Heiloo is klaar voor de kermis Werkzaamheden Straatweg duren voort straatvoetbal "rruimt op! Oratorium van Bach in Witte Kerk Mascotte Mode Vos Makelaardij Mascotte Moóe TERZAKE KUNDIG I I zaterdag 4 juli HSV toernooi Omdat geen twee ogen gelijk zijn Egelshoek? Dé Hy|$j|heekwinkel JDrukkerij uitkijk post bv 63e JAARGANG NO. 27 1 JULI 1998 Laatste speelavond Muziek- en dansschool Kofferbakmarkt Slowaak is de weg kwijt Duinwandeling IVN Bekeuringen bij snelheidscontrole Wesley Groefsema judoka van het jaar Nivon-cursussen Biljartclub 't Treffertje Dronken automobilisten Vakantie Rode Kruis Midzomerexpositie Marjolijn de Bruin en Magda Bakker Inbraken in caravan met kortingen tot wel JOHN MOEN GOED GEZIEN Mogojoko CEES HACHMANG LOODGIETERS De Zuidwester exposeert Geslaagd De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom Redactie, acquisitie en administratie De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon:072 533 01 75 Telefax 072 533 56 44 ISDN 072 532 02 94 Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Openingstijden kantoor maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 340020 (Rodi verspreiding bv) verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Afgelopen zaterdag werden de jaarlijkse Harmonie- en Fanfare (HAFA)-examens gehouden in de Muziek- en dansschool Heiloo. Vijfen twintig harmonie- en fanfareleerlingen van verschillende muziekverenigingen uit Heiloo deden examen. Over het algemeen was het niveau goed en wer den positieve resultaten door de kandi daten gehaald. Op woensdag 1 juli vindt om 19.30 uur de laatste speelavond voor de zomerva kantie plaats. De gitaarleerlingen van Peter Broerse en Peter Duinmeijer hebben een afwisselend programma in gestudeerd op akoestische- en elektri sche gitaar. Zij zullen klassieke gitaar muziek, muziek uit de zestiger jaren, pop- en rockmuziek laten horen. HEILOO - Zondag 5 juli wordt de eer ste van vier kofferbakmarkten gehou den op het parkeerterrein van de Fo resters aan de Vennewatersweg. De markt begint om 11.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Het evenement is gratis toegankelijk en biedt gelegenheid om oude spulletjes te kopen of te verko pen. Een muzikale bijdrage wordt gele verd door de Heilooër Percussiegroep die Malinke-muziek ten gehore zal brengen tussen 12.00 en 13.00 uur. De kofferbakmarkt zal wekelijks in de maand juli worden gehouden. Voor inlichtingen kunt u bellen naar tel. 06- 55346385. HEILOO - Afgelopen zondagavond kwam een man uit het Slowaakse Kosice dodelijk vermoeid met de trein aan op het NS-station in Heiloo. Hij nam op het station een taxi en wilde naar een kennis in het asielzoekerscen trum Torensduin in Egmond aan Zee. De taxichauffeur wist dat dit centrum al enige tijd gesloten is. Omdat hij niet wist wat hij moest doen, waarschuwde hij de politie. Voor de Slowaakse man is die nacht logies gezocht en de dag erna heeft hij de terugreis aanvaard. EGMOND - Op zondag 5 juli staat de natuurgids van het IVN om 10.00 uur klaar om met de liefhebbers van een duinwandeling door het zeedorpen landschap van de Wimmenummerdui- nen te wandelen (de voormalige dui nen van Six). Door activiteiten van de Egmondse bevolking is het karakteristieke zee dorpenlandschap ontstaan. Naast infor matie over dieren en planten die hier voorkomen, wordt er aandacht besteed aan de Egmondse historie. Begin en eindpunt van de wandeling is voor de duiningang bij het parkeerterrein van het zwembad (sporthal) in Egmond aan Zee. De wandeling duurt ongeveer twee uur en wandelaars moeten in het bezit zijn van een geldige toegangskaart van het PWN. Honden, mits kort aangelijnd, zijn welkom. Er wordt een bijdrage gevraagd van f 2,50 per volwassene en f 1,- per kind. HEILOO - Heiloo maakt zich weer op Voor de kermis. Een feest dat bol staat van tradities, een feest voor jong en oud. Ook dit jaar wordt het terrein aan De Omloop van donderdag 2 tot en met zondag 5 juli weer omgetoverd tot een waar pret-paradijs. Net als vorig jaar wordt het hele grasveld gebruikt, dus ook nu kan iedereen aan de bak bij de vele attracties. Nieuw is de mini-car, waarin jeugdige coureurtjes zich helemaal kunnen uitle ven. Verder is er de autoscooter, de city-hopper, de simulator, de Jet Bob, het spannende spookhuis en het spec taculaire reuzenrad, dat ongetwijfeld weer een prachtig uitzicht geeft over Heiloo en omgeving. Een gokje wagen kan zoals altijd ook, met de verschillen de gokspelen. Grote attracties kosten dit jaar f 2,50, de kinderattracties f 2,-. De inwendige mens komt zeker niets te kort, met een poffertjessalon, een olie bollen- en een snoepkraam op het ter rein en niet te vergeten echte ouder wetse suikerspinnen. Omdat het inmiddels traditie is gewor den ontbreekt ook nu niet het grote, spetterende vuurwerk achter op het kermisterrein op vrijdagavond. Op donderdag en vrijdag begint de kermis om 14.30 uur, op zaterdag en zondag om 13.30 uur. band Washline de feestvreugde com- tent. pleet. Bij café De Wit treedt op donderdag en vrijdag de Heilooër formatie The Change op. Verder verzorgen Frits Zonderhuis, Mr. Jaguar en Lonneke van Dat Koor op donderdag vanaf 21.00 uur gastoptredens en ook de familie De Wit zelf zal zich niet onbe tuigd laten tijdens een heuse Rolling Stones set. Vrijdag laat muzikale alleskunner Tho mas Sengers weer eens van zich horen en ook zangeres Ank Stet laat haar talenten dan de vrije loop. Toetsenman en zanger Stef Haazelager zet daarna samen met Hans Laduc de muzikale bloemen buiten. Op zaterdag en zondag begint het feest om 16.00 uur. Op zaterdag komt het duo Harmonie de nodige sfeer brengen en op zondag staat vanaf 17.00 uur de Volendamse feestband Stampvast in de Ook 't Kroegje laat zich niet onbetuigd. Op vrijdag spelen de vier muzikanten van Midnight Mover de sterren van de hemel met muziek van de afgelopen veertig jaar, zoals de Beatles, Rolling Stones en Golden Earring. Ook met Nederlandstalig repertoire kunnen ze best overweg, zo zal blijken bij num mers van De Dijk, Normaal en man nenkoor Karrespoor. Zaterdag is het de beurt aan het Sunshine Trio, dat echt helemaal live speelt zonder elektronische foefjes. Ze zijn thuis in bekende muziek vanaf de jaren vijftig tot nu en je ontkomt er dan ook bijna niet aan om lekker mee te zingen. Ook bij 't Kroegje is er ondertussen een traditie ontstaan: het weergaloze optreden van Piet en Mieke zorgt er vast weer voor dat de Heilooër kermis 1998 eigenlijk niet meer stuk kan. Muziek in de kroeg In de diverse kroegen is het natuurlijk ook volop feest, dat voor het eerst los barst op donderdagavond. De Oud Inn heeft een swingend muzikaal program ma in petto, dat elke avond begint om 21.00 uur. Donderdag wordt gestart met een optreden van de groep Mem phis. Op vrijdag brengt de formatie Fi nal Touch de sfeer er helemaal in en met op zaterdag een optreden van Jan sen en Jansen is het enige devies dat geldt: dansen. Op zondag maakt de Kermis in Heiloo, nog net zo gezellig als vroeger? HEILOO - Vorige week woensdag werd tussen 14.15 en 15.55 uur een snelheidscontrole gehouden op het Ro- sendaal. Elf bestuurders reden te snel, negen automobilisten en twee brom fietsen. De hoogst gemeten snelheid van de auto's was 68 km per uur, terwijl een maximum van 50 km is toegestaan. De bromfietsers reden beiden 52 km per uur, terwijl binnen de bebouwde kom een maximum voor bromfietsen geldt van 30 km per uur. De overtreders kre gen ter plekke van hun de politie te ho ren dat ze in overtreding waren. HEILOO - Op zaterdag 20 juni zijn de KYU judo-examens gehouden. Judoka Wesley Groefsema uit Heiloo is dit sei zoen Noord-Hollands kampioen ge worden en heeft met dit resultaat zijn bruine band verdiend. Mede door dit resultaat is Groefsema ook judoka van het jaar gewofden bij Randers de Geus. HEILOO - Het cursusprogramma van de afdeling Heiloo van het Nivon voor het komende seizoen is weer gereed. Onderwerpen waarvoor altijd belang stelling bestaat, zoals aquarelleren, schilderen en tekenen, kalligrafie, stro- verwerken en pergamano komen terug. Patchwork en quilt, zowel voor begin ners als gevorderen, is nu gecombi neerd met dozen maken: deze cursus sen kunnen ook apart worden gevolgd. Het zonnekindpop-principe richt zich ditmaal op het maken van kabouters. Bij voldoende belangstelling start in januari een cursus papier-kunstknip- pen. Geheel nieuw is een kennismaking met sprang, een oude Egyptische vlecht- techniek. Deze cursus wordt voorafge gaan door een dialezing over deze oude cultuur op 7 oktober. Zelfwerkzaam heid is als vanouds het thema op de bij eenkomsten van de knip-, schrijf-, man dala- en vouwgroepen en tijdens de maandagse doe-middagen. Nieuw is de workshop marmeren. Voor de boekbin ders is er naast een cursus voor begin ners die start in januari, in het najaar al een workshop voor gevorderden. Behalve de excursies die gemaakt wor den bij de cursus kunstgeschiedenis HEILOO - Nog steeds wordt er hard gewerkt aan de KennemerstraatwegMomenteel ligt het fietspad aan de westkant tussen de Ter Coulsterlaan en de Stationsweg open voor werkzaamheden aan de riolering en saneringswerkzaamheden bij de garage van De Bruijn en Blokker Tijdelijk zijn stoplichten geplaatst om het verkeer te reguleren. De werkzaamheden hebben de nodige vertraging opgelopen door de zware regenval in de afgelopen periodemaar het streven is om het werk nog voor de bouwvakantie, die half juli begint, af te ronden. staan excursies onder deskundige lei ding naar enkele steden op het pro gramma: twee in dit najaar en twee in het voorjaar 1999, allemaal op zater dag. Alle Nivon-cursussen worden gegeven in het Open Huis, dat ook voor rol stoelgebruikers goed toegankelijk is. Het nieuwe programmaboekje met de volledige gegevens over data, kosten (lesgeld en materiaal) en de namen van de cursusleiders wordt binnenkort toe gezonden aan alle leden van de afde ling Heiloo. Het boekje is tevens op aanvraag kosteloos verkrijgbaar. Be langstellenden kunnen zich hiervoor en voor alle verdere informatie wenden tot Reina Mulder, tel. 072-5333127 of Astrid Oudhoff, tel. 072-5336259 of 5334576. De geologieafdeling van het Nivon heeft een eigen cursuspakket voor dit seizoen. Voor informatie kunt u bellen naar Piet Postma, tel. 072-5330721 of Reina Mulder. Aanmelding voor alle cursussen is vanaf nu mogelijk en kan ook bij de Nivon-stand tijdens de Uitmarkt op 5 september. HEILOO - De clubcompetitie van bil jartclub 't Treffertje, die speelt in het Trefpunt, is weer uitgespeeld. De resul taten van dit seizoen zijn als volgt: Maandagmiddaggroep: 1. Jan Baltus, 2. Frans Tromp, 3. Joop Valkering. Donderdagochtendgroep: 1. Ruud Lam, 2. Gerard Snel en 3. Roel de Vries. 't Treffertje wil volgend seizoen ook een competitie op dinsdagochtend hou den. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. HEILOO - Een 31-jarige automobilist uit Heiloo, die flink onder invloed van alcohol verkeerde, reed vorige week woensdagavond op de Westerweg tegen een geparkeerde auto. De man reed over de Westerweg in noordelijke richting. De auto van een vrouw uit Heiloo stond aan de rechter zijde van de rijbaan geparkeerd. Bij de aanrijding liepen beide auto's flinke schade op. Een ademanalyse wees uit dat de automobilist bijna vier keer de maximum norm aan alcohol had genut tigd. Zijn rijbewijs is ingevorderd. Afgelopen zondagnacht controleerde de politie een 48-jarige man uit Heiloo op alcohol toen hij met zijn auto over de Vennewatersweg reed. Bij de adem analyse bleek dat hij driemaal de toe gestane hoeveelheid op had. Ook van hem werd het rijbewijs ingevorderd. HEILOO - De vrijwilligers van de werkgroepen van het Rode Kruis van de afdeling Heiloo gaan op vakantie. De Speel-o-theek is gesloten van 13 juli tot en met 26 augustus. De Welfare stopt in de periode van 8 juli tot 25 augustus. Op 26 augustus is de afdeling weer aanwezig. HEILOO/NOORDEINDE - Het ziet er naar uit dat het een traditie gaat worden. Na het succes van de afgelo pen twee zomers presenteren Magda Bakker en Marjolijn de Bruin voor de derde maal hun midzomerexpositie in de Noordeinder Vermaning in Noord einde (Graft-De Rijp). U kunt gaan kijken naar de verstilde pracht in geprepareerde arrangemen ten in harmonie met de fleurige aqua rellen van Magda Bakker. Marjolijn de Bruin toont haar nieuwe collectie beel den van een ingetogen schoonheid. De opening van dit midzomerevene ment is op zondag 5 juli om 12.00 uur en wordt verricht door Mathieu Wer- tenbroek, oud-zenuwarts van PC Willi- brord. Voor een muzikale omlijsting is gezorgd. De expositie loopt van zaterdag 4 tot en met zondag 19 juli en is elke dag open van 12.00 tot 17.00 uur. Het is mogelijk om in deze periode mee te doen met een kleine zomerworks- hop. Ervaring is niet nodig, de bedoe ling is kennis te maken met de techniek van aquarelleren en klei. Deze zomer- workshop in zakformaat kost f 20,- en wordt gehouden op maandag, dinsdag en woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. De opbrengst ervan is bestemd voor de Stichting Operation Eardrop, een stich ting die Nederlands KNO-artsen en anesthesisten naar Kenia laat gaan om daar kinderen te opereren. Opgeven kan bij Marjolijn de Bruin, tel. 072- 5320100 of Magda Bakker, tel. 072- 5332915. HEILOO - Vorige week moesten twee caravans aan De Omloop het ontgel den. Van beide werd de toegangsdeur opengebroken. Uit een caravan werden kleding, linnengoed en een fiets wegge nomen, uit de andere^ kleding, een ver rekijker, een radio en vijftien cd's. l - voor jongens en meisjes locatie: Ypestein trapveldje van io.oo tot 16.00 uur finales vanaf 15.30 uur aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND C0ED [5Ö%] Stationsweg 85 - Heiloo Winkelcentrum Geesterduin 54 - Castricum TUMMERS Accountants belastingadviseurs Rijksweg 103 1906 BG Limmen Tel. 072 - 505 70 00 Fax 072-505 37 51 E-mail: tummers.limmen@accountnet.nl Internet: www.tummersaccountants.nl Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 Interesse om te kopen in plan Laat u alvast informeren, GRATIS en VRIJBLIJVEND! Kennemerstraatweg 125-1851 BC-HEIL00 tel. 072 5320322 HEILOO - Op zaterdag 4 juli verzorgt MoGoJoKo voor de laatste keer dit sei zoen in de Moeder Godskerk een vie ring. De leden hebben gekozen voor een themaviering met als onderwerp 'Waar leef je voor?' Na de zomervakantie verzorgt het koor nog maar één keer in de acht weken een viering. De eerste is op zaterdag 24 oktober. Nieuwe enthousiaste leden zijn welkom. De eerste repetitie is op vrijdag 4 september vanaf 20.00 uur in de kelder van de Moeder Godskerk. Belangstellenden zijn welkom om eens een repetitie bij te wonen. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. HEILOO - De komende weken expo seren leerlingen van groep 6a van basis school De Zuidwester werkstukken in de etalages van boekhandel Deutekom. Te zien zijn van papier-maché gemaak te schelpenmannetjes, onderwater-tafe relen van verf op stof, op behang geverfde kreeften en kwallen en met de hele klas gemaakte strand- en zee-uit zichten. HEILOO - Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam slaagde plaatsgenoot Joeri Sanstra aan de faculteit der Economi sche Wetenschappen en Econometrie voor de richting bedrijfseconometrie. Joeri Sanstra is oud-leerling van de Berger Scholengemeenschap en het Jan Arentsz College. Vocaal ensemble Camerata. HEILOO - Het eerste zomeravond concert in de Witte Kerk op vrijdag 3 juli wordt verzorgd door het vocaal ensemble Camerata onder leiding van Gerard Leegwater. Zij brengen het on waarschijnlijk mooie, maar desondanks weinig uitgevoerde oratorium Aufer- stehung und Himmelfahrt Jesu van C.Ph.E. Bach. Camerata is enkele jaren geleden ont staan toen een groep bevriende en geschoolde zangers zich verenigden om bij bepaalde gelegenheden een Bach- cantate uit te voeren. Deze groep was de basis voor het ensemble in zijn hui dige samenstelling. Het oratorium van Bach dat zij deze avond brengen is ontstaan in de jaren 1777-1778, dus in het laatste, bijna al naar de romantiek neigende schep pingsperiode van de componist. Hoe wel de aria's numeriek in de meerder heid zijn, mag gesteld worden dat koor- en solodelen elkaar in tijdsduur vrijwel in evenwicht houden. In feite zijn de koordelen de pijlers van het werk. Solistische medewerking wordt ver leend door Margot Endel (sopraan), Diederik Rooker (tenor), Gerard Roo- ker (bas) en Alexander Pavlof (orgel). Het concert begint om 20.30 uur. De toegangsprijs bedraagt t 12,50 (65+, CJP en kinderen tot 12 jaar betalen f 10,-). Kaarten kunnen telefonisch worden gereserveerd op tel. 072-5334804 of 5335852 of worden gekocht in de voorverkoop bij de VVV- Heiloo (hoek Stationsweg-FIeeren- weg). Verder zijn kaarten op vrijdag avond aan de kerk verkrijgbaar. Ook kan worden ingeschreven voor een speciaal concertdiner, een drie gangenmenu in restaurant de Loocatie tegenover de Witte Kerk. Kosten hier van bedragen inclusief de toegangs kaart voor het concert f 42,50. Reser veren hiervoor kan uitsluitend via tel. 072-5334804.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 1