Koninginnedag in Heiloo Schoolklas verwerkt post... v P..UTIE ngezond-eii brieven 'Senic/itert' UITKIJKPOST - 22 APRIL PAGINA Dubbelexpositie Kapberg en de Vest Gastouders gezocht Jonge muzikanten gezocht TV Heiloo Uitwisseling Eensgezindheid en Harmonie Udi geslaagd \Jy 072- 5122222 Rob Levering pakt drie banden-titel Kinder Kunst Museum Landelijke fietsdag Expositie jonge Egmonders Tweedehands boekenmarkt Jeugdbiljarttoernooi Derde plaats voor Foresters Prima prestatie GTH Sans Atout Avondfietstocht Orgel in dialoog met baroktrompet HAF fotoclub Open dag Vogelopvang Damland Strandschoonmaakdag HEILOO - Volgende week donderdag wordt - hopelijk onder fraaie weersom standigheden - weer overal in Heiloo koninginnedag gevierd. Tradititiege- trouw opent het festijn met een grote vrijmarkt op het Looplein voor winkel centrum 't Loo. De vrijmarkt wordt ge houden van 9.00 tot 12.00 uur en is bestemd voor kinderen tot en met 12 jaar. Vanaf 8.00 uur mogen ze een plek je uitzoeken om hun spulletjes uit te stallen. Een en ander zal niet geruisloos gebeuren, want het harmonie-orkest Caecilia treedt tussen 9.30 en 11.30 uur op in de muziektent. Boekenstein en Baetenburg De oranjecommissie van Boekenstein en Baetenburg heeft een programma samengesteld voor kinderen van 0 tot 12 jaar. Het feest wordt bij mooi weer gehouden in de speeltuin van Boeken stein. Bij slecht weer gaat het niet door. Om 9.30 uur kunnen kinderen (met versierde muts) met de fanfare meelo pen door Boekenstein en Baetenburg. Om 10.00 uur beginnen de spelletjes. Na 11.00 uur is er een vrijmarkt voor de kinderen op het fietspad tussen de wij ken. Tevens begint om 19.00 uur een voet balwedstrijd tussen de wijken Boeken stein en Baetenburg voor kinderen tot en met 15 jaar. Deze wedstrijd wordt gehouden in de Zuiderneg. In Termijen zijn dit jaar wegens een gebrek aan vrijwilligers geen festivitei ten georganiseerd. De activiteiten in plan Oost waren bij het ter perse gaan van deze Uitkijkpost nog niet bekend. Ypestein Ook in Ypestein wordt de verjaardag van onze vorstin gevierd. Van 12.00 tot 14.00 uur kunnen kinderen (van leden van wijkvereniging Ypestein) van 2 tot 12 jaar weer meedoen aan leuke spelle tjes, die gehouden worden op het plein voor de Ypsalon. Inschrijven kost een riks en vrijwilligers die zin hebben om mee te helpen kunnen zich nog aan melden bij Paola Willems, tel. 072- 5338297. Heiloo barst ondertussen van de tradi ties en daar hoort het Oranjebal ook bij. Om de zestigste verjaardag van de Koningin extra glans te geven wordt het bal dit keer geopend door parachu tisten, die om 16.30 uur een poging zul len doen om in het wijkpark te landen. Om 17.00 opent The Change het bal, gevolgd door optredens van de New Crisis Big Band en rock roll met Frits Zonderhuis en Thomas Sengers. Tussen deze acts laat The Change weer van zich horen. Het Oranjebal vindt plaats in de feest tent en de toegang is gratis. Thomas Sengers tijdens het Oranjebal vorig jaar. EGMOND/ALKMAAR - Tot en met 10 mei is er een tentoonstelling van schilderwerken van Doris Groeneveld en schilderijen en sculpturen van Ruud Ditmarsch. Deze expositie is op twee plaatsen te zien, in galerie De Kapberg te Egmond aan den Hoef en in theater De Vest te Alkmaar. Bij Groeneveld loopt het thema reizen als een rode draad door zijn werk. Op deze wijze ontstonden series over de West-Friese Omringdijk, Ierland, IJs land, Spitsbergen, Amerika en recente lijk Noord-Cyprus. De resultaten van deze laatste reis zijn te zien op deze expositie. Doris Groeneveld drukt zich uit met uiteenlopende materialen en technieken zoals olieverf, acryl, gou- HEILOO - De Stichting Een Hart voor Polen is nog naarstig op zoek naar gast ouders voor kinderen uit het Poolse Swietochlowice die van 5 tot 22 augus tus een bezoek zullen brengen aan Heiloo. De stichting zoekt gezinnen met of zon der kinderen die twee Poolse kinderen willen herbergen en daar de nodige tijd en aandacht aan willen besteden. Het doel is om de kinderen uit deze Poolse streek, waar de leefomstandigheden slecht zijn door lucht- en bodemveront reiniging, een gezonde, ontspannen en leerzame vakantie te bieden. Wie nadere informatie wil ot zich op wil geven als gastouder, kan bellen met Jan Rood, tel. 072-5335297 of met het secretariaat van de stichting, tel. 5157889. HEILOO - Tienercentrum Tendenz zoekt bandleden voor een nieuwe huis band. De band is er nog niet, twee op tredens in Buk Buk en Tendenz zijn echter al wel geboekt. Het gaat öm jongens en meiden rond de 15 jaar die een instrument bespelen. Een zanger en mondharmonicaspeler is er al, maar er zijn in elk geval nog een bassist, een drummer en een gitarist nodig voor deze Hanson-achtige band. Tieners die een blaasinstrument spelen (saxofoon, trompet, enzovoort) kunnen ook contact opnemen. Ervaring is niet vereist. Bandleden moeten wel in de omgeving van Alkmaar wonen. Geïn teresseerden kunnen bellen met 072- 5335242. Heilooërbos Zaterdag 25 april wandeling door Hei looërbos en over landgoed Nijenburg onder begeleiding van de boswachter. Start om 10.00 uur op de parkeerplaats bij de Belieslaan. Het Trefpunt Tot 5 mei expositie van aquarellen van Jac. van der Plaat. De Oude Pastorij Tentoonstelling 'Verzamelingen verza meld' in de Oudheidskamer aan de Nic. Beetsweg 94, geopend op dinsdag tus sen 19.00 en 21.00 uur en op zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Inzet Tot en met 26 april expositie van aqua rellen en schilderijen van Arnold de Lange bij lijstenatelier Inzet aan de Raadhuisweg 10. Gemeentehuis Heiloo Tot en met 29 april expositie van werk van Elly de Lange-Rijs. Zorgcentrum Overkerck Tot en met 5 juni expositie van aquarel len van Jeanne Lienos. Bibliotheek Zaterdag 25 april cursus Internet voor beginners. TC Hogedijk Maandag 27 april racketavond, aan vang 19.00 uur. Galerie Dijk 1 Tot en met 9 mei groepsexpositie van werken van Marija Ilic (kolografie en linogravures). Joyce Ennik (polystyr- eendrukken), Karen Opstelten (aqua rellen), Hanneke Saaltink en Elly Stolwijk (tekeningen). Galerie aan de Dijk 1 in Alkmaar open van donderdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en na afspraak op tel. 072-5124022. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 14 juni schilderijen van Charley Toorop en Edgar Fernhout en tentoonstelling van textiel uit het depot. Info op tel. 072-5110737. HEILOO - Ook Tennisvereniging Hei loo is de strijd in de competitie op gra vel of kunstgras weer aangegaan, met wisselend succes. De uitslagen: Heren zaterdag: Heiloo 1-Westerhout 4 5-1, Heiloo 2-Westerhout 10 0-6, Langedijk 1-Heiloo 35+ 2 3-1, Heiloo 50+ 1- Niedorp 1 2-2. Gemengd zaterdag: Heiloo 50+ 1-Elckerlyc 1 4-0, Juliana- dorp 2-Heiloo 1 0-5. Dames dinsdag: Egmond 1-Heiloo 1 1- 5, Castricum 3-Heiloo 2 5-1, Heiloo 3- Egmond 3 5-1, Heiloo 4-Poelstars 2 1-5. Heren vrijdag: Heiloo 50+ -Anna Paulowna 1 1-3, gemengd zondag: Wimmenum 1-Heiloo 1 2-3, Heren 18+ zondag: Heiloo 1-Overdam 1 5-1. In de dameskringcompetitie werd als volgt gespeeld: Alkmaar 1-Heiloo 1 3-1, Vennewater 6-Heiloo 2 4-0, Heerhu- gowaard 5-Heiloo 3 3-1, Vennewater 11-Heiloo 4 3-1, Heiloo 5-Akersloot 5 2-2, Heiloo 6-Heerhugowaard 6 0-4, Heiloo 7-Schermer 1 2-2. Bij de jongens van 12 tot 15 jaar speelde Heiloo 1- KZTV 1 2-4. ache, pastel, zeefdruk en gemengde technieken. Ruud Ditmarsch besloot zich in 1985 na een ruim dertigjarige carrière bij een multinational als full-time beeldend kunstenaar te ontwikkelen. De nadruk lag daarbij op ruimtelijk werk. Vanaf 1992 is hij werkzaam aan de Vrije Academie te Den Haag, waar zijn inte resse ontstond voor monumentale kunst in de openbare ruimte. Ditmarsch laat zich inspireren door het landschap, de natuur en toevallige vor men die hij in de omgeving aantreft. Zijn schilderijen en ruimtelijke beelden maken deel uit van de abstract-expres- sionistische stroming in de beeldende kunst. Zijn objecten in staal, hout en steen of een combinatie daarvan zijn ontstaan door afzonderlijke elementen samen te voegen. HEILOO - Afgelopen zaterdag bracht de jubilerende muziekvereniging Eens gezindheid een muzikale groet aan het karakteristieke Gelderse dorp Bem- mel. Het voorjaarsconcert van harmo nie UDI aldaar werd opgeluisterd door muziek van het Heilooër fanfare orkest. Eensgezindheid opende onder leiding van dirigent Henk Veldhuizen het con cert. Met name de werken African Symphony en Anitschka vielen in goe de aarde bij het publiek. Verrassend was het slot met de quasi spontane inzet van het Bemmelse volkslied dat was ingestudeerd door Eensgezindheid met zang door de leden van UDI. Na de pauze liet UDI onder leiding van diri gent Krijn van Delzen horen wat zij op muzikaal gebied, kon betekenen voor het steeds enthousiaster wordende publiek. Vooral 'The Cream of Clap ton' in een arrangement van Ron Sebregts en 'Just a closer walk with thee' in een aangepast arrangement van Don Gilles zorgde na afloop voor een grandioos applaus. Het concert werd afgesloten met enkele toegiften, waarbij ook de leden van Eensgezind heid spontaan hun vocale kwaliteiten ten gehore brachten. Na aflöop was er een gezellig samenzijn en werden contacten gelegd tussen de leden van beide verenigingen. Er kwam een uitnodiging van UDI om deel te nemen aan de Bemmelse Dweildagen en UDI werd uitgenodigd om het eeuwfeest van Eensgezindheid op 17 oktober bij te wonen. 112 •Noord-Holl •Noord-Holland Noord AKERSLOOT AKERSLOOT - Het Akersloter drie banden-kampioenschap, waar ruim tachtig biljarters aan deelnamen, is afgelopen weekend geëindigd met een finale waarin Rob Levering zich de sterkste driebander toonde. In een zin derende strijd wist hij deze titel voor de tweede maal te bemachtigen. In de eerste ronde versloeg hij Siem Tromp met een moyenne van 0.967 en ook tegen de sterke Dirk Buur wist hij te winnen met 0.857. In de derde ronde moest hij zijn meerdere erkennen in Fred Oud en belandde Paul Schoon op de eerste plaats. Deze speler verraste iedereen met zijn sterke spel en was lange tijd lijstaanvoerder. In de zesde ronde verloor hij echter kansloos van Ron Steeman, zodat Rob Levering wederom aan kop kwam. De allerlaatste ronde was beslissend. Siem Tromp deed zijn sportieve plicht en won van Ron Steeman, zodat de kampioen moest komen uit het duel tussen Paul Schoon en Rob Levering. In deze partij waren er kansen voor beide spelers. Het verschil in te maken caramboles leek Levering op te breken, maar met sterk spel wist hij uiteindelijk de titel in dit kampioenschap te pak ken, al was het op het nippertje. Rob Levering pakte ook de hoogste serie, namelijk 9 en met een eindmoyenne van 0.754 leverde hij een puike presta tie. De uitslag was als*volgt: R. Levering 11 pnt, moyenne 0.754, R. Steeman 9 pnt, 0.305, P. Schoon 8 pnt, 0.353, F. Oud 8 pnt, 0.363, D. Buur 6 pnt, 0.602, S. Tromp 6 pnt, 0.241, Th. Oud 4 pnt, 0.473, A. Schoorl 4 pnt. 0.256. AKERSLOOT - Tussen zondagavond 12 april en maandagochtend 13 april is op de President Kennedylaan een vrachtwagen van het merk Iveco met het kenteken BF-JS-13 vernield. Van de vrachtwagen werden de ruitenwissers afgebroken, een kentekenplaat verbo gen, de motorkap bekrast en het em bleem afgebroken. Voorts werden de bedrading en lampen van de contour verlichting vernield en werd er een ket ting van de kraan gestolen. Eventuele getuigen van deze vernielingen wordt verzocht contact op te nemen met de politie van Heiloo, tel. 072-5337676. Op 14 april werd van een aanhangwa gen de kentekenplaat gestolen. De aan hanger stond in een in aanbouw zijnd pand aan het Outerlant, dat niet was afgesloten. De lading stond klaar om meegenomen te worden. Door een getuige werd gemeld dat iemand probeerde een personenauto op het Outerlant te stelen. De politie zocht in de omgeving naar de dader, maar zonder resultaat. Het portierslot aan passagierszijde was geforceerd. Op 15 april is vanaf het parkeerterrein van het motel een Toyota Corrolla met het kenteken DS-XG-05 gestolen. De sleutels van de auto werden uit de kleedkamer van het motel gestolen ter wijl de eigenaar aan het zwemmen was. Op de Hoogegeest verleende de be stuurder van een personenauto bij het uitrijden van een inrit geen voorrang aan een personenauto. Een aanrijding met materiële schade was het gevolg. Op 16 april werd in een personenauto die op de Hoocamp stond geparkeerd ingebroken. Nadat het rechterportier- slot werd geforceerd werden een auto radiocassetterecorder, een racket en een winterjas gestolen. Uit een personenauto die op het Ou terlant stond geparkeerd werden, nadat het achterraam was ingeslagen, een cd- speler en een aantal cd's gestolen. Op 17 april werd in het motel tijdens de lunch uit een tas een portemonnee gestolen. In de knip bevonden zich di verse papieren. Op de Hoocamp is ingebroken in een personenauto die geparkeerd stond op de oprit van een woning. Een portier- slot werd geforceerd. Waarschijnlijk is de dief gestoord want uit de auto wordt niets vermist. Op 18 april kwam de bestuurder van een personenauto op de kruising van de Julianaweg met het Heer Derck- plantsoen op de verkeerde weghelft terecht. Een aanrijding met een tege moetkomende personenauto kon niet meer voorkomen worden. De schade was alleen materieel. Van het parkeerterrein van het motel werd een grijze Opel Corsa met kente ken PN-76-RJ aangetroffen die op 10 april in Alkmaar werd gestolen. De verdachte werd in het motel aangehou den en overgebracht naar het politie bureau in Alkmaar. Tussen 12 en 19 april zijn in de jachtha ven aan (Je Kerklaan van drie boten de buitenboordmotoren gestolen. De hangsloten waarmee de motoren waren bevestigd waren doorgeknipt. Van een boot werd ook de benzinetank gesto len. en gevonden dieren: 072- Vermiste 5616106. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie-advies: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (vermissingen). Stichting Zwerfdier: 072-5612482. Vermist Zwart met grijs en lichtbruine poes, witte voetjes, bef, buik en vlooienband met goudkleurig kokertje, 2 jaar, Butterlaan, Heiloo. Zwarte kater, ongec. met iets wit op de bef en onder de buik, witte vlooien band, oortatoeage WX 1856, 8 maan den, Keldercroftlaan, Heiloo. Inl. 072-5616106. Gevonden Witte rat, Kennemerstraatweg, Heiloo. Fors wit/zwart konijn (ram), Stations weg, Heiloo. Inl. 072-5616106. HEILOO - Op 23 en 24 april is het'spe ciale Kinder Kunst Museum van basis school. De Zuidwester weer geopend. Al weken zijn de leerlingen van groep 7b bezig met het organiseren van dit museum. Binnen de klas zijn er vier groepen gevormd. Eén groep houdt zich bezig met sponsoring, een tweede groep doet de public relations, de groep catering zal koffie en limonade verkopen tijdens de tentoonstelling en de vierde groep richt de ruimtes in waar de tentoonstel ling gehouden wordt. In het Kinder Kunst Museum zijn teke- 4 ningen, schilderijen en beelden van alle leerlingen van De Zuidwester te zien. Er is een literair café, war leerlingen van groep 6a hun zelfgemaakte gedich ten declameren. De leerlingen van groep 6b hebben niet alleen een beel dentuin gemaakt, maar hebben zelf ook de beeldentuin van Ditta Engel aan de Westerweg bezocht. Een aantal leer krachten van De Zuidwester heeft in spiratie opgedaan bij de Stichting Kunstzinnige Vorming in Alkmaar. Het Kinder Kunst Museum van De Zuidwester op Boekenstein 43-44 is donderdag geopend van 16.30 tot 19.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De toegang is gratis. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden lang zijn en moeten betreking heb ben op een onderwerp dat in de Uitkijkpost is gepubliceerd. De redactie behoudt zich het recht voor bijdragen in te korten of te weigeren. REGIO - Op zaterdag 9 mei staat Nederland in het teken van fietsen. De ANWB en VVV zullen in samenwer king met de TROS en de Nederlandse Hartstichting voor de 25ste maal de Landelijke Fietsdag organiseren. Veel Nederlanders zullen die dag op de fiets stappen en één van de vele routes gaan verkennen. Er kan vanaf 384 plaatsen worden gestart, ook vanaf VVV in Heiloo. Een prachtige tocht is uitgestip peld over landelijke paden. Langs de routes is er volop gelegenheid af te stappen, want onder het motto 'Welkom op de boerderij' houden veel boeren en tuinders open huis. Zo kunt u op vertoon van uw routebeschrijving voor i 2,50 de historische tulpentuin Hortus Bulborum in Limmen bezichti gen. Om deel te nemen aan de Landelijke Fietsdag kunt u op 27 en 29 april en op 1, 4, 6 en 8 mei in de voor verkoop een routebeschrijving kopen bij de VVV van Heiloo. Het kantoor is open van 15.00 tot 17.00 uur. Natuurlijk zijn de routes ook op de fietsdag zelf verkrijgbaar tussen 9.00 en 13.00 uur bij het startpunt. De kosten bedragen f 5,- per stuk. Een gedeelte van de opbrengst komt ten goede aan een project van de Nederlandse Hart stichting. Voor nadere informatie over de fietsroutes tijdens de Landelijke Fietsdag kunt u contact opnemen met tel. 072-5331969. EGMOND - Tot en met 8 juni stellen in het Hallemhuis in Egmond-Binnen kunstenaars uit Egmond hun werk ten toon. De expositie omvat een groot aantal werken, gevarieerd en in diverse technieken zoals olieverfschilderijen, acryl en grafische technieken, onder andere etsen en kleuretsen. Mark Broersen komt met een aantal landschappen in acrylverf, die meestal de. omgeving van Egmond tot onder werp hebben. Van Judith Broersen is er een aantal grote doeken in acryl en olieverf met meestal kleurrijke, abs tracte thema's. Het kleinere werk is meer figuratief. Ewoud de Groot maakt grafiek in grote formaten, maar hij toont ook acryl-en olieverf schilderijen met dierfiguren als onderwerp. Van Paulus Kramer zijn schilderijen in diverse technieken te bewonderen met als belangrijk thema de natuur. De opening door de Egmondse kunste naar Andrew zal plaatsvinden op zon dag 26 april om 15.00 uur. Het Hallem huis aan de Heerenweg 45 AA is open op zaterdag- en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. HEILOO - In groep drie van de Rad- boudschool draait het deze weken alle maal om het thema 'Post'. Om een flits ende start te maken vroeg de school de ouders een kaart, een brief of een fax te sturen. Dat hebben ze geweten op school! Met stapels tegelijk kwam de post binnen. De kinderen maakten eveneens kennis met het fenomeen 'fax' en brachten een bezoekje aan het postkantoor, waar ze met eigen ogen konden zien hoe de post gesorteerd werd. Binnenkort moe ten ze zelf aan het werk, want alle bin nengekomen post moet natuurlijk wel beantwoord worden... HEILOO - Op zaterdag 25 april is er van 10.00 tot 13.00 uur weer een twee dehands boekenmarkt van de Stichting Ouderenwerk in het Trefpunt. Wie oude boeken of platen heeft die niet meer worden gelezen, maar die u ook niet wilt weggooien, kan die brengen naar het Trefpunt of bellen met tel. 072- 5331297. HEILOO - Voor de jeugdige biljarters van clubs uit het district Alkmaar wordt op 2 mei een toernooi gehouden in sporthal Het Vennewater. De start is om 10.00 uur. Er doen ongeveer 25 jeugdbiljarters mee en de leeftijd varieert van 12 tot 17 jaar. De organisatie is in handen van biljartvereniging Egmond. Toeschou wers zijn van harte welkom. HEILOO - Afgelopen zondag vertrok ken de Foresters handbalsters met veel supporters naar Arnhem om daar de promotiewedstrijden te spelen voor de eerste divisie. Met vier kampioenen streden de Foresters voor twee promo tieplaatsen. In de eerste wedstrijd tegen Caesar uit het Limburgse Beek was Foresters dui delijk de betere ploeg, maar werd er zeer slordig met de vele kansen omge gaan. Dit betekende een 10-11 neder laag 'en omdat het elfde doelpunt van Caesar in de laatste minuut viel, kwam dit verlies keihard aan. De tweede wedstrijd tegen Groene Ster uit Zevenbergen verloor Foresters met 17-20. Een prachtige wedstrijd, waarin Foresters geweldig partij gaf tegen de allersterkste van de vier deelnemende ploegen. In de laatste wedstrijd tegen Borhave uit Borne kwamen dan einde lijk de eerste punten binnen. Uitslag was 19-17. Groene Ster en Caesar promoveren naar de eerste divisie. Foresters wordt derde. De derde plaats betekent in principe helemaal niets. Maar er waren afgelopen zondag heel wat geruchten dat de derde plaats misschien ook recht op promotie zal geven omdat er waar schijnlijk een extra plaats vrijkomt. Hoe dan ook, de Foresters hebben, onder leiding van coach John Zeeuw, laten zien op een zeer hoog niveau te kunnen handballen. Groep 3a van de Radboudschool. HEILOO - Tijdens de finale D-lijn competitieturnen hebben de meisjes van GTH goede resultaten behaald. Van de vier wedstrijden die de meisjes gedraaid hebben, viel het slechtste resultaat af. Bij de pupillen kwam de groep na vier wedstrijden uit op een tweede plaats. Hierdoor verzekerden zij zich voor een plaats in de regiofina le op 10 mei in Sporthal Geestmer- ambacht te Noörd-Scharwoude. Bij de jeugd was er helaas geen com plete groep, maar Lara van Vliet wist zich middels vier eerste plaatsen te kwalificeren voor deze regiofinale. Bij de junioren was er ook geen groep. Monique Brinkman mocht na vier goede wedstrijden ook doorstromen naar de regiofinale. HEILOO - De uitslag van afgelopen maandag. A-lijn: 1. Schipper en Zn., 57,3, 2. Schouten-Schipper 55,7. B-lijn: 1. Fam. Kuyt 60,8, 2. V. Toornburg-De Vries 60,4. C-lijn: 1. Fam. Boersen 55,8, 2. Ds. Hommes-Schouten 55,4. D-lijn: 1 en 2 Boersen-Nuyens 55,4 en Mw. Wiefering-Zwitserlaar 55,4. E-lijn: 1. ,Ds. De Jong-Hoogland 69,2. 2. Mw. Vd Hulst-Folmer 58,8. F-lijn: 1. Fam. V Dijk 69,5,2. Ds. Hardeveld-Post 60. ALKMAAR - Op dinsdag 28 april houdt Le Champion vanuit café du Passage, Scharlo 1 te Alkmaar haar tweede recreatieve avondfietstocht van dit seizoen. Leden zowel als niet-leden van de toerclub zijn welkom om deel te nemen. De tocht is bedoeld voor men sen met gewone fietsen. De afstand is ongeveer 30 km. De start is tussen 18.30 en 19.00 uur, de kosten bedragen twee gulden. Voor een klein bedrag extra krijgt u een medaille als herinnering. De volgende dinsdagen zijn er ook avondtochten. Het is daarom mogelijk een serie te fietsen en zo in het bezit te komen van een herinnering aan de gehele serie. Inlichtingen aan de start en bij Karin Ursem 072-5741637. ALKMAAR - In het kader van de OrgelPlus Voorjaarsserie in de Grote Sint Laurenskerk te Alkmaar is op zaterdag 25 april een concert van orga nist Pieter van Dijk en Friedemann Immer met baroktrompet. Friedemann Immer is een autoriteit op het gebied van de natuurtrompet. Bij verschillende barokorkesten is hij een veelgevraagd solist. Pieter van Dijk is momenteel plaatsvervangend organist van de Grote Sint Laurenskerk te Alk maar. Als orgeldocent is hij verbonden aan de conservatoria in Amsterdam en Hamburg. De aanvang is om 20.00 uur de kerk is open vanaf 19.00 uur. De toegangsprijs is f 24,50, CJP, 65+ en St. Vrienden f 19,50. HEILOO - Dinsdag 14 april was de laatste dia-bespreking van het seizoen bij HAF. Op 28 april staat een fotobe spreking op het programma. De leden van de HAF brengen hun foto's naar de clubavond en deze zullen van kriti sche opmerkingen worden voorzien. Tot eind april zijn foto's van de HAF te bewonderen bij de firma Rozing aan de Westerweg. Info bij R. van Nederveen, tel. 072-5334402. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening (RIMA) Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Inlichtingen: tel. 5334383, 5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Unie van Vrijwilligers Heiloo Informatie: mw. LG. Niessink, de Spanring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: dr. J. Snel, Frederica's Hof 1,1851 BM Heiloo, tel. 5340223. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr. De Kistemaker 3, Heiloo, tel. 5330748. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. Stichting Ouderenwerk Heiloo Abrahqm du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5.331297:Tafeltje Dekje, Ak- tief trefpunt voor 55+ en Senioren Info Centrum. Stichting Welzijn Ouderen Hanswijk lb, 1934 CP Egmond aan den Hoef, tel. 5065204. Alg. Ned. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten en culturele bijeenkomsten voor 50+ in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Inlichtingen: secretariaat A H. Eeken, Termijen 11, 1852 TA Heiloo, tel. 5333154. Kath. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten, educatieve en culturele bij eenkomsten in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Inlichtingen: mw. A. Schaap-Kamper (secr.), De Driestal 40, 1852 RC Heiloo, tel. 5331134 of op het kantoor, tel. 5331458 toestel 13. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380,1851 BK Hei loo, tel. 5338536. Technische dienst: tel. 5330430. Bereik baar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Gemeente Heiloo Algemeen: tel. 5356666, fax 5356788. Valse start Natuurlijk misgun ik het CDA het niet dat deze partij collegepartij is gewor den en twee wethouders levert. Ik ben er van overtuigd dat het CDA in staat is om samen met de VVD een goed colle ge te vormen. Veel is er reeds over de onverwacht moeilijke college-onder- handelingen geschreven, maar niemand heeft op de rol van de VVD gewezen. De angst en het machtsdenken heeft de VVD er toe verleid om voor een smal le coalitie van 10 van de 19 zetels te kie zen, waarbij de VVD nummeriek sterk staat, namelijk zes zetels vqor de VVD tegenover vier voor het CDA. Je bewijst de democratie hiermee geen dienst! Want een ieder had een coalitie van VVD, CDA en PvdA met brede steun in de raad verwacht. De PvdA stond in het vorige college met wethou der Bos voor kwaliteit. Groen Links bleef haar aanvankelijke steun aan een coalitie van de drie par tijen niet trouw en vervulde daarmee een dubieuze rol. Zij kreeg hiermee niet de grote invloed die ze zichzelf toe dichtte, namelijk het leveren van een wethouder in welke combinatie dan ook. Ik vind het een valse start van deze raadsperiode. De verhoudingen zijn danig verstoord. Onnodig moet er veel energie worden gestoken in andere zaken dan louter besturen. Met goede wil valt veel te bereiken. Ik wens alle raadsleden veel wijsheid en succes toe. B. Blank Heiloo BERGEN - Op zondag 26 april houdt Stichting Damland aan de Nesdijk 20 in Bergen weer haar jaarlijkse open dag. Tussen 12.00 en 16.00 uur zijn er tal van activiteiten zoals rondleidingen in de vogelopvang qn over het terrein, obser vaties vanuit de vogelkijkhut, een egel expositie, nestkasten timmeren en de plantenverkoop. Voor kinderen zijn er ook leuke dingen te doen, zoals een grabbelton, schmin ken, hoofdtooien maken en blikjes gooien. Een 'egel' leest egelverhaaltjes voor en een echte imker vertelt over bijen en andere insecten. In de stands op het terrein presenteren zich organisaties als de Dierenambu lance, Vogelwacht Egmond en de Wei devogelwerkgroep. Ook peuterspeel- groep 't Windekind houdt dan open dag. Natuurlijk is er weer gezellige muziek: een koor met vogelliedjes en een optre den van Beitje Doperwtje. In het eet café vindt u pannenkoeken, broodjes, koffie, thee en andere dorstlessers. De opbrengst van deze dag gaat naar de vogels van Stichting Damland. Voor nadere informatie kunt u bellen met de vogelopvangbeheerder Carina Ooster huis, tel. 072-5898119. EGMOND - Op donderdag 23 april doen leerlingen van basisschool De Driemaster, De Trompschool en de Sint Josefschool uit Egmond aan Zee mee aan de landelijke strandschoonmaak dag. Samen met de leerkrachten helpen de leerlingen mee om het strand te ont doen van zwerfafval. Deze actie maakt deel uit van een edu catief project, waarbi^de kinderen aan de hand van een speciaal lesboekje in de afgelopen weken op school al van alles te weten zijn gekomen over wat er langs de kust te beleven valt. Het startsein van de schoonmaakactie wordt om 13.30 uur gegeven door mi lieuwethouder Marcel Halff bij de hoofdstrandafgang in Egmond aan Zee bij strandpaviljoen De Uitkijk.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 6