Juf An ja Bakker zegt school vaarwel Meervogels op verliezerspad Expositie echtpaar Henny en Jaap Wildschut X tit ÊT 'Senicfaett u ^Jenic6te*t vmd 't jUinune/i jbie Telefooncirkel Rode Kruis Flessenactie Uylenspieghels Jaarvergadering KVG Design-stoelen in bibliotheek WOL brengt nieuwsbrief uit SV Vredcburg Mmm-L! Vlotte start Driebandenkampioenschap Filmmiddag POLITIE SV De Vrijheid Limmer IJsclub <SJ/ P' Vla 1 T 1 E Conquista nieuws Lezing over Gaudi 4 14 JANUARI UITKIJKPOST PAGINA 15 toni,t £mmï jbk Inleveren kopij voor: De kopij dient (bij voorkeur getypt) op maandag ingeleverd te worden op de volgende adressen: Limmen: N, Admiraal, Bloemenhof 5 (voor 12.00 u.) Helfoo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 (voor 16.30 u.) sM f i LIMMEN - De telefooncirkel van het Rode Kruis in Limmen, die nu alweer zeventien jaar draait, kan zeker nog nieuwe deelnemers gebruiken. Elke ochtend, ook op zon- en feestda gen, bellen de deelnemers en begelei ders elkaar op. De bedoeling van de cir kel is dat deelnemers, met name alleen staanden, dagelijks even contact met iemand hebben en dat er eventueel door de begeleiding hulp geboden kan worden als dat nodig is. Eens in de zes weken krijgen de bege leiders en deelnemers een lijst met namen en de volgorde waarin ze gebeld worden. De eerste op de lijst wordt altijd gebeld door een begeleider. Vervolgens belt nummer een van de lijst de volgende op. enzovoort. De laat ste van de lijst pleegt nog even een tele foontje naar de begeleider om te laten weten dat de cirkel rond is. Wie meer wil weten over de telefoon cirkel of eens wil proefdraaien kan con tact opnemen met coördinator W. Segerius, tel. 072-5051772. LIMMEN - De flessenactie van carna valsvereniging De Uylenspieghels was afgelopen zaterdag 10 januari een groot succes. Op deze dag werd de westkant van het dorp door Prins en Raad en Elf deur aan deur bezocht in de jacht naar statiegeldflessen en -krat ten. Dat de inwoners van Limmen de carna valsvereniging waarderen bleek wel uit de enthousiaste reacties die men aan de deur kreeg. Aanstaande zaterdag wordt de oostkant door de raad bezocht, wederom met een grote praalwagen, en hoopt de vereniging wederom op een mooie opbrengst. LIMMEN - De Limmer afdeling van het Katholiek Vrouwengilde nodigt haar leden uit voor de jaarvergadering op woensdag 21 januari, aanvang 20.00 uur in de Burgerij. Op de agenda staan onder meer het jaarverslag, een financieel verslag en een bestuurswisseling. Na het officiële gedeelte wordt er gekiend voor het Foster-Parents kind. LIMMEN - Voor alle bibliotheken in Nederland is 1998 het Jaar van het Wonen. De eerste presentatie over dit thema gaat over 'stoelen1. Design in het klein. Niet alleen funtioneel, maar ook een creatieve uitdaging voor ontwer pers. Sommige stoelen - zoals de Rietveld stoel - maken geschiedenis en krijgen een plek in musea. Wereldberoemd is de stoelencollectie van het Vitra De sign Museum vlakbij Bazel in Zwit serland. Ontwerpen van topdesigners als Mackintosh, Eames, Rietveld en Breuer staan er naast elkaar. Sinds enige tijd laat het museum van een deel van deze verzameling minia tuur replica's maken, die bijna niet van het origineel te onderscheiden zijn. Tien van deze collector's items staan in de vitrine en zijn tot half februari tij dens de openingsuren van de biblio theek te zien. JufAnja Bakker voor het laatst temidden van haar pupillen op de Sint Maartenschool. (fotoAmiré Drescher) LIMMEN - Vorige week donderdag nam 'juf Anja Bakker (55) afscheid van de Sint Maartenschool. Na ruim 32 jaar in het onderwijs werkzaam te zijn geweest, houdt ze het nu voor gezien en gaat ze met pensioen. Vrijdag, de dag na haar afscheid, kijkt ze nog eens terug op de voorbije jaren. „De collega's hebben uitgerekend dat ik zo'n duizend kinderen in de klas gehad moet hebben. En dat ze me nog niet allemaal vergeten zijn, bleek gis termiddag wel op de afscheidsreceptie, waar het een drukte van belang was. Ze stonden in de rij!" Als je zo lang voor de klas hebt ge staan, kun je heel wat verhalen. Maar wat zouden anderen over de juf te ver tellen hebben? Cees Bloedjes roemde haar als een stipte juf met een grootse taakopvatting. Hij vond dat de ontwik keling van lezen en schrijven bij haar in goede handen was. „Ik begrijp wel wat hij daarmee bedoelt. Ik heb door de jaren heen veel les gegeven in groep vier, wat vroeger de tweede klas was. Én juist in die klas moet het lezen en schrijven vorm krijgen. Datgene wat ze in het eerste jaar geleerd hebben, moet in de tweede klas zijn beslag vinden en dus door en door geoefend worden." Daarbij was Anja een voorstander van de balpen. „Die heb ik -altijd geprefe reerd boven de vulpen, in tegenstelling tot veel collega's. Ik vond het altijd zo'n geknoei met dié inkt, en ook linkshan- digen ondervonden veel problemen met een pen." Strenge juf Oud-leerlingen en ouders noemden haar donderdagmiddag 'een strenge juf', of zoals een moeder het verwoord de 'streng maar rechtvaardig'. Maar hoe ze haar ook omschrijven, Anja zelf kijkt in elk geval met grote tevreden heid terug op de voorbije jaren. „De school was alles voor me, echt waar. Ik ben er als meisje van 21 jaar beland en ben er altijd gebleven. Ik ben zelf nooit getrouwd geweest, gewoon nooit de ware tegengekomen, maar ik heb het altijd bijzonder naar mijn zin gehad." Niet dat alles altijd van een leien dakje ging. „Vooral in de beginperiode. Je werd toch zomaar voor de klas gezet. Jé had tijdens de opleiding voor onderwij zeres wel stage gelopen, maar op school werd je toch min of meer aan je lot overgelaten. Mijn eerste dag op school kan ik me niet meer herinneren, maar ik weet nog heel goed dat er zesenvijf tig kinderen in de klas zaten. Ga d'r maar aan staan." In de loop der jaren heeft Anja flink wat veranderingen meegekregen. De verhuizing naar de nieuwbouw aan de Lage Weide, nadat het voormalig Mariaoord was gesloopt en de oude school bijna 'omviel', een fusie, de invoering van de basisschool, eigenlijk allemaal mijlpalen in de schoolgeschie denis. Maar net als Cees Bloedjes bij zijn jubileum merkt ze op dat de kinde ren eigenlijk altijd hetzelfde zijn geble ven. „Kinderen blijven altijd kinderen, met hun leergierigheid, hun vriend schap en trouw. Wie veranderd zijn, dat zijn de ouders. De ouders zijn mondiger geworden, raakten ir. de loop van de tijd meer betrokken bij de school." Geen aspiraties Ondanks het feit dat ze na de kweek school haar hoofdakte haalde, heeft de scheidende juf nooit aspiraties gehad om schoolhoofd te worden. „De moge lijkheid heeft zich wel voorgedaan, maar ik heb er bewust niet voor geko zen. Als hoofd krijg je toch heel andere, meer leidinggevende taken. Ik hield me liever met de kincfèrén bezig." Soms wel eens wat erg veel, beaamt ze nu. „Ik ben zo'n type dat de problemen mee naar huis neemt, en dat is niet altijd goed. Was er een kind met pro blemen, dan lag ik daar 's nachts over te tobben. En daarom vind ik het nu ook mooi geweest. Het wordt nu tijd voor wat anders." Wat dat 'anders' is, dat weet ze nog niet. Plannen heeft ze niet gemaakt, maar wel is ze blij dat ze meer tijd kan doorbrengen met haar inwonende tante. „Samen leuke dingen doen, zo lang het nog kan. Een keer een dagje uit, een vriendin bezoeken, een keer extra naar het theater. Het is juist mooi dat je nu niets meer hoeft. Dat ik af scheid heb genomen dringt trouwens nog niet helemaal tot me door. Het lijkt nu nog een beetje een verlengde vakan tie, maar ik zal de school en de kinde ren straks heus wel gaan missen." En omgekeerd, getuige de drie kussens die de kinderen voor haar hebben gemaakt, naast alle cadeautjes die ze kreeg. Van alle kinderen van haar klas is er een tekening in patchwork in ver werkt. En zoals Naomi schreef: 'Ik mis u juf, mis u mijn?' LIMMEN - Onlangs bracht de Werk- groep Ontwikkelingssamenwerking Limmen (WOL) de eerste nieuwsbrief uit uit de provincie Yatenga in Burkina Faso. In de nieuwsbrief, die bestemd is voor donateurs en sponsors, staan wetenswaardigheden over de projecten en activiteiten van de stichting in Burkina Faso (het voormalige Opper- Volta in het midden van West-Afrika). De WOL onderhoudt momenteel con tacten met vier dorpen, waar ze zich inzet voor verbetering van het onder wijs en vrouwengroepen ondersteunt. Om ervoor te zorgen dat zoveel moge lijk kinderen in Yatenga naar school kunnen is de WOL op zoek naar meh- sen die maandelijks een vast bedrag willen storten op rekening van de, WOL, dat dan naar één van de'scholen wordt gestuurd. Van de WOL ontvan gen de gevers informatie waar het geld heen is gegaan en wie dat wil kan cor responderen (in het Frans) met een leerling van de school. De actie die werd gehouden om geld in te zamelen voor de aanleg van een waterput bij een kraamkliniek is uitste kend verlopen. Het bedrag dat nodig is om een veilige put te maken (f 6000,-) is nagenoeg compleet. De helft van het geld is overgemaakt en er is begonnen met het graven van de put. Het reste rende bedrag wordt deze maand over gemaakt. Het volgende project van de WOL is de bouw van een graanmolen voor een vrouwengroep in het dorp Nimpouya. Het malen van graan doen ze nu nog met de hand, wat een tijdrovend en zwaar karwei is. Met een graanmolen zullen de vrouwen in staat zijn om een eigen inkomen te verwerven door ook voor anderen tegen betaling graan te malen. Eind augustus houdt de WOL een Country Fair, waar zelfgemaakte producten verkomt worden ten bate van het graanmolen-project. LIMMEN - Vrijdag 9 januari speelde Vredeburg ronde 12 van de interne competitie. H. Ebels probeerde met wit de Caro Kann verdediging van koplo per E. Stolp te breken, maar slaagde daar niet in en moest tenslotte zijn meerdere erkennen in de secuur spe lende Stolp. J. Admiraal had ook in een Caro Kann meer succes tegen killer G. De Graaf. Lange tijd kon De Graaf de toenemende druk op de damevleugel weerstaan, maar na een minder actieve damezet kon Admiraal de c-lijn ope nen, wat hem tenslotte pionwinst en kort daarna de partij opleverde. Stolp en Admiraal hebben met hun overwin ning enige afstand genomen van een groep van vijf achtervolgers. J. Limmen combineerde bekwaam in het middenspel tegen de uit vorm zijn de G. Hafkamp en won een stuk. Limmen maakte verder geen fouten en won de partij. B. Stolp dacht voordeel te krijgen na een pionoffer tegen R van der Heijdt. Hij kwam bedrogen uit, de geroutineerde Van der Heijdt incas seerde nog twee pionnen en schoof de partij gedegen naar winst. Komende vrijdag speelt het succesvolle Vredeburg-achttal tegen streekgenoot Oppositie uit Heiloo. De uitslagen van groep A: H. Ebels-E. Stolp 0-1, J. Admiraal-G. de Graaf 1-0, G. Hafkamp-J. Limmen 0-1, D. Schut- M. Limmen 0-1, R. vd. Storm-M. Weigraven 1-0, P. vd. Heijdt-B. Stolp 1- 0, J. Tebbens-D. Aafjes 0-1, H. Brak-T. Al 1-0, R. Limmen-C. Pepping 1-0, V. Deen-H. Levering 1-0, E. van Duin-M. Wester 1-0. Groep B: Koen Kramer-Maarten Kos 1-0, Jan Valkering-Kevin Keijzer 0-1, Paul Mooij-Jeroen Duin 0-1, Duncan Keijzer-Robert Termes 0-1, Mark Beentjes-Niels Admiraal 1-0, Barry Blekemolen-Mary Hoogboom 1-0, Cees Pepping-Karin Kos 1-0, Helen Termes-Pandora van Res 0-1, Stefan Bloedjes-Tjeerd Blom 0-1, Jarno Stuifbergen-Eveline Beentjes 1-0. Gemeentehuis Limmen Tot en met 3 maart expositie 'Emoties in pastels' met werk van Lonia Rasink en Marjolein Grimbergen-Hoedjes. Geopend op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur en tussen 13.30 en 17.00 uur, behalve op vrijdagmiddag. AKERSLOOT - Afgelopen zaterdag is het Akerslootse driebandenkampioen schap van start gegaan. Dit toernooi, dat alweer voor de negende keer wordt gespeeld, telt ruim tachtig deelnemers, allen afkomstig uit Akersloot. In poules van acht deelnemers worden eerst de voorronden gespeeld. Van elke poule gaan de twee besten door naar de halve finales. Het is een toernooi met een behoorlijk hoge moeilijkheids graad. Er zijn deelnemers die het mini mum aantal van zeven caramboles moeten maken, terwijl er ook deelne mers zijn die dertig caramboles moeten scoren. Zaterdagavond deed Jaap Verduin het heel goed in poule D met driemaal winst, onder anderen tegen Henk Levering, waar hij een mooie serie van zes op tafel wist te leggen. Ook Siem Schoon met tweemaal winst en een remise deed het prima. In poule E ging de strijd gelijk op, met toch wel als kanshebber Theo Oud, die twee van z'n drie partijen wist te winnen. Rick Kleverlaan en André Deijlen wisten goed te scoren in deze poule. In poule J waren de verschillen uiterst gering. Hier deed Marcel Kok goede zaken door tweemaal winst te boeken en ook Dirk Krom mag zeker tot de kanshebbers behoren. Zaterdag 17 januari komende poules C en E in het strijdperk en dit alles vindt plaats in bil jartcentrum De Vriendschap te Aker sloot. LIMMEN - Donderdag 15 janauri zal Jaap Adrichem zijn flim 'Dorp op drift' vertonen in de benedenzaal van Vredeburg. De film, die gedraaid wordt voor alle 55-plussers van Limmen, begint om 14.00 uur. In deze specifieke dorpsfilm spelen tal van bekende Limmers, dus het wordt lachen en genieten, aldus de SWOL. Aansluitend zal Henk Brandsma in zijn hoedanigheid als bestuurslid van het Genootschap Limbon zijn visie geven op de komende eeuwwisseling. Veel activiteiten rond het jaar 2000 zullen dan plaatsvinden, waarbij senioren zeker een grote rol kunnen spelen. 112 •Noord-Holland Noord 072- LIMMEN 5122222 LIMMEN - Op 5 januari vond op de kruising van de Rijksweg met de Uit- geesterweg een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Een bestuurster komende van de Uitgeesterweg ver leende geen voorrang. Er was alleen materiële schade. Op de Rijksweg nabij de kruising met de Uitgeesterweg reed de bestuurster van een personenauto achterop een vrachtauto. De aanrijding onstond om dat zij onvoldoende afstand bewaarde. Ook hier was alleen materiële schade. Op 6 januari is van 07.15 tot 08.15 uur op de Uitgeesterweg een verlichtings controle onder de schoolgaande jeugd gehouden. In totaal werden 25 fietsers en 1 bromfietser voor het niet voeren van een juiste verlichting bekeurd. Op 9 januari is in een bedrijfspand aan de Hogeweg ingebroken. Men kwam binnen door een raam te vernielen. Er is Nederlands en buitenlands geld gestolen. Op 10 januari werd vanaf een bedrijf sterrein aan de Rijksweg een aanhang wagen gestolen. Op het erf van een woning aan de Enterij werd in een personenauto inge broken nadat een portierslot werd geforceerd. De radiocassetterecorder is gestolen. Verloren: twee sleutels aan een hanger, een gouden kinderarmband. Gevon den: een rood-zwarte sporttas waarin kleding en een toilettas. LIMMEN - De resultaten van week 2: A-klasse Marco Ehlhardt 98 pnt, Jeroen Drenth 97 pnt, Jolanda Hage- man 96 pnt. B-klasse Bart Sassen 98 pnt, Erno Koppe 96 pnt, Eric Weijers 96 pnt, Ronald Hageman 94 pnt. C-klasse John Kaandorp 93 pnt, Freek Bakker 86 pnt, Mark Baltus 83 pnt. D-klasse Co Bruin 95 pnt, Piet Groot 92 pnt, Yvonne Sasse 91 pnt. LIMMEN - Zondagmorgen zijn door de Limmer IJsclub onder ideale omstandigheden van een temperatuur van 2 graden boven nul en windstilte, maar liefst 52 persoonlijke records gereden, bij een aantal van 58 deelne mers die twee afstanden moesten rij den. De pupillen schaatsten 100 en 500 meter, de overige categorieën 500 en 1000 meter. De uitslag is als volgt: Pup. jongens 1. Arnoud Koot 13.4-61.4. 2. Rick Hollenberg 13.1-63.1, 3. Mark Valkering 13.5-61.6. Pup. meisjes 1. Lindsy Dekker 13.4-64.0, 2. Lotte Katee 13.9-63.0, 3. Anne Bruin 14.1- 64.5. Senioren 1. Richard Bloedjes 43.5- 1.25.2, 2. Tobi Scholte 45.6-1.33.1, 3. Ronald Mossinkhoff 46.2-1.35.5. Jun. A 1. Erik Zomerdijk 44.2-1.29.3,2. Mathijs Lok 45.7-1.32.6, 1. Liesbeth Thijsse 57.2-1.58.8. Jun. B 1. Jeroen Lute 44.3-1.30.0, 2. Juriaan Punt 48.0- 1.41.3, 3. Jasper Lok 48.7-1.40.2, 1. Annemieke Nanne 56.4-2.01.0, 2. Annemieke Al 59.9-2.05.9. Jun. C Ï.Thijs Punt 49.8-1.43.2,2. Bram Bruschke 51.0-1.43.7, 3. Guido Kaandorp 51.6-1.46.0, 1. Nathalie Hollenberg 55.8-1.57.5,2. Judith Jonker 57.2-1.56.8, 3. Jaqueline Thijsse 64.4- 2.17.5. Veteranen 1. Peter van Stralen 45.2-1.29.8, 2. Hans Zomerdijk 45.4- 1.30.2, 3. Willem Blakborn 47.3-1.33.0, 1. Ans Koot 55.6-1.50.1. 112 •Noord-Holland Noord 072- AKERSLOOT 5122222 AKERSLOOT - De dames senioren 1 van Meervogels verloren van KS Kwiek met 15-18. Het publiek op de goed gevulde tribunes kon genieten van een sportieve strijd waarvan in de eindfase Meervogels de verliezende partij werd. De eerste helft had Meervogels eigen lijk met een positieve stand moeten afsluiten. Paal en lat stonden te veel in de weg en ook werden aanvallen te snel en zonder resultaat afgerond. Doel- vrouwe Jeanine Geels groeide na een gestopte strafworp in vorm en liet de tegenstander met de rust niet verder komen dan een 8-7 voorsprong. De kampioenskandidaat KS Kwiek kon in de eerste fase na rust niet over tuigen. Balverlies werd onmiddellijk door Meervogels afgestraft. Na de tien de minuut kwam de ommekeer en kreeg Meervogels een snelle achters tand: 10-15. Meervogels had de handen vol om de schade nu te beperken. In de 25ste minuut, na een benutte strafworp, werd het 17-13 voor Kwiek. Wendy Schram ze,tte in de laatste minuten tweemaal de verdediging op het ver keerde been. Op de 15-18 eindstand viel niets af te dingen. Ongelukkige bal De heren senioren 1 speelden tegen Van Riet Attilla en verloren met 17-20. De eerste vijf minuten van deze wed strijd startte Meervogels geconcen treerd, en met driemaal score van Jacco Kerssens werd een 4-2 voorsprong bereikt. De nervositeit bij Attilla ver dween en via het goed ingespeelde middenblok werd de stand 9-5. In deze periode was Meervogels ook minder scherp, wat leidde tot een 12-9 achterstand. Een ongelukkige bal die van richting werd veranderd, bracht de ruststand zelfs op 13-9. Na rust startte Meervogels met een overtal, waar Jeremy Duin tweemaal van profiteerde. Meervogels profiteer de vaker van balverlies en een achters tand werd omgezet in een gelijke stand: 17-17. Attilla bleef beheerst spelen. Een strafworp tegen en een tijdstraf kostten Meervogels de gelijke stand. Meervogels probeerde nu geforceerd te spelen waardoor Attilla in de laatste minuut door twee break-outs de eind stand 20-17 op het scorebord zette. LIMMEN - De kinderwerkgroep van Conquista gaat zaterdag een. kijkdoos maken. Probeer je eigen schoenendoos mee te nemen en je kunt aan de slag. De entree is f 1,- en jullie kunnen knut selen van 10.30 tot 12.30 uur. De tieners hebben zaterdag van 19.00 tot 23.00 uur een grote activiteit te goed van Conquista. Korte broek aan, zonnebril op, want het is tijd voor een tropical party. De entree is vrij en je bent van harte welkom op 'Strand Conquista' als je tussen de 12 en 16 jaar bent. De jongeren kunnen in hun favoriete jongerencafé terecht op vrijdag- en zaterdagavond van 20.30 tot 01.00 uur om gezellig wat te drinken of te poolen, flipperen of tafelvoetballen. De entree is vrij en de minimale leeftijd is 16 jaar. Op zondag is het van 13.30 tot 17.30 uur familiedag bij Conquista, voor jong en oud.. Er draait een leuke film, er staan computers waarop spellen ge speeld kunnen worden en er kan wor den getafeltennist, gedart, geflipperd en gepoold. AKERSLOOT - Op 6 januari werd er op de Hoogegeest in een personenauto ingebroken. Door het forceren van een raampje werd toegang tot de auto ver schaft. Er is niets uit de auto gestolen. Op 7 januari werd er op het parkeer terrein van het motel in een personen auto ingebroken. Een ruit van een por tier werd ingeslagen en uit de auto zijn onder andere twee zonnebrillen, een discman en enkele cd's meegenomen. Op 8 januari vond op de kruising van de Lange Dresch met de Tarp een aan rijding tussen twee personenauto's plaats. Een van de bestuurders remde omdat er een kat op de rijbaan zat. Dit hatl een achteropkomende bestuurster te laat in de gaten. Ze kon niet meer tij dig remmen. Op 9 januari is op het erf van een woning aan de Boekei in een personen* auto ingebroken. Niet bekend is hoe men in de auto is gekomen. De autora* dio is gestolen. Op 10 januari hebben onverlaten op de Hoocamp de dakantenne van een per sonenauto vernield. CASTRICUM - Op vrijdag 16 januari houdt P. Witte een lezing over Antoni Gaudi voor de Volksuniversiteit Cas- tricum e.o. In de geschiedenis van de moderne architectuur neemt deze kunstenaar een unieke plaats in. Van 1880 tot aan zijn dood in 1926 ontwierp hij een groot aantal werken zoals landhuizen, par ken, religieuze gebouwen en apparte menten, de meeste in en rondom Barcelona. De kroon op zijn werk is de Sagrada Familia in Barcelona, waar hij tot zijn dood aan gewerkt heeft. Deze monu mentale kerk, die nog niet is voltooid, is een van de architectonische wonderen vari deze eeuw. De lezing begint om 20.00 uur in de Schakel, Kerkpad 3 in Castricum. Toegangsprijs is f 7,50. 1 Een van de schilderijen van Jaap Wildschut. HEILOO - Tot de eerste week van maart exposeren in de dierenartsen praktijk van Schaap en De Jong aan de Commandeurslaan 1 Henny en Jaap Wildschut uit Castricum. Het creatieve echtpaar verschilt behoorlijk in stijl. Henny heeft met haar abstract-expres- sionistische stijl van schilderen haar sporen al verdiend. Het vrolijke kleu renspel nodigt uit tot een nadere obser vatie. Ze volgde enkele jaren een weef- opleiding en een opleiding algemeen ontwerpen aan de Werkschuit in Am sterdam. Als tweede discipline koos ze voor keramisch vormen en op aanra den van haar docenten ging ze schilde ren. Al schilderend verbeeldt zij in kleuren het wezen van de dingen en drukt zij haar eigen visie uit, met opzettelijke verwaarlozing van de objectieve vor men. Omdat ze afwisselend weeft en schildert, vindt een vermenging plaats. Jaap Wildschut houdt zich bezig met het tekenen van modellen en weet daarbij een eigen vorm en idee aan het ontwerp toe te voegen. De portretten zijn beeldend en de naakten vaak treffend schetsmatig. De werkmethode van Jaap Wildschut is direct naar het leven. De techniek is slechts hulpmiddel. Voor alles is hij een vrije tekenaar, waarbij de beweging een belangrijke rol speelt. Zijn stijl van werken is tegengesteld aan formeel academisme. Boeiend en krachtig geeft hij de essentie van de geportretteerde weer. Jaap Wildschut tekent zijn hele leven al en is bij de Werkschuit in Amsterdam begonnen met schilderen. Thans is hij één van de tien leden van de 'Blauwe Bent' in Hoorn. Geïnteresseerden kun nen tijdens de openingstijden van de praktijk altijd even binnenlopen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 15