m Rabobank introduceert vier Betsroutes in regio Kinderjury kiest weer favoriete boeken I I Rabobank Straatweg opengebroken, verkeer omgeleid Kotferbakmarkt m ZAKELIJK GEZIEN a Fietst u mee op zaterdag 13 juni? NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN zaterdag 6 juni Dé Hy^heekwinkel Uw vertrouwde Contactlens specialist Lees de uitnodiging in onze advertentie West-Kennemerland 3 JUNI 1998 iSS JU jj Drukkerij uitkijkpost bv 63e JAARGANG NO. 23 Vernielingen in luilaknacht Vrienden van de Beun Wegwerk aan de Kanaaldijk Nationale collecte epilepsiebestrij ding Kaartverkoop Timmerdorp Open-Dag Milieumarkt 1, Genezen met kleuren Turnster naar Frankrijk Contactavond Kleurenpracht Eindfeest in Buk Buk Slotavond Zingen Houdt Jong jOHN m MOEN GOED GEZIEN Koninklijke onderscheiding voor Arend de Winter CEES HACHMANG LOODGIETERS Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax 072 533 56 44 ISDN 072 532 02 94 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 340020 (Rodi verspreiding bv) •».- .'Xy.®j«wa arnLmuu De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - De luilaknacht heeft in Heiloo een aantal vernielingen opgele verd. Een speelrek op een speelterrein- tje aan de Zeeweg werd in brand gesto ken. In 't Loo moest een winkelruit het ontgelden. Bij een woning aan De Spanring werd de tuinverlichting ver nield. Bij een woning aan de Kleine Olven gooiden onverlaten brandend siervuur werk door de brievenbus. Het ging van zelf uit, maar liet wel een grote brand- plek in de houten vloer achter. Van een woning aan Het Maalwater werden het tuinameublement en een rolcontainer in het water gegooid. Ook werd een hekwerk over een lengte van zo'n twin tig meter vernield. In Termijen tenslot te zijn een aantal lantaarnpalen ver nield. HEILOO - Vorige week is het nieuwe programmaboekje van theater de Beun verspreid. Leden van de stichting Vrienden van de Beun krijgen voor rang bij het reserveren van kaarten. In het boekje dat zij thuisgestuurd hebben gekregen is echter het stempeltje 'Vrienden van de Beun' op de contro lelijst terecht gekomen in plaats van op de intekenlijst. Vrienden die intekenen kunnen zelf op de intekenlijst de tekst 'Vriend van de Beun' vermelden. Alle aanmeldingen worden gecontroleerd. REGIO - De Kanaaldijk tussen Alk maar en Akersloot wordt tussen 8 en 13 juni weer door waterschap Het Lange Rond onder handen genomen. Het betreft het gedeelte tussen de aanslui ting met de Heilooër Kanaalweg en de stortplaats van GP Groot, die iets ten zuiden van Alkmaar bij het bedrijven terrein Boekelermeer is gesitueerd. Deze werkzaamheden zijn onderdeel van de grootschalige opknapbeurt van de weg op de Kanaaldijk, een karwei waarmee vorig jaar is gestart en dat volgend jaar gereed moet zijn. Op ver schillende plaatsen wordt het wegdek van nieuwe asfaltlagen voorzien. Het verkeer wordt met borden geatten deerd op de wisselende werklocaties. Verkeerslichten zorgen voor een geor dende doorstroom. Het verkeer moet op de Kanaaldijk gedurende een week rekening houden met vertragingen. HEILOO - Van 7 tot en met 13 juni wordt de jaarlijkse nationale collecte voor de epilepsiebestrijding gehouden. Meer dan 40.000 vrijwilligers zullen met de collectebus langs de deur gaan om iedereen in de gelegenheid te stel len een bijdrage aan dit belangrijke werk te geven. Voor meer informatie over de collecte in deze regio kunt u contact opnemen met tel. 072-5334252. HEILOO - Op zaterdag 20 juni vindt de kaartverkoop plaats voor Timmer dorp. Het 22ste Timmerdorp staat ge pland in de laatste week van de zomer vakantie, van dinsdag 18 tot en met vrij dag 21 augustus. Ook dit jaar kunnen vijfhonderd kinderen in de leeftijd van 7 tot en met 12 jaar aan het evenement, dat gehouden wordt aan De Omloop, deelnemen. De kaartverkoop begint om 10.00 uur in de Hobbyfarm (gebouw de Hofdijk). Per persoon worden niet rïieer dan drie kaarten verkocht. De prijs van de kaar ten bedraagt f 15,-. Voor dit bedrag krij gen de kinderen naast een hoop pret ook nog spijkers en verf. Het enige waar de kinderen zelf voor moeten zor gen zijn een paar schoenen met dikke zolen, hamer, knijptang, zaag, kwasten en een goed humeur. De medewerkers van het Timmerdorp zorgen voor de rest. Op het terrein is een volledig geoutilleerde EHBO-post aanwezig en houden ruim 35 medewerkers een oogje in het zeil. Wie het leuk vindt om de medewerkers van het Timmerdorp een weekje te komen helpen als begeleider kan con tact opnemen met Edo Postma, tel. 073- 5337776. De Terriërs Bij Hockeyvereniging Dc Terriërs Voor iedereen van 6 t/m 6o jaar Aanvang: 10.00 uur Einde: 12.00 uur Toegang is helemaal gratis! aankondiging aangeboden door: MAKELAARS ((TAXATEURS ONROEREND GOED TUMMERS Accountants belastingadviseurs Rijksweg 103 1906 BG Limmen Tel. 072 - 505 70 00 Fax 072-505 37 51 E-mail: tummers.limmen@accountnet.nl Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! Kennemerstraatweg 125 1851 BC HEILOO tel. 072 5320322 HEILOO - De werkzaamheden aan de Kennemerstraatweg zijn vorige week van start gegaanBij de Van Aostastraat wordt een middengeleider aangebracht en de bodem bij garage Zander wordt gesaneerd Het ver keer wordt deels omgeleid via de Frederica's Hof en de Dokterslaan, waar de verkeerslichten zolang op knipperen staanHierna zal het werk in zuidelijke richting opschuivenIn het fietspad wordt een nieuwe riolering aangelegd en ook bij garage De Bruijn-Blokker worden saneringswerkzaamheden uitgevoerd foto Staifield) HEILOO - Op zaterdag 6 juni staat in winkelcentrum 't Loo het milieu hele maal centraal. Van 9.00 tot 17.00 uur houden de winkeliersvereniging en de gemeente namelijk een milieumarkt. Diverse bedrijven en instellingen geven dan informatie en tussen 10.00 en 15.00 kunnen Heilooërs hun chemisch afval inleveren bij de chemokar op het plein tussen Blokker en de Hema. Op de milieumarkt geeft de gemeente informatie over duurzaam bouwen op Egelshoek en over geluidsaneringspro jecten en ongediertebestrijding. Ook is de hondenwachter aanwezig. Informatie over wind is verkrijgbaar bij Kennermerwind en alles over het ont harden van drinkwater en waterbespa ring kunt u te weten komen bij het PWN. ENW kan vertellen over ener giebesparing, ecostromen en zonneboi lers en Tardy Vermicultures showt de verwerking van gemeentelijk groftuin- afval tot compost. Wie wil weten hoeveel hij bijdraagt aan het broeikaseffect, kan meedoen met het spel Broeikasthermometer en ver der zijn ook nog de Bijenvereniging Noord-Holland midden en Milieu Contact Heiloo vertegenwoordigd. HEILOO/REGIO - Op zaterdag 13 juni klimmen alle fietsliefhebbers in Noord-Kennemerland op hun stalen ros. Tenminste, als het aan de zes Rabobanken in deze regio ligt. Want dankzij een gezamenlijk initiatief van deze honderdjarige bank zijn er vier nieuwe fietsroutes ontwikkeld in Noord-Kennemerland, die op 13 juni feestelijk in gebruik worden genomen. De fietsroutes, die tot stand zijn geko men in samenwerking met de ANWB, zijn volledig bewegwijzerd en gemid deld veertig kilometer lang. Ze voeren langs de mooiste plekjes en tal van be zienswaardigheden in Noord-Kenne merland. De Duinstreek fietsroute be strijkt het gebied tussen Bakkum en Schoorl, de Dijk en Waard fietsroute gaat door het oostelijk deel van Noord- Kennemerland, Rustenburg, Oterleek, Heerhugowaard en Broek op Lange- dijk, de Droogmakerij route voert voor een groot deel door de Schermer en de Duin en Strandwal route tenslotte loopt grofweg door Castricum, Lim- HEILOO - In de afgelopen tijd is er heel wat afgelezen door de Heilooër jeugd: door de kinderboekenjury die bestond uit 135 jonge lezers werden in totaal maar liefst 1025 boeken gelezen. De uitslag van de beoordeling van de kinderjury werd vorige week woens dag bekend gemaakt in de bibliotheek door kinderboekenschrijver Koos Meinderts. Door de lezers van 6 tot en met 9 jaar werd het boek Dolfje Weerwolf je van Paul van Loon het meest gewaardeerd, de juryleden van 10 tot en met 12 jaar gaven een eerste plaats aan het boek Pijnstillers van Carry Slee. Koos Meinderts heeft behalve kinder boeken ook liedjes geschreven voor Kinderen voor Kinderen en Sesam straat. Tijdens de bijeenkomst beant woordde hij ook vragen over zijn boe ken en las voor uit zijn versjesboek Er ging een vis uit fietsen en uit zijn twee allernieuwste boeken. De complete uitslag van de Heilooër kinderjury: Van 6 tot en met 9 jaar: 1. Dolfje Weerwolfje, Paul van Loon, 2. Help! Juf is verliefd, Carry Slee, 3. Ferry de boevendoder, Mathijs Beentjes, 4. De billenbijters, Rindert Kromhout en 5. Er ging een vis uit fietsen, Koos Meinderts. Van 10 tot en met 12 jaar: 1. Pijnstillers, Carry Slee, 2. Toontjes spreekbeurt, Mario Gommeren, 3. Kijk niet in de spiegel, R.L. Stine, 4. De schoolstrijd, Sjoerd Kuyper en 5. Dolfje Weerwolfje van Paul van Loon. men, Heiloo, Akersloot en Uitgeest. De routes hebben geen vast begin- of eindpunt, fietsers kunnen op de peda len stappen waar ze maar willen. Alle vier tochten staan samen met een beschrijving op een overzichtelijke kaart, die de Rabobank gratis aan haar klanten ter beschikking stelt. De kaart ligt ook bij de VVV's en verschillende toeristische centra in de regio. Volgend jaar worden de vier fietsroutes opgeno men in de ANWB fietsroutes. Samenspel Het eeuwfeest van de Rabobank wordt dit jaar grootschalig gevierd. Daarbij staan de festiviteiten in het teken van 'samenspel', aldus Peter van Kempen, directeur van de Rabobank West-Ken- nemerland. „Wij hebben dit idee met zes banken in Noord-Kennemerland ontwikkeld. Ons uitgangspunt was dat we niet iets eenmaligs, maar iets blij vends wilden doen. We zijn toen aan het brainstormen geslagen en kwamen tot de ontdekking dat er op toeristisch gebied behoefte was aan leuke fietsrou tes." Andere activiteiten die de Rabobank ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan heeft gehouden zijn onder meer een reizende expositie en bijeen komsten voor (startende) onderne mers. Ook de senioren en de vrijwilli gers komen aan bod bij de festiviteiten. Op 13 juni zijn de kantoren van de deelnemende banken open om als startpunt te fungeren. De fietser die de banken op zijn route aandoet, ontvangt drie stempels en een attentie. Omdat de jarige altijd trakteert, wil de bank een donatie doen aan een lokaal of regio naal doel. De fietsende deelnemers mogen hun voorkeur voor een bepaald doel uitspreken. Aan deze regionale fietshappening wordt tevens een fotowedstrijd verbon den, met als thema 'Menselijke mo menten', waarmee leuke prijzen op 'fietsgebied' te verdienen zijn. HEILOO - Op uitnodiging van de stichting voor natuurgeneeskunde Ar bor Vitae verzorgen Cees Tjeerdema en Bernard Vossenberg op maandag 8 juni in de gereformeerde kerk, Noor dergeeststraat 9 een avond over 'Ge nezen met kleuren'. Het doel van deze therapie is het her stel van de ordening van levensproces sen waarbij het menselijk lichaam gezien wordt als een manifestatie van aardse en kosmische processen. In zijn praktische uitwerking wordt in de the rapie gebruik gemaakt van met plan tenextracten geverfde zijde, die op pun ten gezet worden, welke bekend zijn uit de klassieke Chinese acupunctuur. De lezing wordt gehouden aan de hand van dia's en daarna is er een praktische demonstratie. De aanvang is om 20.00 uur en de entreeprijs bedraagt f 10,-. Voor info Henk Lambeck, tel. 072-5330523. HEILOO - Op de zondagen 5,12,19 en 26 juli zullen in Heiloo voor het eerst kofferbakmarkten gehouden worden. Deze vinden plaats op de parkeerter reinen van De Foresters en de Double Stars aan de Vennewatersweg. Per keer zullen 45 auto's worden toegelaten. Het is de bedoeling dat alleen particulieren spullen verkopen, handelaren zullen worden geweerd. De organisatie van de kofferbakmark ten is in handen van P. Liefting. Be langstellenden kunnen zich bij hem opgeven, tel. 06-55346385. HEILOO - Marijn Hoijtink, de Hei- loose turnster van Victory Alkmaar, is door de KNGB geselecteerd om namens Nederland op zaterdag 6 juni de interland Frankrijk-Nederland te turnen in het Franse St. Etienne. Het Nederlands jeugdteam bestaat uit vijf turnsters. HEILOO - Vogelvereniging Kleuren pracht houdt dinsdag 9 juni om 20.00 uur haar maandelijkse contactavond in het clubgebouw aan Het Zevenhuizen 50, te vinden achter de sporthal. Uitgenodigd is de heer Arets uit Alphen aan den Rijn die een lezing zal houden over 'Uitleg nieuwe vogelwet' (voor de pauze). Na de pauze laat hij dia's zien van Europese cultuurvogels. De entree is gratis. Niet-leden zijn ook welkom. Twenty Brothers in Buk Buk. HEILOO - The Ultimate Dance Expe rience met onder meer Twenty Bro thers vormt op 6 juni de grote afsluiter van het Buk-seizoen. Twenty Brothers is een theatrale pop groep en leverancier van heftige Funk die ook nog eens de Grote Prijs van Nederland won. Zelf omschrijft de band zijn muziek als heavy freestyle funk, stevige Amerikaanse funk met veel subtiele Afrikaanse en Oosterse invloeden. De vijfmansformatie heeft een geheel eigen stijl en presentatie. Toch hoor je ook invloeden van de Red Hot Chili Peppers, Urban Dance Squad en Public Enemy met een snufje Zappa. Het feest gaat om 21.00 uur van start. De entree bedraagt een tientje. Op vrijdag 12 juni zal Buk Buk defini- tief de zomerstop inluiden met een beach party. Alle middelen om het een ware beach party te maken zijn in huis: zand, twee zwembaden en de meest fantastische zomer-beach nummers die je slippers zullen doen klapperen. HEILOO - Op vrijdag 12 juni houdt Zingen Houdt Jong de jaarlijkse slot avond in het Trefpunt. Tijdens de slot avond zal er een gevarieerd program ma worden aangeboden van Neder landse, Duitse, Italiaanse en Engelse liederen. Tevens neemt het koor afscheid van dirigente M. Merckens, die het koor vijf jaar lang met veel enthousiasme heeft geleid. De toegang is gratis en de avond begint om 20.00 uur. Er is ook een lote rij- De bezetting is nog niet optimaal en met het oog op het nieuwe seizoen zoekt het koor nog enthousiaste men sen. Muzikale achtergrond is niet be langrijk. Arend de Winter (rechts) is blij met de onderscheiding die burgemeester Henk den Boon opspeldt. (fotoAb Baart) P T 1 Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 Schrijver Koos Meinderts vertelt over zijn eigen boeken tijdens de uitslag van de kinderjury, (foto Starfield) HEILOO - Arend de Winter, directeur van Arend de Winter Combi-Groen BV, heeft vorige week een koninklijke onderscheiding ontvangen. Burge meester Henk den Boon benoemde de Heilooënaar tot Lid in de Orde van Oranje van Nassau. Arend de Winter werkt veertig jaar in de groenvoorziening en is bijzonder actief binnen diverse verenigingen en besturen. Ter gelegenheid van dit jubi leum had het personeel een verras singsreceptie voor hem georganiseerd. Tijdens deze bijeenkomst kreeg Arend de Winter ook een hoge onderschei ding uitgereikt vanwege zijn werk voor de Vereniging van Hoveniers en Groenvoorzieners (VHG). Met name de door hem opgezette sectorgerichte scholing oogstte veel lof en vormde een belangrijke aanleiding voor deze onderscheiding. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 1