I I Het Woonzorgloket en het Regiobureau Zorgindicatie 072 - 535 68 88 Gewijzigde openings tijden gemeentehuis Tijdelijke afsluiting spoorwegovergang Kerkelaan/Belieslaan en Zevenhuizerlaan/Westerweg Telefoonnummer meldingen grofhuisafval Hoog en Laag 66 Pasen in het Beestenboetje Tussentijdse sluiting gemeentehuis en gemeentelijke onderkomens Tijdelijke afsluiting Ypesteinerlaan-zuid voor autoverkeer richting oost Let op! Verleende uitwegvergunning Afscheid wethouder en raadsleden UITKIJKPOST-8 APRIL (3 HEILOO Vanaf 1 april 1998 hebben de elf gemeenten in het Samenwerkings Verband Noord- Kennemerland (SNK) samen het Regiobureau Zorgindicaties opgericht. Dit bureau verzorgt de indicaties voor thuiszorg, verzorgingshuis en verpleeghuis. Als gevolg hiervan worden de plaatselijke indicatiecommissies opgeheven. Woonzorgloket van de gemeente Heiloo De start van het Regiobureau heeft geen gevolgen voor de inwoners van Heiloo. Het Woonzorgloket in het gemeentehuis van Heiloo blijft het aanspreekpunt voor voorzie ningen op het gebied van wonen, welzijn en zorg en voor het aanvragen van indicaties voor thuiszorg, verzorgingshuis of verpleeg huis. De medewerkers van het Heilooër Woonzorgloket kunnen u allereerst informatie geven over de woon- en zorgvoorzieningen. In het loket zijn de aanvraagformulieren voor indicaties te krijgen. Onze medewerkers kunnen u helpen bij het invullen van de formulieren en verzorgen de verzending van de aanvragen naar het Regiobureau. Eenvoudige aanvragen worden direct afge handeld en soms is het noodzakelijk dat er tij dens een huisbezoek bij de aanvrager thuis wordt gekeken welke woon- en zorgvoorzie ningen het beste bij de cliënt passen. Natuurlijk kunt u bij het Woonzorgloket van de gemeente Heiloo ook informatie vragen op het gebied van wonen, welzijn en zorg. Ook voor vragen op het gebied van voorzieningen in het kader van de Wet Voorzieningen Gehandicapten kunt u bij het Woonzorgloket terecht. Wonen Bijvoorbeeld een traplift, douchezitje, aange past toilet, verhuizing naar een seniorenwo ning of indicatie voor een "koppelwoning". Welzijn Bijvoorbeeld voor dagverzorging, alarme ringssysteem, warme maaltijdvoorziening, ver voersvoorzieningen en invalideparkeerkaart. Zorg Bijvoorbeeld voor Thuiszorg (verpleegkundige en/of huishoudelijke hulp), Zorgcentrum Overkerck of De Loet, Amberhof of verpleeghuis. Openingstijden Woonzorgloket Het Woonzorgloket is van maandag tot en met vrijdag geopend tussen 08.00 en 12.30 uur. Telefonisch is het Woonzorgloket bereikbaar tussen 08.00 en 16.30 uur op nummer 072 - 535 67 03. Voor spoedgevallen na 16.30 uur en in het weekend kunt u bellen met nummer 072 - 567 00 50. In verband met Goede Vrijdag en Pasen zijn het gemeentehuis en de gemeentelij ke onderkomens op vrijdag 10 april en maandag 13 april a.s. gesloten. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is op zaterdag 11 april a.s. wel geopend. Eerstvolgende avondopenstelling De eerstvolgende avondopenstelling is op maandag 20 april 1998 van 18.00 tot 20.00 uur. De Nederlandse Spoorwegen gaat binnenkort in de nachtelijke uren onderhoudswerkzaam heden verrichten aan een tweetal spoorwegovergangen in Heiloo. In de nacht van maandag 20 april op dinsdag 21 april a.s. wordt er gewerkt aan de spoor wegovergang aan de Kerkelaan/Belieslaan. Een nacht later is de spoorwegovergang aan de Zevenhuizerlaan/Westerweg aan de beurt. Tijdens de werkzaamheden zal de betreffende spoorwegovergang afgesloten zijn tussen 00.00 en 06.00 uur. De werkzaamheden worden verricht door Volker Stevin Rail Traffic Services BV. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer M. Prins van Volker Stevin Rail Traffic Services BV., tel 072 - 519 85 95 of met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau van de gemeente Heiloo, tel. 072 - 535 67 63. Vorig jaar heeft de gemeente een nieuwe telefooncentrale gekregen. Daardoor zijn destijds alle telefoonnummers gewijzigd. Ook het telefoonnummer voor grofhuisaf- valmeldingen is veranderd. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maan dag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur.3 Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid om de bouw plannen in te zien en eventueel bezwaar in te dienen Hoogeweg 14, E.l. v.d. Meer - plaatsen dakopbouw; Binnenhof 20, N.J.M. Hoebe - vergroten woning; Rechte Hondbosschelaan 7, P. Bruin - vergroten woning; Butterlaan 16, M.L. Oosterveld - vergroten woning; Obriglaan 7, H.P.J. Ekkes - plaatsen dakkapel; De Blinkenlaan 14a, E.M. v.d. Velden - vergroten woning; Kennemerstraatweg 277, G.P. de Bont - plaatsen carport; Rechte Hondsbosschelaan 11, R.H. Tervoort - vergroten woning. Woningstichting Heiloo TE HUUR voor inwoners van Heiloo met koppel-indicatie Op zaterdag 11 april a.s. is het Beestenboetje weer geopend. Deze dag staat in het teken van Pasen en de lente. De Paashaas huppelt in levende lijve rond in het Beestenboetje. Tussen 10.00 en 12.00 uur en tussen 13.00 en 15.00 uur zijn alle kinderen van harte wel kom om met allerlei dieren te komen knuffelen, de jonge kuikentjes te zien, en om alles te weten te komen over hoe je de dieren moet verzorgen, eten moet geven en hoe de dieren leven. Alles wat dë kinderen willen weten kunnen ze aan de vrijwilligers en de beheerder vragen. Ook kunnen de kinderen eieren beschilderen. Het Beestenboetje is vanaf 11 april ook weer iedere woensdagmiddag open van 13.00 tot 16.00 uur en iedere eerste zaterdag van de maand van 10.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 15.00 uur. Voor meer informatie kunt u bellen met de heer G. Pirovano van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 07. Vrijwilligers zijn hard nodig! Om dit jaar weer veel bezoekers te ontvangen zijn er vrijwilligers nodig. Mensen die het leuk vinden om met dieren en kinderen om te gaan en die tijdens de openingsuren van het Beestenboetje tijd vrij hebben. Of mensen die op een andere dag tijd hebben voor allerlei andere klussen. Voor informatie kunt u bellen met de heer G. Pirovano van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 07. fllj erleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Nationaal Fonds Sport Gehandicapten voor de periode van 12 april tot en met 18 april a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Op donderdag 16 april 1998 zijn het gemeentehuis en de gemeentelijke onderkomens tussen 12.15 en 14.00 uur gesloten vanwege een personeelsbijeen komst in verband met het afscheid van wethouder A.J.M. ten Hoope. Na 14.00 uur zijn het gemeentehuis en de onderkomens weer telefonisch te bereiken. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichting, tel. 072 - 535 66 41. Binnenkort starten de werkzaamheden langs de Ypesteinerlaan tussen de rotonde aan de Kennemerstraatweg en de Oostersingel. Vanwege deze werkzaamheden is het nood zakelijk de meest zuidelijke rijbaan voor het autoverkeer af te sluiten. Dit betekent, dat (vracht)autoverkeer richting de bedrijventerreinen De Oosterzij en De Oude Werf en de woonwijk Ypestein deze niet kan bereiken vanaf de rotonde. Dit verkeer wordt omgeleid via de Kennemerstraatweg- noord. Duur van de werkzaamheden De werkzaamheden worden verricht in week 15 tot en met 17 en starten donderdag 9 april. Verwachting is dat de werkzaamheden op 23 april 1998 gereed zijn. Tijdens de weekenden is de Ypesteinerlaan-zuid wel in beide richtin gen te berijden. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. Gerritsen van de het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 65. Wijziging datum leging rolemmers Goede Vrijdag De groene GFT-rolemmers die normaliter op vrijdag 10 april a.s. (Goede Vrijdag) zouden worden geleegd, worden nu op donderdag 9 april a.s. geleegd. De zogenaamde 1.100 liter containers worden wel geleegd op vrijdag 10 april 1998. Tweede Paasdag De grijze rolemmers die normaliter op maandag 13 april a.s. (Tweede Paasdag) zouden worden geleegd, worden nu op dinsdag 14 april a.s. geleegd. Grofhuisafval Zowel op vrijdag 10 april als op maandag 13 april wordt géén grofhuisafval opge haald. Takken worden wel opgehaald. Belangrijk U wordt verzocht uw rolemmer om 07.30 uur buiten te zetten en tot na 16.00 uur te laten staan. Het legen van de rolemmers kan op donderdag 9 april en op dinsdag 14 april namelijk tot later dan 16.00 uur gebeuren. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68, Het college van burgemeester en wethouders heeft de volgende uitwegvergunningen ver leend: - het maken van een uitweg op de open bare weg op het perceel Heerenweg 168; Ter inzage De uitwegvergunningen liggen met bijbeho rende stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Procedure Degene, die de uitwegvergunning heeft aan gevraagd krijgt bericht van de afdeling Beheer Openbare Ruimte wanneer deze ver gunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de kosten zijn voldaan en de ver gunning is verstrekt verzorgt deze afdeling het maken van de uitweg. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de bovengenoemde uitwegver gunningen, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: IJpesteinerlaan 89, W. v.d. Stouwe - plaatsen berging; Oosterzijweg 60, A.S.M. Borst - plaatsen berging; De Moestuin 4, R. Silfhout - vergroten woning (dakopbouw); Bosrank 11G. de Nekker - plaatsen dakkapel; Bosrank 11a, R.J. Zoeter - plaatsen dakkapel; Kennemerstraatweg 63, P. v.d. Borden - veranderen en vergroten woning; Westerweg 181, G.W. Bak - plaatsen berging. Ter inzage De bouwvergunningen/meldingen liggen met bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Donderdag 16 april a.s. wordt afscheid geno men van wethouder A.J.M. ten Hoope (Heiloo 2000) en de volgende raadsleden: - mevrouw J.M. Cahn-Vogel (WD); - mevrouw A.M. Geerling-Hofstee (WD); - mevrouw M.B. van Gelder-Kop (Heiloo 2000); - mevrouw M.E.A. Winnips (Heiloo 2000); - de heer A.R. Swart (D66). De heer Swart en mevrouw Winnips zijn 4 jaar raadslid geweest, mevrouw Geerling-Hofstee 8 jaar. Mevrouw Cahn-Vogel en mevrouw Van Gelder-Kop hebben respectievelijk 15 en 20 jaar deel uitgemaakt van de raad. De heer Ten Hoope was het langst raadslid, te weten 32 jaar. Ter gelegenheid van dit afscheid wordt een buitengewone raadsvergadering gehouden. Die vergadering vindt plaats op donderdag 16 april a.s. om 14.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Gelet op het beperkt aantal beschikbare plaatsen is de raadsvergadering helaas alleen op uitnodiging bij te wonen. Receptie Aansluitend aan de raadsvergadering vindt een receptie plaats in de Witte Kerk. Van 17.00 tot 18.30 bestaat de mogelijkheid om afscheid te nemen van de heer Ten Hoope, die sinds 1994 wethouder van milieu, groen, wegen verkeer en stedenband was. Ook kunt u dan afscheid nemen van de genoemde raadsleden, ledereen is van harte uitgenodigd om bij deze receptie aanwezig te zijn. Raadhuisplein I Pb. I 1850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur haandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666 Informatierubriek kenmerken: huistype koppel-woning verdieping 2e aantal kamers 2 (inclusief woonkamer) opp.woonkamer 25 m2 huurprijs per mnd: 750,50 servicekosten 39,50 eigenaar Woningstichting Heiloo huuringangsdatum: 1 mei 1998 voorzieningen c.v.-combi oproepinstallatie lift voorwaarden: - aantal personen: 1 of 2 - senioren van 65 jaar of ouder - personen met een koppel-indicatie krijgen voorrang - kandidaten die een door de gemeente toewijsbare zelfstandige huurwoning achterlaten met een huurprijs tot 1085,= kunnen voorrang krijgen - netto inkomen per maand: voor alleenstaanden van 1.800,= tot 2.600,= meerpersoons van 2.100,= tot 3.200,= Heeft u interesse en voldoet u aan bovenvermelde voorwaarden dan kunt u zich binnen 5 dagen schrifte lijk aanmelden bij de afdeling verhuur van Woningstichting Heiloo, Postbus 11, 1850 AA Heiloo Tel. 072-5338536: maandag t/m vrijdag van 9.00 - 12.00 uur Fax. 072-5339437 WTs i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4