'De CAL-fusie is nog lang geen gelopen race Burgemeester Henk den Boon na een jaar thuis in Heiloo fi? Eten uit eigen tuin Bffiü Van Foreest in portretten V VERKIEZINGEN zie pag. 6 PAGINA 8 UITKIJKPOST - 4 FEBRUARI TC Hogedijk Close-up in Slotkapel mmmm Winst voor Meervogels Lezingen over Renaissance Lezing NVVH Lezing Bonhoeffer Praatgroep alleenstaan de moeders DVW op zee Valentijnsparty Themamiddag kanker Banenmarkt Double Stars in training Dojo 't Loo D ressuurwedstrij d Heilooër Bridge club HEILOO - Op 16 februari is het pre cies een jaar geleden dat Henk den Boon als waarnemend burgemeester van Heiloo werd benoemd. Zijn instal latie, waarbij hij plechtig beloofde 'zich in te zetten voor het belang van Hei loo', stond helemaal in het teken van de C20 discussie. Op dat ogenblik was Heiloo betrokken in het onderzoek naar samenwerking en samenvoeging met Bergen, Egmond en Schoorl. Een onderzoek dat nu, een jaar later, als gevolg heeft dat de gemeenteraden van Bergen, Egmond en Schoorl besloten hebben tot een fusie. Terugblikkend op dat onderzoek zégt Den Boon: „Heiloo was niet overtuigd van de kracht die deze nieuw te vormen gemeente zou hebben. De uitkomst zoals die er nu ligt. Bergen, Egmond en Schoorl samen, is daarentegen perfect. Die drie hebben een gezamenlijk eco nomisch belang, het toerisme. Daar is goed over nagedacht." Al eerder heeft Den Boon met het fusiebijltje gehakt. Zijn vorige gemeen te Veere fuseerde, en ook in Middel- stum (Groningen), waar hij vijf jaar burgemeester was, waarde het spook van de herindeling rond. „In Middel- stum heb ik me indertijd behoorlijk tegen een fusie verzet. Ik vond dat een herindeling toen niets zou bijdragen." Overigens vindt Den Boon een fusie uit oogpunt van efficiency sowieso onvol doende. „In Veere lagen de zaken weer heel anders. Het toerisme is daar erg belangrijk en ik was dan ook van mening dat er een eensgezind en goed .toeristisch beleid gevoerd moest wor den." In januari 1997 fuseerde Veere met vier andere gemeenten. Lonken naar Limmen Heiloo is inmiddels-een jaar verder, en nog steeds zelfstandig. Meerdere malen lonkte het gemeentebestuur naar Lim men, maar onze zuiderbuur leek dat niet te merken en voelde kennelijk meer voor een fusie met Castricum en Akersloot. Betekent dat nu dat Heiloo alleen achter blijft, en wat erger is, mis schien niet bestand is tegen Alkmaars expansiedrift? Den Boon: „Zo moet je dat niet zien. Heiloo redt zich voorlopig nog prima. Wij zijn heel goed in staat de belangen van de burgers te dienen. Voorlopig nog wel. Maar regeren is ook vooruit- Waarnemend burgemeester Henk den Boon. (foto EWD) zien en dat betekent dat je je af moet vragen of je het op de langere termijn ook redt. De gehele regio krijgt te ma ken met de problematiek van wonen, werken en milieu. Er zal in de toekomst een grote druk op ons komen liggen. Om die problemen het hoofd te kun nen bieden, zul je een goed ambtelijk apparaat en goede bestuurders nodig hebben. En dan mag je je afvragen of je daar op de langere termijn toe in staat bent. Daarom is 'versterken' toch het sleutelwoord." Dus toch graag Limmen als vriendinne tje? „Ja natuurlijk. Er zijn zoveel geza menlijke belangen. We groeien in de toekomst tegen elkaar aan, we moeten wat aan de drukte op de Kennemer- straatweg doen, misschien een tak op de A9, het ontwikkelen van bedrijven terrein, allemaal zaken waar we zullen moeten samenwerken." Het feit dat de provincie vrijblijvend heid en vrijwilligheid als uitgangspunt voor een mogelijke fusie hanteert, betreurt de burgemeester dan ook zeer. „Ik vergelijk het voor het gemak nog maar even met de gang van zaken in Veere. Daar werd door de provincie van bovenaf gestuurd, met als uitgangs punt dat een fusie noodzakelijk was. Hier ligt dat heel anders. De provincie laat van onderaf ideeën komen, over hoe het zou kunnen, over welke ge meente met welke gemeente zou willen fuseren." Onlangs liet de commissaris van de koningin J. van Kemenade we ten 'in beginsel positief te staan' tegen over een fusie van de CAL-gemeenten, maar voordat er verdere stappen geno men kunnen worden wil hij eerst pra ten met Uitgeest en Heiloo. „Op 12 februari hebben we een gesprek met Van Kemenade. Daar zal ik zeker uit leggen waarom het noodzakelijk is om ook Heiloo bij dat proces te betrek ken." Gedeputeerde Staten zal naar verwachting eind februari een beslis sing nemen. Den Boon verwacht dat er een koponderzoek gedaan zal worden waarHeiloo en Uitgeest bij betrokken worden. En Den Boon is er stellig over: „Het is voor de CAL nog geen gelopen race." V Heilooër af Op politiek gebied moet het voor de waarnemend burgemeester geen ge makkelijk jaar geweest zijn. Heiloo mag dan voorlopig wel zelfstandig blij ven, nog voor de zomer gaat de gemeenteraad accoord met de grens correcties in de Boekelermermeer. Na veel overleg ziet Alkmaar af van een grootscheepse herindeling, maar wil wel bedrijventerrein Boekelermeer doortrekken in zuidelijke richting tot op zo'n driehonderd meter van de Kanaalweg. De grenscorrecties zijn per 1 januari een feit geworden en daarmee zijn de bewoners van in totaal 37 woningen in de Boekelermeer Hei looër af. Over deze kwestie is in Heiloo nogal verschillend geoordeeld. Den Boon omschrijft de gi :nscorrectie als 'een boeiend, maar moeilijk resultaat'. En met overtuiging zegt hij: „De burgers zien niet hoe er met deze materie gewordteld is. Het resultaat van de grenscorrectie in de Boekelermeer is er een van zowel winst als verlies. Winst, omdat de positie van Heiloo hiermee toch versterkt is. Heiloo heeft immers laten zien zich wel degelijk wat aan te trekken van de belangen van de regio. We zijn tegemoet gekomen aan de ruimtebehoefte van Alkmaar, waarbij we de economische belangen van het gebied hebben meegewogen. Tegelij kertijd zijn we niet ingedeeld bij Alk maar, dus we hebben onze zelfstandig heid behouden. Maar het grote verlies vind ik persoonlijk, dat we er niet in geslaagd zijn de raad en de bevolking van de Boekelermeer van deze belan gen te overtuigen. Dat is mijn persoon lijke pijn." Thuis in Heiloo Den Boon wil wel duidelijk maken dat hij zich bijzonder goed thuis voelt in Heiloo en in de Heilooër gemeente raad. „Al vanaf de eerste raadsvergade ring had ik er een goed gevoel bij. Dat komt ook doordat ik me bij de Noord- Hollanders wel thuis voel. Ik heb inmiddels overal in het land gewoond en gewerkt, maar de cultuur en menta liteit hier spreken me wel aan. De 'Noord-Hollander is een goedgebekte Groninger, zeg ik wel eens. Nuchter en recht door zee. Mensen maken hier doorgaans van hun hart geen moord kuil, zeggen precies waar het op staat. Daar hou ik wel van. De Zeeuwen vond ik wel eens wat behoudend, geen ja, geen nee. De mensen zijn hier ook veel expressiever, gebruiken meer woorden en gesticuleren met grote armgebaren." De drukbezochte nieuwjaarsreceptie in de Witte Kerk getuigde er van dat Den Boon zich in zijn eerste jaar al aardig heeft ingewerkt en al aardig is ingebur gerd. „Maar nog niet genoeg. In de weekends ben ik in Veere, omdat mijn gezin daar nog woont. Maar zoals het er nu uitziet, verhuizen we van de zomer met onze jongste dochter naar Heiloo." Voor hoe lang blijft voorals nog onduidelijk, want zijn benoeming geldt tot op het moment dat bekend is of Heiloo zelfstandig blijft of toch fuseert. Maar dat maakt voor Den Boon niets uit. „Of je nu waarnemer bent of niet, dat maakt geen verschil. Als burgemeester zet ik me voluit in." EGMOND - TC Hogedijk houdt op zaterdag 28 februari een tennisavond in tennishal De Dors in Heiloo. Senior leden van alle speelsterktes kunnen deelnemen aan deze avond die om 19.30 uur begint en om 23.30 uur ein digt. Elke deelnemer speelt drie dub- belpartijen. De kosten bedragen f 17,50 per persoon. Opgeven kan tot 15 februari bij Willem Kooy, tel. 072-5337302, Mous Apeldoorn, tel. 5063128 of Ronald van Weelderen, tel. 5333425. De deelne mers krijgen een week van tevoren telefonisch bericht. De jaarlijkse bijeenkomst van het be stuur met vertegenwoordigers van de commissies ter voorbereiding op het nieuwe seizoen wordt gehouden op woensdag 11 februari in het Wapen van Egmond-Binnen, aanvang 20.00 uur. EGMOND - De Noord-Hollandse vocalgroup Close-up geeft zondag 8 februari om 15.00 uur een concert in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef. Het programma is opgebouwd rond het thema 'klank van water'. Het concert is deels met begeleiding van een combo, deels a capella. Ten gehore wordt gebracht een breed scala aan liedjes, variërend van 'Short People' van Randy Newman tot een bewerking van de 'Organ Fugue' van Bach. Heel bijzonder is een bewerking van Jonathan Rathbone. De vocalg roup, ontstaan in 1987, staat sinds 1992 onder de bezielende leiding van Johan Rooze. Kaarten voor het concert kunt u reser veren via 072-5062033 en 5062387. Do toegangsprijs bedraagt inclusief koffie of thee met koek f 15,-, voor CJP en 65+ f 12,50. Wie lust er geen boerenkool met worst? HEILOO - Afgelopen vrijdag heeft groep 7 van basisschool de Spring- schans (centrum) de laatste boerenkool uit hun tuintjes geoogst om die vervol gens lekker op te eten. Het was voor groep 7 de afsluiting van het tuinsei- zoen, dat voor hen als groep 6 in maart '97 begonnen was. De groep 6 van nu krijgt de schooltuintjes in de nieuw aan te leggen schooltuin. In samenwerking met tuinarchitect Van Haneghem is er een nieuwe opzet gemaakt van tuintjes in combinatie met eén instructiehoek, een kruidentuin, een vijver en een fruithoek. Zodra het fietsenhok naast de nieuwe gymzaal gerealiseerd is en de hekken zijn geplaatst, wordt door enthousiaste ouders de schooltuin voor natuur milieueducatie opnieuw aangelegd. en AKERSLOOT - De dames senioren 1 van Meervogels wonnen van Aalsmeer met 23-13. Om aansluiting met de top te behouden was het zaak de punten van Aalsmeer te pakken. De thuisclub Aalsmeer nam aanvanke lijk steeds de leiding, maar Meervogels bleef goed volgen. Tot de tiende minuut, want toen nam Meervogels door Moniek Kerssens en Ellen Zandbergen afstand. Judith zorgde na een break voor de stand 10-4. Jeanine Geels was goed in vorm. Zij stopte drie strafworpen. Silvia Lange- veld pakte op de cirkel haar puntje en de ruststand werd 13-6 voor Meer vogels. Deze veilige marge werd binnen vijf minuten na rust verhoogd naar 15- 7. Door de verdediging goed te organi seren en de traagheid van Aalsmeer meer te doorbreken, werd de break-out een belangrijk wapen voor de grote overwinning op Aalsmeer. De heren senioren 1 van Meervogels WOnnpn vpitl Virorn/T ÏHV mpt 'Jft- 14. Meervogels overklaste DSO al in de beginfase. Met goede aanvallen en veel break-outs werd meteen een beslissend gat geslagen: 12-3. Tijdens de rest van de eerste helft en de complete tweede helft was er geen sprake meer van een wedstrijd. Meervogels kon de hele wed strijd dicteren en naar hartelust scoren. Een tegenslag was dat Johan Martl- hesius geblesseerd uitviel. Ruststand was 14-7. Het lukte Meervogels het doelsaldo op te vijzelen. De beide keepers Sander Verduin en Cees We vers wisten met goed keeperswerk de regenproduktie van DSO op 14 doel punten te houden. Een dik verdiende overwinning voor Meervogels, die nu samen met Attilla de koppositie bezet ten. CASTRICUM - De Volksuniversiteit Castricum e.o. houdt een serie van vier lezingen over de Renaissance. De eerste lezing gaat over historische en politieke veranderingen na de mid deleeuwen en wordt gegeven op 6 februari. De tweede lezing over de ont wikkeling van het denken wordt op 13 februari gehouden. De lezing op 20 februari gaat over lite raire aspecten en het begin van de Renaissancekunst. Op 27 februari volgt de vierde lezing over architectuur, beeldhouwkunst en schilderkunst in de Renaissance. De lezingen worden allemaal gehou den in De Schakel, Kerkpad 3 in Castricum, aanvang 20.00 uur. Toe gangsprijs is f 7,50. HEILOO - Dinsdag 10 februari wordt voor de Nederlandse Vereniging Van Huisvrouwen in het Open Huis om 13.45 uur door M. Kurokawa-Stapels het vervolg van de lezing 'Samenleving in Japan' gegeven. Lieden van andere verenigingen dan de NVVH, aangeslo ten bij de Federatieve Vrouwen Raad, en overige introducees zijn welkom. Woensdag 25 februari is de excursie naar de diamantslijperij van de gebroe ders Gassan, in de Nieuwe Uilenbur gerstraat bij het Waterlooplein 4n Amsterdam. Het vertrek per trein is om 9.16 uur uit Heiloo. Er is een rond leiding door de fabriek waarbij verteld wordt waar diamanten worden gevon den en welkè bewerkingen ze onder gaan. Eventueel kan na een gezamenlij ke lunch het Paleis op de Dam worden bezichtigd, ook daar is een rondleiding mogelijk. Voor opgave (voor 20 febru ari) en nadere inlichtingen kunt u bel len naar Riet Putter, tel. 072-5116415 of tussen 18.00 en 19.00 uur met Marianne van der Heijden, tel. 072-5336838. CASTRICUM - Op woensdag 4 febru ari zal om 20.00 uur de achtste Bonhoeffer-lezing worden verzorgd door een van de docenten scheikunde, L. Maat. Het onderwerp van de avond is 'Spelen met vuur'. Het wordt een tocht door de fascine rende en soms onverwachte geschiede nis van het element vuur. De lezing is openbaar. De school is gevestigd in de Pieter Kieftstraat 20 te Castricum. ALKMAAR - Fiombureau Alkmaar start op 5 maart een praatgroep voor alleenstaande moeders met jonge kin deren. De twaalf bijeenkomsten zijn op donderdagochtend van 9.30 tot 11.30 uur en staan onder leiding van twee maatschappelijk werksters. De praat groep is bedoeld voor alleenstaande moeders vanaf 25 jaar met kinderen in de leeftijd van 0 tot 6 jaar. Op 12 februari wordt er een informa tiebijeenkomst gehouden van 9.30 tot 11.30 uur. Tijdens deze bijeenkomst is er geen kinderopvang, bij de verdere bijeenkomsten zal er wel kinderopvang aanwezig zijn. Voor informatie en aan melding kan men bellen naar 072- 5118812. HEILOO - Zaterdag 31 januari hebben 14 heren en 1 dame op de noordpier in Wijk aan Zee de eerste zeeviswedstrijd van dit jaar gevist. De vangsten waren redelijk tot uitstekend te noemen. Er werden in totaal 78 vissen gevangen, waarvan het meeste schar en gul. Naast een drachtige puitaal van 160 gram die weer is teruggegooid, werd er ook een zeeforel van 540 gram gevangen en nog wel achter het pierrestaurant aan de binnenzijde van de pieren. De uitslag is als volgt: 1. Gerrit IJnsen 5380 ptn, 2. Emil Wijckelsma 4260 ptn, 3. Cor Baltus 2140 ptn, 4. René Blok 1520 ptn, 5. Mark Tervoort 1400 ptn, 6. Jan Walta 1080 ptn, 7. Dries Kuulman 1040 ptn, 8. Jan Stoop 1020 ptn, 9. Jeroen Tervoort 860 ptn, 10. Dien Dekker 740 ptn, 11. Jerry de Jong 700 ptn, 12. Siem Blokker 640 ptn, 13. Harm van Duivenbode 480 ptn, 14. Jaap van der Wal 480 ptn, 15. Arie Dekker 260 ptn. De eerstvolgende wedstrijd van 21 februari is al volgeboekt. Er zijn nog wel enkele plaatsen vrij voor 21 maart, dan is er wrakvissën op de Noordzee. Voor informatie kunt u bellen met E. Wijckelsma 072-5337330 of R. Blok 072-5336108. ALKMAAR - Op zaterdag 14 februari is er in de Grote Sint Laurenskerk te Alkmaar een Valentijnsparty van 21.00 tot 1.00 uur. De Valentijnsparty wordt opgeluisterd door diverse live bands, vrij dansen op mellow music met dj Ricardo, een salsa- en merengue café en filmvoorstellingen. Toegangskaarten zijn uitsluitend ver krijgbaar op 14 februari vanaf 20.30 uur. Prijs per persoon is f 7,50 maar voor verliefde, verloofde, bevriende, getrouwde of samenwonende koppels, geldt een speciale 'koppelprijs' van f 10,-. Bovendien kan men met de toe gangskaart meedingen naar een feeste lijke huwelijks- of partnerschapsregis tratie in de Grote Sint Laurenskerk. ALKMAAR - Het Medisch Centrum Alkmaar (MCA) en Regionale Thuis zorg houden een serie van negen the mamiddagen voor mensen met kanker en hun naasten. De vijfde bijeenkomst is op dinsdagmiddag 10 februari van 14.00 tot 16.00 uur in het gezondheids centrum Daalmeer, Johanna Naber- straat 43-45, Alkmaar. Het thema van deze middag is kanker in de thuissitu atie. CASTRICUM - Op zaterdag 7 februari van 10.00 tot 15.00 uur houdt Tempo- Team Uitzendbureau een banenmarkt. Het uitzendbureau heeft in samenwer king met bedrijven *uit de regio een groot aantal vacatures verzameld, iedereen die op zoek is naar een baan of zich wil oriënteren op de arbeids markt, kan naar deze vacatures infor meren. In de industrie, op kantoor, in de horeca, in de gezondheidszorg of in de techniek; er is een gevarieerd aan bod. Ook voor vragen over salaris, toe komstmogelijkheden en andere zaken die met de aangeboden banen te maken hebben, kunnen de bezoekers van de banenmarkt terecht bij de medewerkers. Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terrjërs, kantine op sportpark Het Vennewater, zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur, vrij dag en maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.30 en 12.00 uur. Zaterdag 7 februari Radb.oudschool, Slimpad 18, tussen 9.00 en 12.00 uur. Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21, tussen 9.00 en 11.30 uur, ook ge bruikte kleding. Paulusschool, papier gebundeld neer zetten bij Buk Buk (hoek Pastoor van Muyenweg-De Kloosterhof) tussen 9.00 en 11.00 uur. Halen op verzoek tel. 5340667. Paulusschool, huis-aan-huisactie tussen Pastoor van Muyenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en Westerweg. Dozen en bundels gereed zetten langs de kant van de weg vóór 9.00 uur. Halen op ver zoek tel. 5340667. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW/UG Belangenbehartiging Heiloo, container op de Bergeonstraat, tussen 9.00 en 17.00 uur. De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tijdens school uren tussen 8.45 en 15.30 uur (bij loca tie centrum in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43 en Het Malevoprt 5, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek en Dansschool, Het Veld 1, tus sen 9.00 en 12.00 en 14.00 en 19.30 uur. Elke woensdag Hockeyvereniging De Terriërs, contai ner op sportcomplex Het Vennewater, tussen 13.00 en 20.00 uur. Dagelijks Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Foresters, container bij sportpark Het Vennewater, ingang Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Base- en softballclub Double Stars Heiloo, container bij kantine op sport park Het Vennewater, tijdens trainin gen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht Hei loo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. HEILOO - Hoewel de competitie pas half april begint, zijn de Double Stars Heiloo al druk bezig met de voorberei dingen op dat komend seizoen. De hogere teams en het interregionale jeugdteam trainen in een sporthal in Utrecht. De lagere jeugdteams trainen vanaf deze week een aantal weken lang in de gymzaal aan de Burenweg in Heiloo. Elke zaterdag tussen 13.00 en 19.30 uur wordt er in deze zaal getraind door de pupillen, aspiranten en junioren van Double Stars. De peanuts (van 5 tot 8 jaar) trainen op woensdagmiddag van 17.00 tot 18.00 uur in de gymzaal aan De Dors. Alle kinderen die eens een kijkje willen nemen of zelfs graag willen meetrainen zijn van harte welkom. Voor meer informatie over trainingen of andere zaken kan gebeld worden piet Job de Graaf, 072 5334185. HEILOO - Zondag ging het jeugdteam van Dojo 't Loo voor de Westfriese judocompetitie naar Kodokan in Pur- merend. De eerste wedstrijd was tegen het sterke team van Jan Lodder en Do jo verloor met 12-4. Van het team van de Zeemacht werd na een spannende strijd gewonnen met 10-6. De laatste wedstrijd was tegen De Doorbraak en na een aantal spannende partijen won Dojo met 12-4. Marise en Eline Ramaker reisden af naar het toernooi van Hikari in Zaandam. Marise won haar eerste par tij vrij gemakkelijk met Ippon, hierna was Eline aan de beurt en zij verloor haar partij. De tweede partij van Ma rise won ze op beslissing van de scheidsrechter. Eline won haar tweede partij met een Ippon. De laatste partij streden de zussen tegen elkaar en in de finale na een spannende wedstrijd won Eline met een houdgreep. EGMOND - Op zaterdag 24 januari is bij manege Groot de eerste dressuur- wedstrijd verreden van dit jaar. Er kwa men 33 combinaties aan de start, die beoordeeld werden door M. Zeeman. Diploma A: 1. Astrid Schiphof 156 pnt, 2. Margot Liefting 151 pnt, 3. Edith Slot 146 pnt, 4. Ineke Groot 141 pnt. Diploma B: 1. Arjan Poppe 164 pnt, 2. Rita Poppen 165 pnt. Diploma C: 1. Yvonne Mouthaan 178 pnt, 2. Corrie Bakkum 173 pnt, 3. Elrha Agterberg 162 pnt. Diploma D: 1.' Hanneke Elzenga 160 pnt, 2. Marcelle van de Poll, 159 pnt. Diploma E-J-Z: 1. Angelique Apeldoorn 172 pnt. De Beun Zaterdag 7 februari (15.00 en 20.15 uur) en zondag 8 februari (12.00 en 15.15 uur) speelt Jeugdtheater Heiloo 'Hoedeboel in Beyem'. Entree f 10,-, t/m 12 jr/CJP/65+ f 8,50. Woensdag 11 februari cabaret Kees Torn 'Als ik het niet dacht', aanvang 20.15 uur, toegang f 20,- (f 17,50). Het Trefpunt Donderdag 5 februari voorlichtings middag over 'Angst voor dementie', aanvang 14.00 uur, entree f 3,-. Tot 3 maart expositie van olieverfschil derijen van Wil Himmelreich. Gemeentehuis Heiloo Tot en met februari tentoonstelling van recent werk van kunstschilder Iwan de Groot in de hal en gangen van het gemeentehuis, bij lijstenatelier Inzet aan de Raadhuisweg en bij Casa design in 't Loo. De Oude Pastorij Tentoonstelling 'Verzamelingen verza meld' in de Oudheidskamer aan de Nic. Beetsweg 94, geopend op dinsdag tus sen 19.00 en 21.00 uur en op zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Dierenartsen Schaap en De Jong Tot maart expositie van schilderijen van Henny en Jaap Wildschut in de praktijk aan de Commandeurslaan 1. Museum PC Willibrord Museum aan de Kennmerstraatweg 464 zaterdag 7 februari geopend tussen 14.00 en 16.00 uur, toegang gratis. Bibliotheek Prestentatie van materialen, vitrine zorgcentrum De Loet over 'Japan' en in Overkerck over 'Brood'. 't Oosthonk Donderdag van 19.30 tot 21.30 uur Franse les. Maandag vanaf 20.00 uur darten. Woensdag 10.00 uur naailes, leden f 6,50/niet-leden f 7,50; vanaf 19.45 uur competitie bridgeclub Oos terpark. Alle activiteiten aan de Oost- kanter 14. Hallemhuis Tot en met 1 maart expositie met beel den van Ans Post en schilderijen en een audiovisuele documentaire van Hans van de Berg en Fred Valkering. Elke zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Gemeentehuis Egmond Tot 1 april expositie van grafieken en schilderijen van Patrick Bergsma. Ge meentehuis aan de Zwartendijk 1 in Egmond aan Zee geopend op werkda gen van 9.00 tot 17.00 uur (donderdag tot 18.00 uur) en op afspraak. Galerie 1719 Tot en met 7 februari expositie van schilderijen en bronzen beelden van Greetje en Jan Grijpma. Galerie aan het Verdronkenoord 29 in Alkmaar geopend van donderdag tot en met zaterdag tussen 13.00 en 17.00 uur, op donderdag ook van 19.00 tot 21.00 uur. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 14 juni schilderijen van Charley Toorop en Edgar Fernhout. Info op tel. 072-5110737. HEILOO - De uitslagen van vorige week dinsdag: A-lijn: Boelhouwer- Frugte 60, Groeneveld-Jacobs 55. B- Lijn: Fam. v. Brunschot 60,40, Ooster- wijk-Warmenhoven 57,90. Donderdag werd als volgt gespeeld: A- lijn: De Bruyckere-Stark 72,50, Ben- nink-V.d. Vlies 59,20. B-lijn: Tiel-Ime- son 60, Dubbeld-Mooy 56,30. C-lijn: Fam. Brinkhuis 64,10, Nielen-Beentjes 57,30. HEILOO/ALKMAAR - Tot en met 29 maart toont het Stedelijk Museum Alkmaar een aantal unieke portretten uit de achttiende, negentiende en twin tigste eeuw die behoren tot het familie bezit van het gesjacht Van Foreest. De familie Van Foreest bracht veel burge meesters en andere bestuurders voort en ook Pieter van Foreest, de arts van Willem van Oranje, was telg uit dit ge slacht. De verzameling kan gerust een unicum in Noord-Holland worden genoemd, met zo'n uitgebreide verzameling fami lieportretten die bij elkaar gebleven zijn. In totaal zijn er zo'n zestig statige, mooie, leuke en aandoenlijke portret ten bewaard gebleven. In het museum is nu een deel van de rijke verzameling te zien. Een aantal Van Foreesten is in verschil lende fasen van hun leven door steeds weer andere kunstenaars geschilderd. Zo is Cornelis van Foreest (1704-1761) driemaal vertegenwoordigd in de ten toonstelling; als jongetje, als jonge vol wassene en als man van middelbare leeftijd. Vooral in de achttiende eeuw lieten personen zich portretteren in het gezel schap van huisdieren, zoals honden en papegaaien. Dit levert een bonte ver scheidenheid op, die varieert van een klein keffertje en een nuffig schoot hondje tot een trouwe viervoeter en een statige jachthond. De portretten zijn eigendom van de Stichting Van Foreest en Van Egmond van de Nijenburg, die in 1966 werd opgericht. Deze stichting beheert de roerende goederen en de schilderijen die behoren tot het landhuis De Nijenburg in Heiloo. Deze stichting vertrouwde de zorg voor de schilderij en toe aan het Stedelijk museum Alkmaar. Het museum ziet er op toe dat de'conditie van de schilderijen op peil blijft. Momenteel worden alle schilderijen van de stichting aan een grondige inspectie onderworpen door twee res tauratoren. Zij schrijven rapporten over de conditie van de werken en zor gen ervoor dat de schilderijen ontdaan worden van vuil en stof. Omdat de ten toonstelling ook als 'atelier' van de res tauratoren dienst doet, worden er dit keer bij hoge uitzondering ook schilde rijen getoond die beschadigingen of mankementen vertonen. De tentoonstelling is geopend van dins dag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Toegang voor vol wassenen bedraagt f 3,-, voor houders van pas 65+ f 2,- en tot 18 jaar en voor houders van CJP en museumjaarkaart is de toegang gratis. U vindt het Ste delijk museum Alkmaar aan de Doelenstraat 5, tel. 072-5110737. Portret van Cornelis van Foreest door Juriaen Pool.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 8