De Goede en Swidde winnen bij TC Hogedijk Nieuw pand VSB Bank Vennewater-dames kringkampioen Aanmelding beloond Tannestoernooi succesvol apieracti Heiloo Dierenbescherming Activiteiten Heiloo Activiteiten Egmond PAGINA 6 UITKIJKPOST - 1 JULI Kook-verkoop Zomerfeest Overkerck Mis van Schubert door Caecilia en Nieuw Leven Vrouw beroofd van vakantiegeld DVW Jeugd Pools koor in Egmond Zandsuppletie Tweede zaak voor bakkerij Kaandorp DVW nieuws HSV Tennistoernooi Voetnoten bij de Gezondheidswijzer Brand in woning Lieneke Dijkzeul SS ALKMAAR - Op zaterdag 4 juli houdt de Stichting Kook weer haar maande lijkse verkoop. U kunt dan van 10.00 tot 14.00 uur aan het Victoriepark 2 in Alkmaar tweedehands huisraad en kle ding kopen. De opbrengst wordt ge bruikt om ontwikkelingsprojecten in de Derde Wereld te financieren. In mei bedroeg de opbrengst f 18.149,70. Het bedrag ging naar de stichting Legodimo in Botswana, die gehandicapte jongeren opvangt en ze een vak leert. Deze maand ondersteunt Kook pater Brandsma bij het opknap pen van een middelbare school in de Filippijnen en een project van de Evangelische Broedergemeente in Alkmaar, voor de opzet van een beroepsopleiding in een kindertehuis in het plaatsje Alkmaar in Suriname. Wie nog bruikbare spullen heeft kan die afleveren bij het Victoriepark 2, op maandag en woensdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 15.00 uur. Op deze tijden kunt u tevens terecht om aankopen te doen. Wie spullen wil laten ophalen kan bellen met tel. 072- 5117891, op maandag en woensdag van 9.00 tot 16.00 uur en op de overige werkdagen van 15.30 tot 16.30 uur. HEILOO - Anderhalve week geleden hield zorgcentrum Overkerck een zomerfeest. Veel belangstelling was er voor de rommelmarkt. Bezoekers konden ook prijzen winnen, bijvoorbeeld bij het sjoelen. Bij de jeugd won Michel van Heijster met 88 punten en bij de volwassenen de heer Van Heijster met 105 punten. Bij het spel met de spiraal waren er meerdere winnaars, maar na loting kwam mevrouw Kroon als eindwinnaar uit de bus. HEILOO - Op 5 juli om 10.30 uur zal in de Kapel van Onze Lieve Vrouw ter Nood door het Heilooër Harmonie orkest Caecilia en Oratoriumvereni ging Nieuw Leven 'de Deutsche Messe van Schubert worden opgevoerd tij dens de eucharistieviering. Oratorium vereniging Nieuw Leven is een zelf standig koor, opgericht in 1945, dat in samenwerking met een orkest en solis ten Oratoriumwerken uitvoert. Het koor staat onder leiding van Marcel Joosten. Harmonie-orkest Caecilia is opgericht in 1925 en staat onder leiding van Wim Klaver. Het orkest geeft geregeld con certen. Tijdens de gezamenlijke eucharistievie ring zingen en spelen Nieuw Leven en Caecilia onder leiding van Wim Klaver. Naast de Deutsche Messe zal Caecilia nog enkele stukken ten gehore bren gen. EGMOND - Een 30-jarige vrouw uit Heemskerk werd afgelopen maandag van haar geld beroofd. Het slachtoffer had het geld, enkele honderden gul dens, net uit een pinautomaat gehaald toen twee jongens op een scooter haar tas van haar schouder rukten. Ver volgens reden de jongens weg. Van de daders is alleen bekend dat ze kaal waren en dat één van hen een le ren jas droeg. Het slachtoffer kon geen beschrijving geven van de bromfiets waarop ze reden. HEILOO - Twee weken geleden werd door de jeugd van De Vroegte Wint de derde wedstrijd gevist aan de Lange vij ver in Plan Oost. In totaal waren er 36 kinderen en een paar ouders. Er werden 92 visjes gevangen. De prijs uitreiking vond plaats in de Benedic- tusschool. De beste drie vissertjes waren: 1. Paul Zwart met 9 stuks, 2. Roy Veenman met 8 stuks en 3. E. Kuys met 7 stuks. De volgende wedstrijd is op 8 juli. Deelnemers kunnen om 18.00 uur ver zamelen op de parkeerplaats van de Loet. Vlnr. VSB-directeur B. Ooijevaar, burgemeester Henk den Boon en brand weercommandant Jan Sengers met de symbolische sleutel van het nieuwe VSB-pand. HEILOO - Afgelopen vrijdag nam de VSB Bank Heiloo het nieuwe pand aan de Raadhuisweg 3a officieel in gebruik. Het nieuwe kantoor van VSB Bank is vestigd in de voormalige brandweerka zerne. De officiële openingshandeling werd verricht door burgemeester Henk Den Boon en brandweercommandant Jan Sengers. Een oude brandweerwagen uit 1932 werd ingezet om de opening op te luisteren. Het nieuwe pand van VSB Bank vervangt de kantoren aan de Heerenweg 38 en de Stationsweg 104 die inmiddels zijn gesloten. Ter gelegenheid van de opening over handigde kantoordirecteur B. Ooije vaar een cheque ter waarde van f 5.000,- aan de Stichting Stedenband Heiloo. Deze Stichting houdt zich bezig met het verbeteren van de band tussen Heiloo en de Poolse zusterstad Swie- tochlowice door uitwisselingsprojecten op cultureel, muzikaal en artistiek gebied, het plaatsen van kansarme Poolse kinderen in Heiloose gastgezin nen en het ondersteunen van een Pools weeshuis. Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie advies: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance: 072-5150173 (alarm). 072-5150085 (informatie). Stichting zwerfdier: 072-5612482. Vermist Ongec. zwart/witte kater, 3 jr, witte bef, buik en sokjes, witte band om rechter achterpoot, zwarte vlooienband, Het Zandstuk, Heiloo. Cyperse poes, 1 jr, witte bef, voorpoten iets wit, achterpoten sitte sokjes, Vries wijk, Heiloo. Donkere lapjes/schildpadpoes, 12 jr, witte bef en sokjes, Kerklaan. Aker sloot. Gevlekte gec. zwart/witte kater, 13 jr, witte bef en sokjes. Molenweg, Heiloo. Rood cypers ongec. katertje, 8 mnd, bruine vlooienband, De Kandelaar, Heiloo. Middelgroot konijn, wit met lichtbruine vlekjes, Gertoomsakker, Heiloo. EGMOND - Op vrijdag 3 juli zal in de oud-katholieke kerk, Voorstraat 110 in Egmond aan Zee een concert worden gegeven door het universiteitskoor Szczecin uit Polen, onder leiding van dirigent Eugeniusz Kus. Het concert begint om 20.00 uur en zal ongeveer een uur duren. De toegang is vrij. Bij de uitgang wordt een collecte gehouden om de kosten te kunnen dekken. Het koor van de universiteit van Szcze cin werd in 1969 opgericht door de te genwoordige dirigent Eugeniusz Kus. Het koor nam deel aan vele koorfesti vals en concoursen in Spanje, Dene marken, de Verenigde Staten en Italië en gaf concerten in bijna alle Europese landen en in de Verenigde Staten. Sinds 1986 voert het koor ook grote werken uit met begeleiding van de sym fonie-orkesten van Szczecin en Bre merhaven. Daarnaast bestaat het repertoire uit a capella-werken uit alle perioden van de muziekgeschiedenis. Het koor is voor de tweede maal in Nederland met concerten in Amster dam, Enkhuizen, Egmond en Den Haag. Het programma in Egmond zal bestaan uit werken van Poolse compo nisten uit alle tijden, met zowel religi euze als volksmuziek. EGMOND - Gisteren zijn de voorbe reidende werkzaamheden begonnen voor de zandsuppletie in Egmond die zal worden uitgevoerd vanaf volgende week maandag. Het opstpuiten van zand zal plaatsvinden tussen kilometer- paal 37.500 en paal 38.750, bij de hoofd- strandafgang. De werkzaamheden duren ongeveer twee weken en er zal zoveel mogelijk rekening worden gehouden met de strandbezoekers. De buizen voor de aanvoer van zand worden vooral in de ochtend- en avonduren aangebracht. EGMOND - Het open toernooi van Tennisclub Hogedijk, het Vlieg Hypo theken Toernooi, is bij de heren gewon nen door Jascha de Goede en bij de dames door Karin Swidde. Geen echte verrassing overigens, want beiden waren door de organisatie als eersten geplaatst in de BI-categorie. Jascha gunde in de finale zijn tegen stander Guido Potma, ingevallen voor de als tweede geplaatste Geert Koe man, geen enkele game. De dames Bi- finale was spannender. Met name de vastheid, onverzettelijkheid en routine van TC Castricum-speelster Karin Swidde waren doorslaggevend in haar finale tegen Karen Heeremans. Karen, spelend voor TC Bakkum, liet met een aantal fraaie punten zien dat haar progressie nog lang niet gestopt is. De laatste finalepartij was de heren dubbel BI tussen het favoriete duo Jascha de Goede en Ron Verschoor en Leon Tervoort met Patrick Groen. De uitstekende partij eindigde in 6-3, 6-7 en 5-7. De zestiende aflevering van het open toernooi ging op zaterdag 20 juni van start. De ongeveer 355 deelnemers die uitkwamen in de speelsterktecatego- rieën BI, B2, Cl, Cl 35+ (HD, GD, DD), C2, Dl, Dl 35+ en D2 17+ waren goed voor ongeveer 335 partijen, die bijna allemaal buiten gespeeld konden worden. De partijen die afgelopen zaterdagmiddag en -avond op het pro gramma stonden, werden in pro-set vorm gespeeld in tennishal De Dors in Heiloo. De feestavond op vrijdag, met muzika le medewerking van De Burlers en met een verloting, vormde het hoogtepunt van de toernooi-omlijsting. Het was de laatste keer dat dit toernooi werd gehouden op gravel. Eind september begint TC Hogedijk met de aanleg van acht French Court banen. De prijswinnaars: Categorie BI: HE 1. Jascha de Goede, 2. Guido Potma. DE 1. Karin Swidde, 2. Karen Heeremans. HD 1. Jascha de Goede Ron Verschoor, 2. Leon Tervoort Patrick Groen. DD (poule) 1. Judith Hopman- Heddes Kim Bogte. GD (poule) 1. Judith Hopman Patrick Groen. Categorie B2: HE 1. Iwan Potma, 2. Bart Jan de Kreuk. DE 1. Annegien Zaterdag 4 juli Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21, tussen 9.00 en 11.30 uur, ook gebruikte kleding. Paulusschool, papier gebundeld neer zetten in de hoek van Buk Buk op de hoek van dè Pastoor .van Muijenweg- De, Kloosterhof tussen 9.00 en 11.00 uur. Paulusschool, huis-aan-huisactie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en Westerweg, dozen en bundels gereed zetten langs de kant van de weg vóór 9.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.30 en 12.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW/UG Belangenbehartiging Heiloo, container op de Bergeonstraat, tussen 9.00 en 17.00 uur. De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tijdens school uren tussen 8.45 en 15.30 uur (bij loca tie centrum in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43 en Het Malevoort 5, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek- en Dansschool, Het Veld 1, tussen 9.00 en 12.00 en 14.00 en 19.30 uur. Dagelijks Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg /Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Foresters, container bij sportpark Het Vennewater, ingang Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep HEILOO - Na een enorm spannende laatste ronde werd het eerste dameskringteam van Tennisvereniging Het Vennewater opnieuw kringkampioen van de eerste klasse in het district Noord-Holland Noord. Vlnr. Dina Leeuwerke, Ria Hogeslag, Bep van Dortmont, Antoinette van Gr oenewegen, Els Rijnbeek en Els Timmens speelden afgelopen vrijdag hun laatste wedstrijd op de gravelbanen van TV Neckslag in Purmerend Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Base- en softballclub Double Stars Heiloo, container bij kantine op sport park Het Vennewater, tijdens trainin gen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht Hei loo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. HEILOO - Bakkerij Kaandorp heeft haar activiteiten uitgebreid met het overnemen van de bakkerszaak in 't Hoekstuk. Eigenaar Mark Kraakman is van plan eerst de bakkerij te gaan ver bouwen, zodat deze weer helemaal beantwoordt aan de eisen van deze tijd. In een later stadium zal de winkel in 't Hoekstuk omgedoopt worden in de huisstijl van Kaandorp. Wat betreft het assortiment van de nieuwe zaak komt de nadruk meer te liggen op banket bakkers-specialiteiten, zo belooft Kraakman. HEILOO - Afgelopen zondag trokken de heren wedstrijdvissers van De Vroegte Wint in alle vroegte naar de Broekertjes aan het eind van de Zee weg voor hun tweede witviswedstrijd van dit seizoen. Ondanks de slechte weersvoorspelling was er een flinke opkomst en werd er onder een stralend zonnetje door iedereen een behoorlijke hoeveelheid vis gevangen. De man van de wedstrijd was dit keer R Welp, die 4500 gram vis op de kant wist te halen. Tweede werd D. Sanches met 2900 gram en de derde prijs was voor G. Mooij met 2800 gram. De volgende wedstrijd is een baarswed- strijd op 12 juli in het Oosterbos. Voor deze wedstrijd kunt u zich opgeven bij de wedstrijdcommissie, tel. 072- 5331686. HEILOO - Voor de vijftiende maal in successie zal het HSV tennispark aan de Bayershoffweg het strijdtoneel zijn van het open HSV dubbeltoernooi van 4 tot en met 12 juli. De categorieën waarin gespeeld wordt zijn heren B, heren- en dames Cl, C2, Dl en D21 plus. Met name in de heren B-catergorie kunnen weer enkele spannende ge vechten worden verwacht. De win naars van verleden jaar, Jascha de Goe de en Lex Zandbergen, zullen aantre den. De Goede gaat met Ron Ver schuur de strijd aan en Lex Zand bergen zal met Flits Zandbergen een duo vormen. Spelers als Peter Bruin en Klaas Jan van Leeuwen hopen zich ook nu weer in de top te kunnen mengen. Op donderdag 9 juli is er een demon stratiewedstrijd. Rond 20.00 uur zullen de getalenceerde A-spelers Eddie Blank, Marcel Reuter en Paul Dogger laten zien wat zij allemaal in huis heb ben. Er is bovendien oor voor muziek: op woensdag 8 juli verzorgt Stef Hazelager 's avonds de muzikale omlijsting en op zaterdag 11 juli maakt de band Paper clip er een bruisende avond van. Wilms, 2. Marije Hoff. HD 1. Mare Brouns Iwan Potma, 2. Mare Starink Erik van der Poel. GD (poule) 1. Miriam Boddeke Coen Glorie. Categorie Cl: 1. Bart-Jan de Kreuk, 2. Dave Holman. DE 1. Femke Wokke, 2. Inge Hoogland. HD 1. Emiel Swidde Frank Heeremans, 2. Frank de Lange Henk Groen. DD 1. Nelleke Pieterse Hetty Zwart, 2. Christien Hemmekam Ineke Kreeftenberg. GD (poule) 1. Nelleke Pieterse Marco de Graaf. Categorie Cl 35+: HD 1. Arie Heddes Nol de Raadt, 2. Peter de Waard Rolf Greshof. GD 1. Alice Zoon Dick Admiraal, Gré de Boer Gerrit de Ridder. Categorie C2: HE 1. Barry Lagrand, 2. Pascal Kabalt. HD 1Pieter Laan Pascal Kabalt, 2. Atilla Csefan Alex van der Haagen. GD 1. Breg Braak John Burgmeijer, 2. Joke Beentjes Louis de Lie. Categorie Dl: HE 1. Sjaak van der Steen, 2. Rietdijk. DE 1. Lisanne Balk, 2. Annelies Jonker. HD 1. Remco Monnik Gerrit Visser, 2. Mart Zuurbier Hans Zwenger. DD 1. Karin Worp, 2. Thea Zuurbier. GD (poule) 1. Annelies Jonker Adriaan Dorenbos, 2. Cunra Borst Patrick Halff. Categorie Dl 35+: HE 1. Sjaak Swart, 2. Eef de Ridder. HD 1. Jan Wijnker Hennie Liefting, 2. Kees van Zoonen Patrick Gassman. DD 1. Paula Ranzijn Loes de Ridder, 2. H. Zwart C. de Beir. GD 1. Inge Aalberse Hans Krijnen, 2. Astrid Langedijk Robert Stroo. Categorie D2: HE 1. Rogier Bunnink, 2. Arno Wijkér. DE 1. Petra Seijerlin, 2. Marleen Jonker. HD 1 Ton Snijders Heli Koopman, 2. Wim Huiberts Erik Broersen. DD 1. Mirjam Kerssens Ria de Wildt, 2. Karin de Goede Johanna de Boer. GD 1 Lia Kooy Peter Kooy, 2. Ilana Groen Willem Groen. Op zaterdag 4 juli vindt het Invitatietoernooi plaats. ALKMAAR - De Gezondheidswijzer, het informatiecentrum van Regionale Thuiszorg, besteedt in juli aandacht aan het thema Voetnoten. Er is deze maand volop informatiemateriaal aanwezig over alles wat met voetverzorging en voetproblemen te maken heeft. Onze voeten krijgen in vergelijking tot andere lichaamsdelen weinig aan dacht. Zij zijn het grootste deel van de dag verpakt in schoenen, afgesloten van lucht en licht. Pas als we voetklach ten krijgen, zijn wij ons bewust van het feit dat deze trouwe onderdanen een belangrijke functie vervullen in het dagelijks leven. Zij torsen dag in dag uit ons lichaamsgewicht en verdienen al leen om die reden al een optimale ver zorging, waardoor er minder voetpro blemen ontstaan. Veel voorkomende voetklachten zijn bijvoorbeeld: likdoorns en eelt, inge groeide teennagels, knobbels, schim melinfecties aan de nagels (zogenaam de kalknagels), voetschimmel en voet wratten. Daarnaast hebben veel men sen problemen met hun voeten die te maken hebben met de stand van de voet of met de lichaamshouding. Voorbeelden hiervan zijn de spreidvoet en de platvoet. Een ander groot pro bleem vormt de diabetesvoet, voor mensen die aan deze aandoening lij den. Over al deze problemen en over een juiste voetverzorging heeft de Gezond heidswijzer folders en artikelen. U kunt deze informatie gratis ophalen op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur. Ook voor alle andere vragen op het gebied van gezondheid kunt u dan terecht. Het adres is: Hertog Aalbrechtweg 5, Alkmaar, tel. 072-5199214. Beeldentuin Ditta Engel Westerweg 182, elke zondag open van 13.00 tot 17.00 uur. Hema Heiloo Expositie van foto's van Henk Honhof. Oude Pastorij Tot en met 14 augustus tentoonstelling over de Boekelermeer in de oudheids kamer van de Oude Pastorij, Nicolaas Beetsweg 94, geopend op dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Regionale Thuiszorg Tot half december expositie van schil derijen van Wim Twaalfhoven en Tilly van Tongeren, collages van Sylvia Hoogland en foto's van Sjoekie Tip in het kantoor aan de Nijverheidsweg 33. PC Willibrord Museum van het psychiatrisch centrum aan de Kennemerstraatweg 464 zater dag 4 juli geopend tussen 14.00 en 16.00 uur, toegang gratis. Bibliotheek Heiloo Tentoonstelling tot 27 juli in volwasse nenafdeling 'Internationaal jaar van de oceanen: oceanen, erfgoed voor de toe komst' Grote Sint Laurenskerk Tot en met 26 juli dubbeltentoonstel ling 'Op weg naar Vari' met schilderijen van Henk van Delft en potloodtekenin gen van Ruud Inderfurth. Geopend van dinsdag tot en met zondag tussen 10.00 en 17.00 uur, toegang f 5,-. Kerk geslo ten tijdens besloten bijeenkomsten. Stedelijk Museum Alkmaar Van 27 juni tot en met 13 september werk te zien van schilder Dirk Oudes. Museum aan de Doelenstraat 5 in Alkmaar open van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Galerie 4 art Tot en met 5 juli expositie van naakten en andere kunst van Monique Louter aan de Kanaalkade 65 in Alkmaar. Orgelzaal Booy Op vrijdag 3 juli orgelconcert in de zaal aan het Daalmeerpad 13 in Alkmaar door Martin Mans, aanvang 20.00 uur, toegang f 7,50. Hoeve Overslot Van 3 tot 31 juli schilderijen, beelden en schelpententoonstelling van Marjan Snabelier, Hilde Belleman, Piet Pel, Henk van Dijl en Aafje met als titel Een dagje naar het strand, te zien van donderdag tot en met zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Museum van Egmond Vaste tentoonstelling over de ont staansgeschiedenis van het gebied en het verleden van de drie Egmonden. Open zondag tot en met vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, Zuiderstraat 7, Egmond aan Zee. Abdij kaarsen Tot en met 29 augustus expositie van schilderijen van Kees Verdonk. Abdij aan de Vennewatersweg 27 in Egmond- Binnen open van maandag tot en met zaterdag tussen 10.30 en 16.30 uur. Rabobank Egmond Tot 4 augustus kunstwerken met thema 'De mens en de zee' van Geert Jan van Meurs te zien in het gebouw aan de Herenweg 73 in Egmond-Binnen. Galerie De Kapberg Tot en met 23 augustus expositie van grafiek van Thea Figee, schilderijen van Lieuwe Kingma en keramiek van Henk Wolvers, geopend op donderdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na op afspraak (tijdens openingsuren op tel. 072-5062645). EGMOND - Vorige week donderdag ontstond er brand op de zolder van een woning aan de Prinses Irenelaan in Eg mond aan den Hoef. De bewoonster hoorde geknetter en zag een flinke rookontwikkeling. Bij de buren waarschuwde zij de brand weer. Die had het vuur snel onder con trole. Het is niet bekend hoe het vuur is ontstaan. De schade bleef beperkt. Een van de gezamenlijke opdrachten van school en bibliotheek is leesbevor dering. Dat wil zeggen: trachten voor kinderen het lezen zo aantrekkelijk mogelijk te maken met als uiteindelijk doel dat kinderen plezier in lezen krij gen. Want... vind je lezen leuk, dan gaat lezen vanzelf. En ik hoef niet meer te vertellen waarom lezen en leesbevor dering zo belangrijk zijn voor met na me kinderen. Toch? In dit kader kwam de schrijfster Lie neke Dijkzeul vorige week woensdag naar de bibliotheek om aan de brug klassers van het PCC iets te vertellen over haar boeken. Om tot een gesprek te kunnen komen is het goed als de leerlingen van tevoren iets gelezen heb ben van de schrijfster. En dat is ge beurd. De school heeft al twee maan den een grote collectie boeken van Lieneke Dijkzeul van de bibliotheek in bruikleen. Lieneke Dijkzeul schrijft aantrekkelij ke, spannende boeken met verwijzing naar eigentijdse situaties. Een uitgeba lanceerde mix van een dosis spanning, een vleugje romantiek en een beetje narigheid in herkenbare situaties. Het soort schrijfster, die jongeren aan spreekt. Enkele treffende voorbeelden van boe ken die zij besprak zijn 'De tweede viool' en 'Kortsluiting'. In het eerstge noemde boek ontmoet David Bella, een oudere violiste. Ze vraagt of David haar kan helpen met klusjes in haar grote huis. Ze worden goede vrienden. Op een dag komt er opeens een onbe kend nichtje bij Bella wonen. Vanaf dat moment verandert alles. En zo heeft elk boek zijn eigen verhaal, ook achter de woorden. Een toelichting van de schrijfster zelf is daarbij heel waardevol en interessant, óók voor jon geren. Robert van de bibliotheek HEILOO - Nietsvermoedend kwam Tineke Schilder anderhalve week geleden Sportinstituut het Vennewater binnenlopen om zich aan te mel den. Zeer verrast was ze toen bleek dat ze de duizendste was die zich aanmeldde sinds het sportinstituut in januari 1997 gevestigd werd in sporthal 't Vennewater. Met een bloemetje van eigenaar Nico Ruiter en een gratis kwartaalabonnement kon ze haar training beginnen. HEILOO - De banen van Tennisver eniging 't Vennewater vormden vorige week het decor voor alweer het tiende Tannestoernooi. In totaal werden onge veer 520 wedstrijden gespeeld en tot op de slotdag afgelopen zondag kenden vele partijen een spannend verloop. In de categorie BI waren Lex Zand bergen bij het herenenkelspel en Rienk Barendsma en Marc van Tuin in de herendubbel de grote winnaars. Mau reen Beerepoot en Wendy van Rooij wonnen daar de damesdubbel. Lex Zandbergen had weinig moeite met Mare Limmen. Zandbergen, die bij vlagen magistraal tennis afleverde, kwam geen enkel moment in de pro blemen. Limmen, die een beetje ver moeid overkwam, was niet opgewassen tegen de slagkracht van zijn opponent. De herendubbel was een gemakkelijke prooi voor het duo Van Tuin en Ba rendsma. Zij maakten korte metten met Nijhuis en Boukens. Nijhuis was in de halve finale oppermachtig aan het net, maar slaagde er nu niet in te doen wat er van hem verlangd werd. De degelijkhed van Barendsma en Van Tuin heeft hen de dubbelzege opgele verd. Met 6-1, 6-1 was er echter geen sprake van een leuke strijd. De damesdubbel in deze categorie bracht meer spektakel. De twee kop pels uit Krommenie bleken aan elkaar gewaagd. Waar in de vorige edities Cornelisse en Timme vaak aan het langste eind trokken, waren nu Beere poot en van Rooij de beteren. Met een 6-3,7-6 stand werden zij winnaar. Eén van de hoogtepunten van het toer nooi, naast het tennissen voor valide spelers, was de demonstratiewedstrijd rolstoeltennis die werd gespeeld tussen Luc Flamand en Ad Hermans. Her mans won de strijd. Verder werden door de jeugdleden fanatiek lootjes verkocht voor de tom bola die op zaterdagavond plaatsvond. In totaal brachten ze maar liefst f 888,- bij elkaar, die worden besteed voor het jeugdtennis bij het Vennewater. Vic Marcker werd bij de tombola winnaar van een fiets. De winnaars in de diverse categorieën: HEB 1 1Lex Zandbergen, 2. Mare Limmen. HDB1 1. Rienk Barendsma Marc van Tuin, 2. Niels Oude Essink Nijhuis Patrick Boukens. DDB1 1. Maureen Beerepoot Wendy van Rooij, 2.1ngrid Cornelisse Ariane Timme. GDB1 1. Frits Porck Marian Met, 2. Maureen Beerepoot Mare Sijthoff. HEC1 1. Joost Kamps, 2. Djerry Tervoort. DEC1 1. Tessa van Nes, 2. Margo van der Helm. HDC1 1. Patrick Bochem Harm Driessen, 2. Marc van Houten Piet Nagel. DDG1 I. Elke Res-Veldt Dorien Kuijs, 2. Wilma Leefting Ellie Zweers. GDC1 1. Annette Olyrook Dave Miettinen, 2. Nienke Over Patrick Bochem. GDC2 1. Schipper Tiggelman, 2. Stoffers Verstappen. GDD1 1. Boon Muls, 2. Kersten-Tervoort Kersten. GDD2: 1. Terra Burgering, 2. Kabel Kabel. DDC2 1 Kleynen Tiggelman, 2. Nowee Boerhave. DDDI 1. Lok Doornweerd, 2. Swart Broers. DDD2 1. Kooter Kamp,2. Slachter De Waal. DEC2 1Dekker, 2. Over. DED1 1 Tervoort, 2. Duncan. DED2 1. Hink, 2. Tebbens. HEC2 1. Aalbers, 2. Kat. HED1 1Straathof, 2. Koopman. HED2 1De Bree, 2. Koopman. HDC-2 1. Aalbers Tuithof, 2. Van West Perton. HDD1 1. Mossel Walraven, 2. Van der Steen Warmer. HDD2 1. Meines De Graaff, 2. De Haan Jansen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 6