072 - 535 68 88 Nieuwe expositie in het gemeentehuis Verleende uitwegvergunning Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Ingediende aanvragen monumentenvergunning Bekendmaking nevenfuncties raadsleden Legitimatie Afvalbrengplaats Telefoonnummer meldin gen grofhuisafval Gezamenlijke aanpak overlast omgeving Brunogebouw IctNT HEILOO Reconstructie kruising Zeeweg-Westerweg gestart UITKIJKPOST - 8 JULI PAGINA 4 i Morgen, donderdag 9 juli a.s. wordt om 16.30 uur de nieuwe expositie in het gemeente-huis geopend door de heer Bart van Dam, beel dend kunstenaar en oud docent en adjunct directeur van de Technische School te Alkmaar. Het gaat om werken van Gerard van Velzen en van de Hobbyclub, regio Noord- Holland Noord. De exposi-tie is vanaf vrijdag 10 juli a.s. tot eind augustus te bezichtigen. Ope-ningstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Gerard van Velzen wilde vanaf zijn vroege jeugd altijd al tekenen en timmeren. Na zijn opleiding MBO bouwkunde koos hij toch voor het meubelvak. Dit heeft hij met veel liefde en vakmanschap weten op te bouwen tot een eigen meubelmakerij. Zo 'n 7 jaar geleden is hij begonnen met schilderen. Dit is zijn eerste grote expositie. Eerdere exposities waren in groepsverband. Ook gaf Gerard lezingen voor de vereniging van Parkinsonpatiënten met als thema "schil deren als hobby". Opvallend in Gerards werk is het gebruik van verschillende technieken. De onderwerpen die hij gebruikt zijn zeer uiteenlopend. De Hobbyclub, regio Noord-Holland Noord exposeert in de vitrines met houtdraaiwerk. Exposanten zijn Toon van de Reyden, Pierre Hamers en Niek Morsch. De Hobbyclub, regio Noord-Holland Noord maakt deel uit van de Landelijke Vereniging van Houtdraaiers. Deze vereniging is opgericht in 1994. Niek Het college van burgemeester en wethouders heeft de volgende uitweg-vergunningen verleend: - het maken van een uitweg op de openbare weg op het perceel De Burcht 2. Ter inzage De uitwegvergunningen liggen met bijbehorende stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Procedure Degenedie de uitwegvergunning heeft aangevraagdkrijgt bericht van de afdeling Beheer en Openbare Ruimte wanneer deze vergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de kosten zijn voldaan en de vergunning is verstrekt, verzorgt deze afdeling het maken van de uitweg. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de bovenge-noemde uitwegver gunning, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alk-maar Morsch draait al 25 jaar. Toon van de Reyden en Pierre Hamers zijn zon 'n 4 jaar bezig. In de vitrines zijn verschillende voorwerpen te bezichtigen. Alles wat maar rond is kun je maken", aldus Niek. "Kandelaars, bakken, schalen, siervoor werpen, vaasjes, pennenhouders en andere gebruiksvoorwerpen, je kunt het zo gek niet bedenken of we draaien hef. Alle houtsoorten zijn te gebruiken. De ene soort is gemakkelijker dan de andere, maar er is altijd wel iets van te maken. Niek: "er belandt nog steeds veel te veel hout in de open haard, terwijl wij er iets moois van kunnen maken". De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van artikel 14, lid 1, van de Heilooër Monumentenverordening 1994, dat een verzoek om verlening van een monumenten vergunning is ingediend. Het betreft een verzoek van de heer mr. P.H.J.M. Moers, Van Foreestlaan 1, voor het verbouwen van het gemeentelijke monument "Drechterland". De verbouwing houdt de plaatsing in van een raamkozijn in de achtergevel van de bestaan de garage en een raam- en deurkozijn in de voorgevel hiervan ter vervanging van de bestaande, vervallen garagedeuren. Na de verbouwing wordt de garage studeerkamer Een en ander past in het vigerende bestemmingsplan. Ter inzage De aanvraag ligt voor een ieder vanaf morgen, donderdag 9 juli 1997, gedurende 14 dagen ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden kunt u alleen na telefonische afspraak met de heer J.R.A. van den Broek terecht, tel. 072 - 535 67 53. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de aanvraag ter inzage ligt kunnen zienswijzen bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Artikel 12, lid 1, van de Gemeentewet schrijft voor, dat het gemeentebestuur openbaar maakt welke andere functies dan het lidmaat schap van de raad door de leden van de gemeenteraad worden uitgeoefend. Ter inzage Deze openbaarmaking doet de gemeente door overzichtslijsten van curriculum vitae van de raadsleden ter inzage te leggen op het gemeentehuis. Deze lijsten liggen vanaf van daag gedurende een maand ter inzage bij de afdeling Bestuurszaken, kamer 126. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. 's Middags kunt u na telefonische afspraak terecht, tel. 072 - 535 66 45. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer G. Tervoort, tel. 072 - 535 66 45. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de Afvalbrengplaats staan bakken voor ijzer, schoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval (gtf) en restafval. U kunt géén bouw- en sloopafval brengen bij de Afvalbrengplaats. Hiervoor kunt u iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur terecht bij de stortplaats van GP Groot, Kanaaldijk 13 te Heiloo. Van de zaterdagopenstelling wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Zoveel zelfs, dat het ver moeden is gerezen, dat ook niet- Heilooënaren met afval komen. Omdat de hoeveelheid afval die wordt gebracht van invloed is op de hoogte van de tarieven, wil de gemeente er zeker van zijn dat alleen de inwoners van Heiloo hun afval komen brengen. Daaróm kunnen medewer kers van de Afvalbrengplaats u om geldige legitimatie vragen. Onder legitimatie wordt verstaan uw paspoort, rijbewijs of identiteits kaart. Bent u niet in staat om aannemelijk te maken dat u daadwerkelijk een inwoner van Heiloo bent, dan kan de medewerker van de Afvalbrengplaats u mededelen dat u geen afval kunt inleveren. Als duidelijk is dat u in Heiloo woont, dan kunt u gewoon bij de Afvalbrengplaats terecht. Meer informatie Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel. nr. 072 - 535 68 68. Vorig jaar heeft de gemeente een nieuwe tele fooncentrale gekregen. Daardoor zijn destijds alle telefoonnummers gewijzigd. Ook het telefoonnummer voor grofhuisafval- meldingen is veranderd. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde sloopvergunningen verleend: Vennewatersweg achter 8-10, Fa. P. Hoogland en Zn. - slopen kas; Kennemerstraatweg 464, G.G.Z. Noord Holland Noord - slopen diverse opstallen. Ter inzage Deze sloopvergunningen liggen met de bijbe horende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38 Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaar de tekst bij verleende bouwvergunningen/meldingen. De gemeente Heiloo probeert in samenwer king met bewoners, de stichting Jeugd en Jongeren, de Woningstichting, de huurders vereniging en de politie de leefbaarheid in de omgeving van het Brunogebouw te vergroten. Op 22 april jl. is tijdens een door de gemeen te georganiseerde bijeenkomst met buurtbe woners, de stichting Jeugd en jongeren, de politie en de Woningstichting aandacht gevraagd voor de overlast in de omgeving van het Brunogebouw. De bewoners hebben tijdens deze bijeenkomst aangegeven dat zij vooral hinder ondervinden van in portieken rondhangende jongeren en rondslingerend zwerfvuil. In gezamenlijk overleg hebben de betrokke nen afspraken gemaakt over maatregelen die de leefbaarheid in het betreffende gebied kunnen vergroten. Plan van aanpak Tijdens het overleg hebben de vertegenwoor digers ingestemd met een plan van aanpak voor de aanpak van de problematiek in de omgeving van het Brunogebouw. Enkele maatregelen die op korte termijn genomen worden: De stichting Jeugd en Jongeren en de gemeente zorgen voor het opruimen van zwerfvuil en het plaatsen van extra vuilnis bakken in de omgeving van het Brunogebouw. In overleg met de bewoners brengt de gemeente in De Kloosterhof extra openba re verlichting aan. Voorbeelden van maatregelen die een iets langere tijd in beslag hemen: Aanpassingen aan het appartementen complex. De woningstichting bereidt een aantal aanpassingen voor de toegankelijk heid van het appartementencomplex aan De Kloosterhof voor. Na het doorlopen van de vereiste procedures vinden in 1999 aanpassingen plaats aan de hoofdingang en de brandtrappen. Ook het verbeteren van het contact met de jongeren is een aspect dat nader door de gemeente en Stichting Jeugd en Jongeren wordt opgepakt. Natuurlijk kunnen bewoners ook zelf bijdra gen aan de veiligheid en leefbaarheid in de woonomgeving. Vandaar dat met de bewo ners de volgende afspraken zijn gemaakt: Overlastsituaties die het (direct) ingrijpen van de politie vragen, worden aan de poli tie gemeld. Bij geluidsoverlast uit het Brunogebouw wordt eerst contact opge nomen met de stichting Jeugd en Jongeren (tel. 072 - 533 52 42) De politie koppelt de op deze meldingen ondernomen acties aan de bewoners terug Inbreuken op veiligheidsituaties, die niet direct de inzet van de politie vereisen, kun nen de bewoners melden aan de gemeen telijke veiligheidscoördinator, mevrouw P. van der Last, tel. 072 - 535 66 44. Drie keer per jaar vindt een evaluatie van de afspraken plaats. Op basis van deze evaluaties kan eventuele bijstelling van het plan van aanpak plaatsvinden. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met mevrouw P. van der Last van de afdeling Bestuurszaken, tel. 072 - 535 66 44. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Kuilenaar 55, N.J. Bruin - plaatsen dakkapel; Westerweg 213, N.C. v.d. Pouw - vergroten woning; Kapellaan 15, J.C. Jonker - plaatsen berging; Zevenhuizerlaan 74, D. Hoeksema - vergroten woning. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden: Zevenhuizerlaan 99, C.J.P. van Etten - plaatsen berging; Middelhof 37, A.J. Blei - vergroten woning (dakopbouw); Korte Kapellaan 18, J.E. de Boer - vernieuwen en vergroten woning; De Kistemaker 2, A.A.M. Kruijver - plaatsen berging; Hoogeweg ong., V.V. Limmen - veranderen en vernieuwen kleedruimte; De Brink 24, J.B. Vlaar/IJ.L. Schoutsen - plaatsen berging; IJpesteinerlaan 71, R.J.J. IJpelaan - plaatsen berging; De Hoefsmid 31, Bouwbedrijf de Haan - gewijzigd uitvoeren van een eerder ver leend bouwplan; Kennemerstraatweg 472, R.A.J.C. Koppes - vergroten woning; Vredenoord 12, G.J. de Boer - vergroten woning (kapverhoging); Laan van Zeeman 13, T.P. Knijff - vergroten woning. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of - 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren -bij -de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. De voorbereidende werkzaamheden voor de reconstructie van de kruising Zeeweg- Westerweg zijn inmiddels gestart. Bedoeling is, dat de Westerweg nog vóór de start van de Bouwvakantie op 27 juli a.s. wordt voorzien van uitritconstructies. Ook vervalt het linksafvak nabij de Renaultgarage op de Zeeweg. Uitgangspunt hierbij is, dat de kruising overzichtelijker en dus verkeersveili ger wordt gemaakt en dat de Westerweg verkeersluw wordt. De gemeente heeft de direct omwonenden vooraf schriftelijk geïnformeerd over de werkzaamheden. Overlast Hoewel de overlast tot een minimum wordt beperkt, is het noodzakelijk dat de Westerweg richting het zuiden omstreeks 13 juli a.s. gedurende ongeveer een week wordt afgesloten. In deze periode wordt het autoverkeer via de Pastoor van Muijenweg en de Ewisweg omgeleid. De gemeente vraagt uw begrip voor deze tijdelijke situatie. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer P. Cornelissen van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 64. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641Gemeentehuis is open van 8.00 tot! 2.30 Informatierubriek W/Wc*

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4