ENW geeft geld voor warmtepompen in bosvilla's Egelshoek Expositie Hallemhuis Kees ziet Abraham mm Nieuw telefoonnummer gemeentehuis 072 - 535 66 66 072 - 535 66 66 Woon-Zorgloket in Heiloo Legitimatie Afvalbrengplaats Nieuwe expositie in het gemeentehuis PAGINA 6 14 JANUARI UITKIJKPOST Vervolg informatierubriek De gemeente Heiloo heeft al enige maan den een nieuw telefoonnummer. Het nieuwe algemene nummer van het gemeentehuis is Omdat veel telefoonnummers in Heiloo beginnen met 533, bellen er regelmatig mensen uit gewoonte naar nummer 533 66 66, wat niet het nummer van de gemeente is! Om overlast te voorkomen vragen wij u alert te zijn dat u het juiste nummer belt, dus Bij voorbaat dank voor uw medewerking! Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen bijv. traplift, douchezitje, verhoogd toilet, aangepaste woning, senioren woning, koppelwoning; *Welzijn bijv. vervoersvoorzieningen, warme maaltijdvoorziening, dagverzorging; *Zorg bijv. thuiszorg (verpleegkundige zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp), zorgcentrum Overkerck of De Loet, verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereik baar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspre ken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag terugge beld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar dan kunt u contact opnemen met de zorgcentrale. De zorgcentrale is bereikbaar onder telefoonnummer 0 72 - 512 71 27. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de Afvalbrengplaats staan bakken voor ijzer, schoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval (gtf) en restafval. U kunt géén bouw- en sloopafval brengen bij de Afvalbrengplaats. Hiervoor kunt u iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur terecht bij de stortplaats van GP Groot, Kanaaldijk 13 te Heiloo. Van de zaterdagopenstelling wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Zoveel zelfs, dat het ver moeden is gerezen, dat ook niet- Heilooënaren met afval komen. Omdat de hoeveelheid afval die wordt gebracht van invloed is op de hoogte van de tarieven, wil de gemeente er zeker van zijn dat alleen de inwoners van Heiloo hun afval komen brengen. Daarom kunnen medewer kers van de Afvalbrengplaats u om geldige legitimatie vragen. Onder legitimatie wordt verstaan uw paspoort, rijbewijs of identiteits kaart. Bent u niet in staat om aannemelijk te maken dat u daadwerkelijk een inwoner van Heiloo bent, dan kan de medewerker van de Afvalbrengplaats u mededelen dat u geen afval kunt inleveren. Als duidelijk is dat u in Heiloo woont, dan kunt u gewoon bij de Afvalbrengplaats terecht. Meer informatie Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel.nr. 072 - 535 68 68. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid om de bouw plannen in te zien en eventueel bezwaren in te dienen. Kennemerstraatweg 500, E.O. Heidemann/V.D. Solkesz - vergroten woning; Blinkenlaan 14, G. de Jong - vergroten woning; Rechte Hondbosschelaan 18, W. Pronk - vergroten woning; Kennemerstraatweg 382, Marketing Orientation b.v. - vernieuwen bedrijfspand; Obriglaan 55, Fam. Menger - plaatsen dakkapel; Het Hoekstuk, winkelcentrum - plaatsen 6 vlaggenmasten. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn vergunning te verlenen. Het Zandstuk 21 - vergroten woning; Kapellaan 29 - plaatsen blokhut; Van Doornstraat 15 - vergroten woning. Ter inzage De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 15 januari 1998 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Op donderdag 15 januari a.s. om 16.30 uur opent wethouder Roelof Bos de nieuwe expo sitie in het gemeentehuis. Het gaat om wer ken van de kunstschilder Iwan de Groot en kunstenares mevrouw T. Hansen Desaunois De expositie is vanaf vrijdag 16 januari a.s. te bezichtigen van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.30 uur en iedere maan dagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Iwan J.A. de Groot woont al 30 jaar in Heiloo en exposeert voor de tweede keer in het gemeentehuis. Zijn tentoonstelling heeft als titel "een keur aan kleuren omvat vooral recent werk uit 1996 en 1997. Iwan de Groot werd in 1935 geboren in Haarlem. Hij schildert vooral landschappen en dorpsgezichten, maar ook markttafereel- tjes, caféterrasjes en soms een stilleven komen van zijn hand. De laatste tijd maakt hij ook abstract werk. In al zijn werk komt naar voren dat Iwan een echte colorist is. De har monie en het contrast tussen de kleuren zijn voor hem iedere keer weer een uitdaging. De moderne, strakke lijsten van zijn doeken ondersteunen de bedoelingen die hij met zijn contrast en harmonie heeft proberen te berei ken. Trudy Hansen Desaunois woont in Heiloo en maakt in haar eigen atelier handgevormde keramiek. Trudy exposeerde de afgelopen periode ook in het gemeentehuis. In de vitri nekasten is nieuw materiaal te zien. Klei als basismateriaal vindt zij bijzonder boei end om mee te werken. Het is namelijk een verweringsproduct van gesteente. De vele mogelijkheden in vormgeving, kleur en stook- wijze zijn volgens Trudy onuitputtelijk. Het geeft als resultaat weer een nieuw gesteente. Inspiratie haalt Trudy onder andere uit de natuur. De golvende lijnen van vogels, plan ten en waterdieren en zelfs mensvormen komen in haar werkstukken tot uiting. Enerzijds gebruikt zij de lijnen als decoratief element, anderzijds krijgen de lijnen een organische ruimtelijke vorm. "Aarde, water en vuur zijn de meest belangrij ke elementen in ons leven. Wat kan er boei ender zijn dan met deze materie bezig te mogen zijn", aldus Trudy Hansen Desaunois. Telefonische Hulpdienst zoekt vrijwilligers Fotoclub HAF Voet-volleytoernooi Foresters groot succes Imliil SI® Workshop panfluit Psychometrie avond Inzameling voor Zimbabwe Koopjesmarkt 't Loo Lezing stamboom Sans Atout HEILOO - Energie Noord West stelt f 621.000,- beschikbaar voor warmte pompen voor de bosvilla's in het nieuwbouwproject Egelshoek. Dit pre stigieuze woningbouwproject is vorig jaar door staatssecretaris Tommei genomineerd als voorbeeldproject Duurzaam en Energiezuinig Bouwen. Dit houdt onder meer in dat het project een financiële stimulans van het Rijk krijgt om het duurzaam en energiezui nig bouwen te realiseren. Het gemeentebestuur van Heiloo stelt aanvullend f 270.000,- beschikbaar voor het realiseren van deze warmte pompen. De bosvilla's worden in de eerste fase gerealiseerd. De bedoeling is om in Egelshoek gebruik te maken van een alternatieve energiebron. Dit betekent dat geen gebruik wordt ge maakt van aardgas, maar van aanwezi ge aardwarmte. Toekomstige bewoners van de bosvilla's zullen dan wel elek trisch moeten koken. Het ENW gaat hiervoor gratis inductiekookplaten installeren. Aardwarmte Voor de verwarming van de woning en van het tapwater wordt in de bosvilla's gebruik gemaakt van aardwarmte. Een warmtepomp zet de aardwarmte om in bruikbare warmte voor de woning. De werking van een warmtepomp kan ver geleken worden met een koelkast. In de koelkast wordt warmte onttrokken, waardoor het in de koelkast zelf koud wordt. De warmte die dan ontstaat wordt aan de achterkant van de koel kast door het rooster afgestaan. Bij een warmtepomp die wordt toege- Donderdag 15 januari Nivon tekenen 09.30-11.30 Yoga 09.30-10.30 Yoga voor ouderen 09.30-11.45 Nivon stroverwerken 13.30-15.30 Heilooër Operettever. 20.00-23.00 Nivon kalligrafie 20.00-22.00 Sjoelclub Heiloo 20.00-22.00 Heilooër Bridge Club 20.00-23.00 Vrijdag 16 januari Volksdansver. De Wisselpas09.00-10.30 NVVH damesbridge 09.30-11.30 Yoga voor ouderen 09.30-11.45 Volksdansver. De Wisselpas 14.00-15.30 Beg. orkest v. NH 20.00-22.00 Postzegelclub Heiloo 20.00-22.00 Nivon cursusavond 20.00-22.00 Zaterdag 17 januari Nivon dia-lezing 20.00-22.00 Zondag 18 januari NHK kindernevendienst 10.00 Maandag 19 januari Nivon doe-middag 13.30-15.30 Rode Kruis welfare 14.00-16.00 Plattelandsvr. zang 14.00-15.30 Kantklossen 14.00-16.00 Sans Atout bridge 20.00-23.00 Nivon aquarel 20.00-22.00 Falkland Toneel 20.00-23.00 EHK klaverjassen 20.00-22.00 Soc. Alleenstaanden 20.00-22.00 Dinsdag 20 januari Gymn. Turnver. Heiloo 09.00-11.00 Aquarel/tekenen 09.30-11.30 Volksdansen 10.00-11.00 Alliance Fransaise 09.00-12.00 Yoga voor ouderen 09.30-11.45 Oratoriumver. Nieuw Leven 20.00-22.00 Nivon boekbinden 20.00-22.00 Heilooër Bridge Club 20.00-23.00 HAF Fotoclub 20.15-22.45 i Woensdag 21 januari Mensendieck 09.00-11.00 Nivon chakra-tekenen 09.30-11.30 Alliance Fran^aise 09.30-11.00 Vrije Academie 'Overzicht' 13.30-15.30 Mensendieck 19.00-22.00 Nivon origami 20.00-22.00 Falkland Toneel 20.00-23.00 Mensendieck 20.00-21.00 Rotaryclub Heiloo 19.00-21.00 Nivon kunstgeschiedenis 20.00-22.00 past voor de verwarming van een wo ning werkt dit eigenlijk op dezelfde wijze. Er wordt warmte onttrokken uit de aarde of het grondwater. Door mid del van een vloeistof wordt deze warm te vervolgens getransporteerd via een compressievat. In dit vat wordt de tem peratuur met behulp van mechanische energie verder verhoogd naar een afgiftepunt, zodat de woning verwarmd kan worden. In het buitenland, bijvoorbeeld Zwit serland, Duitsland en Scandinavië, is al veel ervaring met dit systeem opge daan. Door de aanwezigheid van grote hoeveelheden aardgas komt deze ont wikkeling in Nederland nu pas op gang. Energiezuinig bouwen Het gebruik van warmtepompen levert een behoorlijke energiebesparing op. Daarnaast worden de woningen voor zien van extra isolatie. In de woningen worden zo weinig mogelijk radiatoren geïnstalleerd. Door het toepassen van vloerverwarming wordt de behaaglijk heid in de woning gegarandeerd. Ook in de architectuur van de wonin gen wordt rekening gehouden met duurzaamheid. Zo krijgen de daken van de bosvilla's een bedekking van mos en sedum. Hierdoor krijgen vogels en insecten extra mogelijkheden om te overleven. In de gevels komen nest kastjes voor onder andere koolmeesjes en vleermuizen. Verder wordt zoveel mogelijk gebruik gemaakt van natuur lijke duurzame materialen, zoals rode bakstenen, transparant gelakt grenen hout, hardsteen, glas en de al genoem de met mos en sedum begroeide daken. ALKMAAR - De Telefonische Hulp dienst zoekt mannen en vrouwen boven de 22 jaar, die tijd beschikbaar willen stellen voor een gesprek van mens tot mens. Vrijwilligerswerk bij de Telefonische Hulpdienst Noord-Holland Noord be tekent meewerken in een organisatie die dag én nacht bereikbaar is voor een gesprek van mens tot mens. De ge sprekken kunnen gaan over relatiepro blemen, eenzaamheid, verdriet of pro blemen in de werksituatie. Geheim houding en anonimiteit staan hierbij voorop. Voor dit werk is geen speciale oplei ding nodig. Wel wordt van de vrijwilli gers verwacht dat ze goed kunnen lui steren, open staan voor de ander en kunnen meedenken met degene die belt. Het werk vraagt gemiddeld zes uur per week. Alle activiteiten vinden plaats op een céhtraal punt ift Alkmaar, goed bereikbaar met het openbaar ver voer. Nieuwe medewerkers kunnen rekenen op een basistraining met onder meer aandacht voor gespreksvaardigheden, voortdurende begeleiding en training, een goedlopende organisatie, verzeke ring en onkostenvergoeding na de opleiding, een collegiale sfeer en een boeiende en zinvolle werkplek. Op donderdag 29 januari wordt om 20.00 uur een info-avond gehouden. De basistraining start in maart. Voor meer informatie (onder andere het adres van de informatie-avond) kunt u op werk dagen tussen 9.00 en 13.00 uur bellen naar het kantoor van de dienst, 072- 5621044. HEILOO - Kort na het einde van het vorig jaar zijn de leden van de HAF weer bijeengekomen om meegebrachte foto's te beoordelen en te bespreken. Het resultaat was goed. Enkele foto's waren zelfs zeer goed. Op dinsdag 20 januari volgt een dia-bespreking in het Open Huis. Verder staat op korte ter mijn, in samenwerking met een plaatse lijke organisatie, een actie op het pro gramma. Voor meer informatie kunt u bellen met R. van Nederveen^ 072- 5334402. HEILOO - Het eerste Ans en Aris de Wit voetvolley toernooi is ten einde. Na een week competitie tussen dertig teams die hun techniek moesten kop pelen aan tactiek, was zaterdag de laat ste finaledag om de prijzen te verdelen. In de trainingshal van de Foresters wa ren twee velden uitgezet en op de fina ledag werd zelfs een derde veld uitge zet om het geheel goed te laten verlo pen. De organisatoren kunnen terugkij ken op een geslaagd toernooi die in een voetballoze tijd uitstekend past en de Foresters-leden een prima vermaak biedt. :,-x Een beeld van Ans Post, te zien in het Hallemhuis. EGMOND - Van 18 januari tot en met 1 maart exposeren Ans Post, Hans van de Berg en Fred Valkering in het Hallemhuis aan de Herenweg in Eg- mond-Binnen. Van Ans Post zijn keramische en bron zen beelden te zien. In haar werk laat zé de mens zien in verschillende hou dingen waarbij de bijbehorende emo ties naar voren komen. Ans Post volgde haar beeldende opleiding bij Crejat in Alkmaar, waar zij afstudeerde in cre atieve handvaardigheid, waarna zij zich heeft gespecialiseerd in het maken van beelden. Hans van de Berg en Fred Valkering maken deel uit van het collectief Hafre, dat zowel in Nederland als in België diverse audiovisuele performances heeft uitgevoerd, en daarnaast ook nog een diversiteit aan objecten en schilde rijen heeft gemaakt, zoals de grenspa len in Egmond (pyramide en Blauwe Paal) en het drieluik met de titel 'Eg- mondt' dat momenteel het zwembad in Egmond opsiert. Van Hafre zal de audiovisuele docu mentaire met de titel 'Trias Documan- tras' worden vertoond, evenals enkele gezamenlijk gemaakte schilderijen, ter wijl er van zowel Hans van de Berg als van Fred Valkering individueel ge maakt werk zal worden getoond. Dit alles maakt een gevarieerde expositie met als titel 'In beeld en...', elke zater dag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur te zien. De exposanten zullen tijdens de expositie zelf aanwezig Zijn. HEILOO - Een beroemde vriend op je verjaardagsfeestjeDat overkwam Kees Bruin op zijn vijftigste verjaardag aan het begin van deze maand In de bar van camping Keuning, door Kees vroeger geregeld bezochtwerd het een knallend feestmet bezoek van gitarist Jan Akkermandie voor de gelegenheid meteen een paar stukken speelde Het Fysiotrainersteam werd vierde, de ploeg verloor van de Gigantjes die dan ook derde werden. De finale werd een spektakelstuk in drie sets tussen de Hechtpleister en het Dreamteam. Het team van Jeroen Haanstra, Dennis Dijkhuis en Mark van Twuyver trok aan het langste eind en won een grote wisselbeker. De prijsuitreiking die na de finale direct in de kantine plaats vond, werd opgeluisterd door Dat Koor. Dat voetvolley leuk is om te doen én leuk is om naar te kijken bewees de finale, waar een honderdtal mensen getuige van zijn geweest. Een spannende finale in het voetvolley-toernooi van de Foresters. HEILOO - Wie wordt er niet getroffen door de mooie klank van de panfluit? Woensdagavond 21 januari start Hé- lène Kolkmeijer weer een panfluit workshop. In lessen van één uur op twaalf achter eenvolgende woensdagen leer je zo veel mogelijk over dit instrument. Geëindigd wordt met een echt 'huis concertje'. Notenkennis is niet noodzakelijk en een panfluit is gedurende die periode te huur. Inlichtingen en opgave: Hélène Kolkmeijer, tel. 072-5338215. HEILOO - Op vrijdag 16 januari zal er in wijkcentrum Ypsalon aan De Hucht 4 een openbare avond plaatsvinden. Het Alkma'arse medium Sjoerd Hidma zal aan de hand van meegebrachte foto's voorwerpen en bloemen (die enige tijd thuis hebben gestaan) zijn waarnemingen doen. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. De avond begint om 20.00 uur en de entree bedraagt f 10,-. HEILOO - In de afgelopen maanden heeft de Heiloose stichting Het Licht baken actie gevoerd voor een groente tuin in Zimbabwe. Elke gulden zou door Wilde Ganzen worden verdub beld. Inmiddels is de actie afgelopen en is er in totaal ruim 9.000 gulden bin nengekomen. Wilde Ganzen zal vcor dit project f 18.440,20 overmaken. Samen met de gift van f 10.000 die ze al eerder gaven, is het streefbedrag van f 31.000 nu bijna bereikt. Allen die aan het welslagen van de actie hebben bijgedragen wor den door het bestuur van Het Lichtbaken hartelijk bedankt. HEILOO - Op vrijdag 16 en zaterdag 17 januari staat 't Loo in het teken van de koopjes. De winkeliers hebben hun waren uitgestald in de kramen voor de speciale koopjesmarkt. Bij de modezaken Vet, Sport en Fashion, Yes Yes en Schipper Dames mode krijgt u de kans om uw winter- garderobe op voordelige wijze aan te vullen, terwijl de echte winter nog moet beginnen. In de kraam van Bruna zijn artikelen' verkrijgbaar tegen scherpe prijzen en bij Mayflower heeft u volop de gelegenheid iets naar uw wens te zoeken uit hun smaakvol assortiment. Natuurlijk ontbreken ook de onderne mers uit de foodbranche niet en zo biedt de koopjesmarkt voor elk wat wils. HEILOO - De afdeling Heiloo van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen houdt op dinsdag 20 januari een lezing. J. Kaldenbach vertelt dan over 'Van Stamboom tot familiege schiedenis'. De lezing vindt plaats in de Gerefor meerde Kerk aan de Noordergeest straat, de aanvang is 20.00 uur. Intro- ducées betalen f 5,-. HEILOO - De dames van Sans Atout hebben afgelopen maandag als volgt gespeeld. A-lijn: 1 en 2 ds Van de Linden-Van Twuyver en fam. van Kleef 60. B-lijn: 1 en 2 ds. Tuinstra en ds. Dolmans-Stark 60,4. C-lijn: 1 ds. Hommes-Schouten 68,8,2 Mw. Middel- beek-Bolweg 61,7. D-lijn: 1 Roelofs- Bijlsma 60,4,2 fam. Krieger 59,4. E-lijn: 1 ds. Oosterling-Slemmer 60,2. Corlien en Hermiel Boersen 57,9. F-lijn: 1 fam. Mooij 56,3,2. fam. Keesen 55,4.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 6