WOL zoekt deelnemers voor Country Fair Restaurant Gastronome krijgt nieuw jasje i Poppen- en berenbeurs Heeft u alle zenders op 31 maart weer op een rijtje? MULTI KABEL X aatsehjk nieuws uit um PAGINA 13 UITKIJKPOST - 25 MAART Inleveren kopij voor: lotui 't £wum&i 2)ie De kopij dient (bij voorkeur getypt) op maandag ingeleverd te worden op de volgende adressen: Limmen: N. Admiraal, Bloemenhof 5 (voor 12.00 U.) Heiloo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 (voor 16.30 u.) Goede prestaties Tios- leden Jeugdteams TTV Limmen op weg naar succes SV Vredeburg Poëzie in Vredeburg Tuinkeuring Conquista P#L I T I E Politieberichten Driebanden kampioenschap Lezing over Pasen Omnibusonderzoek SV De Vrijheid Wijziging tv-zenders Duintrainingen Limmer IJsclub In LIMMEN komen binnenkort alle televisiezenders op een ander kanaal. Dit doet Multikabel om straks meer zen ders met een betere kwaliteit op uw scherm te kunnen krijgen. Met deze herindeling heeft u binnenkort bijna 40 televisiezenders (en ook bijna 40 radio zenders) tot uw beschikking! Kortom; een modern kabelnet klaar voor de toekomst. Voor dit moderne kabelnet zult u wel uw televisie opnieuw moeten inregelen. Maar met de program makaart, die u één dezer dagen in de bus krijgt heeft u de zenders straks weer gemakkelijk op een rijtje. Heeft u nog vragen over het inregelen van uw televisie, dan kunt u terecht bij één van de televisie-installa teurs die u op de achterzijde van de Multikabel-brief aantreft. Of u belt even (tussen 9.00 en 21.00 uur) met nummer: (072) 518 69 01. LIMMEN - De Stichting Werkgroep Ontwikkelingssamenwerking Limmen (WOL) zoekt deelnemers voor de tweede Country Fair op 30 augustus in en om Vredeburg aan de Dusseldor- perweg. Een Country Fair is een feestelijke markt waar allerlei producten verkocht kunnen worden die met het landleven te maken hebben: zelfgemaakte jam en vruchtesappen, 'boeren'lekkernijen, handgemaakte kaas of worsten, enzo voort. Naast de verkoop van eetbare producten worden er ook oude am bachten gedemonstreerd en oud tuin gereedschap getoond en verkocht. De WOL houdt zich bezig met interna tionale ontwikkelingssamenwerking en wil de Country Fair dan ook een inter nationaal en intercultureel karakter geven. Naast de Hollandse deelnemers hoopt de WOL dat ook mensen afkom stig uit andere landen mee willen doen. Bijvoorbeeld iemand die Surinaamse, Turkse of Marokkaanse lekkernijen wil verkopen, Aziatische of Afrikaanse leerbewerkers, houtsnijders of instru mentenmakers. Ook dansgroepen zijn welkom. De huurprijs van een kraam bedraagt f 50,-. Hiervan is f 15,- bestemd voor een project van de WOL, de bouw van een graanmolen in Burkina Faso. Wie geen kraam wil huren, maar wel op een andere manier wil meedoen, kan con tact opnemen met de bestuursleden van de WOL. Ook wie ergens in een hoekje nog oude tuinspullen of andere landelijke zaken heeft staan waar niets meer mee gedaan wordt, of verwoede tuinders of kwekers die aan het einde van de zomer volop plantenstekken en vruchten hebben, kunnen die verkopen voor het goede doel. Voor inlichtingen en aanmelding kunt u na 18.00 uur bellen naar Bea Uylen- hoet, tel. 072-5054054, Clementine Bruschke, tel. 5052087 of Yvonne Zomerdijk, tel. 5052680. LIMMEN - Afgelopen zondag deed gymnastiekvereniging Tios uit Limmen mee aan E-lijn rayonwedstrijden tur nen. In totaal deden er die dag 85 kin deren van de verenigingen Toss uit Heemskerk, SS en Turnlust uit Be verwijk, Unitas uit Uitgeest en Tios uit Limmen mee aan de wedstrijd te Uit geest. 's Morgens waren het Sharon van de Peet, Fleur Bos en Ivo Vegter die voor Tios uitkwamen. Sharon en Ivo behaal den hier een eerste plaats, Fleur werd derde dankzij een uitstekende sprong- oefening waar ze een 8,6 voor scoorde. Ivo behaalde een totaalscore van 30,5 punten en Sharon haalde bij de mini- meisjes een totaal van 30,8 punten, 's Middags was het de beurt aan de meisjes van 9 tot en met 12 jaar. Van de zes leden van Tios behaalden vier een eerste plaats, de anderen waren goed voor een tweede plek. De hoogste score ging naar Mary Hoogeboom met 31,3 punten. Met een 8,5 was zij de beste op de balk. Met een 8,8 voor haar sprongoefening legde Linda Baltus een goede basis voor een hoge score. Zij werd met 31 punten ook eerste. Marije Admiraal behaalde eveneens een eerste plaats. Zij was goed op de balk en kreeg van de jury een 8. Sanne Admiraal scoorde op alle onderdelen goed, ze kwam niet onder de 7,1 en had een totaal van 30,6. Ook zij stond op het hoogste podium. Jacqueline Masteling en Inge Bakker gingen met een knappe tweede prijs naar huis. Inge kwam 0,2 punt te kort voor een eerste plaats en Jaqueline had ondanks een 8,6 voor haar sprong (handstand-plof) en totaal van 29.5, net een halve punt te kort voor een eerste plaats. LIMMEN - De twee jeugdteams van tafeltennisvereniging Limmen gaan nu echt een poging doen hun grotere broers te overtreffen: was het eerst alleen nog het meer ervaren eerste team dat de overwinningen met regel maat in de wacht sleepte, nu gaat ook het ploegje van de sportieve familie Barendse met de winstpunten aan de haal. Eerst botsten ze nog aan tegen het vier de jeugdteam van De Treffers uit Bovenkarspel, dat met 8-2 zegevierde, maar het herstel daarna was ondubbel zinnig: met 10-0 werd Esopus j3 aan de kar gebonden. Het eerste jeugdteam won van Dito j3 met 8-2 en met dezelf de cijfers van Esopus jl, waarbij ook invaller Niels Barendse twee wedstrij den wist te verzilveren. Het eerste seniorenteam won achter eenvolgens van WW 1 met 7-3 en van De Victors 1 met 9-1 en houdt alle kan sen nog in eigen hand. Het tweede draait goed mee in de top van de vierde klas en verloor met 4-6 van De Roemer 4 door een geblesseerde Etienne Kra mer, die lang niet voluit kon gaan. Het herstel kwam meteen daarna tegn Olympia 3, dat met 9-1 werd opgerold. Het derde team maakt weer een zwaar seizoen door en verloor met maar liefst 1-9 van DisnieRats 6. Verbetering was er in de match tegen Spirit 6, waarbij veel partijen in drie games liepen en er uiteindelijk toch nog vier punten wer den meegenomen naar Limmen. Het op papier sterke Limmen 4 verloor van DOV 4 met 0-10. Het verbeterde lichtjes tegen De Roemer 5, maar verl oor uiteindelijk ook die wedstrijd te ruim met 3-7. Het vijfde tenslotte mag nog niet bogen op aansprekende resul taten: verlies met tweemaal 2-8 tegen DOV 13 en Alkmaar'71 10 wijst nog steeds niet op een gerichte gooi naar een hoge klassering. Hoopvol was toch nog de eerste winstpartij van Gert Meijer in de wedstrijd tegen DOV. LIMMEN - Afgelopen vrijdag speelde Vredeburg ronde 21 van de interne schaakcompetitie. D. Schut kwam tegen E. Stolp moeilijk uit de opening, maar wist door goed te verdedigen de stelling lang in evenwicht te houden. Pas in de eindfase liep hij in een valletje van Stolp, wat de partij besliste. J. Admiraal en G. Hafkamp vochten een zware strijd uit, waarin Amidaal door een schijnoffer een pion voor kwam te staan. Op de 31ste zet miste Admiraal een winnende torenzet. In de tijdnoodfase verloor Hafkamp een kwaliteit, maar er waren aan beide zij den te weinig seconden over om de par tij normaal te beëindigen. Na herhaling van zetten werd tot remise besloten. H. Ebels had zich goed voorbereid op de Siciliaan van J. Limmen en kwam geen moment in gevaar. Met technisch vaardig spel trok hij de partij naar zich toe en won hij regelmatig. De jeugdige B. Stolp toonde zijn potentiële kracht tegen routinier P. v.d. Heijdt. Hij won een loper en veroverde in het eindspel voldoende pionnen om Vd Heijdt tot overgave te bewegen. In de B-groep won Kevin Keijzer de belangrijkste partij tegen Maarten Kos en veroverde hiermee de eerste plaats op de ranglijst. De uitslagen: Groep A: D. Schut-E. Stolp 0-1, G. Hafkamp-J. Admiraal remise, H. Ebels-J. Limmen 1-0, G. de Graaf-R. vd Storm 1-0, V. Deen-K. Aafjes 1-0, B. Stolp-P. vd Heijdt 1-0, H. Levering-D. Aafjes 1-0 en N. Pepping-J. Tebbens 0-1. Groep B: Kevin Keijzer-Maarten Kos 1-0, Koen Kramer-Jeroen Duin 1-0, Robert Termes-Paul Mooij 1-0, Cees Pepping-Duncan Keijzer remise, Mark Beentjes-Mary Hoogeboom 1-0, Barry Blekemolen-Tjeerd Blom 1-0, Niels Admiraal-Jan Valkering 0-1, Helen Termes-Karin Kos 0-1 en Eveline Beentjes-Pandora van Rees 0-1. LIMMEN - Op de Poëzieavond op zaterdag 28 maart in Vredeburg zullen zestien deelnemers in totaal zo'n vijftig gedichten voordragen. De kwaliteit loopt uiteen van 'candlelight' tot lyriek met een grote L, terwijl ook het 'light verse' goed is vertegenwoordigd. Marjo en Ton Valkering hebben zelfgemaakte songteksten ingeleverd, die zij zullen zingen. De avond zal verder muzikaal worden opgeluisterd door Matthijs van Duyvenbode uit Heemskerk. Het evenement vindt plaats vanaf 20.30 uur. De toegang bedraagt f 5,- en hier voor krijgen de bezoekers bovendien een kop koffie en het boekje met de gedichten. Reserveren kan aan de balie van het gemeentehuis, bij de bilbio- theek of telefonisch op tel. 072- 5054074. LIMMEN - Eén ding wordt meer dan duidelijk bij het betreden van het com pleet vernieuwde interieur van Re staurant Gastronome aan de Rijksweg 100: de grote liefde van eigenaar Ha- rald van Rees voor de sfeer en levens stijl in de mediterrane landen. Vorige week vrijdag was het, na zes weken lang met man en macht verbouwen, voor Harald van Rees en zijn vriendin Marga Mooij tijd om ook hun gasten het spectaculaire resultaat te laten zien. Misschien ademt de Oud-Hollandse kamer nog een enigszins Nederlandse sfeer, met de geruite tafelkleden, de stijlvolle plavuizen en het vele hout. Wie echter langs de entree en aperitief ruimte bij het wijnlokaal komt, voelt zich al snel op reis naar zuidelijker stre ken. De speciaal geklimatiseerde ruim te tegenover het wijnlokaal met een zeer uitgebreide wijnvoorraad doet denken aan een echte Franse wijnkel der. En de warme terra-tinten die overal aanwezig zijn in de bijna majestueuze koepelzaal voor feesten en recepties zorgen, tegelijk met de mediterrane taferelen van de verschillende wand schilderingen, voor een welhaast Ita liaanse of Proven9aalse ambiance. Eigen stijl In de acht jaar dat Harald van Rees het restaurant nu leidt, heeft hij wel eens Poppen en beren te kust en te keur op de beurs. LIMMEN - De kinderwerkgroep van Conquista houdt op zaterdag 28 maart een kinderdisco. Kinderen tussen de 4 en 12 jaar kunnen tussen 10.30 en 12.30 uur terecht in de kinderzaal. Er kan dan op house for kids en lekker swin gende nummers gedanst worden. Natuurlijk worden er ook leuke spelle tjes tussendoor gedaan. Entree is f 1,-. Voor de tieners is er deze week een poolcompetitie. Tieners tussen de 12 en 16 jaar die eens een balletje willen raken, kunnen dat zaterdag tussen 19.00 en 23.00 uur doen. De jongeren vanaf 16 jaar kunnen in hun eigen ruimte terecht op vrijdag en zaterdag van 20.30 tot 1.00 uur. Je kunt poolen, flipperen, darten en tafelvoetballen. Wie spullen wil inleveren voor de rom melmarkt op 13 april kan dat doen bij Conquista op vrijdag van 20.30 uur tot 1.00 uur, zaterdag van 10.30 tot 12.30 uur en van 19.00 tot 1.00 uur. U kunt ook bellen met Jolinda van Diemen op werkdagen tussen 20.30 en 22.00 uur, tel. 072-5054248. 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •LIMMEN kleine dingen veranderd. Dit is echter de eerste grote verbouwing. „Je moet het óf goed doen, of je moet het niet doen. In de loop van de jaren heb ik ideeën gekregen hoe naar mijn smaak een restaurant eruit moet zien, als het ware een eigen stijl ontwikkeld. Dat heb ik nu allemaal verwerkt in het nieuwe interieur. Bovendien is alles nu ook aangepast op de modernste milieu- eisen." In deze bijzondere omgeving wil Van Rees de gerechten uit zijn keuken met Franse inslag presenteren aan een breed publiek. Daarbij is volgens hem niet alleen het eten belangrijk. „Je kunt het vergelijken met een pan bouillon die op het vuur staat te pruttelen en waar vijftig ingrediënten in gaan. Wan neer je ook maar één ingrediënt, hoe klein ook, weg zou laten, smaakt de bouillon niet meer hetzelfde. Zo is het hier ook. Het gaat om het geheel." Waar dat geheel toe moet leiden, is voor Harald van Rees geen moeilijke vraag. „De Gastronome wil een top restaurant zijn waar je tegen een zeer acceptabele prijs kunt eten en waar iedereen zich thuisvoelt." Restaurant Gastronome is elke dag open vanaf 17.30 uur. Ter gelegenheid van de verbouwing staat de komende weken een speciaal openingsmenu op de kaart. AKERSLOOT - Op zondag 29 maart is er in Motel Akersloot aan de Gees- terweg la een grote poppen- en beren- beurs. De deelnemers hebben hard gewerkt om hun nieuwe collectie zelf gemaakte poppen en beren te tonen aan het publiek. Fantasie-, kinder-, por tret-, karakter- en babypoppen, ondeu gende beren en lieve teddy's. Er zijn demonstraties waar u de kunst af kunt kijken en inspiratie vindt u ook bij de boeken- en bladenstand. Tevens zijn er materiaalstands, poppenkleding, berenvelletjes en nog veel meer. Er zijn stands met antieke poppen van beroemde merken, oude speeltjes en soms een oude verdwaalde beer. De poppen- en berendokter is aanwezig om nieuwe en oude poppen en beren weer 'gezond' te maken en niet te ver geten is er de taxateur. De beurs is geo pend van 10.30 tot 16.30 uur. Entree voor volwassenen is f 6,-, voor 65+ f 5,- en voor kinderen van 4 tot 12 jaar f 1,-. Voor meer informatie kunt u bellen met 0578-620502. AKERSLOOT - Op 17 maart werd tus sen 2.00 en 7.30 uur in een kamer van het Motel ingebroken. Vermoedelijk kwam men de kamer binnen met een valse sleutel. Er werden een bruine dameshandtas met inhoud en een geld bedrag gestolen. Ook op 18 maart werd ingebroken in een kamer van het Motel. Daarna werd een kluisje opengebroken waaruit een portemonnee met een geldbedrag en een horloge werden gehaald. Op 22 maart waren twee personen auto's doelwit van een inbraak. Een van de auto's stond op de Delving ge parkeerd. Een portierslot werd ver hield. Er is nog niet bekend wat er uit de auto is gestolen. De andere auto stond op de Lange Dresch geparkeerd. Er werd een portierruit ingeslagen en uit de auto nam(en) de dader(s) een mobiele telefoon, een dictafoon en een frontje van een autoradio mee. Om omstreeks 5.15 uur zag een bewoonster van een woning aan de Lange Dresch een man voor het woon- kamerraam staan. Zij zag een tweede persoon op de stoep staan. Toen de mannen merkten dat ze gezien waren, gingen ze ervandoor. Later bleek dat was geprobeerd om het slot van de voordeur van de woning te forceren. Ook in een andere woning aan de Lange Dresch werd een poging tot inbraak gedaan. Hier werden de sloten van de tuindeuren en van de voordeur geforceerd. AKERSLOOT - Het driebanden kam pioenschap, dat alweer voor de negen de keer wordt gehouden, vordert gestaag. De voorronden zijn bijna alle maal gespeeld. Zondag 29 maart zijn de laatste voorronden, met aansluitend de loting voor de halve finales. Een groot aantal spelers heeft zich al geplaatst voor deze halve finales en daarbij zijn toch wel een aantal verras singen: J. Velzeboer (5 caramboles), H. Wichers (16), G. v. Limbeek (12), Arjan Schoorl (13), R. Steeman (13), Jos Veldt (16), S. Tromp (12), D. Buur (27), S. Schoon (19), J. v. Oost (14), J. Verduin (13), H. Kok (12), F. Oud (18) en G. De Smet (11). Kampioen van vorig jaar Harry Wichers heeft zich in zijn poule ook nu de sterkste getoond en is verzekerd van een plaatsje in de halve finales, die op zaterdag 4 en zondag 5 april worden gehouden. Aanvang op beide avonden is 19.00 uur. CASTRICUM - Op vrijdag 27 maart houdt de Volksuniversiteit Castricum e.o. een lezing over het paasfeest in de orthodoxe kerk. Inleidster is kunsthis torica D. Krikhaar. U kunt deze lezing combineren met een ééndaagse excur sie naar het Ikonenmuseum in Reck linghausen op zaterdag 18 april. In de lezing zal aandacht worden besteed aan de bronnen van de icono grafie en aan de uitingen in kunst en liturgie. De lezing wordt gehouden in de Schakel, Kerkpad 3 in Castricum, aanvang 20.00 uur. Toegangsprijs is f 7,50. LIMMEN - Op 21 maart werd er in een woning aan de Rijksweg ingebroken. Op de eerst verdieping forceerde men een slaapkamerraam en ging daardoor naar binnen. Vervolgens is de hele woning doorzocht. Vooralsnog worden alleen enkele sieraden vermist. Op 22 maart werd er in een woning aan de Dusseldorperweg ingebroken. De dader(s) kwam(en) binnen door de achterdeur van de woning te forceren. De hele woning werd doorzocht en er werden enkele bankpasjes gestolen. Vorige week werden bij het bureau als gevonden voorwerp aangemeld een opvouwbare paraplu, een bruin-zwart- crème sjaal en een huissleutel. Als verloren werd een sleutelbos met drie sleutels aangemeld. LIMMEN - De Stichting Bloemen dagen Limmen houdt weer een tuin keuring tussen 11 en 18 april. Er zijn in Limmen vele goedverzorgde tuinen, die de jury graag zou willen keuren maar die niet aangemeld zijn. U kunt zich nog opgven. Ook verzoekt de organisatie om afmel ding wanneer een tuin door omstandig heden niet meer voor keuring in aan merking komt. Wie zijn tuin in voor gaande jaren heeft opgegeven, wordt automatisch gekeurd. Nieuwe aanmel dingen zijn welkom tot uiterlijk zater dag 4 april bij Henk Segerius, Mei doornlaan 21, tel. 072-5051772. LIMMEN - Binnenkort krijgen vier honderd personen in Limmen een en quêteformulier in de bus met en omni busonderzoek. De bedoeling van deze enquête is om de bevolking zo goed mogelijk te betrekken bij de beslissin gen van de gemeente. De vragen gaan over openbare orde en veiligheid, vervoer, cultuur, winkelen, wonen, brandweer en dienstverlening. De formulieren worden in de periode van 27 maart tot en met 10 april door mensen van de ouderenbond KBO opgehaald. LIMMEN - De schietresultaten van vorige week woensdag: Klasse A: 1. Marco Ehlhart 99 pnt., 2. Jolanda Hageman 94 pnt. Klasse B: 1. Eric Weijers en Bart Sassen 99 pnt., 2. Ro nald Hageman 88 pnt. Klasse C: 1. John Kaandorp 94 pnt., 2. Ron v. Duivenvoorde 93 pnt., 3. Freek Bakker 87 pnt. Klasse D: 1. Von Sassen 91 pnt. LIMMEN - Op dinsdag 30 maart moe ten kabelabonnees in Limmen massaal aan de knoppen. Op die datum wijzigt Multikabel de indeling van het televi siepakket. Alle kabelabonnees moeten hun televisie en videorecorder opnieuw instellen. De wijziging is noodzakelijk om meer zenders te kunnen toevoegen en om een optimale verdeling van de kanalen op de frequentieband te berei ken. Met vragen kunnen abonnees terecht op tel. 072-5186901. LIMMEN - Vanaf 1 april maken de dames-trainingsgroepen van de Lim mer IJsclub weer- gebruik van het Noord-Hollands duinreservaat tussen Castricum en Egmond. De groepen staan onder leiding van tri-atlete Ans Koot, die haar kennis en ervaring over de opbouw van een goede lichamelijke conditie op ontspannen wijze weet over te brengen. De woensdagavond-groep vertrekt met ingang van 1 april om 19.00 uur vanaf het terrein de Koekoek aan de Wester- weg richting de duinen. De donderdag avond-groep vertrekt vanaf 2 april om 19.50 uur van de Koekoek. Deze groep is vooral bedoeld voor degenen die al wat meer conditie hebben opgebouwd. Aanmelden kan op de trainingsavon den bij de trainer. Voor informatie kunt u terecht bij Nic Smit, tel. 072-5052640.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 13