Tekorten bibliotheek baren raad zorgen k Wizzl blijft gesloten Beestenboetje geopend Iftt krant Zilver voor GTH-turnster ZAKEN RELATIE Hypotheek nodig? t. Mascotte Mode ruimt op! /Mascotte /Vlode x NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Dé Hy^heekwinkel A P E L L A ■li Uw Oogmerk Opticien 8 JULI 1998 J^LoJU j liL^J Drukkerij uitkijkpost bv 63e JAARGANG NO. 28 Verdachte tuinderproces hoort zestien jaar eisen Uitgeest praat met Heiloo Project veilig wonen geprolongeerd Open podium Uitmarkt Kenteken graveren Bibliotheek woensdag dicht Ophef in raad over Bergeonstraat Heiloo genomineerd voor Energy Award Opbrengst collecte Maag Lever Darm Stichting Fanfare Showband zoekt leden Zwemdiploma's reclameproaucties met kortingen tot wel Regio Noord* KenmmèfioM CEES HACHMANG LOODGIETERS wmmmmi II m I m SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 Geslaagd Geslaagd Pakketten voor Polen JOHN MOEN GOED GEZIEN Zwemdiploma's >- Redactie, acquisitie en administratiei De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax 072 533 56 44 ISDN 072 532 02 94 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 340020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! ALKMAAR - Een gevangenis straf van zestien jaar met aftrek van voorarrest vanwege het ple gen van doodslag en diefstal. Dat hoorde verdachte R. el M. gister middag tegen zich eisen door officier van justitie mr. B. Wind voor de rechtbank in Alkmaar. El M. stond terecht in de zaak rond de dood van de Heiloose tuinder J. Nanne vorig jaar september. De zeventigjarige Nanne werd op 11 september dood aangetroffen in de koelcel in de schuur van zijn bedrijf met zware verwondingen aan hoofd en borst. Door getuige nissen van buurtbewoners kon enkele dagen later de 39-jarige R. el M. als verdachte worden aange houden. In maart verscheen El M. al voor de Alkmaarse rechter, maar toen werd de zaak aangehouden omdat de rechter vond dat er nieuw psy chiatrisch onderzoek verricht moest worden. El M., die ooit eer der is veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf wegens doodslag, was na zijn arrestatie al zes weken lang psychiatrisch onderzocht in het Pieter Baan Centrum in Utrecht, maar volgens het psy chiatrisch rapport was het nog niet mogelijk om op grond daarvan een advies te geven over de ver dachte. De Haagse zenuwarts prof. dr. M. Zeegers kwam na zijn aanvullend onderzoek tot de conclusie dat El M. zwaar verminderd toereke ningsvatbaar is en behandeld moet worden. Hij noemde El M. 'een beschadigd mens die lijdt aan een psychische stoornis'. Volgens hem is behandeling nodig en hij pleitte dan ook voor oplegging van tbs. Getuigen-deskundigen J. Kruit en M. Stork, psychologen van het Pieter Baan Centrum, waren ech ter een andere mening toegedaan. Zij noemden de verdachte hooguit enigszins verminderd toereke ningsvatbaar en bleven erbij dat de onderzoeksresultaten niet vol doende aanleiding zijn om behan deling te adviseren. El M. zelf gaf overigens bij monde van zijn tolk aan geen tbs te wil len. „Ik ben niet psychiatrisch gestoord, ik ben gewoon een gezond, volwassen mens en vorm geen gevaar voor anderen. Ik wil niet dat mensen zeggen 'Hij is niet in orde'." El M. beriep zich op noodweer. Volgens de verdachte had Nanne hem, toen hij de tuinder vroeg om werk, onheus bejegend. Daarop zou een schermutseling zijn ont staan waarbij met een hark gesla gen zou zijn en Nanne op een compressor zou zijn gevallen. Dat hij iets te maken zou hebben met diefstal, ontkende El M. ook nu in alle toonaarden. „Ik heb besloten de waarheid te vertellen voor de familie van het slachtoffer, zodat zij weten hoe het zit. Ik betuig hen mijn spijt voor hetgeen ik gedaan heb." Volgens de officier van justitie komt de verklaring van de ver dachte over de toedracht niet overeen met verklaringen van de technische recherche. Zij kwam tot haar eis 'vanwege de gruwelijk heid en onnodigheid van deze ern stige daad, het onbeschrijflijke leed voor de familie, vanwege het feit dat verdachte al eerder is ver oordeeld en ter bescherming van de samenleving tegen herhaling'. Uitspraak volgt op 21 juli. HEILOO - Gisteren kwamen burge meester en wethouders van de gemeen te Uitgeest naar Heiloo om te praten over de voorgenomen fusie tussen de gemeenten Castricum, Akersloot en Limmen. Heiloo en Uitgeest kregen onlangs een brief van de CAL-gemeenten met de vraag of ze mee willen doen met een fusie. De CAL-gemeenten hebben Hei loo en Uitgeest tot 15 september de tijd gegeven om te antwoorden. Uit het Heilooër beleidsprogramma blijkt dat de gemeente niet negatief staat tegenover een fusie met één of meer buurgemeenten aan de zuidkant van Heiloo. Na het overleg met Uitgeest zal Heiloo zijn standpunt over de kwestie open baar maken en in een brief kenbaar maken aan de heer van Kemenade, Commissaris van de Koningin van de provincie Noord-Holland. Bij het ter perse gaan van deze Uitkijkpost was het standpunt nog niet bekend. HEILOO - Waarschijnlijk zal het Hei looër college van burgemeester en wet houders dit najaar een keer aanklop pen bij de gemeenteraad voor een flink krediet om te voorkomen dat de biblio theek, die in grote financiële proble men verkeert, failliet gaat. Dat voor spelde wethouder Juup Wuijster- Schuddeboom afgelopen maandag tij dens de vergadering van de Heilooër raad. De raad boog zich over het voorstel van het college om het Bureau voor Economische Argumentatie (BEA) in te schakelen om onderzoek te doen naar de financiële situatie van de bibli otheek en de toekomstvisie voor het instituut in Heiloo. Verder moet een geschikte locatie worden uitgezocht voor een nieuwe bibliotheek. De kos ten van het onderzoek bedragen naar schatting ruim f 54.000,-. Zowel CDA als PvdA maakten zich zorgen over de termijn waarop de resultaten van het onderzoek bekend kunnen zijn. CDA'er George Borst vond dat de resultaten zo snel mogelijk op tafel moeten liggen omdat de situ atie anders blijft zoals die is. Hij omschreef de positie van de biblio theek als zodanig slecht dat er 'in de tussentijd iets moet gebeuren.' PvdA had trouwens de nodige beden kingen over de rol van het onderzoeks bureau. Het kan hooguit helpen bij ver heldering van het gesprek tussen gemeente en bibliotheek, vond Roelof Bos. Hij wilde weten, evenals de VVD, of er aansluiting gezocht moet worden bij de Provinciale Bibliotheek Centrale (PBC) en welke rol andere bibliothe ken in de omgeving spelen. Verder vroeg hij zich af of voorgenomen gemeentelijke bezuinigingen met in gang van dit jaar kunnen worden terug gedraaid. De bibliotheek zelf zou in elk geval geen mogelijkheden meer heb ben om haar uitgaven te beperken, vol gens Bos. Ronduit tegen het voorstel was Groen- Links. Arend Pleizier gaf aan dat hij het aantrekken van een extern onder zoeksbureau te duur vindt en dat er intern voldoende kennis en mogelijk heden aanwezig zijn. 'Dit is gewoon geld weggooien.' Wethouder Wuijster liet weten ze de bibliotheek als één van de kerntaken van de gemeente ziet, maar dat het belangrijk is dat wordt onderzocht waarom en hoe er tekorten zijn ont staan in de exploitatie. Volgens haar moet er eerst een duidelijke visie komen op de bibliotheek en pas daarna komt de vraag over een passende loca tie aan de orde. Ze deed er nog geen uitspraak over of dat eventueel de Moeder Godskerk kan zijn. HEILOO - De Wizzl winkel op het NS station Heiloodie eind juni open zou gaanblijft voorlopig nog dicht. Oorzaak zijn de personeelsproblemen die zich hebben voorgedaan. Nog maar de helft van de bezetting is definitief rond. Een aantal personeelsleden heeft zich onverwachts teruggetrokken, zodat opnieuw medewerkers geworven moeten worden. De opening van de Wizzl laat zeker nog drie weken op zich wachten. HEILOO - Burgemeester en wethou ders van Heiloo hebben besloten dat het proefproject Samen werken aan veilig wonen, dat afgelopen maanden werd uitgevoerd in Heiloo West, ook in alle andere wijken in Heiloo zal wor den gestart. Het project besteedt aandacht aan inbraakpreventie-adviezen voor bewo ners en aan de aanpak van onveilige situaties in straten en woonwijken. Nog dit jaar zal het project worden opgestart in de gebieden centrum. Oost, Blockhovepark, station en Noord-Oost (ten Noorden van Pastoor van Muijenweg en Zeeweg). Begin vol gend jaar komen de rest van de wijken in Heiloo aan de beurt. HEILOO - Tijdens de derde Uitmarkt Heiloo, die gehouden wordt op zater dag 5 september tussen 11.00 en 16.00 uur, is voor het eerst een derde, 'open' podium aanwezig. Op dit podium kan iedereen terecht die iets kan brengen wat onder het kopje 'cultuur' valt. Spelen op een muziekins trument, een dansje maken, toneelspe len of een stukje cabaret opvoeren, dit podium staat er voor open. Het is klein van opzet en niet voorzien van een geluidsinstallatie, maar wel overdekt. Wie meer informatie wil of zich wil opgeven voor een optreden, kan contact opnemen met de biblio theek, A. Timmer, tel. 072-5330670. HEILOO - Op zaterdag 11 juli is er bij 't Loo tussen 10.00 en 16.00 uur gele genheid om uw kenteken te laten gra veren door een professioneel team van B en P Autobeveiliging. Om diefstal van uw auto te voorkomen adviseren politie en verzekeringsmaat schappijen autobezitters het kenteken in alle ruiten van de auto te laten gra veren. Wanneer het kenteken in de rui ten is gegraveerd maakt dat een gesto len auto onverkoopbaar omdat dan eerst alle ruiten vervangen moeten worden. Door de afschaffing van deel III achter de vooruit per 1 januari vorig jaar is het bovendien ook niet meer zichtbaar of een auto is voorzien van valse kente kenplaten. Indien de auto is gegra veerd, blijft het gemakkelijk contro leerbaar voor douane en politie of ze eventueel te maken hebben met een gestolen auto. TUMMERS Accountants belastingadviseurs Rijksweg 103 1906 BG Limmen Tel. 072 - 505 70 00 Fax 072-505 37 51 E-mail: -sss» tummers.limmen@accountnet.nl Internet: www.tummersaccountants.nl Kennemerstraatweg 125-1851 BC-HEILOO tel. 072 5320322 HEILOO - De bibliotheek Heiloo is tijdens de zomervakantie van de basis scholen, van 13 juli tot 21 augustus, op woensdagmiddag gesloten. De uitleen- post in de wijk Ypestein (voor kinderen tot 12 jaar) is alleen de eerste drie weken gesloten, van 13 juli tot 1 augus tus. Tot en met zaterdag 29 augustus is de bibliotheek ook nog op zaterdag gesloten. HEILOO - Afgelopen maandag praat te de Heilooër gemeenteraad over de exploitatie van de grond aan de Ber geonstraat op de locatie van de voor malige Adelbertusschool. Voorstel was om een krediet te verlenen voor de uit voering van het plan waarbij drie vrij staande woningen (Heilooër punthui- zen) en een kantoor- en praktijkruimte gebouwd worden op deze plek. Twee woningen worden verkocht, één wo ning wordt verhuurd aan Henk den Boon zolang hij het ambt van waarne mend burgemeester bekleedt. Hoewel het voorstel op zichzelf op wei nig bezwaren stuitte bij de diverse poli tieke partijen, scïioot het de PvdA totaal in het verkeerde keelgat dat één van de huizen al bijna afgebouwd is. Roelof Bos gaf aan dat er volgens hem pas gebouwd had mogen worden na behandeling van het voorstel in de raad. Wethouder Juup Wuijster-Schudde- boom gaf toe dat het niet de juiste gang van zaken is, maar noemde de situatie een urgent geval. Toch wilde ze niet garanderen dat dergelijke praktijken in de toekomst nooit meer voor zullen komen, wat leidde tot een beschuldi ging van PvdA-zijde dat op die manier het budgetrecht van de raad ernstig wordt geschaad. HEILOO - Afgelopen zaterdag ging het Beestenboetje in het gemeentebosje weer open. Op de eerste dag liet een heuse schapen scheerder onder toeziend oog van vele kinderen en hun ouders zien hoe de schapen van hun wollen wintervacht worden ontdaan. Verder konden de jeugdige bezoekers alles te weten komen over de verzorging van dieren. Natuurlijk mochten de beesten weer flink worden geknuffeld, net als voortaan op woensdag van 13.00 tot 16.00 uur en op de eerste zaterdag van de maand tussen 10.00 en 12.00 uur en van 13.00 tot 15.00 uur. (foto EWD) HEILOO - De gemeente Heiloo is door de Novem, de Nederlandse onder neming voor energie en milieu genomi neerd voor een Energy Award. Heiloo behoort daarmee tot een groep van twaalf gemeenten die in hun gemeente lijk beleid veel aandacht besteden aan energie en milieu. In totaal hebben bijna tweehonderd gemeenten gehoor gegeven aan de oproep van Novem om mee te dingen naar een Energy Award. De verschillende collegeprogramma's waren in dit jaar van gemeenteraads verkiezingen inzet van de wedstrijd. Onder voorzitterschap van prof. dr. J.C. Terlouw heeft een jury twaalf gemeen ten uitgekozen die meedingen naar de Energy Awards. Bij de selectie is gelet op aspecten als duurzaam bouwen, bevordering van fietsverkeer, energie besparing, voorbeeldfunctie, voorlich ting en educatie en duurzame energie. De Energy Awards worden toegekend aan die gemeenten die zichtbaar aan dacht geven aan energie- en milieu aspecten in hun beleid. Begin september kiest de jury de win naars. De prijsuitreiking heeft plaats op 17 september in de Grote Kerk te Naarden. Van de kandidaat-gemeenten die net als Heiloo een inwoneraantal tussen de 15.000 en 25.000 hebben, zijn ook Urk en Haren genomineerd. HEILOO - In de Maag Lever Darm Week die van 21 tot en met 27 juni werd gehouden, vond de collecte plaats van de Maag Lever Darm Stichting. De opbrengst in Heiloo bedroeg f 1.944,-. Wie de collectant heeft gemist kan een bijdrage storten op giro 2737 ten name van de Maag Lever Darm Stichting te Nieuwegein. Voor vragen over de spijs vertering kunt u de infolijn bellen, tel. 0900-2025625 (22 cent per minuut) op werkdagen van 14.00 tot 17.00 uur. HEILOO - De Fanfare Showband Heiloo, die dit jaar dertig jaar bestaat, kan nog nieuwe muzikanten en leerlin gen gebruiken. Het muziek- en majo- rettenkorps treedt zowel in als buiten Heiloo op en doet zelfs mee aan inter nationale evenementen. Voor informa tie kunt u bellen met tel. 072-5337150 of 5619327. HEILOO - Vorige week dinsdag werd afgezwommen door leerlingen van zwembad Loos in zwembad De Beeck in Bergen. Voor het A-dpiloma slaagden: Floris Boogaard, Anouk Bresser, Roanne Bruin, Rosalie Denneman, Inge Doornbos, Bo Groefsema, Kevin van de Gulik, Tom Hafkamp, Bart Heijke, Stefanie Houben, Maaike Janse, Leonie Kaandorp, Safiera Kho, Rody Koop man, Kim Kraakman, Femke Kruiden berg, Timo Lesterhuis, Nadina Liefting, Wesly Ranaekers, Florine Reichert, Luuk Rietsema, Jasper Rotteveel, Manon Rotteveel, Björn Steenbakker, Valérie van Minnen, Fréderique Nyst, Rick Scholte, Ron Tervoort, Desi Walsazie, Evi van Wieringen, Malou van Wieringen en Ottelie de Wit. Het B-diploma werd behaald door: Dennis Barnhorn, Lars Beerepoot, Jochem Bron, Denise Kabel, Michiel Kloosterman, Rinus Kok, Joep Labordus, Bob Luttikhuizen, Steven Out, Pim Sluiters, Lily Sombroek en Nick Sombroek. OMDAT IEDER VAARWEL EEN BIJZONDERE IS Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny van der Veer-Stoop Tel: 072 - 53 2 0 3 45 AUTOBELETTERING RECLAMEBORDEN OOSTERZIJWEG 122 -TEl.072-5337143 [5Ö%] Stationsweg 85 - Heiloo Winkelcentrum Geesterduin 54 - Castricum Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. A v mrnmmsm A - HEILOO - Bij het Nederlands kampioenschap D-lijn turnen behaalde GTH-turnster Lara van Vliet (r) een zilveren medaille bij de jeugd. Op de onderdelen sprong, brug, balk en vloer behaalde ze in totaal 34.05 punten. Haar GTH-collega Jolijn Schuitenmaker (l) behaalde bij de pupillen een tweeëndertigste plaats. Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte HEILOO - Aan de HTS in Alkmaar is Paul Leguijt geslaagd voor de richting Werktuigbouw. Paul is oud-leerling van basisschool de Nieuwe Hoeve en van de Kennedy-Mavo. HEILOO - Oud-plaatsgenote Paulien Creutzberg is onlangs afgestudeerd aan de Hogeschool van Amsterdam voor de opleiding HBO-Verpleegkunde. HEILOO - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor fami lievrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd. Inleveren van pakketten kan in Heiloo geschieden bij de fam. Velthuis, Zeeweg 17, op donderdag 16 juli van 13.00 tot 20.00 uur (tel. 072-5331802). De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige karton nen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakket ten mogen ook brieven en tijdschriften bevatten, echter géén geld. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kilogram, de kosten zijn f 7,50 per pakket plus f 2,50 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitimatiebewijs te tonen. Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 HEILOO - Vorige week donderdag hebben de volgende kinderen, die zwemles hebben genoten in zwembad 't Vennewater, afgezwommen. Voor het A-diploma: Azarja Stins, Matthys Vogel, Shanna Haanraads, Pascal Wiebering, Roy van Dijk, Sabina Stam, Ciska Pepping, Wilma Ploegaert, Saskia Liefting, Bianca Myering, Reg gie Bosnië, Thijs Vlaar, Paulo Kuyper, Jordy Beets en Jeroen Maart. Voor het B-diploma: Marieke Gimbel, Benthe Stam, Remon Das, Lisanne Jorna, Bo Schoonhoven, Joëlle Tabak, Lars Duin, Nanda Flens, Max Sprenger, Hadis Sisanovic, Boi de Moei, Joran Heimering, Sophie Heidoorn, Brian van Vuure, Charlotte Verhagen en Julien Ranzijn.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 1