t Timmerdorp blijft een leuk evenement voor kinderen, leiding én ouders Poolse kinderen weer blij naar huis krant Expositie in de Kapberg m bonhoeffer I ALBERT HEIJN I NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN SCOUTING RU HEILOO 3 dolle dagen Uw Oogmerk Opticien iipllii; 63e JAARGANG NO. 35 26 AUGUSTUS 1998 Vrijwilligers gevraagd Start winterseizoen NVVH G-voetbaltoernooi bij HSV Graag Gedaan weer aan de slag JOHN MOEN GOED GEZIEN reclameproaucties Geslaagd Voortaan is I In Winkelhof 't Loo I ook zaterdagavond I I tot 20.00 uur geopend. I CEES HACHMANG LOODGIETERS Cursus verhalen schrijven Geslaagd Rommelmarkt Alkmaarse Oratorium Vereniging EEN NIEUWE START Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon:072 533 01 75 Telefax 072 533 56 44 ISDN 072 532 02 94 XvvCwCww Openingstijden kantoor maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen9 verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 340020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij uitkijkpost bv Uitmarkt In de kopij die de verenigingen ons geregeld toesturen, staat deze weken veelvuldig vermeld dat zij aanwezig zullen zijn op de Uitmarkt. Omdat we niet al te veel in herhaling willen vallen, heeft de redactie die informatie 'bewaard'. In de Uitkijkpost van volgende week vindt u het complete pro gramma van de Uitmarkt, die op zaterdag 5 september plaatsvindt in en rond winkelcentrum 't Hoekstuk, met daarbij een over zicht van alle deelnemers. De redactie T J3T1 HEILOO - Een van de projecten van de Unie van Vrijwilligers in Heiloo is het bezoeken van zelfstandig wonende ouderen en bewoners van de zorgcen tra Overkerck en de Loet. Het doel van deze bezoekjes is het onderhouden van contact, het maken van een praatje met deze mensen, die vaak aan huis zijn gebonden. Met mooi weer willen zij graag buiten wandelen. Begeleiding van een vrijwilliger is dan wel nodig, omdat sommigen zich alleen met een rolstoel kunnen verplaatsen. Voor dit project zoekt de UW drin gend nieuwe vrijwilligers. Wilt u graag aan dit project meedoen en kunt u overweg met een rolstoel, dan kunt u zich opgeven bij I.G. Niessink, tel. 072- 5333332 of bij A. de Groot, tel. 072- 5332626. Zij kunnen ook informatie geven over de andere projecten waar vrijwilligers zich voor inzetten. HEILOO - De NVVH (Nederlandse Vereniging van Huisvouwen) afdeling Heiloo begint op dinsdag 1 september om 13.30 uur in het Open Huis het win terseizoen met een instuif- en informa tiemiddag voor leden en andere geïnte resseerden. Het programma voor het nieuwe seizoen ligt ter inzage en ook is er een lezing 'Van klapbroek tot hars- eslap', gegeven door T. Hink-Appel. De titel heeft alles te maken met West- Friesland. Het jaarprogramma van de NVVH bevat een grote verscheidenheid aan activiteiten. Naast boeiende lezingen, excursies en cultuur, zijn er ook spor tieve en creatieve activiteiten gepland. Op vrijdag 4 september start in het Open Huis het nieuwe bridgejaar. Ter ere van het dertigjarig bestaan van deze bridgeclub is een bridgedrive georgani seerd voor leden, van 9.30 tot 11.30 uur. Spelers dienen om 9.15 uur aanwezig te zijn. De bridgeclub heeft nog mogelijk heden voor enkele nieuwe leden. Voor een lidmaatschap of nadere informatie over deze activiteit kunt u bellen met Margreet Lips, tel. 072-5331687. .finrvmnr,,^ Verboden voor ouders en hondenzo stond op het bord (linksonder) bij het Timmerdorp te lezen. De honden hielden zich eraan, de ouders niet altijd, (foto Starfield) HEILOO - Wie zouden er nu meer genieten van het jaarlijkse Timmer dorp? De enthousiaste, creatieve kin deren, die zich vier dagen lang verma ken met hamer, spijkers, potten verf en een hele berg hout; de immer gereed staande leiding, die nog niet vergeten is dat ze zelf ook kind is geweest en die weet hoe leuk het is om uit een giganti sche stapel oud hout een dorp te voor schijn te timmeren; of de vele ouders, die met een hunkering in de ogen van achter de hekken werkeloos toe moe ten kijken, en als het even kan zelfs nog kans zien om zoon- of dochterlief wat aanwijzingen toe te roepen? Timmerdorp is, zo mogen we constate ren, een evenement dat jong en oud vorige week goed bezig hield. Na twee dagen timmeren, timmeren en nog eens timmeren, stond het dorp er, donder dagmiddag. Klaar om geopend te wor den door enge heksen en geheimzinni ge tovenaars van Falkland Toneel en Jeugdtheater Heiloo. Een en ander opgeluisterd door de Streetband van Caecilia en de band OOK, een gelegen heidsformatie van Cas Himmelreich, Hans Laduc en enkele Timmerdorpers. En eindelijk, op donderdagavond, mogen dan ook de ouders naar binnen. Ouders die steeds moeilijker van het terrein te weren zijn, zo ondervindt voorzitter en timmerbobo Edo Postma. Zelfs dranghekken helpen soms niet, moet hij tot zijn spijt toegeven. Een van de ideeën die dit jaar in de ideeënbus gedeponeerd werden luidde dan ook: 'Bouw een tribune en plaats een koek- en-zopie, speciaal voor de ouders'. Postma moet er wel een beetje om laphen. Maar behalve op donderda- vond zijn dit jaar de ouders ook op vrij dagmorgen welkom. Dan mogen ze komen helpen opruimen. Ouders die dat doen, mogen als beloning volgend jaar twee kaarten kopen zónder dat ze daarvoor in de beruchte rij hoeven te staan. Rampenplan De organisatie is nog steeds dik tevre den over het Timmerdorp. Geen gebrek aan vrijwilligers, er waren er dit jaar zo'n 75, ook dit jaar weer goed weer en, wat nog belangrijker is, geen ernstige ongelukken of calamiteiten. Want sinds het Ypestock-festival vorig jaar getrof fen werd door een plotselinge wind hoos, zit de schrik er wel een beetje in. Postma: „Wij zijn serieus bezig met het maken van een 'rampenplan'. Want we zitten hier wél met vijfhonderd kinde ren tussen de zeven en twaalf jaar oud. Die windhoos heeft ons toen wel aan het denken gezet. Want al die hutten die hier staan, die waaien natuurlijk ook zó om." Daarom is de organisatie inmiddels in overleg met politie en brandweer om een rampenscenario te schrijven. Een rampenscenario, dat hopelijk voor altijd in de kast kan blij ven liggen. Een vurige wens En zoals bij elke editie van het Timmerdorp, komt ook nu weer de oude grief naar boven. Waarom toch mag op vrijdag de boel niet meer in brand gestoken worden? Flet is gewoon niet af, zonder een groots vreugdevuur dat het evenement in stijl afsluit. De gemeente beroept zich op de milieuwetgeving, maar dat gaat er bij Postma niet in. „We werken met schoon hout en milieuvriendelijke verf, dat is dan toch geen probleem, zou je denken." Maar de gemeente blijft onverbidde lijk. Een woordvoerder laat desge vraagd weten dat in SNK-verband is afgesproken dat vreugdevuren en kerstboomverbrandingen niet meer worden toegestaan. „Ook al wordt er schoon hout verbrand, de verbranding geschiedt bij een te lage tempertuur, waardoor er toch giftige stoffen vrijko men," legt de woordvoerster uit. Maar Postma en zijn helpers laten het er niet bij zitten. Donderdagmiddag kwam er een afvaardiging van het col lege op bezoek, op wie zeker nog eens een dringend beroep is gedaan. Want een Timmerdorp dat niet in vlammen opgaat, is geen echt Timmerdorp. HEILOO - Op zaterdag 29 augustus wordt er bij HSV aan de Bayers- hoffweg een spannend G-voetbaltoer nooi gespeeld. Het HSV G-team ('G' staat voor 'verstandelijk gehandicap ten') heeft daarvoor G-teams uit Uitgeest, Zaanstad en Hoofddorp uit genodigd. In totaal zullen ruim veertig deelnemers hun beste voetbalbeentje voorzetten. Het toernooi begint om 10.30 uur en duurt tot 13.30 uur. De finale wordt verwacht om 13.00 uur. De G-teams spelen wedstrijden van vijftien minu ten. Er zijn aantrekkelijke prijzen te verdienen. Het is de eerste keer dat het G-team van HSV een eigen voetbaltoernooi organiseert. Het team bestaat nu tweeëneenhalf jaar en traint nog steeds met veel plezier op de woensdagmid dag onder de deskundige leiding van Bonnie Bult, Piet Apeldoorn, Wim Harkmans en Cor Keeman. Aanmoedigingen van een enthousiast publiek worden door de G-voetballers zeer op prijs gesteld; iedereen is zater dag dus van harte welkom op het voet balveld van HSV. HEILOO - Iedereen wil graag zolang mogelijk in zijn eigen woning blijven wonen. Om dat nog beter mogelijk te maken, kunnen de vrijwilligers van Graag Gedaan tal van klusjes en hand en spandiensten verrichten voor oude- ren. Juist die zo gewone klusjes, die je vroe ger zelf even deed of oploste, worden soms met het ouder worden problemen die blijven liggen en waar je tegenaan blijft kijken. Niet iedereen heeft een handige buurman die altijd klaar staat en ook niet iedereen kan of wil vaak een beroep doen op anderen. Ook voor dienstverlenende werkjes kunt u terecht bij Graag Gedaan, zoals een boodschap doen of de hond uitla ten als u de deur tijdelijk (bijvoorbeeld wegens ziekte) niet uit kunt. Kleine klusjes die ongeveer een uurtje tijd ver gen kosten f 5,- plus materiaalkosten. Daarna wordt f 5,- per uur berekend. Adviezen zijn gratis. Graag Gedaan doet niet het gewone onderhoud aan uw huis, zoals schilde ren en het houtwerk vernieuwen. Voor die grote aanpassingen aan de woning geeft Graag Gedaan wel advies en ver telt u waar u terecht kunt. Aanvragen en informatie Graag Gedaan bij Stich ting Ouderenwerk Heiloo, Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, telefoon 072-5331297. Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 uêu AUTOBELETTERING RECLAMEBORDEN OOSTERZIJWEG 122 - TEL.072-5337143 HEILOO - Onlangs is oud-plaatsge noot Sander op de Weegh cum laude geslaagd voor zijn postdoctorale oplei ding Rechten aan de City University te Londen. Eerder studeerde hij met goed gevolg af in de Slavische Letteren aan de Universiteit van Amsterdam, met als afstudeerproject Russisch en als bijvak Pools. Winkelhof 't Loo 30 Heiloo 1 'iCOr Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. HEILOO - Voor wie met een hoofd vol verhalen rondloopt maar niet eerder de kans tot schrijven vond, start vrijdag ochtend 25 september de cursus (Levens)verhalen schrijven van Margreet Schouwenaar. In de cursus wordt twaalf ochtenden lang gewerkt met ervaringen, herinneringen, maar ook met fantasie en fictie. Door middel van gerichte opdrachten wordt gewerkt aan het schrijven van teksten. Daarbij komen spelenderwijs de basisprincipes van het schrijven aan de orde. Het geschrevene wordt met elkaar bespro ken en becommentarieerd. Op maandagavond 21 september begint de cursus Verhalen schrijven voor de wat gevorderde beoefenaars. Hier wordt met taal gespeeld en gegoo cheld, wordt er geoefend met stijlen, genres, perspectieven en karakterbe schrijvingen om de pen zwierig te voe ren. Orginele teksten, fraaie verhaal- ideeën en prikkelende zinnen kunnen het gevolg zijn. De cursussen zijn voor iedereen die van taal, vertellen en woorden houdt, maar vooral voor mensen die graag schrijven en het leuk vinden zowel met fantasie als met levensverhalen te werken. De begeleiding is in handen van Margreet Schouwenaar, docente en schrijfster. Voor inlichtingen en opgaven kunnen belangstellenden na 19.30 uur bellen met 072-5332418. HEILOO - Afgelopen zaterdag was het alweer voorbij, de tweeëneenhalve week vakantie die een groep Poolse kinderen uit Swietochlowice in Heiloo en omliggende plaatsen doorbracht. Een geslaagde vakantie, getuige de lach én de traan waarmee afscheid werd genomen van de gastouders. Om 14.30 uur stond de bus klaar om de kinderen samen met hun begeleidster Urszula Raczka en twee leden van de stichting 'Een hart voor Polen' weer terug naar Swietochlowice te brengen. Net als de Nederlandse kinderen, een maal weer naar school, enthousiast zul len vertellen wat zij in de vakantie gedaan hebben, zo zullen ook de Poolse kinderen dat doen. Zij zullen opgeto gen vertellen van hun Nederlandse gastouders, van de vele uitstapjes die ze maakten, zoals naar het strand en ponypark Slagharen en nog veel meer. Nog vers in het geheugen ligt dan waar schijnlijk ook de puzzelwandeltocht die afgelopen week naar het gemeentehuis voerde, alwaar een lekkere en gezon lunch op de kinderen stond te wachten. Een persoonlijke kennismaking met de burgemeester mondde uit in het zingen van 'Vader Jacob, slaapt gij nog', waar na de burgervader een stortvloed van vragen moest beantwoorden. Vrijdag middag was er een feestelijke afscheidsmiddag in de Nicolaas Beetsschool, met oud-Hollandse spe len, een rad van avontuur, een poffer tjeskraam en een ijscokar. Een geza menlijke maaltijd sloot vervolgens het geslaagde bezoek aan Nederland af. HEILOO - Vorige week vrijdag is oud plaatsgenoot Stan Ackermans afgestu deerd aan de faculteit Economische Wetenschappen van de VU in Amsterdam op het onderwerp 'finan ciële participatie door werknemers'. HEILOO - De Stichting Wao, Aaw en Ug Belangen houdt op zaterdag 19 sep tember weer de jaarlijkse rommel markt. Deze vindt plaats bij de stichting op de Bergeonstraat 22 en duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Mocht u nog overtollige spulletjes en prulletjes beschikbaar willen stellen, komt de stichting deze graag bij u ophalen. Voor meer informatie kunt u bellen 072-5331840,5334861 of 5336939. Regio Nooré~ Kennemeriond Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. De kinderen lieten zich de lunch in de raadzaal van het gemeentehuis goed smaken, (foto Starfield) EGMOND - Van 29 augustus tot en met 4 oktober exposeren in Galerie de Kapberg Ellen de Groot, Denise Holtkamp en Fanny Mazure met beel den, aquarellen, schilderijen en kera miek. Alle drie zijn ze erg veelzijdig in hun werk. Ze beheersen meerdere technieken en daardoor valt er aan elk werk op deze boeiende expositie heel veel te beleven. Met een performance door Marjan Wolfseher wordt de expo sitie op zondag 30 augustus om 15.00 uur op een bijzondere manier geopend. De beelden van Ellen de Groot in brons, hout, steen en keramiek hebben een sterke uitstraling, of ze nu een groot formaat hebben of heel klein zijn. Haar mensbeelden ontstaan vanuit een sterk beleefd gevoel van beweging en houding. De beelden van hout en klei ne beeldjes,van keramiek zijn beschil derd, soms met felgekleurde Afri kaanse motieven die de vormen van het beeld versterken. Andere beelden wor den omhuld door een transparant weefsel van fijne dunne lijnen. Een prachtige vondst zijn ook de schaduw- sokkels, die een mooie eenheid vormen met het beeld zelf. Kijken naar het abstracte werk van Fanny Mazure is als kijken door een microscoop. Het is een belevenis om op die manier de eindeloze rijkdom van de natuur te ervaren. Haar schilderijen bevatten veel van die rijkdom, interes sante structuren en allerlei contrasten in vorm, kleur en materiaal. Een mooi voorbeeld is de recente serie met de Japanse titel 'Sendanmaki', die verwijst naar een keramische techniek. Ook in het werk van Denise Holtkamp speelt diversiteit een hoofdrol. De door haar meest gebruikte techniek is aqua rel, maar die combineert zij met het grootste gemak met allerlei andere, zoals krijt, grafiet, inkt, gouache, acryl verf en collage. Ook haar onderwerpen zijn zeer uiteenlopend: bloemen, por tretten en landschappen waarin soms stenen of bruggen figureren. Galerie de Kapberg, Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef is geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak (tijdens openingsuren 072-5062645). ALKMAAR - Op 26 augustus hervat de Alkmaarse Oratorium Vereniging de repetities voor het jaarlijkse concert in het kader van de 8 oktober festivitei ten. Dit jaar op 3 oktober in de Grote Sint Laurenskerk, waar het Requiem van Dvorak uitgevoerd zal worden. Twee extra repetities op de zaterdagen 19 en 26 september worden ingelast voor studie van het Magnificat van Andriessen, wat het koor zingt bij de officiële viering op 8 oktober, eveneens in de Grote Sint Laurenskerk. Het 120 leden tellende koor repeteert op woensdag in de aula van het Murmellius Gymnasium van 19.30 tot 21.30 uur. Belangstellenden kunnen vrijblijvend een aantal repetities bijwo nen. Voor nadere informatie belt u Truus Blei, tel. 072-5611706. oecumenische school voor gymnasium atheneum havo mavo Half juli werd een deel van het Bonhoeffercollege door brand verwoest. Tijdens de zomervakantie is er door velen heel hard gewerkt om ervoor te zorgen dat de school bij aanvang van het schooljaar weer kan draaien. En dat is gelukt! Dankzij de fenomenale inzet van medewerkers van de gemeente Castricum en de onmiddellijke inzetbaarheid van diverse bedrij ven beschikt de school volgende week weer over een nieuwe vleugel die qua oppervlakte ruimschoots vervangt wat verloren is gegaan, tot en met zelfs een aula. Dankzij deze gezamenlijke inspanning begint de cursus op het normale tijdstip. Dat geldt ook voor het open huis van de Volksuniversiteit op vrijdag 28 augustus vanaf 19.00 uur en van de Plusactiviteiten op zondag 6 september tussen 11.00 en 14.00 uur. In het nieuwe schooljaar gaan de voorbereidingen voor de nieuwbouw onverminderd door. In augustus 2000 moet er een prachtig, nieuw schoolgebouw staan. Wat ons betreft is het motto vanaf heden voor de komende twee jaar dan ook: BONHOEFFER BOUWT. Drs. J.A. van Waarden, rector Pieter Kieftstraat 20, Postbus 316, 1900 AH Castricum Tel. 0251 659119- Fax 0251 655243

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 1