Record aantal deelnemers Vierde Uitmarkt belooft groots en gezellig evenement te worden Buk Buk viert dertigjarig bestaan nS TRENDSHOWS JOSEPH Kunst in de Kas Mascotte steelt de show /l/lascotte /l/lode t>gqoiR Vos Makelaardij NU OOK OP INTERNE* I ALBERT HEIJN I 'ROEKMAN >KMA E V MIEUWSBLA.P VOOR HEILOO EN OMSTREKEN A P E L L A Exclusieve Collecties 2 SEPTEMBER 1998 J Drukkerij uitkijkpost bv 63e JAARGANG NO. 36 Lezing professor Smalhout Wildwest op De Springschans Gevonden voorwerpen Contactavond Kleurenpracht Sarana zoekt vrijwilligers vrijdag 4 september 10.00/ 13.30/ 19.30 VAN SCHAGEN zaterdag 5 september Heiloo www.tummersaccountants.nl Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! Dé Hy^heekwinkel SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 j™ Voortaan is I in Winkelhof 't Loo I ook zaterdagavond I tot 20.00 uur geopend DCu V URSEM - HEILOO Geslaagd Met 3 kantoren actiefin de regio. Oratorium Vereniging Heiloo In drie wervelende modeshows krijgt u een impressie van een najaarscollectie met een geheel eigen gezicht en een evenwichtige balans tussen prijs en kwaliteit. JOHN MOEN GOED GEZIEN Woensdag 9 september in onze zaak te Heiloo om 10.00 uur - 14.00 uur - 19.30 uur. CEES HACHMANG LOODGIETERS ':'y' Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon:072 533 01 75 Telefax 072 533 56 44 ISDN 072 532 02 94 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 340020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Ter gelegenheid van het 12,5 jarig bestaan van de Stichting Ouderenwerk houdt prof. dr. B. Smal hout donderdag 24 september een lezing in het Trefpunt. Zijn lezing is onderdeel van een feestelijke viering van dit 12,5 jarig bestaan dat de Stichting Ouderenwerk Heiloo met alle 55-plussers in Heiloo wil vieren: 's mor gens meer officieel, 's middags met open huis in het Trefpunt. Toegangskaarten voor het ochtendpro gramma zijn gratis bij het Trefpunt ver krijgbaar, of telefonisch te bestellen, 072-5331297. HEILOO - Deze week in het vijf jaar geleden dat de Vondelschool en de Ha- sebroekschool werden samengevoegd tot een nieuwe school, De Spring schans. Om dit eerste lustrum te vieren wordt er op vrijdag 4 september een heus western-feest gehouden. Overdag zullen de lessen in het teken van dit thema staan, na vier uur 's middags wordt het schoolplein van de locatie centrum omgebouwd tot een wildwest plein. Een mechanische stier staat klaar om bereden te worden, er is Vuurwa ter' om te drinken en er klink country- en westernmuziek. De alom bekende snackkar is ook pre sent. Alle cowboys en cowgirls van Heiloo zijn welkom om eens flink uit hun bol te gaan. HEILOO - De volgende voorwerpen zijn bij het bureau als gevonden aange meld: een blauwe kinderschoen met klittenband, een LA Gear trainingsjas, vijf sleutels aan een hanger met paar denhoofd, een zilverkleurig armbandje met bloemmotief, twee bankbiljetten, een donkerbruin-zwarte portemonnee met inhoud, een huissleutel. HEILOO - Vogelvereniging Kleuren pracht houdt dinsdag 8 september om 20.00 uur haar maandelijkse contact avond in het clubgebouw aan het Ze venhuizen 50 te Heiloo, achter sporthal Het Vennewater. Op deze eerste avond na de zomervakantie zal er een vogel quiz worden gehouden. De entree is gratis. Leden en belang stellenden zijn welkom. Op de Uitmarkt van vorig jaar gaf onder andere Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo een demonstratie van haar kunnen. Dit jaar telt de Uitmarkt 51 deelnemers, (foto Kitty Hoogland) HEILOO - De Stichting Sarana is op zoek naar nieuwe vrijwilligers. Deze kunnen helpen bij het verkopen van spullen uit Sri Lanka, India of Afrika op beurzen die zich richten op de wel bekende Wereldwinkels. Ook voor het magazijn zijn nieuwe mensen nodig, evenals chauffeurs voor de bedrijfsauto (rijbewijs BE). De Stichting Sarana komt vele handen tekort. Zij wil daarom een pool vormen van mensen die zich minimaal één dag per maand voor dit werk beschikbaar stellen. De winsten uit de verkoop van haar producten aan Wereldwinkels komen geheel ten goede aan kleinscha lige ontwikkelingsprojecten in de lan den van herkomst. Hier worden men sen geholpen aan werk dat hun welzijn moet verbeteren. Allereerst via een schepje meer welvaart. De Stichting Sarana onderschrijft met haar doelstellingen het werk van de Verenigde Naties en van Niet-Gou- vernementele Organisaties (NGO's). In Agenda 21 spoorde de Conferentie van de Verenigde Naties over Milieu en Ontwikkeling, de UNCES, via allerlei NGO's alle gemeentes op onze planeet aan hun steentje bij te dragen aan een leefbaarder wereld. Heiloo doet dat in een samenwerkings verband van vele organisaties onder de naam Heiloo Wereldwijd. De Stichting Sarana neemt door haar steun aan pro jecten actief hieraan deel. Wilt u ook meedoen, belt u dan even naar de bestuursleden Jan Blekemolen, 072- 5321138, Henk Hogeboom, 072- 5332690 of naar directeur Tiny de Wildt 072-5337841. HEILOO - Dé opening van het cultu rele, educatieve en sportieve seizoen. Dat belooft de vierde editie van de Uitmarkt Heiloo te worden, die ko mende zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur gehouden wordt in de bibliotheek, op het schoolplein van de Zuidwester en in en rond winkelcentrum Het Hoek stuk. De Uitmarkt Heiloo, een initiatief van de openbare bibliotheek, is inmiddels uitgegroeid tot een heus evenement. Bezoekers van de Uitmarkt kunnen zich bij ruim vijftig kramen uitgebreid op de hoogte stellen van wat er het komende seizoen allemaal te beleven is op cultureel, educatief en sportief gebied. En zoals in voorgaande edities geble ken is, blijft het niet alleen bij op de hoogte stellen, maar geven veel bezoe kers zich ook op als nieuw lid van een vereniging, of als deelnemer aan een van de ^ele cursussen die er in Heiloo georganiseerd worden. Van driedimen sionaal tekenen tot Franse les, van muziek maken bij Caecilia tot het beoefenen van een vechtsport bij Dojo 't Loo, voor elck (en elke leeftijd) wat wils. Niet alleen kijken, maar ook doen Ook dit jaar zijn er weer de nodige din gen om 'te doen', zoals schieten met een luchtdrukpistool of even een potje schaken. De Uitmarkt is zaterdag ook 'the place to be' voor kinderen, want HEILOO - Op 5 oktober 1968 was het zover. De opening van Buk Buk was een feit. Met tweeduizend gulden, beschikbaar gesteld door de Inter parochiële Jeugdraad, werd toen op de zolder van het Brunogebouw de ope ning van het jongerencentrum gereali seerd. Dit gebeurde door het gieten van enkele druppels sherry op de vloer door de vierde vrouwelijke burgemees ter van Nederland, mevrouw J.M. Cor- ver-van Haaften. Nu, bijna dertig jaar later, willen de medewerkers van de Buk - een verkor te naam die niet uit kon blijven - dit niet zomaar voorbij laten gaan. Een weekend lang, van 15 tot en met 18 oktober, gaan zij feest vieren onder de titel 'Onder 30 jaar geBUKt'. Op donderdag zal het festijn geopend worden met theater. Oud-inwoner van Heiloo Maarten van Roozendaal staat Maarten van Roozendaal met Egon Kracht op contrabas, (foto Eric Steensma) dan samen met Egon Kracht op het podium van Buk Buk. Kroegen, wee moed, drank en een sterke fascinatie voor de schone schijn van de zelfkant zijn de ingrediënten van zijn zelfge schreven teksten. Na een droom van een debuutcd en dito theaterprogram ma zal deze inmiddels landelijk beken de Nederlander met een nieuwe voor stelling de theaters ingaan. Met simpe le woorden smeedt hij kleine alledaag se dingen aaneen tot prachtige, breek bare liedjes. De Neukteugels Op de vrijdagavond zullen de glazen er kleurrijker uit gaan zien dan normaal. De Buk wordt dan veranderd in een tropisch paradijs, bestaand uit zwemba den, terrassen en palmstranden. De muziek deze avond zal bestaan uit de zevenmansformatie Faya-Djang. Het is deze avond niet verboden om in Ha- waïaanse outfit te verschijnen. Een cocktailbar zorgt voor bijpassende drankjes. Op zaterdag heeft de Buk weer een heel ander aanzien. Cowboys en ande re westernfiguren kunnen de saloon op zaterdag betreden. Bij binnenkomst krijg je een halve liter bier toegescho ven. Naast strobalen en cactussen wordt de avond omlijst met muziek van de grotendeels uit Heiloo afkomstige band De Neukteugels, die speciaal voor deze gelegenheid weer bij elkaar komt, vanwege de eerdere, onvergetelijk dol dwaze avonden in de Buk. Daarnaast zal niemand zich in kunnen houden bij de jaarlijks terugkerende band Pig- meat. Dertig kwartjes Voor alle avonden zal een entree ge vraagd worden van dertig kwartjes. Me dewerkers van de Buk, nu of ooit ge weest, moeten vooral op de zondag let ten. Dan heeft de Buk een waar spek takel voor ogen. Daarvoor moeten nog wel zoveel mogelijk (ex)medewerkers worden achterhaald. Iedereen die ooit bij de Buk op welke manier dan ook flink de handen uit de mouwen heeft gestoken, kan zich opgeven voor deze dag. Ook adressen van Bukkers die elders wonen zijn welkom op tel. 072- 5332014. Verder is de Buk voor dit jubileumfeest nog op zoek naar verhalen van vroeger, leuke anekdotes en gebeurtenissen die in het Brunogebouw voorgevallen zijn. Deze kunnen meegestuurd worden - met je aanmelding - naar Buk Buk, t.a.v. Onder 30 jaar GeBUKt, Postbus 108,1850 AC in Heiloo. voor hen zijn er allerlei leuke activitei ten gepland. Poppentheater Hoepla uit Alkmaar komt een leuke voorstelling geven, bij de Ajax-doelschietwand kun nen sportieve kinderen zich uitleven en bij de jeugdinfokraam van de biblio theek kan worden deelgenomen aan een speurtocht over de Uitmarkt. Kooplustigen moeten deze zaterdag beslist een bezoekje aan Het Hoekstuk brengen. Daar worden tweedehands boeken van de Stichting Ouderenwerk en afgeschreven materialen (boeken, cd's, video's en tijdschriften) van de bibliotheek verkocht. Lekker snuffelen dus! En wie niet 'doen' wil, kan ook lekker gaan 'kijken'. Want op twee podia wor den tijdens de gehele Uitmarkt allerlei optredens en presentaties verzorgd door het rijkbloeiende Heilooër ver enigingsleven. En natuurlijk loopt u die dag ook even de bibliotheek binnen, naar het Heilooër Salonorkest te om luisteren treden. dat daar doorlopend op zal Toegang gratis Gaarne reserveren i.v.m. grote belangstelling 072 - 5331815 Winkelhof 't Loo 30 Heiloo Uitmarkt Locatie: in en rond het Hoekstuk Aanvang: 11.00 uur A aankondiging aangeboden door: MAKELAARS &TAXATEURS ONROEREND GOED TUMMERS Accountants belastingadviseurs Rijksweg 103 1906 bG Lijnmen Tel. 072 - 505 70 00 Fax 072 - 505 37 51 E-mail: tummers.limmen@accountnet.nl Internet: www.tummersaccountants.nl Kennemerstraatweg 125-1851 BC-HEILOO tel. 072 5320322 Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny van der Veer-Stoop Tel: 072-532 03 45 Programma Het programma van de optredens op de twee podia ziet er als volgt uit. Podium 1, voor de biliotheek aan de Pastoor van Muijenweg: 11.00 uur ope ning door wethouder E. Schoutsen- Bolten; 11.15 uur Volksdansgroep Pri- dini; 11.45 uur Lakerveld Tai-Chi; 12.15 uur Harmonie-orkest Caecilia; 13.15 uur Stichting Jeugdtheater Heiloo; 13.45 uur Jongerenkoor Mogojoko; 14.15 uur Muziek- en Dansschool Heiloo; 15.00 Muziekvereniging Eens gezindheid. Op podium 2, op het plein van basis school De Zuidwester, zullen de vol gende activiteiten plaatsvinden; 11.15 uur Fietscrossclub De Boscrossers; 12.00 uur Poppentheater Hoepla; 12.30 uur Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo; 13.00 uur Poppentheater Hoepla; 13.30 uur Sportvereniging Dojo 't Loo; 14.00 uur Poppentheater Hoepla; 14.30 uur Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo en tot slot om 15.00 uur Sportvereniging Dojo 't Loo. Een overzicht van de deelnemers aan de Uitmarkt vindt u op pagina 2 van deze Uitkijkpost. Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Kunst in de Kas, editie '97. Voor verf naar Decorette! HEILOO - Voor het vierde jaar hou den kunstschilder Peter Huijzer en interieurarchitect Anne Lawant, beiden uit Heiloo, de tentoonstelling Kunst in de Kas rond het werk van Peter Huij zer. Dit jaar is, evenals vorig jaar, Wim Diepeveen uit Heiloo als gast uitgeno digd. In een labyrintachtige opzet laten de beide kunstenaars nieuw werk zien. Peter Huijzer toont landschapschilde rijen waarin vooral de sfeer, de erva ring wordt benadrukt. Buiten de voor hem zo bekende grote maten, toont hij nu ook kleiner werk dat met dezelfde kenmerkende intensiteit geschilderd is. Wim Diepeveen laat in zijn zoektocht door het doolhof van de binnen- en buitenwereld zijn ervaringen zien door middel van tekeningen, foto's en beel den. De vormgeving van de tentoonstelling is net als in de voorgaande afleveringen van Kunst in de Kas verzorgd door interieurarchitect Anne Lawant. Elk jaar wordt door hem gesteefd naar een totaal nieuwe opzet. De opbouw van de tentoonstelling is nu zodanig dat men onverwachts met het werk van beide kunstenaars geconfronteerd wordt, iets dat de beleving van hun werk in hoge mate versterkt. Als rustpunt is een uitgebreid terras aanwezig. Kunst in de Kas is geopend van 4 tot en met 6 september van 10.00 tot 18.00 uur in het kassencomplex op de hoek van de Vennewatersweg en Het Malevoort. t0<ette geeft kleur aan je huis! Heerenweg 144 - 1851 KW Telefoon 072 5320505 ELA NVM RSGROEP HEILOO - Op 25 augustus zijn de re petities van de Oratorium Vereniging Heiloo weer begonnen. Nadat het koor vorig jaar met overweldigend succes het Magnificat van de Engelse compo nist John Rutter heeft uitgevoerd, is thans diens Requiem in studie. Daar naast staat ook 'Le Roi David' van Ar thur Honnegger op het programma. Het koor, dat circa tachtig leden telt, repeteert op de dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in het Open Huis en staat onder de deskundige leiding van Marcel Joosen. Voor meer informatie kunt u bellen naar L. van de Bos, tel. 072-5332810. Belangstellenden kunnen vrijblijvend enkele repetities bijwonen. HEILOO - Op 24 augustus is oud- plaatsgenote Juliette Groenland cum laude geslaagd voor het doctoraal exa men Griekse en Latijnse Taal en Cul tuur aan de Universiteit van Amster dam. Haar eindscriptie was gewijd aan de historische betekenis van Gerardus Joannes Vossius. 9 n T C Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 Entree f 10,- Reserveren tel. 072 5335465 Stationsweg 85 - Heiloo Winkelcentrum Geesterduin 54 - Castricum Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreinigmg Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 1