Heilooër Slag biedt onvervalste rock 'n roll Goed Heilooër slag Rock Roll Voorjaarsmode B&G Van Osmode s Geluidswal aangepast |0K Archeologische werkgroep doet nieuwe vondst op Egelshoek - Tos Makelaardij in aantrekkelijke prijzen ook in grote maten Ui A P E L L A dames- 1 e etage Voor een Eerlijk Advies THUIS IN ZAICEN! 'v- v* Interesse om te gaan wonen in Egelshoek? Dé Hyj^heekwinkel 18 MAART 1998 JU JDrukkerij uitkijkpost bv NIEUWSBLAD VOO R HEILOO E N OMSTREKEN 63e JAARGANG NO. 12 Helga Ruebsamen in literair Jazz-Café Op tijd warm draaienl Buk Buk presenteert herenmode Winkelhof't Loo Heiloo CEES HACHMANG LOODGIETERS Vastenproject Cursus over voeding Gevonden voorwerpen Aanmelden ringsteken Ledenvergadering DVW Paaspakketten voar Polen Jaarvergadering UW Erik Couzijn wint onderzoekers wedstrijd reclameproaucties Ledenvergadering Wijkvereniging Ypestein Tendenz springparty SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 Wijziging tv-zenders JOHN MOEN GOED GEZIEN Geslaagd mns* - Laat u alvast informeren, GRATIS en vrijblijvend! Redactieacquisitie en administraties De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 515 79 00 (Interhoiland verspreiders) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den' Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Voor wie de lente echt swingend wil beginnen is Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg op saterdag 21 maart vanaf 21.00 uur de 'place to be'. Dan staan er namelijk weer tiental len muzikanten op de podia in het café en de grote zaal voor de Heilooër Slag, het jaarlijkse feestje voor muziekma- kend en muziekminnend Heiloo. De organisatie, die bestaat uit The Change en de organisatoren van Ype- stock en het Oranjebal, voorspelt dat het dit keer meer dan ooit een feest van muzikale herkenning wordt: het thema is immers rock and roll. Onder leiding van presentator Allard de Graaf bezoe ken de artiesten, met wat korte uitstap jes naar blues en soul, de archieven van dit muziekgenre, dat sinds de jaren vijf tig grote populariteit geniet. En dat rock and roll niet alleen een muziek soort is maar een manier van leven, zal deze avond zeker blijken. De John de Wit Band mag het spits afbijten. Deze nieuwe loot aan de Heilooër muziekboom, is samengesteld uit leden die eryaring opdeden in ande re formaties. Sinds anderhalf jaar maken ze samen muzikaal plezier, wat tijdens de jaarwisseling tot het eerste optreden leidde. Op zoek naar een eigen stijl kiest de John de Wit Band minder bekende nummers van beroemde bands. Waar toe dat zal leiden? „Naar meer," is de stellige overtuiging van Pieter en Martijn Min. Mike Abels, Frank Triëst en John de Wit. Saxen in de hoofdrol De naam Jack Kat is onverbrekelijk verbonden met big band-muziek. Deze docent van de Muziek- en Dansschool Heiloo verraste al menigmaal met kwa litatief uitstekende ensembles. In The New Crisis Big Band blazen Marjon, The Change. Nicolien, Esther, Jane, Nathalie, Bren- da, Mariëlle, Floris, Frits en Daan op de saxen. De speciaal gearrangeerde en gecomponeerde nummers in een funky stijl krijgen body met Thomas (gitaar), Rogier (keyboards), Bart (bas) en Jean-Marc (drums) erbij. Om 21.30 uur geeft Jack Kat de eerste tellen vooruit. Vanaf 22.00 uur gaat het Buk-café op z'n kop met een optreden van Mr. Ed. De band,presenteert zich als een vrolij ke gitaar-rockband met zanger en mondorganist Ed van der Veer als frontman. Met nummers van Black Crowes, Jayhawks, ZZ Top en The Rol ling Stones zorgen de bandleden ook nu ongetwijfeld voor veel swing en enthousiasme. Voor de gitaarpartijen tekenen Frank Heeneman en Rogier Verbeem. De basis wordt gelegd door Guus op de Weegh op bas en Arthur Boermans op drums. Natuurlijk is er geen Heilooër Slag zon der muzikale verrassing. Dit keer staat er een heus rock and roll-spektakel gepland,- met hoofdrollen voor muzika le alleskunners Frits en Thomas. Mond harmonica, zang, drums, gitaar, toetsen: allebei zouden ze, als ze acht armen zouden hebben, in hun ééntje een com plete band kunnen vormen. De leden van The Change bieden hen vanaf 22.45 uur de helpende hand en samen maken de musici een avontuurlijke reis naar de wortels van de rock and roll. Muzikale reünie Kort voor middernacht (om 23.45 uur) staat er een muzikale reünie op het programma. De formatie Skyline treedt dan in een mix van oude en nieuwe bandleden voor het voetlicht in het café. Toen ze in 1990 begonnen met louter eigen repertoire, ontstond er langzamerhand een muzikale menge ling van bekende songs uit drie decen nia rock-muziek, aangevuld met zelfge maakte liedjes. Drie jaar lang werd Skyline veel gevraagd. Het bleken tropenjaren die hun tol eisten, want de bandleden zochten hun toekomst in andere muzikale uitdagingen. Maar op 21 maart blikken Gert-Paul van der Horst, Wim Kingma, Marjan Botter, Tom Min en Fletcher Bauman toch nog even terug op hun succesvolle jaren. De uitsmijter van Heilooër Slag 1998 is, volgens traditie, The Change. De band die van verandering houdt, presenteert vanaf 0.15 uur zangeres Ank Stet. Zij was zangeres van The Rock Roll Explotion en vervangt op dit moment Tanja Noordeloos. Met een stem vol rock and roll laat ze nummers van Tina Turner en Melissa Etheridge klinken alsof ze voor haarzelf geschreven zijn. En als de avond dan rond de klok van 1.00 uur het einde nadert, hebben de bezoekers hun portie rock and roll zeker ruimschoots gehad. Kaarten voor dit muziekfeest van eigen Heilooër bodem zijn voor een tientje te koop bij Buk Buk en Centerdisc aan het Slimpad. De Buk-deuren gaan open om 20.30 uur. HEILOO - Op zondag 29 maart zal schrijfster Helga Ruebsamen een le zing verzorgen in het Literair Jazz-Café Heiloo. Helga Ruebsamen kwam op vijfjarige leeftijd naar Nederland vanuit het toenmalige Nederlands-Indië. Ze stu deerde psychologie in Leiden en ging later bij Het Vaderland werken. In 1964 debuteerde ze met de bij de Reina Prinsen Geerligsprijs eervol vermelde verhalenbundel 'De Kameleon'. Voor de Reina Prinsen Geerligsprijs was ze later enkele jaren jurylid, waar ze de eerste ervaringen opdeed met het begeleiden van beginnende schrijvers. Ze publiceerde nog enkele boeken, waarna ze voor lange tijd voornamelijk in het buitenland verbleef. Terug in Nederland vestigde ze zich in Den Haag. Pas in 1988 verscheen er een nieuw boek van Helga Ruebsamen, 'Op Scheveningen', in 1989 gevolgd door een bundel met verhalen uit eer dere boeken onder de titel 'Olijfje'. In 1992 kwam de verhalenbundel 'De dansende Kater' uit. Haar nieuwste roman verscheen vorig najaar en heet 'Het lied en de waarheid'. Deze roman leverde haar een nominatie voor de Gouden Uil op. Met de muzikale inbreng en omlijsting van het Oliver King Trio belooft het een boeiende zondagmorgen te wor den. Het Literair Jazz-Café vindt plaats in restaurant Klein Varnebroek aan de Omloop 22 vanaf 11.00 uur (zaal open 10.30 uur). De prijs bedraagt f 10,-, inclusief een kopje koffie. Kaartver koop bij Boekhandel Avis (Stations centrum) en telefonisch op tel. 072- 5115511. OMDAT'IEDER VAARWEL EEN BIJZONDERE IS Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny van der Veer-Stoop Tel: 072 - 5 3 2 0 3 45 Installatiebedrijf BorstlGUUS DE JONG Westerweg 198 a Heiloo Tel. (072) 533 34 81 Zaterdag 21 maart aanvang: 20.30 uur entree: ƒ10,- aankondiging aangeboden door: MAKELAARS &TAXATEURS ONROEREND GOED Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreinigirlg Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. HEILOO - Op dinsdag 24 maart vindt van 13.30 tot 16.00 uur in het Open Huis de eerste les plaats van de cursus Voeding, gezondheid en milieu van de Federatieve Vrouwenraad. De overige cursusdata zijn 31 maart en 7 en 14 april. Inlichtingen en opgave bij R. Blokker, tel. 072-5332411 of C. Over- water, tel. 5335212. HÈILOO - Weliswaar duurt het nog even voordat het echt zover is, maar er staat alweer een ringsteekmiddag in het Heilooër stationscentrum gepland. Het ringsteken voor het losse en aange spannen paard vindt dit jaar plaats op zondag 10 mei. Geïnteresseerden kun nen informatie krijgen bij P. Veldt, tel. 072-5336229. Inschrijven kan bij G. Pranger, tel. 072-5338233. HEILOO - Vorige week werden de vol gende voorwerpen als gevonden voor werp bij het bureau aangemeld: twee kussenovertrekken, een knuffelbeest (muis), een autosleutel, een zilverkleu rig herenhorloge, een bril met geel bruin montuur, een zilver- en goud kleurig dameshorloge en een goud kleurige broche met parel. HEILOO - Hengelsportvereniging De Vroegte Wint houdt óp woensdag 25 maart een algemene ledenvergadering in de zaal van cafetaria Blakborn aan de Raadhuisweg. Aanvang is om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. Toegang voor leden vanaf 18 jaar. Tevens zoekt het bestuur versterking in de personen van een secretaris, voorzit ter en commissieleden. HEILOO - Wie over de A9 rijdtkomt ter hoogte van Ypestein graafmachines en bergen zand tegenMomenteel wordt de geluidswal daar opgehoogd en verlengd. De oude geluidswal is in de loop van de tijd verzakt en voldeed daarom niet meer aan de wettelijke normen. De gedeeltelijk nieuwe geluidswal loopt vanaf de zuidkant tot aan het bedrijventerrein de Oude Werf, De werkzaamheden duren waarschijn lijk tot begin april, (foto Starfield) Waardeert uw... Kennemerstraatweg 129 1850 AC Heiloo Telefoon: (072) 533 53 30 Tevens twee vestigingen in Alkmaar Rijtjeshuis HEILOO - Er is weer gelegenheid voor het inleveren van pakketten voor fami lie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd. Inleveren van pakketten kan bij de familie Velthuis, Zeeweg 17 op donder dag 26 maart van 13.00 tot 20.00 uur. De familie Velthuis is te bereiken op tel. 072-5331802. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige karton nen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakket ten mogen ook brieven en tijdschriften bevatten, echter geen geld. Het maximale gewicht is 25 kg, de kos ten zijn f 7,50 per pakket plus f 2,50 per kilo. Bij inleveren van het pakket is het verplicht een legimitatiebewijs te laten zien. HEILOO - Op donderdag 26 maart houdt de Unie Van Vrijwilligers (UW) afdeling Heiloo haar jaarvergadering in zorgcentrum De Loet. Naast de bespreking van het jaarver slag, het financiële jaarverslag en het verslag van de kascommissie is er een toespraak van P. Kaandorp. Hij is hoofd van woonvoorziening De Stolp en praat over 'Van zorgen voor naar ondersteunen van. Dienstverlening aan volwassen mensen met een verstande lijke handicap.' De jaarvergadering vindt plaats van 13.45 tot 16.00 uur. HEILOO - De zeventienjarige Eric Couzijn uit Heiloo kreeg afgelopen zondag de eerste prijs in de Nationale Wedstrijd voor Jonge Onderzoekers uitgereikt uit handen van minister-pre sident Kok. Dat betekent dat Couzijn in september één van de Nederlandse vertegenwoordigers zal zijn bij de Europese Wedstrijd voor Jonge Onder zoekers in Portugal. Eric Couzijn deed mee in de categorie 'Project' (voor leerlingen van klas 4, 5 en 6 van het voortgezet onderwijs) met zijn ontwerp van een speciaal soort ver snellingsbak voor auto's waarmee het mogelijk is om traploos te schakelen en toch een hoog rendement te behouden. Bij uitzondering besloot de jury om dit jaar twee eerste prijzen toe te kennen in deze categorie. De andere winnaars waren drie jonge onderzoekers uit Maarssen die een milieuvriendelijke drijvende golfslaggenerator ontwier pen. AUTOBELETTERING RECLAMEBORDEN OOSTERZIJWEG 122 - TEL.072-5337143 HEILOO - Alle leden van de wijkver eniging Ypestein zijn van harte welkom op de algemene ledenvergadering op vrijdag 20 maart vanaf 20.00 uur. Meerdere bestuurswisselingen zullen plaatsvinden en er zal verslag gedaan worden van het afgelopen jaar. Verder wordt ingegaan op plannen voor het komende seizoen en voor het jaar 2000, wanneer de vereniging tien jaar be staat. De wijkvereniging wil ook graag weten welke ideeën of behoeftes er onder de leden leven. De koffie staat klaar in wijkgebouw de Ypsalon aan De Hucht 4. HEILOO - De werkgroep Kerk en Sa menleving, die onlangs het Afrika- weekend hield met muziek en dans voor kinderen^gaat door met het inza melen van geld voor een onderwijspro ject in Kenia. De inzamelingen vinden plaats tijdens de vieringen in de ver schillende kerken. HEILOO - Tendenz houdt op vrijdag 20 maart een Springparty. Deze avond is geheel in lente-stijl en daarom wor den er speciale coctails klaargemaakt (alcohol-vrij), naast de andere con sumpties. De entree bedraagt f 1,50 (inclusief garderobe). Tendenz is geopend van 20.00 tot 23.00 uur en is te vinden aan de Pastoor van Muijenweg 12. Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte HEILOO - Op dinsdag 24 maart moe ten kabelabonnees in Heiloo massaal aan de knoppen. Op die datum wijzigt Multikabel namelijk de indeling van het televisiepakket. Alle kabelabon nees moeten hun televisie en videore corder opnieuw instellen. De wijziging is noodzakelijk om meer zenders te kunnen toevoegen en om een optimale verdeling van de kanalen op de fre quentieband te bereiken. Er is een tele foonnummer opengesteld waar de abonnees terecht kunnen met hun vra gen, tel. 072-5186901. Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49,, Heiloo. 072-5332595 HEILOO - Afgelopen zaterdag deed Peter Huijzer van de Archeologische werkgroep Heiloo opnieuw een ar cheologische vondst op het terrein waar straks de nieuwe woonwijk de Egelshoek wordt gebouwd. Er werd een hoekpunt van de fundering van een oude boerderij opgegraven met een klinkerlaag en plavuizen. De archeolo gen kwamen de boerderij al tegen op een historische kaart uit 1665, dus hij dateert in ieder geval van voor die tijd. Volgens Arsène Haverman van de werkgroep is aan de hand van deze vondst niet aan te geven hoe groot de boerderij is geweest. „Alleen deze hoekpunt is nog over. De rest is al ver woest door de buizen van het drainage systeem dat is aangelegd voor de sport velden van Foresters. We hebben nog gezocht naar waterputten, die moeten normaalgesproken rond een boerderij liggen, maar die zijn niet gevonden." Wel vonden de amateur-archeologen een aantal inheems Romeinse scherfjes van rond het begin van de jaartelling, maar daaruit mogen volgens Haver man geen conclusies worden getrok ken. „Het kan zijn dat ze vanaf een andere plek zijn verplaatst en hier toe vallig terecht zijn gekomen." Niet alleen de leden van de werkgroep 'bleken geïnteresseerd in de opgraving: afgelopen weekend nam iemand een deel van de stenen van het fundament van de boerderij mee. „Het is jammer dat je ook nog rekening moet gaan houden met vandalisme," betreurt Haverman. „We hebben de opgraving nu elke keer afgedekt met zand om te voorkomen dat er meer werd bescha digd." In de afgelopen dagen hebben leden van de werkgroep de vondst opgeme ten en in kaart gebracht. De stenen worden meegenomen naar de archeo logische werkplaats. Vanaf vandaag gaan de voorbereidingen voor de bouw van Egelshoek weer verder. HEILOO - Oud-plaatsgenoot Martijn Bakker heeft aan de UvA met goed gevolg het artsen-examen afgelegd. - 4:-*, .V- ;T TUMMERS Accountants belastingadviseurs Rijksweg 105 1906 BG Limmen Tel. 072 - 505 70 00 Fax 072 - 505 3751 E-mail: tummers.limmen@accountnet.nl Kom op zaterdag 0p6tl 21 maart naar Open Huis '98. Over wonen, vermogen en genieten. Open van 10.00 -16.00 uur. Kennemerstraatweg 143 - Heiloo Rabobank West-Kennemerland - v -- r 'v. - *~f1|>..iilMiilWTOilMi!^,^^ ,v. Leden van de archeologische werkgroep Heiloo aan het werk op het Egelshoek-terrein. Op de voorgrond de resten van de oude boerderij die hier in de zeventiende eeuw stond. Kennemerstraatweg 125 tel. 072 5320322

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 1