Woningmarkt in de gemeente Heiloo De bosvilla s in de Egelshoek worden aangeboden Nieuwe ophaalkalender verspreid Informatie-avond de milieu-enquête en gemeentelijk milieube leidsplan G HEILOO Woon-Zorgloket in Heiloo Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 535664I. Gemeentehuis is open van 8.00 totl2.30 uur Haandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666 PAGINA 4 UITKIJKPOST - 4 FEBRUARI Informatierubriek Zaterdag 28 februari a.s. organiseert de gemeente Heiloo de Woningmarktdag. Op deze dag presenteert Nelis Projektmaatschappij b.v. de bouwplannen voor koopappartementen in de Egelshoek. De woningmarkt wordt gehouden in Golden Tulip Motel Heiloo, Kennemerstraatweg 425 te Heiloo. Het betreft een informatieve bijeen komst. Het is dus niet mogelijk een huis te kopen op de woningmarktdag. Wel zijn de inschrijvingsformulieren verkrijgbaar. Vanaf 28 februari tot en met 13 maart 1998 is inschrijving voor de koopappartementen mogelijk. NB: In deze fase worden alleen bosvilla 's verkocht. De rijtjeshuizen en twee-onder-één- kap woningen worden in het najaar van 1998 aangeboden. Hoe zien de bosvilla 's eruit? Het concept van de bosvilla s is uniek voor Nederland. Er wordt weliswaar steeds gesproken over appartementen, echter de bosvilla 's zijn op zo 'n manier vormgegeven, dat zij ook werkelijk de uitstraling hebben van een villa. Niet alleen worden woningen aan geboden op één verdieping, ook het traditio nele concept -wonen over twee verdiepingen zijn beschikbaar. Mede gezien de geringe hoogte van de bouwblokjes (ten hoogste drie verdiepingen) kan zeker niet worden gesproken van "flats". De gemeente is van mening dat er voor iedereen wat wils is. Aanmelding voor bezoek Woningmarktdag In verband met de te verwachten grote belangstelling is toegang tot de woningmarkt uitsluitend op uitnodiging. U kunt zich telefonisch voor de woningmarkt aanmelden bij de Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar, mevrouw R. 't Hart, telefoonnummer 072 - 561 31 11. Bouwplannen De realisatie van de in totaal 85 nieuw te bou wen appartementen vindt plaats in de Egelshoek op het voormalig sportterrein aan de Belieslaari. In opdracht van Nelis Projektmaatschappij b.v. worden in de Egelshoek 20 bosvilla 's gebouwd. De bosvilla 's bestaan uit 85 appar tementen en zijn verdeeld in vier verschillen de typen. - vijf bosvilla 's type 1, elk bestaande uit drie woningen. Iedere bosvilla heeft de beschikking over vier gedeeltelijk overdekte carportplaatsen. Koopprijzen gemiddeld 547.978,-- v.o.n. Start bouw: voorjaar 1998; - vijf bosvilla 's type 2, elk bestaande uit vier woningen. Iedere bosvilla heeft de beschikking over vier gedeeltelijk overdekte carportplaatsen. Koopprijzen gemiddeld 248.856,-- en 370.755,-- v.o.n. Start bouw: voorjaar 1998; - vijf bosvilla 's type 3, elk bestaande uit vijf woningen. Iedere bosvilla is voorzien van een lift en heeft de beschikking over vier gedeeltelijk overdekte carportplaatsen. Koopprijzen gemiddeld 383.318,-- en 495.718,-- v.o.n. Start bouw: voorjaar 1998; - vijf bosvilla 's type 4, elk bestaande uit vijf woningen. Iedere bosvilla is voorzien van vier gedeeltelijk overdekte carportplaatsen. Koopprijzen gemiddeld 248.856,-- tot 561.393,-- v.o.n. Start bouw: voorjaar 1998. Voor de inwoners van Heiloo bestaat de mogelijkheid om bij de koop van een woning in aanmerking te komen voor een premie van 10.000,--. Toewijzingscriteria voor nieuwbouw koopwoningen voorjaar 1998 Belangrijk voor de inschrijvers is de wijze waarop de koopwoningen worden toegewe zen. Burgemeester en wethouders hebben op basis van het volkshuisvestingsbeleid, aanvul lend onderzoek en ervaring van de vorige woningmarktdagen, de volgende criteria vast gesteld voor de toewijzing van de nieuwe genoemde koopwoningen. Toewijzingscriteria: 1. 30% van de woningen is beschikbaar voor ingeschreven woningzoekende starters afkomstig uit Heiloo. Prioriteit heeft degene die het langst als woningzoekende staat ingeschreven. 2. 45van de woningen is beschikbaar voor doorstromers afkomstig uit Heiloo die bij verhuizing een huurwoning in Heiloo vrijmaken die door de gemeente binnen de verdelingsregels van de Huisvestingsverordening kan worden toegewezen (m.i.v. 1 juli 1997 huur tot 1.085,-- per maand). Prioriteit heeft degene die het langst in de huidige huurwoning in Heiloo woont. 3. 25% van de woningen is beschikbaar voor doorstromers afkomstig uit Heiloo die bij verhuizing een koopwoning vrijmaken. Met deze groep worden gelijkgesteld degenen die een zelfstandige huunvoning vrijmaken in Heiloo met een huur hoger dan 1.085,-- per maand. Prioriteit heeft degene die het langst in de huidige woning woont. Voor bosvilla type 3, die is voorzien van een lift, in totaal 25 woningen, hebben 55-plussers en mindervaliden met een medische nood zaak voorrang. Nadere informatie en toelichting Voor een bezoek aan de woningmarkt dient men zich vooraf aan te melden bij de Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar, mevrouw R. 't Hart, telefoonnummer 072 - 561 31 11. U ontvangt dan een uitnodiging. Nadere informatie over de woningen zoals indeling, ligging, opties, inschrijvingsproce dure en toewijzing is verkrijgbaar op de Woningmarktdag. Na de Woningmarktdag is nog twee weken informatie te verkrijgen over het project bij de gemeente Heiloo en de betreffende makelaars. Verandering in het ophalen van afval Vorige week zijn de nieuwe ophaalkalen- ders huis aan huis verspreid in Heiloo. Ook de adressen met een Nee-Nee of een Nee-Ja sticker op de brievenbus hebben de kalender ontvangen. De ophaal kalender ziet er dit jaar anders uit dan voorgaande jaren. Reden hiervoor is dat de ophaalroutes zijn veranderd. Wat verandert er De verandering van de ophaalroutes kan tot gevolg hebben dat uw huishoudelijk afval voortaan op een andere dag wordt opgehaald dan u gewend was. De overzichtskaart van de ophaalkalender geeft slechts een grove indeling van de nieuwe ophaalroutes. Daarom bevat de ophaalkalender dit keer ook een overzicht met daarin opgenomen op welke dagen, in welke straten of welk gedeelte van straten de rolemmers worden geleegd. Wanneer treedt de verandering in wer king? De nieuwe ophaalroutes zijn op 2 februari 1998 van start gegaan. In de praktijk blijkt dat veranderingen van grote omvang vaak gepaard gaan met startproblemen. Om deze startproblemen te kunnen opvangen vragen wij u de rolemmers op de ophaaldag tussen 06.00 en 07.45 uur buiten te zetten. En ais u géén ophaalkalender heeft ont vangen? Heeft u geen ophaalkalender in uw brie venbus gekregendan kunt u tijdens de reguliere openingstijden een exemplaar ophalen bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte aan het Rosendaal 2 of bij de receptie van het gemeentehuis. f. Meer informatie Heeft u vragen, dan kunt u terecht bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68. Op woensdag 4 februari a.s. wordt een informatie-avond in het gemeentehuis gehouden over de milieu-enquête en het gemeentelijk milieubeleidsplan. Reacties op de gehouden milieu-enquête De reactie op de milieu-enquête was overwel digend. Maar liefst 622 van de 1.000 formulie ren zijn door de inwoners van Heiloo terugge zonden. De gegevens uit de enquête zijn verwerkt in een milieubelevingsrapport. De resultaten van de enquête geven op heel veel punten een duidelijk beeld van wat er onder de bevolking van Heiloo leeft. In het milieubeleidsplan, waarin we zullen aangeven wat we de komende vier jaar gaan doen en wat het kost om het milieu te verbe teren, houden we natuurlijk ook rekening met de resultaten van de milieu-enquête. Informatie-avond Om u in de gelegenheid te stellen met de gemeente van gedachte te wisselen over de inhoud van het milieubeleidsplan en de rol van de enquête-resultaten hierin, is een infor matie-avond georganiseerd. Deze avond vindt plaats op woensdag 4 februari om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg). Na een welkomstwoord van de wethouder, de heer A.J.M. ten Hoope, informeren wij u over de stand van zaken en worden de resultaten van de enquête besproken. Daarna volgt een toelichting hoe deze resultaten verwerkt zou den kunnen worden in het milieubeleidsplan. U krijgt natuurlijk de gelegenheid om vragen te stellen en uw mening te geven. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met Kees Besseling van'de afdeling VROM. Milieu, tel. 072 - 535 67 31. Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen bijv. traplift, douchezitje, verhoogd toilet, aangepaste woning, senioren woning, koppelwoning; *Welzijn bijv. vervoersvoorzieningen, warme maaltijdvoorziening, dagverzorging; *Zorg bijv. thuiszorg (verpleegkundige zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp), zorgcentrum Overkerck of De Loet, verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereik baar van 08.00 tot 12.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspre ken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag terugge beld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar dan kunt u contact opnemen met de zorgcentrale. De zorgcentrale is bereikbaar onder telefoonnummer 0 72 - 512 71 27. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot 29 januari 1998 Geboorten Bob, z.v. F. Ooms en M.A. van den Berg Elders geboren Kjeld J., z.v. R. Melchers en J.c. van der Sluis Laurens R., z.v. R.G. de Boer en E.J. Beihuisen Kimberley M.L., d.v. L.H. Bierman en P.M.M. Meijland Kai P., z.v. J.P. Stroet en E.M. Veldhuizen Dennis, z.v. L. van der Meij én Y. Beij Yvette, d.v. L. Langenberg en M.C. Gerretsen- Julien N.B., z.v. L.J. Keijser en M.J.E. Kuijper Lara A., d.v. J.S. de Jager en M.A. Kaashoek Huwelijksaangiften R.J.A. van den Oord en A. de Haan R.A. Ursem en S. van Veen R.M. Kramer en D.M. van Wijngaarden M.G. van Tongeren en J.M. Kaandorp J.G.M. Kolster en M.L.W. Leenen Partneraangifte P. Folkertsma en F. Vos Huwelijken N.A. Velseboer en J.M.F. Arnold Partnerregistratie P. Folkertsma en F. Vos Overlijden J.S.F. Dingerdis A.M. Smit, e.v. Kraakman C. van Veizen J.G. van den Oord M. Opdam R. Dijkshoorn K.M. Japspers, w.v. De Grouw Elders overleden J.S. Las van Bennekom, e.v. Bosch L.J. Jonk M.J.M. Wiegman, w.v. Lucker A. Kaandorp, w.v. Lampe J. Vennik, w.v. Spruijt De openbare vergadering van de raadscom missie Grondgebiedzaken I: Ruimtelijke Nieuwe bouwplannen Commissie Grondgebiedzaken I De openbare vergadering van de raadscom missie Grondgebiedzaken I: Ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en grondbedrijf van woensdag 11 februari 1998 gaat in verband met het ontbreken van agendapun ten ter advisering niet door. Commissie Grondgebiedzaken II De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken II: verkeer, milieu en reiniging, onderhoud en beheer openbare ruimte en monumentenbe leid vindt plaats op donderdag 12 februari 1998 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - verkoop baggerdepot Kanaalweg aan Waterschap Het Lange Rond; - procedure aanwijzing tot rijksmonument panden Westerweg 51b en 51 c; - bestedingsvoorstellen 1998, verantwoor ding bestedingen 1997 (en 1996); - herhaald verzoek om ingezetenen van de gemeente sterker bewust te maken van schadelijke gevolgen van geluidsoverlast en'effectieve maatregelen te nemen; - projectopdracht herziening verkeersplan. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn vergunning te verlenen. Het Maalwater 11 - vergroten woning; Vennewatersweg 17 - bouw kantoorruimte voor het hoveniersbedrijf. Ter inzage De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 5 februari 1998 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1 1850 AA Heiloo. De eerstvolgende openbare vergadering van Commissie Welzijnszaken en Burgerij Commissie Bestuurszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 10 februari 1998 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - bestuurlijke schaalvergroting openbaar onderwijs; - ontwikkeling lokaal integraal jeugdbeleid; - verzoek om herziening te bewerkstelligen van het besluit van het SNK-portefeuille- houdersoverleg inzake de verhoging van de vervoerstarieven voor de servicetaxi in Noord-Kennemerland per 1 januari 1998; - brief met betrekking tot kerstbijdrage van de kerken. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Bestuurszaken vindt plaats op maandag 9 februari 1998 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: - afdelingsplan 1998 politie afdeling Heiloo; - vaststelling verordening marktgelden; - compensatie grenswijziging Boekelermeer; - invoering derde tranche Algemene Wet Bestuursrecht; - verzoek om maatregelen te treffen tegen de overlast van jeugdige bezoekers van Tendenz en Buk Buk in de wijk; - schriftelijke vragen van D66 inzake het aanvaarden van nevenfuncties.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4