<1 u Het adres voor uw kopieerwerkzaamheden, A4 en A3 kopieën in kleur en zwart/Wit Ook groot formaat kopieën, A2, Al en A0 voor (JitkijkpOSt Prill fS h O p bouwtekeningen, borduurwerk en posters STATIONSWEG 86 - TEL. 532064T - FAX 5320642 1 072 - 535 68 88 I HEILOO Onderhoudswerkzaam heden aan wegen in Heiloo Legitimatie Afvalbrengplaats Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Milieuvriendelijke produkten kopen Instellen laad- en loszöne aan de Kennemerstraatweg Woonzorgloket in Heiloo Jaarverslag schooljaar 1997/1998 Werkgroep Natuur- En Milieu-Educatie n 1 Telefoonnummer meldingen grofhuisafval PAGINA 4 UITKIJKPOST - 26 AUGUSTUS <C Zoals gebruikelijk wordt ook dit jaar weer gewerkt aan herstel van wegen in de gemeente Heiloo. Voor dit jaar zijn de volgende wegen voor herstel aan de beurt. De werkzaamheden die uitgevoerd worden zijn onder andere: voegenvullen, freezen en het uitvullen van wegdekken. De werkzaamheden worden volgens planning en afhankelijk van het weer gedurende de komende drie weken uitgevoerd. Waar worden welke werkzaamheden uitgevoerd Rijbanen Aan de gehele Kennemerstraatweg worden tussen de gemeentegrens van Alkmaar en Limmen herstelwerkzaamheden uitgevoerd. De herstelwerkzaamheden aan het Blockhovepark zijn nagenoeg gereed. Hier volgt alleen nog een oppervlakbehandeling. Ook vinden er herstelwerkzaamheden plaats aan de Omloop. Fietspaden Aan de fietspaden bij het Malevoort en de Boswinde tot de aansluiting van de Zuidernegge vinden herstelwerkzaamheden plaats. Wegmarkeringen Door de gehele gemeente Heiloo worden slecht uitziende wegmarkeringen en figuraties hersteld. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer M. Slippens van het Ingenieursbureautel. 072 - 535 67 67. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de Afvalbrengplaats staan bakken voor ijzerschoon houtschoon puinplat glas grof snoeiafvalgrof afval, klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval (gtf) en restafval. U kunt géén bouw- en sloopafval brengen bij de Afvalbrengplaats. Hiervoor kunt u iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur terecht bij de stortplaats van GP Groot, Kanaaldijk 13 te Heiloo. Van de zaterdagopenstelling wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Zoveel zelfs, dat het ver moeden is gerezen, dat ook niet- Heilooënaren met afval komen. Omdat de hoeveelheid afval die wordt gebracht van invloed is op de hoogte van de tarieven, wil de gemeente er zeker van zijn dat alleen de inwoners van Heiloo hun afval komen brengen. Daarom kunnen medewer kers van de Afvalbrengplaats u om geldige legitimatie vragen. Onder legitimatie wordt verstaan uw paspoort, rijbewijs of identiteits kaart. Bent u niet in staat om aannemelijk te maken dat u daadwerkelijk een inwoner van Heiloo bent, dan kan de medewerker van de Afvalbrengplaats u mededelen dat u geen afval kunt inleveren. Als duidelijk is dat u in Heiloo woont, dan kunt u gewoon bij de Afvalbrengplaats terecht. Meer informatie Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel.nr. 072 - 535 68 68. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is Iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 Hoe kom ik er achter of een artikel in de win kel milieuvriendelijk is? Of het nu gaat om schrijfpapier, aardappelen of kattenbakkorrels; op veel producten staat tegenwoordig dat ze op milieuvriendelijke manier gemaakt zijn. Maar is schrijfpapier, dat chloorvrij gebleekt is, nu ook écht milieuvriendelijk geprodu ceerd? Om daar meer duidelijkheid over te krijgen is er tegenwoordig onder andere de zogenaamde Milieukeur. De consument kan nu in één oogopslag zien of een product ook écht milieuvriendelijker gemaakt is. Waaraan kun je dat zien? Op de ver pakking van het artikel dat milieu vriendelijk geprodu ceerd is staat het logo bestaande uit een hand die een stempel vasthoudt, met daarbij het woord milieukeur En dan heb je dus de garantie dat het product onschadelijk is voor het milieu? Producten die voor honderd procent onschadelijk zijn voor het milieu bestaan niet! Maar een product met Milieukeur geeft wel de zekerheid dat er op dit moment alles aan gedaan is om het milieu zoveel mogelijk te ontzien. Er worden hoge milieu-eisen gesteld aan een product, voordat het keurmerk er aan toegekend wordt. Om wat voor soort artikelen gaat het dan? In principe komen alle producten hiervoor in aanmerking: van televisietoestellen tot bier. En omdat de eisen zorgvuldig moeten wor den opgesteld hebben nog lang niet alle pro ducten de Milieukeur, maar komen er wel steeds meer bij. Op dit moment zijn er bij voorbeeld aardappelen en uien met het milieukeur, schrijf- en kopieerpapier, ordners, ringbanden en ook toiletpapier, stoelen en kattenbakkorrels. Meer informatie Wilt u meer weten over de Milieukeur of andere zaken van de Rijksoverheid, dan kunt u bellen met de Postbus 51 infolijn, tel. 0800 80 51. Het college van burgemeester en wethouders van Heiloo heeft besloten een laad- en loszö ne in te stellen op de Kennemerstraatweg. Dit gebeurt ter hoogte van de nummers 115 tot en met 119 (bij Super De Boer). Tussen 07.00 en 09.00 uur mag hier alleen gelaad en gelost worden en geldt dus een parkeerverbod. Buiten tijden om mag u wel gewoon parkeren. Ter inzage De stukken die betrekking hebben op het bovenstaande liggen ter inzage in de hal op de eerste verdieping van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit bekend is gemaakt een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 63. Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen Bijvoorbeeld een traplift, douchezit je, aangepast toilet, verhuizing naar een seniorenwoning of indicatie voor een "koppelwoning". ♦Welzijn Bijvoorbeeld voor dagverzorging, alarmeringssysteem, warme maal tijdvoorziening, vervoersvoorzienin gen en invalideparkeerkaart. Zorg Bijvoorbeeld voor Thuiszorg (ver pleegkundige en/of huishoudelijke hulp), Zorgcentrum Overkerck of De Loet, Amberhof of verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspreken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar, dan kunt u dag en nacht bellen met nummer 072 - 567 00 50. De leerlingen van de tien basisscholen in Heiloo hebben alle activiteiten van de Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie over het schooljaar 1997/1998 met succes afge rond. In totaal deden ruim 2.000 leerlingen mee aan onderstaande activiteiten. In het najaar 1997 werden de volgende activiteiten/excursies gedaan: - lespakket Kabouterpad rond school, een zelfproject; - lespakket Mens en Dier in Winterland, een zelfproject; - lespakket Afvalzorg op school, een zelfproject. In het voorjaar 1998: - gastspreker van Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren kwam op school met de Dierenambulance en een leskoffer vol informatie over De Dierenbescherming; - gastspreker van de Waddenvereniging kwam met de Waddenbus op school, met als thema: 'Wad in de klas' alles vertellen over het Wad, met opdrachten, werkboek jes, dia's, plaatjes, kijk- en doehoeken, enz; - de Hondenwachter/ongediertebestrijder kwam op school, uitleg geven over loslo pende honden, verschillende ongediertes, enz; - lentewandeling in het gemeentebos door Vereniging van Natuurmonumenten, met als thema: 'Wat leeft er in een bos'; excursie naar Knuffelhoek 't Beestenboetje in het gemeentebosje, met als thema: 'Knuffelen, aaien en eten van verschillende dieren'; - excursie naar Stichting Damland in Bergen, met als thema 'Vogelles', met verschillende opdrachtjes; - excursie naar IVN Vereniging voor Natuur- en Milieu-educatie, Werkgroep Parnassia in Bergen aan Zee met als thema: 'Vlinders in de duinen' en 'Strand, zee en schelpen', met verschillende opdrachtjes; - excursie naar Centrum voor Veldstudie en Natuureducatie De Poelboerderij in Wormer, met een vogel- en vaarexcursie in het Wormer- en Jisperveld, met verschil lende opdrachtjes; - excursie naar Bezoekerscentrum De Hoep in Castricum, met een speurtocht in De Hoep en een wandelexcursie in het Noord- Hollands Duinreservaat; - excursie naar het slootje nabij het Heilooër Vennetje, met als thema: 'Wat leeft er in het water', met verschillende opdrachtjes; De laatste activiteit, c.q. excursie van de Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie was naar IVN, Werkgroep Parnassia in Bergen aan Zee. Vier groepen/scholen hadden zich hiervoor opgegeven, te weten CBS De Duif groep 3/4A op maandag 15 juni 1998 en 3/4B op woens dag 17 juni 1998, O BS De Zuidwester groep 4 op donderdag 18 juni 1998 en RK Paulusschool groep 4 op vrijdag 19 juni 1998, met in totaal 115 leerlingen. Om 09.00 uur moesten de leerlingen en bege leiders (b.v. ouders die met auto's rijden en de leerkracht) zich verzamelen in het Parnassiagebouw. Daar werden ze ontvangen door de medewerkers van IVN. Er werd het één en ander uitgelegd over de excursies 'Vlinders in de duinen' en 'Strand, zee en schelpen'. Na veel informatie te heb ben ontvangen en alle vragen en opdrachten te hebben uitgevoerd gingen ze om 11.30 uur in de auto's weer terug naar school. Voor het nieuwe schooljaar 1998/1999 organiseert de Werkgroep N.M.E. dezelfde activiteiten. Deze worden rond september 1998 tot en met juli 1999 gehouden. RECYCLEREN van afval is goed HERGEBRUIKEN van afval is beter VERMINDEREN van afval is het beste r&aaér CM GO Vorig jaar heeft de gemeente een nieuwe telefooncentrale gekregen. Daardoor zijn destijds alle telefoonnummers gewijzigd. Ook het telefoonnummer voor grofhuisaf- valmeldingen is veranderd. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen: Baetenburg 138 - plaatsen berging; Baetenburg 139 - plaatsen berging; Egelenburg 1 - vergroten woning met een erker; Kanaalweg 32 - plaatsen 200-tons watertank ter vervanging van twee bestaande 200-tons watertanken; Westerweg 27 - vergroten woning. Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf 27 augustus 1998 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeente huis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplan nen vrijstelling te verlenen schriftelijk beden kingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot! 2.30 uur haandagavond van I8.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek (j> ,.i:g j

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4