072 - 535 68 88 Schoonmaakbeurt groene rolemmers Telefoonnummer meldingen grofhuisafval Voorbereidingsbesluit Afvalpreventie, ook natuurlijk! Legitimatie Afvalbrengplaats Vrijwillige openbare verkoop bij inschrijving te Heiloo Financiële ondersteuning voor plaatsen van zonneboiler Nieuwe delegatie- en mandatenlijst Schapen scheren in het Beestenboetje PAGINA 4 UITKIJKPOST - 1 JULI Vervolg informatierubriek De groene GFT-rolemmers worden deze week weer schoongemaakt op donderdag 2 juli en vrijdag 3 juli a.s. U wordt verzocht uw groene rolemmer na leging wat langer buiten te laten staan. Dit om de schoonmakers de gelegenheid te geven hun klus te klaren. Heeft u vragendan kunt u telefonisch con tact opnemen met telefoonnummer 072 - 535 68 68. Vorig jaar heeft de gemeente een nieuwe telefooncentrale gekregen. Daardoor zijn destijds alle telefoonnummers gewijzigd. Ook het telefoonnummer voor grofhuisafvalmeldingen is veranderd. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maan dag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. De burgemeester van Heiloo maakt bekend, dat het college van burgemeester en wethou ders heeft besloten de indertijd door het col lege genomen voorbereidingsbesluiten voor de volgende percelen in te trekken: a. perceel Kennemerstraatweg 13; b. perceel grond aan de zuidzijde van het Stationsplein; c. klein gedeelte perceel Oosterzijweg 25; d. perceel Zeeweg 31 e. perceel Werkendelslaan 78; f. klein gedeelte Bergeonstraat 22; g. perceel Goodeslaan 17; h. perceel Kennemerstraatweg 524-526. Ter inzage Het besluit ligt met de daarbij behorende tekeningen vanaf donderdag 2 juli 1998 voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, tel. 072 - 535 67 47). Het besluit treedt in werking op donderdag 2 juli 1998. Afvalscheiding en hergebruik zijn natuurlijk heel belangrijk, maar voorkomen blijft altijd beter dan genezen. Hieronder enkele afvalpreventie-tips Bij het boodschappen doen kunt u alvast de volgende tips in het achterhoofd houden: - neem altijd uw eigen boodschappentas of krat mee; - kies zoveel mogelijk onverpakte producten; - als u kunt kiezen, kies dan voor artikelen in statiegeldverpakking, deze kunnen worden hergebruikt; - let goed op navulverpakkingen, deze kunt u opnieuw laten vullen; - hergebruik: statiegeld of navulverpakking niet mogelijk? kies dan voor verpakkingen van papier, karton of glas: die kunnen in de papier- of glasbak en worden later hergebruikt; - grootverpakkingen kosten minder materiaal dan kleinverpakkingen; - duurzaam: kies voor producten die langer meegaan. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de Afvalbrengplaats staan bakken voor ijzer, schoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval (gtf) en restafval. U kunt géén bouw- en sloopafval brengen bij de Afvalbrengplaats. Hiervoor kunt u iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur terecht bij de stortplaats van GP Groot, Kanaaldijk 13 te Heiloo. Van de zaterdagopenstelling wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Zoveel zelfs, dat het vermoe den is gerezen, dat ook niet-Heilooënaren met afval komen. Omdat de hoeveelheid afval die wordt gebracht van invloed is op de hoogte van de tarieven, wil de gemeente er zeker van zijn dat alleen de inwoners van Heiloo hun afval komen brengen. Daarom kunnen medewer kers van de Afvalbrengplaats u om geldige legitimatie vragen. Onder legitimatie wordt ver staan uw paspoort, rijbewijs of identiteitskaart. Bent u niet in staat om aannemelijk te maken dat u daadwerkelijk een inwoner van Heiloo bent, dan kan de medewerker van de Afvalbrengplaats u mededelen dat u geen afval kunt inleveren. Als duidelijk is dat u in Heiloo woont, dan kunt u gewoon bij de Afvalbrengplaats terecht. Meer informatie Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel.nr. 072 - 535 68 68. Op dinsdag 7 juli 1998 om 17.00 uur zal in de raadzaal van het gemeentehuis te Heiloo ten overstaan van mr. R.H.C. Winter, notaris te Heiloo, ten verzoeke van de gemeente Heiloo als eigenares, onder voorbehoud van gun ning, worden verkocht: het perceel Heerenweg 28 te Heiloo (grond met opstal), kadastraal bekend gemeente Heiloo, sectie A nummer 7281, groot 363 m^. Bestemming: woningbouw volgens bestem mingsplan of winkels/kantoren met daarboven woningen (na artikel 19 W.R.O. procedure) welke laatste optie de voorkeur van de gemeente geniet. Bodem: er is sprake van bodemverontreini ging (rapport ter inzage bij de gemeente); sanering komt voor rekening van de koper. Koopsom/waarborg: 1. Desgevraagd dient koper op de zitting zijn financiële gegoedheid aan te tonen (bijvoorbeeld verklaring van bankier). 2. De gemeente verlangt een bod van minimaal 300.000,00. 3. Koper dient onder de notaris te storten: a. uiterlijk acht dagen na gunning: - waarborg ad 10% van de koopsom (of bankgarantie voor gelijk bedrag); - overdrachtsbelasting ad 6% van de koopsom; - honorarium, kadastrale kosten en eventuele kosten akte de command. b uiterlijk zes weken na gunning: de koopsom en te verrekenen lasten. Aanvaarding: koper kan het verkochte aan vaarden na betaling van al het verschuldigde, vrij van huur en gebruik. Bezichtiging: na afspraak. Inschrijfformulier/veilingvoorwaarden en veilingbrochure: - te bevragen bij het notariskantoor of de gemeente Heiloo, mevrouw M. de Jager, tel. 072 - 535 67 49). - Inleveren inschrijfformulier: uitsluitend ten kantore van de notaris tot 7 juli 1998 om 15.00 uur, danwel op de zitting zelve tot de opening der enveloppen. Overige nadere informatie: Notariskantoor Mr. R.H.C. Winter, Kennemerstraatweg 83 te Heiloo, Postbus 245, 1850 AE Heiloo, tel. 072 - 533 78 00, fax 072 - 533 59 94, of bij de gemeente Heiloo, mevrouw M. de Jager, tel. 072 - 535 67 49. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen: Mariënstein 193 - vergroten van een aangebouwde berging; Ypesteinerlaan 79 - vergroten van de woning; Romplaan 6 - vergroten van de woning; Het Zandstuk 17 - vergroten van de woning (entreeportaal). Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 2 juli 1998 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 072 - 535 67 46). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplan nen vrijstelling te verlenen schriftelijk beden kingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. In navolging van eerder gehouden acties én naar aanleiding van verzoeken van meerdere installateurs en particulieren heeft het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo besloten ook in 1998 het plaatsen van zonneboilers te stimuleren. Voor elk geplaatst zonneboile/systeem in de particuliere bestaande woningbouw wordt door de gemeente Heiloo een bedrag van 250,-- beschikbaar gesteld, tot een maxi mum van 20 stuks. Naast deze bijdrage kan bij het energiebedrijf ENW en het Ministerie van Economische Zaken subsidie verkregen worden. De aanvragen kunnen via de installa teur verzorgd worden. Energiebesparing Een zonneboiler bespaart energie. Een zon neboiler verwarmt koud leidingwater net zoals een geiser, een gasboiler of een elektrische boiler. Alleen doet een zonneboiler dat niet met gas of elektriciteit, maar met energie van de zon. Dit betekent zuiniger omspringen met brand stoffen en minder uitstoot van schadelijke gassen, zoals het broeikasgas C02. Voor een gezin dat gas gebruikt om water te verwarmen scheelt dit de helft, zelfs als ze al een HR combiketel hebben. Met een elektri sche boiler is het verschil nog groter. Die besparing is natuurlijk ook terug te vinden op de energierekening. Comfort Een zonneboiler werkt op het licht van de zon. Als de zon volop schijnt is het water in een mum van tijd opgewarmd. Als het bewolkt is, dan duurt het wat langer, maar het water wordt wel warm. Als er dan veel warm water wordt gebruikt koelt het zonneboilerwa ter af. Geen nood, want iedere zonneboiler is zo ontworpen, dat de CV-ketel dan het werk van de zon overneemt. Er is dus het hele jaar door warm water voor bad, douche en keuken. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer M. van Wijk van de afdeling VROM, tel. 072 - 535 67 43. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Nederlandse Rode Kruis voor de periode van 28 tot en met 4 juli 1998. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: Laan van Frans 8, C. Bakker - vergroten woning (erker); Kanaalweg 32, Melkunie Heiloo - plaatsen hekwerk; Vossenakkers 51, P.B. Visser - vergroten woning; Pijlemeeth 1, E.H. van Randeraat - vergroten woning (tuinkamer berging); De Ronge 58, P. Buzing - vergroten woning; E.J. Potgieterweg (kavel 605), H.J.T. van Beek - vergroten woning; Blinkenlaan 8, T.S. Poorter - vergroten woning; Hoek Heerenweg/Stationsplein, J.H. Zoon Holding b.v. - oprichten winkelruimten met 14 appartementen en parkeerkelder. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 072 - 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nrs. 072 - 535 67 37 of 072 - 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Bij besluiten van respectievelijk de burge meester van 27 april en 18 mei 1998, burge meester en wethouders van 27 april 1998 en de raad van 8 juni 1998 is een nieuwe lijst vastgesteld van door deze bestuursorganen krachtens delegatie of mandaat overgedragen bevoegdheden aan ambtelijke medewerkers. Deze manier van overdragen van bevoegdhe den is al eerder toegepast en bedoeld om de dienstverlening aan de burgers te verbeteren doordat een groot aantal zaken hierdoor rechtstreeks -en daardoor sneller- door amb telijke medewerkers kan worden afgedaan. Ter inzage Een exemplaar van de nieuwe lijst ligt ter inza ge op kamer 128 (afdeling Bestuurszaken) in het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. 's Middags kunt u na telefonische afspraak terecht, tel. 072 - 535 66 48. In deze lijst is een aantal aanvullingen en wij zigingen verwerkt. Deze aanvullingen en wijzi gingen zijn het gevolg van wetswijzigingen sinds de laatste vaststelling van de lijst (bij voorbeeld het vervallen van de dienstplicht), wijzigingen in de organisatie en tussentijds sinds de laatste vaststelling in 1995 door de raad en burgemeester en wethouders vastge stelde, incidentele delegatie- en mandaatbe sluiten. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer A.C. van der Jagt, tel. 072 - 535 66 48. Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopver gunningen verleend: Hoek Heerenweg/Stationsplein, J.H. Zoon Holding b.v. - slopen diverse panden; Winkelcenturm Het Hoekstuk, Amvest b.v. - ged. slopen van de luifel aan de zuidzijde. Ter inzage Deze sloopvergunningen liggen met de bijbe horende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1Openingstijden maandag tot en met vrij dag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Zie voor de procedure voor eventuele bezwa ren de tekst bij de verleende bouwvergunnin gen/meldingen. Op zaterdag 4 juli a.s. is het Beestenboetje weer geopend. Deze dag staat in het teken van schapen scheren. Tussen 10.00 en 12.00 uur en tussen 13.00 en 15.00 uur zijn alle kin deren van harte welkom om met allerlei die ren te komen knuffelen en om alles te weten te komen over hoe je de dieren moet verzor gen, eten moet geven en hoe de dieren leven. Alles wat de kinderen willen weten kun nen ze aan de vrijwilligers en de beheerder vragen. Het scheren van de schapen gebeurt tussen 10.00 en 12.00 uur. De kinderen kun nen dan kijken hoe dit in z 'n werk gaat. Het Beestenboetje is iedere woensdagmid dag open van 13.00 tot 16.00 uur en iedere eerste zaterdag van de maand van 10.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 15.00 uur. Voor meer informatie kunt u bellen met de heer G. Pirovano van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 07. Agenda voor raadsvergadering d.d. 6 en 9 juli 1998 6 juli om 20.00 uur (huishoudelijke vergadering): 1a. Loting volgorde van stemmen over zaken b.Inventarisatie lijst en volgorde van sprekers over van een unaniem positief commissie-advies voorziene akkoordstukken 2. Eventuele mondelinge mededelingen 3. Vaststelling notulen van raadsvergadering d.d. 8 juni 1998 4a. Ingekomen stukken b. Eventuele voorstellen in verband met gemeenschappelijke regelingen Bespreekstukken 5. Beschikbaarstelling krediet voor onderzoek financiële situatie bibliotheek 6. Vaststelling grondexploitatie locatie Bergeonstraat (voormalige Adelbertusschool) 7. Vaststelling bestemmingsplan Egelshoek Akkoordstukken 8. Beslissing op bezwaarschriften tegen plaatsing panden Kennemerstraatweg 201 en Holleweg 65 en 67 op gemeentelijke monumentenlijst 9. Vaststelling voorbereidingsbesluit voor een perceel grond, gelegen op de hoek Bayershoffweg/De Omloop Schorsing van de vergadering tot 9 juli om 16.00 uur: 10. Algemene beschouwingen in verband met het uitbrengen van de voorjaarsnota 1998 en van het meerjarenbeleidsplan Heiloo 1999-2002 (eerste termijn is schriftelijk afgedaan) schorsing van de vergadering van 18.00 tot 20.00 uur: 11. Vaststelling voorjaarsnota 1998 en meerjarenbeleidsplan 1999-2002 Bespreekstukken 12. Beschikbaarstelling krediet voor project Huisvesting Onder Eén Dak (HOED) van basisscholen in West 13. Beschikbaarstelling krediet voor huisvesting bestuurlijk centrum 14. Aanwijzing restaurant Klein Varneb roek als locatie voor voltrekken huwelijken 15. Beschikbaarstelling krediet voor Loket 2000 en herhuisvesting gemeentelijke organisatie 16. Begrotingswijzigingen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4