I I Legitimatie Afvalbrengplaats Telefoonnummer meldingen grofhuisafval Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Nieuwe folder 'Honden in Heiloo' beschikbaar Herdenking capitulatie Japanse Keizerrijk Tips voor een schone GFT-rolemmer Afgegeven Monumentenvergunning Rectificatie verzoek hogere waarden geluidsbelasting UITKIJKPOST - 12 AUGUSTUS PAGINA 4 G> ^NT HEILOO De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de Afvalbrengplaats staan bakken voor ijzer, schoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval (gtf) en restafval. U kunt géén bouw- en sloopafval brengen bij de Afvalbrengplaats. Hiervoor kunt u iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur terecht bij de stortplaats van GP Groot, Kanaaldijk 13 te Heiloo. Van de zaterdagopenstelling wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Zoveel zelfs, dat het ver moeden is gerezen, dat ook niet- Heilooënaren met afval komen. Omdat de hoeveelheid afval die wordt gebracht van invloed is op de hoogte van de tarieven, wil de gemeente er zeker van zijn dat alleen de inwoners van Heiloo hun afval komen brengen. Daarom kunnen medewer kers van de Afvalbrengplaats u om geldige legitimatie vragen. Onder legitimatie wordt verstaan uw paspoort, rijbewijs of identiteits kaart. Bent u niet in staat om aannemelijk te maken dat u daadwerkelijk een inwoner van Heiloo bent, dan kan de medewerker van de Afvalbrengplaats u mededelen dat u geen afval kunt inleveren. Als duidelijk is dat u in Heiloo woont, dan kunt u gewoon bij de Afvalbrengplaats terecht. Meer informatie Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel.nr. 072 - 535 68 68. Vorig jaar heeft de gemeente een nieuwe tele fooncentrale gekregen. Daardoor zijn destijds alle telefoonnummers gewijzigd. Ook het telefoonnummer voor grofhuisafval- meldingen is veranderd. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan 072 - 535 68 88 U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Expositie in het gemeentehuis Tot eind augustus is de expositie te bezichti gen van schilder Gerard van Velzen en van de houtdraaiers van de Hobbyclub, regio Noord- Holland Noord. In de vitrines staat een collectie van hout- draaiwerk van Toon van de Reyden, Pierre Hamers en Niek Morsch. Aan de muren hangen werken van Gerard van Velzen. Het gaat om olieverfschilderijen, aquarellen en pentekeningen. Voor inlichtingen of een rondleiding kunt u bellen met nr. 072 - 533 53 25. Openingstijden van het gemeentehuis zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. De nieuwe uitgave van de folder "Honden in Heiloo" is beschikbaar. In deze folder leest u over de maatregelen die de gemeente Heiloo kent om hondenoverlast te beperken. Ook de controle op de naleving van de maatregelen en de hondenbelasting komt aan de orde. Bovendien vindt u een kaartje met daarop aangegeven waar de losloopgebieden zich bevinden en waar de zogenaamde drollinet- tes staan. Andere folders van de gemeente Behalve "Honden in Heiloo" heeft de gemeente nog meer folders gemaakt zoals: Heiloo, fijn wonen in 't groen. Duurzaam en Energiezuinig bouwen Veilig wonen - Een dorp in het groen; Heiloo in beeld; Heiloo in cijfers; Monumentale bomen in Heiloo; Het Woonzorgloket, voor informatie over voorzieningen op het gebied van wonen, welzijn en zorg; Klagen bij de gemeente. Informatie over de klachtenregeling van de gemeente Heiloo; Voorzieningen gehandicapten; Begraven in Heiloo. Informatie over de algemene begraafplaats; Als u het niet eens bent met een beslissing van het gemeentebestuur Wat dan?; Natuurvriendelijk groenbeheer. Natuurvriendelijk maaien in Heiloo; Natuurvriendelijk groenbeheer. Meer natuur langs de oevers in Heiloo. Heeft u belangstelling voor deze folders, dan kunt u terecht bij de receptie van het gemeentehuis. De folders zijn hier gratis af te halen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Nieuwe folders in de maak De gemeente maakt steeds nieuwe folders. Een folder over trouwen/partnerregistratie in Heiloo is in voorbereiding. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij Bureau Voorlichting, tel. 072 - 535 66 41. - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 Woonzorgloket in Heiloo Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen Bijvoorbeeld een traplift, douchezit je, aangepast toilet, verhuizing naar een seniorenwoning of indicatie voor een "koppelwoning". *Welzijn Bijvoorbeeld voor dagverzorging, alarmeringssysteem, warme maal tijdvoorziening, vervoersvoorzienin gen en invalideparkeerkaart. Zorg Bijvoorbeeld voor Thuiszorg (ver pleegkundige en/of huishoudelijke hulp), Zorgcentrum Overkerck of De Loet, Amberhof of verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereikbaar vari 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspreken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar, dan kunt u dag en nacht bellen met nummer 072 - 567 00 50. Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De Commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand de volgende hoorzittingen voor de behandeling van de volgende bij burge meester en wethouders ingediende bezwaar schriften: Maandag 17 augustus: 20.00 uur: Afwijzing vergoeding aanleg ver warming in doucheruimte (WVG); 20.30 uur: Afwijzing aanvraag vergoeding realiseren afgescheiden woonruimte (WVG); 21.00 uur: Afwijzing aanvraag plaatsing op lijst urgent woningzoekenden; 21.30 uur: Afwijzing bijzondere bijstand voor kosten opleiding. Woensdag 19 augustus: 20.00 uur: Weigering bouwvergunning twee dakkapellen Bergeonstraat 23; 20.30 uur: Weigering bouwvergunning carport Kennemerstraatweg 277; 21.15 uur: Afwijzing aanvraag verstrekking namen en adressen kandidaatkopers woningen Egelshoek; 21.45 uur: Afwijzing verzoek ontheffing inschrijvingscriteria nieuwbouw koopwoningen. De hoorzittingen worden gehouden in kamer 025 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 aan de zijde van het parkeer terrein). De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar en de belanghebbenden worden in eikaars tegenwoordigheid gehoord. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zitting om persoonlijke of andere bijzondere rede nen besloten worden gehouden en het horen afzonderlijk plaatsvinden. Ter inzage De stukken van de vorengenoemde zaken lig gen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting ter inza ge. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en 's mid dags eventueel na telefonische afspraak. De stukken liggen ter inzage bij de secretaris van de Commissie voor Bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Bestuurszaken, kamer 126 in het gemeente huis. U kunt de heer Van der Jagt bereiken onder nr. 072 - 535 66 48. Voor nadere informatie over het bovenstaande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u ook terecht bij de secre taris van de commissie. De Commissie voor Bezwaarschriften verga dert elke derde maandag van de maand. De eerstvolgende vergadering is op maandag 21 september a.s. Op 15 augustus a.s. wordt de capitulatie van het Japanse Keizerrijk herdacht. Op deze dag wordt vanaf de openbare gebouwen in Heiloo de nationale vlag uitgestoken. De herdenking gebeurt, evenals vorig jaar, op verzoek van het Indisch Platform. Het platform vindt het belangrijk dat ook 15 augustus door de Nederlandse bevolking wordt herdacht. Dit zonder afbreuk te willen doen aan de nationa le herdenking en viering van 4 en 5 mei. Vorig jaar heeft het Indisch Platform alle gemeenten aangeschreven met het verzoek op 15 augustus de nationale driekleur vanaf de openbare gebouwen uit te steken. Het col lege van burgemeester en wethouders van Heiloo heeft toen besloten gehoor te geven aan het verzoek. In de zomer kan groente-, fruit- en tuinafval stank veroorzaken. Vooral vochtig GFT-afval gaat rotten en veroorzaakt stank. Door te voorkomen dat het afval (te) vochtig is, kunt u de stankoverlast beperken. Juist in warme periodes kun nen uit de groene rolcontai ner soms maden kruipen. Ze komen uit de bak als ze op zoek gaan naar een droog, rus tig plekje voor hun gedaanteverwisseling tot vlieg. Enkele tips om stankoverlast te voorkomen: Gooi geen nat afval in de container, maar laat het zoveel mogelijk uitlekken en/of opdrogen. Verpak in de zomer vlees- en visresten in een oude krant en deponeer deze in de rol container die als eerste opgehaald wordt. Zorg ervoor dat de rolemmer schoon blijft, vooral in de zomermaanden. Bijvoorbeeld door gebruik te maken van een eierdoos op de bodem of een papieren zak in de emmer. Na het legen kunt u de container met water, eventueel met groene zeep, maar zeker niet met chloor, schoonmaken! Zet de container zoveel mogelijk in de schaduw en houdt de container gesloten. Drie keer per jaar (april-juni/juli-september) worden de groene rolemmers schoongemaakt (zie ophaalkalender reiniging 1998). Wanneer u bij terugkomst van vakantie extra veel tuinaf val heeft, kunt u dit gratis afleveren bij de Afvalbrengplaats van de gemeente Heiloo, Rosendaal 2 (hoek Kanaalweg), tel. 072- 5356868. De openingstijden van de Afvalbrengplaats zijn: maandag tot en met vrij dag tussen 08.00 en 16.00 uur en zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat op grond van artikel 14 van de Heilooër Monumentenverordening 1994 op 4 augustus 1998 vergunning is ver leend aan de heer mr. P.H.J.M. Moers, Van Foreestlaan 1, voor het wijzigen van het gemeentelijk monumentDrechterlandover eenkomstig de op 21 juni 1998 ingediende aanvraag. Ter inzage De vergunning ligt met ingang van 13 augus tus 1998 gedurende zes weken ter inzage bij afdeling VROM in het gemeentehuis. De ope ningstijden zijn van maandag tot en met vrij dag tussen 08.00 uur en 12.30 uur en tijdens de wekelijkse avondopenstelling op maandag van 18.00 tot 20.00 uur of op andere tijden na telefonische afspraak met de heer J.R.A. van den Broek van de afdeling VROM, tel. 535 67 53. De aanvraag voor de bovengenoemde ver gunning heeft ter visie gelegen van 9 tot en met 23 juli 1998. Tijdens deze periode zijn geen zienswijzen ingediend. Voor hen, die kunnen aantonen, dat zij van de eerste ter visie legging niet op de hoogte kunnen zijn geweest, bestaat de mogelijkheid tijdens de tweede ter visie leggingsperiode bezwaar of beroep aan te tekenen tegen de vergunning verlening. Deze bekendmaking houdt nog geen aankon diging in van het insturen van de betreffende aanvraag als bouwaanvraag. Deze moet nog worden ingediend. Op grond van de bepalin gen in de Monumentenverordening en in de Algemene wet bestuursrecht kan een bouw aanvraag op grond van de afgegeven monu mentenvergunning vanaf 24 september 1998 op de gebruikelijke wijze in behandeling wor den genomen, tenzij bezwaar of beroep wordt ingesteld tegen de monumentenvergunning. In de Uitkijkpost van 5 augustus 1998 stond vermeld dat de openbare zitting op maandag 18 Augustus 1998 om 10.00 uur wordt gehouden. Deze openbare zitting vindt niet op maan dag maar op dinsdag 18 augustus a.s. plaats. Tijdens deze openbare zitting wordt u in de gelegenheid gesteld om opmerkingen te maken ten aanzien van het ontwerpverzoek. Het betreft hier het verzoek door het college van bur gemeester en wethouders tot het vaststellen van een hogere grenswaarde, gevolg gevend aan de Wet geluidhinder, vanwege de bouw van 10 woningen aan de Belieslaan in Heiloo. Meer informatie vindt u in de Uitkijkpost van vorige week. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met de afdeling VROM, Milieu, mevrouw K. Coenen, tel. (072) 535 6 7 33. Commissie Grondgebiedzaken I De openbare vergadering van de raadscom missie voor Grondgebied-zaken I vindt plaats op woensdag 19 augustus 1998 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg). Op de agenda staan onder meer de volgende agendapunten: - Herstructurering industrieterrein Oosterzij. Grondruil op de plaats van het Oude Trefpunt. Grondruil in verband met realisatie viaduct in Nijenburgerweg. 6e serie wijzigingen bouwverordening. Vaststelling voorbereidingsbesluit van per ceel grond, gelegen op de hoek Dokterslaan/De Hog he Weijdt/Klein Barlaken. Ontwerp Regionaal Volkshuisvestingsplan Noord-Kennemerland 1998-2005. Commissie Grondgebiedzaken II De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie voor Grondgebiedzaken II vindt plaats op donderdag 20 augustus 1998 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg). Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Ondergrondse glasbakken Ypestein (bij Grosmarkt). Het gaat om een voorstel aan de raad om een bedrag van 31.200 gulden éénmalig ten laste te brengen van de post Reiniging 1998. Offerte herziening verkeersplan. Commissie Bestuurszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie voor Bestuurszaken vindt plaats op maandag 17 augustus 1998 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende, agendapunten: - Uitbreiding Nationale Hypotheek Garantie (NHG) i.v.m. (achterstallig) onderhoud en woningverbetering. Uitbreiding vrijwilligers bij de brandweer en aanpassing Organisatieverandering brandweer. Aandelenuitgifte en dividenduitkering Energie Noord-West Commissie Welzijnszaken en Burgerij De geplande openbare vergadering van de raadscommissie voor Welzijnszaken en Burgerij van dinsdag 18 augustus 1998 gaat in verband met onvoldoende agendapunten niet door. De volgende commissievergade ring staat gepland voor dinsdag 15 septem ber 1998. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplan nen voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen. De Laghe Weijdt 6 - vergroten woning met een aanbouw en dakopbouw; Poortweijdt 14- vergroten woning met een dakopbouw; Westerweg 105 - vergroten woning; Westerweg 213- vergroten woning; De Wildtlaan 17 - vergroten woning. Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf 13 augustus 1998 gedu-rende 4 weken voor een ieder ter inzage in het gemeente huis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstel ling te verlenen, schriftelijk bedenkingen naar voren brengen- bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo huisplein 1850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641Gemeentehuis is open van 8.00 totl2.30 uur haandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4