Neem afscheid van de zomer en verwelkom de herfst ■K EEN H ERFSTBIJ LAGE OVER MGDE, WONEN EN UITGAAN I Pla' jIBPfr De herfst staat voor de deur. De een kijkt er reikhalzend naar uit, hè gezellig, de ander neemt met moeite afscheid van die fijne zomer. Dag zomerkleding, tot vol gend jaar. Het betekent ook afscheid van het buitenleven, en de blik wordt meer naar- binnen gericht op het huis. Zin om je interieur te vernieuwen? Talm niet, en spoed je naar een van de vele speciaalzaken die ons dorp rijk is, om er iets moois aan te schaf fen. En bij een mooi huis hoort een mooie tuin. Ligt die ér wat verwaarloosd bij? Vooruit, laarzen en bodywarmer aan en tuinieren maar! En als alles dan op orde is, dan is het tijd om je te hullen in de prachtige nieuwe herfst- en wintermode. Warm en com fortabel, maar ook mooi en gekleed, waar je zeker mee gezien mag worden. Bijvoorbeeld als je eens lekker buiten de deur gaat eten, bij een van de vele fijne res taurants in de omgeving. Is dat gezellig of niet? aat de winter maar komen IWat voor winter zouden we dit jaar krijgen? Zo'n lange, natte winter, waarin de temperatuur rond de tien graden Celsius blijft steken, en waarin je niet goed weet wat te dragen; het is immers te 'warm' voor dikke winterkleding? Of staat er wederom zo'n koude winter voor de deur, met flink wat strenge nachtvorst en af en toe een dik pak sneeuw? Een winter waarbij de kachel niet meer uit gaat, waarin je met graagte stamppotten eet en waarin je met rode konen van de kou 'thuiskomt bij het warm, knappend haardvuur. Zo'n winter hebben de modemakers voor ons in het vizier. Want als je de dikke kabeltruien ziet, de stoere schoenen en de sportieve jacks, dan kun je haast niet wachten tot het zover is. En als je dan na een dag hard werken thuiskomt in je gezellig ingerichte woning en nog eens de tuin inkijkt, naar de vetbolletjes en pindasliertjes voor de vogeltjes, dan weet zelfs de meest verstokte zon- aanbidder: hè lekker, 't is winter! toere kleding met speelse accenten I Sportief gekleed De mode voor het komende seizoen is opnieuw een combinatie van .gekleed en sportief, met de nadruk op sportief. Wat betreft de kleuren is er niet veel schokkends te melden. Bijna alle collecties hebben een basis van donkere tinten. Zwart, bruirv, blauw of (bordeaux)rood, hier en daar afgewisseld met een speels lichtblauw. Ook ecru en camel wor den gezien. Inmiddels volledig geaccepteerd zijn de stretch pantalons. Ook in de jeans wordt stretch verwerkt, waar door de broeken minder stug aan voelen en ook beter op kleur blijven. De stretch in de pantalons genereert een perfecte pasvorm, om in te wonen zo fijn. Materialen die het ook helemaal gaan maken zijn suède en leer. Zacht, aaibaar en sportief suède komt terug in pantalons, rokjes en zelfs blouses. En wie maakt je wat in zo'n stoere leren broek? Het ruitje is, naast de effen stoffen, uit geen enkele collectie meer weg te denken. De broeken vallen vrij slank en hebben soms een gestikte vouw. De sluiting vind je hier en daar Helemaal in is een donkere stretch pantalon met daarop een dikke kabeltrui, een sportief vest of een gekleed jasje, liefst opgevrolijkt met speelse accenten. Gedistingeerde bontkraagjes, brutale luipaardmotie ven en sportieve ritsjes sieren de jonge mode, waarin ook veel felle tinten, glimmende stoffen en hier en daar gewaagd fluweel te vinden zijn. Wie dit jaar aan een nieuwe winter jas toe is, mag zich gelukkig prijzen. Veel stoere jacks, leer, suède of wax coats, maar ook lange, militair- streng aandoende mantels, die pas sen bij het lange, slanke silhouet dat deze winter door lijkt te zetten. eraffineerd bruin een prachtige volle haardos I Brunettes veroveren de wereld Wat kan het toch gek lopen in het leven. Schreven we dit voorjaar nog dat 'blondes have morefun', nu schijnt dat weer helemaal niet zo te zijn. De brunettes veroveren de wereld. De internationale catwalks werden tijdens de laatste mode shows bijna overspoeld door brunet tes. En geen brunettes met een egale, bruine haartint, nee, het is de bedoeling dat we ons haar in drie dicht bij elkaar liggende tinten ver ven. Maar pas op, strepen zijn hele maal uit, en het verven geschiedt heel wat geraffineerder. Er wordt gebruik gemaakt van schaduwen en accenten. Dat wordt dus een bezoek aan de kapper. Wie helemaal niet tevreden is met zijn eigen haar kan, behalve het een ander kleurtje geven, misschien eens aan hair-extension denken. Er zijn verschillende methodes, maar het komt er op neer dat echt of kunst- haar met het eigen haar vervlochten of versmolten wordt. Duurder dan een 'gewoon' bezoekje aan de kap per, maar zo'n prachtige, volle haar dos is natuurlijk wel wat waard! toer geschoeid Op stoere stappers de winter door De comfortabele schoen lijkt niet meer weg te lopen uit de schoenen collecties. Ook deze winter zien we weer opvallend veel sportief schoei sel in de etalages van de schoenen winkels. Voor de dames blijven de 'gewone' pumps natuurlijk een must, maar dit jaar maak je het helemaal op een paar hoogfrontschoenen. Deze comfortabele schoenen lopen door tot op de wreef en houden daarom het midden tussen een schoen en een laars. Wiebelen is er niet bij op de stevige, maar wel vrij hoge hakken. Voor wie zich daar niet echt gelukkig op voelt, is er een ruime keus aan schoenen en laarsjes met een lagere hak. Ideaal om naar het werk te dragen of voor een stevige herfstwandeling door het bos. De schoenen zijn vaak uitgevoerd in een patchwork-stijl met verschillen de kleuren en materialen. Veel leer en suède, maar ook elastisch materi aal, dat deze zomer al veelvuldig voorkwam in de collecties. Sluit mooi aan rond de voet, maar of het praktisch is bij koud of regenachtig weer..? Behalve de vetersluiting zien we, net als bij de kleding, veel rit sen, al dan niet weggewerkt. De kleuren zijn deze winter bijzonder >11 SI8P.S8 ?2 gematigd. Zwart, bruin, hier en daar wat donkerblauw of dieprood. Een enkel schoenmerk loopt er dwars doorheen met juist lichte, natureltinten. Ook de heren moeten er aan gelo ven: laarzen. Stoer, stevig schoeisel, en net als bij de damesschoenen met een vierkante neus. Ook veel sportieve stappers, die hun inspira tie vonden in de outdoor-sporten. Gemakkelijke, lekker zittende schoe nen om mee over de ganse wereld (of alleen maar door Heiloo) te lopen. oezèn maar versier eens een beha Kunstige lingerie Ook dit jaar wordt van 25 oktober tot en met 1 november de Week van de Lingerie gehouden. Het draait deze keer allemaal om bet tbema Kunst. Bent u creatief, kunstzinnig en lingerie-liefhebber? Doe dan mee aan de landelijke decoratiewedstrijd. De opdracht luidt om een beha, onderbroek, pyjama, nachthemd of zelfs kousen kunstzinnig te versie ren. De hoofdprijs is een lingerieche que ter waarde van duizendgulden, uitgereikt tijdens een zinderende Nacht van de Lingerie. Dus laat uw fantasie eens werken en vergier eens een beha! Superzachte beha's met voorge vormde cups, transparante slips die als een tweede huidje aansluiten en beha's die eruit zien als haute coutu re. Nog nooit was lingerie zo geavanceerd en modern als dit najaar. Niet alleen de vormgeving is vooruitstrevend, ook de materialen zijn ultramodern. Microvezel, dat lijkt op elastisch satijn, is inmiddels niet meer weg te denken: het is dun, vederlicht, ademend en draagt zo zacht dat het 'onvoelbaar' is. Wie eenmaal lingerie van dit materiaal heeft gedragen, is voor eeuwig verkocht! Wat betreft de modellen is er volop nieuws onder de herfstzon. Heel belangrijk zijn 'bodybasics', ondermode die tevens als sportkleding gedragen kan worden. Stretchbroekjes met pijpjes (en eventueel sportstrepen), tops waar een beha in verwerkt zit, hesjes met halterbelijning en sportieve body's kunnen voor zowel onder- als boven kleding doorgaan. Ze bestaan nog steeds en zijn zelfs aan een tweede leven begonnen: de ouderwets-degelijke nachthemden van katoenen flanel of tricot. Ze werden jarenlang geassocieerd met grootmoeders en ziekenhuizen, maar zijn nu weer razend populair. En eigenlijk is dat helemaal zo gek nog niet. Het lange nachthemd is zacht, warm en behaaglijk. Zeer comfortabel dus. Niet alleen voor in de bedstee, maar ook om tijdens lange, donkere winteravonden heer lijk opgekruld op de bank in weg te kruipen. Boek erbij, lekker wijntje (of kopje thee) en soezen maar. Aandacht voor interieur De herfst is bij uitstek de periode dat je weer meer tijd en aandacht aan het interieur gaat besteden. Na de lange zomer meest buitenshuis vertoefd te hebben, verblijf je vanaf september weer binnenskamers. Ben je nog tevreden met wat je om je heen ziet, of wil je wel eens wat veranderen? Of nog sterker: je hebt zin om te verhuizen en neemt maar eens contact op met een van de deskundige makelaars die Heiloo Hoe het ook zij, ideeën en woontips zijn natuurlijk altijd welkom, bijvoor beeld opgedaan op De Woonbeurs '97, die tot en met 12 oktober wordt gehouden in de Rai in Amsterdam. Een compleet overzicht van alles wat er is op woongebied. Een kleine tweehonderd deelnemers presente ren er hun voorbeeldinterieurs, som migen met een eigen thema (wat te denken van 'Italiaans keukenstraat je') of een opvallende vormgeving. Een beurs die kan helpen bij het uit werken van eigen ideeën, of die je juist eens een andere richting in doet slaan. Demonstraties, works hops en lezingen (bijvoorbeeld van Maroeska Metz) bieden een keur aan informatie. De echte liefhebbers hebben het al in hun agenda genoteerd: de grote Decoration Fair die van 9 tot en met 16 november in Apeldoorn wordt gehouden. Deze grote najaarsbeurs voor antiek, kunst en exclusieve inte rieurs heeft kwaliteit, exclusiviteit, diversiteit en presentatie hoog in het vaandel staan. Een must voor wie wil genieten van serviezen, zilver, kristal, antiek, meubilair, klokken, spiegels, porselein, stoffen, schilderijen, kunst, verlichting en modern design. oester de winterbloeier de rijp van de eerste nachtvorst. Een ideaal seizoen om nieuwe plannen voor uw tuin te maken en om nieuwe planten in uw tuin te zetten. Tuinlieden van vroeger wisten dat maar al te goed. U hoeft echt niet te wachten tot in het voorjaar. Integendeel: u kunt meteen begin nen. De planten gaan in de herfst gedeeltelijk in rust en laten zich dan goed verplanten. Ze kunnen de hele winter door lekker stevige wortels maken, zodat ze volgend jaar al sterk uitlopen. Wie dacht dat planten 's winters niet groeien, vergist zich schromelijk. Want het grootste deel van de win tertijd is de grond niet bevroren. Dan ontwikkelen de wortels zich wel degelijk. En juist daarom is de herfst een prima seizoen om te planten. Heesters, bomen, vaste planten, kruiden, fruitboompjes, het maakt niet uit wat. Als het maar soorten zijn die gewoon het hele jaar bij ons in de tuin kunnen staan, dan is het prima. De meeste planten hebben vóór de winter hun bloei gehad, maar er zijn er een paar die juist in de winterpe riode bloeien. Bijvoorbeeld de bekende kerstroos die, in een pot gekweekt, zelfs bloeiend in de tuin gezet kan worden als de plant een maal aan de buitentemperatuur gewend is. Winterbloeiende heesters zijn de diverse Erica-soorten (winter bloeiende heide), de beroemde toverhazelaar, de sneeuwbal, de sierkers en de winterjasmijn, met eensweelde aan gele«bloemem rijk is. Planten in de herfst De herfst is in één woord schitte rend. Warme kleuren, verstilde nevels, rukkende stormwinden, onverwacht zwoele perioden en dan colofon LifeStyle Herfst/winter 1997 Redactie: Marian Lutgerink Mireille Spits Vormgeving: Jos Kraakman Nico Admiraal Acquisitie: Wil van der Horst Een uitgave van Drukkerij Uitkijkpost BV

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 17