m Andere locaties voor bibliotheek in beeld Concert Witte Kerk Reinder van der Naait is cabaret pur sang Circus op school Broekman KMA Goed Vooi ja arsmod e B&G SILÜOJET VVD KIEZERS BEDANKT! HZV De Witburger WELKOM VOOR INSPIRATIE! ;ilPpt zaalvoetbal in Heiloo Carillonboys Vos Makelaardij m in aantrekkelijke prijzen ook in grote maten kwaliteit in oogzorg dames- herenmode Van Osmode le etage De Allerbeste Service MAART 1998 J 5»d=JU JDrukkerij uitkijkpost bv EUWSBLAD VOOR HEILOO EN O AAST R E K E 63e JAARGANG NO, Foto-expo Rob Zomerdijk Gevonden voorwerpen Base-Dance Geslaagd mmm Voorverkoop Heilooër Slag van start Erik Couzijn in finale onderzoekerswedstrijd Lezing over dromen Bijdrage voor Plattelandsvrouwen Vacaturebank naar Alkmaar Collectanten gezocht m □nneveld ptiek druk, druk, druk! reclameprocLcties JOHN MOEN GOED GEZIEN CEES HACHMANG LOODGIETERS 3-zitsbank Kiss 2998,- BINNENHUISARCHITECTUUR Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 515 79 00 (Interholland verspreiders) .y.wv.v.v; ii Bi jr&S- «wi De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - De verhuizing van de bibli otheek naar de Moeder Godskerk is op losse schroeven komen te staan. Een haalbaarheidsonderzoek heeft name lijk uitgewezen dat de kosten van een verbouwing van de kerk tussen de 2,6 en 3,2 miljoen gulden zullen bedragen. Voor de kerk zelf moet twee miljoen neergeteld worden. Met dit bedrag kan echter ook een nieuwe bibliotheek gebouwd worden. Volgens het haalbaarheidsonderzoek dat door een architectenbureau is uit gevoerd, is het wel goed mogelijk om de kerk te verbouwen tot bibliotheek. Daarbij blijft het gebouw wel herken baar als kerk, maar krijgt het een 'transparanter' karakter als biblio theek. Nieuwbouwlocaties Het college wil nu twee locaties onder zoeken die voor nieuwbouw van de bibliotheek in aanmerking komen. De ene plek is het Raadhuisplein aan de zijde van de Van Aostastraat, de andere is Het Malevoort, waar de bibliotheek •nu gevestigd is. De kosten voor nieuw bouw aan het Raadhuisplein zijn voor lopig geraamd op 3,2 miljoen. Daar komen dê kosten voor een onder grondse parkeergarage dan nog bij. Nog niet bekend is wat de nieuwbouw van de bibliotheek aan Het Malevoort zou gaan kosten. Tot nu toe was het plan om de vrijkomende locatie na sloop van het oude pand van de biblio theek te gebruiken als inbreilocatie voor woningbouw. De commissie Wel zijn en Burgerij is gisteravond gevraagd om het groene licht te geven voor ver der onderzoek naar deze locaties. De uitwerking van deze twee varianten zou dan in april of mei besprokert kunnen worden in de commissie Welzijn en Burgerij. HEILOO - Gedurende de maand maart is in het Open Huis een expositie te zien van foto's van Rob Zomerdijk. Thema van deze expositie is China, met landschappen en portretten van de bevolking van dit land. Rob Zomerdijk is lid van de Heilooër Amateur Foto club. De foto's zijn te bezichtigen tij dens openingstijden. HEILOO - Vorige week werden bij het bureau de volgende voorwerpen als gevonden aangemeld: een paar bruine leren handschoenen, een zilveren da meshorloge en een fietssleuteltje. HEILOO - Op 14 maart is er weer de enige echte base-dance in Tendenz. Alle groep-achters uit Heiloo kunnen zich dan helemaal uitleven op populai re top 40-muziek. Daarnaast is er ook de mogelijkheid om aan de bar gebruik te maken van consumpties. De entree is gratis en Tendenz is alcohol- en rookvrij. Tendenz is te vinden aan de Pastoor van Muijenweg 12. HEILOO - Oud-plaatsgenoot Bernard Elsman promoveerde gisteren aan de Universiteit van Utrecht tot doctor in de geneeskunde. li Carmen Keyser (I) en Barbara Langendijk. HEILOO - Op zondag 15 maart wordt er weer gemusiceerd in de Witte Kerk. De fluitiste Barbara Langendijk en de pianiste Carmen Keijser bieden in het laatste concert van de winterserie een afwisselend programma, dat zeker niet voert langs louter platgetreden paden. Wie kent bijvoorbeeld de componist Eldin Burton, die leefde van 1913 tot 1985? Diens 'Sonatina for flute and piano' sluit het eerste deel van het pro gramma af, nadat muziek van Donizet ti, Bloch en Janacek heeft geklonken. Laatstgenoemde overigens met een stukje waarin de piccolo de dwarsfluit vervangt. Na de pauze wordt werk gespeeld van onze landgenoot Rudolf Escher en van de Franse componisten Caplet en Poulenc. Beide leden van het duo genoten een deel van hun opleiding aan het Swee- linck Conservatorium in Amsterdam. Carmen Keijser behaalde daar de diploma's docerend en uitvoerend mu sicus. Zij studeerde bij Danièle De- chenne. Overigens heeft Carmen op jeugdige Leeftijd nog lessen gevolgd op de muziekschool in Heiloo. Reinder van der Naait, (foto Jan Lankveld) HEILOO - Het is weer tijd voor caba ret in theater de Beun. En wat voor cabaret, cabaret pur sang. Want op vrij dag 20 maart beklimt Reinder van der Naait het podium om daar zijn pro gramma 'Wallebakken' voor het voet licht te brengen. Recensenten strooiden kwistig met superlatieven om de programma's en het talent van Van der Naait te roemen. Ze hadden en hebben gelijk. In zijn eer ste twee programma's lukte het Rein der van der Naait om zelfs de grootste zuurpruim aan het lachen te krijgen. 'Wallebakken' is inmiddels zijn derde programma en daarin gaat hij gewoon onstuitbaar verder. Veel verder. De weg die hij al ingeslagen was, is nu vierbaans geworden. Als een kamikaze piloot raast hij er overheen, onderweg alles en iedereen meesleurend in zijn wel heel hilarische zoektocht naar een spannend bestaan. Zijn eindpunt? Dat is Sebaldeburen. En na ruim anderhalf uur scheuren en schateren zal het dan eindelijk tijd zijn om de tranen uit de ogen te wissen. De voorstelling 'Wallebakken' begint om 20.15 uur. Kaarten a f 20,- (CJP en 65+ f 17,50) zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Beun, geopend van maan dag tot en met vrijdag tussen 13.30 en 17.00 uur. HEÏLOÓ - Op zaterdag 21 maart tre den onder de noemer Heilooër Slag 1998 in het café en de grote zaal van jongerencentrum Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg tientallen mu zikanten op. Dit jaar is door de organi satoren - Buk Buk, The Change en Ypestock Festival - gekozen voor het thema rock roll. De voorverkoop van kaarten voor dit swingende begin van de lente is reeds gestart. Vanaf 21.00 uur zullen zes acts onver valst rocken: John de Wit Band, The New Crisis Big Band, Mr. Ed, The Change presents Frits Thomas, Sky line en The Change featuring Ank Stets. Buk Buk opent de deuren om20.30 uur en de toegangsprijs is een tientje. Kaar ten zijn verkrijgbaar Buk Buk en Cen- terdisc aan de Heerenweg. HEILOO - De zeventienjarige Hei looër Erik Couzijn doet dit weekend mee aan d 3 finale van de negentwintig- ste nationale wedstrijd voor jonge onderzoekers in New Metropolis in Amsterdam. Couzijn doet aan de wedstrijd mee met zijn eigen 'Fast-project', een afkorting van 'Full-range Automatische Slipvrije Transmissie'. Met dit onderzoek wil hij aantonen dat een traploos regelbare conische automatische transmissie, die hij bouwde naar een eigen ontwerp, inderdaad geen verliezen heeft door slip. De wedstrijd is bedoeld voor creatieve en vindingrijke jongeren tussen de 11 en 20 jaar, die onderzoeken kunnen presenteren op alle mogelijke gebieden van wetenschap en techniek. In totaal zijn er 27 inzendingen van 61 deelne mers. De prijzen worden op zondag 15 maart om 15.00 uur uitgereikt door minister president Wim Kok en burgemeester van Amsterdam Schelto Patijn. HEILOO - Voor de Nederlandse Vereniging Van Huisvrouwen afdeling Heiloo geeft A. de Jong op donderdag 12 maart in het Open Huis om 13.45 uur een lezing over dromen. Wetenschappers achten bewezen dat iedereen droomt, maar wat door hen soms niet wordt onderkend is, dat een droom veel over onszelf zou kunnen zeggen. De symboliek achter dromen zal worden uitgelegd op deze lezing. Ook leden van andere verenigingen, aangesloten bij de Federatieve Vrou wenraad zijn op vertoon/van lidmaat schapskaart welkom, evenals intro- ducées. Barbara Langendijk behaalde haar di ploma docerend musicus eveneens aan het Sweelinck Conservatorium, waar ze ondermeer bij Pieter Odé studeerde. Daarna volgde zij lessen bij Marieke Schneemann. Het diploma uitvoerend rpusieus verwierf zij aan het Rotter dams Conservatorium. Jo Hagen was daar haar docent. Barbara Langendijk treedt geregeld op met diverse orkesten en was tijdens het vorige concert in de Witte Kerk nog te beluisteren met het Rosetti Ensemble. Beide musici zijn tevens werkzaam als docent, Barbara in Hoorn en Carmen in Assen. Het concert begint om 15.00 ,uur. De toegangsprijs is f 15,-, 65+, CJP en kin deren tot en met 12 jaar f 12,50. Tele fonisch kunnen kaartjes worden gere serveerd via 072-5334804 en 5335852. Ook is er weer een speciaal arrange ment in samenwerking met restaurant de Loocatie. Toegangsprijs plus een op het concert volgend culinair drie-gan genmenu voor f 42,50. Inlichtingen en reserveren hiervan kan uitsluitend via tel. 072-5334804. HEILOO - Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan de Heilooër afdeling van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen een bijdrage toegekend van f 870,-. Het geld is bestemd voor een themadag over de multiculturele samenleving. Het Juliana Welzijn Fonds ondersteunt projecten die mensen betrekken bij hun eigen omgeving. Voorbeelden: buurtverenigingen, sociëteiten van ou deren, dorpshuizen, buurt- en wijkcen tra, projecten met en voor buitenlan ders, buurtprojecten. Het fonds steunt ook projecten die willen voorkomen dat mensen geïsoleerd raken. Voor beelden: vrijwillige hulpdiensten, zorg voor de jeugd, ouderen, dak- en thuis lozen en verslaafden. HEILOO/ALKMAAR - De werk- zaamheden van de Vrijwilligers Vaca turebank Heiloo gaan op 15 maart over naar de Vrijwilligers Vacaturebank Alkmaar. Het bestuur van de Heilooër vacaturebank heeft de werkzaamheden van de vacaturebank van de afgelopen drie jaar geëvalueerd. De conclusie was dat zowel voor de vrijwilligers als voor de organisaties de dienstverlening be ter vanuit een groter netwerk zoals dat in Alkmaar gedaan kan worden. Alle beschikbare informatie en gege vens zijn overgedragen aan Wisselwerk Vrijwilligers Vacaturebank, Oude gracht 41,1811 CA in Alkmaar, tel. 072- 5111378. HEILOO/LIMMEN - Het Nationaal Reumafonds zoekt vrijwilligers voor de collecteweek, die gehouden wordt van 16 tot en met 21 maart. Het thema van de campagne is 'Reuma slaat niemand over! Ook haar niet'. Het Reumafonds roept .vrijwilligers op om tijdens deze week twee uur voor het goede doel te collecteren. HEILOO - Groot applaus klonk voor alle kinderen van de Jan van Rijcken- borghschool aan het Trompenburg in Heiloo. Applaus, omdat zij een fantasti sche circusvoorstelling voor alle ouders en belangstellenden gaven op vrijdag middag 6 maart. Deze voorstelling was de afsluiting van een vier weken du rend schoolproject waarin het circus centraal stond. Er is veel geoefend en er is veel over het werken in een circus nagedacht. De kinderen ontdekten dat de onderlinge band in een circus heel sterk moet zijn, dat je veel vertrouwen in elkaar moet hebben om tot prestaties te komen. Zo werd er tijdens de voorstelling een toren van kinderen, staande op eikaars schouders en drie kinderen hoog, ELAIRSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo telefoonnummer: 072 533 533 0 X^Tevens twee kantoren in Alkmaar^/ Vrijdag 13 maart aanvang: 20.40 uur sporthal Het Vennewater aankondiging aangeboden door: MAKELAARS Sc TAXATEURS ONROEREND GOED gebouwd. In de,klas had de juf gezegd dat zij dat wel mochten oefenen, 'maar dan moesten zij elkaar wel goed kun nen vertrouwen'. „En dat vertrouwen, dat blijkt nu ook uit hoe ze elkaar nu met het schoolwerk in de klas helpen," zegt dezelfde juf. Het circusoptreden heeft de groepsgeest in de klassen ver sterkt. Een ander onderdeel van het circus project is te zien in de gang van de school. In een tiental grote schilderijen van bijna vier vierkante meter elk heb ben de kinderen hun visie op het circus gegeven. Het zijn prachtige werkstuk ken geworden met veel kleur en diepte. De schilderijen blijven nog wel een poosje hangen in de omloop van het schoolgebouw. Winkelhof't Loo Heiloo Voor de hoogste kwaliteit en service in oogzorg komt u naar onze zaak. Dat wist u natuurlijk allang. Vanaf nu hebben we daarvoor ook een officiële (h)erkenning: de toevoeging (rvop achter onze naam. Dat staat voor Register Vakbekwaam Opticien. En daar zijn we best een beetje trots op. (WO) Contae'lensspecialist Heerenweg 151, 1851 KN Heiloo Telefoon (072) 533 *2j75 installatiebedrijf BorstlGUUS DE JONG Westerweg 198 a Heiloo Tel. (072) 533 34 81 AUTOBELETTERING RECLAMEBORDEN OOSTERZIJWEG 122 - TEL.072-5337143 Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. Kennemerstraatweg 99 - 1851 BC Heiloo 072 5331199 De onderlinge band in een circus moet sterk zijnzo ervoeren de kinderen NU OOK LID WORDEN? 070-3613061 van de Van Rijckenborghschool.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 1