Fracties maken beleidsprogramma Jack Molton Distortion wint finale Band Battle boetje Goed S B&G Lok Tiende schoolvoetbaltoernooi gestart JU dames blouses DOCV7 Van Osmode dames- 1 e etage l.v.m Pasen uiterlijk 10 april 15.00 uur Pasen in het fei Vos Makelaardij NU 10,- KORTING ZAKELIJK GEZIEN Drukkerij uitkijk post bv 63e JAARGANG NO. 15 OMSTREKEN 8 APRIL 1998 kofUj, en acioe^ienUei inleveren Bijzondere bijstand, minimabeleid en sociale vernieuwing Milieubeleidsplan Bloemschikken voor kinderen Jeugdorkest Caecilia wint festival Fietser maakt lelijke val CDA-raadslid trekt zich terug Onderhoud Baafje Klein VarnebroeK korte mouw, maat 38/52 herenmode Winkelhort Loo Heiloo Uw vertrouwde Contactlens specialist JOHN MOEN GOED GEZIEN Dé Hypotheekwinkel, vindingrijk in Hypotheken! Dé Hy^heekwinkel reclameprocfucties CEES HACHMANG LOODGIETERS Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnèn Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 515 79 00 (Interholland verspreiders) HEILOO - De gemeenteraad boog zich maandagavond over de Nota bij zondere bijstand, minimabeleid en sociale vernieuwing. Naast een voort zetting van het bestaande beleid, is er een aantal nieuwe regels opgesteld. Het aflossingspercentage voor de leen- bijstand voor duurzame gebruiksgoe deren wordt verlaagd van 6 naar 3 pro cent. Dit is voor diegenen die drie jaar of langer een minimum inkomen heb ben. Personen die op grond van een plotse linge daling van hun inkomen aan spraak kunnen maken op huursubsidie, maar deze vanwege de regels nog niet kunnen aanvragen, kunnen ter com- penstatie een woonkostentoeslag krij gen. De woonkosten komen dan niet boven de f 330,- uit. Dit principe geldt ook voor huiseigenaren bij wie de ver houding tussen woonlasten en inkomen op dezelfde wijze verstoord raakt. Reiskosten die gemaakt worden voor een sollicitatiebezoek elders in het land worden vergoed. Ouders met kinderen tussen 12 en 18 jaar in het voortgezet onderwijs krijgen per jaar f 150,- per kind. Het kwijtscheldingspercentage op de gemeentelijke heffingen van 80 procent blijft in 1998 gehandhaafd. De partijen zijn in het beleidsprogramma voor de komende vier jaar, dat afgelopen zater dag is vastgesteld, overeengekomen dat dit opgetrokken wordt naar 99 procent. Evalyn Schoutsen-Bolten (CDA) en Arend Pleizier pleitten tevergeefs voor een eindejaarsuitkering voor de mini ma. Wethouder Roelof Bos (PvdA) moest hen teleurstellen: daar is de komende jaren nog geen geld voor. Volgens hem had er met een uitkering van veertig a vijftig gulden gestart kun nen worden, maar daar is bewust niet voor gekozen omdat dat 'een fooi' zou zijn. Hij wist Pleizier hier niet mee te overtuigen, deze vond dat wel 'een leuk bedrag'. dl TPf f-My, %>>**-< yv. 1 ■- -. !v V ,.v, i 1 f C Het gebied ten westen van Noorder- en Zuiderneg dient onaangetast te blijvenvolgens het beleidsprogramma. HEILOO - Afgelopen zaterdag is door de zes fracties het definitieve beleids programma vastgesteld. Hierin zijn de uitgangspunten geformuleerd voor het politiek beleid voor de komende raads periode. Het vaststellen van het pro gramma was tevens de basis voor de start van de college-onderhandelingen, die de£e dagen gevoerd worden. In het beleidsprogramma is gesteld dat Heiloo moet streven naar eer\ intensie vere samenwerking met buurgemeen ten. Een samenwerking die eventueel kan uitmonden in een fusie, het liefst met een of meer buurgemeenten aan de zuidkant. De strategische positie van Heiloo wordt mede versterkt door de bouw van maximaal 2500 woningen in de.Zandzoom, het gebied tussen Hei loo en Limmen. Het gebied tussen Alkmaar en Heiloo, dat in bezit is van Natuurmonumenten, en het gebied ten westen van de Noorder- en Zuiderneg, moeten onbebouwd blijven. Wat betreft plannen en ontwikkelingen belooft de gemeente zo goed mogelijk en tijdig met de inwoners te overleg gen. Ook bij de vergaderingen van de gemeenteraad en de raadscommissies moeten inwoners meer betrokken wor den. Ondergronds parkeren' Bevorderen van de veiligheid staat de komende vier jaar hoog in het vaandel, onder meer door een effectievere sur veillance, waarvoor een bedrag van maximaal f 120.000,- uitgetrokken mag worden. In het verkeersbeleid zal extra aandacht zijn voor jeugd én ouderen; het gebruik van de fiets en het open baar vervoer wordt aangemoedigd. Stationsweg en Kerkelaan moeten ver der ontlast worden door het gebruik van de Vennewatersweg verder te be vorderen. Ook sluipverkeer door HEILOO - Maandagavond is door de gemeenteraad het milieubeleidsplan aangenomen. Naast het uitvoeren van het bestaande beleid, zijn er verschil lende nieuwe actiepunten in dit plan opgenomen. Dat zijn onder meer het instellen van een klachtentelefoon, en registratiesysteem; het opstellen van een bodemkwaliteitskaart; het invoe ren van tariefdifferentiatie bij afvalin zameling ('de vervuiler betaalt'); een behecrplan voor monumentale bomen; een beleidsplan voor duurzaam bou wen en het opstellen van een verkeers- milicukaart. De inwoners van Heiloo hebben de afgelopen maanden de gelegenheid gekregen mee te praten over dit plan, door middel van een milieu-enquête en twee discussieavonden. Over deze inspraak waren alle raadsfracties zeer te spreken. Veel lof was er voor scheidend wethou der Tom ten Hoope (Heiloo 2000). Arend Pleizier (GroenLinks) vroeg aandacht voor de geluidsoverlast van het treinverkeer. Hij kreeg bijval van Bram Swart (D66), die zich afvroeg of er normen worden overschreden. Ten Hoope beaamde dat de geluidsoverlast een probleem is, maar dacht dat er wel aan landelijke normen werd voldaan. Om daar wat aan te doen als kleine gemeente leek hem een 'hele klus'. Ook is er behoefte aan een meetpunt voor vliegtuiglawaai, ergens tussen Alkmaar en Heiloo. Dit wordt volgens Ten Hoope door het Rijk betaald. Ypestein moet ontmoedigd worden, zo vinden de fracties. Ook worden de mogelijkheden van ondergronds parke ren onderzocht. De gemeente wil het Stationscentrum en winkelcentrum 't Hoekstuk verder opwaarderen en denkt daarbij aan een combinatie van wonen en winkelen. Ook zijn de fracties tot de conclusie gekomen dat het behoud van de grote, culturele voorzieningen (bibliotheek, muziekschool en de Beun) noodzake lijk is. Er wordt gedacht over het toe passen van meerjaren budgetsubsidies. Ook zal er een ruimhartig minimabe leid gevoerd worden. De kwijtschelding van de gemeentelijke heffingen zal in fases verhoogd worden naar 99 pro cent. Het milieu krijgt de komende vier jaar weer ruim aandacht, in de vorm van duurzame ontwikkeling en het voorko men, beperken en terugdringen van vervuiling. Het gebruik van chemische bestrijdingsmiddelen wordt gefaseerd beëindigd. Er wordt meegewerkt aan een meetpunt voor vliegtuiglawaai tus sen Alkmaar, Heiloo en Bergen. De gemeente wil de vervuiler laten betalen door invoering van het diftar-tarief. Wethouder Roelof Bos (PvdA) oogstte lof met zijn nota. HEILOO - Kinderen tot en met twaalf jaar kunnen met Groei Bloei een bloemstukje maken voor Moederdag. Dit kan op vrijdag 8 mei tussen 14.00 en 15.00 uur; op zaterdag 9 mei van 10.00 tot 11.00 uur en van 11.30 tot 12.30 uur in de Ypsalon. Zelf moeten de kinderen een (aardappel)mesje en een doos om het bloemstiikje in te vervoeren mee nemen, de rest staat klaar. De kosten zijn f 2,50. Leden van de wijkvereniging Ypestein betalen f 1,- per kind. Uiteraard kunnen alle kinderen uit Heiloo meedoen. Aanmelden kan bij mevrouw Kempers, tel. 072-5337747. HEILOO - Afgelopen zaterdag werd in Buk Buk de finale gehouden van de Big Buk Buk Band Battle. Uit de twee voorrondes die afgelopen maanden werden gehouden op het Buk-podium waren zes beginnende bands uit de regio gekomen, die nu het muzikale gevecht aangingen. Door de jury van Noord-Hollands Glorie werd als glorieuze winnaar de band Jack Molton Distortion uit Alk maar bekroond. Het optreden van Club Ten werd beloond met een tweede plaats, Martelpap veroverde de derde plek in het gezelschap. Slechts een handjevol publiek was er naar de Buk getogen om getuige te kunnen zijn van het enthousiasme van de nog jonge bands. De klanken van de deelnemende groepen Feathers, QFu- sion, Martelpap, Jack Molton Distor tion, Hunt for Noise en Club Ten waren over het algemeen ronduit stevig te noemen. Jack Molton Distortion gaat, samen met de winnaars van elf andere poppo dia in Noord-Holland, door naar de grote finale die op 10 mei wordt gehou den in het Patronaat in Haarlem. In de zomermaanden volgt dan nog een optreden van de allerbesten in de Amsterdamse Melkweg en Paradiso. HEILOO - Het jeugdorkest van Hei- looër Harmonie-orkest Caecilia onder leiding van Wim Klaver is afgelopen weekend winnaar geworden van de veertiende editie van het leerlingenor- kestenfestival in de Muziek- en Dans school. Aan deze krachtmeting deden deze keer negentien orkesten mee. Wet houder Roelof Bos reikte de prijzen uit. Deze bestonden naast de wisselbe ker, uit diverse aanmoedigingsprijzen. Het certificaat voor de meest creatieve presentatie ging naar De Herleving uit Zwaag onder leiding van dirigente Marieke Schipper. Het jeugdorkest van Caecilia kreeg veel waardering voor de manier waar op zij het 'Largo' van de New World Symphony van Antonin Dvorak speel de. Het juryrapport vermeldde dat het mooi van stemming was met fraaie dynamiek. De jury complimenteerde Klaver voor zijn werk aan de opbouw van de muzikaliteit vpn dit orkest. Verder was er een goede samenwer king tussen zang en orkest in het stuk Colours of the Wind uit Pocahontas. Jane de Haan, zangeres bij de Schoorl- se Big Band, werd prima begeleid door het jeugdorkest. Ook kreeg Caecilia een pluim voor de leuke animatie op een projectiescherm tijdens het spelen. Het harmonie-orkest kan terugkijken op een geslaagd concert. HEILO.O - Afgelopen vrijdag kwam omstreeks 16.00 uur een 54-jarige fiet ser onfortuinlijk ten val op de Nijen- burgerweg. De man raakt hierbij zoda nig gewon'd dat hij moest worden opge nomen in het MCA in Alkmaar. De fietser moest in de eerste bocht vanaf de Kennemerstraatweg uitwijken voor een tegemoetkomende bestelbus, die op zijn beurt uitweek om gepar keerde auto's te ontwijken. De fietser werd daarbij geraakt door de linkerbui- tenspeigel van de bus. De bestelbus is er na het incident van door gegaan. Het gaat om een vuilwitte of lichtgrijze bestelbus met een vier kant model, met de linkerbuitenspiegel zowel aan boven- als onderkant beves tigd. Eventuele getuigen kunnen bellen met de politie in Heiloo, tel. 072- 5337676. HEILOO - Het kandidaat-raadslid voor het CDA Héro Veger heeft vorige week bedankt voor een plaats in de gemeenteraad. Als vervanger heeft het CDA Anne-Marie Worm-de Moei naar voren geschoven. Zij stond vijfde op de kandidatenlijst en kreeg een flink aan tal voorkeursstemmen (123) bij de gemeenteraadsverkiezingen op 4 maart. Als reden voor het terugtrekken van Hero Veger noemt het CDA het niet beschikbaar zijn voor een volledig wet houderschap van de overige fractiele den. Anne-Marie Worm is hiervoor wel beschikbaar. Bij het ter perse gaan van deze Uitkijk post was er nog niets bekend over de samenstelling van het nieuwe college. De onderhandelingen zijn nog in volle gang, maar zullen niet al te lang meer duren. Volgende week dinsdag wordt de nieuwe gemeenteraad geïnstalleerd en uit haar midden worden de nieuwe wethouders gekozen. HEILOO - Er is f 50.000,- nodig om zwembad Het Baafje op te knappen. De betonranden rond het instructiebad moeten worden vernieuwd en vastge zet. Tevens moeten er twee trappen worden bijgeplaatst om vanaf de kleed- kamerzijde het bad in te kunnen. Een andere mogelijkheid is om deze kant van het bad in zijn geheel te vervangen door een grote betontrap over de gehe le breedte. Verder wordt er gedacht over de aanleg van een kleine glijbaan in het ondiepe bad en is het speeltoestel naast het peu- terbad aan vernieuwing toe. De warme douches, die vooral bedoeld zijn voor senioren, worden veelvuldig door ande ren gebruikt, waardoor de ga'srekening de pan uit stijgt. De installatie zal wor den aangepast met drukknoppen en nieuwe leidingen. Stolpboerderij Rijtjeshuis Waardeert uw... ezinswoning i m snKp Kennemerstraatweg 129 1850 AC Heiloo Telefoon: (072) 533 53 30 Tevens twee vestigingen in Alkmaar Langs deze weg willen wij een ieder bedanken voor de geloonde belangstelling t.g.v. de opening en de open dag van ons vernieuwde restaurant. Het was geweldig.' Pie ter en Gerda Ranzijn Eerste paasdag zijn wij a la carle geopend. Reserveren is gewenst, tel.333/612 Zaterdag 11 april locatie: het Gemccntcbosjc leuk voor de kinderen en de dieren open van 10.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 15.00 uur aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 Kennemerstraatweg 125 1851 BC Heiloo tel. 072 5320322 TUMMERS Accountants belastingadviseurs Rijksweg 103 1906 BG Limmen Tel. 072 - 505 70 00 Fax 072-505 37 51 E-mail: -Ér- tummers.limmen@accountnet.nl AUTOBELETTERING RECLAMEBORDEN OOSTERZIJWEG 122 - TEL.072-5337143 Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holieweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. f Het jongensteam van de Willibrordschool moet dit jaar de titel verdedigen, (foto Kitty Hoogland HEILOO - Afgelopen vrijdag startte op de velden van HSV het jaarlijkse VSB schoolvoetbaltoernooi van de plaatselijke basisscholen. De Willibrord (jongens) en de Zuidwester (meisjes) zijn de titelverdedigers. De Willibrord startte uitstekend met klinkende over winningen op de Freinet en de Rad boud. Maar ook het verrassende team van de Benedictus deed dat. In het onderling duel van beide teams was de Benedictus de verdiende winnaar. Beide teams plaatsten zich duidelijk voor de finaleronde. In de andere poules liet de Spring- schans duidelijk zien dat de finaleplaat-, sen van de laatste jaren geen verrassing waren. Via duidelijke overwinningen op de Meander, Paulus en het B team van de Zuidwester plaatste dit team zich voor de finaleronde. Ook de Meander deed dat. Uit de laatste poule moesten de laatste twee finalisten komen. Uiteindelijk bleken de Duif en de Zuidwester te sterk van het jonge B team van de Springschans en het A team van de Freinet. Op 17 april zullen deze teams onderling moeten uitmaken wie kampioen van Heiloo zal worden. Waarbij de teams van Springschans, Benedictus, Zuid wester A favoriet lijken, maar mis schien denken de Willibrord en de Duif daar anders over en is de Meander de outsider. Meisjes-teams Bij de meisjes bleken de teams van de Zuidwester sterk. Zowel de Zuidwester A als het B feam plaatsten zich gemak kelijk voor de finalepoule. Daarin krij gen ze gezelschap van Radboud, die ongeslagen bleef in hun poule. Verras send was de uitschakeling van het team van de Willibrord A meisjes. Verder plaatsten zich voor de finaleronde bei de jonge teams van de Springschans en het B team van de Willibrord. Favoriet voor de titel is het team van de Zuid wester A met als outsider misschien de Radboud. De overige teams spelen op 17 april verder in de eerste divisie. De wedstrijden worden gespeeld op de velden van HSV en beginnen op 17 april om 16.30 uur. De finales worden verwacht rond 20.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 1