Kopij Uitkijkpost Aan tuin en groen is altijd wat te doen Mammoetpuzzel met spreekwoorden Adressen Limmen Agenda Limmen Groene paasshow Verkiezingskoorts op het PCC Paasbest op de foto jet ttc lïocnnoui Dojo 't Loo in de prijzen Ouderenconciërge Heiloo UITKIJKPOST - 25 MAART PAGINA 23 Gemeentehuis Limmen Tot en met 31 maart foto-expositie Reigersdaal van Niek Schouten en Mare Pol. Te zien op werkdagen. Galerie Amber Tot en met 18 april expositie van zetels en groei-vormen van Jeroen Mulder en Mary de Vries. Galerie aan de Dussel- dorperweg 18 geopend donderdag tot en met zaterdag en op 5 april van 14.00 tot 17.00 uur. Bibliotheek Akersloot Tot en met april expositie van tekenin gen van Joyce Wolvers en drie-dimen sionale kaarten en schilderijtjes van Bianca Valk. Beeldentuin Akermare Beelden en schilderijen van diverse kunstenaars. Op vrijdag en zaterdag tussen 11.00 en 17.00 uur en op af spraak (0251-312598). Uiterdijk 2, Akersloot. Stichting Doorstroom Elke eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands-spul len aan de Koningsweg 36 te Akersloot, open van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. Galerie Nu Tot en met 28 maart expositie van schil derijen van Ineke en Watze Watzema, bronzen beelden van Sjoukje Ultzen en schilderijen van Dick van Belle. Geopend van donderdag tot en met zondag tussen 13.00 en 17.00 uur, op donderdag tot 21.00 uur. Adres: N. vd Veenstraat 48 in Castricum. In Limmen kan kopij voor de Uitkijkpost getypt en voorzien van naam en telefoon nummer van de afzender (tijdens kantoor uren) ingeleverd worden bij N. Admiraal, Bloemenhof 5. De kopij dient uiterlijk maandag om 12.00 uur aldaar bezorgd te zijn. Tot 16.30 uur kan men met kopij vervolgens nog terecht bij het kantoor van Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 in Heiloo. HEILOO - Op zaterdag 4 april houdt Intratuin een paasdemonstratie. U kunt dan allerlei leuke tips krijgen om uw huis, tuin, of balkon in paassfeer te brengen. Verder is op zaterdag 18 april bij Intratuin van 9.30 tot 16.00 uur een professionele voorlichter aanwezig om voorlichting over het gazon aan de klanten te geven. Een gazon is voor veel mensen een ideale vloerbedekking, maar het heeft -t ALKMAAR - Op maandag 6 april wordt van 13.00 tot 16.00 uur in het Petrus Canisius College aan de Ble- kerskade 11 te Alkmaar een politieke forumdiscussie gehouden. Deze mid dag, waarop tevens de uitslag van scha duwverkiezingen die op school worden gehouden zal plaatsvinden, wordt geor ganiseerd in het kader van de landelij ke Tweede Kamerverkiezingen op 6 mei. De leerlingen uit de bovenbouw van VWO en HAVO worden in de lessen geschiedenis en maatschappijleer op de forumdiscussie voorbereid. Zij kiezen de onderwerpen en stellen de discussie vragen samen. Een aantal leerlingen heeft de leeftijdsgrens van 18 jaar bereikt en mag dus op 6 mei zijn stem uitbrengen. Achter de forumtafel zullen diverse Tweede-Kamerleden plaatsnemen, zo als Henk van Hoof (VVD), Jan van Zijl (PvdA), C. Cörüz (CDA), Femke Halsema (GroenLinks) en Harry van Bommel van de SP. De discussie staat onder voorzitterschap van Liekie Braam, bekend radiomedewerkster, en zal in de zaal eveneens op video kun nen worden gevolgd. Ook stelt het PCC de politieke partijen in de gelegenheid zich met een stand te promoten. De uitslag van de schaduwverkiezin gen, die voor aanvang van de forumdis cussie worden gehouden, wordt in de loop van de middag bekend gemaakt. Of leerlingen na afloop van deze mid dag hun stem nog op dezelfde partij uit zullen brengen bij de landelijke verkie zingen, blijft in elk geval een groot geheim. De organisatoren hopen met dit politiek evenement te bereiken dat de jongeren hun stemrecht zullen gebruiken. wel specifiek onderhoud nodig. Daar om is er nu een stappenplan gemaakt om het gras te onderhouden en de oor zaken van mosvorming op een natuur lijk manier weg te nemen. De folder hierover kunt u bij Intratuin ophalen. Ook wordt tijdens de demonstratie stap-voor-stap getoond hoe u het stap penplan uitvoert. U vindt Intratuin aan de Vennewatersweg 15. Voorjaar en familie-feestelijkheden zijn voor meer dan de helft van de 6,51 miljoen actieve camera-bezitters een goede reden om de camera ter hand te nemen, zo leert recent Nipo onderzoek. Dit jaargetijde zorgt immers samen met de paasdagen voor fotogenieke situ aties. Nog mooiere paasfoto's maakt u met de volgende tips. Wie foto's wil maken van het eieren zoeken, kan bij de voorbereidingen al maatregelen treffen die nog mooiere foto's garanderen. Allereerst verstopt u de eieren op plaatsen die u goed kunt fotograferen. Vervolgens vult u de ca mera met een extra lichtgevoelige film (ISO400), zodat ook snel bewegende kinderen haarscherp op de foto komen. Laat de zon het afweten tijdens het eieren zoeken, schakel dan bovendien de flits in en fotografeer uw fotomodel len binnen het bereik van de flits (3 tot 6 meter). Veel mensen halen voor de paasdagen Forsythia-takken in huis en kinderen vinden het heel leuk om zulke takken te versieren met paasfiguren. Natuur lijk wilt u al die details en de kinder- koppies zo groot mogelijk op de foto. Voor de meeste camera's met stan daardlens wordt een afstand van mini maal 1,5 meter aanbevolen. Dichterbij gaan kan onscherpe foto's opleveren. Heeft u een camera met zoomlens dan kunt u het best de telestand kiezen, want dat is de portretlens bij uitstek. Door de foto's op ooghoogte van de kinderen te maken, bent u bovendien verzekerd van 'sprekende' foto's, die de gelaatsuitdrukking goed weergeven. Vooral als de zon zich laat zien, zullen velen de paasdagen gebruiken voor een dagje uit. Worden we getrakteerd op een stralende zon en een strakblauwe hemel, dan is gebruik van de flitser aan te bevelen als u buiten foto's maakt van uw gezelschap. Want het felle licht levert zwarte, ongenuanceerde schadu wen op. Door te flitsen, heft u de scha duwen in de gezichten van uw fotomo dellen op. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29 a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekend en in de avonduren, uitsluitend voor spoedge vallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Maatschap voor fysiotherapie Waal, Vuurbaak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Rijksweg 47A, tel. 5053219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Mid denweg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Kruisgebouw, Middenweg 26A, dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek, Ellen van der Dussen, tel. 5052126. Zwangerschapsyoga Voor zwangerschapsyoga en babymas sage, Carien van Diepen, Hogeweg 73, tel. 5052757. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijk adres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Limmen, tel. 5052048 (bgg 0251- 533480). t Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge bouw Interkruis, Middenweg 26a, Limmen. Afspraken: 5335148. Gemeente Limmen Secretarie Zonnedauw 4,1906 HA Limmen. Tele foon 5051456. Open van 8.30 tot 12.30 uur. Bureau Burgerzaken Open van 8.30 tot 12.30 uur en op woensdag van 15.30 tot 17.30 uur. Bureau Huisvesting Open en telefonisch bereikbaar van 8.30 tot 12.30 uur. Sector Welzijn Voor bijstandsaanvragen en gehandi captenvoorzieningen kunt u terecht (na het maken van een telefonische af spraak) op maandag, woensdag en don derdag van 9.00 tot 12.30 uur. Indicatiecommissie Verzoeken om opname in een bejaar denhuis kunt u indienen bij de In dicatiecommissie Bejaardenoorden, p/a Sector Welzijn, Zonnedauw 4,1906 HA Limmen. Burgemeester en wethouders Te spreken na telefonische afspraak. Spreekuur wethouders dinsdag van 19.00 tot 20.30 uur, zij-ingang gemeen tehuis. Grof vuil Tel. 5413533. Bejaardenwelzijn Limmen Secretaris mw. E. Rodenhuis-Janssen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 5051410. Unie van Vrijwilligers Voorzitter mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00 en 19.00 uur) tel. 5051398. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastoor S.Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 5051275. Spreekuur dinsdag en donder dag van 18.00 tot 19.00 uur, woensdag van 9.30 tot 10.30 uur. Diensten: zater dag 19.00 uur; zondag 10.00 uur; dins dag en donderdag 19.00 uur. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. C 10 11 CG^^VIIUU 209 210 299 ^H300 338 ^H339 380 ^H381 383 ^H384 REGIO - De maand maart is bij uitstek geschikt voor kleine bomen in de tuin. Welke soorten bomen zijn eigenlijk geschikt voor niet al te grote tuinen? Dat is nog niet zo'n makkelijke vraag, want alle bomen beginnen klein. Na tien jaar zijn kleine bomen vaak veel te groot geworden en daarom worden steeds meer klein blijvende bomen op de markt gebracht. Zelfs voor de klein ste voortuin zijn soorten beschikbaar die onmiskenbaar het karakter van een boom hebben. Er zijn ook boompjes die geschikt zijn om in ruime bakken of potten te planten. De Catalpa bignonioides Nana is een boomsoort die eigenlijk alles heeft wat je verlangt: mooi, opvallend blad, prachtige bloempluimen met exotisch aandoende witte bloemen, geel en paars getekend en opvallende vruch ten. Lange peulen, waaraan hij zijn Engelse naam Indian Bean Tree te dan ken heeft. Nana is op hoogstam geënt en heeft een gedrongen groeiend, klein rond kroontje, met dicht opeen zittend, donkergroen blad. Heel goed toe te passen in tuinen met strakke vormen. Voor een opvallende plek is er de Nothofagus antarctica, een langzaam groeiende boom die opvalt door zijn grillig gevormde stam. In tien jaar wordt hij niet hoger dan 3,5 meter. Uiteindelijk vormt hij een piramidale kroon. De glanzende donkergroende blaadjes zijn klein en onregelmatig eivormig, met gezaagde randen. In strenge winters moet hij wat beschermd worden, het liefst met een rietmat eromheen. Sierperen Sierperen zijn er niet zoveel. De enige verkrijgbare kleine vorm is Pyrus Salicifolia (wilgbladig) Pendula (met hangende takken). Het is geen echte treurvorm, de slanke takken hangen niet slap naar beneden, maar groeien warrig vertakkend omlaag. Het smalle blad is mooi grijsgroen. Het boompje, dat in tien jaar niet hoger wordt dan 3 meter, is ook heel mooi als het in de vorm van een ronde of vierkante zuil wordt gesnoeid. Ongesnoeid gelaten heeft deze sierpeer juist een natuurlijk karakter. Robinia is een geslacht dat meestal ten onrechte Acacia wordt genoemd. Robinia hispida is een boompje met een kleine, brede kroon, niet hoger wordend dan 3 meter. Heel verrassend zijn de jonge takken, die met lichtrode borstelharen bezet zijn. Het lange geveerde blad is frisgroen, en in de voorzomer bloeit de boom met lange trossen van roze vlinderbloemen. Kan niet tegen harde wind, want de takken zijn nogal breekbaar - iets dat trouwens voor de meeste Robinia's geldt. Robinia pseudoacacia Myrtifolia is een meestal op stam geëntboompje met een losse, onregelmatige kroon en slanke takken. Het blad is heel fijn geveerd en lichtgroen. Ongesnoeid wordt het boompje 3,5 meter hoog, maar de kroon kan ook elk voorjaar geheel wor den teruggesnoeid, zodat de oorspron kelijke hoogte gehandhaafd blijft. De jonge takken lopen dan telkens krach tig uit. Robinia pseudoacacia Tortuosa is een boompje dat uiteindelijk 3,5 meter hoog wordt. De takken in de smalle piramidale kroon zijn licht gedraaid, wat een aardig effect geeft. Bloemtrossen Naast de bekende inheemse Lijsterbes (Sorbus aucuparia) zijn er diverse andere Sorbus-soorten, die een aantal gemeenschappelijke kenmerken bezit ten: bescheiden afmetingen, een na tuurlijk karakter, sierlijk blad dat in de herfst verkleurt, leuke bloemtrossen en prachtige bessen in schermen. Sorbus cashmiriana heeft een smalle ovale kroon met sierlijk geveerd blad en lang aanblijvende, witte bessen. Het boom pje wordt ongeveer 3 meter hoog. Veel kleiner, zo'n 1,8 meter hoog, blijft Sorbus koehneana, een vrij gedrongen groeiend boompje met geveerd blad en porselein-witte bessen in hangende trossen. Sorbus reducta, een op stam geënt dwergstruikje met een hoogte van 2,2 meter, heeft een dicht kroontje van korte, dunne takjes. De geveerde blaad jes zijn glanzend groen en hebben een opvallende herfstkleur. De bessen zijn wit met een roze zweem. Sorbus vilmorinii heeft een spreidende groeiwijze. Deze kleine boom wordt niet hoger dan 3,5 meter. Het prachtige, varenachtig geveerde blad is groen en verkleurt in de herfst naar purper. De bessen die in losse trossen hangen ver kleuren eveneens. Aanvankelijk zijn ze rozerood, later verbleken ze via lichtro ze tot wit met een roze tintje. Van de bovengenoemde soorten zijn de kleinere uitstekend in grote potten of bakken te plaatsen. Zorg dan wel voor een goede drainage - een laagje grind of gebakken kleikorrels van vier centi meter op de bodem - en een luchtige, voedzame grondsoort. Het vaak aange boden mengsel voor kuipplanten is hiervoor geschikt. Regelmatig water geven is wel noodzakelijk, want de boompjes kunnen niet met hun wortels zelf het vocht opzoeken, zoals ze doen wanneer ze in de volle grond staan. on non?. De Catalpa bognonioides Nana. HEILOO - Afgelopen zondag nam Dojo 't Loo deel aan het Ippontoernooi in Heemskerk. Er deden elf judoka's mee: Pim Schuit, Anouk en Rik Mo lenaar, Wout Wolven, Tim Zonneveld, Ivan Sindhunata, Bart en Maik Kareis, Hessel van Wieringen en Marise en Eline Ramaker. Het was een redelijk druk bezocht toer nooi, maar de ruimte was beperkt. In een tochtige gymzaal werden de vol gende eindresultaten behaald: een eer ste plaats voor Wout Wolven en voor Ivan Sindhunata, een tweede plaats voor Hessel van Wieringen en een derde plaats voor Tim Zonneveld, Bart Kareis en Marise Ramaker. Peter Hauwert, Robert Saway, Jeroen Zoon en Joris Kreb deden afgelopen zondag mee aan de Nederlandse kam pioenschappen Nunchaku. Peter Hau wert heeft twee wedstrijden gedaan, maar verloor ze allebei. Jeroen Zoon won in de wedstrijden drie keer en verl oor er twee. Robert Saway deed het iets beter dan de anderen: hij won drie wed strijden en verloor er twee. Joris Kreb verloor zijn beide wedstrijden. In de kata-style deden Jeroen, Robert en Peter alledrie mee, maar vielen niet in de prijzen. De enige prijs bij deze kampioenschappen nam Peter Hau wert mee naar Heiloo: hij werd tweede in de free style. HEILOO - Sinds kort wordt de functie van Ouderenconciërge uitgeoefend door Dennie Nijland. De functie is ondergebracht in een zogenaamde wer: kervaringsplaats, waarbij een werkzoe kende, die nog niet in het arbeidsproces was opgenomen, op praktische wijze de nodige routine op kan doen. Het instellen van een ouderenconciër ge is, in combinatie met het project 'Graag Gedaan' een vorm van dienst verlening voor ouderen. De Ouderenconciërge wil een soort 'handige buurman' zijn, op wie ouderen voor kleine klusjes een beroep kunnen doen, of die meehelpt problemen in huis op te lossen. De kosten bedragen in principe f5,-. U kunt zijn hulp inroepen bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo in het Trefpunt, of op tel. 072-5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 23