Een rondje Egmond in feeststemming Hulp voor Roemenië n Bloeiende moerasplanten hjtkiikm Activiteiten Egmond UITKIJKPOST - 10 JUNI Open toernooi HSV TC Hogedijk sluit competitie Curiosamarkt Kapellaan Donateursavond Stichting Hart voor Egmond Avondwandelingen in Alkmaar Zwembad Loos Brandje in wijkgebouw Taxus-actie Intratuin Tennisvereniging HSV TV Heiloo Zwemdiploma's Kleinste huisje open Fototips Expositie Tintoretto De kleine Tom Heusy, die het vis eten bijna met de paplepel is ingegeven, verheugt zich al op de Egmondse Visserijdag. EGMOND - Van 12 tot en met 21 juni wordt in de drie dorpskernen van Egmond de Egmondweek gehouden. Op 12 juni wordt in Egmond-Binnen het startsein gegeven om 18.30 uur met een echte middeleeuwse markt met kramen en kledij in de sfeer van vroe ger tijden. Er zijn demonstraties van oude ambachten en ook kinderen hoe ven zich niet te vervelen met de vele spelletjes die er te doen zijn. Op zaterdag 13 juni verplaatsen de fes tiviteiten zich naar Egmond aan den Hoef. Tijdens het Hoever Dorpsfeest wordt rond de Slotkapel, de Slotgracht en bij boerderij Overslot van 16.00 tot 20.00 een kunstmarkt gehouden. Di verse kunstenaars tonen daar hun werk, dat varieert van schilderijen en aquarellen tot grafiek, beelden, textiele werkvormen en glasobjecten. Er wordt een speciaal terras ingericht voor por trettekenaars .en -schilders. Live mu ziek zal het geheel omlijsten. In de Slotkapel en galerie De Kapberg zijn exposities te zien van diverse kunste naars. Hoeverdorpsfeest Zondag 14 juni staat het echte Hoe verdorpsfeest op het programma. In het centrum en rond dorpshuis Hans- wijk start om 10.00 uur een grote vrij markt, die tot 17.30 uur duurt. Om 12.00 uur wordt het evenement offi cieel geopend door burgemeester E. Brommet. Er zijn allerlei tweedehands spullen te kop en natuurlijk wordt ook de inwendige mens niet vergeten. Aansluitend volgen diverse muzikale optredens door Lamoraal, de Kleine Kapel, en Muziek van de straat. Tus sendoor kan iedereen zijn geluk be proeven met het rad van fortuin. Wie van actie houdt kan vanaf 15.00 uur genieten van een aerobic optreden van Pietje van Wijk. Op zaterdag 20 juni staat Egmond aan Zee centraal tijdens de Egmondse Visserijdag rond het Pompplein, die burgemeester E. Brommet om 10.30 opent. Aansluitend worden ballonnen opgelaten door kinderen. Daarvoor, vanaf 8.30 uur, is er al een grote zeevis wedstrijd gestart, die tot 11.30 uur duurt. Muziek, demonstraties van oude ambachten, reddingsdemonstraties en viswedstrijden staan garant voor een echte zeemanssfeer tijdens een nauti sche markt. Ook het Egmonds muse um, de vuurtoren, de Prins Hendrik Stichting en de Oudheidskamer ope nen hun deuren voor publiek. Als afsluiting vindt op zondag 21 juni een strandloop plaats tussen Egmond en Bergen. De start is om 10.30 uur. activiteiten Egmond Hoeve Overslot In juni schilderijen en beelden van Hafre en Hallem met als titel Koeien in de zomerstal, te zien op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Galerie De Kapberg Tot en met 21 juni grafiek van Jaap Kruijff en bronzen beelden van Julia Verschuer. Slotweg 17, Egmond aan den Hoef, open op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na tel. afspraak, 072-5062645. Museum van Egmond Vaste tentoonstelling over de ont staansgeschiedenis van het gebied en het verleden van de drie Egmonden. Open zondag tot en met vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, Zuiderstraat 7, Egmond aan Zee. Hans wijk In dorpshuis in Egmond aan den Hoef op 13,14,20 en 21 juni foto's te zien van Cor Oorthuijsen en videofilm van Frits van Eek, tussen 14.00 en 17.00 uur (op 13 juni ook 's avonds en op 14 juni vanaf 11.00 uur), gratis toegang. Abdij kaarsen Tot en met 29 augustus expositie van schilderijen van Kees Verdonk. Abdij aan de Vennewatersweg 27 in Egmond- Binnen open van maandag tot en met zaterdag tussen 10.30 en 16.30 uur. Rabobank Egmond Tot 4 augustus kunstwerken met thema 'De mens en de zee' van Geert Jan van Meurs te zien in het gebouw aan de Herenweg 73 in Egmond-Binnen. HEILOO - Alweer voor de vijftiende keer wordt bij tennisvereniging HSV het open tennistoernooi gehouden, en wel in de periode van 4 tot en met 12 juli. Het thema van dit jaar is 'The early seventies'. Het toernooi is mogelijk gemaakt door de inzet van veel vrijwil ligers en de bijdragen van tal van spon sors. Hoogtepunten in het programma zijn op woensdag 8 juli de muzikale omlijs ting met Stef Haazelager, op donder dag 9 juli is er een demonstratiepartij van absolute top A-spelers, zaterdag 11 juli is er een feestavond met de band Paperclip en ook de finaledag op zon dag 12 juli zal nog lang in herinnering blijven. Inschrijven van uitsluitend dubbels in de speelsterkten heren B en heren en dames Cl, C2, Dl en D21 plus is nog mogelijk en kan schriftelijk geschieden bij Sita Steenstra, De Driestal 3, 1852 RB in Heiloo. EGMOND - De zevende speeldag bij TC Hogedijk zou volgens het competi tieprogramma de laatste speeldag moe ten zijn. Dat was het ook in de zon dag/landelijke competitie, maar een aantal districtsteams zal op doorde weekse dagen of op de officiële inhaal- dag (zaterdag 13 juni) de laatste partij en moeten afwerken. De hevige, met onweer gepaard gaande regenval was er de oorzaak van dat de op zaterdag morgen geplande wedstrijden niet gespeeld konden worden. Over het geheel genomen hebben de in de zaterdagcompetitie uitkomende teams matig gepresteerd. Heren 1 kon zich niet in de derde klas handhaven, heren 2 kwam net te kort om kampioen in de derde klas te worden, van heren 3 (vierde klas) werd meer verwacht, gemengd 1 handhaafde zich in de derde klas, gemengd 2 eindigde met enkele punten achterstand op de kampioen in de vierde klas. De beide teams in de zaterdagavond competitie deden het aanzienlijk beter. Zowel het team van aanvoerder Ted Bakker als dat van Cor Duinmeijer werden kampioen in de tweede klas. De competitie verliep voor drie zon dagteams uiterst succesvol. Heren 2 en het meisjesteam waren reeds kam pioen; gemengd 1 had nog slechts enke le puntjes nodig om het kampioen schap in de vijfde klas veilig te stellen. In Amsterdam werd met 5-3 van ASVU 3 gewonnen en daarmee was het kam pioenschap een feit. Dames succesvol Succesvol waren ook de kringcompeti tie spelende dames. Vier van de acht teams werden kampioen: team 1,3,6 en 8. Op woensdag 10 juni spelen het derde en zesde promotiewedstrijden op het park van Sint Pancras, het achtste team hoopt op het park van Zeswielen de promotie in de wacht te slepen. Het eerste team speelt op donderdag 11 juni op de Bosmolen, het tennispark van de TC Alkmaar, de promotiewed strijd tegen Schoorl. Na afloop van de laatste competitie wedstrijden op zondag werden de kam pioensteams in de zaterdag- en zondag competitie in de bloemen gezet. Competitie-uitslagen: Zaterdag 6 juni. Gemengd Hogedijk 1-Alkmaar 2 2-3, HH'waard 4-Hogedijk 2 1-4, Ballentuin 1-Hogedijk 3 4-1, Heren Hogedijk 1-Wings 1 3-3, Alkmaar 3-Hogedijk 2 4-2, Bergen 1-Hogedijk 3 4-2, Hogedijk 4-Hulstenaar 3 4-2. Vet. heren 50+ St. Pancras-Hogedijk 1 4-0, gem. jeugd t/m 14 jr. Vennewater 1-Hogedijk 1 6-0. Zondag 7 juni. Gemengd ASVU 3-Hogedijk 1 3-5, Medemblik 2-Hogedijk 2 7-1, Hogedijk 3-ÜS 6 4-4. Heren Hogedijk 1-Lisse 1 2-4, Hogedijk 2-Juliana 2 4-2. Heren 35+ Hogedijk 1-Nieuwe Brug 2 2-4, Hogedijk 2-Helderse TC 3 5-1, Kadoelen 2- Hogedijk 3 2-4. HEILOO - Op zondag 14 juni wordt op de Kapellaan weer de traditionele curiosamarkt gehouden. De markt wordt gehouden van 9.00 tot 18.00 uur op het gedeelte tussen de Hoogeweg en de Runxputteweg. Het parkeerterrein langs de spoorlijn blijft via de Groene- weg bereikbaar. Het HSV damesteam 1 kampioen in de vierde klasse. EGMOND - De jaarlijkse donateurs avond van Stichting Hart voor Egmond wordt gehouden op donderdag 18 juni en staat in het teken van de zee en alles wat er voor de Egmondse kust gebeurt. De avond heeft als thema 'Zeestromen en zandsuppletie, de toekomst van onze kust'. De bijeenkomst wordt gehouden in speeltuin de Egmonden, Sportlaan 2, Egmond aan Zee om 20.00 uur. Gastspreker is D. Rakhorst, medewer ker van Rijkswaterstaat, directie Noord-Holland. De heer Rakhorst is nauw betrokken bij de onderzoekingen voor de kust bij Egmond met de zoge naamde wesp. Hij vertelt over wat er allemaal komt kijken bij de nieuwe benadering van dynamisch kustbeheer. De toegang is gratis. ALKMAAR - De gidsen van het Gilde Alkmaar verzorgen vanavond, woens dag 10 juni, weer een wandeling door het historische centrum van Alkmaar. Vertrek is om 19.30 uur vanaf het Waagplein bij de ingang van het Kaas museum. De wandeling duurt ongeveer 1,5 a 2 uur. De kosten bedragen f 3,50 en reserveren is niet nodig. Andere avondwandelingen worden gehouden op 24 juni, 8 en 22 juli en op 12 en 26 augustus. Ook wie overdag met een groep Alkmaar wil verkennen kan terecht bij de gidsen van het Gilde. Voor informa tie en reservering kunt u bellen van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur met tel. 072-5154869. HEILOO - Dinsdag 2 juni hebben leer lingen van zwembad Loos in Bergen afgezwommen over het snorkeldiplo ma A, B en C. De geslaagden zijn voor het A-diploma Myrthe van Ingen, Koen de Nijs, Eva Stet, Sandra Dellemijn, Linda Roke- brand, Nils de Jong, Niels Borst en Jesper Smith. Voor het B-diploma slaagden Wouter Blokdijk, Rosalie van den Heuvel, Laurece Heesterbeek, Stefan de Blaauw, Eddy Brouwer, Keskin Arikan, Annemarije Blokdijk en Arend Jonge ling. Het C-diploma werd behaald door Charlotte de Koning, Marieke Stam mes, Vera Kroon en Marleen Kroon. EGMOND - Zaterdagmiddag is er in de keuken van het wijkgebouw aan de Prins Hendrikstraat een brandje ont staan. Een kozijn raakte flink inge brand. De brand is vermoedelijk ont staan door een geiser. HEILOO - Samen met haar klanten heeft Intratuin in twee jaar tijd al meer dan een ton aan snoeisel van de taxus baccata ingezameld. In de taxus bacca- Ta „zit. baccatine. Deze stof is de basis voor taxol, een stof die van groot belang is bij de bestrijding van eierstok- en borstkanker. Intratuin wil tijdens de nieuwe inzamel- dagen, die worden gehouden op vrijdag 12 en zaterdag 13 juni, het aantal kilo's ingezameld taxus-snoeisel proberen te verhogen. Daarom roept zij alle klan ten op te wachten met snoeien en dit pas op woensdag 10 of donderdag 11 juni te doen. Belangrijk is dat u zo laat mogelijk uw taxus baccata snoeit. Het snoeisel kunt u het beste drogen en broeivrij inleve ren. Het geld dat Intratuin krijgt voor het inzamelen van het snoeisel gaat vol ledig naar de Nederlandse Kankerbe strijding. Alle klanten, die het snoeisel komen brengen, krijgen als dank een klein presentje. De door en door roestige wasmachine, die dringend aan vervanging toe is. HEILOO - Half mei vertrok weer een transport met hulpgoederen van de Stichting Hulp Roemeense Kinderte huizen naar Roemenië. De eerste stop was bij een kindertehuis in Bistrita. Het kinderhuis kreeg onder andere school- meubels, kleding, een computer, speel goed en kantinetafels voor de eetzaal. Ook de sociale dienst in deze stad werd bezocht. Er werden dozen met kleding gebracht en melkpoeder, dat een duur en moeilijk verkrijgbaar product is. De vijf medewerkers zagen tijdens een rondleiding in het kindertehuis voor moeilijk lerende kinderen hoe men met weinig middelen de kinderen wat bij probeert te brengen. Een deel van de kinderen woont intern, maar in de weekenden en vakanties wordt gepro beerd de kinderen onder te brengen in gastgezinnen. Er wordt gewerkt met kleine klasjes van zes tot tien kinderen. Voor de oudere kinderen is er een naai kamer en een timmerlokaal. Het oude gereedschap dat door het transport was meegebracht vond hier een goede bestemming. Poppen en knuffels In het dorp Brosteni kregen alle bewo- m HEILOO - Op het tennispark van HSV aan de Bayershoffweg is afgelopen zon dag het damesteam, bestaande uit Simone Hanraads, Pauline Vreeker, Elly Kuiper, Corlien Moleman, Irma Dekker en Helen van Oostrom kam pioen geworden in de vierde klasse. Van naaste concurrent De Rijp moes ten minimaal punten gepakt worden en dan mocht Limmen niet met 6-0 win nen. ,Limmen werkte mee, maar De Rijp aanvankelijk niet. Alleen Irma Dekker wist haar single te winnen en zo stond De Rijp na de enkelspelen met 3-1 voor. Daarna werden beide dubbelspe len door HSV gewonnen en op die manier konden de bloemen in Heioo blijven. Vanwege het slechte weer werd de beslissende wedstrijd tussen de heren van HSV en Schagen uitgesteld tot za terdag 13 juni. HSV moet deze match met 5-1 winnen om kampioen te wor den. In de dameskringcompetitie is HSV 1 gedegradeerd uit de tweede klasse. HSV 2 werd echter kampioen in de derde klasse en kan zich via een pro motiewedstrijd in de tweede klasse spe len. Donderdag 11 juni wordt deze wedstrijd tegen de Zeswielen gespeeld op tennispark De Bosmolen in Alk maar. Uitslagen: Zondag dames: HSV 1 de Rijp 1 3-3. Gemengd junioren: HSV 1-Deuce 1 1-7. Zaterdag senioren gemengd: HSV 1-Pancras 1 3-2. Zaterdag heren 35+: HSV 2-Wessanen 1 0-4, HSV 3- Gieteling 2 1-3. Dames kring: HSV 1-Pancras 3 0- 4, HSV 2-Egmond 5 2-2, HSV 3-Limmen 2 3-1, Hogedijk 3-HSV 4 3-1, Heiloo 4-HSV 5 4-0, Heiloo 6-HSV 6 0-4 en HSV 8 -Vennewater 13 0-4. HEILOO - In de laatste competitie- week heeft een aantal teams van TV Heiloo het goed gedaan. Zo wisten het gemengd zaterdagteam 1, het gemengd zaterdagteam 2, het dinsdag dames team 2 en het vrijdag heren team alle wedstrijden te winnen. Het dames woensdag team 1 heeft dit jaar voor de eerste maal in de eerste klasse van de dameskringcompetitie gespeeld en zich goed kunnen handha ven. Uitslagen. District. Heren zaterdag- Heiloo 1- Wessanen 2 3-3, Heiloo 2-Neckslag 8 4-2, Schagen 1-Heiloo 35+ 1 2-2, Daalmeer 1-Heiloo 35+ 2 4-0, Heiloo 50+ 1-Enkhuizen 1 2-2. Gemengd zaterdag. Heiloo 50+ 1-Forbo 1 4-0, Gouw 5-Heiloo 1 1-5, Enkhuizen 4-Heiloo 2 0-5. Dames dinsdag. Castricum 1-Heiloo 1 5-1, Heiloo 2-Anonymus 1 6- 0, Heiloo 3-Juliana 4 3-3, Centecor 1-Heiloo 4 2-2. Heren vrijdag. Heiloo 50+ l-'t Gouwtje 1 4-0. Gemengd zondag. Winkel 2-Heiloo 1 1-4. Heren HEILOO - Donderdag 28 mei hebben de volgende kinderen, die zwemles hebben gehad in zwembad 't Venne water, afgezwommen. Voor het A-diploma slaagden Nanda Flens, Nina Schoonhoven, Remon Das, Michele Nederveen, Benthe Stam, Lisanne Jorna, Melany Packirisamy, Cindy Keeman, Lars Duin, Lieven van Belzen, Boi de Moei, Jooske Limmen, Joëlle Tabak, Max Sprenger, Hadis Sisanovic, Lisa Vreeburg, Sophie Heidoorn, Charlotte Verhagen, Tessa Witte en Brian van Vuure. Het B-diploma ging naar Iris Hulzink, Guus Kops, Max Hoetjes, Aimee Laan, Maurice Ooms, Jeffrey Duivenvoorde, Manon Winder, Thomas de Boer, voor Overlevings diploma Brons: Tamara Sinnege, Dennis Maas, Floortje Kerkhoven, Maudy Dekker, Marinde 4 zottdagf Heiloo*! 8+ 1-TOB 1 5-1. Kring dames." 1 gif Kirh TLian ten Bohmer. D'éffise ïgd 12/15 jr. Meisjes 6-0. jongen, He„oo 1, HeiloÓ l-Vennewater-2-2-2. Jeugd 12/15 jr. Meisjes '§prcnkeling fin Hoda Farzan-Yar en ter 1 3-3! 'tIik riBv gnn De waterplant Sagittaria latifolia. ners een doos met kleding uitgereikt. De kinderen kregen opnieuw een schoolpakket met een etui met schrijf gerei en schriften. Ieder kind kreeg een stuk speelgoed, de meisjes een pop en de jongens een knuffel en drie autoot jes. De vrijwilligers bezochten ook nog Magura, een klein dorpje bij Bacau. Daar steunt de stichting een medische hulppost. Voor het vorige jaar gebrach te ECG-apparaat werd gel, papier en inkt geleverd. In oktober reist de stichting weer naar Roemenië. Op dit transport wil de stichting een industriële wasmachine brengen bij een ziekenhuis in Tirgu Bujor. Het exemplaar dat nu de was doet, is ruim 25 jaar oud, lekt en roest aan alle kanten en is dringend aan ver vanging toe. Voor de aanschaf van dit apparaat (kosten f 12.000,-) zoekt de stichting sponsors. U kunt een gift overmaken op giro 1708566 of bankrekening 412 143 755 ten name van de Stichting Hulp Roemeense Kindertehuizen. Voor meer informatie kunt u contact opne men met H. Kraakman-Reuling, tel. 072-5332713 of C. van Wensen, tel. 5338281. REGIO - Echte moerasplanten zijn planten die op zijn minst een groot deel van het jaar met de voeten in het water staan. De meeste overleven echter ook in sloten en poelen die in de zomer droogvallen. Het grote voordeel van moerasplanten is dat ze door het ruime vocht- en voedselaanbod weelderig uit groeien. De opvallend rijke bloei van veel moerasplanten maakt ze erg aan trekkelijk. Een goed gekozen combina tie van de onderstaande planten levert een bloei op die van april tot eind sep tember door gaat. Ze zijn niet alleen langs een formele, rechte vijverrand heel mooi toe te passen. Ook een moe rasje bij een vijver, waar verschillende soorten door elkaar mogen groeien en bloeien, is een rijk gezicht. Vlinders, waterjuffers en libellen vinden vanzelf de weg naar de planten en zorgen voor een extra dimensie! Sagittaria latifolia, breedbladig pijl kruid, is een 60-80 centimeter hoge plant, die tot 40 centimeter lange, pijl vormige bladen heeft. De zuiver witte bloemen komen aan lange, stevige ste len. De winterknollen werden door de Indianen gegeten. In China worden pijlkruidsoorten zelfs speciaal voor de eetbare knollen gekweekt. Sagittaria sagittifolia is het inheemse pijlkruid. Dit wordt 30-60 cm hoog. De bloemen hebben een purperen hart. De vorm Flore Pleno heeft gevulde bloemen en is geschikter om apart te gebruiken, bij voorbeeld in een kleine vijver of een kuip. Familie van pijlkruid Alisma plantago-aquatica, grote water weegbree, is familie van het pijlkruid. Het blad is breed eivormig met een spitse punt. De ijle, breed piramidevor mige bloemtros produceert allemaal kleine, roze-witte bloempjes en wordt wel 1.20 meter hoog. Enkele planten in een grote vijver geven een prachtig accent. De bloemstengels blijven na de bloei nog heel lang decoratief. Butomus umbellatus of zwanebloem wordt wel de mooiste inheemse moe- rasplant genoemd. Het smalle blad, driehoekig op doorsnede, gaat sierlijk omhoog. In juni verschijnen de bloem- schermen met prachtig getekende don ker roze bloemen. Calla palustris is de inheemse slangewortel. Het stevige, wat glanzende blad en de witte bloem- scheden die in mei uitkomen doen aan aronskelk denken. Daarna verschijnen de vruchtkolven die later rood worden. Kan flink op de loop gaan, maar is gemakkelijk te temmen. Caltha palu stris, de dotterbloem, is een onmisbare moerasplant, alleen al omdat hij zo vroeg bloeit: vanaf half april tot eind mei gaan de dikke groengele knoppen open en komen de vele boterbloemge- le bloemen uit. Variëteit alba, een bijna witte vorm, bloeit iets later, mei-juni en blijft wat kleiner. Multiplex heeft dik gevulde bloemen Filipendula ulmaria, moeras- spirae, is een inheemse moerasplant met mooi gedeeld blad en statige, tot 1.25 meter hoge bloemstengels. Daarop komen crème, schuimige bloemscher- men die heerlijk naar vanille ruiken. Een forser zusje is Filipendula rubra Venusta, met karmijnrode, naar licht roze verbloeiende pluimen aan stengels die bijna 2 meter hoog worden. Heel mooi langs een lange smalle vijver. Kattestaart Lythrum salicaria of kattestaart heten de vrolijke opgaande paarsroze plui men die in de zomer op veel plaatsen langs de waterkant te zien zijn. Er zijn veel soorten: Blush heeft lichtroze, grote bloemen. Morden's Pink is een bekende helder roze vorm. Zigeuner blut heeft een indrukwekkende don kerrode kleur. De kattestaart bloeit van juni tot in september. Een mooie combinatie is met Lysimachia thyrsiflo- ra, moeraswederik, die in juni en juli met kleine lichtgele trosjes in de blad oksels bloeit. Maakt veel opgaande stengels met smal langwerpig blad. Ertussendoor kan Mentha aquatica, watermunt, zoals muntsoorten een ste vige woekeraar, maar de overtollige stengels zijn makkelijk los te trekken en kunnen dan in de thee. De bloemen, van juli tot september geuren zwaar naar munt en hebben een heel merk waardige, paarslila kleur. Myosotis palustris, moerasvergeetmij- nietje, mag evenmin ontbreken. Het plantje weet zich tussen de andere door en bloeit met onwaarschijnlijk porse- leinblauwe bloempjes, van mei tot in augustus. Andere fraai bloeiende moe rasplanten die je uitstekend met de vorige kunt combineren zijn diep rood bloeiende Lobelia cardinalis (juli-sep- tember), Menyanthes trifoliata, water drieblad, met exotisch gefranjerde witte bloemen (mei-juni) en fraai blad, en Pontederia cordata (snoekkruid), dat mooi hartvormig blad heeft en blauwe bloemen van juli tot september. Potentilla palustris of wateraardbei kruipt met roodachtige stengels en draagt in juni en juli donkerrode bloe men. Veronica beccabunga met glan zende, ronde blaadjes, heeft van mei tot september aartjes met kleine, hemels blauwe bloempjes. De verzorging van moerasplanten is eenvoudig: houd ze in toom door het teveel af te breken of te knippen, en verwijder voor de winter alle afgestor ven delen die in het water liggen. Alleen bij achterblijvende groei specia le vijveraarde aanbrengen. Het kleinste huisje van Schermerhorn. SCHERMERHORN - Het kleinste huisje in Schermerhorn is sinds kort elke zondag geopend tot eind septem ber. Het is het laatste tuindershuisje, zoals er vele op het oude Schermer eiland stonden. Het huisje is ingericht met een collectie gebruiksvoorwerpen uit grootmoeders- tijd er staat een vitrine met bodem vondsten uit de zestiende en zeventien de eeuw. Op het erf staat een picknick tafel. Tot 26 juli is er een expositie te bezich tigen van oude merk- en werklappen. Het huisje is open van juni tot en met september van 11.00 tot 17.00 uur, in juli en augustus ook op zaterdag en op overige dagen na telefonische afspraak op tel. 072-5022374. De toegang is gra tis. U vindt het kleinste huisje aan de Zuidje 11 te Schermerhorn. HEILOO/EGMOND - In het Hallem- huis te Egmond-Binnen exposeert schilderclub Tintoretto met als thema 'Duinen en tuinen in het waterwinge bied'. Een ander thema waar de Tin- toretto-schilders zich aan gewaagd heb ben is het schilderweekend naar de watermolens in de omgeving van Ootmarsum en Denekamp. De tentoonstelling is open vanaf zater dag 13 juni en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Het Hallemhuis is te vinden aan de Heeren- weg 45 A in Egmond-Binnen. REGIO - Steeds meer vliegvelden, waaronder ook Schiphol, gaan over op nieuwe apparatuur om ingecheckte bagage beter te kunnen controleren. Als in deze bagage met name de meer lichtgevoelige films (vanaf ISO200) worden vervoerd, kan de krachtige scanner in de nieuwe apparatuur een versluiering veroorzaken, die pas na ontwikkelen en afdrukken zichtbaar wordt op uw uiteindelijke foto's. Met de volgende tips weet u zeker dat uw dierbare vakantiefilms daarvan geen hinder ondervinden. Allereerst verdient het aanbeveling om uw films als handbagage te laten con troleren. De apparatuur die hiervoor gebruikt wordt, is absoluut veilig en zal geen negatief effect op de fotoresulta ten hebben. Vooral als u de fotorolle tjes vervoert in een zogenaamde film safe. Deze speciale verpakking be schermt uw fotorolletjes uitstekend tegen zogeheten zachte röntgenstra ling. Filmsafe verpakkingen zijn verkrijg baar bij de fotozaak in diverse uitvoe ringen, variërend van een box voor vier fotorolletjes tot een zak voor tweeën twintig fotorolletjes. Bovendien biedt de filmsafe een veilige bescherming te gen zand, stof, regen en zonnestralen. Wie denkt dat het inpakken in alumini umfolie fotorolletjes beschermt tegen de straling van vliegveldcontrole-appa- ratuur zal helaas bedrogen uitkomen. Een van de eigenschappen van alumi nium is de uitstekende röntgen-door- laatbaarheid. De mooiste vakantiefoto's krijgt u met een ISO200 of ISO400 in uw (compact- camera met standaardlens. Heeft uw camera een zoomlens, dan is zelfs een ISO400 of ISO800 aan te bevelen. Waarom juist deze films? Omdat de extra lichtgevoelige films grote con- trastverschillen, die het gevolg zijn van fel zonlicht en de daardoor veroorzaak te zware schaduwen, beter kunnen overbruggen. En op dagen dat de zon verstek laat gaan zorgen deze films voor kleurige foto's. Heeft u een Internet-aansluiting en wilt u meer informatie over fotograferen, videofil men en digital imaging, dan kunt u kij ken op www.fotoplaza.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 14