De bal is rond bij HSV Poolse kinderen genieten met volle teugen van vakantie in Heiloo Met Egmond op z'n kop bekijkt Egmond het van de andere kant I ALBERT HEIJN I ii NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN I1 Voor een Eerlijk Advies Redactieacquisitie en administratie 12 AUGUSTUS 1998 Groepje mishandelt jongen Brommerdieven achtervolgd Bewegen voor vijftig-plussers Open dag voor turnjeugd JPLtJU Drukkerij uitkijkpost bv 63e JAARGANG NO. 33 Info-uur CDA reclameproaucties Voortaan is j I in Winkelhof 't Loo I ook zaterdagavond I I tot 20.00 uur geopend. I JOHN MOEN GOED GEZIEN CEES HACHMANG LOODGIETERS Cursus weerbaarheid en zelfverdediging Nieuwe cursus EHBO KWF zoekt wijkhoofd Flamenco bij ACKV Discussie Vrijdenkers De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon:072 533 01 75 Telefax 072 533 56 44 ISDN 072 532 02 94 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 340020 (Rodi verspreiding bv) HEILOO - Afgelopen zaterdag is rond half zeven 's avonds op de Westerweg een zeventienjarige jongen mishandeld door vier jongens. Het slachtoffer liep een gebroken neus en verschillende kneuzingen op. De knaap fietste op het fietspad van de Westerweg door het Heilooërbos, toen hij voor zich vier jon gens zag fietsen. Zij hadden het gehele fietspad nodig. De jongen wilde de vier passeren, maar dit lukte hem niet. Er werd tegen hem gevloekt en geschol den. Toen de knaap met zijn fiets viel, stap ten de vier af en begonnen hem te slaan en te schoppen. De jongen zou hierbij ook met een mes zijn bedreigd. De da ders zijn er vandoor gegaan in de rich ting van het Oranjepark. Het gaat om vier blanke jongens waarvan één een wit T-shirt droeg en een ander een wit petje op had. Bij deze laatste zat een blond meisje achterop. Een van de da ders had een bal achterop zijn fiets. Ook had een van hen een mobiele tele foon bij zich. De politie verzoekt getui gen van het voorval of zij die de daders menen te herkennen zich te melden. HEILOO - Vorige week woensdag rond half negen-'s avonds meldde ie mand dat er op de Kerkelaan door drie mannen een zwarte Puch bromfiets in een busje werd geladen. Onmiddellijk startte de politie in de omgeving een zoektocht naar het busje. Even later werd op de provinciale weg richting Uitgeest het busje gesignaleerd. De bestuurder stopte aanvankelijk op een stopteken, maar ging er meteen weer vandoor. Het busje werd achtervolgd via Krom menie naar Wormerveer. In Wormer- veer werd het voertuig door de be stuurder aan de kant gezet, waarop de drie inzittenden zich uit de voeten maakten. Na een zoektocht door de buurt konden de drie worden aange houden. In de laadruimte van de bus werd de gestolen brommer aangetrof fen. HEILOO - Heren vijftig-plussers die fit willen blijven kunnen vanaf 1 septem ber weer terecht bij Fitness Club Hei loo voor bewegingsoefeningen en con ditietraining (zonder gebruik van toe stellen). Dit alles gebeurt onder leiding van Jeanne Gelsing op dinsdag van 15.30 tot 16.30 uur in de gymzaal aan de Burenweg. Geïnteresseerden kunnen een keer vrijblijvend' kijken of meedoen. Wie eerst meer informatie wil kan bellen met Kees van Ginkel, tel. 072-5334133, Hans Heijen, tel. 072-5330268 of Leo Welling, tel. 072-5333324. ALKMAAR - Op zaterdag 29 augustus houden Turnvereniging Victory en Sport- én Topturncentrum De Wit een open dag voor alle jeugd uit Alkmaar en omgeving. Vanaf 13.00 uur tot 15.00 uur is iedereen van harte welkom om te (turn)sporten aan de Pettemerstraat 33 te Alkmaar. Springen op de trampoline, een duik nemen in de valkuil, zwaaien aan de ringen of slingeren aan de rek stok, alles is dan mogelijk. Deze sport- instuif is gratis. Voorafgaand aan de open dag vindt er om 12.30 uur een talentenjacht plaats voor het seizoen 1998-1999, voor meis jes uit de regio Noord-Holland. De best geteste meisjes worden direct toegela ten tot het turncentrum. Alle meisjes geboren in 1989/1990 en 1991 kunnen geplaatst worden in de topsportoplei ding, alle andere geboortejaren in de C/D-selecties. De C/D-selecties trainen twee tot viermaal per week. Van 12.30 uur tot 13.00 uur kunt u uw dochter(s) aanmelden, waarna de test zal volgen. Bent u of is uw dochter op deze dag verhinderd, dan kunt u apart een afspraak maken. Hiervoor belt of schrijft u naar Turnvereniging Victory Alkmaar, Pettemerstraat 33, 1823 CW Alkmaar, tel/fax: 072-5118400 of 072- 5620455. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Het CDA houdt op don derdag 13 augustus van 19.30 tot 20.30 uur weer een info-uur. Ingang oude gemeentehuis, kamer van wethouder A. M. Worm-de Moei. Voor vragen en afspraken kunt u bellen met E. Schoutsen-Bolten, têl. 072-5334319, maar u kunt ook zo binnenlopen. iw AUTOBELETTERING RECLAMEBORDEN OOSTERZIJWEG 122 - TEL.072-5337143 De groep Poolse kinderen luistert naar hun begeleidster. Rechts op de foto organisator Jan Rood. HEILOO - Hoewel de vakanties nog niet voorbij zijn, vinden er bij voetbal club HSV alweer van allerlei activitei ten plaats. De senioren- en juniorense lecties zijn al enkele weken volop in training en worden geprepareerd om het komende seizoen weer optimaal te kunnen presteren. Hoe de conditie van de teams er momenteel voor staat zal duidelijk worden op zaterdag 15 augus tus. Dan speelt HSV 1 zijn eerste oefen wedstrijd tegen niemand minder dan AZ 67 2. Tegelijkertijd speelt ook HSV 2 tegen het hoog geklasseerde Kolping Boys 2. Iedereen is welkom op het HSV-sportpark aan de Bayershoffweg vanaf 19.00 uur. De entree is gratis. Een dag later, op zondag 16 augustus, houdt HSV het derde bedrijfsvoetbal- toernooi. Op acht halve velden zal wor den gestreden om een trofee die beschikbaar is gesteld door de Stichting Vrienden van HSV. Zo'n 130 wedstrij den worden er tijdens dit toernooi gespeeld en na de prijsuitreiking om ongeveer 16.30 uur wordt iedereen ge trakteerd op een barbecue. Het geheel wordt opgeluisterd door een optreden van het dameskoor Dat Koor. Zij zor gen voor hun eigen begeleiding. Ook tijdens dit evenement is iedereen wel kom. Traditiegetrouw banjeren deze weken ook weer tientallen jeugdleden van HSV rond op Texel. Voor het 42ste jaar bivakkeert de club onder de zorg van vele vrijwilligers op het prachtige wad deneiland. Op dinsdag 18 augustus is er een bezoekdag voor iedereen die geïn teresseerd is. Verder wordt de komende weken bij ongeveer 250 HSV-donateurs aange beld door Jaap Buijs, die de jaarlijkse contributie komt innen. Met een lid maatschap kunt u gratis de thuiswed strijden van HSV 1 bezoeken, maar het is ook mogelijk om het donateurschap uit te breiden. U krijgt dan het weke lijks het clubblad thuisbezorgd. Voor meer informatie kunt u bellen met Jaap en José Buijs, tel. 072-5336829. n Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 HEILOO - Een gezellige drukte was het afgelopen vrijdagmiddag bij de Moeder Godskerk. Een groep Poolse kinderen kwam, samen met hun gast ouders, naar de kledingbeurs die speci aal voor hen was georganiseerd door de stichting 'Een hart voor Polen'. Terwijl de kinderen luisterden naar hun Poolse begeleidster, die uitlegde wat de bedoe ling was, zochten de gastouders elkaar even op om hun ervaringen van de voorbije dagen te vertellen. Het is dit jaar alweer de elfde keer dat de stichting 'Een hart voor Polen' een groep kinderen uit de Poolse stad Swie- tochlowice naar Nederland laat over komen voor tweeëneenhalve week va kantie. Even spande het erom, toen het er naar uitzag dat er niet genoeg gast gezinnen zouden zijn. Maar voor twee ëntwintig kinderen werd toch een plek je gevonden. Niet alleen in Heiloo, maar ook in Bergen, Akersloot en Alk maar. In Haarlem logeren er nog eens tweeëntwintig. „We hebben altijd veel moeite gastgezinnen te vinden," vertelt organistor Jan Rood. „Niet in de laatste plaats omdat het hier natuurlijk ook vakantietijd is. Daarbij kwam dat van de vaste kern een aantal gastouders dit jaar afviel, onder meer wegens gezond heidsredenen. Dit jaar hebben we een aantal jonge gezinnen, en daarnaast wat vutters." Geheugensteuntje De gastouders worden in zes lessen voorbereid op de komst van hun Poolse logeetjes. Ze leren wat van de taal, zodat ze zich een beetje verstaanbaar kunnen maken. Als geheugensteuntje krijgen ze acht A4'tjes met veel voor komende zinnetjes mee. „Maar daar red je je lang niet altijd mee," zegt oud wethouder Tom ten Hoope, dit jaar voor de eerste keer gastouder. „Soms is het heel moeilijk uit te leggen wat de bedoeling is. Zo had ik voor onze lo gees een klein fotocameraatje gekocht. Konden ze foto's maken voor thuis. Nu hebben ze in één dag een heel rolletje volgeschoten. Knip, knip, knip, ging het. Ik zal zo meteen aan de Poolse bege leidster vragen of ze uit wil leggen dat dat nu ook weer niet de bedoeling is." Maar verder geniet de oud-wethouder volop van het bezoek uit Polen. „De kleinste van de twee, dat is me er'één hoor. Die heeft me gisteren zelfs het zwembad in weten te krijgen," glundert hij. De Poolse begeleidster heeft deze mid dag haar handen vol. Zij slaat de brug tussen organisatie, gastouders en kin deren. Zij kan voor de ouders wat ver talen, ze luistert naar de kinderen en lost kleine misverstanden op. Een van, de kinderen is hartverscheurend aan het snikken. Het opgegeven telefoon nummer, waarop haar vader in Polen gebeld zou kunnen worden, blijkt niet te kloppen. Ongerustheid en heimwee steken eventjes de kop op, maar nadat het kind haar hart gelucht heeft bij de begeleidster, drogen de tranen en klaart haar gezichtje al weer op. Ook Jan Rood staat klaar met raad en daad. Hij is zeer begaan met zijn 'klei ne opdondertjes'. ,,Deze kinderen komen allemaal uit een arme wijk in Swietochlowice. Ze zijn heel klein voor hun leeftijd - negen jaar - en hebben zondèr uitzondering een achterstand.in de ontwikkeling. Als het nodig is, gaan we hier met ze naar een arts." Dezelfde middag nog gaan drie kinderen mee voor een bezoek aan een opticien, voor een uitgebreide oogmeting en een nieuw brilmontuur. De kledingbeurs blijkt ook al geen overbodige luxe. De kinderen hebben maar heel weinig kle ding en aan goed schoeisel mankeert het ook nogal eens. Behalve voor zich zelf, mogen ze ook voor hun broertjes en zusjes wat uitzoeken. Kritische geluiden De kinderen die naar Nederland ko men zijn geselecteerd door de sociale dienst van Swietochlowice. „Van alle kinderen hebben we wat achtergron den gekregen, zodat we weten of hen iets mankeert, of ze een dieet volgen of medicijnen slikken. Het zijn kinderen die het echt hard nodig hebben." Hier mee doelt Rood op de kritische gelui den die in Heiloo wel eens klinken. 'Doe met het geld in Polen iets goeds, iets structureels, in plaats van het een paar kinderen hier naar de zin maken. Beladen met cadeautjes moeten ze toch weer terug,' is veelgehoorde kritiek. Jan Rood bestrijdt dit verontwaardigd. „Grote onzin vind ik dat. Worden Ne derlandse kinderen dan soms, niet ver wend? Cadeaus van honderden gul dens krijgen ze soms! Deze Poolse kin deren gaan met wat kleine cadeautjes naar huis, blij dat ze weer naar hun ou ders gaan. Ze krijgen van de stichting 'Een hart voor Polen' bij aankomst tien gulden zakgeld. Heel vaak geven ze dat tientje niet uit, maar nemen het mee terug naar huis. Wij vinden dat deze kinderen zich best eens mogen ont spannen. Daarnaast is het voor hen ook een leerzame vakantie. En, dat durf ik best te zeggen, wij geven dusdanige begeleiding dat ze ook weer blij naar huis gaan." Rood, die ook binnen de stedenband met Swietochlowice actief is, komt tweemaal per jaar in Polen. „Als ik zou denken dat het niet goed was, dan zouden we dit zeker niet doen. Maar ik heb gezien dat het meer dan noodzakelijk is." Gebleken is in elk geval dat de kinderen die hier wat ge zonde zeelucht hebben kunnen op snuiven de winter in Polen beter door komen dan veel van hun klas- en leef tijdgenootjes, die niet uit het ongezon de industriegebied waarin Swietochlo wice ligt, zijn weggeweest. Behalve de uitjes die hun gastouders met ze ondernemen, is er voor de Poolse kinderen een heel programma in elkaar gedraaid. Zo maakten ze afge lopen zaterdag een strandwandeling naar Bergen, zondag was er een aange paste kerkdienst in de kapel van Onze Lieve Vrouw ter Nood en dinsdag leef den ze zich uit op de sport- en spelmid- dag bij atletiekvereniging Trias. Een -hoogtepunt wordt gevormd door het traditionele bezoek aan Ponypark Slagharen. Verder wordt er een puzzel- tocht door Heiloo gehouden, die uitein delijk naar het gemeentehuis voert, waar de kinderen samen met de burge meester zullen lunchen. De vakantie wordt besloten met een feestelijke afscheidsmiddag. Een dag later, op 22 augustus, stappen de kinderen dan weer in de bus, om de achttien uur du rende thuisreis aan te vangen. Een voorgaande editie van Egmond op z'n kop. EGMOND - Dit weekeind is het dan eindelijk zover: Egmond mag weer op z'n kop. Op vrijdag 14 augustus gaat de vierentwintigste editie van dit drie daagse evenement om 9.00 uur van start. In Egmond-Binnen staan ruim tweehonderd kramen opgesteld bij de Grijze markt die tot 15.00 uur duurt. Tijdens de markt presenteren diverse verenigingen zich. Verder zijn er activi teiten als Tractor puiling en staan er voor de kleintjes een ballenbak, auto scooters, een springkussen en een oud- Hollandse draaimolen. Met clown Theodoor is het ongetwijfeld lachen ge blazen. Wie geen last heeft van hoogtevrees kan vanaf 18.00 uur zijn hart ophalen. Bij het High diving worden vanaf twin tig meter hoogte salto's en schroeven gedraaid boven een groot springkus sen. Verder staat dan een héle lange sjoelbak opgesteld, waar gespeeld wordt met schijven met een doorsnee van zestien centimeter. Zaterdag 15 augustus kan iedereen zich vanaf 13.00 uur aan de Herenweg opge ven voor het eierengooien, dat tot 15.00 uur duurt. Om 16.00 uur is het tijd voor het straatvoetbaltoernooi op de Ab dijlaan. Tot 18.00 uur speelt de jeugd, vanaf 19.00 uur hebben de volwassenen vrij spel. De derde en laatste dag, zondag 16 augustus, begint muzikaal: om 11.30 uur geven de Egmonder Muzikanten een koffieconcert in de muziektent van Eensgezindheid. Van 13.00 tot 16.00 uur staat de jeugd centraal. Kinderen vanaf 5 jaar kunnen zich dan aanmel den in de Abdijlaan voor de hindernis- baan.Tot slot zal van 16.00 tot 17.00 uur clown Berry Merlin jong en oud verba zen met zijn toverkonijn Witje en met bizarre goocheltrucs. Muzikale bijdrage Tijdens alle drie de dagen van Egmond op z'n kop treden 's avonds diverse bands op in de verschillende horecage legenheden. In Het Wapen van Eg mond-Binnen aan de Herenweg 59 staat op vrijdag vanaf 22.00 uur de band Rubber op het podium met mo derne feestmuziek en oude rocknum mers. Zaterdag begint om dezelfde tijd het optreden van de Time Bandits in het voorcafé. In de achterzaal treedt dan de coverband Liever Live op. Op zondag start om 12.00 uur de Blue paradise discothëek en vanaf 18.00 uur treedt in het voorcafé Nobody's home op. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19; t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. Even schoenen passen... ALKMAAR - In september start Gré Braaksma met een cursus 'Weerbaar heid en zelfverdediging' voor meisjes. In deze cursus gaat het er om dat meis jes zich weerbaar maken en een ant woord hebben tegenover ongewenst gedrag. Daarom is het belangrijk dat ze leren situaties van lastig gevallen wor den onder ogen te zien en te weten hoe ze moeten handelen. Geleerd wordt niet in paniek te raken, duidelijk te zeggen wat je niet bevalt, de ander daarbij recht aan te kijken, je groot te maken en je stem overtuigend te laten klinken. Daarnaast komen zelf verdedigingstechnieken aan bod. Er wordt geoefend op kussens. De cursus start op donderdag 10 sep tember van 16.30 tot 18.00 uur (10-12 jaar) en op dinsdag 8 september van 16.30 tot 18.00 uur (13-16 jaar). Plaats voor handeling is de Ruimte, Verdoes- straat 2a te Alkmaar. Informatie en opgave: Gré Braaksma, tel. 072- 5124014. HEILOO - Op 8 september start de EHBO-vereniging Heiloo met een nieuwe cursus voor het Eenheidsdiplo ma EHBO, reanimatie en verbandleer. De lesavonden zijn wekelijks, behalve in de schoolvakanties, op de dinsdag van 20.00 tot 22.00 uur en vinden plaats in het gebouw van de Thuiszorg, Holle- weg 94 te Heiloo. Voor deze cursus zijn nog enkele plaat sen vrij. Voor nadere inlichtingen en opgave kunt u terecht bij Martin Vogelsangs, tel. 072-5338645, na 18.00 uur. HEILOO - Het Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) is voor de jaarlijkse col lecte, die dit jaar van 7 tot en met 12 september gehouden wórdt, dringend op zoek naar een nieuw wijkhoofd. Dit na het afscheid van mevrouw R. Ha ring, die een kleine dertig jaar actief is geweest voor het KWF. Het nieuwe wijkhoofd krijgt de super visie over de collectanten in de wijk tussen de Westerweg, Omloop en Zeeweg. Met het werk is zo'n acht a tien uur per jaar gemoeid. Belang stellenden kunnen bellen of schrijven naar Ans Hendriks, tel. 072-5333265, de Rookamer 9 in Heiloo. ALKMAAR - Flamenco: de passie van het leven vertaald in muziek en dans. De flamenco is ontstaan in Andalusië, voor eeuwen een smeltkroes van de Spaanse, Arabische, joodse en zigeu nercultuur. Kenmerkend zijn de op zwepende ritmes, expressieve melo dieën en sensuele bewegingen die hartstocht en trots uitbeelden. De flamenco-afdeling van de Wereld muziekschool Alkmaar biedt cursussen in dans, gitaar en zang onder leiding van deskundige docenten. De danseur- sussen voor beginners, half-gevorder- den en gevorderden worden door Brita Falk gegeven. Brita heeft zowel klassie ke als jazzdans gestudeerd en is zich daarna gaan specialiseren in de flamen- codans. De danslessen op de donderdagavond worden live begeleid door gitarist Jacco Müller. Gitaristen - van prille beginners tot vergevorderden - kunnen bij hem terecht voor flamenco-gitaarles op niveau. Voor mensen die graag zingen biedt Helena Pérez een cursus van vijftien (maandag-)avonden in de flamenco zang. Alle enthousiaste zangers en zan geressen zijn'welkom; een geschoolde stem of noten kunnen lezen is niet nodig. Op zaterdag 5 september is er een open dag bij de Wereldmuziekschool vanaf 14.00 uur op de Vondelstraat 27 te Alk maar. Cursusboekjes en inschrijfformu lieren zijn bij bibliotheek. Infowinkel en muziekwinkels af te halen. Meer in formatie bij de Wereldmuziekschool (ACKV) vanaf 24 augustus tel. 072- 5404335. ALKMAAR - Wil Frayman geeft maandag 31 augustus bij Vrijdenkers vereniging De Vrije Gedachte de lezing 'Vanuit een psychose'. Het is een per soonlijk relaas over de doorleving van een psychose en het dagelijkse leven met schizofrenie. De Alkmaarse schrij ver zal uit zijn twee boekjes 'Verdron gen feiten' en 'Kordatenhette' vertellen en voorlezen en vragen beantwoorden. De Vrijdenkersvereniging wil het den ken over de werkelijkheid stimuleren en verdiepen. Daarom draait alles om de dialoog en het bij jezelf ontwikkelen van nieuwe inzichten. Er wordt veel aandacht besteed aan kritische den kers. Aanvang is om 19.00 uur in buurtver enigingsgebouw De Watertoren, Van Teylingenstraat 20 in Alkmaar. De toe gang en consumpties zijn gratis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 1