I I iliiiiiliii Afgegeven monumenten vergunning Gewijzigde vaststelling bestemmingplan 'Egelshoek'. Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Instellen algemene invalidenparkeerplaats De Stuifbergen Beveiligingsbord voor bedrijventerrein De Oude Werf Verzoek hogere waarden geluidsbelasting Legitimatie Afvalbrengplaats Telefoonnummer meldingen grofhuisafval 072 - 535 68 88 PAGINA 4 UITKIJKPOST - 29 JULI G G ^NT HEILOO Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekenddat op grond van artikel 14 van de Heilooër Monumentenverordening 1994 op 14 juli 1998 vergunning is verleend aan de Vereniging Natuurmonumenten voor het wijzigen van het gemeentelijk monument Nijenburgerweg 1a overeenkomstig de op 29 mei ingediende aanvraag. Ter inzage De vergunning ligt met ingang van 30 juli gedurende zes weken ter inzage bij de afde ling VROM in het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 uur en 12.30 uur en iede re maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. 's Middags kunt u na na telefonische afspraak terecht met de heer J.R.A. van den Broektel. 072 - 535 67 53 Indienen van bezwaar of beroep De aanvraag heeft ter visie gelegen van 18 juni tot en met 1 juli ji. Er zijn in deze periode geen zienswijzen inge diend. Voor hendie kunnen aantonen, dat zij van de eerste ter visie legging niet op de hoogte kunnen zijn geweest, bestaat de mogelijkheid tijdens de tweede ter visie leg gingsperiode bezwaar of beroep aan te teke nen tegen de vergunningverlening. Deze bekendmaking houdt tevens de aankon diging in van het insturen van de betreffende aanvraag als bouwaanvraag. Op grond van de bepalingen in de Monumentenverordening en in de Algemene wet bestuursrecht wordt deze bouwaanvraag vanaf 10 september 1998 op de gebruikelijke wijze in behandeling geno men, tenzij bezwaar of beroep wordt inge steld tegen de monumentenvergunning. Inzameling groente-, fruit- en tuinafval (GFT) in de zomer! Tijdens de zomerperiode vraagt onze inzame ling van GFT extra aandacht. GFZ-.atv.al kan gaan rotten als u geen reke ning houdt met enkele aandachtspunten. Stankoverlast, fruitvliegjes en in het ergste geval het ontstaan van maden is het gevolg. Daarom geven wij u enkele tips om dit te voorkomen c.q. te verminderen: 1 Deponeer producten en lof resten die snel gaan stinken in de zomerperiode in de rolemmer die het eerst wordt geleegd. In de ene week is dat de rolemmer voor het restafval, in de andere week de GFT-rolemmer. 2 Leg onder in de rolemmer een kran tje om aankoeken van resten tegen te gaan. 3 Verpak vlees-, vis- en kipresten in een krantje; dit voorkomt madenvorming. 4 Plaats de rolemmer indien mogelijk in de schaduw. 5 Beperk de invloed van warmte en kou op GFT-afval door het vocht zoveel mogelijk uit de rolemmer te houden. Laat bijvoorbeeld koffiefilters en theezakjes goed uitlekken, en wacht met grasmaaien tot het gras droog is. 6 Spuit de GFT-rolemmer af en toe schoon, zodat er geen afval 'aankoekt'. Gebruik hiervoor groene zeep of zoge naamd "rolemmerfris". Reinig de rolem mer nooit met bleekwater. Achterblijvend bleekwater doodt de bacteriën die juist hard nodig zijn voor de verwerking van GFT-afval tot compost. Drie keer per jaar (april - juni/juli - septem ber) worden de groene rolemmers schoonge maakt. Zie hiervoor de ophaalkalender reini ging 1998. Als u bij terugkomst van vakantie extra veel tuinafval heeft, dan kunt u dit gratis kwijt bij de Afvalbrengplaats van de gemeente Heiloo, Rosendaal 2 (hoek Kanaalweg), tel. 072 - 535 68 68. Openingstijden van de Afvalbrengplaats Maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 - 16.00 uur; Zaterdag tussen 09.00 -12.00 uur. Als u afval komt brengen op de Afvalbrengplaats, dan kan men naar uw legitimatie vragen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u bellen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte tel. 072 - 535 68 68. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken ingevolge artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeen teraad in zijn vergadering van 6 juli 1998 het bestemmingsplan "Egelshoek" gewijzigd heeft vastgesteld. De bij de vaststelling aangebrachte wijziging heeft betrekking op enige vergroting van het op de plankaart aangegeven wijzigingsgebied en de als gevolg daarvan noodzakelijke verrui ming van het wijzigingsvoorschrift artikel 14. Het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan heeft betrekking op de ontwikkeling van een woongebied op de voormalige sportvelden van De Foresters globaal begrensd door de Belieslaan, Laan van Muijs en de Dors. Ter inzage Het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan ligt met ingang van donderdag 30 juli 1998 gedurende vier weken voor een ieder ter inza ge bij de afdeling VROM in het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. 's Middags kunt u na een telefonische afspraak terecht, nr. 072 - 535 67 46. Ook in de open bare bibliotheek aan het Malevoort ligt het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan ter inzage. Indienen van bedenkingen Gedurende deze termijn kunnen belangheb benden die kunnen aantonen dat ze redelijker wijs niet in staat zijn geweest hun zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken, bedenkingen tegen het vastgestelde bestem mingsplan inbrengen bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder die bedenkingen heeft tegen de door de gemeenteraad bij de vast stelling van het plan aangebrachte wijziging. De bedenkingen moeten worden gericht aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, Postbus 123, 2000 MD Haarlem. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. Burgerzake Maatschappelijke voorzieningen Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten de parkeerplaats tegenover De Stuifbergen 23 te bestemmen als algemene invalidenparkeerplaats. Ter inzage De stukken hiervoor liggen ter inzage op de eerste verdieping van het gemeentehuis van Heiloo. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met dit besluit dan kunt u hiertegen binnen 6 weken na de dag waarop het besluit bekend is gemaakt een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1800 AA Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, nr. 072 - 535 67 63. Het college van burgemeester en wethouders heeft toestemming verleend aan de Stichting Veiligheidszorg Heerhugowaard en Samenwerkingsgebied Noord-Kennemerland om een beveiligingsbord te plaatsen bij bedrijventerrein De Oude Werf. Al in 1996 besloot het college een startsubsi die te verlenen van maximaal 3.000,voor het plaatsen van een beveiligingsbord nabij het bedrijventerrein. Dit gebeurde in het kader van het project beveiliging bedrijventerreinen. Op een beveiligingsbord staat vermeld dat het betreffende bedrijventerrein wordt bewaakt door de politie en de Nederlandse Veiligheidsdienst. In de praktijk blijkt dit een preventieve werking te hebben. Het college heeft positief beslist op de onlangs ingediende aanvraag van de Stichting Veiligheidszorg en Samenwerkingsgebied Noord-Kennemerland om definitief een bord te mogen plaatsen. Zoals in 1996 reeds besloten betaalt de gemeente Heiloo de kosten ad 2.540, voor aanschaf en plaatsen van het bord. De Welstandscommissie heeft het bouwplan inmiddels goedgekeurd. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met mevrouw W.A.T. Grooteman, tel. 072 - 535 66 44. Toelichting Het bestemmingsplan "Egelshoek" is momen teel in procedure. In het bestemmingsplan is de mogelijkheid opgenomen om aan de Belieslaan nieuwe woningen te bouwen. Hierbij is rekening gehouden met de rooilijn van de bestaande woningen aan de Belieslaan. Dit houdt echter in dat de geluid belasting op de gevels van deze nieuw te bouwen woningen de norm overschrijdt, die is vastgelegd in de Wet geluidhinder. Gedeputeerde Staten dienen akkoord te gaan met deze overschrijding. De maximale geluid belasting op de gevels, of anders gezegd, de hogere waarde, wordt vastgesteld door Gedeputeerde Staten. Het verzoek door het college van burgemeester en wethouders tot het vaststellen van deze hogere waarde vindt plaats volgens een in de Wet geluidhinder aangegeven procedure. De onderstaande bekendmaking en openbare zitting maken deel uit van deze procedure. Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekend, dat zij voor nemens zijn een verzoek in te dienen bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland voor de vaststelling van een hogere waarde inge volge de Wet geluidhinder, vanwege de bouw van 10 woningen aan de Belieslaan te Heiloo. De toegestane geluidbelasting van 50 dB(A) op de uitwendige scheidingsconstructie van de woningen zal vanwege de Belieslaan met 3 dB(A) worden overschreden. Ter inzage Het ontwerpverzoek voor de vaststelling van een hogere waarde ligt met de bijbehorende stukken met ingang van 29 juli a.s. gedurende vier weken ter inzage bij de afdeling VROM, kamer 110 in het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. s Middags kunt u na telefonische afspraak terecht, nr. 072 - 535 67 31. Indienen van opmerkingen Gedurende de termijn dat dit ontwerp-verzoek ter inzage ligt kan een ieder ten aanzien hier van schriftelijke opmerkingen indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Openbare zitting Ook wordt u in de gelegenheid gesteld om op maandag 18 augustus 1998 om 10.00 uur tijdens een openbare zitting in het gemeente huis opmerkingen te maken ten aanzien van het ontwerp van het verzoek. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplan nen voornemens zijn bouwvergunning te ver lenen. Kapel laan 15 - plaatsen tuinhuisje; Rechte Hondsbosschelaan 7 - veranderen en vergroten van de woning; Werkende/slaan 60 - vergroten woning; Zeekamplaan 20 - vergroten woning; Zevenhuizerlaan 74 - vergroten woning. Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf 30 juli 1998 gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 6 7 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstel ling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te verle nen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplan nen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Stationsweg 75-77, oprichten winkels en bovenwoningen; Het Zandstuk 68, veranderen woning; Rechte Hondsbosschelaan 30, vergroten woning; Rechte Hondsbosschelaan 32, vergroten woning; Boekenstein 15, veranderen woning; De Dors 8, vergroten garage; Zevenhuizerlaan 76, vergroten woning; De Waard 87, vergroten woning; Ypesteinerlaan 67, plaatsen berging; Pijlemeeth 31, plaatsen berging; Baijershoffweg, oprichten woning; Zeekamplaan 20, vergroten woning; Heerenweg 183, vergroten woning; Stationsweg 8, plaatsen berging. De Afvalplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 9.00 en 12.00 uur. Op de Afvalbrengplaats staan bakken voor ijzer, schoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval (gtf) en restafval. U kunt géén bouw- en sloopafval brengen bij de Afvalbrengplaats. Hiervoor kunt u iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur terecht bij de stortplaats van GP Groot, Kanaaldijk 13 te Heiloo. Van de zaterdagopenstelling wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Zoveel zelfs, dat het ver moeden is gerezen, dat ook niet- Heilooënaren met afval komen. Omdat de hoeveelheid afval die wordt gebracht van invloed is op de hoogte van de tarieven, wil de gemeente er zeker van zijn dat alleen de inwoners van Heiloo hun afval komen brengen. Daarom kunnen medewer kers van de Afvalbrengplaats u om geldige legitimatie vragen. Onder legitimatie wordt verstaan uw paspoort, rijbewijs of identiteits kaart. Bent u niet in staat om aannemelijk te maken dat u daadwerkelijk een inwoner van Heiloo bent, dan kan de medewerker van de Afvalbrengplaats u mededelen dat u geen afval kunt inleveren. Als duidelijk is dat u in Heiloo woont, dan kunt u gewoon bij de Afvalbrengplaats terecht. Meer informatie Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel.nr. 072 - 535 68 68. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van Burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: Rechte Hondsbosschelaan 26, plaatsen luifel; Obriglaan 60, plaatsen dakkapel (voorzijde); Westerweg 152, plaatsen dakkapel (achterzijde); Laan van Zeeman 26, vergroten woning; De Tuinenhof 22 en 26, uitbreidingen van de woningen op de begane grond (betreft aan vraag uit november 1996). Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 535 67 37 of 072- 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Nieuwe bouwplannen (art. 19 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om voor de hieronder vermelde bouwplannen met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet, vergunning te verlenen. Bayershoffweg 55 (kavel 6) - oprichten vrij staande woning met garage; Bayershoffweg 59 (kavel 4) - oprichten vrij staande woning met garage; Bayershoffweg 61 (kavel 3) - oprichten vrij staande woning met garage. Ter inzage Bovengenoemde bouwplannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 30 juli 1998 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen ver gunning te verlenen schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Vorig jaar heeft de gemeente een nieuwe tele fooncentrale gekregen. Daardoor zijn destijds alle telefoonnummers gewijzigd. Ook het telefoonnummer voor grofhuisafval- meldingen is veranderd. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 totl2.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4