Falkland trekt alle registers open in subtiel en boeiend blijspel Cursus houtbewerking Kleurwedstrijd Rabobank Fietsvakanties in Azië Jngezonden brieven PAGINA 6 UITKIJKPOST - 12 NOVEMBER Wintersportbeurs Zwemdiploma's Landenavond Portugal Fotowedstrijd Lamoraal Het Dansorkest treedt op Presentatie kookprugramnia Cursus Internet Certificaat voor De Deel SV Oppositie Heilooër Bridge club Bridge Sans Atout Sans Atout Damclub Heiloo Een scène uit het blijspel Dubbel Wraak afgelopen weekend gespeeld door Falkland. Wie wil weten hoe het afloopt moet wachten tot begin april. Dan wordt het tweede gedeelte gespeeld, (foto Kitty Hoogland) HEILOO - Twee mensen die elkaar voor het eerst 's nachts op een brug over de Theems ontmoeten, op de plek waar ze beiden zelfmoord willen plegen omdat ze het niet meer zien zitten. Dit enigszins bizarre idee werkte de Britse blijspelauteur Alan Ayckbourn verder uit tot een verhaal waarin beide hoofd rolspelers besluiten wraak te nemen op de personen die aanleiding waren voor hun poging tot zelfmoord. Afgelopen vrijdag en zaterdag speelde Falkland Toneel het eerste deel van het stuk 'Dubbel Wraak' voor een uitverkocht Beun-theater. Toch leek het aanvankelijk bijna einde loos (tot de pauze) te duren voordat 'lady' Karen Knightly (Anneke Keijs- per) haar lotgenoot Henry Bell (Pim de Smalen) ervan wist te overtuigen dat wraak nemen op eikaars opponenten het beste alternatief zou zijn. De beide hoofrolspelers sleepten het publiek door lange lappen tekst, die overigens wel vloeiend en met het typerende Falkland-oog voor detail werden gebracht, om hun beider voorgeschie denis te vertellen. Maar na de pauze gingen alle registers open. In een prachtig en zeer functio neel gebouwd decor wisselden de scè nes elkaar vlot en soepel af. Wat betreft de subtiel gedetailleerde afwerking van de diverse karakters deden alle leden van de cast zeker niet voor elkaar onder. Anneke Keijsper wist op een meester lijke wijze als een nietsontziende Karen Knightly het publiek te boeien. Vooral als superdegelijke secretaresse in Schotse rok die infiltreerde bij Bruce Tick (met overtuiging gespeeld door Mike Kuyt), de opponent van haar lot genoot, was ze op haar best. Karin de Goede veroverde als stunteli ge bediende Norma de harten van het publiek, terwijl ook Edo Postma in de rol van dandy Olivier Knightly met een vakkundige aardappel in zijn keel de lachers op zijn hand wist te krijgen. De Falkland-spelers zijn er ongetwij feld in geslaagd het publiek nieuwsgie rig en vol verwachting te laten uitkijken naar het tweede deel, dat ze begin april op de planken zullen brengen. Eén wraak is uitgevoerd, maar of de tweede dan zal slagen...? Houtbewerkers in De Hofdijk. HEILOO - De cursus houtbewerking is in september weer begonnen aan een nieuw cursusjaar. Elke maandagmidag wordt er met veel plezier gewerkt aan het vervaardigen van houten voorwer pen, onder deskundige leiding. Iedereen die met hout wil werken en het leuk vindt om dit in een groep te doen of die iets van hout wil maken. maar zonder deskundig advies niet uit de voeten kan, is van harte welkom. De kosten zijn f 25,- per maand, exclusief materiaal. Wie interesse heeft kan langskomen op maandag tussen 13.30 en 16.00 uur in De Hofdijk, Mariën- stein 178 (lokalen Hobbyfarm). Voor meer informatie kunt u ook bellen naar nummer 072-5117812. De Beun Zaterdag 15 november om 20.15 uur concert door gospelkoor Joy. Entree f 15,-. Dinsdag 18 november voorstel ling 'Frisse warmte' door Paul Haenen, aanvang 20.15 uur, kaarten f 27,50 (CJP en 65+f 25,-. Zorgcentrum Overkerck Tot en met november expositie van aquarellen, acrylwerken en olieverf schilderijen van Ietje Mak. Henia Acrylschilderijen van Eric Baart, te zien in de lunchroom tijdens openings uren. 't Oosthonk Donderdag Franse les van 19.30 tot 21.30 uur; Vrijdag klaverjasdrive vanaf 19.45 uur, leden f 3,-/niet-leden f 4,-, opgeven na 18.00 uur op tel. 5335179 of 5339249. Maandag vanaf 20.00 uur dar ten. Dinsdag astrologie 20.30 uur. Woensdag naailes 10.00 uur, leden f 6,50/niet-leden f 7,50; schilderles voor 8-13 jaar 13.30 uur; 19.45 uur competi tie bridgeclub Oosterpark. Bibliotheek Woensdag 19 november om 16.00 uur evaluatiebijeenkomst met deelnemers van project 'Trouw Publieksprijs'. Sociëteit Alleenstaanden Maandag 17 november 20.00 uur dia avond in het Open Huis door de heer Rozing over oud-Heiloo. Hallem-hüis Tot 23 november expositie met beelden van Anneke de Groot en schilderijen van Frits de Nooijer aan de Herenweg 45a in Egmond-Binnen. Geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak, tel. 072-5062880. Dorpshuis Hanswijk Tot en met 30 november tentoonstel ling van leden van Belgische kunste naarsvereniging Kunst in Vrije Tijd over polderlandschap. Galerie De Kapberg Tot 16 november keramiek van Dien Jorien Geertsma, schilderijen van Jan Verburg en collages en tekeningen van. Johan Breuker. Slotweg 17, open op vrijdag 14, zaterdag 15 en zondag 16 november van 13.30 tot 17.00 uur. HEILOO - In samenwerking met Sporthuis Helling houdt 't Loo een wintersportbeurs op vrijdag 14 en zaterdag 15 november. De wintersport beurs toont de bezoekers diverse as pecten van het wintërsportgebeuren. Verschillende winkeliers zullen op het plein bij Albert Heijn aan wintersport verwante artikelen tonen of laten proe ven en uiteraard verkopen. Öp het middenplein vindt de verkoop plaats van tweedehands en nieuwe wintersportartikelen. Om in de sfeer te komen wordt de beurs opgeluisterd doorTiroler muziek op de accordeon. Wie in het bezit is van ski's, skischoe nen of skikleding in goede staat, kan die op donderdag 13 november afgeven bij Sporthuis Helling, Raadhuisweg 14, van 9.30-18.00 uur. Voor elk artikel dat ingeleverd wordt geldt een inschrijfbe- drag van f 2,50. Wordt het artikel ver kocht, dan krijgt u het verkoopbedrag min tien procent contant uitbetaald. Op zaterdag 15 november hebben aanbie ders tussen 16.00 en 17.00 uur de gele genheid het verkoopbedrag of de niet verkochte artikelen op te halen. HEILOO - Op 4 november werd er door leerlingen van Zwembad Loos in Zwèmbad de Beeck in Bergen afge zwommen voor de zwaardvisbrevetten brons, zilver en goud. Deze brevetten zijn gericht op technische zwemslagen. De geslaagden voor zwaardvis brons zijn Mariska Agricola,Tim van Alphen, Sander Bakker, Niels Borst, Bianca Bruin, Menno Buis, Dane Hergaarden, Tamar de Jong, Vera Kroon, Marleen Kroon, Linda Korhoen, Robbert Schut, Edith Stavenuiter en Lindsey Punt. Voor zwaardvis zilver slaagden Sandra Dellemijn, Eveline van Halem, Jasper Heinsbroek, Sandra Korhorn, Linda Rokebrand, Marije Scholten, Pie van de Wind, Marieke Blokdijk en Jitske Eggers. Zwaardvis goud werd behaald door Dolf Bot, Monique Hectors, Peter Minis, Cindy Schenk en Floor van de Wind. HEILOO - Op zaterdag 15 november houdt mevrouw S. Guicherit voor de afdeling Heiloo van het Nivon een lezing over Portugal onder de titel 'Portugal, Minha Terra'. Guicherit is directeur van het Taaiinstituut Amster- dam-Zuid-Oost en docente Nederland se en Portugese taal. Aan de hand van dia's wordt een alge meen beeld gegeven van het land, zowel geografisch als historisch. Duide lijk daarbij is dat nog de invloed merk baar is van de Romeinse en Arabische overheersing in het verleden op het gebied van literatuur, bouwkunst en muziek. Voorts zal mevrouw Guicherit iets ver tellen over de nationale parken en inte ressante wandelgebieden in het land. Tot slot van de avond worden enkele fado-liederen ten gehore gebracht. De openbare bibliotheek zorgt voor een kleine collectie boeken en cd's, deze kunnen ter plaatse worden gereser veerd voor uitlening. De lezing vindt plaats in het Open Huis vanaf 20.00 uur. Kosten zijn voor Ni- von-leden f 3,50, anderen betalen f 5,-, en jeugd f 1,-. Kaartverkoop en inlich tingen bij fam. Mulder, tel. 072-5333127 of F. Linck, tel. 5333148, Kaarten zijn ook verkrijgbaar 's avonds aan de zaal. EGMOND - De foto-, dia- en video wedstrijd die werd uitgeschreven in verband met de onthulling van het standbeeld van Lamoraal van Egmont in de Slotgracht in Egmond aan den Hoef nadert zijn ontknoping. Inzen dingen met het thema 'De sporen van Lamoraal van Egmont' moeten uiter lijk op 14 november binnen zijn. Foto's mogen zowel in kleur als zwart/wit zijn, dia's moeten worden aangeleverd in glasloze raampjes en video's (VHS) mogen maximaal een speelduur hebben van tien minuten. Per deelnemer mogen maximaal vier foto's of dia's worden ingeleverd en één videoband. Op zaterdag 22 november vindt om 16.00 uur in dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef de prijsuitrei king plaats. De bekroonde inzendingen worden volgend jaar tentoongesteld in Hanswijk. Inleveren van inzendingen kan bij Hilde Belleman in Egmond aan den Hoef (Slotweg 16, 1934 ED), bij Cor Oorthuijsen in Egmond-Binnen (Sa- menweid 2, 1935 AX) en bij Foto Jonker aan de Voorstraat in Egmond aan Zee. Voor meer info kunt u bellen met tel. 072-5065950. HEILOO - Zondagmiddag 16 novem ber speelt van 14.00 uur tot 17.00 uur het Dansorkest onder leiding van Jo de Haas in het Trefpunt. Dit driemans dansorkest staat garant voor een mid dag vol zwier, sfeer en gezelligheid. De toegang is gratis en iedereen vanaf ongeveer vijftig jaar is van harte wel kom om zich aan foxtrot, wals, charles ton of welke andere dans dan ook over te geven. En voor wie even geen zin heeft in dan sen, is de ontmoetingsruimte van het Trefpunt geopend. Voor nadere infor matie kunt u bellen met B. Langcdijk, tel. 072-5334629, of met A. van Asscma, tel. 072-5334725. HEILOO - Op donderdag 20 novem ber houdt van 14.00 tot 16.00 uur de Commissie Voorlichting Senioren in het Trefpunt een presentatie van pro ducten om te koken: het kookprogram- ma. In het kookprogramma komen alle aspecten rond de bereiding en toepas sing van producten om mee te koken aan de orde. Er wordt een dineetje klaargemaakt met gerechten die ge keurd en geproefd mogen worden. Het programma vangt aan met een wel komstdrankje en een korte inleiding, gvolgd door het kookgedeelte en de proeverijen. Daarna kunnen productin formatiestands worden bezocht en vra gen worden gesteld. Tot slot worden informatietassen uitgereikt. -De toe gang is gratis. HEIL OO - Op vrijdag 9 januari begint om 11.00 uur een cursus Internet in het Trefpunt. Wat is Internet en wat kun je ermee dóen? Hoe realiseer je thuis een aansluiting met Internet en hoe ge bruik je het? In de cursus Internet voor ouderen wordt antwoord gegeven op deze en andere vragen. Ook wordt aandacht besteed aan een aantal gebruikersmogelijkheden van Internet speciaal voor ouderen. Kosten van de cursus zijn f 190,- voor acht les sen van anderhalf uur. Een bij de cursus horende handleiding kost f 30,-. Andere computercursussen die in het Trefpunt gegeven worden zijn Windows Word, WordPerfect 5.1 en Kennis maken met de computer. Informatie en opgave bij Aktief 55+, tel. 072-5331297. HEILOO - Op hovember heeft De Deel Delicatessen in 't Loo het certifi caat van de Stichting Kaas- en Delica- tessenwinkels Nederland ontvangen. Deskundigen beoordeelden alle bedrij ven die zich hadden ingeschreven twee maal. Om in aanmerking te komen voor certificering moesten de deelne mende bedrijven op alle onderdelen een voldoende scoren. De beoorde lingscriteria waren kwaliteit, assorti ment, presentatie, hygiëne, vakkennis en presentatie. Met de certificering van specialiteiten winkels beoogt de Stichting Kaas- en Delicatessenwinkels Nederland het kwaliteitsniveau te verhogen en de con sument een handreiking te doen bij het herkennen van de kwalitatief betere bedrijven. De gecertificeerde bedrijven zijn herkenbaar aan een duidelijk bord en een ingelijst certificaat in de winkel. Om gecertificeerd te blijven, wordt elk bedrijf jaarlijks opnieuw beoordeeld en moet steeds op alle onderdelen een vol doende scoren. HEILOO - De bondscompetitie van de Noord-Hollandse Schaakbond vroeg deze week de aandacht van het meren deel der leden van schaakvereniging Oppositie, waardoor de achtste ronde van de clubcompetitie slechts zes partij en telde. De uitslagen: Heeringa-Van der Wal remise, Hassing-Kerst ö-l, Koenders- Tuinstra 0-1, Horninge-Niêuwmeijer 1- 0, Van der Veer-Lamers 0-1, Bos- Kraayenbrink 1-0. Extern waren de resultaten niet om over naar huis te schrijven. Oppositie I ontving Weenink III uit Beverwijk en leek geruime tijd de verliezer te gaan worden. Van Etten verloor van een nog zeer jeugdige tegenstander en ook Manni liet zich door zijn tegen stander verrassen. Gelukkig waren Folkertsma, die extern al jaren ongesla gen is, en Kracht beter bij de les en brachten de balans.weer in evenwicht. De uitslagen: Van Ëtten(Oppositie)- Kemp(Weenink) 0-1, Jongkind-Jorrits- ma remise, Folkertsma-Out 1-0, Lange- reis-Ooteman remise, Bosma-Sinnige remise, Manni-Wortel 0-1, Van der Werff-De Brie remise, Kracht-De Jongh 1-0. Totaalstand werd 4-4. Oppositie II reisde af naar de oevers van het IJsselmeer, maar kon in Hoorn tegen Caïssa IV geen potten breken. Maas en Huffnagel konden met opge heven hoofd de terugreis aanvaarden. Kleijn en Ranzijn valt niets te verwij ten, maar de rest moest, voor straf, lopend terug naar Heiloo. De resultaten: Zuurveld(Caïssa)-De Jager(Oppositie) 1-0, Van der Klei- Kleijn remise, Bouwman-Maas 0-1, De Boorder-Blom 1-0, Van der Hoff- Jonkheer 1-0, Brandsma-Huffnagel 0-1, Buijsman-Ebregt 1-0, Bos-Ranzijn remise. Totaalstand was 5-3. HEILOO - De uitslag van dinsdag 4 november: A-lijn - Klerk-Stark 70.00, Kloots-Kramer 57.10. B-lijn - Muller 63.80, fam. Niele 61.30. Donderdag 6 november werd als volgt gespeeld: A-lijn - De Bruyckere-Stark 59.60, Pias-Wijnbeek 57.90. B-lijn - Klerk-Boelhouwer 59.40, fam. Moscou 55.00.C-lijn - fam. Hutten 57.50, fam. Brinkhuis 57.10. D-lijn - fam. van Wensen 70.00, Burgmeier-laan 59.20. HEILOO - De uitslag van maandag 10 november: A-lijn: 1. De Lange- Schouten 62,5,2. Fam. Mak 57,1. B-lijn: 1. V. Toornburg-De Vries 62,1. 2. Ds. Bolweg-V. Steef ,57,9; C-lijn: 1. Mw. Tuinstra-Pippel 65,4, 2. Fam. Slob 63,8. D-lijn: 1. Bennik-Roozen 64,4, 2. Fam. Boersen 59,9. E-lijn: 1. Mw. VD Hulst- Folmer 62,9,2. Ds. Oosterling-Slemmer 62,5. F-lijn: 1. Ds. Feyen-Magermans 62,5,2. Mw. Rohn-Zuurbier 60,8. De prijswinnaars van de Rabo Spaardagen. HEILOO - In oktober werden op de kantoren van de Rabobanken in Hei loo en Limmen de Rabo Spaardagen gehouden. Op elk kantoor was het één dag lang spaarfeest, waarbij er leuke attenties waren voor de jeugdige spaar ders. Er was zelfs een Donald Duck aanwezig waarmee de kinderen- op de foto konden. Donald stond ook centraal op de kleur plaat waarmee de kinderen konden deelnemen aan een kleurwedstrijd mqt als hoofdprijs een reis naar Disneyland Parijs. Uit 115 inzendingen koos een deskundige jury onder leiding van illu strator Piet Veen uit Heiloo drie win naars. De derde prijs, een bioscoopbon en een leuke videofilm, werd gewonnen door de zesjarige Steven Koreman uit Heiloo. De tweede prijs werd in de wacht gesleept door Vivien Francis (8 jaar) uit Limmei). Ook zij won een leuke videofilm èn een bioscoopbon. De eerste prijs, toet weekend Disney land Parijs ging naar Rona Aelbers (11 jaar) uit Heiloo. De prijzen werden afgelopen woensdag door de heer Buis hand van de Rabobank overhandigd op het hoofdkantoor aan de Kennemer- straatweg. De winnende kleurplaten zijn de komende drie weken te bewón deren op de drie bankfilialen. HEILOO - Uitslagen van dames bridgeclub Sans Atout van vorige week: A-lijn: 1. Dekker-Bierman 57,92, 2. Stark-Vd Klis 56,67, B-lijn: 1. Werdmuller-Meijering 70,00,2. Poland- Lus 59,58. C-lijn: 1. Vijn-Wuijts 60,42, 2. V. Toornburg-De Vries 57,29, D-lijn: 1. Ouwen-Komen 61,98, 2. Romars- Hardeveld '60,42. E-lijn: 1. Nielen- Beentjes 64,58, 2. Rohn-Berkhout 55,73. HEILOO - Uitslagen van de zevende ronde van de onderlinge competitie: P. Heyne-M. Houtenbos 1-1, M. Out-J. Kraakman 2-0, C. v. Lieshout-F. Schouten 1-1, R. de Boer-B. Fase 0-2, R. Koch-A. Valkering 0-2. De achtste ronde werd als volgt gespeeld: N. Lighart-B. Fase 0-2, R. Koch-M. Out 0-2, C. v. Lieshout-R. de Boer 2-0, A. Valkering-P. Héyne 1-1. Voor donderdag 13 november is vast gesteld de wedstrijd Damclub Heiloo- DOS (St. Pancras). HEILOO - Fietsliefhebbers kunnen alweer beginnen met plannen maken en met trainen voor de fietsvakantie van volgend jaar. Dan organiseert Le Champion weer diverse vakanties in zuidoost Azië. Natuurlijk staat Indo nesië weer op het programma, maar komend jaar staan ook Thailand en Vietnam als nieuwe bestemmingen ge noteerd. Over de fietsvakanties van Le Cham pion in zuidoost Azië wordt op maan dag 24 november van 19.31) tot 22.00 uur een informatiebijeenkomst gehou den in het Kruispunt aan de Frederica's Hof. Deze reizen zijn in het bijzonder samengesteld voor de avontuurlijke, geoefende fietser. De gemiddelde dag afstand is zo'n 75 kilometer, waarbij ook rust- en excursiedagen zijn opge nomen. Bagage wordt vervoerd in bus jes, die tevens een gids en reserve materiaal meehebben. Bij iedere reis is overigens zowel een lokale als een Nederlandse gids aanwezig. De reis naar Thailand vindt plaats in de maanden maart en april, terwijl van mei tot en met augustus de Indone sische eilanden Java, Bali, Lombok, Sumbawa en de nieuwe bestemming Sumatra kunnen worden bezocht. In oktober staat de Vietnam-reis op het programma. Wie meer informatie wil over deze fietsreizen of zich aan wil melden voor de informatiebijeenkomst kan terecht bij Le Champion aan de Heerenweg 144A, tel. 072-5338136. - Golfbaan (1) Koppen als 'Bezwaren tegen golfbaan op één na ongegrond' en 'Omwonen den Lagelaan tegen komst golfbaan' met een foto met koeien tegen de ach tergrond van Ypestein zijn tenminste tendentieus, zo niet onjuist. Wat ons daarbij extra hindert is, dat de beweringen niet worden nagegaan op juistheid. Verder wordt het goede jour nalistieke principe van hoor en weder hoor niet toegepast, zelfs niet na een uitdrukkelijk verzoek daartoe. Wat zijn de feiten? 1. Heiloo wijst alle bezwaren tegen golfbaan af. Dit was de uitkomst van het B en W-beraad medio oktober. Volledigheidshalve: Amoco had zijn bezwaar na overleg ingetrok ken. 2. Het is zeker dat wij als GCH over de benodigde grond gaan beschik ken. Voor het overgrote deel is dit vast gelegd in overeenkomsten met de des betreffende eigenaren. 3. De gemeente raad van Heiloo heeft op 3 november met de grootst mogelijke meerderheid het bestemmingsplan Landelijk. Gebied aanvaard. Zo meldde het Noordhol lands Dagblad op 4 november: 'Nieuw bestemmingsplan biedt definitief plaats voor golfbaan'. 4. De provincie is nu aan zet. Redelijkerwijze zal worden in gestemd met de besluiten van de ge meente Heiloo die dan op zijn beurt de desbetreffende vergunningen zal (moe ten) afgeven. Óp 18 november zal de Algemene Ledenvergadering van de GCH zich uitspreken over de plannen en de financiële onderbouwing. De architec ten kunnen dan beginnen met het maken van detail-uitwerkingen en het voorbereiden van de aanleg- en bouw activiteiten. Voorjaar 1998 zullen de driving-range en oefenbaan gereed zijn en vanaf medio 1999 zullen de leden terecht kunnen op de Golfbaan Oos terzij. G. W. Eveleens H. van der Ham Golf Country Club Heiloo Naschrift redactie: Tal van protesten tegen de komst van een golfbaan bereik ten de afgelopen tijd de redactie van de Uitkijkpost. Wij hebben daarom beslo ten om, naast de feitelijke berichtgeving over de plannen, ook tegenstanders aan het woord te laten. In het bewuste artikel protesteert agrariër Rotteveel tegen de gevolgde procedures. Over de golfclub zelf heeft hij geen beweringen gedaan. Van wederhoor was in dit geval dan ook geen sprake. Golfbaan (2) Vorige week kwam in de Uitkijkpost de golfbaan weer ter sprake. Omwonen den zijn tegen en dat is begrijpelijk, ze oefenen hun bedrijf daar uit. Be trekken daar hun inkomsten uit. Land dat een agrarische bestemming heeft, wordt daaraan onttrokken, waardoor de boer niet meer aan een normaal bedrijfsfunctioneren toekomt. De koei en moeten definitief verweid worden. Waar naar toe? De golfvereniging gaat starten met 320.000 vierkante meter 'grond. Waar kan de koe straks nog loei en? Iedereen wil terug naar de natuur en biologisch telen en verbouwen, maar dan moet de ondernemer wel de ruim te krijgen. Is een golfbaan wel nodig? Is er in de omgeving niet genoeg gelegenheid een bal te slaan? In Alkmaar, Purmerend, Haarlem, Heemskerk, Wijde Wormer, Westwoud en Den Helder is ruim schoots gelegenheid. Is er van gemeen tewege een onderzoek gedaan naar de noodzaak en de wenselijkheid van een golfbaan? Hoeveel inwoners van Heiloo zijn voor een golfbaan hier? De Sluispolder uit Alkmaar was een van de bezwaarmakers tegen de-aanleg van een baan in Heiloo, reden om aan te nemen dat daar geen grote wachtlijst bestaat. Er is steeds meer sprake van bestuurlij ke samenwerking tussen de diverse gemeenten. Kan dit ook niet op spor tief gebied? Moet elke gemeente dan zonodig zijn eigen golfbaan hebben? Kan die grond niet beter besteed wor den aan woningbouw? Waar legt de gemeente haar prioriteit? Bij haar ver antwoordelijkheid voor alle burgers, dus ook de minder draagkrachtige, of bij de happy few, die de clubs achteloos van de caddy aannemen om de volgen de bal te slaan? C. Groot Heiloo (Brief ingekort door redactie) Golfbaan (3) De gemeenteraad heeft in mei besloten dat er in Heiloo een golfbaan mag ko men, met een stemverhouding van 11 tegen 8. Een bestuurlijke blunder. De bevolking van Heiloo zit helemaal niet te wachten op een speelterrein voor vip's die een groot stuk grond voor zichzelf reserveren om met een uiterst klein balletje hun bank-, aandelen- en obligatiebeslommeringen even uit hun hoofden te slaan. Uit advertenties in de Uitkijkpost, twee paginagrote en de laatste weken kleine re op de voorpagina, blijkt dat het lid maatschap niet voor iedereen is wegge legd. Als contributie vraagt de golfclub GCH f 1275,- per jaar en f 7500,- voor een lid/aandeelhouder! In tegenstelling tot het door een voor standster van de golfbaan in de ge meenteraad genoemde, zie ik liever wel een paar elitaire koeien, één elitaire boer en wat weidegebied dan een groep elitaire rijkaards die bezit van deze grond nemen. Dit kostbare agrarische gebied moet behouden blijven. Er is al genoeg natuur vernietigd! Laten de rijken maar naar de golfbanen in bijvoorbeeld Alkmaar, Heemskerk en Spaarnewoude gaan. Met hun snelle bolide's moet dat toch geen probleem zijn. Hopelijk zal de provincie de ge meentelijke toestemming blokkeren en wijzer oordelen dan de meerderheid van de gemeenteraad. W. Gomes Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 6