Behandeling Voorjaarsnota en Meerjarenbeleidsplan in de raad Een afspraak... is snel gemaakt Sinnige's Fruitbazaar sluit deuren HEILOO Heijne Hair Face Styling j Woonzorgloket in Heiloo Oplossing verkeersmaat regelen spoorwegover gang Zevenhuizerlaan FRANS TELLEKAMP B00LAND Ingrid Oversteegen Meubelstoffering PAGINA 8 Vervolg informatierubriek Algemene beschouwingen in de raad van donderdag 9 juli Vorige week heeft u op deze informatiepagina het collegevoorstel en een samenvatting van de Algemene Beschouwingen van de ver schillende fracties kunnen lezen. In de voorjaarsnota en het meerjarenbeleids plan Heiloo 1999-2002 geeft het college een beeld van de financiële positie van de gemeente voor 1998 en volgende jaren. De gemeenteraad zal zich daarover uitspreken in de raads-vergadering van 9 juli a.s. Bij de behandeling van de voorjaarsnota worden ook de algemene beschouwingen gehouden. De eerste ronde heeft schriftelijk plaatsgevon den, dat wil zeggen, dat fracties hun stand punt en vragen aan het college schriftelijk hebben ingediend en schriftelijk antwoord hebben gekregen van het college. De tweede ronde -ook wel tweede termijn genoemd- vindt mondeling plaats tijdens de gemeente raadsvergadering van 9 juli a.s. De fracties krijgen dan de gelegenheid om nog vragen te stellen, verduidelijking te vragen en/of hun standpunten duidelijk te maken. Het college zal dan de laatste vragen beantwoorden en het collegestandpunt verduidelijken. Vervolgens wordt overgegaan tot het vaststel len van het meerjarenbeleids-plan en de voor jaarsnota. Deze vergadering is openbaar, begint om 16.00 uur en duurt tot 18.00 uur. Om 20.00 uur wordt de vergadering vervolgd. 357 355 353 Westerweg J 347 345 3510 m i EZ3Z Westerweg Hoogeweg 71S Heerenweg Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen Bijvoorbeeld een traplift, douchezitje, aangepast toilet, verhuizing naar een seniorenwoning of indicatie voor een "koppelwoning". *Welzijn Bijvoorbeeld voor dagverzorging, alarmeringssysteem, warme maal tijdvoorziening, vervoersvoorzienin gen en invalideparkeerkaart. Zorg Bijvoorbeeld voor Thuiszorg (ver pleegkundige en/of huishoudelijke hulp), Zorgcentrum Overkerck of De Loet, Amberhof of verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspreken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar, dan kunt u dag en nacht bellen met nummer 072 - 567 00 50. Tussen 20 april en 8 mei jl. lagen tekeningen met vier varianten voor een oplossing voor de oversteekproblemen bij de spoorwegover gang aan de Zevenhuizerlaan ter inzage in het gemeentehuis. Ook heeft de gemeente op 28 april jl. een inloopavond gehouden. Belanghebbenden konden zo gebruik maken van de mogelijkheid hun voorkeur naar voren te brengen en eventuele opmerkingen te geven. De vier varianten waren: Variant 1: een fietsdoorsteek ter hoogte van de spoorwegovergang; Variant 2: een fietsdoorsteek op de Zevenhuizerlaan tussen de Hoogeweg en de Heerenweg; Variant 3: snelheidsremmende maatregelen aan weerszijden van de spoorwegovergang; Variant 4: rechtdoor trekken van de Zevenhuizerlaan. Vijfde variant De door zowel de bewoners als ondernemers van de Zevenhuizerlaan gedragen vijfde variant is niet in de inspraakronde meegeno men. Dit vond het toenmalige college niet correctomdat de Commissie voor Grondgebiedzaken II voor deze variant geen groen licht had gegeven. Op verzoek van deze Commissie heeft het huidige college variant 5 alsnog betrokken in de afweging. Omdat variant 5 qua oplossend vermogen naar de oversteekbaarheid van de spoorweg overgang eenzelfde oplossend vermogen heeft als variant 4, is op het punt van de over steekbaarheid besloten deze dan ook gelijk te stellen aan de laatstgenoemde variant. Uitslag enquête en inloopavond Uit de resultaten van de enquêteformulieren bleek, dat van de 242 belanghebbenden die hebben gereageerd, 53% een voorkeur heeft voor variant 3. Ongeveer 20kiest voor variant 2 en evenzo veel voor variant 4. Variant 1, tenslotte, scoort met slechts 7% het laagst. De resultaten van de gehouden inloopavond laten in grote lijn eenzelfde beeld zien. De meeste aanwezigen hebben een voorkeur voor variant 3. Variant 4 is voor een aantal belanghebbenden wel acceptabel maar men ziet vaak het nut er niet van in. Slechts in een enkel geval kiest men voor variant 2. De belangrijkste argumenten van de belang hebbenden om voor variant 3 te kiezen zijn, naast het feit dat men het een goede oplos sing vindt, de ongerustheid voor sluipverkeer in andere straten bij de andere varianten en verslechtering van de bereikbaarheid van de aanwezige winkels. Uitwerking van variant 3 Mede op basis van de resultaten uit de inspraak heeft het college van burgemeester en wethouders besloten variant 3 nader uit te werken. Voor alle duidelijkheid: variant 3 bestaat uit het aanbrengen van uitritconstructies ter hoogte van de spoorwegovergang, alsmede het (enigszins) versmallen van de aansluiting van de Hoogeweg op de Zevenhuizerlaan. Ook is het de bedoeling een trottoir aan te brengen tussen de Westerweg en de Heerenweg aan de noordzijde van de spoor wegovergang. Uiteraard wordt dit voetpad ter hoogte van de rails onderbroken en wel door een doorgetrokken streep. Op dit moment wordt hierover nog overleg gevoerd met de NS Railinfrabeheer. Verder wordt nog met Houtenbos gesproken over een oplossing voor de parkeersituatie ter hoogte van deze zaak. Start van de werkzaamheden Het is de bedoeling in de loop van deze maand alvast te beginnen met een deel van de werkzaamheden aan de oostzijde van de spoorwegovergang, ter hoogte van de Hoogeweg. Direct omwonenden zullen hiervan tijdig op de hoogte worden gesteld. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, tel. 535 67 63. y Projecten politie Timmerwerken/houten- en kunststof kozijnen isolatieglas verbouw en onderhoud Tel/fax: 072 5337632 - Mobiel: 06 51387437 072 5153937 W -kapsalon m/v -nagelstudio -make-up studio -glamourfotografie -schoonheidssalon Wagenmaker 6 Heiloo BOUW- EN AANNEMERSBEDRIJF 072 - 5330638 - 5330931 HEILOO VERBOUW - NIEUWBOUW - ONDERHOUD RAMEN - DEUREN - KOZIJNEN - SCHUIFPUIEN NVOB Autocriminaliteit uij loü Vlnr Ed Zijlmans, Nel Kroon en Ria Kops, nog anderhalve week achter de toonbank in de zaak aan de Zevenhuizerlaan. HEILOO - Vijfendertig jaar lang voor zag ze heel wat Heilooërs en Limmers van hun dagelijkse groente en fruit. Met ontzettend veel plezier, volgens eigen zeggen. Maar niet lang meer. Op zaterdag 18 juli laat Ria Kops-Sinnige de groente en het fruit voor wat ze zijn en sluiten de deuren van Sinnige's Fruitbazaar aan de Zevenhuizerlaan voorgoed. Het betekent tevens de sluiting van de laatste groentezaak in Heiloo die nog niet in een winkelcentrum is gevestigd. Een moeilijke beslissing die je niet zomaar neemt, aldus Ria Kops. „Het is een winkel met nostalgie, waar we een enorm vaste band met de klanten heb ben gekregen. Het is ook de zaak die mijn vader ooit kocht voor ons, z'n kin deren, en die we samen hebben opge bouwd. Maar vijfendertig jaar keihard werken, zo'n zestig a zeventig uur in de week, gaat gewoon niet vanzelf. Wan neer het dan steeds moeilijker wordt om goed personeel te vinden, wordt het wel zwaar. Als eigen baas moet je toch altijd zelf de gaten opvullen. Het voor uitzicht van weer een zomer met onze kerheid over wanneer en of we wel op vakantie kunnen gaf eigenlijk de door slag: het is mooi geweest." Zesendertig jaar geleden kocht vader Sinnige, zelf marktkoopman in groente en fruit, het piepkleine groentewinkel tje aan de Zevenhuizerlaan van de toenmalige eigenaar Nijman. Aanvan kelijk bestierde dochter Tiny Sinnige het zaakje, maar al snel werd de winkel uitgebreid en kwam ook zus Ria erbij. Toen Tiny er een paar jaar later mee stopte ging Ria verder, later bijgestaan door echtgenoot Cock Kops en diverse medewerkers. Rauwkost en gesneden groente Met een bijzonder goed gevoel kijkt ze terug op al die jaren in 'haar' zaak, jaren waarin wel de nodige veranderin gen plaatshadden. „Vroeger waren een tomaat en een druif al iets heel bijzon ders, artikelen die we lang niet altijd in huis hadden," herinnert Ria Kops zich. „Maar in de loop van de tijd zijn er zoveel nieuwe producten bijgekomen. Neem bijvoorbeeld ook zoiets als een paprika, nu heel gewoon, maar die waren er een tijd geleden echt nog niet." Ook het eetgedrag van de klanten ver anderde in de loop van de jaren ('nu wordt er veel rauwkost gegeten en horen gesneden groenten en zelfs kant en-klare maaltijden gewoon thuis in het assortiment van de groenteboer') om nog maar niet eens te spreken van de grote verandering die de invoering van de computer met zich meebracht. „Vroeger rekenden we alles uit ons hoofd uit en werd de naam van klanten opgeschreven met wat ze kochten." Maar ondanks dat is volgens Ria Kops het contact met de klanten hetzelfde gebleven. „Dat vond en vind ik het allerleukste van het vak. Behalve dat we altijd bezig zijn geweest om een goed product voor de laagste prijs te leveren, stond een goed contact met en belangstelling voor de klanten centraal. En ik op mijn beurt heb enorm veel medeleven en interesse van hen terug gekregen." Die contacten zal ze missen, geeft Ria Kops eerlijk toe. Toch is er een grote troost. „Sinds vorig jaar hebben we een prachtige zaak bij 't Loo waar onze zoon Siem de scepter zwaait. Het per soneel dat aan de Zevenhuizerlaan werkte gaat mee naar 't Loo, dus alles gaat door. Na heel lang dubben kan ik nu eindelijk zeggen: zalig, we gaan dicht. En waarschijnlijk fiets ik toch alle dagen wel even langs 't Loo, even gezellig met het personeel praten." EGMOND - De politie Noord-Kenne- merland West houdt ook nu weer het Vakantiekaartenproject. Bij dit project kunnen inwoners van de gemeenten Egmond, Schoorl, Alkmaar en Bergen met zogenaamde afwezigheidsmeldin gen aangeven wanneer zij op vakantie gaan. Afwezigheidsmeldingen zijn kaarten die op alle politiebureaus en in een aantal buurt- en wijkhuizen ver krijgbaar zijn. Op de kaarten wordt naast een adres en de afwezigheidspe riode ook gevraagd naar een sleutel adres. Dit zijn de naam en het adres van een persoon die bij onraad gewaar schuwd kan worden. Tijdens de afwezigheid van de bewo- restaureren hekleden aanpassen Kennemerstraatweg 218 Heiloo 6l<t&Ut4. matten* maandag gesloten Peperël.raal. '22<.\ 1935 BK l^nond-Binncn 072 5066583 Stukadoorswerk voor nieuwbouw en renovatie. Gestukte, gepleisterde en klassieke plafonds. Sierverven, sierpleisters en plafonds spuiten (spack) PC. vloeren en buitengevelisolatiesystemen Kom eens langs in onze showroom met vele opstellingen Tel. 072 533 04 39 Fax 072 533 22 80 ners wordt de woning gecontroleerd door de politie of door stadstoezicht- houders. Zij controleren of de woning goed is afgesloten, of er geen stapel post in de gang ligt en of er geen dure spullen vanaf de weg zichtbaar zijn. Mochten ze een situatie aantreffen waar wat aan gedaan moet worden, dan nemen ze onmiddellijk via het sleutel adres maatregelen. Als advies voldoen de is, laten ze een adviesbericht achter. Advies maakt een belangrijk deel uit van het project. Van de ingeleverde af wezigheidsmeldingen wordt een af schrift gestuurd naar het regionaal ope rerende Preventieteam. Dit team bena dert de klanten met de vraag of zij een preventieadvies voor hun woning wil len hebben. Dit is geheel vrijwillig en vrijblijvend. Als de afwezigheidsmel ding vroegtijdig wordt gedaan, kan het advies nog vóór de vakantie worden gegeven, maar komt de melding pas later binnen, dan wordt het advies na terugkomst gegeven. Ook voor personen die geen afwezig heidsmelding doen is het Preventie team bereikbaar voor advies. Als het advies wordt opgevolgd en de woning aan alle eisen voldoet, ontvangt u het certificaat Veilig Wonen. Dit certificaat geeft bij de meeste verzekeringsmaat schappijen recht op een premiekorting voor de inboedelverzekering. Het Pre ventieteam is bereikbaar onder tel. 072- 5498128. Tot en met 6 september houdt de poli tie Noord Kennemerland West boven dien het project Autocriminaliteit in de gemeenten Egmond, Bergen, Alkmaar en Schoorl. Het project wordt uitge voerd door stadstoezichthouders. Dit project Autocriminaliteit (PAC) wordt al een aantal jaar uitgevoerd, met het doel het aantal autoinbraken te ver minderen. Niet alleen worden gepar keerde auto's gecontroleerd, maar vooral worden de autobezitters aange sproken op hun gedrag als auto's onaf gesloten worden aangetroffen of als er in het voertuig waardevolle goederen liggen. Overigens zullen de PAC-teamleden ook optreden als zij een verdachte of ongewenst situatie aantreffen. Het PAC-team wordt tevens ingezet op grote parkeerterreinen en bij evene menten. Het team bestaat dit jaar uit dertien stadstoezichthouders. Zij hebbn een algemeen toezichthoudende taak.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 8