde Butterlaan en Breede- laan, om weer op de Stationsweg uit te komen. Via de Heerenweg trekt de stoet dan met Sinterklaas aan het hoofd naar de Ter Coulsterlaan, Holleweg, Bergeon- straat, Schuine Hondsbosschelaan en de Van der Veldenstraat weer naar de Heerenweg. Na oversteken van de Heerenweg wordt de route vervolgd door de Laarmanstraat en gaat het linksaf bij de Van Aostastraat. Via de Heerenweg en de Raadhuisweg komt de optocht aan bij het gemeente huis, waar de burgemeester de Sint en zijn gevolg om ongeveer 11.45 uur zal toespreken. Natuurlijk ontbreken ook dit jaar de vrolijke Sinterklaasliedjes niet langs de route, die weer verzorgd worden door twee muziekkorpsen. Het Sint Nico- laascomité vraagt omwonenden langs de route om de driekleur te laten wap peren, zodat Heiloo voor de Sint een nóg feestelijker indruk maakt, 's Middags hebben Sint Nicolaas en zijn Zwarte Pieten nog een volle agenda. Tussen 14.00 en 14.30 uur bezoeken ze wijkvereniging Oost. Daarna gaat het snel op de schimmel naar Ypestein, waar de wijkvereniging hen tussen 14.45 en 15.15 uur verwacht. Als alles volgens plan verloopt, staat er tussen 15.30 en 16.00 uur een bezoek aan wijkvereniging Termijen op het programma. Sint en Pieten besluiten hun dag tussen 16.15 en 16.45 uur in Vredenoord. Daarna mogen ze een poosje rusten, maar niet voor lang, want 's avonds moeten ze alweer de daken op om overal pakjes te gaan be zorgen. HEILOO - In de week van 26 oktober tot en met 1 november kwamen de col lectanten van de Nederlandse Brand wonden Stichting weer langs vele deu ren in Heiloo. Met elkaar brachten zij het bedrag van f 12.202,35 bijeen. Mede namens de plaatselijke collecte-organi sator dankt de Nederlandse Brand wonden Stichting haar collectanten en de gulle gevers in Heiloo. HEILOO - Op woensdag 19 november zal er pp de Freinetschool weer een informatie-kijkochtend worden gehou den. Vanaf 9.15 uur kunnen geïnteres seerden binnenlopen. Uiteraard zijn kinderen tijdens deze ochtend ook wel kom. Na ontvangst en een inleidend praatje over de vorm van vernieuwend onder wijs op de school wordt iedereen in de gelegenheid gesteld om de verschillen de groepen te bezoeken. De leerlingen volgen deze ochtend het normale les programma, wat een goede indruk geeft van de wijze waarop wordt lesge geven. Centraal staan daarbij de uitgangspun ten van de Franse onderwijzer Celestin Freinet. Veel leerstof wordt door de kinderen zelf aangedragen, het eigen onderzoek van kinderen wordt sterk gestimulerd en zij kunnen binnen hun leeftijdsgroep op eigen niveau werken. Leerlingen van de Freinetschool wor den verwezen naar alle vormen van het voortgezet onderwijs. Belangstellenden die op 19 november verhinderd zijn, kunnen een aparte afspraak maken voor een informatief gesprek. Verdere informatie kan wor den verkregen bij de directeur van de school, Wim Blom, tel. 072-5332122. De Freinetschool staat aan Het Malevoort 9 (naast de bibliotheek). HEILOO - De Nederlandse Vereniging Van Huisvrouwen (NVVH) heeft 26 november haar jubileumbijeenkomst in de grote zaal van het Open Huis. Een feestelijke lunch, aanvangstijd 12.30 uur, gaat vooraf aan het middagpro gramma, dat uitsluitend voor leden is bestemd. Leden wordt verzocht hun komst door te geven aan An Zijp, tel. 072-5063922 (tussen 19.00 uur en 20.00 uur). Op 18 november is er een lezing over het toneelstuk 'Peer Gynt' van Henrik Ibsen om 13.45 uur in het Open Huis. Het echtpaar Broü or laat iets zien van het leven van een romantisch avontu rier. Peer Gynt was een natuurmens, een dromer en een uitstekend verteller. Edward Grieg schreef de muziek bij Ibsens theaterstuk. Gedeelten van dit muziekstuk, aangevuld met kleuren dia's uit Noorwegen, worden getoond. Voor nadere inlichtingen kunt u tussen 19.00 en 20.00 uur bellen naar Anneke Kager, tel. 072-5332935 of An Zijp tel. 072-5063922. HEILOO - Zondag 16 november, met de. spannende competitiewedstrijd van HSV tegen VIOS in het vooruitzicht, zal het trotse HSV-bestuur de reeds eerder aangekondigde kledinglijn pre senteren. Na de geslaagde sponsoractie, waarmee de club maar liefst negen nieuwe spon sors binnenhaalde, kunnen er weer heel veel plannen worden verwezenlijkt. Het energieke bestuur wil in de toe komst met de gehele vereniging en op alle fronten een hoger niveau trachten te behalen. In de wedstrijd van zondag zal het vlag genschip van HSV, het eerste elftal, de primeur hebben: dit team showt ók voor de club speciaal ki Engeland gemaakte tenues. Daarnaast zullen alle selectie-teams, van groot tot klein, vanaf die dag in authentieke HSV- tenues te bewonderen zijn. Maar wat het bestuur betreft ligt het niet alleen aan het uiterlijk. Het accent komt in de toekomst speciaal te liggen op de opleiding van de jeugdspelers, met name door de inzet van gediplo meerde selectie-trainers. Om de om standigheden nog verder te optimalise ren heeft HSV op het trainingsveld van de jeugd moderne verlichting aan laten brengen. Vanaf de D-junioren zullen alle selec tie-elftallen in precies dezelfde outfit spelen als HSV 1, inclusief de trainings pakken en voetbaltassen. De activiteiten op het HSV-sportpark aan de Bayershofweg, waar iedereen welkom is, beginnen om 13.00 uur, gevolgd door de wedstrijd HSV-VIOS. Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 zondag 16 november a.s. aankondiging aangeboden door: MAKELAARS ^TAXATEURS ONROEREND GOED nu met 20% KORTING Winkelhof't Loo Heiloo HEILOO - Afgelopen zaterdag was het zover. De mannen en vrouwen van de vrijwillige brandweer van Heiloo konden hun spullen bijeen pakken om te verhuizen naar de nieuwe kazerne aan Het Rosendaal. In konvooi trokken de brandweerwagens naar De Oude Werf. Nadat alles op zijn plek zatstond en lag, kon er even uitgepuft worden. Maar niet voor lang. Het eerste brandje meldde zich al snel en toen was de nieuwe uitrukplaats een feit. HEILOO - De jaarlijkse verkoop van de Unicef-producten is weer van start gegaan. Kaarten, schrijfmappen, agen da's, T-shirts en puzzels, allemaal arti kelen waarmee u het kinderfonds van de Verenigde Naties kunt steunen. Behalve op donderdag 27 november in het MCA in Alkmaar zijn de Unicef- medewerkers present op vrijdag 28 november, zaterdag 29 november en zaterdag 13 december bij Albert Heijn in 't Loo. Wie geen gelegenheid ziet hier heen te gaan, kan ook terecht bij de familie Ramler, Spoorlaan 13, tel. 072-5338625 en bij de familie de Vries, Kruysakker 13, tel. 072-5332471 in Heiloo. HEILOO - Het Rode Kruis in Heiloo is op zoek naar vrijwilligers die de tele foons laten rinkelen van de telefooncir kels. De telefooncirkels van het Rode Kruis zijn bedoeld voor mensen die niet erg mobiel zijn en toch graag dage lijks even contact willen hebben met de buitenwereld. Wie zijn medewerking als vrijwillig begeleider verleent, is daar enkele uren per twee weken mee bozig. Natuurlijk vraagt een en ander om een goede coördinatie. Het Rode Kruis zoekt daarom een vrijwilliger die er voor zorgt dat het contact tussen de vrijwilligers goed verloopt, het wer- krooster opstelt en de algemene leiding van de telefooncirkels op zich neemt. Vanwege deze laatste taak is de coördi nator lid van het Algemeen Bestuur van de afdeling Heiloo. Het Rode Kruis is op lokaal niveau, naast de telefooncirkels, betrokken bij diverse projecten die inspelen op de hulpbehoefte van de meest kwetsbaren in de maatschappij. In Heiloo zijn er 58 vrijwilligers actief op het terrein van de sociale hulpverlening. Zo zijn er vrijwilligers die mensen bezoeken die vanwege ouderdom, ziek te of invaliditeit aan huis gekluisterd zijn. Er is ook de Speel-o-theek, waar kinderen onder deskundige begelei ding met aangepast speelgoed kunnen spelen. Er werken vrijwilligers op het vakantieschip de Henry Dunant en in de speciale vakantiehuizen. Verder bestaat er nog steeds de welfare, een groep vrijwilligers die zorgdragen voor het maken en de verkoop van diverse artikelen. De opbrengst daarvan gaat naar bestemmingen van het Rode Kruis. Wie geïnteresseerd is in vrijwilligers werk bij het Rode Kruis kan voor meer informatie terecht bij voorzitter Jac Verheugen, tel. 072-5333397. Met glad gestreken verenpak wachten de vogeltjes geduldig op de keuring. Komend weekeinde zijn ze te bewonderen bij Kleurenpracht. Installatiebedrijf BorstlGUUS DE JONG I Westerweg 198 a Heiloo Tel. (072) 533 34 81 HEILOO - Ruim tweehonderd ge kweekte vogels worden door vogelver eniging Kleurenpracht komend week einde aan het publiek geshowd tijdens de jaarlijkse expositie. Voorde tentoonstelling zijn de vogels gekeurd door ervaren keurmeesters van de vogelbond. Beoordeeld wordt onder meer op formaat, kleur, bevede- ring en conditie van de vogel. Een klein geel veertje op een verkeerde plek levert al een strafpunt op, om maar een voorbeeld te geven. De jaarlijkse vogel tentoonstelling is bedoeld om de hob bykweker en andere vogelliefhebbers in de gelegenheid te stellen om kennis op te doen. In de verkoophoek zijn zelfs vogels te koop. Kleurenpracht heeft leden in Heiloo en omstreken. Leden van Kleurenpracht worden aangemeld bij de vogelbond (Nederlandse bond van Vogelliefheb bers). Zij krijgen een kweeknummer en maandelijks het rijk geïllustreerde maandblad 'Onze Vogels'. Tips en aan- wijzigingen worden er door deskundi gen gegeven. Tijdens de tentoonstelling kunnen bezoekers zich opgeven als lid van Kleurenpracht. Maandelijks zijn er contactavonden met lezingen over vogelsoorten. Eens per jaar is er een feestavond met muziek. De tentoonstelling wordt gehouden in het clubgebouw gelegen aan Het Zevenhuizen 50, achter de sporthal. Vrijdag wordt om 20.00 uur de ten toonstelling geopend. Verder zijn de verschillende vogelsoorten te bewon deren op zaterdag van 10.00 tot 22.00 uur en zondag van 10.00 tot 16.00 uur. Er is gelegenheid voor een drankje en een gokje met de tombola. De toegang is gratis. Voorafgaande aan de expositie bena drukt Vogelvereniging Kleurenpracht nog eens dat geen enkele van de aan wezige vogels in het wild is gevangen. „Een vogeltentoonstelling roept bij het publiek nog wel eens het beeld op van op elkaar gepakte vogeKdie vaak meer dood dan levend uit tropische landen worden gesmokkeld en voor veel geld op de zwarte markt worden verkocht. Dergelijke handel wordt bij Kleuren pracht niet getolereerd. Alle vogels zijn geringd en iedere eigenaar moet de herkomst van zijn vogel kunnen aanto nen. De door de overheid ingestelde controledienst is de laatste jaren stren ger geworden," verduidelijkt secretaris Van Toorn. HEILOO - Elke dag is het bos weer anders en speciaal in de herfst gaat er een aparte bekoring van uit. Het IVN, de vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef, nodigt u daar om uit voor een boswandeling, die zon dag 16 november onder leiding van een natuurgids gehouden wordt. Startpunt is de Kattenberg aan de Ken- nemerstraatweg, de begintijd is om 10.00 uur. De wandeling zal ongeveer anderhalf uur duren. De wandeling is gratis, mocht u iets bij willen dragen aan het werk van het IVN dan is een kleine bijdrage welkom. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen met 072-5337736. ALKMAAR - Traditiegetrouw wordt in het najaar in Alkmaar een groots opgezette Antiekade gehouden. Dit jaar vindt deze aankomend weekend plaats in de Grote Kerk in Alkmaar. De beurs is open op vrijdag van 19.00 tot 22.00 uur, zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. De entree bedraagt f 10,-. Vrienden van de Grote Kerk, CJP'ers en 65-plussers krijgen een knaak korting, kinderen tot dertien jaar hebben, mits onder volwassen geleide, gratis toegang. Behalve een groot aanbod van antieke spullen en spulletjes, zoals meubelen, klokken, goud en zilver, kan er ook getaxeerd worden en wordt informatie gegeven over restaureren. Mede werkers van Atelier Inzet uit Heiloo geven voorlichting over schilder- en restauratietechnieken en conservering. bij GCH de jeugd voorop stoot en je ols jeugdlid voor 37,50 per gl moond (inclusief groepslessen) kunt golfen. Ons odvies: Wordt ook lid! Bel 072 5332275 of Fox 072 5338295 Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 1