Dit jaar tóch op vakantie? Kindertoneel Falkland geboorteadvertentie GIRO 145 Wi-iU'L, e. ifïïiTm Verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal Bekendmaking invalidenparkeerplaatsen Verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal Woonzorgloket in Heiloo de zonnebloem 1 UITKIJKPOST - 8 APRIL PAGINA 6 Stemmen bij volmacht De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Tweede Kamer een kiezer toegestaan is bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Machtiging op schriftelijke aanvraag - Op het gemeentehuis zijn kosteloos formulieren verkrijgbaar voor de verzoek schriften om bij volmacht te mogen stemmen. - Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van de stem ming, dus voor 21 april 1998, door de kie zer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (24 maart 1998) als kiezer is geregistreerd. - Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer het aan de verzoeker is toegestaan in een stembureau naar zijn/haar keuze aan. de stemming deel te nemen. Hij/zij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag van de kandidaatstelling als kiezer zijn geregistreerd. - Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. Hij/zij moet de volmachtstem tegelijk met zijn/haar eigen stem uitbrengen. Machtiging door overdracht van de oproepingskaart - De kiezer kan ookin plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van de oproepingskaart, tot en met de dag van de stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem/haar te stemmen, door de oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. - Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag van de kan didaatstelling (24 maart 1998) in hetzelfde stemdistrict staan ingeschreven als de kie zer die de volmacht geeft. - De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn/haar eigen stem in het district waar hij/zij staat ingeschreven uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzin gen als gemachtigde aannemen. De vol machtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling Burgerzaken, tel. 072 - 535 67 20. Burgemeester en wethouders van Heiloo heb benovereenkomstig artikel 15 van de Wegenverkeerswetbesloten twee individuele invalidenparkeerplaatsen in te voeren in de directe nabijheid van Kerkakkers 1A en Van Doornstraat 3. Dit om de loopafstand van min der validen te verkleinen. Ter inzage De hierop betrekking hebbende stukken liggen met ingang van heden gedurende zes Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Tweede Kamer een kiezer toe gestaan is zijn/haar stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Schriftelijk verzoek - Bij het gemeentehuis zijn kosteloos formulieren verkrijgbaar voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. - Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van stemming, dus uiterlijk op 21 april 1998, door de kie zer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling (24 maart 1998) als kiezer is geregistreerd. - Het verzoek wordt niet ingewilligd als aan de verzoeker is toegestaan bij volmacht te stemmen. - Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. Mondeling verzoek - Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproepingskaart vervoegen bij het gemeentehuis van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (24 maart 1998) als kiezer is geregistreerd, om deze te doen omzetten in een kiezerspas. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 1 mei 1998. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezers pas, kan zióh ter uitoefening van zijn/haar keuze in Nederland vervoegen tot ieder wille keurig stemburo.. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling Burgerzaken, tPl 072 - 535 67 20. weken ter inzage bij het Woonzorgloket in het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en 's mid dags na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 6 7 00. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u gedurende de periode dat de stukken ter inzage liggen een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA te Heiloo. Nu bij UW y bestelling van geboortekaartjes GRATIS een in de diverse collecties kaarten liggen ter inzage klaar Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: Wonen Bijvoorbeeld een traplift, douchezitje, aangepast toilet, verhuizing naar een seniorenwoning of indicatie voor een "koppelwoning". Welzijn Bijvoorbeeld voor dagverzorging, alarmeringssysteem, warme maaltijd voorziening, vervoersvoorzieningen en invalideparkeerkaart. Zorg Bijvoorbeeld voor Thuiszorg (ver pleegkundige en/of huishoudelijke hulp), Zorgcentrum Overkerck of De Loet, Amberhof of verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket isktèlefonisch bereik baar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspre ken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag terugge beld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar, dan kunt u dag en nacht bellen met nummer 072 - 567 00 50. "Ook ik help mee" SV Oppositie Gevonden voorwerpen Zangkoor zoekt leden Kinderkennis 't Loo Tweedehands boeken-markt TNT club llfc? Jaarvergadering Termij en/Vrieswijk UW zoekt vrijwilligers Starterssymposium Rabobank - s ■llilllifti Dojo 't Loo derde in competitie Collecte Simavi Senioren info-gidsen Kinderkleding en speelgoed beurs Washline in Oud-inn Discussie vrijdenkers KYG St. Monica Nieuwe Franse en Duitse boeken in bieb a oktober u<rti//e tiório '(tbifStiif; H'ifoó 'i-iims Te koop: MERANTIE KOZIJNHOUT, tuinhout, kraalhout, balkhout, vloer platen, aftimmerhout, gips platen, hechthout, mdf pla ten, mdf plinten, div. bouw materialen. FA. METZELAAR EN ZN. Bogerdlaan 25, Limmen, tel. 072 505 1379 b.g.g. 505 2977. OPPAS gevraagd v. 2 kind. 4/2 jr. ene week dinsd. ande re woensd. van 8.00 tot 17.30 uur (thuis) of in de buurt v/d Freinetschool. Tel. 5330421 SYNCHROOM- ZWEMMEN Dat kan natuurlijk ook bij DE SPETTERS. Info of proeflidmaatschap? Bel 072 5333906. Voor veel mensen is de vakantie iets heel gewoons. Voor duizenden langdurig zieken en zwaar lichamelijk gehandicapten ligt dat heel anders. Zij moeten vaak gedwongen thuis blijven, omdat zij afhankelijk zijn van, intensieve verpleging en verzorging. De Zonnebloem zorgt dat 6000 zieken en gehandicapten, dit jaar tóch op vakantie kunnen. Dankzij de hulp van 6200 vrijwilligers. Ook u hulp helpen! Steun de 'Actie Zonnebloem- vakanties'. Giro 145, Breda. 'a KEURMERK VOOR VERANTWOORDE FONDSENWERVING EN -BESTEDING HEILOO - In de 27ste ronde van de interne competitie werd er stevig om de punten gevochten, er vielen maar twee remises te noteren. De jeugdige Nieuwmeijer pakte met veel elan Horninge aan en wist zijn tegenstander met een subtiel tussenzet- je te verschalken. Lamers moest erva ren dat Ligthart het schaken nog steeds niet is verleerd. Met effectief schaak zette Kleijn zijn opponent Ranzijn aan de kant en Huffnagel hield knap stand tegen De Jager. Ook Maas en Van de Werf hielden elkaar in evenwicht. Jonkhëer was goed op dreef tegen Koenders. Met knap vleugelspel be stookte hij de stelling van zijn tegen stander op twee fronten, om vervolgens met één gecombineerde actie de buit binnen te halen. Bosma en Van Etten hadden met hun tegenpartij opvallend weinig moeite, terwijl Manni tegen Sauer alles uit de kast moest halen om de overwinning binnen te halen. Langereis poogde met opportunistisch spel Heeringa te slim af te zijn, maar dat Jukte niet. Heeringa attaqueerde koelbloedig en stuurde hem met lege handen naar huis. G. van de Brink moest tenslotte ervaren dat Tuinstra in vorm lastig te bestrijden is. Tuinstra hield de druk knap vast en haalde met vaste hand het punt binnen. De uitslagen: Groot-Kracht 1-0, Fol- kertsma-Jongkind 0-1, Langereis- Heeringa 0-1, Maas-Vd Werff remise, V Etten-Vd Wal 1-0, Manni-Sauer 1-0, Petricevic-Bosma 0-1, De Jager- Huffnagel remise, Kleijn-Ranzijn 1-0, Kerst-Blom 1-0, Niehaus-Kraayenbrink 1-0, Nieuwmeyer-Horninge 1-0, Koen- ders-Jonkheer 0-l,Tuinstra-G Vd Brink 1-0 en Ligthart-Lamers 1-0. HEILOO - De volgende voorwerpen zijn bij het bureau als gevonden aange meld: een bruine koffer, een primus gasstel, vier sleutels in zwart mapje, een beugelslot, een kinderschoentje, een halve leesbril, een broche met bloem motief, een zonnebril in koker, een mobiele telefoon, een sleutel aan een rood touwtje. HEILOO - Het gemengd koor "Zingen houdt jong' is op zoek naar nieuwe leden. Het koor repeteert elke dinsdag in het Trefpunt van 10.00 tot 12.00 uur. Er wordt tijdens de repetitie een pauze gehouden met koffie. Dirigente van het koor is mevrouw M. Merckens. Zingen houdt jong repeteert nog tot en met 23 juni. U kunt vrijblijvend een repetitie bijwonen. Voor informatie kunt u bellen met mevrouw Zoon, 072- 5335936. HEILOO - Ook dit jaar komt er weer een kleine kermis vóór de kinderen bij winkelcentrum 't Loo. Vanwege het 21- jarig bestaan van dit winkelcentrum geven de wjnkeliers weer vrijkaaitjes uit voor de draaimolen. Verder staan er een oliebollenkraam, een suikerspin en een brandspuit. De kermis is open van woensdag 15 april tot en met zaterdag 18 april. HEILOO - Op zaterdag 11 april houdt de Stichting Ouderenwerk weer een tweedehands boeken- en plate,nmarkt in het Hoekstuk. Van 10.00 'tot 16.00 uur wachten vier kramen vol boeken en platen op een nieuwe eigenaar. De prijzen zijn f 1,- en f 2,50 voor de boeken en f 1,- voor de platen. Wie ou de boeken en platen kwijt wil, kan op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur bellen naar tel. 072-5331297. HEILOO - Voor de techno en trance liefhebbers is het op vrijdag 10 april weer volop feest. Dan vindt namelijk vanaf 21.00 uur de tweede editie van de TNT club plaats in Buk Buk. Dj's Ritz en Will zullen hun beste plaat jes te voorschijn toveren om de avond naar hogere sferen te tillen. Deze keer zal er ook nog een derde 'tovenaar aanwezig zijn en deze speciale gast-dj staat eveneens garant voor een stevig avondje housen. De entree is f 7,50. Donderdag 9 april Nivon keramiek Yoga Heilooër Operettever. Sjoelclub Heiloo Heilooër. Bridge Club Vrijdag 10 april Zaterdag 11 april Zondag 12 april NHK kindernevendienst Maandag 13 april Dinsdag 14 april Volksdansen Alliance Franqaise Yoga voor ouderen Fed.Vrouwenraad Oratoriumver.Nieuw Leven St. Open Huis Heilooër Bridge Club HAF fotoclub Woensdag 15 april Nivon tekenen Mensendieck Nivon tekenen Mensendieck Nivon mandalatekenen Falkland Toneel Mensendieck/voeding Rotaryclub Heiloo 09.30-11.30 09.30-10.30 20.00-23.00 20.00-22.00 20.00-23.00 gesloten gesloten 10.00 gesloten 10.00 09.00 09.30 13.30 20.00 19.30 20.00 20.15 09.30- 10.00- 13.30- 20.00 20.00 20.00 19.00 19.00 11.00 12.00 ■11.45 ■16.00 ■22.00 -20.30 -23.00 -22.45 1*1.30 11.00 ■15.30 ■22.00 ■22.00 ■23.00 -21.00 •21.00 HEILOO - Donderdag 9 april vindt de jaarvergadering plaats van de wijkver- eniging Termijen/Vrieswijk. Naast de terugblik op 1997 zal er na de pauze voor de bewoners van de wijk gelegen heid zijn om samen met het bestuur een discussie te voeren over de wenselijk heid van een wijkvereniging, en zo ja, wat dan de aandachtspunten voor de komende tijd moeten zijn. De jaarvergadering begint om 20.00 uur in de Hobbyfarm. HEILOO - De Unie Van Vrijwilligers in Heiloo zoekt vrijwilligers voor het begeleiden van gehandicapte ouderen, voor de bingo in de zorgcentra Over kerck en De Loet en voor het dagver- zorgingsproject. Nieuwe vrijwilligers krijgen een introductiegesprek en wor den ingewerkt door projectleiders. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij A. Groot, tel. 072-5332626, of L. Bakker, tel. 5336036. HEILOO - Op 20 april houdt de Rabobank West-Kennemerland een symposium voor startende en pas gestarte, ondernemers. Deze bijeen komst vindt plaats in restaurant Klein Varnebroek aan De Omloop. Het symposium biedt jonge onderne mers de mogelijkheid hun plannen tegen het licht te laten houden. Gevestigde ondernemers vertellen over hun ervaringen en er is een des kundig panel. Belangstellenden kunnen zich aanmel den bij het kantoor van de bank in Castricum, tel. 0251-659106. Leo Rupp en Michaela Schmidt geven nadere inlichtingen. M T Uit Assepoester en de verloren schoentjes HEILOO - Op zaterdag 25 en zondag 26 april speelt Falkland Toneel 'Asse poester en de verloren schoentjes'. Dit toneelstuk is een moderne bewerking van het klassieke sprookje 'Assepoes ter'. Ook hierin is Assepoes de werkmeid die voortdurend op haar kop gezeten wordt door haar boze stiefmoeder en haar twee stiefzusters. Het prettige ech ter is dat ze ook een lieve broer heeft die regelmatig een aardige knutsel- vriend mee naar huis neemt. Naast deze wel heel bijzondere vriend komen ook een deftige lakei, een lieve buurvrouw en een eigenaardige robot in het stuk voor. Met z'n allen zorgen ze voor vrolijke en spannende situaties. En daarbij is er ook nog eens een echte dansgroep tijdens het sprookjesbal. Zal Assepoes haar prins krijgen? Wie dat weten wil weten, is welkom in de Beun om 13.30 en 16.00 uur. Entree is f 5,-, donateurs betalen f 2,50. Kaar ten voor de voorstellingen zijn vanaf zaterdag verkrijgbaar bij reisbureau Holland International aan de Raad- huisweg, Boekhandel Avis op het Stationsplein, Sigarenmagazijn 't Hoekstuk, de Grosmarkt in Ypestein en bij theater de Beun van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. Kaarten zijn tevens vanaf één uur voor aanvang van de voorstelling te verkrij gen aan de kassa van de Beun. Tele fonisch gereserveerde kaarten dienen een kwartier voor aanvang van de voorstelling aan de kassa te zijn afge haald. Voor informatie en reserverin gen kunt u zich wenden tot Jaap Schuuring, tel. 072-5115511. HEILOO - Afgelopen zondag was de laatste competitiedag van de West- Friese jeugd-judocompetitie. Tot deze dag stond het team van Dojo 't Loo tweede met maar heel weinig voor sprong op nummer drie, het team van Kodokan uit Purmerend. Er moesten deze dag drie wedstrijden gejudood worden. Onder de drie tegen standers bevond zich het team van sportschool Jan Lodder, lijstaanvoerder van deze klasse. Twee wedstrijden werden gewonnen, tegen Hajime uit Alkmaar en tegen Zeemacht uit Den Helder. De wed strijd tegen het team van Jan Lodder werd verloren. Omdat Kodokan alle wedstrijden had gewonnen, eindigde het team van Dojo 't Loo uiteindelijk op de derde plaats. Vrijdag 10 april is er geen judo. HEILOO - Tijdens de collecteweek van Simavi werd er gecollecteerd voor de blindheidbestrijding in ontwikke lingslanden. De collecte in Heiloo heeft f8.188,65 opgebracht. Wie de collectant heeft gemist, kan een bijdrage storten op giro 300100 ten name van Simavi te Haarlem. HEILOO - In de seniorengidsen van de Stichting Ouderenwerk staat informa tie over tal van onderwerpen die voor senioren van belang kunnen zijn. Er zijn inmiddels zeventien info-gidsen verschenen, over onderwerpen als huis vesting, vervoer, financiën, thuiszorg en alarmering. Maar ook onderwerpen als alleenstaand zijn, vakantie en activitei ten op het terrein van sport, creativiteit en educatie treft u in deze reeks aan. Voorzieningen, organisaties en regelin gen staan overzichtelijk vermeld, com pleet met adressen en telefoonnum mers. De gele gidsen zijn kosteloos verkrijg baar en af te halen bij het Trefpunt, het gemeentehuis, de bibliotheek, de kruis vereniging aan de Holleweg, en het Open Huis. Wie meer wil weten kan terecht bij het Senioren Info Centrum van de Stichting Ouderenwerk Heiloo, gevestigd in het Trefpunt en geopend op werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur. Postbus 2100, 4800 CC Breda Telefoon (076) 564 63 62 HEILOO - Op zaterdag 25 april houdt de Stichting Wao/Aaw/Ug Belangen een kinderkleding- en speelgoedbeurs. De beurs, die begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur, wordt gehouden in het gebouw aan de Bergeonstraat 22. De toegang is gratis, tafels zijn te huur vanaf f 5,-. Inschrijven kan tot en met 18 april. Voor meer informatie kunt u bellen tussen 18.00 en 19.00 uur met 072-5331840 of 072-5336939. HEILOO - Zondag 12 april speelt Washline in de Oud-inn als voorproefje op de kermis. Washline zal op deze dag op zijn paasbest zijn. Er valt dus een denderend optreden te verwachten. Naast de Willie-Brothers hebben zij tevens een bekende saxofoniste uit Nederland meegebracht. Er is door Washline hard gewerkt om een leuk stukje muziek op het grote podium van de Oud-inn neer te zetten. Nummers van Santana tot Save Ferris en van Wild Cherry tot Live zullen deze avond de revue passeren. ALKMAAR - Jens van Tricht en ande ren houden op zondag 12 april een lezing over 'Mannenstrijd, onze zoek tocht naar een vrijere samenleving'. De discussiebijeenkomst van het vrijden- ken: het in beweging brengen van de gedachten door uit te dagen een thema op eigen kracht te doordenken. Na de lezing wordt met elkaar doorgepraat om het denken over de werkelijkheid te stimuleren en te verdiepen. Aanvang is om 11.00 uur in buurtverenigingsge bouw De Watertoren, van Teylingen- straat 20 in Alkmaar. De toegang en consumpties zijn gratis. HEILOO - Op 15 april komt het Katholiek Vrouwen Gilde St. Monica bijeen voor de laatste avond van het seizoen. Het programma van deze avond wordt verzorgd door het een- dagsbestuur én is een verrassing. Iede reen is welkom, ook introcucées (en tree f 7,50 inclusief een kopje koffie of thee). Op 22 april is er een fietstocht naar Winkel en op 13 mei een Schiphol-toer. Op 28 mei bestaat KVG Noord- Holland 85 jaar. Dit wordt gevierd in Hotel Golden Tulip, aanvang 9.30 uur. Ter afsluiting is er een eucharistievie ring uit dankbaarheid in de Kapel van O.L. Vrouw ter Nood. Opgave vóór 17 april door overmaking van f 20,- ter attentie van penningmees ter van de KVG. Info bij B. Bakkum, tel. 072-5052955. Info over excursies bij R. Schaap, tel. 072-5331426. De Beun Woensdag-8 april om 20.15 uur klucht 'Wat te doen met twee miljoen', entree f25,- (CJP en 65+f22,50). Buk Buk Rommelmarkt ten bate van uitwisse lingsproject op vrijdag 10 april vanaf 11.00 uur. Het Trefpunt Tot 5 mei expositie van aquarellen van Jac. van der Plaat. De Oude Pastorij Tentoonstelling 'Verzamelingen verza meld' in de Oudheidskamer aan de Nic. Beetsweg 94, geopend op dinsdag tus sen 19.00 en 21.00 uur en op zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Inzet Tot en met 26 april expositie van aqua rellen en schilderijen van Arnold de Lange bij lijstenatelier Inzet aan de Raadhuisweg 10. Gemeentehuis Heiloo Tot en met 29 april expositie van werk van Elly de Lange-Rijs. Bibliotheek Tot 20 april tentoonstelling van foto project 'Mooi, mooier, mooist' van Heilooër basisscholen. Op woensdag 15 april cursus Internet voor beginners. Bibliotheek is zowel op Goede Vrijdag 10 april als op zaterdag 11 april nor maal geopend. 't Oosthonk Donderdag 19.30 uur Franse les. Vrijdag 19.45 uur bridgen, leden f 2,- /niet-leden f 3,-, opgave op tel. 5332199. Maandag vanaf 20.00 uur darten. Woensdag 10.00 uur naailes, leden f 6,50/niet-leden f 7,50; 19.45 uur com petitie bridgeclub Oosterpark. Alle activiteiten aan de Oostkanter 14. Abdij kaarsen Tot en met 18 april expositie van iko- nen van Ton de Nooy. Te zien aan de Vennewatersweg 27 in Egmond-Bin- nen van maandag tot en met zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur, toegang gratis. Hallemhuis Tot half april foto-expositie van vijf fotografen uit Egmond-Binnen. Ge opend op zondag van 14.00 tot 17.00 uur. i TC Hogedijk Maandag 13 april racketavond, aan vang 19.00 uur. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 14 juni schilderijen van Charley Toorop en Edgar Fernhout. HEILOO - De bibliotheek heeft sinds kort een nieuwe collectie van honderd Duitse en Franse boeken. Een deel van de collecties buitenlandse boeken wordt tweemaal per jaar gewisseld. De nieuwe boeken worden tot 18 april gepresenteerd. U kunt ze natuurlijk al wel lenen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 6