NTf Heiloo kiest nieuwe gemeenteraad CDA Dül VVD wint, Heiloo 2000 verliest Geaccepteerde meldingen uitrit-voornemen Woon-Zorgloket in Heiloo Voorbereidingsbesluit Bekendmaking inzake losloopgebieden PAGINA 6 UITKIJKPOST-11 MAART Vervolg informatierubriek Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van artikel 2.1.5.3. van de algemene plaatselijke verordening 1995, dat de hieron der vermelde, positief bevonden uitrit-melding is verleend: - Zevenhuizen 45, J.F. Oudhoff. Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen bijv. traplift, douchezitje, verhoogd toilet, aangepaste woning, senioren woning, koppelwoning; *Welzijn bijv. vervoersvoorzieningen, warme maaltijdvoorziening, dagverzorging; *Zorg bijv. thuiszorg (verpleegkundige zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp), zorgcentrum Overkerck of De Loet, verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereik baar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspre ken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag terugge beld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar dan kunt u contact opnemen met de zorgcentrale. De zorgcentrale is bereikbaar onder telefoonnummer 0 72 - 512.71 27. Ter inzage Deze melding ligt ter inzage in het gemeente huis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Procedure Degene, die de uitritvergunning heeft aange vraagd krijgt bericht van de afdeling Beheer Openbare Ruimte wanneer de uitritvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de rekening is betaald en de vergunning is vers trekt, wordt met de uitrit begonnen. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een uitritmelding dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publica tie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Hoorzittingen Commissie voor Bezwaarschriften De Commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand de volgende hoorzittingen voor de behandeling van de volgende bij burge meester en wethouders en de gemeenteraad ingediende bezwaarschriften: Maandag 16 maart 1998 20.00 uur: bezwaarschrift tegen verlenen bouwvergunning vergroten garage Het Zevenhuizen 45; 20.30 uur: bezwaarschrift tegen weigering verstrekken lijst kandidaatkopers kavel grond. Deze hoorzittingen worden gehouden in kamer 025 van het gemeentehuis. Donderdag 19 maart 20.00 uur: bezwaarschriften tegen plaatsing van drie panden op de gemeentelijke Monumentenlijst. Deze hoorzitting wordt gehouden in de raadzaal in het gemeèntehuis. Beide vergaderruimten zijn toegankelijk via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1aan de zijde van het par keerterrein. De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar èn de belanghebbenden worden in eikaars tegenwoordigheid gehoord. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zit ting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden en het horen afzonderlijk plaatsvinden. Ter inzage De stukken van de bovengenoemde zaken liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting ter inza ge bij de secretaris van de Commissie voor Bezwaarschriften. Dit is de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Bestuurszaken. De secretaris is te bereiken in kamer 128 in het gemeentehuis en heeft tel.nr. 072 - 535 66 48. Openingstijden van het gemeentehuis zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Buiten de openingstijden kun nen de stukken alleen op afspraak met de secretaris van de commissie worden inge zien. Meer informatie Voor nadere informatie over het bovenstaan de of over de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u ook terecht bij de secretaris van de commissie. De Commissie voor Bezwaarschriften verga dert iedere derde maandag van de maand. De eerstvolgende vergadering wordt gehou den op maandag 20 april a.s. De burgemeester van Heiloo maakt ter vol doening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het college van burgemeester en wethouders heeft besloten te verklaren, dat een bestem mingsplan wordt voorbereid voor het perceel Kennemerstraatweg 524-526. Ter inzage Het besluit ligt met de daarbij behorende tekening vanaf donderdag 12 maart 1998 voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak tel. 072 - 535 67 46). Inwerkingtreding Het besluit treedt in werking op donderdag 12 maart 1998. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken, gelet op afdeling 3:4 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat het ontwerp-besluit tot het aanwijzen van losloop gebieden in Ypestein met de daarop betrek king hebbende stukken ter inzage ligt in het gemeentehuis. De stukken zijn in te zien van donderdag 12 maart 1998 tot en met donderdag 9 april 1998 bij het Ingenieursbureau, kamer 119 van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Het college is voornemens de volgende los loopgebieden aan te wijzen: - de zuidelijke berm aan de Ypesteinerlaan vanaf de rotonde tot aan het begin van het woonbos, waarbij langs de Ypesteinerlaan uit veiligheidsoogpunt een haag wordt aangebracht; - het gebied tussen sloot aan zuidzijde van De Oude Werf en het hek van de Groene Kamer; - vanaf de ventweg langs de Kanaalweg paralle aan de geluidswal langs de westzijde van de A9 tot aan het eerste wildrooster ter hoogte van het Oosterbos, waar geen problemen kunnen ontstaan met de schapen; - zuidwaarts langs de westzijde van de A9 voorbij het tweede wildrooster tot aan de Lagelaan. Desgewenst kunt u bij het Ingenieursbureau een mondelinge toelichting op de stukken krijgen. Tegen vergoeding van de legeskosten wordt afschrift van de ter inzage gelegde stukken verstrekt. Naar voren brengen van zienswijzen Gedurende de periode dat de stukken ter inzage liggen kunnen belanghebbenden hun zienswijze over het ontwerp schriftelijk of mondeling naar voren brengen. Schriftelijke reacties, gericht aan burgemees ter en wethouders van Heiloo, moeten voor het einde van de termijn worden ingediend, danwel ter post bezorgd zijn. Mondelinge reacties kunnen naar voren wor den gebracht aan de heer C. Hartland van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 62. m/Ê WÊÊMÊ&ÊËÊk&ÊÊÊi HEILOO - De lokale partij Heiloo 2000 heeft vorige week bij de gemeen teraadsverkiezingen een flinke duike ling gemaakt. De partij moest van de vijf zetels er twee inleveren. De VVD kreeg er een zetel bij en is nu met zes zetels de grootste partij in Heiloo geworden. De PvdA boekte ook winst en ging van twee naar drie zetels. Ook GroenLinks kon zich in een groeiend aantal stemmen verheugen, deze partij ging van één naar twee zetels. D66 ging er, aansluitend bij de landelijke trend, op achteruit. Ze moest één zetel inleve ren en bezet er nu nog één in de gemeenteraad. Het CDA toonde zich stabiel en behield vier zetels. Nieuwkomer NCPN kreeg niet vol doende stemmen voor een plaats in de gemeenteraad. Vlotte uitslag De gemeente Heiloo was vorige week woensdagavond bijzonder vlot met het brengen van de uitslag in de foyer van het Open Huis. Zo vlot zelfs, dat een flink aantal gemeenteraadsleden, die de verkiezingsdag op de stembureaus hadden doorgebracht, zelf nog niet aanwezig was en dus niet onmiddellijk kon delen in de feestvreugde. Voor de grote verliezer Heiloo 2000 was het zuur. De partij hield al reke ning met een verlies, maar had toch gehoopt op vier zetels. Scheidend wet houder Tom ten Hoope had er vooral moeite mee dat zijn partij een restzetel verloor aan het CDA. „We waren maar 150 stemmen af van een vierde zetel." Een pleister op de wonde is voor hem dat zijn partijgenoot en dochter Annabelle als nieuwkomer een plaats je in de gemeenteraad heeft veroverd: Lijsttrekker John Daas verbergt zijn teleurstelling niet. „Vier jaar terug heb ben we een enorme sprong voorwaarts gemaakt, dus een terugval hadden we wel ingecalculeerd. Maar die drie zetels zijn toch een tegenvaller, alhoewel we toch negentien procent van de stem men hebben gehaald." Verder spreekt hij van het Ten Hoope-effect. „Heiloo 2000 is dertig jaar synoniem geweest met Ten Hoope. Dat hij er nu mee ophoudt, ja, dat moest wel stemmen kosten..." Verliezer Hans van Halem van D66 houdt zich groot. ..Ik bekijk het eigen lijk met gemengde gevoelens. We heb ben dan wel een zetel verloren, maar eigenlijk ben ik blij dat we er toch ook één behouden hebben." Om het de komende raadsperiode zo goed moge lijk te doen, beseft Van Halem dat hij een sterke steunfractie moet hebben. Winnaars ingenomen De winnaars stonden vanzelfsprekend te stralen. Lijsttrekker Juup Wuijster- Schuddeboom van de VVD toonde zich bijzonder blij met het resultaat. „Deze uitslag is voor mij een bewijs dat we het de afgelopen vier jaar goed heb ben gedaan. Ons eerste grote probleem waren de bezuinigingen van 2,6 mil joen, die door de burgers blijkbaar toch begrepen zijn. Verder zijn we er in geslaagd de dreiging van Alkmaar af te wenden, we hebben een goed ouderen beleid ontwikkeld en daarnaast is er woningbouw gerealiseerd." Wuijster is ingenomen met haar nieuwe ploeg, waarin drie jonge nieuwkomers zitten, die volgens haar een prima campagne hebben gevoerd. Over een nieuw te vormen college laat ze zich wijselijk niet uit. „Eerst gaan we over het pro gramma praten, voor een bepaald col lege heb ik nu nog geen voorkeur." Wel verklapt ze dat dit haar laatste raadspe riode wordt. Het CDA is ook lang niet ontevreden en kijkt verlangend vooruit naar de college-onderhandelingen. Lijsttrekker George Borst: „Natuurlijk hadden we gehoopt er één raadszetel bij te krijgen, of liever gezegd, terug te krijgen. Maar we denken dat we met vier zetels een goed uitgangspunt hebben voor de col lege-onderhandelingen. We gaan met een tevreden gevoel de onderhandelin gen in." Tevredenheid alom, zo lijkt het wel. Arend Pleizier van GroenLinks is blij dat hij de komende raadsperiode steun gaat krijgen van een tweede GroenLinkser. „GroenLinks zit al zes tien jaar in de gemeenteraad van Heiloo, en altijd met één zetel. Een tweede man is zeer welkom." Dat wordt Ger Helder, die de plaats inneemt van Carla Coenders. Zij trok meer stemmen, maar door drukke werkzaamheden ziet zij af van een plek in de gemeenteraad. Kerntakendiscussie Ook de Partij van de Arbeid is blij met de flinke groei in stemmen en ziet de komende periode dan ook zonnig in. Lijsttrekker Roelof Bos voelt zich met drie zetels gesterkt om de komende college-onderhandelingen te gaan voe ren. „Er is veel goodwill om dezelfde coalitie te gaan vormen, met de VVD en Heiloo 2000." De PvdA, indachtig aan de beloften aan haar kiezers, heeft al een stevig uitgangspunt geformu leerd. Bos: „In de voorbije raadsperio de hebben we de kerntakendiscussie gehouden. Met als gevolg dat er stevige bezuinigingen zijn doorgevoerd. Hierdoor werden tal van welzijnsinstel- lingen gedupeerd. Nu blijkt dat er toch wat financiële ruimte is, gaan wij ons inzetten voor het welzijn van Heiloo. Daar gaan we voor." De lijsttrekker van de NCPN, Willem Gomes, was woensdagavond wegens omstandigheden niet aanwezig in het Open Huis, maar gaf de volgende och tend zijn reactie op de verkiezingsuit slag. „Wij hadden niet serieus een plek verwacht in deze rechtse gemeente, maar de NCPN vindt het belangrijk dat er toch wat tegengas komt. Daarom zijn we blij met die 143 stemmen, dat is toch een aardig resultaat, voor een eer ste keef." De NCPN laat zich kennelijk niet uit het veld slaan, want, zo belooft Gomes, „we blijven ons roeren en we blijven opkomert voor de verdrukten. Over vier jaar doen we weer mee." Behalve de resultaten van de stemming in Heiloo, konden in het Open Huis ook de landelijke resultaten gevolgd worden. De belangstelling voor de uit slag in de regio was groot. Met name op de uitkomst in Limmen werd met smart gewacht. Nadat deze bekend werd (Limmer Gemeenschap 6, VVD 3 en CDA en PvdA elk 2 zetels), werd er dan ook meteen druk gespeculeerd over het heropenen van een gesprek over een mogelijke fusie met deze zui derbuur. Een fusie die tot nu toe door de Limmer Gemeenschap is tegenge houden, maar die door deze verkie zingsuitslag weer helemaal open ligt. Ranglijst Met 3.458 stemmen is de VVD nu de grootse partij van Heiloo geworden. In 1994 stemden 2.892 kiezers op deze partij. De tweede plek op de ranglijst wordt bezet door het CDA. Deze partij kreeg 2.390 stemmen. Een terugval ten opzichte van 1994, toen 2.624 mensen op het CDA stemden. Derde in grootte is Heiloo J000 met 2.235 stemmen, tegen 3.375 in 1994. De vierde plek wordt bezet door de PvdA, die 1.823 stemmen binnenhaal de. In 1994 waren dat er 1.321. J. Wuijster- Schuddeboom E. ten Hacken G. Stokreef M. Opdam E. Rommel J. Gimbrère CMWSTFN OEMOCIWTtSCM APPtL R. Bos A. van IJperen G. Ris-Dekker G. Borst E. Schoutsen-Bolten M. Groot De vijfde plaats is voor GroenLinks met 1.149 stemmen, tegen 828 bij de ver kiezingen vier jaar geleden. De zesde plaats neemt D66 nu in, met 703 stemmen. In '94 waren dat er nog 1.130. Hekkesluiter is de NCPN, die dit jaar voor het eerst aan de gemeenteraadsver kiezingen in Heiloo meedeed. De partij trok 143 stemmen. Vergeleken bij het lage landelijke gemiddelde was de opkomst in Heiloo goed te noemen. Van de kiesgerechtig de inwoners trotseerde vorige week woensdag 70,2 procent storm en regen om naar de stembus te gaan. Vergeleken met de opkomst vier jaar geleden was er in Heiloo een lichte achteruitgang te bespeuren: toen bracht 73,5 procent van de kiesgerech tigden hun stem uit. De huidige gemeenteraad zal op 6 april nog een keer vergaderen, de nieuwe gemeenteraad wordt op 14 april geïn stalleerd. H. Veger J. Daas G. Bos A. ten Hoope A. Pleizier G. Helder DEMOCRATEN H. van Halem

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 6