Fanfare Showband Heiloo Theater en muziek bij Ypestock '98 Record aantal deelnemers bij Landelijke Fietsdag Rabobank tffcj Vos Makelaardij 0251-6625 00 Geen avondzitting THUIS IN ZAKEN Dé Hyp<||heekwinkel Uw Oogmerk Opticien 63e JAARGANG NO. 20 Ja--4J #l Zaterdag 16 mei reclameproaucties CEES HACHMANG LOODGIETERS SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 Gonny van Dongen exposeert Geraniummarkt op Stationsplein Oproep Drukkerij uitkijk post bv West-Kennemerland kantoren in Heiloo-Limmen-Akersloot-Castricum Donateursavond Leerlingen Rina Snel exposeren Overval op bank Bewoners Blockhovepark tegen concept bestemmingsplan Planten gestolen Open dag Muziek- en Dansschool Record aantal aanslagen bij type-examen Pakketten voor Polen Gevonden voorwerpen JOHN MOEN GOED GEZIEN 4DAT iF.DEK VAARWFI EEK BIJZONDERE IS Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henriy van der' Veer-Stoop Eigen woning fpl i Grachtenpand Eengezinswoning im AUTOBELEnERING RECLAMEBORDEN OOSTERZIJWEG 122 -TEL.072-5337143 Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte HEILOO - Tot half juni exposeert Gonny van Dongen haar aquarellen in de dierenartsenpraktijk van Schaap en de Jong aan de Commandeurslaan 1 te Heiloo. Gonny legde de basis van haar schilderkunst op de middelbare school in Den Helder, waar zij teken- en schil derles kreeg van de Helderse kunste naar M. Beekhuis van til. Later volgde zij nog aquarelcursussen bij Mary Koekenbier en Marianne Eugster. In 1991 hield zij haar eerste grote exposi tie in het MCA te Alkmaar. Bedrijfspand HEILOO - Zaterdagochtend mag dan voor veel mensen betekenen dat ze even lekker uit kunnen slapen, maar minstens één keer per jaar moet daar een uitzondering op worden gemaakt. Op zaterdag 16 mei kan iedereen vroeg uit de veren voor de inmiddels traditio nele geraniummarkt op het Stations plein, die alweer voor de vijftiende keer wordt gehouden door de winkeliers samen met Ranzijn tuin dier. Ook dit jaar staat een grote sortering hang-, stek- en zaaigeraniums uitge stald. En behalve tienduizenden plan ten zullen ook vele andere producten door de winkeliers van het Stations centrum te koop worden aangeboden. De verkoop start al om 7.00 uur en de echte vroege vogels kunnen dan tot 10.00 uur profiteren van speciale kor tingen. Voor de kinderen is er groot springkus sen, waar iedere jeugdige bezoeker gra tis enkele salto's, koprollen of andere sprongen geoefend kunnen worden. Vanzelfsprekend ontbreekt ook een gezellige muzikale noot niet tijdens het evenement. Er is 's morgens een drive- in-show op het Stationsplein en ook harmonie-orkest Caecilia laat van zich horen. Rijtjeshuis De redactie van de Uitkijkpost wil graag in contact komen met mensen die een speciale passie ergens voor koesteren. Bijvoor beeld voor een bepaalde periode uit de geschiedenis, voor het koningshuis, voor een muziekins trument, een schilder, een oude auto, een lievelingsdier, suiker zakjes en ga zo maar door. Bent u ergens volkomen bezeten van, en lijkt het u leuk daarover in de Uitkijkpost te vertellen, bel ons dan (5330175) of schrijf een kort briefje (Postbus 68,1850 AB Heiloo). Wij nemen dan contact met u op. Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 515 79 00 (Interholland verspreiders) Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Met ingang van maandag 7 7 mei zijn alle kantoren van Rabobank West-Kennemerland bereikbaar via een nieuw telefoonnummer: Vrijdagavond 15 mei zijn onze kantoren gesloten. Locatie: Sporthal Het Vennewater Begin voorstelling: 20.00 uur Iedereen is welkom A aankondiging aangeboden door: MAKELAARS &TAXATEURS ONROEREND GOED TUMMERS Accountants belastingadviseurs Rijksweg 103 1906 BG Limmen Tel. 072 - 505 70 00 Fax 072 - 505 37 51 /j|\ E-mail: tummers.Iimmen@accountnet.nl Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! Kennemerstraatweg 125 1851 BC HEILOO tel. 072 5320322 De dames Zuiderduin (l) en Driessen-van de Velde maken zich op voor de vijfentwintigste Landelijke Fietsdag, (foto Starfield) De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige karton nen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakket ten mogen ook brieven en tijdschriften bevatten, echter géén geld. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kilogram, de kosten zijn f 7,50 per pakket plus f 2,50 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitimatiebewijs te tonen. Surfenvan Rina Snel. HEILOO - Op zondag 17 mei expose ren leerlingen van kunstenares Rina Snel in het kerkje van Driehuizen. Om 13.30 uur opent gemeenteraadslid Roelof Bos de expositie. Verschillende stijlen, onderwerpen, perspectieven en kleuren kenmerken deze expositie. Rina Snel geeft al jaren teken- en schilderles in haar eigen ate lier aan het Frederica's Hof te Heiloo. De leerlingen komen uit Heiloo en de wijde omgeving, zelfs uit Koedijk en Amsterdam. Er zullen negentig schilde rijen te zien zijn, waaronder stillevens, landschappen en abstract werk. Rina Snel vindt het belangrijk dat een cursist zichzelf kan ontwikkelen. Ze wil daar voldoende aandacht aan besteden en maakt daarom haar groepen niet al te groot. Volgens haar ontdekken veel mensen dat zij veel creatiever zijn dan zij in eerste instantie van zichzelf den ken. Dat vindt de kunstenares ook een leuke kant van het lesgeven, om het enthousiasme te zien dat dan ontstaat. De expositie wordt gehouden van 13.30 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. In lichtingen zijn verkrijgbaar bij Rina Snel, tel. 072-5340223. Waardeert uw... HEILOO - Maandagmiddag is rond 16.30 uur de VSB bank aan de Stations weg overvallen. De overvaller verniel de een van de ruiten van de bank en stapte hierdoor naar binnen. Onder be dreiging van een vuurwapen werd het bankpersoneel gesommeerd een geld bedrag af te geven. De bankrover stapte vervolgens weer door het raam naar buiten om in er in een zwarte Ford Scorpio vandoor te gaan. Deze auto bleek eerder op de dag in Purmerend te zijn gestolen. De poli tie heeft geprobeerd met een vliegtuig je de vluchtauto op te sporen, maar slaagde daar niet in. Getuigen van de overval wordt ver zocht contact op te nemen met de poli tie in Heiloo, tel. 072-5337676. HEILOO - Vorige week woensdag stapte T. van der Klis-Koolman naar de gemeente met 22 handtekeningen van bewoners uit het Blockhovepark en brief gericht aan het college van burge meester en wethouders. Met deze actie willen de bewoners nu al protesteren tegen een onderdeel uit het ontwerp voor een nieuw bestem mingsplan (voor het Blockhovepark en het aangrenzende gebied ten noorden van het Heilooërbos) waar de gemeen te momenteel mee bezig is. Het gaat de bewoners met name om de nieuwe regels voor het bouwen van een garage, berging of loods op de erfschei- ding met de buren. Volgens hen is het met het huidige be stemmingsplan mogelijk orp een gebouw van 25 vierkante meter neer te zetten. Wanneer dat in het nieuwe ont- werp-bestemmingsplan 75 vierkante meter met een nokhoogte tot 4,70 meter mag worden, kan het groene karakter van het Blockhovepark ern stig aangetast worden, aldus de bewo ners. De procedure voor wijziging van het bestemmingsplan is nog niet gestart, maar de bewoners willen daar niet op wachten met hun protest. Volgens hen zijn er al bewoners in het Blockhove park die bouwen volgens de nieuwe regels en daarmee ook vooruit lopen op wijzigingen in het bestemmingsplan. De Texelse popformatie Nilsson, voorheen Vivid, te zien tijdens Ypestock. HEILOO - Op zondag 14 juni wordt voor de achtste keer het popmuziek- en theaterfestijn Ypestock gehouden. Van af 13.00 uur zijn bezoekers welkom om te genieten van zes topformaties op het podium en van spektakeltheater rond de tent. Voor de jeugd is er een specia le Kid's Corner. Verder is er een geva rieerde markt én een royaal aanbod voor de verzorging van de inwendige mens. Tot ongeveer half elf 's avonds trekt een bonte stoet artiesten voorbij op het festivalterrein, dat ligt naast bedrijventerrein De Oude Werf en de woonwijk Ypestein. Ypestock wordt dit jaar gepresenteerd door twee professionele grappenma kers: Howard Komproe en Najib Am- hali. Stand-up comedians, verbonden aan de Fresh Wagon. De muzikale ope ning van Ypestock komt van Zilch (13.30 uur). In deze nummers komen veel stromingen voorbij: rock, metal, funk, jazz en allerlei dwarsverbanden. Nilsson, dat vanaf 14.30 uur optreedt, scoorde als eerste Texelse popformatie een hit met 'Elastic baby'. Deze maand werd het eerste album uitgebracht vol gitaarpop met veel ruimte voor de zang. Vervolgens is het tijd voor Cuby The Blizzards. Na dertig jaar on the road durft Harry Muskee zijn alter ego Cuby weer in de armen te sluiten. Hij brengt vanaf 16.00 uur Nedèrlandse blues, met natuurlijk Cuby-successen zoals 'Window of my eyes' en 'Apple- knockers flophouse'. Skik, dat na de hits 'Hoe kan dat nou?' en 'Op fietse' door het hele land toert, is de vierde band die van Ypestock een feest komt maken. Kort voor het eerste Pinkpop-optreden (dit jaar opnieuw!) kwam in 1997 de cd 'Niks is zoas 't lek' uit. Hierop een volwassener groepsge luid, dat vanaf 17.30 uur te beluisteren is. The Scene maakt voor de tweede keer haar opwachting in Heiloo. De band heeft daarvoor een speciale aan bieding: de songs van het fonkelnieuwe album 'Mariene', te horen vanaf 19.15 uur. Tot op heden is er grote vraag naar de muziek van The Blues Brothers. Zo doende ontstond de veertien-koppige Belushi Memorial Blues Brothers Band. Vanaf de eerste noot om 20.45 uur is het een feest van herkenning met hits als 'Everybody needs somebody' en 'Minnie the moocher'. Spektakeltheater De laatste jaren besteedt Ypestock steeds meer aandacht aan theater. Dit jaar wordt er flink uitgepakt. De ont vangst door de Dirndels van theater groep Extender is even ludiek als dub belzinnig. Bezoekers worden vanuit de lucht verrast als de reiger van het Monsterverbond zijn landing inzet. Daarnaast stappen vogels op stelten rond met een geheimzinnig ei. Twee grote lippen nodigen uit voor een kus. Slinkie Love uit Australië prikkelt de verbeelding zodra de buizen in bewe ging komen: zes meter lang óf draaiend als een bal. (Voor dit programma onderdeel geldt een voorbehoud.) Ypestock heeft öok een speciale Kid's Corner. Daar spelen de clowns Ko en Lou hun nieuwste voorstelling, een hilarische show met veel muziek, acro batiek en kolder. Ook Circus Bounce krijgt een plaatsje: een pretkasteel voor de springgrage jeugd. Bij Circus Jopie maken kinderen kennis met het circus vak: in een workshop leren ze jongle ren, acrobatiek, clownerie, enzovoort. HEILOO - Afgelopen weekend zijn bij PC Willibrord twaalf kisten met plan ten gestolen. De kistjes stonden nabij de plantenkas op de grond en waren bestemd voor de verkoop. De waarde bedraagt een kleine twaalfhonderd gul den. De diefstal moet gepleegd zijn tus sen zaterdag 17.00 uur en zondag 12.00 uur. De daders moeten met een auto het terrein zijn opgereden en ter plek ke bekend zijn geweest. HEILOO - Komende zaterdag houdt de Muziek- en Dansschool aan Het Veld de jaarlijkse open dag. Tussen 10.30 en 15.00 uur is de school open voor iedereen die er eens een kijkje wil komen nemen. Voor het komende schoolseizoen is er bij de Muziek- en Dansschool weer een breed aanbod. In de prospectus, die voor bezoekers klaarligt, staan alle gegevens. Voor nieuwe inschrijvers ligt er een leuke tas klaar. HEILOO - Driehonderdvijftig aansla gen per minuut, oftewel bijna zes aan slagen per seconde: zo snel liet de elfja rige Anne-Fleur van 't Hooft uit Heiloo haar vingers vorige maand over het toetsenbord glijden tijdens haar type examen. Behalve dat ze daarmee met glans haar typediploma haalde, was dit resultaat ook goed voor een record: volgens het Instituut voor Schoolopleidingen Ma- chineschrijven is Anne-Fleur hiermee de snelste van alle basisschoolleerlin gen in Nederland die meededen aan een rijkserkend type-examen. Het vori ge record stond op 335 aanslagen per minuut. HEILOO - Het kon bijna niet beter, de weersomstandigheden afgelopen zater dag tijdens de vijfentwintigste Lande lijke Fietsdag. Onder een stralende zon stapte bij de VVV in Heiloo een record aantal van maar liefst 240 deelnemers op de fiets voor hun tocht over 35 kilo meter. Onder hen waren ook mevrouw Dries sen-van de Velde en mevrouw Zuider duin uit Heiloo. Al zolang de Lande lijke Fietsdag bestaat waren ze erbij en zij startten nu dus voor de vijfentwin tigste keer. De eerste jaren begonnen ze vanaf het startpunt in Bergen en Alkmaar, de afgelopen vijf jaar was er ook de mogèlijheid om vanuit Heiloo de pedalen rond te laten draaien. Voor de VVV Heiloo was deze prestatie in elk geval reden om de fietssters eens in de bloemen te zetten. De route die de dames afgelopen zater dag aflegden samen met de andere deelnemers voerde via Limmen, Aker sloot, de Westdijk en Alkmaar door het Heilooërbos en de duinen van Egmond. HEILOO - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor fami lie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd. Inleveren van pakketten kan in Heiloo geschieden bij de fam. Velthuis, Zeeweg 17, op donderdag 31 mei van 13.00 tot 20.00 uur (tel. 072-5331802). Mevrouw Velthuis is voor een Pools gezin drin gend op zoek naar een eenpersoons dekbed. Ook weet zij een prima be stemming voor kinderkleren voor schoolgaande kinderen. HEILOO - De volgende voorwerpen zijn bij het bureau als gevonden aange meld: een sleutel met een blauw dopje, twee sleutels, een wit met zwart, een wieldop Seat, een zilveren herenhals ketting, een zilveren crucifix, een kin derschoen, een groene skippybal, een autosleutel Toyota, een zaktelefoon en een zilveren broche. Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 /Vinkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 Kennemerstraatweg 129 1850 AC Heiloo Telefoon: (072) 533 53 30 Tevens twee vestigingen in Alkmaar

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 1