HEILOO Geheimhouding persoons gegevens (GBA) Verplaatsing standplaat sen Winkelhof 't Loo Noodlokaal Sint Radboudschool Woon-Zorgloket in Heiloo Wet voorkeursrecht gemeenten Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Legitimatie Afvalbrengplaats mmmmm PAGINA 4 UITKIJKPOST - 12 NOVEMBER G Veel mensen zijn nog niet bekend met de mogelijkheid om geheimhouding van hun per soonsgegevens aan te vragen bij de gemeen te. Deze mogelijkheid is geregeld in artikel 102 van de Wet Gemeentelijke Basisadministratie Personen. De gemeente hecht er waarde aan dat inwoners van Heiloo op de hoogte zijn van dit belangrijk privacy recht. Vandaar deze publicatie. Wilt u geheimhouding aanvragen van uw per soonsgegevens, dan is het aan te bevelen om vooraf contact op te nemen met de afdeling Burgerzaken op het gemeentehuis. Dit om samen te kijken of uw verzoek haalbaar is en lof om het verzoek op de juiste wijze te for muleren. Bovendien kan dan ook gekeken worden of geldende regels gehele of gedeel telijke inwilliging in de weg staan. Niet ieder verzoek zal zonder meer worden gehono reerd. Bij ieder verzoek zal een goede en kriti sche afweging plaatsvinden. Zo wordt onder meer nagegaan of geheimhouding wordt aan gevraagd om bijvoorbeeld financiële verplich tingen te ontlopen. In dat geval wordt een ver zoek niet gehonoreerd. Vraagt u om geheim houding om niet te kunnen worden get raceerd door een vrije derde (dat kan ieder een zijn, bijvoorbeeld een oud-buurvrouw) dan kan het verzoek in de meeste gevallen wel worden ingewilligd. Een verzoek om geheimhouding van uw per- soonsgegèvens moet u schriftelijk indienen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1 1850 AA Heiloo. In het verzoek moet duidelijk omschreven staan voor welke soort derde(n) geheimhouding gewenst is. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, tel. (072) 535 67 21. De markthandelaren die voorheen op dins dag, vrijdag en zaterdag een standplaats had den bij Winkelhof 't Loo nabij de Witte Kerk zijn verhuisd. De nieuwe plek is het winkel plein aan de noordzijde, tussen Gall en Gall en het parkeerterrein bij De Beun. Na de verbouwing van Winkelhof 't Loo was het voorplein te klein geworden. Ook gaf de bereikbaarheid van een aantal winkels proble men. Verder is het aanzien van het nieuwe centrum vanaf de Raadhuisweg nu fraaier geworden. In overleg met de handelaren is gekozen voor deze nieuwe plek die goed bereikbaar is per fiets, auto en te voet. Voor uw groenten, bloe men, vis, zuivelproducten en brood kunt u er vanaf heden terecht. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om op grond van arti kel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen voor een periode van vijf jaar, voor het plaatsen van een noodlokaal bij de Sint Radboudschool op het perceel Slim pad 18. Het bouwplan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 13 november 1997 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen dit voornemen om tijde lijk vrijstelling te verlenen schriftelijk beden kingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen bijv. traplift, douchezitje, verhoogd toilet, aangepaste woning, senioren woning, koppelwoning; *Welzijn bijv. vervoersvoorzieningen, warme maaltijdvoorziening, dagverzorging; *Zorg bijv. thuiszorg (verpleegkundige zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp), zorgcentrum Overkerck of De Loet, verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereik baar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspre ken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag terugge beld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar dan kunt u contact opnemen met de zorgcentrale. De zorgcentrale is bereikbaar onder telefoonnummer 0 72 - 512 71 27. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken ter voldoening aan het bepaalde in de Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg) bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergade ring van 3 november 1997 heeft besloten om door toepassing'van artikel 2 van de Wvg de volgende percelen aan te wijzen als gronden waarop de artikelen 10-24, 26 en 27 van de Wvg van toepassing zijn: Plangebied Boekelermeer-ZuidKadastrale gemeente Heiloo sectie C nrs. 239, 240, 242, 277, 278, 279, 286, 290, 296, 297, 299, 333, 420, 450, 465, 512, 513, 517, 518, 519, 520 en 553 (alle geheel); 413, 438, 439 en 516 (alleen gedeeltelijk). Het raadsbesluit ligt samen met bijbehorende kadastrale kaart en overige bijbehorende stukken kosteloos ter inzage bij het gemeen tehuis Heiloo, afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Desgewenst kunt u voor het raadplegen van de stukken buiten deze uren een afspraak maken, tel. 072 - 535 67 49. De stukken kunnen ook worden geraad pleegd bij de Dienst voor het Kadaster en de Openbare Registers (Rogier van de Weydestraat 6 te Alkmaar). Het betreffende raadsbesluit treedt in werking één dag na publicatie in de Staatscourant. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen 6 weken na de dag van publicatie in de Staatscourant van de terinzagelegging gemotiveerd schriftelijk bezwaar maken. U kunt uw brief richten aan: de gemeenteraad van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Als belanghebbenden een bezwaarschrift hebben ingediend dan kunnen zij in spoed eisende gevallen ook een verzoek om voorlo pige voorziening indienen bij de President van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Postbus 252, afdeling Bestuursrechtspraak, 1800 AG Alkmaar. Hoorzittingen Commissie voor Bezwaarschriften De Commissie voor Bezwaarschriften houdt op maandag 17 november de volgende hoor zittingen voor de behandeling van bij het col lege van burgemeester en wethouders inge diende bezwaarschriften tegen de volgende besluiten: 20.00 uur: afwijzing toestemming plaatsing lichtreclamezuil; 20.30 uur: toekenning bijstandsuitkering; 21.00 uur: afwijzing vergoeding voor het rolstoelgeschikt maken van een caravan. De hoorzittingen worden gehouden in kamer 025 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 aan de zijde van het par keerterrein). De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar en de belanghebbenden worden in eikaars tegenwoordigheid gehoord. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zit ting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden en kan het horen afzonderlijk plaatsvinden. De stukken van vorengenoemde zaken lig gen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting ter inza ge bij de secretaris van de Commissie voor Bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. U vindt de heer Van der Jagt op de afdeling Bestuurszaken, kamer. 128 in het gemeente huis, tel. 072 - 535 66 48. Buiten de bezoek uren kunnen de stukken.alleen op afspraak met de secretaris van de Commissie worden ingezien. Voor nadere informatie omtrent het voren- 4 staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de secretaris van de Commissie. De eerstvolgende vergadering van de Commissie voor Bezwaarschriften wordt gehouden op rtiavandJb 8 december a.s. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien e'n eventuele bezwaren in te dienen. Boswinde 46, J. de Groot - vergroten woning; Westerweg 376, J.G.J. Kassing - vergroten woning; De Wildtlaan 54, J. Smits - vergroten woning; Kanaaldijk 27, J. Liefting - plaatsen opslagloods; Stationsplein 5, L. Obdam - plaatsen winkel en appartementen; Oosterzijweg 13, B.J.R. Kouwen - plaatsen bouwwerk; Nijenburgerwegviaduct over A9, Rijkswaterstaat Directie Noord-Holland; Fly-over A9, Rijkswaterstaat Directie Noord- Holland; Wilgenlaan 22, J.A.J.I. Spruit - vergroten woning; Vrieswijk 100, H. Zaman - plaatsen dakkapel; Schuine Hondsbosschelaan garageboxen, C.J.J.M. Hachmang - veranderen garageboxen. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tpt en met 20.00 uur tev-C-fg Burgerzaken Maatschappelijke voorzieningen Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Nieuw bouwplan (art. 19 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet, vergun ning te verlenen aan mevrouw C.M. Rietbroek-Bijl te Heinkenszand voor het ver anderen van een boerderij in een stolpwo- ning met een kantoor/garageruimte op het perceel Westerweg 419. Bovengenoemd plan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 13 november 1997 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072-535 67 47). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld plan vergunning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende vergunningen Op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening is vergunning verleend aan de heer D. de Jager namens de Lions Heiloo voor een met medewerking van jeugdleden van de hockeyvereniging De Terriërs te hou den huis-aan-huis verkoopactie van ansicht kaarten. De opbrengst van deze actie komt voor de ene helft ten goede aan de bekostiging van zogenaamde verwendagen voor langdurig zieke kinderen uil Heiloo, Limmen en Egmond. De andere helft komt ten goede aan de jeugdafdeling van de hockeyvereni ging De Terriërs. De vergunning,is geldig op werkdagen in de periode van maandag 10 tot en met zaterdag 22 november 1997. Er mag alleen bij de mensen thuis worden aangebeld van maan dag tot en met zaterdag tussen 09.00 en 21.00 uur. De verkopers nemen aan de deur geen geld in ontvangst, maar noteren de namen en adressen van kopers. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn vergunning te verlenen. Runxputteweg 18a - vergroten woning: Harrelaers 29 - plaatsen berging; Wentholtlaan 3 - vergroten woning. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 13 november 1997 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat het college van burgemeester en wethouders heeft besloten te verklaren, dat een bestem mingsplan wordt voorbereid voor het perceel Westerweg 419. Het besluit ligt met de daarbij behorende tekening voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 6 7 47). Het besluit treedt in wer king op donderdag 13 november 1997. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Bergeonstraat 29, S.H. Blok - veranderen en vergroten woning; Kennemerstraatweg 438, B. Kivits - vergroten woning (serre); Heerenweg 110, S.D.M. Haazelager - plaat sen berging; Warmoezierslaan 14, G.C. IJpelaan - vergro ten woning; Vennewatersweg 21, huisnr. 21, B.W. ten Hagen - aanbouwen berging; Holleweg 151, J.S.M. Hoetjes - plaatsen gara ge (vervanging); Ewislaan 29, C.A. de Jong-Twint - plaatsen dakkapel (voorgevel); Termijen 170, J. de Gruijl - plaatsen dakka pel; Rosendaal 95, ABN-AMRO Bank n.v. - ver plaatsen geldautomaat. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefoni sche afspraak, nummer 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de Afvalbrengplaats staan bakken voor ijzer, schoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval (gtf) en restafval. U kunt géén bouw- en sloopafval brengen bij de Afvalbrengplaats. Hiervoor kunt u iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur terecht bij de stortplaats van GP Groot, Kanaaldijk 13 te Heiloo. Van de zaterdagopenstelling wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Zoveel zelfs, dat het ver moeden is gerezen, dat ook niet- Heilooënaren met afval komen. Omdat de hoeveelheid afval die wordt gebracht van invloed is op de hoogte van de tarieven, wil de gemeente er zeker van zijn dat alleen de inwoners van Heiloo hun afval komen brengen. Daarom kunnen medewer kers van de Afvalbrengplaats u om geldige legitimatie vragen. Onder legitimatie wordt verstaan uw paspoort, rijbewijs of identiteits kaart. Bent u niet in staat om aannemelijk te maken dat u daadwerkelijk een inwoner van Heiloo bent, dan kan de medewerker van de Afvalbrengplaats u mededelen dat u geen afval kunt inleveren. Als duidelijk is dat u in Heiloo woont, dan kunt u gewoon bij de Afvalbrengplaats terecht. Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel. nr. 072 - 535 68 68. Raadhuisplein I Pb. I 1850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. t i mI* Informatierubriek v>--;

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 4