Grutterij De Korenbloem sluit deuren Jeugdbowlers debuteren succesvol in kersttoernooi De Egmond Nieuw nummer Geestgronden Headline in Oud Inn SV Oppositie Wijnschenkerij in 't Loo Nieuwjaarsconcert Lamoraal van Egmont Literom niet beschikbaar in bieb Happy new year-party Sans Atout Dierenbeschermin Open klaverjas-drive Reizen met de Rabobank Sans Atout •i6:oo Gevonden voorwerpen Demonstratie kantklossen Senioren boarding zaalvoetbaltoernooi Sans Atout Damclub Heiloo Grutterij De Korenbloem vanaf morgen voorgoed verleden tijd. (foto Starfield) HEILOO - Melk, karnemelk, kaas, eieren, echt ouderwets snoepgoed, bonen, erwten en borstels in alle soor ten en maten. Heiloo was in de afgelo pen vijftien jaar één van de weinige plaatsen waar je al deze producten nog bij een ouderwetse grutterswinkel kon kopen en je zo nog even kon wanen in grootmoeders tijd. Tot vandaag, want vanmiddag sluit Grutterij de Koren bloem op het Stationsplein definitief haar deuren. „Natuurlijk vind ik het jammer," geeft eigenaar Jan Ranzijn toe. „We hebben in de afgelopen tijd enorm veel reacties gehad van mensen die de grutterij wil len behouden. Brieven, gedichten, er was zelfs een idee voor een actiegroep. Maar we hebben, samen met het perso neel, heel bewust gekozen om er een streep onder te zetten. Het vereist moed om afscheid te nemen, maar je kunt het beter doen op het moment dat je nog kracht hebt dan wanneer het echt een aflopende zaak wordt." Jan Ranzijn bekijkt het realistisch. „Een aantal artikelen is in de tijd ach terhaald, daar zit gewoon geen toe komst meer in. Neem bijvoorbeeld een artikel als peulvruchten. Het 'in de week zetten' en vervolgens koken zoals dat vroeger gebeurde, is nu voorbij. De meeste mensen kopen de peulvruchten nu in pot of blik, en in die verpakking zijn ze overal verkrijgbaar." Hij was getuige van het veranderend consumentengedrag in een wereld die tegenwoordig gekenmerkt wordt door kant-en-klaar producten, minder tijd voor de 'verplichte' boodschappen en hogere eisen aan versheid en kwaliteit. „De milieu-eisen worden ook steeds strenger voor verse producten als kar- HEILOO - De Oud Inn heeft voor donderdag 1 januari de formatie Head line op het programma. Dat betekent dat'alle bezoekers swingend en muzi kaal het niepwe jaar kunnen beginnen. Bekend om hun spraakmakende shows en hun afwisselend repertoire zorgen zij dat het een groot feest wordt. De Oud Inn is geopend om 15.00 uur. Headline begint om 20.00 uur. HEILOO - De uitslag van de vijftiende ronde: Kracht-Groot remise, Maas- Heeringa 0-1, Folkertsma-V Etten 1-0, Bosma-Manni 0, Vd Werff-Jongkind 1- 0, Langereis-Blom remise, Vd Wal- Sauer remise, Ebregt-Kleijn remise, A Vd Brink-Kerst remise, Huffnagel- Ligthart 1-0, Ranzijn-Horninge 1-0, Hassing-Lamers 1-0, KraayenBnnk- Jonkheer 0-1, Bos-Tuinstra remise, Vd Veer-Nieuwmeyer 0-1. HEILOO - De wijnschenkerij op oude jaarsdag die de ondernemers van Win kelhof 't Loo ook dit jaar weer houden, is inmiddels al min of meer traditie geworden. Ook 1997 kan weer feestelijk worden uitgeluid onder het genot van een heer lijk glas warme bisschopswijn. De win keliers heten iedereen van harte wel kom tussen 11.00 en 16.00 uur. EGMOND - Muziekvereniging Lamo raal van Egmont zal het nieuwe jaar openen met een klinkend nieuwjaars concert dat plaatsvindt op zondag 4 januari in het dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef. Het jeugdor kest, het fanfare-orkest en De Kleine Kapel treden op. De rode draad van dit concert vormt dit keer de muziek uit musical en film. Zo speelt Lamoraal de bekendste me lodieën uit 'The Phantom of the Ope ra'. Ook uit het opus Robin Hood vol gen bekende gedeelten. Daarnaast staat er nog meer filmmuziek op het programma. Het jeugdorkest zal zich presenteren met een nieuwe dirigent, Marcel Visser. Hij dirigeert ook het fanfare-orkest. Het programma na de pauze wordt ver zorgd door De Kleine Kapel. De muzi kanten van de kapel hebben een ver rassing in petto. Ze zullen zich op een andere wijze te presenteren dan gebrui kelijk. Uiteraard wordt het nieuwjaars programma met een wals afgesloten. Het concert begint om 12.00 uur. De toegang is vrij. nemelk en melk. Je moet zoveel inves teren als je daaraan wilt blijven vol doen. En bijvoorbeeld de boerenland- karnemelk die we verkochten, die ver koopt de supermarkt nu ook." De sluiting van De Korenbloem bete kent in feite ook een afsluiting van een lange traditie van de familie Ranzijn in de levensmiddelenbranche. „In 1913 begon mijn opa een kruidenierszaak en een graan- en meelhandel in het pand waar nu Henk Scholten zit," vertelt Jan Ranzijn. „M'n vader en oom namen die later over en zelf kwam ik terecht in de graan- en meelhandel." - Bezems en stoepenzout Twintig jaar geleden startte hij de die- renzaak in het Heilooër Stationscen trum, die inmiddels is uitgegroeid tot een onderneming met vier grote zaken in tuin- en dierartikelen in Alkmaar, Almere, Aalsmeer en Zaandam. Vanaf '82 maakte De Korenbloem een be langrijk deel uit van de activiteiten van Ranzijn in Heiloo. „We wilden met de grutterij een gat in de markt dekken met producten die toentertijd niet in de supermarkt te koop waren." Gedurende de eerste jaren assisteerde Jan Ranzijn zelf bij de bedrijfsvoering, een tijd waar hij zichtbaar met veel ple zier aan terugdenkt. „Het mooie was het directe contact met de klanten en dat je onmiddellijk kon inspelen op bepaalde ontwikkelingen. Als het be gon te sneeuwen werden meteen de bezems, sneeuwschuivers en het stoe penzout buitengezet. En als er een Elfstedentocht gereden werd, hadden wij natuurlijk een speciale elfsteden- mix." Ook voor het ontwikkelen van nieuwe concepten, favoriete bezigheid van de ondernemer-in-hart-en-nieren, was alle ruimte. „Bijvoorbeeld het verkopen van losse eieren, waarvoor de klanten dan een eigen doosje mee konden nemen. Milieu-vriendelijk en je be spaarde er ook nog geld mee." De bediening is volgens Ranzijn altijd één van de sterke kanten van De Korenbloem geweest. „Een persoonlij ke benadering van de klanten, de tijd nemen voor de mensen." Daarbij roemt hij de inzet van zijn medewerkt- sters, van wie er twee zelfs al vanaf het begin bij de grutterij werkzaam zijn. „En dat komt ook omdat we een fan tastische groep trouwe klanten hadden, waardoor de medewerksters altijd met veel plezier in de winkel hebben gestaan. We hebben met z'n allen een prachtige tijd gehad. De kerst-vers markt was elk jaar weer heel speciaal, het kerstpakketten maken, maar ook bijvoorbeeld de vier keer dat we met een stand op de Huishoudbeurs heb ben gestaan." Een nieuw tijdperk breekt a^n wan neer de deuren van de grutterij voor het laatst in het slot vallen. De grutters- kast wordt in de was gezet en gaat voorlopig even naar zolder. „Maar we bewaren de winkelmaterialen wel," verzekert Ranzijn „er zitten nog spul len van m'n opa bij. We zouden het leuk vinden als we het weer kunnen gebrui ken in een hoekje van een nieuw, vol waardig tuincentrum dat we in de toe komst willen starten aan de Kennemer- straatweg. Natuurlijk wordt het wel anders dan de grutterij zoals die nu is. Dat komt nooit meer terug, die tijd is voorgoed voorbij." De Beun Vrijdag 2 januari voorstelling 'Johnny en Marina op de donkere Omazolder' voor de jeugd van 4 tot en met 9 jaar. Aanvang 14.30 uur, toegang f 10,-. Buk Buk Op 1 januari vanaf 01.00 uur The Final Party, entree f 15,-. De Hofdijk Op 1 januari kerstexpositie van schil dersvereniging Tintoretto van 14.00 tot 17.00 uur op Mariënstein 178. Toegang gratis. De Oude Pastorij Tentoonstelling 'Verzamelingen verza meld' in de Oudheidskamer aan de Nic. Beetsweg 94, geopend op 1 januari van 14.00 tot 16.00 uur en verder op dins dag tussen 19.00 en 21.00 uur en op zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. De Loet Expositie tot half januari van aquarel len van leerlingen van Lucie van Sluis op de eerste etage. Hema Tot februari expositie in de koffieshop van schilderijen van Hallem-schilder Jos Apeldoorn. Museum PC Willibrord Het museum aan de Kennemerstraat-. weg 464 geopend op 3 januari tussen 14.00 en 16.00 uur, toegang gratis. Onze Lieve Vrouw ter Nood Op 1 en 4 januari kapel geopend van 12.00 tot 16.30,uur voor het bezichtigen van de kerststal. Sociëteit Alleenstaanden Maandag 5 januari nieuwjaarsreceptie, 20.00 uur in het Open Huis. Abdijkaarsen Expositie van kerstgroepen, dagelijks tussen 10.30 en 16.30 uur (behalve zon dag) aan de Vennewatersweg 27 in Egmond-Binnen. Hallemhuis Tot en met 4 januari tentoonstelling in het teken van Egmond-Binnen en zijn verleden met een foto-expositie en schilderijen van plaatselijke kunste naars. Hallemhuis aan de Herenweg 45AA geopend op zaterdag en zondag (ook tweede kerstdag) tussen 13.30 en 17.00 uur. Gemeentehuis Egmond Tot 5 januari expositie over verdwenen kustberoepen aan de Zwartendijk 1 in Egmond aan Zee. HEILOO - Het NBLC, de Vereniging van Openbare Bibliotheken in Den Haag, heeft protest aangetekend tegen de recente rechterlijke uitspraak om LiteROM niet meer beschikbaar te stellen voor raadpleging in de biblio theek. Op LiteROM staan ongeveer 45.000 recensies uit kranten. In een brief aan minister Sorgdrager en de staatssecretaris Nuis en Netelenbos hebben de bibliotheken laten weten dat een dergelijk verbod een inbreuk betekent op het recht van burgers op vrije toegang tot informatie. Bovendien is het een inbreuk op de taak van open bare bibliotheken om algemene toe gang tot publieke informatiebronnen te verschaffen, aldus de bibliotheken. Een en ander werd in gang gezet door publicist Hans Warren en organisaties van auteurs en uitgevers, die vinden dat er voor elke raadpleging van elke re censie moet worden betaald. Evenals de meeste andere openbare bibliothe ken heeft de Stichting Openbare Bi bliotheek Heiloo op grond van de hui dige situatie besloten LiteROM niet meer beschikbaar te stellen voor raad pleging door het publiek. HEILOO - Op 2 januari is er bij Tendenz een happy new year-party onder het motto 'feestend het nieuwe jaar in'. Iedereen tussen de 12 en 15 jaar is wel kom, de kosten zijn f 1,50 inclusief bewaakte garderobe. De openingstij den zijn van 20.00 tot 23.00 uur. HEILOO - Door de leden van de damesbridgeclub werd onlangs als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Rootjes- Roozen 62.22, 2. Tuinstra-Tuinstra 59,44. B-lijn: 1. Toby-Toby 66,66, 2. Kuiper-de Haan 61,21. C-lijn: 1. Velzeboer-Ursem 57,78, 2. Kromhout-V. Os 57,22. D-lijn: 1. Pohleij-Bik 63,89, 2. Frugte-Krul 59,72. E-lijn: 1. Niele-Oosterwijk 63,19, 2. Rohn-Berkhout 60,42. Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie advies: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072^5644066 (alarm) en 072- 5622717 (vermissingen). Vermist Grote cyperse gec. kater met grote witte bef en sokjes, oortatoeage TX 96, 3 jr, na verhuizing vanaf Mariënstein, Heiloo. Lapjesschildpadpoes met witte bef en voetjes, 1 jr, Westerweg/Ewislaan, Hei loo. Effen grijze poes met streepjes -op,de kop, pluizige vacht, 7 jr, Dokterslaan, Heiloo. Lapjesschildpadpoes met wit befje en witte sokjes, Kennemerstraatweg bij Kuillaan, Heiloo. Inl. 072-5616106. Gevonden Kleine volwassen zwarte poes, vóór witte voetjes en achter kniekousen, witte snorharen, Westerweg /Van Vladerackenlaan, Heiloo. Inl. 072-5616106. HEILOO - Op^5 januari houdt EHK weer een open drive. U bent allen, met of zonder partner, van harte welkom in het Open Huis in 't Loo. De drive begint om 20.00 uur en eindigt om 23.00 uur. Inlichtingen zijn verkrijg baar bij D. Leurink, tel. 072-5334366 of bij K. Knegt, tel. 5334056. HEILOO/LIMMEN - Hoewel het nog lang geen zomer is, dromen al veel mensen van de vakantie. Waarheen? Wat voor soort vakantie? Wat voor soort verblijf? Het zijn allemaal vragen die eerst beantwoord moet worden. De Rabobank heeft daarvoor een oplos sing gevonden. Bij de Rabobank wordt op basis van de vakantiewensen van de klant een per soonlijk informatiepakket samenge steld. Dat maakt het kiezen van de ideale vakantie extra gemakkelijk. En wie zijn reis voor 31 maart 1998 bij de Rabobank boekt, maakt bovendien kans op het terugwinnen van de reis- som, tot f 5.000,-. In dit persoonlijke informatiepakket zit ook een exemplaar van de Leukste Vakantie Krant. Dat is een eigen uitga ve van Rabobank Reizen, boordevol tips, suggesties en verrassende ideeën. Bij elk pakket wordt ook het Rabo- Kompas gedaan, een gidsje met tiental len praktische raadgevingen voor wie in het buitenland is. Over bellen, tan ken, de wereldomroep, maar ook over fitness langs de snelweg, hulpverlening tijdens de vakantie, betalen in het bui tenland, medicijnen en nog veel meer. Het informatiepakket bevat tevens een prijsvraag, de Reissom Retour Wed strijd. In de Leukste Vakantie Krant zijn de antwoorden op deze vragen terug te vinden. Iedereen die het wed strijdformulier inlevert en vóór 31 maart 1998 een reis bij de Rabobank boekt, maakt kans op het terugkrijgen van de reissom, tot een maximum van f 5.000,- per reisovereenkomst. Er zijn veertien trekkingen, met elke week zo'n hoofdprijs. Wie meedoet, dingt in alle ronden mee. HElLOO - De uitslag van afgelopen maandag: A-lijn: 1. De Lange-Schouten 57,5,2. Mw. Roozen-Pikkel 56,7. B-lijn: 1. Ds. Dolmans-Stark 60,8, 2. Ds. Tuinstra 58,8. C-lijn: 1. Kuiper-Zijp 64,8, 2. Mw. Middelbeek-Bolweg 60,4. D-lijn: 1. Fam. Krieger 66, 2. Ds. Doornbos en van Es 60. E-lijn: 1. Fam. Vd Velden 58,3,2. Ds. V Toornburg-De Vries 56,8. F-lijn: 1. Fam. Maas 60,4, 2. Fam. Mooij 57,9. Het Open huis is van donderdag 1 tot en met zaterdag 3 januari gesloten. - ffii::®™®.:, Zondag 4 januari NHK kindernevendienst Maandag 5 januari Astrologie Nivon doe-middag Rode Kruis welfare Plattelandsvr. zang Plattelandsvr. receptie Kantklossen Sans Atout bridge Nivon aquarel Falkland Toneel EHK klaverjas drive Soc. Alleenstaanden 10.00 09.45- 13.30- 14.00- 14.00 14.00 14.00 20.00 20.00 20.00 20.00 20.00 11.30 15.30 16.00 •15.30 ■16.00 -23.00 -22.00 -23.00 -22.00 -22.00 EGMOND - Het nieuwe nummer van Geestgronden, Egmonds historisch tijdschrift, is uit. Het tijdschrift is een uitgave van Stichting Historisch Eg mond (SHE). Geestgronden heeft tot doel het vastleggen en verspreiden van informatie en kennis over het Egmond- se verleden, van prehistorie tot heden. Dit nieuwe nummer is een dubbel nummer. Het aanbod van artikelen is gevarieerd en de onderwerpen bestrij ken de drie Egmonden. De wandelende historicus Vladimir Mars vervolgt zijn serie over oude Egmonder voetpaden. Ditmaal richt hij zijn zoeklicht op het Pad over de Krijt in Egmond-Binnen, in de volksmond' beter bekend als 't Steegje van Jan Pies. In het artikel wordt de teloorgang van een oud ker- kenpaadje en de verstening van een middeleeuws dorpsplein beschreven. Piet Groen heeft een grote verzameling prentbriefkaarten van Egmond aan Zee. In deze uitgave laat hij twee oude opnamen van de Prins Hendrik Stich ting zien. Historicus Jacob Veenhuysen vertelt hoe hij via zijn De Veenhuysen- Stikkelstichting terecht is gekomen bij zijn voorouders. In het artikel Terug naar Egmond haalt hij persoonlijke herinneringen op en vertelt over-zijn familie, die te maken had met de papierindustrie in Egmond en met boerderij Overcasteel. Lamoraal van Egmont Geestgronden komt terug op de feeste lijke onthulling van het standbeeld van Lamoraal van Egmont. Bij die gelegen heid werden er enkele toespraken ge houden. Die van Jos Hof namens de Stichting Standbeeld Lamoraal en van burgemeester E. Brommet namens de gemeente Egmond achtte de redactie vanuit historisch oogpunt de moeite van het afdrukken waard. Jan Hopman vervolgt zijn artikel over de bollenteelt op de Egmondse geest gronden. Hij schrijft over het transport, de methoden van bollenkweken en de arbeidsomstandigheden in vroeger tij den. Bij zijn onderzoek naar het leven in Egmond tijdens de oorlog van het na jaar 1799 stuitte Peter de Man op het woord 'tellegraaph'. Hij kwam tot de ontdekking dat omstreeks het jaar 1800 in Egmond een seinwachtershuisje heeft gestaan dat voorzien was van een Bataafse telefgraaf met wieken. Ook hierover vindt u alles in het nieuwe nummer. Piet Mooy is een geboren Binder, maar woont al ruim 31 jaar op Terschelling. Hij geeft de tekst van het lied Mijn Egmond-Binnen en vertelt hoe hij tijdens zijn schooltijd vanuit Egmond-Binnen met de bus naar Alkmaar ging. Ron van Vleuten laat afbeeldingen zien van het tegeltableau van Overslot. Dit pas geleden gestolen, maar inmiddels weer teruggevonden tableau is vereeu wigd op twee schilderijen van Florence Upton. In een artikel gaat Van Vleuten nader in op de persoon en het werk van de schilderes en op de twee versies van de Gele Kamer in boederij Overslot. Arjen Zwart vervolgt in de nieuwe Geestgronden zijn fotoserie over het zeedorpenlandschap benoorden Egmond aan Zee. Geestgronden wordt afgesloten met de nieuwe rubriek Vraag en aanbod en met kort nieuws over SHE zodat u op de hoogte blijft van de activiteiten van de stichting. Donateurs van SHE krijgen Geest gronden automatisch toegezonden. Nadere informatie is verkrijgbaar via Hannie de Vries-van Kasteel, tel. 072- 5061817. HEILOO - De volgende voorwerpen zijn bij het bureau als gevonden aange meld: wit-blauwe sportschoenen, een wollen rechter handschoen, een DAT- recorder in hoes, een dameshorloge met zwart bandje. HEILOO - Op maandag 2 februari start in het Open Huis in 't Loo een kantkloscursus van tien lessen. Op 5 januari geeft C. Borst-Schuuring samen met een aantal leerlingen alvast een demonstratie in het Open Huis van 14.30 tot 16.00 uur. Voor meer informa tie kunt u contact opnemen met tel. 072-5155723. Dinsdag 6 januari Gym Turnver. Heiloo Aquarel/tekenen Volksdansen Alliance Fran^aise Yoga voor ouderen NVVH bijeenkomst Oratoriumver. Nieuw Leven 20 Nivon origami 20 Heilooër Bridge Club 20 HAF Fotoclub 20 ,00-11.00 ,30-11.30 .00-11.00 .00-12.00 .30-11.45 .30-16.00 .00-22.00 .00-22.00 .00-23.00 .15-22.45 Woensdag 7 januari Nivon chakra-tekenen Alliance Fran^aise Astrologie Mensendieck Nivon origami Falkland Toneel Rotaryclub Heiloo Nivon kunstgeschiedenis 09.30- 09.30- 09.45 20.00 20.00 20.00 19.00 20.00 •11.30 -11.00 •11.30 ■22.00 -22.00 -23.00 -21.00 -22.00 EGMOND - Op zaterdag 3 januari houdt voetbalvereniging Sint Adelbert voor de vierde maal een groot senioren boarding zaalvoetbaltoernooi. Dorps huis De Schulp wordt dan omgetoverd fot een voetbaltempel, waar zowel Egmond-Binners als belangstellenden uit andere plaatsen een tribuneplaats kunnen vinden. Om 12.00 uur wordt er afgetrapt en zullen twaalf teams elkaar op sportief gebied gaan bestrijden. De teams worden ondergebracht in drie poules die wedstrijden van twintig minuten spelen. De spelers zijn alle maal Adelbertleden. Het meest opval lende van dit evenement is dat er altijd veel doelpunten vallen vanwege de boarding die ook als afspeelmogelijk- heid wordt gebruikt. De organisatie is in handen van Kees Zandbergen, Paul Dekker en Ab Boendermaker. Na het toernooi nemen spelers en partners deel aan een geza menlijke broodmaaltijd. Het bestuur van De Schulp zal de grote sportivi- teitsbeker beschikbaar stellen en ver der zijn er poulewinnaars-prijzen en zal ook de pechprijs niet ontbreken. Om 20.00 uur gaat de grote feestavond van start met live muziek van De Wico's. Het bekende Rad van Avon tuur zal zijn rondjes draaien en boven dien is er een grote verloting georgani seerd met vele prijzen. Het bezoek aan het zaalvoetbaltoernooi is gratis. Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater, zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur, vrij dag en maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Zaterdag 3 januari Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21, tussen 9.00 en 11.30 uur, ook ge bruikte kleding. Paulusschool, papier gebundeld neer zetten bij Buk Buk, hoek Pastoor van Muijenweg-De Kloosterhof, tussen 9.00 en 11.00 uur, halen op verzoek tel. 5340667. Paulusschool huis-aan-huisactie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en Westerweg. Dozen en bundels gereed zetten langs de kant van de weg vóór 9.00 uur, halen op ver zoek tel. 5340667. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.30 en 12.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW/UG Belangenbehartiging Heiloo, container op de Bergeonstraat, tussen 9.00 en 17.00 uur. De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tijdens school uren tussen 8.45 en 15.30 uur (bij loca tie centrum in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43 en Het Malevoort 5, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek en Dansschool, Het Veld 1, tus sen 9.00 en 12.00 en 14.00 en 19.30 uur. Woensdag 7 januari Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie gedeelte plan Ypestein Dompvloetlaan, dozen en bundels ge reed zetten langs de kant van de weg vóór 18.00 uur. Elke woensdag Hockeyvereniging De Terriërs, contai ner op sportcomplex Het Vennewater, tussen 13.00 en 20.00 uur. Dagelijks Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Foresters, container bij sportpark Het Vennewater, ingang Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Base- en softballclub Double Stars Heiloo, container bij kantine op sport park Het Vennewater, tijdens trainin gen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht Hei loo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. HEILOO - In het in kerstsfeer aange klede Bowling- en Snookercenter aan de Kennemerstraatweg werd van 15 tot en met 17 december de voorronde van het De Deel delicatessen kersttoernooi gespeeld met als climax de finale-avond op donderdag 18 december. Nieuw aan dit toernooi is de deelname van de jeugdbowlers. Dat dit eerste optreden van de jeugd bowlers een succes was, bleek uit het resultaat bij de trio's. Daar gaven de drie jeugdige bowlers van het team Die Hard (pinfall 1886) met Frank de Vos (17 jaar), Wouter Haringhuizen (15 jaar), beiden uit Heiloo, en Arjan Stam (13 jaar) uit Egmond-Binnen de senio ren het nakijken door in de voorronde beslag te leggen op de derde prijs bij de trio's met slechts een verschil van 41 en 7 pins op de nummers 1 en 2. Dinsdagavond had Frank Hemmekam (13 jaar) zijn debuut gemaakt met een serie van 641 waardoor hij zich als derde plaatste voor de finale. Helaas sloeg het noodlot toe. De middag voor de finale brak deze jeugdige speler zijn linker elleboog en leek alles voorbij. Tot ieders verbazing meldde Fr&ik, gehuld in een mitella, zich voor de fina le van de CD-klasse heren. Ondanks zijn pijnlijke handicap wist Hemme kam .beslag te leggen op een vierde plaats. Onder luid applaus van het publiek werd hem later op de avond nog een welverdiende pechprijs over handigd. Onverslaanbaar In dezelfde finale werd Willem Bakker uit Alkmaar eerste met een serie van 711 en kon hij met het behalen van de hoogste totaalscore heren van het toer nooi de wisselbeker in ontvangst ne men. Jaap van der Wilk uit Alkmaar werd hier tweede. Bij de dames CD- klasse wist Roos van der Wilk uit Heer- hugowaard haar titel van verleden jaar te prolongeren. Henny Nieuwveen uit Alkmaar werd tweede op 5 pins, ge volgd door Ien Poppenk, uit diezelfde plaats. In de AB-klasse dames was het na de voorronde al duidelijk dat Esther van Veen uit Alkmaar niet was te verslaan. Met de hoogste toernooiscore bij de dames uit beide klasse was ook de wis selbeker voor haar. Tweede werd hier Anita de Boer uit Heerhugowaard op 27 pins, gevolgd door Loes van Tunen uit Heemskerk. Bij de heren in deze klasse ontbrandde een hevige strijd om de eerste en twee de plaats tussen Menno de Boer uit Bergen en Eelko Pel uit Beverwijk. Het verschil tussen beide heren was voor aanvang van de finale slechts 7 pins in het voordeel van Eelko. Ondanks Menno's score in de laatste game van 233 moest hij uiteindelijk met 2 pins achterstand de eer laten aan Eelko Pel. Derde werd Rob Poppenk uit Alkmaar. Eindstanden: Trio's l.team Poelenburg (pinfall 1886) met Sippie Kamminga-Faber, Mary Klop en Loes van Tunen-Buren. 2. team Dommelsch Goed (pinfall 1852) met Michel Couvert, Anita de Boer en Menno de Boer. 3. team Die Hard (pin fall 1845) met Frank de Vos, Wouter Haringhuizen en Arjan Stam. Heren AB-Klasse - 1. Eelko Pel, 1291, 2. Menno de Boer, 1289,3. Rob Poppenk, 1252, 4. Martijn Buitenhuis, 1230, 5. Joop Post, 1225, 6. Jan Rizzi, 1215, 7. Piet Houtzager 1202,8. Michel Nijman, 1196. CD-Klasse - 1. Willem Bakker (wisselbeker), 1333, 2. Jaap v.d. Wilk, 1246, 3. Marcel Ilbrink, 1228, 4. Frank Hemmekam, 1214,5. Jan Laan, 1209, 6. Nico Borgman, 1207, 7. Piet Borgmaii, 1194,8. Arij de Graaf, 1185. - Dames AB-klasse - 1. Esther v. Veen, (wisselbeker), 1332, 2. Anita de Boer, 127,6, 3. Loes van Tunen, 1249, 4. Margriet Hoogendijk, 1234, 5. Betsy Koeten, 1231, 6. Ans de Man, 1214, 7. Sippie Kamminga, 1204, 8. Simone Heinis, 1171. CD- Klasse- 1. Roos v.d. Wilk, 1234, 2. Henny Nieuwveen, 1210, 3. Ien Poppenk, 1205, 4. Janny van Heusden, 1180, 5. Mary Klop, 1176, 6. Tonia Rong, 1147, 7. Martha Laan, 1111,8. Marianne Schippers, 1105. HEILOO - De uitslagen van de kerst drive: A-lijn: 1. Glorie-Mantel 58,3,2. V. Baar-Schipper 56,7. B-lijn: 1. De Ruyter-De Wildt-Tromp 66,7, 2. Fam. Kaashoek 63. C-lijn: 1. Daudeij- Beerepoot 63,2. Kat-Smit 57,3. D-lijn: 1. Kuiper-Werdmuller 60,4, 2. Roelofs-Bijlsma 57,8. E-lijn: 1. Fam. Toby 68,3, 2. Krul- De Buyzer 55,7. F- lijn: 1. Bonnewit-Theune 61,5, 2. Fam. Keesen 58.3 HEILOO - Uitslagen onderlinge com petitie: F. Schouten-B. Fase 0-2, C. v. Lieshout-M. Out 2-0, N. Ligthart-R. Koch^=0rA. Valkering-J. Kraakman 1- 1, P. Heyne-R. de Boer 1-1, J. Kraakman-R. Koch 1-1, N. Ligthart-M. Out 1-1, C. v. Lieshout-A. Valkering 2-0, F. Schouten-P. Heyne 2-0. Tussenstand kopgroep: Ligthart 18 uit 12, V. Lieshout en Schouten 16 uit 11 en M. Out 14 uit 11. f - Frank Hemmekam brak de middag voor de finale zijn elleboog, maar wist desondanks beslag te leggen op een vierde plaats.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 8