I HEILOO 55+ Vrouw in Heiioo, u bent hard nodig Jus als u fgeer dan nu! Let op 2 februari 1998 Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Nieuwe Verordening premiebeleid vastgesteld Eerste resultaten milieu enquête gemeente Heiioo Verkiezing van de leden van de gemeenteraad Verkiezingen Tijdelijke woonruimte (art. 17 Wet R.O.) PAGINA 4 Geef u op voor de Seniorenraad De Seniorenraad is een adviesorgaan voor het gemeentebestuur van Heiioo. Het is de bedoeling dat de Seniorenraad binnenkort van start gaat. Aan de herhaaldelijke oproepen in de Uitkijkpost om lid te worden van de Seniorenraad hebben helaas geen vrouwen gehoor gegeven. En natuurlijk wil de gemeente wel vrouwen in de Seniorenraad hebben! Criterium voor het instellen van de Seniorenraad is dat de leden (7 in totaal) een afspiegeling zijn van de Heilooër bevolking. WÊÊÊÊÊÊÊÊÊ? m vrouw en 55 jaar of ouder bent, woont in Heiioo, Heiioo een warm hart toedraagt, enige ervaring heeft in het Vrijwilligerswerk of enige bekendheid heeft met bestuurlijk werk is dit plezierig, maar geen voorwaarde, geen deel uitmaakt van de gemeenteraad van Heiioo, niet in dienstverband bent of een bestuursfunctie bekleedt bij een instelling die betrokken is bij beleidsbepalend of beleidsuitvoerend ouderenwerk in Heiioo, Hoe geeft u zich op voor de Seniorenraad Wilt u zich opgeven voor de Seniorenraad of kent u iemand in uw omgeving die hier inte resse voor heeft, meldt u dan binnen één week per brief aan bij de gemeente Heiioo. Uw brief kunt u sturen naar de Gemeente Heiioo, Postbus 1, 1850 AA onder vermelding van aanmelding Seniorenraad. Naar aanleiding van de aanmeldingen wordt een eerste selectie gehouden. Na deze eerste selectie zal er een gesprek zijn met een selectiecommissie bestaande uit de wethouder mevrouw Wuijster, een raadslid en een ambtenaar van de afdeling Welzijnszaken. Deze commissie zal een voor dracht aan College en gemeenteraad voorbe reiden. Vergoeding en faciliteiten De leden van de seniorenraad ontvangen voor iedere algemene vergadering -maximaal zes per jaar- waarbij men aanwezig is, presentiegeld. Verder staan de faciliteiten van het gemeente huis (kopieerapparaat, fax, telefoon, vergader ruimte e.d.) ter beschikking van de senioren raad. Ook is er een budget voor de leden va,n de seniorenraad om cursussen te volgen als dat nodig is om de kennis over de "senioren wereld" te vergroten. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemem met de heer R. Verweij van de afdeling Welzijnszaken. U kunt hem op maandag, woensdag en donderdag bellen op nummer 072 - 535 66 85. Mededeling inzake de reinigingsdienst In 1998 veranderen de normen voor de licha melijke belasting van onze medewerkers op de reinigingswagens. Om aan deze verande ringen te voldoen zijn de ophaalroutes van het huishoudelijke afval anders ingedeeld dan u gewend was. Het is mogelijk dat uw huishoudelijk afval voortaan op een andere dag wordt ingezameld. Wanneer treedt de verandering in werking De verandering gaat in op 2 februari 1998. In de week vóór 2 februari 1998 krijgt u van ons een nieuwe afvalkalender met een brief waarin staat op welke dag en in welke straat het huishoudelijk afval voortaan zal worden opgehaald. In de praktijk blijkt dat veranderingen van grote omvang altijd gepaard gaan met startproblemen. Om deze startproblemen te kunnen opvangen vragen wij u de rolemmers op de ophaaldag tussen 06.00 en 07.45 uur buiten te zetten. Meer informatie Heeft u vragen, dan kunt u bellen met num mer 072 - 535 68 07. De gemeente Heiioo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is Iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 Burgerlijke stand gemeente Heiioo Geboorten Joyce, d.v. P.P.J. Nanne en K. Hink Sharona M., d.v. J. Klerk en C.H.M. Mooij Rosa, d.v. J.J. Zonneveld en G.J. Post Anouk E., d.v. H.M. Pannekoek en E.P. van Leeuwen Laura C.N., d.v. C. Regts en P.A. Zander Elisabeth S.A., d.v. A.E.J. Tendijck en G.M.J. Kraakman Femke V., d.v. A.A. Hoeksema en L. Mansholt Ralf G., z.v. D. van Deventer en N.W. Simons Paula J., d.v. R.T. Bosman en A. Koeslag Amy V., d.v. M.J. van Maasdam en L. van Vuure Elders geboren Iris C.W., d.v. R. Koch en G.J. Valkenburg Quincy R., z.v. P. Johnson en F. Landsmeer Martijn D., z.v. H.M. den Hartog en I. Holstvoogd Remco R.E., z.v. H.D. Bosman en J.C.S.G. Spierings Elsemieke J., d.v. J.P.J.M. Schouten en E.J. Bakker Kevin D., z.v. C.P. Sundermann en E.J.M. Bosman Tom z.v. F. Koster en B. Geurts Michael W., z.v. R.W.P. Wesselink en S.J.M. Wessel Bastiaan, z.v. S.W. Liefting en M. van 't Veer Naomi d.v. J.H. Kaandorp en L.J.J. de Jong Robip J., d.v. J.J. Kok en G.H.M. Kaatee Sidney J.C., z.v. J.W.M. van Lith en E.C.E. Olij Huwelijksaangiften N.A. Velseboer en J.M.F.J. Arnold W.C. Meijer en J. Bakker E. Huijzer en S. Beentjes V.F.A. van Slagmaat en N.J. Mooij P.J. Kuijper en J.W.M. Ribberink Huwelijken P. Zuurbier en S.A.A. Okhuijzen W.C. Meijer en J. Bakker Overleden J.N. Oudhoff L. van Westreenen J. Louter J. Min E.A.J.C. van den Heuvel, ev Koppes R. Meijns, ev Oosterling Elders overleden G. Bolten A.F.C. Roggemans, wv Timmerman Hoorzittingen Commissie voor Bezwaarschriften De Commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand de volgende hoorzittingen voor de behandeling van bij het college van burgemeester en wethouders ingediende bezwaar-schriften tegen de volgende besluiten. Maandag 19 januari 20.00 uur: Beëindiging bijstandsuitkering 20.30 uur: Weigering vergunning plaatsing reclame-object Kennemerstraatweg 125 21.00 uur: Weigering vergunning plaatsing reclamezuil Rector Frederiklaan 21A 21.30 uur: Aanschrijving verwijderen zonder vergunning gebouwde berging Maandag 26 januari 20.00 uur: Weigering vergunning plaatsing twee lichtreclames bij Tenniscentrum De Dors 20.30 uur: Aanschrijving verwijderen iepzieke boom 21.00 uur: Toepassing van de Wet voorkeursrecht gemeenten op percelen grond in de Boekelermeer Deze hoorzittingen worden gehouden in kamer 025 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 aan de zijde van het parkeerterrein). De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar en de belanghebbenden worden in eikaars tegenwoordigheid gehoord. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zit ting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden en het horen afzonderlijk plaatsvinden. Ter inzage De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting ter inza ge. U kunt hiervoor terecht bij de Secretaris van de Commissie voor Bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt, afdeling Bestuurszaken, kamer 128 in het gemeente huis, tel. 535 66 48. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Buiten de openingstijden kunnen de stukken alleen op afspraak met de Secretaris van de Commissie worden ingezien. Meer informatie Voor nadere informatie omtrent het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de Secretaris van de Commissie. Vergaderdagen De Commissie voor Bezwaarschriften verga dert iedere derde maandag van de maand. De eerstvolgende vergadering wordt gehouden op maandag 16 februari a.s. De gemeenteraad heeft tijdens de vergade ring van 12 januari 1998 besloten de Verordening premiebeleid en vrijlating van inkomsten vast te stellen. De ingangsdatum is 1 januari 1998. Hiermee is de oude Verordening Premiebeleid ter bevordering van de zelfstandige bestaansvoorzieningen gemeente Heiioo ingetrokken. De nieuwe regeling heeft als doel te stimule ren dat uitkeringsgerechtigden geheel of gedeeltelijk aan het werk komen, of in gevallen wanneer dit uit het oogpunt van maatschappelijke activering noodzakelijk is, vrijwilligerswerk oppakken. Om dat te bevorderen kunnen inkomsten worden vrijgelaten of kan een premie worden toegekend. Er vindt individuele beoordeling plaats. De vrij te laten inkomsten of de toe te kennen premies variëren globaal van 158,- tot maximaal 290,- per maand. De bij standsgerechtigde, die vrijwilligerswerk ver richt en daar geen onkostenvergoeding van de werkgever voor ontvangt, krijgt recht op een premie van 100,- per maand. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling Maatschappelijke Voorzieningen, tel. 072 - 535 67 00. Zoals u wellicht weet heeft de gemeente Heiioo in september 1997 een milieu-enquête onder de Heilooër bevolking gehouden. Deze enquête is naar 1.000 Heilooër huishoudens verstuurd en bevatte vragen over allerlei aspecten van het milieu, zoals afval, verkeer, groenbeheer etc. Waarom ook alweer een milieu-enquête? De gemeente wilde met de milieu-enquête zicht krijgen in wat onder de Heilooër bevolking leeft ten aanzien van het milieu. Welke meningen, ideeën of wensen u allen heeft, is informatie die voor de gemeente belangrijk is. Bij het opstellen van het nieuwe milieubeleidsplan is namelijk uw "stem" mede bepalend voor de koers die de gemeente gaat varen. Verwerking van de resultaten Momenteel is de gemeente hard bezig alle vragenlijsten te verwerken. Zoals beloofd wordt u op de hoogte gebracht zodra de eer ste resultaten bekend zijn. De uitkomsten van alle vragen zijn nog niet bekend, maar inzicht in algemene onder zoeksgegevens kan al gegeven worden. De gemeente Heiioo is erg verheugd over het aantal Heilooënaren dat de vragenlijsten heeft ingevuld en teruggestuurd. Maar liefst 622 Heilooënaren hebben gere ageerd. Dit uitzonderlijk hoge aantal (ook lan delijk gezien) geeft aan dat u betrokken bent bij het milieu. Ook betekent dit een represen tatief beeld van de Heilooër bevolking. Een eerste inventarisatie laat zien dat bijna alle vragenlijsten zorgvuldig en volledig zijn ingevuld. Het aantal aangegeven opmerkin gen en ideeën is eveneens talrijk en bruik baar. Hoe inhoudelijk geantwoord is op de vragen van de milieu-enquête is nog niet vol ledig in kaart gebracht. Het is dan ook nog niet mogelijk hierover uitspraken te doen. Wat gebeurt er met de resultaten De definitieve resultaten van de milieu-enquê te worden begin februari van dit jaar bekend. Uiteraard wordt u dan via de gemeentelijke informatiepagina in de Uitkijkpost geïnfor meerd over de belangrijkste resultaten. Ook wordt aangegeven wat met deze resulta ten wordt gedaan en wat de vervolg-acties zijn. Eén van deze acties is een informatie-avond voor de Heilooër bevolking. De datum voor deze informatie-avond wordt zo spoedig mogelijk bekend gemaakt. Meer informatie Heeft u vragen, dan kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling VROM, Milieu, tel. 072 - 535 67 32. Nummering van de lijsten van kandidaten en beslissing geldigheid lijstencombinaties De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Heiioo maakt bekend dat op donderdag 22 januari 1998 om 16.30 uur in een openbare zitting in de raadzaal van het gemeentehuis de nummering van de inge leverde lijsten van kandidaten en de beslis sing over de geldigheid van de lijstencombi naties voor de op 4 maart 1998 te houden verkiezing van de leden van de gemeenteraad zal plaatshebben. Zitting van het hoofdstembureau inzake beslissing geldigheid ingeleverde kandida tenlijsten De voorzitter van het hoofdstembureau voor de op 4 maart 1998 te houden verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Heiioo maakt ingevolge artikel 14 van de Kieswet bekend dat dit bureau op 23 januari 1998 om 16.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis in een openbare zitting zal beslissen over: - de geldigheid van de ingeleverde kandidatenlijsten; - het handhaven van de daarop voorkomende kandidaten; - het handhaven van de daarboven geplaatste aanduiding van een politieke groepering. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden: Middelhof 20, G.J. Koomen - vergroten woning; achter Schuine Hondsbosschelaan, C.J.J.M. Hachmang - veranderen garages; Het Zevenhuizen 45, J.F. Oudhoff - vergroten garage; Vennewatersweg 23, s.v. De Foresters - plaatsen kassa en twee dugouts; Op de Wieken 21I.T. Hemminga - plaatsen van twee dakkapellen; Westerweg 391, C. Opdam - oprichten gebouw voor sauna-activiteiten; Wilgenlaan 22, J.A.J.I. Spruit - vergroten woning en plaatsen garage; Westerweg 376, J.G.J. Kassing - vergroten woning; Heerenweg 96, J. Lubberhuizen - vergroten woning. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiioo, Postbus 1, 1850 AA Heiioo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om op grond van arti kel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan "West II" voor het inmiddels gerealiseer de bijgebouw op het perceel Westerweg 171, dat met een instandhoudingstermijn van maxi maal drie jaar als woonruimte in gebruik mag worden genomen.. Ter inzage Het bouwplan van de heer J.C.A. van Egmond ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 15 januari 1998 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een ieder tegen dit voornemen om tijde lijk vrijstelling te verlenen schriftelijk beden kingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiioo, Postbus 1, 1850 AA Heiioo. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. 14 IANI IARI I IITKI.IKPnw I Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4