Leerlingen basisschool overspoeld met kunst De Nijenburg wordt mogelijk museum Greetje en Jan Grijpma exposeren in Galerie 1719 Onderzoek naar culturele herbestemming landgoed PAGINA 8 14 JANUARI UITKIJKPOST Dierettbeschermin Balkankoor in de Slotkapel Woo Ping viert tweejarig bestaan Middenstandsopleiding Eric en Cocky Smit onderscheiden door softbalbond De Uithijhpost. Hét Qratis weekblad voor Heiloo en omstreken. Cursussen Regionale Thuiszorg Derde kleuterklas voor Willibrordschool Bijeenkomst werkgroep Vrouwen kiezen Geslaagd Biljarten Cursus Gezond ouder worden Zondagmiddag instuif Cursus Brooddeeg en Textielverven Muziek- en Dansschool Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie advjes: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5644066 (alarm) en 072- 5622717 (vermissingen). Vermist Effen grijze poes met streepjes op de kop, pluizige vacht, 7 jr., Dokterslaan, Heiloo. Cyperse gec. kater met witte bef, voet jes en staartpunt, 1 jr., Havercamplaan, Heiloo. Effen donkergrijze poes met wit befje, 3 jr., De Kloosterhof, Heiloo. Forse zwarte gec. kater met wit op neus, snuitje, befje en pootjes, 8 jr., Land van Maat, Heiloo. Grote lichtrood cyperse gec. kater met lichte sokjes en bruin bandje met adres- penning, 5 jr., Egelenburg, Heiloo. Inl. 072-5616106. Gevonden Lapjesschildpadpoes met witte bef en sokjes, Kennemerstraatweg/Kuillaan, Heiloo. Inl. 072-5616106. EGMOND - De diapresentatie over Santiago de Compostella die op vrijdag 16 januari om 20.00 uur in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef gehouden zou worden, gaat niet door. Op zondag 18 januari om 15.00 uur treedt het Balkankoor Papucska uit Amsterdam op, onder leiding van diri- gente Linny van der Weyden. Dit koor, dat in 1980 werd opgericht, zingt liede ren uit de landen van Oost-Europa, waarbij de nadruk ligt op de Balkan- landen. De liederen variëren van vrolij ke liefdesliederen en balladen tot meer serieuze, vaderlandslievende liederen en religieuze werken. Sommigen wor den a capella uitgevoerd, anderen wor den instrumentaal begeleid. Het koor is gekleed in veelkleurige kostuums, gebaseerd op Macedonische en Russische dessins. De liederen wor den tijdens het concert van een korte inleiding voorzien. De toegangsprijs bedraagt f 15,-, 65+ en CJP betalen f 12,50. Kaarten kunnen worden gere serveerd via de telefoonnummers 072- 5062033 en 5062387. HEILOO - Alweer twee jaar is restau rant Woo Ping nu gehuisvest in winkel centrum 't Hoekstuk. Een 'drie specia liteiten restaurant' noemen ze zichzelf: Woo Ping is namelijk thuis in zowel de Chinese, de Indische als de Thaise keu ken. Al twee jaar lang kunnen de klanten genieten van een grote keus in oosterse gerechten, die de koks met zorg berei den. Ook wie geen tijd of zin heeft om de maaltijd in het gezellige restaurant te gebruiken hoeft niets te missen, want de gerechten kunnen ook worden afge haald. Om het tweejarig bestaan te vieren houdt Woo Ping een kortingsactie. Wie de advertentie elders in deze Uitkijk post laat zien in het restaurant of bij het afhalen, krijgt een stempelkaart cadeau die geldig is tot en met 19 juli. Tot die datum is de kaart bij besteding vanaf f 20,- goed voor een stempel en vijftien procent korting. Daarnaast geeft Woo Ping ook nog eens cadeau tjes weg aan echte stempel-spaarders. Wie vijftien stempels heeft krijgt een gratis gerecht, bij dertig stempels een rijsttafel vóór twee personen. Vijfen veertig stempels zijn goed voor een tegoedbon en bij vijfenzestig stempels trakteert Woo Ping de kaarthouders op een gratis diner voor vier personen in het restaurant. Restaurant Woo Ping is geopend van maandag tot en met zondag van 12.00 tot 22.00 uur. HEILOO - De Middenstandsavond school Heiloo start op 26 januari weer met de AOV-opleiding (Algemene Ondernemers Vaardigheden). Deze AOV-cursus duurt een jaar met één les- avond per week. Iedereen, ongeacht leeftijd, ervaring of vooropleiding, kan aan deze cursus deelnemen. De lesstof is verdeeld in vier lesblok- ken. In juni wordt examen gedaan in twee lesblokken. In januari 1999 vindt het tweede examen plaats. Als een cur sist voor een vak opnieuw examen moet doen, dan kan dat binnen acht weken en zonder extra kosten. Wie voor beide examendagen slaagt, krijgt het AOV-diploma en kan daarmee een winkel of bedrijf beginnen. De lessen worden gegeven in het PCC, De Dors 2 in Heiloo, op maandag van 19.00 tot 21.45 uur. Wie meer wil weten, kan bellen met A. Boerhave, tel. 072-5332768. HEILOO - Vorige week dinsdagmid dag opende wethouder Roelof Bos de tentoonstelling 'Het Verlangen' in de middenruimte van de Muziek- en Dansschool. Daarmee gaf hij het start sein voor het gelijknamige kunstpro ject, een reizende en veelomvattende kunst-tentoonstelling die bestemd is voor kinderen van de basisschool. Een maand lang worden de leerlingen bestookt met films, theater, muziek en dans, een tentoonstelling en een foto project, die allemaal iets te maken heb ben met het thema 'verlangen'. Zo gaan de groepen 1 en 2 naar de dansvoorstelling 'Pop' van de groep Unieke Zaken; de groepen 3 en 4 mogen naar de film 'Lang leve de koningin' en naar de opera 'De Twee ling'; de groepen 5 en 6 gaan naar dezelfde film en naar de theatervoor stelling 'Matti en het Zwarte Pad';, groep 7 gaat ook naar deze theater voorstelling en naar de film 'Roan Inish'; groep 8 tenslotte gaat ook naar deze film kijken en naar een theater stuk van de groep Wederzijds, getiteld 'De dochter van de Boevenkoning'. Daarnaast gaat een aantal groepen 8 deze weken meedoen aan het fotopro ject 'Mooi, mooier, mooist', waarin zij onder leiding van een fotograaf leren fotograferen en leren kijken naar foto's. De resultaten hiervan worden in februari tentoongesteld in de biblio theek. Kunst in de klas Het kunstproject 'Het Verlangen' is opgezet door de Stichting Kunst en Cultuur van de provincie Noord-Hol- De Nijenburg, het enige nog vrijwel intact zijnde landgoed in de omgeving. Een onderzoek moet 'aantonen of er een openbareculturele herbestemming aan gegeven kan worden. land. Het is eigenlijk een rondtrekken de expositie die zes kunstdisciplines de revue laat passeren: muziek, drama, dans, literatuur, film en beeldende vor ming. De tentoonstelling is naar Heiloo gehaald door de ABC-werkgroep, met behulp van een subsidie van de gemeente. Deze werkgroep, bestaande uit ouders en vertegenwoordigers van alle basisscholen in Heiloo, richt zich op activiteiten in het basisonderwijs en cultuur en kiest daarvoor elk jaar een bepaald thema: drama, dans of muziek. Gert Ruijs, coördinator van de werk groep „Dit jaar is dus eigentijk een uit zondering. Nu hebben we een aantal vormen van kunst bij elkaar, in een pro ject van een maand. De bedoeling is dat de kinderen min of meer overspoeld worden met kunst." Natuurlijk zit er ook een educatief tin tje aan het project. De kinderen krijgen voor en na de voorstellingen, die overi gens allemaal onder schooltijd plaats vinden, tekst en uitleg aan de hand van speciaal lesmateriaal. Er wordt uitge breid gepraat over wat ze te zien krij gen en gezien hebben. De ervaring heeft immers geleerd dat kinderen op die manier er veel meer uit halen. Niet alle kunstdisciplines komen in Heiloo aan bod. „We hebben het onde rdeel literatuur moeten laten schieten, eenvoudigweg omdat ons budget daar voor niet toereikend was. Het kost nogal wat geld om schrijvers in de klas te krijgen," aldus Ruijs. Wel liggen deze maand in de biblio theek boeken klaar voor alle leeftijds groepen rond het thema 'Verlangen'. HEILOO - Burgemeester en wethou ders willen f 8750,- beschikbaar stellen voor een onderzoek naar een openbare culturele herbestemming van het huis De Nijenburg, het koetshuis en het landgoed. Het college betaalt hiermee de helft van de totale onderzoekskos ten, de gemeente Alkmaar (f 6000,-) en eigenaar Natuurmonumenten (f 2750,-) nemen de andere helft voor hun reke ning. In de begeleidingsgroep die het onder zoek coördineert, zitten wethouder Roelof Bos van de gemeente Heiloo en vertegenwoordigers van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten, de Stichting Musea Noord-Kennemer- land en het Stedelijk Museum in Alk maar. Deze begeleidingsgroep heeft een aantal gedachten eri wensen over de toekomst van De Nijenburg geïn ventariseerd, waarvan de financiële haalbaarheid nu onderzocht wordt. Toegankelijk voor publiek De bedoeling is het landgoed inclusief het huis en het koetshuis voor het publiek toegankelijk te maken. Zo zijn er plannen om het huis te renoveren en in te richten als museum. In het huis bevindt zich een collectie kunstvoor werpen, die eigendom is van een stich ting van de familie Van Foreest. Deze collectie wordt beheerd door het Stedelijk Museum Alkmaar. De ge schiedenis van het huis en zijn bewo ners is nauw verweven met de bestuur lijke geschiedenis van de regio en met de literaire geschiedenis (de Heilooër Kring). Het koetshuis zou gerestaureerd kun nen worden en bijvoorbeeld kunnen gaan dienen als informatieruimte of ruimte voor ontvangsten en diners. Ook denkt de begeleidingsgroep dat er activiteiten georganiseerd kunnen wor den die geld opleveren. Uitgangspunt voor het haalbaarheids onderzoek is in elk geval dat het huis, het interieur daarvan, de kunstvoor werpen, het koetshuis, de tuin en het bos een uniek cultuur- en natuurhisto risch ensemble vormen, dat als samen hangend geheel in stand moet blijven. De inkomsten die uit activiteiten wor den geworven, moeten voldoende zijn om het woonhuis en koetshuis in stand te kunnen houden en te exploiteren. Alhoewel De Nijenburg momenteel bewoond wordt door de familie Sneth- lage-van Foreest, staat deze familie positief tegenover het haalbaarheids onderzoek. Het onderzoek wordt uitgevoerd in opdracht van de Stichting Musea Noord-Kennemerland en zal gedaan worden door Arba Minch projectma nagement BV uit Maarssen. Cocky en Eric Smit met in hun midden districtsvoorzitter Jan Prins. foto André Drescher) HEILOO - Tijdens een druk bezochte nieuwjaarsreceptie heeft Double Stars Heiloo afscheid genomen van Eric en Cocky Smit, die zich in het zonnige Spanje gaan vestigen. Dit echtpaar was jarenlang nauw betrokken bij het wel en wee van het honk- en softbal in Heiloo, aanvankelijk bij de Foresters, na de fusie bij de Double Stars. Reden voor de base- en softbalbond om de familie Smit bij hun afscheid een eremedaille te overhandigen, hetgeen geschiedde uit handen van districts voorzitter Jan Prins. Eric Smit kwam als jeugdleider in 1975 bij de afdeling voetbal van Foresters. Zijn vrouw Cocky nam een jaar later het wedstrijdsecretariaat op zich van de hernieuwde afdeling honk- en softbal, tot de fusie in 1989 van Foresters en BSC Heiloo tot het huidige Double Stars. Eric werd vice-voorzitter in het bestuur en bleef dit tot 1993. Ook hierna bleef hij zich intensief bezighouden met de vereniging. Bij de bouw van het nieuwe clubgebouw, dat vorig jaar gereed kwam, maakte hij, eerst als lid en later als voorzitter deel uit van de bouwcom missie en leverde hiermee zijn laatste bijdrage aan Double Stars Heiloo. Het echtpaar Smit gaat in Spanje van een welverdiende rust genieien. Wethouder Roelof Bos (r) krijgt uit handen van coördinator Gert Ruijs het boekje dat hoort bij de tentoonstelling Het Verlangen(foto André Drescher) Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater, zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur, vrij dag en maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.30 en 12.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW/UG Belangenbehartiging Heiloo, container op de Bergeonstraat, tussen 9.00 en 17.00 uur. De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tijdens school uren tussen 8.45 en 15.30 uur (bij loca tie centrum in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43 en Het Malevoort 5, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek en Dansschool, Het Veld 1, tus sen 9.00 en 12.00 en 14.00 en 19.30 uur. Elke woensdag Hockeyvereniging De Terriërs, contai ner op sportcomplex Het Vennewater, tussen 13.00 en 20.00 uur. Dagelijks Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Foresters, container bij sportpark Het Vennewater, ingang Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Base- en softballclub Double Stars Heiloo, container bij kantine op sport park Het Vennewater, tijdens trainin gen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht Hei loo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. ALKMAAR- Ook in het nieuwe jaar zijn er weer tal van cursussen georgani seerd door Regionale Thuiszorg. Om te beginnen is er op 3 februari van 14.00 tot 16.00 uur een bijeenkomst met als thema 'Vergeetachtig... of is het iets anders?', voor iedereen die meer wil weten over het normale lichamelij ke verouderingsproces, vergeetachtig heid, depressie en dementie. De bijeen komst wordt gehouden in het wijkge- bouw in Zuid-Scharwoude, Kastanje laan 58. De kosten bedragen f 5,-. Op woensdag 4 februari is er van 19.30 tot 21.30 uur een introductiebijeen komst van de cursus 'Omgaan met stress'. De cursus zelf, die gegeven wordt in het Gezondheidscentrum Daalmeer, bestaat uit negen lessen en begint op 9 februari (van 19.30 tot 21.30 uur). De cursus 'Omgaan met chronische pijn' begint op donderdag 12 februari. De elf wekelijkse bijeenkomsten en twee vervolgbijeenkomsten worden gegeven door een psycholoog, in sa menwerking met de Stichting Pijn- Hoop. De lessen vinden van 13.30 tot 16.00 uur plaats in het Gezondheids centrum Daalmeer. Deelnemers krij gen een kennismakingsgesprek met de cursusleidster in de weken ervoor. In februari begint er ook weer een nieuwe cursus 'Massage voor vijftig plussers', die wordt gegeven in Ge zondheidscentrum Daalmeer in één weekend op vrijdag van 20.00 tot 22.00 uur en op zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Over de precieze datum is meer informatie verkrijgbaar bij Regionale Thuiszorg. In het centraal kantoor van Regionale Thuiszorg wordt vanaf donderdag 5 maart de cursus 'Gezond leven met dia betes mellitus 2' gegeven, voor mensen die minimaal een jaar weten dat ze ouderdomsdiabetes hebben en die tabletten gebruiken of een dieet vol gen. De cursus bestaat uit vijf bijeen komsten van 14.00 tot 16.30 uur. Tot slot is er op maandag 9 maart een introductiebijeenkomst van de cursus 'Stoppen met roken' van 19.30 tot 21.00 uur in het centraal kantoor van Regionale Thuiszorg. De cursus zelf start op maandag 16 maart. Het centraal kantoor van Regionale Thuiszorg is te vinden aan de Ampèrestraat 21 in Alkmaar. Gezond heidscentrum Daalmeer bevindt zich aan de Johanna .Naberstraat 43-45 in Alkmaar. Voor informatie en opgave voor de di verse cursussen kunt u contact opne men met Regionale Thuiszorg, tel. 072- 5127127. HEILOO - Met ingang van 5 januari is de Willibrordschool in Boekenstein uit gebreid met een derde kleuterklas. Dit kon worden gerealiseerd dankzij de maatregel tot klassenverkleining, die staatssecretaris T. Netelenbos vorig jaar nam. Alle scholen kregen per 1 augus tus 1997 meer formatie, speciaal voor de onderbouw. De nieuwe leerkracht van de Willi brordschool was al vanaf het begin van het schooljaar ondersteunend werk zaam in groep 3, waardoor de kinderen extra konden worden begeleid bij het beginnend leesproces. Nu de kleuter klassen steeds voller worden, heeft deze leerkracht alle ochtenden een eigen kleuterklas, zodat er dan gewerkt kan worden met drie groepen van ongeveer twintig kinderen. Dat zou natuurlijk de kwaliteit van het onder wijs wel eens ten goede kunnen komen. In de kerstvakantie werd een lokaal speciaal ingeruimd voor alle 'middel ste' kleuters. Toen de kinderen de eerste dag na de vakantie op school kwamen, keken de jongste en oudste kleuters dan ook heel verbaasd. „Zijn er zoveel kinderen ziek?" was hun eerste reactie. Maar na een bezoekje aan hun klasgenootjes in het nieuwe lokaal was alles weer hele maal duidelijk. HEILOO - 'Vrouwen kiezen' is een werkgroep waarin vrouwen van alle politieke partijen in Heiloo en van de Federatieve Vrouwenraad samenwer ken. Deze werkgroep organiseert in verband met de gemeenteraads- en Tweede Kamerverkiezingen (op 4 maart en 6 mei) op donderdag 22 janu ari een informatieve bijeenkomst in de Ypsalon, De Hucht 4. T. van der Stroom-van Ewijk, burge meester van de Schermer, zal de avond inleiden. Zij wil duidelijk maken hoe belangrijk het is dat vrouwen meeden ken en meedoen, zowel in de" politiek als in het maatschappelijk leven. Na de pauze discussieert een forum van Heilooër vrouwen die op de kandida tenlijsten voor de gemeenteraadsver kiezingen staan. Zittende raadsleden zullen in de zaal aanwezig zijn. De bij eenkomst wordt gehouden vanaf 20.00 uur. Alle vrouwen en mannen uit Heiloo zijn welkom. HEILOO - Vorige week vrijdag is plaatsgenote Patricia Bakker geslaagd voor de HEAO. Ze volgde de studier ichting commerciële economie aan de Hogeschool te Alkmaar. HEILOO - Vanaf 4 februari wordt er ook op woensdagavond gebiljart in het Trefpunt. Deelnemen kan iedereen vanaf vijftig jaar. Voorwaarde is dat men lid is of wordt van één van de ouderenbonden. Het lidmaatschap van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen is f 25,- per jaar, van de Katholieke Bond van Ouderen kf 20,-. Deelname aan het biljarten kost f 2,- per persoon per avond en de zaal is open van 19.30 tot 22.00 uur. In de eerste instantie wordt er geen interne competitie georganiseerd, maar vrij gebiljart. Leuk is het natuurlijk een biljartvriend, buurman of collega mee te vragen, maar dat hoeft niet want er is altijd wel iemand die ook graag biljart, en die hoopt dat u er bent. Ook dege nen die nog nooit gebiljart hebben, maar dat wel zouden willen leren, kun nen reageren, want de ouderenbonden organiseren op dinsdagochtend ook biljartlessen, waaraan overigens ook dames deelnemen. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot T. van Buitenem, tel. 072- 5335081, of het Trefpunt, tel. 072- 5331297. HEILOO - Op 11 februari start Aktief 55+ een cursus 'Goed ouder worden'. Een goede gezondheid, welbevinden en het behouden van de zelfstandigheid zijn belangrijke ingrediënten voor de oude dag. Ziektes en klachten die veel voorkomen bij ouderen zoals suiker ziekte, artrose, botontkalking, hoge bloeddruk en overgewicht, kunnen het goed oud worden echter in gevaar brengen. Een gezonde leefstijl kan veel van deze ziektes en klachten helpen voorkomen of uitstellen. In zes wekelijkse bijeenkomsten leert u wat u kunt doen om gezond én fit te blijven. Het eerste uur van de cursus bestaat uit gezondheidsvoorlichting, waarbij de onderwerpen succesvol ouder worden, voeding, mobiliteit, vei ligheid in en om huis, weerstand en ouderdomsverschijnselen aan bod komen. Het tweede uur wordt besteed aan beweging. Onder leiding van een erva ren docent worden oefeningen uitge voerd die van belang zijn voor het voorkomen en verhelpen van klachten. De kosten voor de cursus zijn f 30,-. De lessen worden gegeven van 14.00 tot 16.B0 uur in het Trefpunt. Voor infor matie of opgave kunt u contact opne men met Aktief 55+, Abraham du Boishof 2, tel. 5331297. HEILOO - De eerste dansmiddag in het nieuwe jaar is op zondag 18 januari. U kunt een dansje wagen onder muzi kale leiding van het huisorkest onder leiding van Jaap de Haas (saxofoon). Ook voor een spel, een kaartje of praatje bent u van harte welkom, mét of zonder partner. Iedereen vanaf 50 jaar is welkom van 14.00 tot 17.00 uur in het Trefpunt. De toegang is gratis. HEILOO - Op woensdag 4 februari begint de cursus Brooddeeg en Textielverven in het Trefpunt. De cur sus, die uit vier lessen bestaat, is geschikt voor beginners en gevorder den. U leert van brooddeeg vruchten en blaadjes op een potje boetseren, waarna het geheel beschilderd wordt. Voorts komt in deze curus textielver ven aan bod. Op een shirt wordt met behulp van een patroon een afbeelding geschilderd. De laatste les wordt besteed aan het sjabloneren van onder meer kaarten en servetringen. De te maken werkstukken kunt u bezichtigen in de vitrine van het Trefpunt. Docent van de cursus is Patricia Duineveld. De cursus wordt eens in de veertien dagen gegeven op woensdag van 9.30 tot 11.30 uur. De kosten zijn f 40,-. Informatie en opgave: Aktief 55+, telefoon 072-5331297. HEILOO - De Muziek- en Dansschool is vastbesloten er samen met de leerlin gen een gelukkig nieuw jaar van te maken. Dat kan door het nemen van muzieklessen, maar ook door het bezoeken van een van de voorspeel avonden. Maandag 19 januari is de beurt aan de saxofoonleerlingen van Jack Kat. Woensdag 21 januari laten de leerlin gen van pianodocente Doroté Crijns en de blokfluitleerlingen van JanJaap Lan- gereis horen wat zij zoal opgestoken hebben van de lessen. Deze mini-concerten beginnen om 19.30 uur en zijn gratis toegankelijk. De compositie Romeo en Julia van Greetje en Jan Grijpma. HEILOO/ALKMAAR - Het Heilooër kunstenaarsechtpaar Greetje en Jan Grijpma heeft thans een expositie in Galerie 1719 aan het Verdronkenoord 29 in Alkmaar. Afgelopen vrijdag vond, voorafgaand aan de officiële opening, eèn aparte, muzikale gebeurtenis plaats, ais hommage aan beide kunste naars. In een gezelschap van genodigden trad Bart van Oort op. Hij is fortepiano-spe ler en leider van het kamerorkest Mu- sica Classica. Zijn virtuoze vertolking van de 'Waldsteinsonate' van Ludwig van Beethoven heeft indertijd Greetje en Jan geïnspireerd tot het maken van het schilderij 'Storm in het bos' en de bronzen plastiek 'Bart van Oort'. Anneke van Houte, bibliothecaris GGZ Noord Holland Noord, opende zondag de expositie met een analyserende beschouwing over het werk van beide beeldende kunstenaars. Greetje Grijpma schildert schepen, vogels, rietkragen, luchten en water. Zij brengt dit onder in de bewegingen van dag en nacht en maakt zo haar reis door de seizoenen. Haar gedichtenbun dels zijn de basis voor haar monoprints en schilderijen. Jan Grijpma is na een loopbaan in bank- en uitgeverswereld een am bachtsman geworden. Al van jongs af aan was boetseren zijn grote wens. Hij houdt zich alleen bezig met het maken van bronzen koppen. „Een kop van mijn hand is de neerslag van een ont moeting," aldus Jan Grijpma. De expositie duurt tot en met 7 febru ari. De openingstijden van de galerie zijn donderdag, vrijdag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en tevens donderdag van 19.00 tot 21.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 8