072 - 535 68 88 l^tN-re HEILOO Uitslag Tweede Kamer verkiezingen te volgen in Open Huis Verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal Schoonmaakbeurt groene rolemmers Verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal Nieuw college van burgemeester en wethouders in Heiloo Koninginnedag Telefoonnummer meldingen grofhuisafval PAGINA 4 UITKIJKPOST - 22 APRIL Rectificatie Commissie Grondgebiedzaken I In de Uitkijkpost van 15 april jl. stond per abuis een foutieve vergaderdatum vermeld. Ook is de agenda gewijzigd. Onderstaand leest u het juiste vergadertijdstip en de juiste agendapunten. De openbare vergadering van de raadscom missie Grondgebiedzaken I: Ruimtelijke orde ning, volkshuisvesting en grondbedrijf van woensdag 22 april 1998 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: - 5e Serie wijzigingen bouwverordening; - Voorstel tot verhoging voorbereidings krediet herinirichting Stationsomgeving; - Beleid afkoop parkeernorm; - Uitgifte woningbouwkavels Bayershoffweg; - Bespreking ontwerp-bestemmingsplan Egelshoek; - Uitspraak afdeling bestuursrechtspraak Raad van State in geding NS Stations en GS NH inzake vestiging van een wizzle op het NS-station Heiloo; - Verzoek voor de bouw van een bedrijfswoning aan de Hoogeweg; - straatnaamgeving bouwplan De Egelshoek. Rectificatie Commissie Grondgebiedzaken II In de Uitkijkpost van 15 april jl. stond per abuis een foutieve vergaderdatum vermeld. Ook is de agenda gewijzigd. Onderstaand leest u het juiste vergadertijdstip en de juiste agendapunten. De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken II: verkeer, milieu en reiniging, onderhoud en beheer openbare ruimte en monumentenbe leid vindt plaats op donderdag 23 april 1998 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Subsidie-aanvraag fiets- en bromfietsmaatregelen; - Subsidie Stichting Beduhenna; - Voortgangsrapportage reconstructie Heerenweg. Op woensdag 6 mei 1998 worden de Tweede Kamer verkiezingen gehouden Net ais bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn de stembureau 's tot 20.00 uur open. Na dit tijdstip worden de stemmen geteld. Wilt u de uitslag van de verkiezingen vol gen? Vanaf 20.30 uur bent u van harte welkom in de foyer van het Open Huis. Hier wordt de uitslag van de Tweede Kamer verkiezing gepresenteerd middels een groot projectiescherm Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingtel. 072 - 535 66 41. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te verle nen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplan nen in te zien en eventueel bezwaar in te die nen. De Waard 80, F.P. Mak - vergroten woning/berging; De Waard 82, P.J. van Broekhuijsen - vergroten woning/berging; Oudburgerlaan 61, P.J. van Loc hem - veranderen woning; Westerweg 297, B. Zanting - vergroten woning; Wilgenlaan 2, J.J.M. Wesseling-van Cromvoirt. Vrijmarkt 1998 op het Loop lein nabij Winkelhof 't Loo De Vrijmarkt wordt gehouden op donderdag 30 april 1998 tussen 09.00 en 12.00 uur op het Looplein nabij Winkelhof 't Loo. De organisatie is in handen van de Organisatiecomité Vrijmarkt St. Radboudschool in samenwerking met de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo. De kinderen tot en met 12 jaar oud kunnen vanaf 08.00 uur een mooi plaatsje uitzoeken om hun spulletjes van zolder of uit hun kamer te stallen. Ze kunnen ook gewoon muziek komen maken of hun zelfgemaakte eetwaren verkopen en zo een leuk zakcentje voor de vakantie verdienen. Er mogen géén commerciële activiteiten plaatsvinden! De organisatie zorgt voor koffie (tegen een kleine bijdrage) en de kinderen krijgen gratis limonade met een verrassing. Het Heilooër Harmonie orkest Caecilia brengt zich ten gehore tussen 09.30 en 11.30 uur in de muziektent. Het belooft weer een gezellig feest te worden. Jong en oud is van harte welkom rondom Winkelhof 't Loo. Tot donderdag 30 april 1998 tussen 09.00 uur en 12.00 uur! Nieuw bouwplan (art. 19 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet, vergun ning te verlenen aan de familie T.C.M. van Diepen te Heiloo voor het vergroten van de woning op het perceel Werkendelslaan 78. Ter inzage Bovengenoemd plan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 23 april 1998 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld plan vergun ning te verlenen schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Tweede Kamer een kiezer toe gestaan is zijn /haar stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Mondeling verzoek - Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproepingskaart vervoegen bij het gemeentehuis van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (24 maart 1998) als kiezer is geregistreerd, om deze te doen omzetten in een kiezerspas. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 1 mei 1998. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezers pas, kan zich ter uitoefening van zijn/haar keuze binnen de woongemeente vervoegen tot ieder willekeurig stemburo/ Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling Burgerzaken, tel. 072 - 535 67 20. De groene GFT-rolemmers worden deze week weer schoongemaakt en wel op don derdag 23 april en vrijdag 24 april a.s. U wordt verzocht uw groene rolemmer na leging wat langer buiten te laten staan. Dit om de schoonmakers de gelegenheid te geven hun klus te klaren. Heeft u vragen, dan kunt u telefonisch contact opnemen met telefoonnummer 072 - 535 68 68. U koos voor Heiloo op 4 maart 1998. 70,2% van de Heilooër stemgerechtigden (totaal 16.982) heeft een stem uitgebracht. De stem men zijn geteld, de college-onderhandelingen afgerond en alle zetels zijn bezet. Op deze pagina willen wij u graag de nieuwe raadsleden voorstellen. En natuurlijk het nieu we college van burgemeester en wethouders. De gemeenteraadsleden De 19 leden van de Heilooër gemeenteraad zijn op dinsdag 14 april jl. geïnstalleerd. De raad heeft de volgende politieke samenstel ling: WD 6 zetels, CDA 4 zetels, PvdA 3 zetels, Heiloo 2000 3 zetels, Groen Links 2 zetels, D66 1 zetel. Mevrouw A.M. Worm-de Moei, voltijd wethouder CDA - infrastructuur, incl. verkeer en vervoer; - onderhoud en beheer van openbare ruimten, incl. groenvoorziening; - volksgezondheid; - jeugdbeleid; - monumentenbeleid; - emancipatiebeleid. Stemmen bij volmacht De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Tweede Kamer een kiezer toe gestaan is bij volmacht te stemmen. Machtiging door overdracht van de oproe pingskaart - De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van de oproepingskaart, tot en met de dag van de stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem/haar te stemmen, door de oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. - Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag van de kan didaatstelling (24 maart 1998) in hetzelfde stemdistrict staan ingeschreven als de kie zer die de volmacht geeft. - De aldus gemachtigde kan de volmacht- stem uitsluitend tegelijk met zijn/haar eigen stem in het district waar hij/zij staat ingeschreven uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling Burgerzaken, tel. 072 -535 67 20. De heer mr. F.G. Mencke is gemeentesecretaris van de gemeente Heiloo. Nieuwe gezichten in de gemeenteraad De gemeenteraad van Heiloo heeft vijf nieuwe raadsleden, te weten - de heer J. Gimbrère, WD; - de heer M. Obdam, WD; - mevrouw E. Rommel, WD; - mevrouw G. Ris-Dekker, PvdA; - mevrouw A. ten Hoope, Heiloo 2000; - de heer G. Helder, Groen Links. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichting, tel. 072 - 535 66 41. Nieuw college Het nieuwe college van burgemeester en wethouders wordt gevormd door de WD en het CDA. Beide partijen leveren één voltijd en één deeltijd wethouder. Deze uitbreiding van het Heilooër college van drie naar vier wethouders heeft geen financiële consequenties. De heer E.M.I. ten Hacken, deeltijd (55%) wethouder WD - milieu en reiniging, incl. riolering; - onderwijs; - sport en recreatie. Portefeuilleverdeling De taken binnen het college zijn als volgt verdeeld: Mevrouw E.Th.M. Schoutsen-Bolten, deeltijd (55%) wethouder CDA - maatschappelijke voorzieningen en sociale vernieuwing; - welzijn; - mondiaal beleid. Burgemeester A.H. den Boon - openbare orde en veiligheid, incl. integraal veiligheidsbeleid; - voorlichting, omroep en kabel-tv; - financiën; - economische zaken, toerisme en werkgelegenheid; - bestuurlijke zaken, incl. regionale samenwerking, bestuurlijke vernieuwing en stedenband; - personeel en organisatie; - facilitair, incl. automatisering; - burgerzaken. Mevrouw J. Wuijster-Schuddeboom, voltijd wethouder WD, tevens loco-burgemeester - ruimtelijke ordening; - volkshuisvesting; - grondzaken; - ouderenbeleid; - Wet Voorziening Gehandicapten; - bibliotheek. Vorig jaar heeft de gemeente een nieuwe telefooncentrale gekregen. Daardoor zijn destijds alle telefoonnummers gewijzigd. Ook het telefoonnummer voor grofhuisaf- valmeldingen is veranderd. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maan dag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. K. 4 4 A i Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4