Bezuinigingen op culturele instellingen deels teruggedraaid Voorjaarsnota borduurt voort op bestaand beleid Popmuziek en theater op Ypestockfestival Goed M B&G Van Osmode wt 30% IBi V00RJAARS COLLECTIE Hypotheek nodig? IlililIJllil ijjljljj NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN O AASTREKEN HB Vos Makelaardij Nu: zeer speciale aanbiedingen in onze KOOPJESHOEK, tevens vele artikelen met HOGE KORTINGEN. A P E L L A /1/lascotte /1/1ode NU OOK OP INTERNEN Dé Hy^heekwinkel JDrukkerij uitkijkpost bv 63e JAARGANG NO. 24 10 JUNI 1998 Stenengooiende eksters op de Stationsweg Broemtest Enthousiast Gediplomeerd Personeel JOHN MOEN GOED GEZIEN zondag 14 juni dames- 1 e etage herenmode winkelhort loo moo SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 Beachparty in Buk Buk Commissie akkoord met vijfde variant Welkom voor politiesurveillant en veiligheidscoördinator N U KORTING Tentoonstelling Boekelermeer CEES HACHMANG LOODGIETERS TALEN-INSTITUUT DE WESTER (072-540 55 43) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon:072 533 01 75 Telefax 072 533 56 44 ISDN 072 532 02 94 Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen Openingstijden kantoor maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 340020 (Rodi verspreiding bv) verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Al zo'n drie weken worden bewoners en bezoekers van de Sta tionsweg geconfronteerd met stenen gooiende eksters. Het is al een aantal malen voorgekomen dat de vogels kie zelstenen hebben laten vallen op geparkeerde auto's. Ook Johan Alle man ondervond dat. „Ik heb een kapot autoraam gehad. Het is waar dat die beesten stenen naar beneden gooien. Je zou eigenlijk kunnen zeggen dat ik bekogeld ben met mijn eigen stenen, want die liggen hier op het platte dak. Die eksters broeden trouwens hier bij mij in de schoorsteen." Bij de politie en de gemeente zijn tot nu toe geen meldingen binnengekomen van overlast door de eksters. Woord voerder Ch. van Voorst van de gemeen te: „In Heiloo is dit nog niet eerder gesignaleerd. Het is een bekend gege ven dat eksters dat doen, maar meestal is dat wat eerder in het jaar, als ze aan het broeden zijn. Waarom die beesten dat doen, dat weet ik niet. Mensen die echt last hebben van stenengooiende eksters doen er goed aan om dat te melden bij de gemeente. Die kan even tueel kraaienvangkooien plaatsen, als dat nodig zou zijn." Van Voorst bena drukt dat afschieten in geen geval mag. Volgens Els Swart van Milieu Contact Heiloo heeft het stenen gooien abso luut niets te maken met het broeden van de vogels. „Eksters behoren tot de kraai-achtigen. Het zouden ook wel kauwtjes kunnen zijn, die daar in de lin debomen zitten. Die beestjes vinden kiezelsteentjes, het zijn tenslotte nieuwsgierige beestjes, en spelen er mee. Dan laten ze per ongeluk wel eens wat stenen uit hun bek vallen. Ze gooi en in elk geval niet met stenen om de mensen dwars te zitten." HEILOO - 65-Plussers uit Heiloo die willen weten hoe het gesteld is met hun rijvaardigheid, kunnen op dinsdag 3 november een rijvaardigheidstest af leggen. De test bestaat uit een cursus van drie uur die wordt gegeven in het Trefpunt en een rijtest van 35 minuten die wordt afgenomen in de eigen auto. Speciaal opgeleide rij-instructeurs testen op rijstijl, verkeersveilig rijgedrag en theo retische kennis. Ook wordt een oog- en gehoortest afgenomen. Opgeven kan vóór 14 juni door een briefkaart met uw naam, adres, geboor tedatum en telefoonnummer te sturen naar Veilig Verkeer Heiloo t.a.v. Broem, Zevenhuizerlaan 24, 1851 MV Heiloo. Meer informatie is verkrijgbaar bij Jacqueline van der Vliet, tel. 072- 5339255 (overdag) of Martin Meiss- burger, tel. 5332548 ('s avonds). HEILOO - Nog meer uren voor poli- tiesurveillance; een gefaseerde verho ging van de vergoeding voor gemeente lijke heffingen en belastingen voor de minima; een vermindering van de be zuinigingen op het Open Huis, theater de Beun en de Muziek- en Dansschool en het gefaseerd verhogen van de afval stoffenheffing tot 100 procent van de kosten in het jaar 2002. Dat zijn een aantal voornemens uit de Voorjaarsnota 1998 en het Meerjaren- beleidsplan 1999-2002, die afgelopen maandag door de gemeente gepresen teerd zijn. De nota is een vertaling van het beleidsprogramma zoals dat door de nieuwe gemeenteraad in april werd vastgesteld. Uit de voorjaarsnota blijkt dat de begroting voor 1998 een gering over schot heeft. De begroting voor 1999 zal ook nog sluitend zijn, maar voor de jaren erna verwacht de gemeente te korten die oplopen van 0,5 naar 1,5 mil joen gulden. Dit ondanks de bezuini gingen die in de Kerntakennota zijn vastgesteld. Het college van burge meester en wethouders gaat er overi gens van uit dat de komende jaren, door meevallende rijksuitkeringen en beleidsmatige bijstellingen, de ramin gen vanaf het jaar 2000 toch sluitend kunnen worden gemaakt. Intensivering beleid Voor de jaren vanaf 1999 stelt het col lege de raad voor in het meerjarenbe- leidsplan wat financiële ruimte te scheppen voor intensivering van het bestaande beleid en voor nieuw beleid. Het college wil jaarlijks 80.000 gulden uittrekken voor het verbeteren van het kwaliteits- en zorgniveau van de brand weer in Heiloo, dit bezien in regionaal verband. Verder wil het college het minimabe leid verder intensiveren en wel door de vergoeding voor de gemeentelijke hef fingen en belastingen voor minima te verhogen. In het beleidsprogramma 1998-2002 is opgenomen dat deze ver goeding gefaseerd wordt verhoogd van nu 80 procent naar 90 procent in 1999, waarna in 2000 het percentage ver hoogd rpoet worden naar 99 procent. Het college stelt verder voor om het aantal in te huren uren voor politiesur- veillance te verhogen met nog eens 32 uur om de veiligheid in Heiloo te ver groten. Minder bezuinigingen De eerder vastgestelde bezuinigingen uit de Kerntakennota van 1996 van het Open Huis, theater de Beun en de Mu ziek- en Dansschool worden vermin- Politiesurveillanten gaan het parkeren rond 't Loo strenger controleren. derd met in totaal 86.500 gulden. Het college denkt nog na over de precieze verdeling van dit bedrag. Ook de bezui nigingen voor de bibliotheek worden opnieuw beoordeeld. In een totaalon- derzoek zullen ook het exploitatiete kort van de bibliotheek en een eventu ele nieuwe locatie worden meegeno men. De komende jaren zal ook het jeugdbe leid de nodige aandacht vragen, met als basis de nota 'Ontwikkeling lokaal in tegraal jeugdbeleid Heiloo'. De ko mende tijd zullen concrete projecten en activiteiten worden opgestart die zich onder meer richten op jeugdparticipa- tie, buiten- en spelruimte en opvoe dingsondersteuning. Zo wil het college nog dit jaar een ambulante jongeren werker aanstellen om het contact met de jongeren te versterken. Hiervoor is 40.000 gulden uitgetrokken. Het behoud van het Baafje is noodza kelijk voor Heiloo, gezien de toene mende belangstelling van jong en oud. Het voortbestaan ervan moet daarom voortaan niet langer afhandelijk zijn van bezoekersaantallen, zo vindt het college. Een ander voornemen is om het ge bruik van chemische bestrijdingsmid delen langs straten en bermen de ko mende jaren tot nul terug te brengen. De personele en financiële gevolgen zijn ingerekend vanaf het jaar 2001. Op het moment dat één en ander volledig is ingevoerd bedragen de personele en financiële gevolgen op jaarbasis 150.000 gulden. Volkshuisvesting en verkeer Het vergroten van de bouwmogelijkhe den in Heiloo, dat wil het gemeentebe stuur nog steeds. Na afronding van het plan de Egelshoek wil het college star ten met het ontwikkelen van de inbrei- locaties 'Oude Trefpunt' en de 'Drie stal'. Ook zijn er voorbereidingen gaan de voor het uitgeven in 1999 van de eerste serie vrije kavels in het Oos- terbos. Op het gebied van verkeer is gestart met een actualisering van het verkeers plan van 1993. Het accent wordt daarbij gelegd op de voetgangers en de fietsers. In het nieuwe verkeersplan wil het col lege ook rekening houden met ontwik kelingen in de directe omgeving, zoals ontsluiting Boekelermeer, bypass Kooi- meer, afslag A9 en de mogelijke ver keerskundige gevolgen daarvan voor Heiloo. Speciale aandacht wil het colle ge geven aan een onderzoek naar ven stertijden en speciaal aangewezen rou tes om overlast door verkeer dat bedrij ven bevoorraadt, te beperken. Duurzaam veilig staat op de landelijke en daarmee ook op de lokale agenda. Eind 1998 wordt de 'bromfiets op de rijbaan' ingevoerd en eind 2000 'voor rang fietser van rechts'. Verder is het de bedoeling dat eind 2001 de helft van alle verblijfsgebieden binnen de be bouwde kom als 30 km per uur gebied zijn ingericht. Een deel van de kosten zullen door het Rijk betaald worden, maar een groot deel moet Heiloo uit eigen zak betalen. De gemeenteraad zal de Voorjaarsnota en het Meerjarenbeleidsplan vaststel len in de vergadering van 9 juli. Volgende week spreken de raadscom missies zich uit over de stukken. HEILOO - De echte liefhebbers kijken er al reikhalzend naar uit. Nog een paar nachtjes slapen en dan is het eindelijk zover. Zondag om 13.00 uur gaat de achtste editie van Ypestock van start. Dit jaar een theater- en popmuziekfes tijn voor jong en oud, waar naar schat ting zo'n tienduizend bezoekers uit Heiloo, maar ook van heinde en verre op af zullen komen. Vanaf 13.00 uur zijn bezoekers welkom om te genieten van zes topformaties op het podium, spektakeltheater rond de tent en een speciale Kid's Corner voor de jongste jeugd. Daarnaast zijn er een gevarieerde markt en een royaal aan bod voor de inwendige mens, en dat allemaal op het terrein naast bedrijven terrein De Oude Werf in Ypestein. Veiligheid Na de gebeurtenissen van vorig jaar - de zaterdag voor het festival trof een enorme windhoos de tent - is er bij de voorbereidingen extra aandacht be steed aan de veiligheid voor de bezoe kers, medewerkers en artiesten. De ter reinindeling is aangepast. De enorme tent wordt wat verder naar de A9 ge plaatst. Daardoor komt er een betere locatie beschikbaar voor de Kid's Cor ner. Andere aanpassingen zijn de uit breiding van het aantal kassa's voor bonnenverkoop en de plaatsing van een extra tent voor de verkoop van dranken. Ypestock wordt dit jaar gepresenteerd door twee professionele grappenma kers: Howard Komproe en Najib Am- hali. Stand-up comedians, verbonden aan de Fresh Wagon, die het hele land opgewekt en keihard onveilig maken met hun commentaar op de dagelijkse gang van zaken. Howard Komproe werd geboren in Suriname, maar groei de op in Holland. Altijd vrolijk, kleine pretoogjes en een dodelijk rappe tong. Najib Amhali kwam in 1972 vanuit Marokko naar Nederland. Hij speelde in diverse toneelproducties, maar stand-up comedy bleek meer zijn rich ting. Najib geldt als een meester in het nadoen van geluiden. In 1998 won hij - v.- v:- - :*v Belushi Memorial Blues Brothers Band zowel de publieks- als de juryprijs van het Leids Cabaret Festival. Naast Komproe en Najib vullen ook de dj's Klaas en Swiep de pauzes in de tent. Daarnaast is op het veld een bij zonder orkest te beluisteren: Toeters- zat. Onder het motto 'blazen tot je er bij neer valt' spelen 25 saxofonisten onder leiding van Joost Dieho (ex-Bob Color) swingend repertoire vol groove en funk met hier en daar een vleugje Zuid-Amerikaans. Noord-Holland De muzikale opening van Ypestock wordt verzorgd door een locale band: Zilch. In januari presenteerden zij de eerste cd met eigen nummers, 'Home brew'. In de nummers hoor je vele stro mingen voorbij komen, rock, metal, funk, jazz en allerlei dwarsverbanden. Tijdens Ypestock hoor je dat tussen 13.30 en 14.15 uur. Nilsson scoorde als eerste Texelse pop formatie een hit met 'Elastic baby'. Aansluitend werd gewerkt aan het eer ste album, dat in mei verscheen. De muzikanten ontmoetten elkaar op de middelbare school en maakten aanvan kelijk muziek onder de naam ViVid. Vorig jaar verdween ViVid en kwam Nilsson, een nieuw muzikaal avontuur met meer ruimte voor de zang en een open geluid. Vanaf 14.30 uur een uur lang gitaarpop vol gedrevenheid en muzikaliteit. Drente Na de Noord-Hollandse inbreng wor den de schijnwerpers gericht op Dren te. Allereerst via Harry Muskee en zijn legendarische formatie Cuby The Blizzards. In de jaren '70 hield de band op te bestaan. Harry Muskee bleef de blues trouw, maar was lang wat huiverig voor zijn alter ego Cuby. Nu hij meer dan dertig jaar on the road is, durft hij Cuby weer in de armen te sluiten. Muskee brengt een overzicht van de blues in Nederland, waarbij de Cuby- successen natuurlijk aan bod komen, zoals 'Window of my eyes' en 'Apple- knockers flophouse'. Tussen 16.00 en 17.00 uur weten we het zeker: Cuby is Back! lees verder op pagina 2 EMU Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Wir.kelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 Stichting Festival Heiloo presenteert Ypestock Aanvang: 13.00 uur Locatie: bedrijventerrein De Oude Werf Toegang is helemaal gratis! aankondiging aangeboden door: MAKELAARS <fr TAXATEURS ONROEREND GOED Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte HEILOO - Weer of geen weer, zon of geen zon, op vrijdag 12 juni wordt in Buk Buk een heuse beachparty gehou den. Dj Bi zorgt voor een mix van dance- en surfmuziek. Iedereen die in een zomerse outfit komt, inclusief zon nebril en teenslippers, wordt beloond met een consumptiebon. Dit opwar mertje aan de vooravond van Ypestock begint om 21.00 uur en de entree is f 7,50. HEILOO - De commissie grondge biedzaken is in haar laatste vergadering akkoord gegaan met het opnemen van de zogenaamde vijfde variant in haar afweging over de problematiek rond de spoorwegovergang en de Zevenhuizer laan. Deze variant is naar voren ge bracht door een werkgroep van betrok ken winkeliers in samenwerking met de Kamer van Koophandel en de werk groep Zevenhuizerlaan autoluw. Variant vijf is ontwikkeld vanuit hun overtuiging dat de spoorwegproblema- tiek rond de Zevenhuizerlaan twee oorzaken heeft. Zij vinden de huidige constructie gevaarlijk voor fietsers en voetgangers en denken dat ook deze grote stroom verkeer van en naar de Zevenhuizerlaan een oorzaak is van problemen. De werkgroepen pleiten voor een fysie ke aanpassing rond de spoorwegover gang én voor verkeersremmende maat regelen in de Zevenhuizerlaan, zoals de constructie van een trottoir aan de zuidzijde, glooiende drempels, een 30 kilometer bord en een verbod voor vrachtverkeer dat niet per se in de Ze venhuizerlaan hoeft te zijn. Momenteel proberen de bewoners van de Zevenhuizerlaan met een spandoek aandacht te vragen voor het sluipver- keer. Via raamposters voeren ze actie tegen het vrachtverkeer en vragen pas santen de verkeerssnelheid te matigen. De betrokkenen zijn uitgenodigd op vrijdag 12 juni om het definitieve voor stel en standpunt van het college aan te horen. Op 18 juni zal de commissie haar advies formuleren waarna de gemeenteraad in juli een besluit kan nemen. HEILOO - Vorige week donderdag verwelkomde burgermeester Henk den Boon in de raadszaal van het gemeen tehuis de politiesurveillant Alex Osinga en de coördinator gemeentelijk veilig heidsbeleid Paula van der Last. Het aantrekken van een politiesurveil lant voor Heiloo en het aanstellen van een coördinator Veiligheidsbeleid zijn maatregelen die volgen uit de nota Integraal Veiligheidsbeleid van oktober 1997. In deze nota stelt de gemeente zich ten doel de objectieve en subjec tieve veiligheid in de gemeente te ver hogen. Diverse veiligheidsacties zijn inmiddels al in gang gezet, zoals het inbraakpre ventieproject 'Samen Werken aan Vei lig Wonen' en het politiekeurmerk Vei lig Wonen, dat standaard is geworden voor grootschalige nieuwbouwprojec ten. Daarnaast is de aanpak van onvei lige plekken in de gemeente in ontwik keling. De politiesurveillant die al anderhalve maand aan het werk is, is aangesteld voor 32 uur per week. Hij is gestationeerd bij de politie en zal zich voornamelijk bezighouden met toe- zichthouden op vandalisme en (par keer-) overlast. De politiesurveillant is bevoegd bekeuringen te geven. Veiligheidscoördinator De veiligheidscoördinator krijgt tot taak het gemeentelijk veiligheidsbeleid te stroomlijnen en nieuwe veiligheids projecten in de gemeente op te zetten. Ook het bevorderen van de samenwer king tussen politie, brandweer, woning stichting en scholen, is een belangrijk onderdeel van de functie. De veilig heidscoördinator gaat zich daarnaast bezighouden met het gemeentelijk rampenplan. OMDAT IEDER VAAR WEI EEN BljZONDERF. IS Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny van der Veer-Stoop Tel: 072 - 532 03 45 Stationsweg 85 - Heiloo Winkelcentrum Geesterduin 54 - Castricum HEILOO - In de Oudheidskamer De Oude Pastorij is een nieuwe tentoon stelling van start gegaan met als onder werp 'De Boekelermeer'. Aan de hand van kaarten en foto's wordt de geschie denis van de polder Boekelermeer zichtbaar gemaakt. De expositie is te zien tot en met 14 augustus aan de Nicolaas Beetsweg 94, op dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. www.tumfflersaccountants.nl Kennemerstraatweg 125-1851 BC-HEIL00 tel. 072 5320322 TUMMERS Accountants belastingadviseurs Rijksweg 103 1906 BG Limmen Tel. 072 - 505 70 00 Fax 072-505 37 51 E-mail: tummers.limmen@accountnet.nl Internet: www.tummersaccountants.nl aanwezig op de onderwijsmarkt: zat. 13 juni in De Vest

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 1