Gerenommeerde acteurs brengen bizarre klucht in theater De Beun Heiloo Wereldwijd sluit actie af K Nationale Scoutingdag Jazz-Café Goed Lente voordeel B8tG Matthaus Passion in Witte Kerk i Hypotheek nodig? ZAKEN RELATIE Literair Vos Makelaardij NU 10,- KORTING mi DÉ HYPOTHEEKWINKEL FALKLAND TONEEL B Redactieacquisitie en administratiei 25 MAART 1998 51J Drukkerij uitkijk post bv NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OAASTRE KEN 63e JAARGANG NO. 13 Speelavond muziekschool Onderlinge wedstrijden GTH Preventief huisbezoek ouderen Tweedehands boekenmarkt Uw Oogmerk Opticien JOHN MOEN GOED GEZIEN gasten: Helga Ruebsamen en het Oliver King Trio Bij aankoop van een heren- en/of dames pantalon vanaf 100,- dames- herenmode Van Osmode le etage OEES HACHMANG LOODGIETERS Open Oosthonk Darttoernooi Jaarvergadering Nivon JjQ Ypedisco PRESENTEERT: 'Dubbel wraak'(deel twee) t NCYB Kinderkleding- en speelgoedbeurs Tentoonstelling Hobbyfarm De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoon maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 515 79 00 (Interholland verspreiders) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. IP verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Het is lente, en daarom zit in deze Uitkijkpost ook de speciale voorjaars- en zomereditie van de Mode Locale. Een bijlage vol met de nieuwste trends op het gebied van kleding, linge rie, badmode, schoenen, brillen en niet te vergeten kapsels. Om lekker veel inspiratie op te doen voor de nieuwe garderobe en om te zien wat voor prach tige spullen de winkels in Heiloo en omgeving dit seizoen voor u in huis hebben. Voor wie ook zijn hersens nog even flink wil laten kraken, is er de spannende voorjaars- mammoetpuzzel, waarmee leuke prijzen te verdienen zijn. HEILOO - Op vrijdag 29 maart is er in de muziekafdeling van de Muziek- en Dansschool aan Het Veld 1 een speel avond. Eigenlijk is het een zang-avond, leerlingen van docent solo-zang Kees de Bruijn zullen een optreden verzor gen. De titel van deze avond is 'Bloeiende liefde, Mozart en Cabaret'. U kunt bij dragen verwachten van het koor, leer lingen klassiek en populair, een ensem ble met klarinetgroep en een voor dracht van gedichten uit de bundel 'In liefde bloeyende' van Gerrit Komrij. De aanvang is om 19.30 uur en de toe gang is vrij. HEILOO - Op zaterdag 28 maart wor den bij gymnastiek- en turnvereniging Heiloo de jaarlijkse onderlinge wed strijden voor de jeugd gehouden. Alle kinderen, van de jongste kleuters tot en met de oudste jongens en meisjes, zul len laten zien wat zij dit afgelopen jaar hebben bijgeleerd. De locatie is de gymzaal aan de Buren- weg. Uiteraard is iedereen van harte welkom om de verrichtingen van de turners te aanschouwen. De wedstrij den beginnen om 9.30 uur en duren tot 16.30 uur. Loeki Knol (l) en Niek Pancras in Wat te doen met twee miljoen (foto Wilberto van den Boogaard) HEILOO - Wat te doen met twee mil joen? Veel mensen zouden het ant woord best weten. Nooit meer werken, eindelijk die verre reis maken, dat droomhuis kopen... Dat er ook heel wat verwarrende situaties kunnen ontstaan als je opeens in het bezit komt van die twee miljoen wordt op woensdag 8 april vanaf 20.15 uur wel duidelijk in theater De Beun. Dan staan zeven gerenommeerde comedy acteurs op de planken in de klucht van Ray Cooney 'Wat te doen met twee miljoen?' De ingrediënten van 'Wat te doen met twee miljoen?' zijn als die van elke klucht: een eenvoudig verhaal dat naar mate de avond vordert alleen maar gecompliceerder wordt, hoofdrolspe lers die zichzelf niet meer zijn, verwar rende situaties die ogenschijnlijk niet zijn op te lossen, een opeenstapeling van misverstanden, en alles vanzelf sprekend tegen de achtergrond van een zonnig huiskamerdecor vol draai-, schuif- en klapdeuren. De bijna twee miljoen gulden die Tine en Henk Haverman plotseling en niet geheel legaal in de schoot geworpen krijgen, zorgen ervoor dat hun rustige leventje van het ene op het andere mo ment volledig op z'n kop wordt gezet. De komst van "hun vrienden Betty en Victor, het onaangekondigde bezoek van twee politie-inspecteurs, de vondst van een lijk in het Amsterdam-Rijn kanaal, de verdwijning van een broodje kaas met mosterd en de ongevraagde bemoeienissen van een maffe, ongedul dige taxichauffeur maken de chaos compleet. Wat begon als een gezellig verjaardagsfeestje eindigt in een men geling van persoonsverwisselingen. Acteurs Diana Dobbelman, Guido Jonckers, Loeki Knol, Flip Heeneman, Niek Pancras, Stan Ras en Bennie den Haan hebben inmiddels allemaal hun sporen verdiend op hun vakgebied. Met z'n zevenen staan ze ongetwijfeld garant voor een avondje onbezorgd lachen. Kaarten voor deze klucht zijn verkrijg baar bij de kassa van De Beun, geo pend van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. De entree bedraagt f 25,- (CJP en 65+ f 22,50). riilii: Ook bij de Heilooër scoutinggroepen bruist het van de activiteiten op de scoutingdag. HEILOO - Zaterdag 28 maart is het Nationale Scoutingdag. Ook de Hei looër Scoutinggroepen doen dan hun best om de Scouting te promoten. Scouting Rurik Heiloo wil laten zien dat scouting helemaal niet zo 'stoffig' is als soms wordt gedacht. Tussen 10.00 en 16.00 uur houden zij allerlei activiteiten op het plein bij 't Loo. Er is een demon statie van 'pionieren', het bouwen van objecten met houten palen en touwen. Je kan je eigen eten maken op een kampvuur en er zullen diverse spelle tjes zijn. De activiteiten zijn voor alle kinderen en jongeren uit Heiloo toegankelijk. Ook staat er een stand met folders en informatie. Belangstellenden kunnen zich hier opgeven als leiding of als jeugdlid van Scouting Rurik. Scoutinggroep Victorie houdt tussen 9.30 en 13.00 uur allerlei activiteiten bij het clubhuis op de hoek van de Kerkelaan en de Westerweg, bij het begin van het Heilooërbos. Kinderen van 5 tot en met 14 jaar kunnen daar brood bakken, kleien, proefjes doen met zendapparatuur, stempelen, mika do spelen met roeispanen, de storm baan bestormen, pepernoten bakken, een wedstrijdje tent opzetten doen, touwknopen en pannekoeken bakken. HEILOO - Afgelopen zondag sloot het Platform Heiloo Wereldwijd op stijlvol le manier haar actie voor de kleuter school in Kandana (Sri Lanka) af met een uitgebreide brunch in restaurant Klein Varnebroek. Tijdens de brunch werd het bedrag bekend gemaakt dat Heiloo Wereldwijd middels allerlei ac ties (minibraderieën, collecte, donaties en brunch) in Heiloo bij elkaar heeft weten te halen: f 10.438,15. Als klap op de vuurpijl deed wethouder Bos nog een aantal duiten in het zakje: de gemeente Heiloo zal het opgehaalde bedrag verdubbelen tot een maximum van f 8000,-. Verder heeft de gemeente de eerst HOBO-Wisseltrofee (van wethouders Ten Hoope en Bos) voor internationale samenwerking uitgereikt aan het Plat form, en wel aan Tiny de Wildt van Sa- rana, omdat zij degene is die het project van de kleuterschool in Kandana heeft aangevoerd. Er waren maar liefst 130 mensen bij de brunch aanwezig, die allen hun steentje aan de actie wilden bijdragen, want de gehele opbrengst van deze solidariteits- brunch gaat naar het goéde doel in Sri Lanka. Gelijke kansen De heer van der Krogt van het COS, centrum voor internationale samen werking, roemde de inzet van alle vrij willigers van het platform. Het nieuwe gebouw voor het kleuterschooltje in Kandana is op 4 maart officieel geo pend. Het Platform heeft de kosten van de gehele inventaris voor zijn reke ning genomen, een bedrag van f 16.000,-. Het geld dat over is (bijna f 3000,-) schuift door naar het volgende project dat Heiloo Wereldwijd gaat steunen. Dat project wordt volgende maand gekozen uit alle projecten die worden ingediend door de verschillen de platformleden. Met de kleuterschool worden vooral de allerarmsten geholpen. De salarissen zijn laag in Sri Lanka en bij arme gezin- HEILOO - De Stichting Ouderenwerk Heiloo start deze week het project 'Preventieve Huisbezoeken' voor ouderen die in 1998 de leeftijd van 75 jaar bereiken in de gemeente Heiloo. Ouderen in deze leeftijdsgroep wordt een huisbezoek aangeboden, waarbij informatie verstrekt wordt over de vele mogelijkheden van hulp- en dienstver lening. Onderwerpen die tijdens de huisbezoe ken besproken kunnen worden zijn huisvesting, hulp in huis, boodschap pendienst, vervoersvoorzieningen, vei ligheid in en om het huis, hulp bij klus jes, aanpassingen in huis, finaciële tege moetkomingen en activiteiten voor ouderen. Dit huisbezoek wordt aange boden omdat is gebleken dat weinig ouderen op de hoogte zijn van het brede scala aan mogelijkheden van aanvullende voorzieningen. Een aantal speciaal hiervoor geschoolde senior voorlichters, verbonden aan de Stichting Ouderenwerk Heiloo, zullen de huisbezoeken uitvoeren. De ouderen hebben onlangs een brief van de gemeente Heiloo ontvangen met daarin een toelichting op het pre ventief huisbezoek en de vraag of een huisbezoek op prijs gesteld wordt. De aangeschreven personen kunnen even tuele bezwaren binnen tien dagen aan de gemeente Heiloo doorgeven. Het is de bedoeling de bezoeken in het komende half jaar uit te voren, Na die periode zullen ouderen boven de 75 jaar benaderd worden voor een pre ventief huisbezoek. Voor meer infor matie over dit project kunt u contact opnemen met de Stichting Ouderenwerk Heiloo, Abraham du Boishof 2, tel. 072-5331297. Op zaterdag 28 maart houdt Oude renwerk van 10.00 tot 13.00 uur weer een tweedehands boekenmarkt in het Trefpunt. Er zijn weer veel nieuwe en bijzondere boeken binnengekomen. De opbrengst is bestemd voor door de Stichting Ouderenwerk georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Wie nog boeken en platen heeft en die kwijt wil, kan bellen met tel. 072- 5331297, dan worden ze opgehaald. T i c Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 Zondag 29 maart locatie: restaurant Klein Varnebroek aanvang: 11.00 uur entree: 10,- A aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED Ai Winkelhof't Loo Heiloo Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. nen moeten daarom zowel man als vrouw werken. Kinderen worden vaak aan hun lot overgelaten en zwerven op straat rond. Met de nieuwe school kun nen ook deze kinderen een gelijke start krijgen en gelijke kansen op het ver volgonderwijs. Daarnaast heeft de school een sociale functie en verzorgt oudercursussen, voedingsinformatie, ouderbegeleiding, enzovoort. Heiloo Wereldwijd wil elk jaar een ander project kiezen, telkens in een ander land. Rode draad blijft wel dat het steeds voor kansarme groepen zal zijn. HEILOO - Op zondag 29 maart wordt vanaf 14.00 uur het jaarlijks Open Oosthonk Darttoernooi gehouden door Wijkvereniging Plan Oost. De spelvorm is 501 en er zijn prijzen te verdienen in de winnaars- en verlie zersronde. Tevens is er een apart da- mestoernooi en zijn er prijzen voor 180 worp en hoogste finisch. Het inschrijf geld bedraagt f 7,50 en de zaal is open vanaf 13.00 uur. Het Oosthonk vindt u aan de Oostkanter 14. HEILOO - Vanavond wordt om 20.00 uur de jaarvergadering gehouden van het Nivon in het Open Huis. Naast de bespreking van de jaarverslagen op verschillende gebieden vindt ook een bestuursverkiezing plaats voor twee nieuwe leden. Verder worden de plannen voor het nieuwe seizoen besproken op de gebie den creativiteit, kunstgeschiedenis, geo logie en algemene activiteiten. Vanaf ongeveer 21.30 uur vertoont Fred Mulder dia's over het Zwitserse Berner Oberland. Eengezinswo n i ng Waardeert uw VS FALKLAND TONEEL Een komedie van Alan Ayckbourn in theater De Beun. (Zie adv. elders in dit blad). HEILOO - Op zaterdag 4 april komt in de Witte Kerk één van Bachs meest belangrijke en in ons land meest uitge voerde werken tot klinken: zijn Mat thaus Passion. Nederland is een koor rijk land en alleen al het aantal mensen dat ooit in dit aangrijpende meester werk heeft meegezongen is enorm. Maar naast hen zijn er ontelbare ande ren die elk jaar weer 'de lange zit' en een immense, koude kerkruimte graag voor lief nemen om het lijdensverhaal in deze unieke vorm te ondergaan. En dan te bedenken, dat deze muziek waarschijnlijk na Bachs overlijden nooit meer te horen zou zijn geweest als Felix Mendelssohn Bartholdy geen kans had gezien om het in 1829 tot een, weliswaar sterk verkorte, uitvoering te laten komen. De uitvoering op 4 april mag dan ook een ingekorte versie zijn, de weglatin gen zijn wel zodanig gekozen dat de lijn van het lijdensverhaal volledig intact blijft en de verwachtingen van de lief hebbers niet zullen worden beschaamd. De vocale solisten zijn Max van Eg- mond (bas- en Christuspartij), Yos- hifumi Hata (tenor, evangelist), Fre- derika Schenk (sopraan) en de coun tertenor Jan Brink (alt). Het koor dat optreedt is Vocale Cantores in Dies, het instrumentale deel wordt verzorgd door een uitgelezen groep muzikanten uit het Noord-Nederlands Orkest uit Groningen. Het geheel staat onder lei ding van Hendrik Timmerman. De uitvoering begint om 20.00 uur en naar verwachting klinkt het slotkoor om ongeveer 22.30 uur. De toegangs prijs bedraagt f 22,50. 65+, CJP en bezoekers onder de 13 jaar betalen f 20,-. Reserveren kan telefonisch via tel. 072-5334804 of 5335852. De toe gangsbewijzen kunnen tot een kwartier vóór aanvang bij de ingang van de kerk worden opgehaald, waarbij tevens een boekje wordt uitgereikt met een toe lichting op het werk en de volledige weergave van de gezongen tekst. Kennemerstraatweg 129 1850 AC Heiloo Telefoon: (072) 533 53 30 Tevens twee vestigingen in Alkmaar HEILOO - Zaterdag 28 maart is er weer Ypedisco in de Ypsalon aan de Hucht 4. Dit is de laatste van dit sei zoen, de eerstvolgende is pas weer in september. Alle kinderen van 7 tot en met 12 jaar zijn welkom. De muzikale begeleiding en lichteffec ten worden weer verzorgd door het dj- duo Kouwen Co. De Ypedisco duurt van 19.00 tot 20.30 uur. Er kan ook gebiljart en tafelvoetbal gespeeld wor den. De entree is f 1,- en ook de con sumpties kosten een piek. Voor inlich tingen kun je bellen met Josine Smit, tel. 072-5338696. i TUMMERS Accountants belastingadviseurs Rijksweg 103 1906 BG Limmen Tel. 072 - 505 70 00 Fax 072-505 37 51 E-mail: tummers.limmen@accountnet.nl HEILOO - Dinsdag 31 maart spreekt ds. Firet uit Alkmaar bij de Neder landse Christen Vrouwenbond over het onderwerp Ikonen en de beleving daar bij. Gasten zijn welkom. De lezing be gint om 20.00 uur in de grote zaal van de Gereformeerde kerk aan de Noor dergeeststraat 9. HEILOO -Op zaterdag 25 april houdt de Stichting Wao/Aaw/Ug Belangen een kinderkleding- en speelgoedbeurs. De beurs begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur, aan de Bergeonstraat 22. De toegang is gratis, tafels zijn te huur vanaf f 5,-. Inschrijven kan tot en met 18 april. Voor meer informatie kunt u bellen tussen 18.00 en 19.00 uur met 072-5331840 of 5336939. HEILOO - Gedurende tien weken hebben de kinderen van de tekencur sus van de Hobbyfarm hard gewerkt aan hun expositie. De tekeningen wor den tentoongesteld op vrijdag 27 maart van 15.30 tot 18.30 uur in de Hobby farm in de Hofdijk in Mariënstein. Iedereen die wil komen kijken is van harte welkom. U kunt zich ter plaatse ook opgeven voor de volgende cursus. Nadere informatie op tel. 072-5337606. Een aantal jaar geleden werd in de Witte Kerk nog de Johannes Passion uitgevoerd. Nu voor het eerst de Matthaus Passion. Kennemerstraatweg 125 HEILOO tel. 072 5320322 V'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 1