si Seistoen Vair* e.n Verlangen r T z f v1 Zachte, soepele en luchtige stoffen Onzichtbare lingerie Een lust voor het oog Vrouwelijke nachtmode De buiken bloot Pieken en schuine pony's Y w Mm 1/ wi :ï:r X Stageld en mtÉBêMéézwÉmêé Elk jaar gebeurt het opnieuw, maar toch is het altijd weer een beetje een verrassing als het eindelijk zover is. Opeens lijkt de zon meer kracht te hebben, plotseling lijken de dagen een stuk langer, bijna onverwacht laten de vogels vanaf 's morgens vroeg hun lied klinken en voordat je het weet ontwaakt ook de rest van de natuur, met overal krokussen en narcissen. De wereld is een beetje nieuw en in de lucht zweeft de geur van verlangen en verleiding, het verlangen naar een zinderende zomer. Berg dus de win- tergarderobe maar weg, het is tijd voor iets nieuws! Een nieuwe coupe, een nieuwe look... Haal diep adem, ruik, proef, en voel het: het is lente! De mode van dit seizoen is onmiskenbaar op en top jaren negentig. Individueel, met voor iedereen de vrijheid om een eigen stijl te creëren. Mode is tegenwoordig kiezen om jezelf uit te drukken op je eigen, unieke manier. Verder is de mode geavanceerd, want ook hier schrijdt de techniek voort. Het is te zien in de vele nieuwe en bijzondere stof fen en materialen die worden gebruikt, waarbij vooral combinaties van verschil lende stoffen tot een fascinerend geheel leiden. Eén ding staat in elk geval vast: in de voorjaars- en zomerontwerpen voor dit jaar mag het lichaam gezien worden. De komende maanden gaat het vooral om de begrippen 'minimaal' en 'chique'. De lijn van de kleding is simpel en puur, ter wijl het materiaal op z'n mooist is. Scherp gesneden rokjes, mooi gelijnde broeken met tailleband en lange, sterk getailleerde blazers en hemdjurkjes, eenvoudig van vorm, maar o zo mooi. Rokjes en jurken spelen sowieso een hoofdrol in de mode van nu. Korte rokjes, maar ook langere wikkelrokken van soe- pelvallende, luchtige stoffen vechten met jurkjes in diverse lengtematen om de aan dacht. Zoals gezegd zijn er de hemdjurk jes met ronde of punthals, maar ook sub tiele spaghettibandjes horen er deze zomer absoluut bij. Helemaal terug van een beetje wegge weest zijn de tops. Strak, met ronde, hoe kige, of puntige halzen, als een hemd of ook weer met spaghettibandjes. Meestal effen, maar soms met speelse patronen erin verwerkt, zijn ze overal mee te com bineren. Onder een colbert, vestje of blouse, maar natuurlijk ook gewoon uitda gend zonder iets eroverheen. De modestoffen bestaan dit seizoen uit multifunctionele viscose, natuurlijk linnen, inimale chique in voorjaars- en zomermode Q0-9>l6m öhjsw meestvh 99W 9T.9b,i zijde- en satijnachtige materialen en veel, heel veel transparante stretch. Al met al zorgt het voor het beeld van dit seizoen: weergaloos zacht, soepel, luchtig en chi que. Ook wat betreft de kleuren is het minima le chique wat de klok slaat. Krijt, kiezel, grijs, zwart en wit in veelal effen dessins klinkt in eerste instantie misschien zelfs wat té minimaal, maar dat blijkt al snel een flinke vergissing. Zoveel prachtige nuances in grijstinten kunnen onmogelijk gaan vervelen! En voor wie toch nog bang is dat het saai wordt: als er kleur gebruikt wordt in de mode van nu, dan kan niemand daar omheen. Van nog enigszins gematigd lichtgeel en erwtjesgroen gaat het tot zeer uitgesproken hardroze, rood en kobaltblauw. Chocoladebruin, weliswaar in combinatie met neutraal wit, behoort hoe dan ook tot de nieuwe trends. De klassieke combinatie marineblauw-wit zal wel nooit verdwijnen. Het romantische bloemendessin is terug, maar ook in de expirimentele, nieuwe materialen zitten dikwijls bijzondere prints die zorgen voor een apart accent. De strakke lijn van de bovenkleding van nu leidt er bijna automatisch toe dat de lingerie zo min mogelijk zichtbaar moet zijn en dus zo glad mogelijk. Dé lingeriekleur bij uitstek is deze zomer geel, naast lichte tinten als pistache, lime en ijsblauw. Zelfs de huidkleur beleeft momenteel een come-back. Maar ook klassiekers als zwart en wit zijn niet weg te denken. Voor optimaal draagcomfort en een per fecte pasvorm zijn er tegenwoordig de microvezels en mengsels van katoen en lycra. Net als de bovenkleding is de lingerie voornamelijk effen, op een enkel zomers ruitje of bloemenprintje na. Wel zijn er dikwijls subtiel structuurtjes ingeweven. Kant is nog steeds de belangrijkste ver siering. De romantische bloem blijft, maar ook strakkere kantmotieven zijn actueel. Om het allemaal zo glad mogelijk te hou den, zit in de slips hooguit een klein kant inzetje en zijn de inmiddels ingeburgerde strings nu het meest praktisch. Bij een verleidelijke blik hoort natuurlijk een trendy zonnebril. Die zijn deze zomer veelal gemaakt van kunststof. Licht, com fortabel en praktisch. De damesbrillen hebben een beetje een glamourous uitstra ling, met brede veren. Tegelijkertijd zijn ze, door de vaak effen of licht geprinte monturen, simpel en bijzonder elegant. Voor de heren zijn er brillen in een wat stoerdere uitvoering. Bij de gewone brillen doen de glasbrillen opgang. Eindeloos mooi, maar wel voor de secure drager. Steviger zijn de montu ren met ragdunne metalen randjes van titanium om het glas. De monturen blijven over het algemeen klein. Vandaag de dag is chique en elegant overdag niet meer genoeg. Ook 's nachts moet je gezien kunnen worden. Dit sei zoen krijgt de nachtmode een volwas- sener en meer vrouwelijke uitstraling. Lichte kleuren als brique, lichtgroen, mint, bleu en lavendel voeren de boventoon. De dessins bestaan vooral uit ton-sur-ton uitvoeringen. Strepen zijn wel helemaal in, maar dan niet keurig recht naast elkaar. Onregelmatig en temperamentvol is nu het devies. De pyama's delven in de zomer het onderspit tegen nachthemden en comfor tabele big shirts. Nieuw daarbij zijn de verschillende kraagverwevingen, waar door de kraag dit seizoen een belangrijk onderscheidend detail is geworden. Ook hier worden in het materiaal meer en meer katoen-viscose mengsels gebruikt, wat voor mooie glansaccenten zorgt. Transparant kaasdoek geeft de nachtmo de een luchtig en verrassend effect en een zomerse uitstraling. Natuurlijk is katoen een blijvertje en soepele jersey wordt steeds vaker gebruikt als vervanger van polyester. Waren de badpakken de afgelopen jaren toonaangevend, deze zomer mogen de buiken weer bloot. De bikini's van nu heb ben voornamelijk beugeltops, maar er zijn ook nieuwe tops voor jongere strandgan- gers en badgasten: halter-, strik- en spor tieve tanktops. Voorgevormde cups zor gen voor een glamour-look, al dan niet gecombineerd met een push-up effect. De broekjes worden minder hpog opge sneden, la zeventigerjaren, en hebben soms korte pijpjes en een strak, minus cuul rokje eroverheen. Een opvallend detail zijn de ceintuurtjes. De badpakken zijn dit seizoen sportief en functioneel, in blauw met wit, lichtblauw en in tijdloos zwart-wit. Met de rechttoe rechtaan badpakken is het wel zo'n beetje afgelopen. Elk badpak heeft wel een opvallend coupe-detail. Een prinsessen- lijn, een bijzondere cupverwerking, een subtiele deelnaad over de cups of een vrolijke draperie. Als je haar maar goed zit! Want wat voor mooie en elegante kleding je ook draagt, het kapsel gaat boven alles. Lang is het modebeeld in dameshaar wat gewoontjes geweest, met minimaal schouderlang haar, vaak los gedragen op één lengte. Die tijd is voorbij. Experimenteren mag en is ook niet meer gebonden aan leef tijd. Lang en halflang haar bepalen nog wel het beeld, maar er wordt nu van alles mee gedaan. Lang haar wordt opgesto ken met grappige accessoires als speld jes en kammetjes. Wie durft laat de pony schuin afknippen. De nieuwe basislook is een beetje pieke rig. Pieken die in de ogen hangen, pieken in het gezicht en pieken die uit knotjes steken. Het basismodel moet zich wel lenen om het op te steken of om vlecht jes van te maken, natuurlijk ook met uit stekende pieken. Het haar kleuren is inmiddels zo'n beetje een must. Niet meer in een compleet andere kleur, nee, in een kleur die slechts een paar tinten lichter of donkerder is dan het eigen haar. Een echte trend is highlights: brede stre pen in het haar in een min of meer con trasterende kleur. En bij alle kleur geldt dit seizoen: glans, glans en nog eens glans voor een gezonde uitstraling. Maar wat je ook verzint, óók bij de kap sels staat de gedachte van de jaren negentig centraal: wat je ook doet, zorg dat het past bij wie je bent en hoe je in je vel zit! Voorjaar/zomer 1998 Redactie: Vormgeying: Acquisitie: Fotografie: Mireille Spits Marian Lutgerink Jos Kraakman Nico Admiraal Drukkerij Uitkijkpost bv. Een uitgave van Drukkerij Uitkijkpost BV

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 14