Beelden en schilderijen te zien bij Galerie Amber Zinderende finale in witviscompetitie Slagzin goed voor tickets naar Parijs gemeente LIMMEN. LET X mm AARDAPPELEN,GROENTEN EN FRUIT Inruiler van de week H PAGINA 8 UITKIJKPOST - 12 AUGUSTUS tand 't Mimm&i jbie L P#L ITIE 'Sencc/itext Botendag ÊT P#L ITIE 'SenZcAte*t Tempo-team bundelt informatie Gebruikte kleding voor Nierstichting Galerie Juma Nieuwe PTT Brievenbus Voorgenomen medewerking Aangevraagde bouwvergunningen en bouwmeldingen Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 072 5051456 Wet milieubeheer Openbare kennisgeving ontwerp-besluit. [li Zoete Galia meloenen, 3 stuks 5.00 Super Jonagold, 6 pond5,00 Heerlijke navel sinaasappelen, 3 kilo 5.00 Verse sla, 2 kroppen1.00 Hèt adres voor de beste kwaliteit en de laagste prijzen!! DOMPVLOET OPLEIDINGEN Gespecialiseerd in M1DDENSTAND-A0V INFO: 072-5330936 (Heiloo) VAN DEN mmAARD L I M MENDRUK Limmen Rijksweg 87 072 - 505 21 44 VW Golf Rabbit 2.0i/115 pk Nu 25.950,- Vrijdagavond Koopavond mi Inleveren kopij voor: De kopij dient (bij voorkeur getypt) op maandag ingeleverd te worden op de volgende adressen: Limmen: N. Admiraal, Bloemenhof 5 (voor 12.00 u.) Heiloo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 (voor 16.30 u.) 112 -Noord-Holland Noord 072- 5122222 •LIMMEN LIMMEN - Op 6 augustus werden uit de achtertuin van een woning aan de Enterij drie lege kratten bier en fris drank gestolen. Op 8 augustus is bij de supermarkt aan de Vuurbaak een 51-jarige winkeldie vegge aangehouden. Zij had gepro beerd diverse artikelen ter waarde van f 26,83 te stelen. Een proces-verbaal is opgemaakt. Gevonden: een zilveren halsketting met bedeltjes. Verloren: een wit T-shirt met de afbeelding 'Robin'. Galerie Amber In augustus expositie van aardewerk van Henneke Chevalier en linoleum- snedes van Atelier Zizo. In de tuin vlag gen van diverse materialen van ver schillende kunstenaars. Galerie aan de Dusseldorperweg 18 geopend van don derdag tot en met zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Gemeentehuis Limmen Tot 5 oktober expositie van aquarellen van Nico Dingerdis, van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur, behalve vrijdag middag. Gemaal 1879 Tot en met 30 augustus groendecoraties van Marlies Dekker en sieraden van Jolanda de Lange. Gemaal aan de Fielkerweg geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 16.30 uur. Beeldentuin Akermare Zondag 16 augustus vanaf 14.00 uur tuinconcert, met English Tea en optre den van salonorkest Flamboyant. Toe gang f 8,- (kinderen f 1,-). Expositie 'Maritiem' met beelden en schilderijen van diverse kunstenaars, onder meer van Hans Blank, David Aukes, Fred Donant, Lucia Kick, Wil Wiegant, Joze Dijkstra, Ina Buisman, Ruud Zweyp- fenning en Menno Veenendaal. Open op vrijdag en zaterdag tussen 11.00 en 17.00 uur, de eerste en derde zondag van de maand en op afspraak (0251 - 312598). Uiterdijk 2, Akersloot. Stichting Doorstroom Elke eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands spul len aan de Koningsweg 36 te Akersloot, open van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. Een vrouwelijke gestalte van Tónna Lucassen. LIMMEN - Tijdens de Kunstfietsroute op 28 juni was op het terras bij Galerie Amber een bronzen beeldje tentoonge steld dat een voorover knielende vrouw voorstelde die haar hoofd in een hand geborgen had. Dit beeldje, ge maakt door Tónna Lucassen, trok veel aandacht van de talloze bezoekers. Nu exposeert Tónna Lucassen vijf weken een collectie van haar werk in Galerie Amber. Ook aan de rand van de vijver zullen haar beelden een plaats krijgen. Tónna is vanaf haar jeugd gefascineerd door beeldend werken in klei en ande re materialen. Zij volgde lessen bij Ka rei Gomes, Lia van Vugt en Joop Hol landers. De vrouwelijke gestalte weet Tónna steeds een eigen vorm te geven. Met telkens weer nieuwe manieren van materiaalbeheersing is Tonna's werk niet in een bepaalde stijl te vangen. In haar werk is een tendens van natuurge trouw en detaillistisch naar abstrahe rend. Naast studie en haar vrije werk vormen opdrachten een steeds belang rijker onderdeel van haar werk. Bij Galerie REM in Heerhugowaard exposeerde Tónna al eerder samen met Jeannette Coppens. Deze Limmer Jof fer, die tot 17 augustus met de vier andere Joffers ook in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef exposeert, toont olieverfschilderijen die bezoekers tot nu toe alleen in haar showmap zagen. Maar ook zal er onbekend werk te zien zijn: portretten, bloemen, dans en vreemde verre landen. In de tuin zijn verder nog door ver schillende kunstenaars gemaakte vlag gen, betonnen tuinschalen en de kera mische katten van Irene Maas te zien. Dit alles is tot en met 6 september elke donderdag, vrijdag en zaterdag en op de eerste zondag van de maand (6 sep tember) van 14.00 tot 17.00 uur te bewonderen bij Galerie Amber aan de Dusseldorperweg 18 in Limmen. LIMMEN - Op zondag 23 augustus houdt watersportvereniging Limmen vanaf 12.00 uur weer de jaarlijkse botendag. Voor meer informatie en voor inleveren van het opgaveformu- lier kunt u terecht bij A. Kroon, Hya cintenlaan 9 (tel. 072-5052673), C. Levering, Hogeweg 120 (tel. 5052446) of A. Apeldoorn, Oosterzijweg 17 (tel. 5052589). Bij slecht weer wordt de botendag verschoven naar 30 augustus. 112 -Noord-Holland Noord 072- 5122222 •AKERSLOOT AKERSLOOT - Afgelopen zondag raakte op de A9 een auto in de sloot. Het ongeluk gebeurde doordat men in de auto aan het stoeien was. De wagen begon hierdoor te slingeren en beland de vervolgens via de berm in de sloot. Een van de inzittenden werd met een ambulance overgebracht naar het zie kenhuis. Tussen 15.00 en 16.00 uur werd vanaf het parkeerterrein aan de Kerklaan een Damco boottrailer gestolen. Omstreeks 15.00 uur had de eigenaar zijn motor boot te water gelaten. Toen hij een uur later terug kwam was zijn spiksplinter nieuwe boottrailer weg. Tussen 11.00 en 17.30 uur werd gecon troleerd op het Alkmaardermeer. Er werd één bekeuring uitgedeeld voor te snel varen. Drie maal werd gewaar schuwd voor diverse feiten. Verloren: een sleutelbos met drie sleu tels. CASTRICUM - Tempo-Team heeft voor haar klanten een boekje uitge bracht met de wijzigingen in het ar beidsrecht, die op 1 januari 1999 van kracht worden. Deze veranderingen vloeien voort uit de invoering van de wet Flexibiliteit en zekerheid. De infor matie is, samen met de nu bekende wet steksten, gebundeld in het boekje 'Nieuwe tijden, nieuwe regels'. In het boekje wordt ingegaan op de wijzigin gen die optreden in de uitzendsector als gevolg van een nieuwe CAO voor Uitzendkrachten per 1 januari 1999. De nieuwe wetgeving en CAO hebben ingrijpende gevolgen voor zowel de inlenende bedrijven als voor uitzend krachten. Zo kunnen uitzendkrachten voortaan langer aan bedrijven ter be schikking worden gesteld. Bovendien wordt de rechtspositie van uitzend krachten zelf zekerder naarmate ze lan ger als uitzendkracht werken. Na 1,5 jaar werken bij één bedrijf hebben uit zendkrachten zelfs recht op een ar beidsovereenkomst voor onbepaalde tijd. Hierdoor wordt het aantrekkelij ker als uitzendkracht aan de slag te gaan. In deze context heeft Tempo-Team inmiddels besloten meer uitzendkrach ten te gaan opleiden. Hiervoor is een aanzienlijk budget gereserveerd. Op grond van de wet Flexibiliteit en zeker heid krijgen bedrijven overigens ook meer mogelijkheden zelf tijdelijke con tracten af te sluiten. Het werken met oproepkrachten wordt echter minder flexibel, omdat de rechten van oproep krachten aanzienlijk verbeteren. Uitbe steding van oproeppools zal hiervoor een interessant alternatief zijn. LIMMEN - Afgelopen zondag vond de zinderende finale plaats van de witvis competitie. Viswater was de Delft, en zeker in de A-groep waren alle favorie ten aanwezig. Co Bakker moest een 1 of een 2 vissen om kampioen te worden. Jim Jak was van de uitslag van de anderen afhanke lijk, tenzij hij zou winnen. Rob Jak kon met winst tevens kampioen worden en Peter van der Heijdt kon bij een gunsti ge uitslag ook de winst pakken. Allen vingen vanaf het begin aardig wat vis. Bij Rob waren ze echter kleiner dan bij de anderen. Op driekwart van de wedstrijd lag Co Bakker aan kop, met een kilo voor op zowel Jim als Pe ter. De laatste viel stil, terwijl bij Jim de vis er steeeds beter op kwam. Het was uiteindelijk Jim Jak die won, met liefst 9640 gram vis. Co Bakker hield de scha de beperkt en werd keurig tweede met 8360 gram. Hij hield genoeg gewicht over om zich tot kampioen te mogen laten kronen. Van der Heijdt zag zijn 5420 gram beloond met de derde plaats, vóór Rob Jak. In de B-groep had Cees Dekker con currentie te duchten van met name Cees Levering. Beiden werden eerste, gedeeld met Joop Baltus. Zo werd Cees Dekker voor de vierde opeenvolgende keer kampioen in de B-groep. De uitslag: A-groep: 1J. Jak 9640 gram, 2. C. Bakker 8360 gr, 3. P. Van der Heijdt 5420 gr, 4. R. Jak 2880 gr. B-groep: 1. C. Dekker, C. Levering en J. Baltus ieder 14 stuks, 2. P. Levering 10 stuks, 3. J. Leurs 5 stuks. HSV Limmen gaat verder op zondag 23 augustus met de baarscompetitie. Over vijf wedstrijden zullen de vissers uitma ken wie de beste baarsvisser is. Wateren zijn onder meer de Schulpvaart en de Langereis. Op 5 september is de selec tiewedstrijd baarsvissen. Hiervoor kunt u zich vóór 3 september opgeven bij G. Tuijn, Visweg 19, tel. 072-5052910. LIMMEN - De Stichting Ondersteu ning Medische Research zamelt weer kleding in. Gebruikte kleding, gordij nen, beddegoed, schoeisel en ander tex tiel kunt u in de bij u bezorgde plastic zak op woensdag 26 augustus uiterlijk om 9.00 uur aan de stoeprand klaarzet ten. De vrachtauto van de Stichting Ondersteuning Medische Research haalt de zakken dezelfde dag nog op. Bewoners van een woonerf kunnen de zakken op de algemene huisvuilverza- melpunten deponeren. De ingezamelde kleding wordt verkocht en de opbrengst hieruit is bestemd voor de Nierstichting Nederland. CASTRICUM - Galerie Juma presen teert tot en met 17 oktober schilderijen van het Hartekamp Kollektief. De Stichting De Hartekamp in Heemstede is een organisatie die zorg verstrekt aan gehandicapten. Het Hartekamp Kol lektief bestaat uit een kleine groep vaste en een grote groep steeds wisse lende leden, die n11» elkaar of soms zelfs met elkaar - schilderijen maken. De leden van het Kollektief hebben bij het schilderen een grote mate van vrij heid; zij bepalen zelf hoe en wat zij schilderen, welke kleuren zij gebruiken en hoe lang zij er mee bezig willen zijn. Er is echter één regel waaraan alle leden zich moeten houden: totdat een schilderij helemaal 'af' is, kan altijd een ander lid van het Kollektief ermee ver der gaan. Daardoor ontstaat soms verbazing en verwondering over wat de ander heeft toegevoegd; en soms afkeuring of con frontatie over de veranderingen die zijn aangebracht. In elk geval is het gevolg ervan altijd communicatie. Soms duurt het maken van een schilderij één uur, soms ook neemt het hele proces meerdere maanden in beslag. De exposanten zijn Piet Winder, Arthur de Roy, Sander Postma, Barend Man- demaker, Wim Oud, Annie Koot, Ruud Vlieland, Hans Franssen, Rud van Run deren, Koos Storm, Ben Kempers, Fer ry Stam, Ron Herdes. Openingstijden: maandag van 13.00 tot 17.30 uur, dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.30 uur en donderdag avond van 19.00 tot 21.00 uur. LIMMEN - Twee vliegtickets naar Parijs ontvangt E. van der Dussen rechtsuit handen van Linda Dekker, verkoopmanager bij AH in LimmenMevrouw van Dussen won deze prijs met de Heineken 125 jaar prijs vraag. Daarvoor moest zij een aantal vragen juist beantwoorden en een originele slagzin bedenken. Op verzoek van diverse bewoners zal de PTT eind augustus een nieuwe brievenbus plaatsen in Limmen. De brievenbus komt te staan langs de Enterij bij het informatiebord. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van de vrijstellingsmoge lijkheid, als omschreven in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan het plaatsen van een open overkapping op het perceel Hogeweg 108. De melding bouwvoornemen is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Medewerking kan worden verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrij stellingsprocedure. Het verzoek ligt vanaf 13 augustus 1998 gedurende twee weken voor een ieder in het gemeentehuis ter inzage. Tijdens deze inzageperiode kunnen belanghebbenden schrif telijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen, Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende aanvragen om bouwver gunningen en meldingen van bouwvoornemen zijn ingediend: - Molenweg 99 plaatsen van een tuinhuisje - Jan Valkeringlaan I I bouw van een garage - Jan Valkeringlaan 13 bouw van een garage plaatsen dakkapel De aanvragen en meldingen kunt u inzien in het gemeentehuis bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht. In het gemeentehuis van Limmen ligt van 13 augustus tot I I september 1998 tij dens de openingstijden ter inzage het volgende ontwerp-besluit met bijlagen, be treffende het hieronder aangegeven perceel. Voor het veranderen en het in werking hebben na die verandering van de gehele inrichting, zijnde een autoschadebedrijf en autospuiterij op het perceel Dusseldorperweg 63 te Limmen, kadastraal bekend gemeente Limmen sectie A nr. 3235. Strekking van het ontwerp-besluit: de gevraagde vergunning verlenen overeenkomstig de gewaarmerkte bescheiden onder het stellen van de aangehechte, gewaarmerkte voorschriften. Bedenkingen tegen het verlenen van deze vergunning en/of het ontwerp-besluit kunnen door een ieder gedurende de hier bovengenoemde periode van ter inzage legging worden ingediend bij ons college. De ingekomen bedenkingen worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan in persoon of bij gemachtigde ook mondeling bedenkingen inbrengen. U gelieve hiervoor een afspraak te maken. Dit dient te geschieden voor 4 september 1998, zodat - indien hieraan behoefte bestaat - er een gedachtenwisseling met aanvra ger georganiseerd kan worden. Indien gewenst worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenkingen in dient niet bekend gemaakt. Het verzoek hiertoe moet schriftelijk met de ingediende be denkingen bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek genomen beschikking kan later, behalve door de aan vrager en de adviseurs^ slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bedenkingen heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen. Deze vrijdag: (Deze aanbiedingen gelden alléén vrijdag 14 augustus in Limmen) Graag tot ziens op vrijdag op de Vuurbaak! MAGERE PAARDEN- BIEFLAPPEN 500 gram 6,-, 1000 gram 10,- DE HEERENSLAGER. Heerenweg 186 Heiloo GEBOORTEKAARTEN - HUWELIJKSKAARTEN Drukkerij Van den Boogaard en Limmendruk zijn gefuseerd en zullen vanaf 5 oktober a.s. gevestigd zijn in hun nieuwe onderkomen op het Industrieterrein Uitgeest. Voor handels- en familiedrukwerk kunt u echter gewoon terecht bij Limmendruk die ook na 5 okt. gevestigd blijft aan de Rijksweg 132 te Limmen, telefoon (072) 5051236 Openingstijden Limmendruk: maandag t/m vrijdag van og.oo tot ïy.oo uur zaterdags van 70.00 tot 14.00 uur f DRUKKERIJ §11 ALLE (DIGITALE) PRINTTECHNIEKEN D.T.P. LITHOGRAFIE Seat Cordoba 2.0 GTI st. onderbr. 66.800km'95 25.950,- Seat Cordoba 1.6 SE met. airbag radiovoorber. 19.000km '97 26.950,- Seat Cordoba 1.6 CLX metallic 79.400km'96 22.995,- Seat Toledo 1.6i 118.000km'93 13.950,- Seat Toledo 1.8i GL metallic 75.000km'94 17.950,- Seat Marbella Special speciale uitvoering 26.000km.. '95 9.950,- Seat Ibiza 1.4 Conga uitvoering 38.700km'95 17.950,- Seat Malaga 1.5GLX achterspoiler trekhaak 127.000km.... '91 5.950,- Opel Corsa Swing 1.4 44.000km'93 13.950,- Ford Fiësta 1.1 metallic, veiligh.pakket 23.000km'96 16.950,- Fiat Cinquecento blauw 48.500km'94 10.995,- VW Vento CL 1.9TDI 90pk, 67.409km, e.l. ramen, c.v.'95 27.950,- VW Golf 1,6i Orlando pakket, st.bekr., 85.000km'94 22.950,- v.v. I.m. velgen, c.v., sportinterieur, achterspoiler trekhaak, dealeronderhouden 58.850km '95 BOVAG

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 8