Utme& Woningstichting Heiloo I 1 3 2 ALCOHOLVERSLAVING Astma Fonds Milieuvriendelijke verbouwen met subsidie Agenda seniorenraad Voorjaarsnota en meerja- renbeleidsplan 1999-2002 Kleijn Barlaken 43 Woonkeuzebon PAGINA 6 UITKIJKPOST-10 JUNI Vervolg informatierubriek Woonzorgloket in Heiloo Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen Bijvoorbeeld een traplift, douchezit je, aangepast toilet, verhuizing naar een seniorenwoning of indicatie voor een "koppelwoning". *Welzijn Bijvoorbeeld voor dagverzorging, alarmeringssysteem, warme maal tijdvoorziening, vervoersvoorzienin gen en invalideparkeerkaart. Zorg Bijvoorbeeld voor Thuiszorg (ver pleegkundige en/of huishoudelijke hulp), Zorgcentrum Overkerck of De Loet, Amberhof of verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspreken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar, dan kunt u dag en nacht bellen met nummer 072 - 567 00 50. RECYCLEREN van afval is goed HERGEBRUIKEN van afval is beter VERMINDEREN van afval is het beste Wijzigingen in de regeling De rijksregeling Tijdelijke Stimuleringsregeling Duurzaam Bouwen is voor een periode van drie jaar van kracht (1996 t/m 1998). Deze regeling heeft tot doel door middel van financiële bijdragen een impuls te geven aan het toepassen van duur zaam bouwen in de bestaande woningbouw. Gebleken was namelijk dat bij renovatie/ver bouwing de drempels om tot duurzaam bou wen over te gaan groter zijn dan bij nieuw bouw. Voor aanvragen in de gemeente Heiloo is thans nog een bedrag beschikbaar van 15.000,00. Voor de periode van drie jaar was 79.594,00 beschikbaar. U kunt in aanmerking komen voor subsidie voor het treffen van diverse milieuvriendelijke maatregelen in uw woning, zoals energie- en waterbesparende maatregelen. Voorwaarde is wel dat een aantal zgn. verplichte voorzienin gen in de woning aanwezig moeten zijn, als deze niet aanwezig zijn dan dienen deze eerst te worden aangebracht, ook hier kunt u subsidie voor krijgen. De zgn. verplichte voor zieningen zijn: isolatie van de schil van de woning (het dak, de gevel en de begane grondvloer), aanwezigheid van minimaal dub bele beglazing én minimaal een verbeterd rendement venwarmingsketel. In de regeling is een aantal wijzigingen opgetreden, de belangrijkste zijn: landelijke herverdeling Als aan het eind van dit jaar het budget voor Heiloo op is, en er nog aanvragen zijn, zou het kunnen zijn dat door een landelijke herverdeling deze aanvragen wellicht (gedeeltelijke) gehonoreerd kunnen worden, hiervoor bestaan echter geen garanties. Landelijk gezien is er 1,25 miljoen beschik baar voor de regeling, er zal geen extra bud get beschikbaar gesteld worden! 2. vervallen verplichte voorzieningen t.b.v. vervangen loden drinkwaterleidingen Ter bevordering van het vervangen van loden drinkwaterleidingen (gezondheidsmaatregel) vervalt de voorwaarde dat de verplichte voor zieningen aan de woning moeten worden aangebracht, danwel dat deze aanwezig moeten zijn. Informatie- en aanvraagformulieren zijn bij de balie van bouw- en woningtoezicht van het gemeentehuis te verkrijgen. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen. Goodeslaan 57 - vergroten woning en plaatsen dakkapel; Holleweg 153 - vergroten woning; Hoogeweg (voetbalveld Limmen) - veranderen en vernieuwen kleedruimte; Middelhof 37 - vergroten woning met dakopbouw; E.J. Potgieterweg (kavel 605) - vergroten woning; Westerweg 15 - vergroten woning. Ter inzage De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf 11 juni 1998 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na tele fonische afspraak nr. 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Maandag 22 juni a.s. vergadert de, onlangs ingestelde, seniorenraad in de raadzaal in het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en begint om 15.30 uur. U bent van harte welkom. Op de agenda staat onder meer: - Vaststelling agenda - Vastelling Huishoudelijk Reglement - Portefeuilleverdeling - Voorstel tot oprichting Commissie InformatievooTziëhiffg - Advisering en de rondvraag Voor meer informatie en/of vragen kunt u contact opnemen met het secretariaat van de Seniorenraad Heiloo, mevrouw M.J. van Roozendaal-Bersee, tel. (072) 533 05 35. In de week van 15 juni 1998 staat op de agenda van de diverse commissies de voor jaarsnota en het meerjarenbeleidsplan 1999- 2002. In de commissies wordt gesproken over die onderdelen van deze stukken die behoren tot het werkterrein van de betreffen de commissie. In de voorjaarsnota en het meerjarenbeleids plan geeft het college een beeld van de financiële positie voor 1998 en volgende jaren. De gemeenteraad zal zich daarover uit spreken in de raadsvergadering van 9 juli a.s. Bij de behandeling van de voorjaarsnota in de raad worden ook de algemene beschou wingen gehouden. Voorstellen Uit de voorjaarsnota van de gemeente Heiloo blijkt dat de begroting van 1998 een gering overschot heeft. Voor de jaren vanaf 1999 rekent het college van burgemeester en wet houders ruimte in voor intensivering van beleid, een stukje nieuw beleid én een ver mindering van eerder vastgestelde bezuini gingen in de Kerntakennota. Het gaat onder meer om het inhuren van extra uren voor politiesurveillance, het gefaseerd verhogen van de vergoeding gemeentelijke heffingen en belastingen voor minima en het verminde ren van de bij de Kerntakennota vastgestelde bezuinigingen voor het Open Huis, De Beun en de muziekschool. Ook wil het college de ombuiging voor de bibliotheek opnieuw beoordelen. Deze herbeoordeling vormt onderdeel van het totaal onderzoek naar de bibliotheek. Verder wil het college de raad voorstellen de afvalstoffenheffing gefaseerd te verhogen tot 100% van de kosten in het jaar 2002. Het dekkingspercentage ligt nu op 90%. Bespreking in commissies De voorjaarsnota en het meerjarenbeleids plan staan op de agenda's van de verschil lende raadscommissies. Deze commissies vergaderen in de week van 15 juni (zie ook agenda's van de commissies elders op deze pagina). Deze vergaderingen zijn openbaar. De stukken liggen ter inzage in het gemeen tehuis bij de recegtie. U kunt daar de stuk^ej^^. w M iedere werkdag van 08.00 tot 16.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur inzien. In de week voorafgaand aan de raadsverga dering kunt u meer lezen over de voorjaars nota en het meerjarenbeleidsplan. Concours hippique Ponyclub Egmond op z'n kop TE HUUR voor inwoners van Heiloo met koppel-indicatie Geslaagd Gevonden voorwerpen Cursus inline skating GEEF E M FYS EEMPATI ENTEN MEER LUCHT Dubbel-expositie in Grote Sint Laurenskerk ri Nieuwe bouwplannen HEILOO - Onder grote belangstelling is bij Ponyclub Heiloo e.o. op 1 juni het jaarlijkse concours hippique gehouden. Van de 49 te winnen prijzen gingen er maar liefst 19 prijzen naar de eigen leden. Als sluitstuk van de dag legde koe Clara eindelijk, na één uur wach ten, haar vlaai neer in vak 89. De win naar van een prachtige paardendeken was de heer Tuhepuori. Uitslagen: Rijbaan 1 B-dressuur: le pr. cat. ABC Jolien Buyzer/Duco 164 pnt. 2e pr. Sofie Bent/Silvester 162 pnt. cat. D le pr. Maaike Caton/Rebel 167 pnt. 2e pr. Nanja Heidema/Milou 160+ pnt. 3e pr. Miranda Schut/Snoopy 160 pnt. 4e prijs Annemiek Calis/King 159 pnt. Rijbaan 2 B- dressuur: le pr. cat. E. Jacklin ten Hoope/Diablo 159 pnt. 2e pr. Chantal Kabel/Pascal 156 pnt. L- dressuur: le pr. cat. D. Renate Roskam/Daisy 169 pnmt. 2e pr. Sabine Lodewijks/Bumble Bee 158+ 3e pr. Sanne Schröder/Candy 158 pnt. 4e pr. Vivienne Dolman/Nowshera 156+ 5e prijs Wendy Maertens/Moonlight 156 pnt. Rijbaan 3-L-dres- suur: le pr. Sanne Schröder/Candy 160 pnt. 2e pr. Paul Verwer/Arco 158+ 3e pr. Renate Roskam/Daisy 158 pnt. 4e pr. Jolien v.d. Veldt/Lucky Luke 155 pnt. B-Dressuur cat. ABC le prijs Jolien de Buyzer/Duco 165 pnt. 2e prijs Kim Dekker/Blacky 154 pnt. Cat. E le prijs Jacklin ten Hoope/Diablo 152 pnt. Rijbaan 4 B-dressuur Cat. D le pr. Miranda Schut/Snoopy 171 pnt. 2e pr. Nanja Heidema/Milou 170 pnt. 3e pr. Claudia Böhn/Igor Surprise 168+ 4e prijs Maaike Caton/Rebel 168 pnt. Ml-dressuur Cat. DE le pr. Nina Zuurbier/Hatiene 157 pnt. 2e pr. Ingrid Schreuder/King 154 3e pr. Janneke Sinnige/Swonja 152+ Rijbaan 5 Ml-dressuur Cat. DE le pr. Caroline Marrees/Spooky 165 pnt. 2e pr. Naomie Lansbergen/Silvia 156 pnt. 3e pr. Marie José Calis/Ricardo 154 pnt. M2-dressuur; Liesbeth Zonneveld/Shariff 159 pnt. 2e proef Liesbeth Zonneveld/Shariff 157+ Rijbaan 6 Z2-dressuur Lonneke Nowee/Nouska 182 pnt. Zl-dressuur le pr. Isabel Bakker/Sarina 177 pnt. 2e pries Isabel Bakker/Sarina 180 pnt. Z2-dressuur le pr. 2e proef Marjon de Graaf/Falstaff 168 pnt. Afd.-dressuur: Z-Viertallen: le pr. PC Heiloo 112 pnt. L- Viertallen le pr. Sterneo 123 pnt. Springen: Cat. D B-spr. le pr. Claudia Böhn/Igor Surprise 2e pr. Sanne Schröder/Candy Cat. E le pr. Janneke Sinnige/Alexander 2e pr. Danielle Jissink/Eddy. Klasse L Cat. C le pr. Sabine Lodewijks/Bumble Bee Cat. le pr. Kelly Zuidervaart/Tamara Cat. E. le prijs Marijke Dokter/Eros Klasse M Cat. C le pr. Marije Paesens/Tamara Cat. Ir pr. Marie José Calis/Milo Klasse Z Cat. D le pr. Marjon de Graaf/Falstaff. EGMOND - Op 14,15 en 16 augustus wordt voor de 24ste keer het evene ment Egmond op z'n kop in Egmond- Binnen gehouden. Ook dit jaar staan er weer vele activiteiten op het program ma. Traditiegetrouw staat de eerste dag van het evenement tussen 9.00 en 15.00 uur in het teken van een groots opgezette markt. Op deze markt worden spullen door de plaatselijke ondernemers ver kocht die fonkelnieuw zijn, maar er zul len eveneens kramen zijn met tweede hands waar, die iedereen zelf kan gaan verkopen. Iedereen die iets te verkopen heeft, kan zich opgeven als kraamhouder. Kraam- houders die etenswaar willen verko pen, worden beperkt toegelaten. Ook verenigingen of organisaties kunnen een kraam huren om hun activiteiten kenbaar te maken aan het vele publiek. Wie een kraam wil reserveren kan bel len met marktmeester Leo Apeldoorn, tel. 072-5067497 of 5065332. Verder vindt op vrijdagavond het high- diving plaats en de grootste sjoelbak ter wereld staat opgesteld. Op zaterdag is er eieren gooien en een straatvoetb&l- toernooi. Opgeven voor het straatvoet baltoernooi kan nu al bij Cor Baltus, tel. 072-5061743 of Carlo Swart, tel. 5065823. kenmerken: huistype koppel-woning verdieping 2e aantal kamers 3 (inclusief woonkamer) opp.woonkamer 25 m2 huurprijs per mnd.753,15 servicekosten 38,50 eigenaar Woningstichting Heiloo huuringangsdatum: 1 juli 1998 voorzieningen c.v.-combi lift voorwaarden: - aantal personen: 1 of 2 - senioren van 65 jaar of ouder - personen met een koppel-indicatie krijgen voorrang - kandidaten die een door de gemeente toewijsbare zelfstandige huurwoning achterlaten met een huurprijs tot 1085,= kunnen voorrang krijgen - netto inkomen per maand: voor alleenstaanden van 1.800,= tot 2.600,= meerpersoons van 2.100,= tot 3.200,= Heeft u interesse en voldoet u aan bovenvermelde voorwaarden dan kunt u zich binnen 5 dagen aanmelden door het insturen van de woonkeuzebon aan Woningstichting Heiloo. Tel. 072-5338536: maandag t/m vrijdag van 9.00 - 12.00 uur Fax. 072-5339437 onvolledig en onjuist ingevulde bonnen worden niet behandeld Ondergetekende reageert op Adres van de woning Naam voorletter(s) Huidig adres Postcode Telefoon woonplaats Geboortedatum I Geb. datum partner Totaal aantal verhuizende personen: Gezamijke netto maandinkomen: Datum koppel-indicatie Datum van inschrijving als woningzoekende van de gemeente Heiloo Alleen in te vullen door doorstromers Type achter te laten woning O koop* O huur* Eigenaar huidige woning Huurprijs huidige woning Handtekening -*Aankruisen wat van toepassing is. Woonkeuzebon insturen naar/in de brievenbus deponeren van: Woningstichting Heiloo - Kennemerstraatweg 380 - 1851 BK Heiloo De bon moet binnen 5 dagen na verschijnen van deze krant in bezit zijn van Woningstichting Heiloo. HEILOO - Aan de Universiteit van New Orleans (USA) is Arnoud Buzing geslaagd als Master of Science in mathematics. Zijn afstudeerproject heeft als titel 'Finite element penalty method implementation of the two dimensional power-law problem'. HEILOO - De volgende voorwerpen zijn als gevonden bij het bureau aange meld: een visnet, twee sleutels in een zwart mapje, een fietscomputer, een geldbedrag, fietssleutels en een zwart groene fietstas, een baseballpet, een sleutel in een Postbank-mapje. HEILOO - Sportinstituut het Venne- water start binnenkort een cursus in line skaten voor beginners. Het pro gramma is gericht op veiligheid en het aanleren van basistechnieken. De cursus wordt gehouden op zaterdag van 9.30 tot 10.45 uur. Ook is er op don derdagavond les. De cursus bestaat uit een reeks van zes lessen van een uur, waarvan de laatste een afsluitende tocht zal zijn. De kosten zijn voor leden f 75,- en voor niet-leden f 85,- inclusief cursusmateriaal. Men dient in het bezit te zijn van eigen materiaal, maar er kunnen ook inline skates gehuurd worden. Opgeven kan nog voor beide dagen. Voor meer infor matie tel. 072-5330344. Voor een paar gulden per maand bent u al lid van Vogelbescherming Nederland en ontvangt u óók nog een gratis startgids 'VOGELS KIJKEN' én iedere 2 maanden ons kleuren- tijdschrift 'Vogels'. OHR MEVR Alcohol biedt vergetelheid. Bijvoorbeeld als je moeite hebt met relaties, thuis of op het werk, als je seksueel geweld wilt vergeten. Daarom heeft zo'n 10 procent van de mannen en vrouwen drankproblemen. Ga niet "tot op de bodem". Vraag tijdig hulp. Giro 18181 NATIONAAL FONDS GEESTELIJKE VOLKSGEZONDHEID Postbus 5103, 3502JC Utrecht. Telefoon (030) 297 11 97 Zaterdag 13 juni Radboudschool, Slimpad 18, tussen 9.00 en 12.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.30 en 12.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW/UG Belangenbehartiging Heiloo, container op de Bergeonstraat, tussen 9.00 en 17.00 uur. De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tijdens school uren tussen 8.45 en 15.30 uur (bij loca tie centrum in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43 en Het Malevoort 5, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek en Dansschool, Het Veld 1tus sen 9.00 en 12.00 en 14.00 en 19.30 uur. Dagelijks Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Foresters, container bij sportpark Het Vennewater Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Base- en softballclub Double Stars Hei loo, container bij kantine op sportpark Het Vennewater, tijdens trainingen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht Hei loo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Q VOLWASSEN 1101140. PER JAAR 65» LID 127,SO PER JAAR L JEUGDLID 25.- PER JAAR (TIJDSCHRIFT VRIJE VOGELS-) Stuur deze bon naar: Vogelbescherming Nederland, Antwoordnummer 1974, 3700 WB Zeist. (Postzegel hoeft niet, mag wel). Vogelbescherming NEDERLAND Driebergseweg 16c, 3708 JB Zeist. Telefoon 030-6937700. j ALKMAAR - Vrijdag 12 juni opent een dubbel-expositie in de Grote Sint Laurenskerk.Tot en met zondag 26 juni is deze expositie van de schilder Henk van Delft en de tekenaar Ruud Inderfurth te bekijken van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is f 5,-. De schilderijen van Henk van Delft hebben het thema 'Op weg naar Vari' en beelden landschappen, kerkjes en dorpsgezichten in Griekenland uit. Vanaf begin jaren zeventig leeft en werkt Van Delft een groot deel van zijn tijd op het eiland Samos, dicht tegen de Turkse kust. Het landschap, de kerkjes en de dorpsgezichten van Samos beheersen de laatste jaren het oeuvre van Henk van Delft. Ter plaatse be perkt hij zich tot het maken van schet sen. Thuis in Diemen herschept hij de schetsen tot fors opgezette doeken. Ruud Inderfurth is portret- en illustra tietekenaar en kwam onlangs in het nieuws omdat hij een portret heeft ver vaardigd van Marco Borsato en Leon- tien Ruiters ter gelegenheid van hun huwelijk. Dit portret wordt eveneens op deze expositie getoond. Uitsluitend met grafietpotlood werkend tekent Ruud Inderfurth de mens. Hierbij staan nauwkeurigheid naar figuur, sfeer, karakter en bovenal esthetische schoonheid centraal. STEUNPUNT VOOR 1.6 MILJOEN NEDERLANDERS Een portret van Ruud Inderfurth.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 6