I^ÈNIS Wet milieubeheer Onkruidbestrijdings middelenplan 1998 Voltooiing bouwplan (art. 19 Wet R.O.) Geaccepteerde meldingen uitrit-voornemen Wet milieubeheer Omnibusonderzoek in Heiloo Jaarverslag 1997 Commissie voor Bezwaarschriften gereed PAGINA 4 UITKIJKPOST - 25 MAART G> HEILOO Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekenddat zij de volgende meldingen ingevolge artikel 8.40 Wet milieubeheer (algemene regels voor niet vergunningplichtige inrichtingen) hebben ontvangen: Besluit Detailhandel Sinnige groente en fruitHeerenweg 44 Ontvangstdatum: 5 januari 1998 De Rozenboog Bloemen, Heerenweg 42 Ontvangstdatum 5 januari 1998 Besluit Slagerijen Slagerij Brink, Heerenweg 44 A Ontvangstdatum: 5 januari 1998 Besluit Brood- en Banketbakkerijen Bakker J. Hemmer, Heerenweg 42 A Ontvangstdatum: 5 januari 1998 Besluit Woon- of Kantoorgebouwen Kennemervers, Heerenweg 42 t/m 44 Ontvangstdatum: 5 januari 1998 Zeeman Vastgoed, Nijverheidsweg 31-33 Ontvangstdatum: 16 maart 1998 Besluit Opslaan Propaan M.J. de Vries, Westerweg 360 Ontvangstdatum: 6 januari 1998 Besluit Gasdrukregel en meetstations Energie Noord West, Het Maalwater t.o. 9 A Ontvangstdatum: 14 januari 1998 Energie Noord West, Kennemerstraatweg 464 Ontvangstdatum: 14 januari 1998 Energie Noord West, Heerenweg 257 Ontvangstdatum: 14 januari 1998 Energie Noord West, Groot Barlaken naast nr. 2 Ontvangstdatum: 14 januari 1998 Besluit Propaan in de bouw G.P. Groot B.V., E.J. Potgieterweg Ontvangstdatum: 2 februari 1998 Besluit Horecabedrijven H.M. Wildschut, Stationsweg 84 Ontvangstdatum: 11 maart 1998 Zoals u wellicht heeft gemerkt is de gemeen te begonnen met het bestrijden van onkruid op verhardingen. In 1997 is er een maatschappelijke discussie in onze gemeente geweest over het wel of niet gebruikmaken van chemische bestrij dingsmiddelen. Bij deze discussie is "Vrouwen toetsen het leefmilieu" betrokken geweest. Er werd bekeken welke alternatieve mogelijk heden er zijn ten opzichte van chemische bestrijding. Deze alternatieve mogelijkheden zijn naast de mogelijkheid om chemische bestrijdingsmiddelen te gebruiken gezet en de voor- en nadelen zijn afgewogen. Uit de in 1997 gehouden milieu-enquête bleek dat de rjieerderheid van de&e&ngugteetfen geep v bezwaar had tegen incidenteel gebruik van chemische bestrijdingsmiddelen. Uiteindelijk is er toch gekozen voor het gebruik van chemische middelen. Deze middelen worden echter alléén gebruikt op verhardingen waar beslist geen onkruid mag groeien, zoals bijvoorbeeld in goten. Het kan dus zo zijn, dat trottoirs begroeid raken met onkruid. Zolang dit geen gevaarlijke situ aties oplevert, bijvoorbeeld gladheid en ont staan van oneffenheden, accepteert de gemeente dit. Welke middelen worden er gebruikt De chemische middelen die de gemeente gebruikt staan op de zogenaamde landelijke "groene lijst". Dit wil zeggen dat deze middelen landelijk geaccepteerd zijn om te gebruiken. De gemeente Heiloo gebruikt Glysofaat, Durion en 2.4. D Dicamba. Deze middelen worden zodanig met water verdund, dat zij geen gevaar opleveren voor de volksgezondheid. Het gebruik van de middelen is afhankelijk van de weersomstandigheden. Bij regen wordt niet gespoten. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer C. Hartland van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 62. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwver gunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid om de bouw plannen in te zien en eventueel bezwaar in te dienen De Egelshoek, ENW Kop Noord-Holland - plaatsen transformatorstation; Westerweg 225, J. Dekker - vergroten woning; Tulpencroftlaan 4, C. Mossel - vergroten woning; Tuinenhof 4, F. van de Graaf - vergroten woning; Pauwweijdt 8, A. Sewalt - veranderen woning. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan sportvereniging Dojo 't Loo voor het voltooien van de sportzaal (uitbreiden met ca. 8 m2) op het perceel Bergeonstraat 22. Ter inzage Bovengenoemd plan ligt met de daarbij beho rende stukken vanaf donderdag 26 maart 1998 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen kunt u tegen het voornemen om voor bovenvermeld plan vergunning te verle nen schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van artikel 2.1.5.3. van de algemene plaatselijke verordening 1995, dat de hieron der vermelde, positief bevonden uitrit-melding is verleend: - Van Merlenlaan 15, E. Slinkert. Ter inzage Deze melding ligt ter inzage in het gemeente huis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Procedure Degene, die de uitritvergunning heeft aange vraagd krijgt bericht van de afdeling Beheer Openbare Ruimte wanneer de uitritvergun ning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de rekening is betaald en de vergun ning is verstrekt, wordt met de uitrit begon nen. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een uitritmelding dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publica tie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Burgemeester en wethouders van Heiloo delen mee dat zij op de hieronder vermelde aanvraag voor een vergunning ingevolge arti kel 8.1. van de Wet milieubeheer (W.m) heb ben besloten vergunning te verlenen aan; - T.H.A. Dekker, Bosrank 50, 1852 XV te Heiloo, voor het oprichten en in werking hebben van een timmerwerkplaats, gelegen op het perceel Oosterzijweg 37, 1851 PC te Heiloo. Ter inzage Het besluit en de daarop betrekking hebben de stukken liggen op het gemeentehuis van Heiloo ter inzage bij de afdeling VROM, Milieu Deze stukken liggen ter inzage van donder dag 26 maart 1998 tot en met donderdag 23 april 1998. Openingstijden van het gemeentehuis zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Ook liggen de stukken ter inzage op het Politiebureau aan de Kennemerstraatweg 356, te Heiloo. De stukken liggen hier ter inzage op de vrij dagavonden van 27 maart 1998 tot en met 17 april 1998 tussen 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan er op de Afdeling VROM kosteloos een toelichting op de stukken wor den verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kostprijs worden verkregen. Het besluit is ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerpbesluit niet gewijzigd. Beroepstermijn De beroepstermijn bedraagt zes weken en begint na datum van deze kennisgeving (beroep tot en met 7 mei 1998). Het beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA te Den Haag. Tegen een besluit staat, volgens artikel 20.6 lid 2 Wet milieubeheer, beroep open bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: A. degenen, die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; B. de adviseurs, die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; C. degenen, die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; D. belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht. Het beroep schorst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen. Aan het verzoek om voorlopige voorziening en het instellen van beroep zijn kosten ver bonden: Natuurlijk persoon 200,-- verzoek voorlopige voorziening; 200,-- instellen beroep. Rechtspersoon 400,-- verzoek voorlopige voorziening; 400,-- instellen beroep. Belangstellenden kunnen de folder inzake "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" kosteloos afhalen bij het gemeentehuis. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Simavi voor de periode van 22 tot en met 28 maart a.s. - ZOA Vluchtelingenzorg voor de periode van 29 maart tot en met 4 april a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Vierhonderd inwoners van Heiloo hebben afgelopen weekend een enquêteformulier in de brievenbus ontvangen. Dit is gebeurd in het kader van het zogenaamde "omnibuson derzoek". Waarom een omnibusonderzoek? De gemeente Heiloo neemt over veel zaken beslissingen. Om de mening van de bevol king zo goed mogelijk bij deze beslissingen te betrekken, wordt ieder jaar zo 'n omnibus onderzoek gehouden. In de enquête worden vragen gesteld over verschillende onderwer pen. Ditmaal zijn het vragen over onder ande re openbare orde en veiligheid, vervoer, cul tuur, winkelen, wonen, brandweer en veilig heid in Heiloo. Hoe wordt het onderzoek gedaan Het onderzoek wordt uitgevoerd door de Stafafdeling Onderzoek en Statistiek van de gemeente Alkmaar. Vierhonderd inwoners van Heiloo van 18 jaar en ouder hebben een enquêteformulier ont vangen met de vraag mee te werken aan het omnibusonderzoek. Ongeveer een week na ontvangst van het vra genformulier starten de enquêteurs met het ophalen van de formulieren. Ongeveer twee maanden na het onderzoek worden de eerste resultaten bekendgemaakt in de Uitkijkpost. Meer informatie Voor meer informatie over het omnibusonder zoek kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichting, tel. 072 - 535 66 40. Heeft u een enquêteformulier in de brieven bus ontvangen, en u heeft problemen bij het invullen ervan, dan kunnen de enquêteurs die het formulier komen ophalen u wellicht hel pen. Ook kunt u bij onduidelijkheden van de enquête telefonisch contact opnemen met de Stafafdeling Onderzoek en Statistiek van de gemeente Alkmaar,lef. 072 - 514 21 84 Öf 072- 514 23 71. Uit het jaarverslag van de Commissie voor Bezwaarschriften 1997 blijkt, dat er in dat jaar zeventig bezwaarschriften ter advisering aan deze commissie zijn voorgelegd. Over vijftig daarvan is in 1997 advies uitge bracht, waarvan in tien gevallen is geadvi seerd de bezwaarschrift gegrond te verklaren. In zevenendertig gevallen luidde het advies de bezwaarschriften ongegrond te verklaren en in drie gevallen tot niet-ontvankelijk-verkla- ring. Op twee na zijn alle adviezen door burgemeester en wethouders overgenomen. Zeven bezwaarschriften zijn ingetrokken. Vijf bezwaarschriften zijn ter behandeling overgedragen aan de gemeente Alkmaar, omdat de percelen grond waarop deze bezwaarschriften betrekking hadden bij de grenscorrectie tussen de gemeenten Heiloo en Alkmaar per 1 januari 1998 aan het grond gebied van Alkmaar zijn toegevoegd. De ove rige bezwaarschriften uit 1997 zijn, op één nog door de gemeenteraad te behandelen bezwaarschrift na, inmiddels in januari en februari van dit jaar afgehandeld. Bij de behandeling van de bezwaarschriften zijn een aantal punten naar voren gekomen die de commissie aanleiding hebben gege ven in het jaarverslag voor de gemeentelijke organisatie een aantal aanbevelingen te doen ter verbetering van de kwaliteit van de besluit vorming en de voorbereidingen daartoe. Ter inzage Het complete jaarverslag ligt voor belangstel lenden ter inzage bij de secretaris van de Commissie voor Bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt. U vindt de heer Van der Jagt in kamer 128 van het gemeentehuis bij de afdeling Bestuurszaken. Telefonisch is hij te bereiken onder nummer 072 - 535 66 48. Voor vragen of opmerkingen over het jaarver slag of over de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens bij hem terecht. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: De Krommert 25, R.J. den Butter - vergroten woning; De Krommert 27, A.J.M.A. Schilder - vergroten woning; Obriglaan 55, J.W. Menger - plaatsen dakkapel; Heerenweg 188, A.J.W. van Opzeeland - oprichten vrijstaande garage/berging; IJpesteinerlaan 69, P.N. Bruin - plaatsen berging; Oosterzijweg 22, P.N.C. Dekker - veranderen achtergevel; Maas Geesteranusweg 13, P. Worp - vergroten woning; Nijenburgerweg (over de A9), Rijkswaterstaat directie Noord-Holland - oprichten viaduct; Baetenburg 139, G. Hardeveld-Kleuver - vergroten woning; De Waard 75, T.J. Tromp - vergroten woning; Oosterzijweg 37, T.H.A. Dekker - oprichten woning en timmermanswerk plaats. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38 Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begiayan ^..bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Nieuw bouwplan Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouw vergunning te verlenen aan de heer S. Schuurmans te Heiloo voor het uitbreiden van de woning op het perceel Butterlaan 18. Ter inzage Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 26 maart 1998 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VRÖM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrij stelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot12.30 uur Haandagavond van I8.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4