California Suite hoog gegrepen voor Limmer Plankeniers Zetels en groei-vormen bij Galerie Amber Verkiezingen normaliseren verhoudingen in Limmer raad CDA X rrrnwu i X UITKIJKPOST-11 MAART PAGINA 15 Inleveren kopij voor: tiond 't JïwtM&i jbie De kopij dient (bij voorkeur getypt) op maandag ingeleverd te worden op de volgende adressen: Limrnen: N. Admiraal, Bloemenhof 5 (voor 12.00 u.) Helloo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 (voor 16.30 u.) POLITIE Collecte Jantje Beton Brutale overval Jaarvergadering KBO Schietpartij Conquista nieuws NLP training Meervogels presteren goed P VL1T1E SetucXtea emeente nieuws Hengels uit het vet Film- en informatie avond bloemendagen Regiogemeenten voeren WIW uit Turnselectie tond 'tlmmbjhie «Noord-Holland Noord 112 072- 5122222 •LIMMEN LIMMEN - Op maandag 2 maart zag de bestuurder van een personenauto te laat dat op de Rijksweg een bestelbus stilstond om af te slaan. Een aanrijding kon niet meer voorkomen worden. Er was alleen materiële schade. Op 6 maart is geprobeerd om op de Middenweg een witte Seat Toledo te ontvreemden. Nadat de portieren wa ren opengebroken werd het contactslot geforceerd. Vanaf een parkeerplaats aan de Plant- raam werd een Ford Sierra met kente ken PH-92-YF ontvreemd. LIMMEN - Deze week is er weer de jaarlijkse collecteweek van Jantje Be ton Kinderfonds. Dit jaar wordt de col lecte geregeld door Scouting Limmen. De collecte is bedoeld voor kinderen en jongeren en van de opbrengst wor den projecten gesteund zoals speeltui nen, kinderopvang, buurt- en wijkver- enigingen en scoutinggroepen. De helft van de plaatselijke collecteopbrengst is voor Scouting Limmen. Zij willen daar mee voor de speltakken nieuw spelma teriaal kopen. LIMMEN - Vorige week donderdag drongen twee mannen een woning aan de Zuideinderweg binnen. Een van de indringer liep met een bejaarde bewo ner naar de stal. Hij diste een verhaal op dat er iets mis was met een van zijn koeien en dat er een veearts moest komen. De bewoner wilde nog terug de kamer *n, maar werd door de man tegengehouden. Hij probeerde de in dringer nog een klap met een schop te geven, die echter werd afgepakt. Ondertussen liep de andëre overvaller de kamer in waar de andere bewoner lag te slapen. Daar brak hij enkele kas ten open waaruit hij een envelop met een geldbedrag stal. De daders zijn weggereden in een personenauto die bij de woning stond geparkeerd. De bewoners verklaarden later de indringers te herkennen als degenen die zich de maandag ervoor uitgaven als controleurs van elektrische leidin gen. Daarbij informeerden zij terloops of de bewoners geld in de woning had den. Toen hen door de bewoners te ver staan werd gegeven dat dat hen niets aanging, waren vertrokken de mannen. LIMMEN - Op 17 maart houdt de KBO-afdeling Limmen haar jaarverga dering. De bijeenkost vindt plaats in de Burgerij en begint om 10.15 uur. Een scène uit California Suite van de Limmer Plankeniers. (foto Andre Drescher) LIMMEN - Het tentoonstellingsjaar bij Galerie Amber begint met een bijzon dere expositie van twee bevlogen kun stenaars. Uitgangspunt voor Jeroen Mulder is het vergankelijke en kwetsbare leven. Zijn inspiratie vindt hij in juthout, materiaal dat genomen en weer terug- De Voorzitter van Jeroen Mulder. gegeven is door de elementen. Wat hij onbewust in het materiaal heeft gezien, groeit onder zijn handen en gaat een eigen leven leiden. Elk vervormd stuk hout verbergt een archetypische oer vorm zoals zetels, schepen, tafelscher- men en paalwoningen. Gecombineerd met verschillende ma terialen als veren, spiegels, lood en slangenhuiden, al dan niet beschilderd, is de bezieling compleet. Jeroen Mulder volgde de Rietveld Academie en expo seerde eerder bij KCB Bergen, in Haarlem, Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. Mary de Vries exposeerde eerder bij Galerie Amber met aquarellen. Nu heeft zij groeivormen (delen van vruch ten en planten) tot onderwerp geno men en deze uitgewerkt in gemengde techniek. Bijna abstracte schilderijen zijn het geworden in bijzondere, tere kleuren. In pastel vergrootte zij plapt- en bloem- delen tot macroformaat tot zij bijna alleen nog structuur en kleur geworden zijn, fluwelig zacht. Mary de Vries is lid van de Gelderse beeldende kunste naars. Zij exposeerde veel in Brabantse en Gelderse galeries waar haar werk zich ook in de kunstuitleen bevindt. De opening van deze tentoonstelling is zondag 15 maart van 14.00 tot 17.00 uur. De expositie duurt tot en met 18 april. Galerie Amber is te vinden aan de Dusseldorperweg 18. Openings tijden: donderdag tot en met zaterdag en de eerste zondag van de maand (5 april) van 14.00 tot 17.00 uur. LIMMEN - Met California Suite, vier eenakters die zich in een en hetzelfde decor afspelen, hebben de Limmer Plankeniers zich zaterdagavond van een geheel andere kant willen laten zien. De vier afzonderlijke stukken le ken op het eerste gezicht misschien ver schillend van inhoud, maar toch was er een rode draad in deze 'komedie' van Neil Simon te ontdekken. Alle vier gin gen namelijk over mislukte relaties tus sen geliefden of vrienden. De onper soonlijke hotelsuites 203 en 204 vorm den daarbij het vaste decor voor de wederwaardigheden van zomaar' wat gasten van hotel Beverly Hills. Voor de Limmer Plankeniers, die zich tot nu toe beperkten tot een vrolijke klucht, was het in elk geval een hele overgang. Het stuk werd gespeeld door de wat 'jongere' leden van de vereni ging, die zich in allerlei bochten moes ten wringen om de tamelijk geforceerd aandoende dialogen tot een goed einde te brengen. Stina Hof, die het spits afbeet in de rol van Hannah Warren, stak daarbij met kop en schouders boven de rest uit en liet met haar spel zien dat zij zich in haar rol van wanho pige moeder goed ingeleefd had. Leek het publiek in het eerste deel nog wat overdonderd door dit onverwachte stuk, in het tweede verhaal waren de lachers niet van de lucht. Michel Min in zijn rol van ^uit de band gesprongen echtgenoot stal de harten van vele Limmers. Ook kon het publiek zich goed vinden in de rol van de dronken, voor een Oscar genomineerde Diana Nichols. Een rol van Mary Winder, waar zij zich dan ook naar hartelust in uitleefde. Ben Lieferink tekende voor de regie, Rieky Kuijper nam de grime voor haar rekening. Reprise op zaterdag 14 maart in de Burgerij om 20:00 uur. LIMMEN - Afgelopen zondag liep een veertigjarige Amsterdammer bij een schietpartij op de Rijksweg verwondin gen op aan zijn arm. De schietpartij ontstond kort na 21.00 uur na een woordenwisseling voor de woning van de vijftigjarige J.K. De ruzie ontaardde in een vechFpartij, waarbij een perso nenauto werd beschadigd en waarbij werd geschoten. Toen de Amsterdammer er vandoor ging in de vernielde auto, werd hij achtervolgd door J.K. Tijdens deze ach tervolging richting Alkmaar werd er vermoedelijk opnieuw geschoten. De gewonde Amsterdammer vluchtte in Alkmaar een restaurant in, waar hij de politie waarschuwde. De man werd in het ziekenhuis opgenomen. Er werd meteen een zoekactie naar J.K. ingesteld. Zijn auto werd in Heiloo gesignaleerd en gedwongen om te stop pen, maar daarin zat alleen een zeven- endertigjarige vrouw uit Castricum. Zij werd aangehouden. De politie zoekt nog naar J.K. LIMMEN - De jongeren van Limmen kunnen vrijdag van 20.30 tot 1.00 uur bij Conquista terecht om wat te drin ken en een potje te poolen. Zaterdag gaan de kinderen tussen de 4 en 12 jaar mini-poppenkasten maken. Zaterdagavond om 19.00 uur begint de playback- en karaokeshow. Wie zich nog voor een van de groepen in wil schrijven (playback 7 tot 12 jaar en 12 jaar en ouder; karaoke 12 jaar en ouder) kan dat doen met het formulier dat bij Conquista en op de basisscholen ligt. Deelnemers worden tussen 18.30 en 19.00 uur verwacht. Zondag is familiedag, van 13.30 tot 17.30 uur. LIMMEN - Het Nederlands Trainings instituut voor NLP (NTI-NLP) in Lim men verzorgt trainingen in de regio. De twee hoofdtrainers, Bouke de Boer en Dorien Groot, zijn opgeleid in Amerika. Neuro Linguïstisch Program meren is een communicatiemethodiek die zich bezighoudt met de onbewuste processen die ten grondslag liggen aan ons gedrag en onze communicatie. Om de bekendheid van NLP en de trai ningen wat meer duidelijk te maken, houdt het NTI-NLP op dinsdag 17 maart een informatie-avond in het Golden Tulip Heiloo en begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. Voor info kunt u bellen 072-5053501. AKERSLOOT - De dames senioren 1 handbalsters van Meervogels speelden uit tegen Anova E en O en wonnen met 23-9. De gastvrouwen, die de laatste drie wedstrijden beëindigden met een posi tief resultaat, ontpopten zich afgelopen zaterdag als een tegenstander die met snelheid en sportief maar fel verdedi gen voor zichzelf weinig kansen kon creëren. De grote voorsprong met de rust (14-4) was ook de verdienste van keepster Jeanine Geels. Na rust was er weer een fanatieke inzet van Meervogels waar E en O geen ant woord op had. Meervogels kon zich veroorloven veel kansen te missen en kon nog met grote cijfers winnen en de derde plaats behouden. De concurrent voor de derde plek, VZV, komt zondag naar De Lelie. Om 12.00 uur begint de wedstrijd om de derde plaats. Sublieme acties De heren senioren 1 speelden uit tegen Aristos 2 en wonnen met 24-17. Aristos moest, om degradatie te voorkomen, winnen van Meervogels en het heeft er ook enige malen naar uitgezien dat dit zou gebeuren. Vooral in de beginfase was de keeper van Aristos een sta in de weg en werd het moeilijk enige afstand te nemen. Pas halverwege de eerste helft lukte het Johan Mathesius, die een briljante wed strijd speelde, om 7-5 op het scorebord te zetten. Aristos kwam weer goed terug tot 7-9. Jacco Kerssens maakte weer gelijk en zo was er een geringe voorsprong met de rust: 11'10 voor Meervogels. In de tweede helft lukte het Aristos nog éénmaal een voorsprong te nemen, waarna Meervogels sublieme acties met minder goede momenten afwissel de, maar toch de winnaar werd van deze sportieve wedstrijd. De concur rent Fortissimo won ook en dus is de wedstrijd komende zondag om 13.15 uur in De Lelie beslissend voor het kampioenschap. Vrijdag 13 maart is de voorlaatste kla- verjasdrive in de handbalkantine aan de Boschweg te Akersloot. De kantine is öm 19.30 uur open en vanaf die tijd kan er ingeschreven worden. Eerder opgeven voor deelname is ook moge lijk bij Jan Hollenberg, tel. 0251-310182. De drive begint om 20.30 uur. Gemeentehuis Limmen Tot en met 31 maart foto-expositie Rei- gersdaal van Niek Schouten en Mare Pol. Te zien tijdens werkdagen. De Burgerij Zaterdag 14 maart om 20.00 uur kome die 'California Suite' door toneelver eniging De Limmer Plankeniers. Kaar ten a f 10,- op tel. 072-5052726 en 5053257. Beeldentuin Akermare Beelden en schilderijen van diverse kunstenaars. Op vrijdag en zaterdag tussen 11.00 en 17.00 uur en op af spraak (0251-312598). Uiterdijk 2, Akersloot. Stichting Doorstroom Elke eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands-spul len aan de Koningsweg 36 te Akersloot, open van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. Galerie Nu Tot en met 28 maart expositie van schilderijen van Ineke en Watze Wat- zema, bronzen beelden van Sjoukje Ultzen en schilderijen van Dick van Belle. Geopend van donderdag tot en met zondag tussen 13.00 en 17.00 uur, op donderdag tot 21.00 uur. Adres: N. vd Veenstraat 48 in Castricum. 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •AKERSLOOT AKERSLOOT - Op 8 maart werd er in twee aangrenzende kamers van het motel ingebroken. Niet bekend is hoe de indringers binnenkwamen. Uit de kamers werden onder meer geldbedra gen meegenomen. Op 3 maart werd op het parkeerterrein van het motel in een personenauto ingebroken. Nadat een zijruit ingesla gen was, werd een lederen tas met in houd gestolen. LIMMEN - Hengelsportvereniging Limmen start zondag 15 maart haar competitieprogramma- met de eerste wedstrijd in de all-round competitie. Deze competitie is voor leden van HSV Limmen en van verenigingen die lid zijn van de federatie Midden Noord- Holland. Inleg is vijf gulden per wed strijd. Er wordt een competitie van acht wedstrijden gevist, waarvan de vier beste resultaten tellen voor de einduit slag. Naast deze wedstrijden zijn er ook twee competities alleen voor leden van HSV Limmen, de witvis- en de baarscompe- titie. Deze starten respectievelijk in mei en eind augustus. Zondag dus de eerste all-round, die gevist gaat worden in het Stet te Limmen. Verzamelen is om 8.00 uur bij "café De Uitkomst aan de Rijks weg. Daar wordt geloot voor de plaats nummers. De wedstrijd duurt van 9.00 tot 11.30 uur. Informatie over deze competitie kunt u krijgen bij P. van der Heijdt, tel. 0251- 310429. Voor een visakte of vergunning van de Limmer polder kunt u naar J. Baltus, Hogeweg 49, tel. 072-5051483. U wordt dan automatisch lid van de HSV Limmen. LIMMEN - De Stichting Bloemenda gen Limmen houdt op dinsdag 17 maart de traditionele film- en informa tie avond over de bloemendagen, deze keer in café de Lantaarn. De aanvang is 19.45 uur. Kees Hooijboer zal niet alleen zijn film over de afgelopen bloe mendagen laten zien. maar ook die van 1977. Tijdens deze avond kunt u uw deelna meformulier (dat u eind deze week in de brievenbus kunt verwachten) inle veren. Tevens zullen er enkele experts in het mozaïek leggen op een beun aan wezig zijn. Vanaf dit jaar wordt er namelijk een aparte prijs gegeven aan de mooiste beunmozaïek. LIMMEN - Maandagmiddag zijn in het gemeentehuis van Limmen ter uitvoe ring van de Wet Inschakeling Werkzoe kenden (WIW) samenwerkingscon tracten ondertekend door de bestuur ders van de gemeenten Bergen, Eg- mond, Schoorl, Heiloo, Akersloot, Lim men, Schermer en Graft-de Rijp en de stichting Nova. Hierin staan afspraken over het uitvoeren van werkgelegen heidsprojecten door deze stichting. De stichting Nova voert al enkele jaren werkgelegenheids-projecten uit voor een aantal van deze gemeenten. Via deze projecten zijn al vele langdurig werklozen aan een baan geholpen. Omdat de regio-gemeenten deze posi- tieve ervaringen niet verloren wilden laten gaan, is gekozen voor voortzet ting van de samenwerking met deze stichting. Op 1 januari 1998 is de Wet Inscha keling Werkzoekenden (WIW) van kracht geworden. Deze wet bevat maatregelen om langdurig werklozen aan een baan te helpen. Tevens bevat de wet regels met betrekking tot socia le activering (scholing, kinderopvang, premies en activeringsprojecten). Op grond van deze wet hebben de gemeen ten bevoegdheden en geld gekregen voor het opzetten en uitvoeren van werkgelegenheidsprojecten. ALKMAAR - Op zaterdag 14 en woensdag 18 maart houdt sport- en topturncentrum De Wit een open selec tie talentenjacht voor meisjes van alle leeftijden en alle niveaus van de regio nale turnclubs. De turnsters worden op beide dagen uitgebreid getest vanaf 13.30 uur. Meis jes die geen lid zijn van een Noord- Hollandse gymnastiekvereniging kun nen vanaf 14.30 uur terecht. Aan de tes ten zijn geen kosten verbonden. Voor meer informatie kunt u bellen met tel. 072-5118400. LIMMEN - Stralende gezichten en opgetogen woorden waren vorige week woensdag troef bij VVD, PvdA en CDA na de bekendmaking van de uitslag van de gemeenteraadsverkie zingen. Alle drie de partijen kregen er een raadszetel bij ten opzichte van de vorige verkiezingen, de VVD zelfs twee. „Maar het belangrijkste is dat er eindelijk weer normale verhoudingen zijn en dat je weer met elkaar moet praten," verwoordde Arie van Noord van het CDA de mening van de drie partijen. En zelfs de Limmer Gemeenschap, die twee zetels verloor (van acht naar zes) en daarmee ook de overgrote meerderheid in de raad kwijtraakte, was het daarmee eens. „De verkiezingsuitslag van vier jaar terug was natuurlijk extreem," vond LG-lijsttrekker Gerda Kuyper- Bruschke. „En zoiets extreems kun je niet handhaven. We hadden dit verlies van zetels ingeschat. Bovendien zijn we opnieuw de grootste partij in Limmen, dus dat wil toch zeggen dat de mensen vinden dat we het goed gedaan hebben de afgelopen vier jaar." Het verlies van de LG leidde bij een aantal aanwezigen meteen tot specu laties over fusie-onderhandelingen. De LG koos in de afgelopen raadspe riode voor samenvoeging met Akersloot en Castricum en wees samenvoeging met Heiloo van de hand. Dat gaat in de nieuwe raad ver anderen, volgens sommigen. „Nu gaat er weer gepraat worden met Heiloo, let maar op!" Jubelstemming De Limmer politici mochten dit keer in totaal dertien raadszetels verdelen, twee meer dan bij de vorige verkie zingen. Wim Swart, derde op de lijst bij het CDA, was heel even in de ver onderstelling dat hij een zetel had bemachtigd toen burgemeester Ed Huisman de verdeling van drie restze tels bekendmaakte. Uit de consterna tie die vervolgens in de raadzaal uit brak, bleek al snel dat het ging om een verwisseling van gegevens. In plaats van het CDA kreeg de VVD er een derde zetel bij. „Wel jammer," verzuchtte Swart, „maar we hebben een winst van honderd procent gehaald, dus eigenlijk moeten we gewoon heel tevreden zijn." De stemming bij de VVD was inmid dels uitgelaten. „We hadden gehoopt op drie zetels," sprak een opgetogen Fred de Haan. „Eindelijk is het dan gelukt, in de geschiedenis hebben we er dikwijls dicht tegenaan gezeten." De VVD-lijsttrekker gaf aan dat vol gens hem de goede uitslag resultaat is van het optreden van de VVDTractie in de afgelopen jaren. „We zijn altijd helder en consequent geweest in onze standpunten. Nu moeten we zorgen dat we het waarmaken." Ook bij PvdA-'kopstukken' Joke Mooij en Will Maréchal-Goossens waren juichende reacties te horen. „Twee zetels, dat was voor ons het uit gangspunt," aldus Joke Mooij. „We zeiden van tevoren wel 'we gaan voor drie', maar we wisten dat dat eigenlijk niet realistisch was." Net als de andere partijen wilde ook de PvdA nog niet teveel speculeren over collegevorming en wethouder schap. „We moeten eerst de uitslagen van vanavond maar eens goed tot ons laten doordringen," vond Will Maréchal. „Pas daarna is het tijd om na te gaan denken over coalities, wet houderschappen en portefeuilles." Ze gaf aan zelf eventueel kandidaat te zijn en ook Arie van Noord van het CDA zou beschikbaar zijn. De VVD- fractie liet eveneens weten kandida ten te kunnen leveren voor het wet houderschap. „Maar één ding is wel zeker," wist Maréchal, „er zal pittig onderhandeld moeten worden!" Resultaten De Limmer Gemeenschap blijft met 1.615 stemmen de grootste partij, ondanks het grote verlies ten opzichte van de verkiezingen van vier jaar geleden. Toen haalde de LG 2.371 stemmen. De partij had acht zetels en bezet er in de nieuwe raad zes. De 718 stemmen voor de VVD zijn goed voor drie zetels. Bij de vorige verkie zingen behaalden de liberalen 362 stemmen en bezetten daarmee toen één raadszetel. Het CDA haalde nu 675 stemmen, dat waren er 424 in 1994. Het CDA gaat G. Kuyper-Bruschke C. Rood G. Min R. Schijf R. Freriks A. Bruschke F. de Haan daarmee van één naar twee zetels. De PvdA kreeg vier jaar geleden 283 stemmen, nu waren dat er 502. Ook deze partij kreeg er een zetel bij en wordt nu met twee leden in de raad vertegenwoordigd. Hoewel landelijk gezien de opkomst bij deze gemeenteraadsverkiezingen tegenviel, liet in Limmen een groot aantal inwoners zijn stem gelden. Het opkomstpercentage was 73,04 pro- J. Nuijens-van den Berg F. van Wieringen cent, iets minder dan vier jaar geleden toen 78,9 procent van de kiesgerech tigden naar de stembus toog. Op 9 april vindt de laatste vergade ring plaats van de raad in de oude samenstelling, op 14 april volgt de installatie van de nieuwe raad. CHRISTEN DEMOCRATISCH APPÈL H. Dekker A. van Noord J. Mooij W. Maréchal-Goossens

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 15