Zaterdag 5 september a.s. Uitmarkt Heiloo Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis De chemokar staat weer in het dorp Spuitbussen KCA of geen KCA? Expositie in het gemeentehuis Legitimatie Afvalbrengplaats PAGINA 4 UITKIJKPOST - 2 SEPTEMBER G HEILOO 33 IJl Ter gelegenheid van de opening van het cul turele seizoen in Heiloo vindt zaterdag 5 sep tember a.s. voor de vierde keer de Uitmarkt Heiloo plaats. Om 11.00 uur verricht wethou der mevrouw E.Th. Schoutsen-Bolten de offi ciële opening. De Uitmarkt wordt gehouden tussen 11.00 en 16.00 uur. De markt bevindt zich in en rond de Openbare Bibliotheek Heiloo Winkelcentrum Het Hoekstuken het school plein van Openbare Basisschool "De ZuidwesterJ' en geeft een overzicht van wat Heiloo op cultureeleducatief én recreatief gebied te bieden heeft. Diverse organisaties en instellingen presente ren zich op de Uitmarkt door middel van 49 informatiestands. Naast de algemene informatie zal het accent liggen op de activiteiten in het komend sei- De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling, Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur Burgerzaken Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 Deze maand wordt u weer in de gele genheid gesteld om uw klein chemisch afval op een milieuvriendelijke manier te laten ver werken. De gemeente zal met eigen personeel en auto op de vaste inleverpunten aanwezig zijn. Bij deze medewerkers kunt u met al uw vra gen over chemisch afval terecht. De chemokar staat op dinsdag 8 september a.s. bij: De Loet (naast de glasbak) 08.30 - 09.30 uur; Van Foreestlaan (naast de brievenbus) 09.40 - 10.30 uur; Willibrordusweg (nabij de glasbak) 10.40- 12.00 uur; Stationsplein (naast de glasbak) 12.40- 14.00 uur; Zevenhuizerlaan (naast de glasbak) 14.10- 15.00 uur; Ypesteinerlaan/Rosendaal (naast de glasbak) 15.10- 16.00 uur. Op woensdag 9 september a.s. staat de chemokar bij: Boekenstein (scholen) 08.30 - 09.30 uur; De Kloosterhof (Buk-Buk) 09.40 - 10.30 uur; Ewislaan/Westerweg (supermarkt) 10.40- 12.00 uur; Het Hoekstuk (naast glasbak) 12.40 - 14.00 uur; Ringweg (naast de brievenbus) 14.10- 15.00 uur; Van Vladerackenlaan (naast de brievenbus) 15.10- 16.00 uur. Let op! Laat nooit probleemstoffen onbeheerd achter op de bovengenoemde locaties. Dit is levensgevaarlijkbijvoorbeeld voor kinderen. Natuurlijk kunt u Klein Chemisch Afval ook kwijt bij de Afvalbrengplaats, Rosendaal 2 te Heiloo. Openingstijden: maandag tot en met donderdag tussen 08.00 en 16.00 uur; iedere vrijdagmorgen tussen 08.00 en 12.00 uur en iedere zaterdagmorgen tussen 09.00 en 12.00 uur. zoen. Op twee volwaardige podia worden vele dans, muziek, toneel en sportoptredens verzorgd. Voor de kinderen worden vier voor stellingen verzorgd door poppentheater Hoeplauit Alkmaar. Bij de AJAX-doelschiet- wand kunnen sportieve kinderen zich uitleven. Bovendien kan bij de jeugdinformatiekraam van de Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo worden deelgenomen aan een speurtocht over de Uitmarkt. Andere activiteiten zijn een grote tweede hands boekenmarkt en een aantal doe-activi- teiten zoals het schieten met een luchtdruk pistool bij de stand van de Heilooër Schietsportvereniging of schaken bij de Schaakvereniging Oppositie. ledereen die wil weten wat het culturele leven in Heiloo te bieden heeft of zich wil oriënteren op de mogelijkheden om binnen Heiloo in de vrije tijd actief te zijn kan informatie krijgen op de Uitmarkt. Meer informatie Voor meer informatie kunt u bellen met de Stichting Openbare Bibliotheek, tel. 072 - 533 06 70. Er bestaan nogal wat misverstanden rond de spuitbus. Vaak wordt gedacht dat een spuitbus Klein Chemisch Afval (KCAjt is. Dat is onjuist. Een lege spuitbus hoort niet bij het KCA. Een spuitbus is een verpakking. Of iets chemisch afval is, wordt bepaald door de inhoud en niet door de verpakking. Alleen spuitbussen met het KCA-logo én met resten van het produkt horen bij het KCA! In ons afval zitten vier soorten spuitbussen. 1. Spuitbussen met KCA-logo én l product-restant In de praktijk gaat het hier meestal om lak ken, verven, insecticiden, lijmen, kitten en smeermiddelen. 2 Spuitbussen met KCA-logo zonder product-restant. Dit zijn doodgewone lege verpakkingen en deze mogen dus gewoon in de grijze afvalbak. 3. Spuitbussen zonder KCA-logo met product-restant. Deze spuitbussen mogen in de grijze afvalbak. 4. Spuitbussen zonder KCA-logo zonder product-restant. Deze kunnen ook zo in de grijze afvalbak. Klein Chemisch Afval kunt u brengen naar de Afvalbrengplaats van de gemeente, Rosendaal 2 te Heiloo, naar één van de deel nemende winkeliers of naar de Chemocar. Heeft u misschien nog vragen over chemisch afval, dan kunt u hiervoor terecht bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte (BOR) tel. 072 - 535 68 68. Tot eind september is de expositie te bezichti gen van schilder Gerard van Velzen en van de houtdraaiers van de Hobbyclub, regio Noord- Holland Noord. In de vitrines staat een collectie van hout- draaiwerk van Toon van de Reyden, Pierre Hamers en Niek Morsch. Aan de muren hangen werken van Gerard van Velzen. Het gaat om olieverfschilderijen, aquarellen en pentekeningen. Voor inlichtingen of een rondleiding kunt u bellen met nr. 072 - 533 53 25. Openingstijden van het gemeentehuis zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen. Kennemerstraatweg 265 - vergroten woning; Oosterzijweg 13 - vergroten bijkeuken; Rechte Hondsbosschelaan 30 - vergroten woning; Rechte Hondsbosschelaan 32 - vergroten woning. Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf 3 september 1998 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplan nen vrijstelling te verlenen schriftelijk beden kingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Land van Maat 24 - plaatsen berging; De Ronge 41 - plaatsen terrasoverkapping; Cruijscamplaan 6 - plaatsen garage; De Oostkanter 11 - vergroten woning; Pijlemeeth 14 - vergroten woning; Kerkelaan 18 - veranderen voorgevel; Slootenslaan 16 - oprichten woonhuis; Nic. Beetsweg 21 - vergroten woning; Runxputteweg 18 - vergroten woning. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 27 augustus 1998 Geboorten Melissa, d.v. R. Hendrikse en A.M.C. Overpelt Marco, z.v. S.J. Oostindie en C.C.J. Ursem Max B., z.v. A.N.M. Kareis en C.E. Schotten Koen z.v., C.S.M. Bijman en M.P. Oranjeboom Elders geboren Bobby, z.v. T.B. Moeskops en S. Verhoeven Samantha, d.v. E. Henning en M. Klop Alex M., z.v. J. van As en J.J.H. van Ratinaen Michiel A., z.v. D.H. Bakker en M.A.G. Kramer Dillan S., z.v. M. Meijer en C.J. Stam Raquel Y., d.v. F.N. Schouten en S.R. Vriesman Job, z.v. H.F.J. Blank en W.M.M. Adrichem Huwelijksaangiften en aangiften geregistreerd partnerschap P. de Jager en A. van 't Veer M.J.M. Groot en E.T. Brandenburg J.N.J. de Groot en M. van den Belt Huwelijken en geregistreerde partnerschappen H.J. Hommes en J. Hobbelink E.P. Avis en L. Bonnier R. Sadjid en A.L. Best G. Tool en B.A.K. Kranenburg A.L.J. Nuijens en M.A. Winder H.G. Santen en M.M.J. van der Lee Overleden L.T. Koersen J. Wolven A.H.M. Nuijens, ev Boersen E. Westerveen, wv van Weelderen B. van Hoolwerff G.M. Schut Agenda voor raadsvergadering d.d. 7 september 1998 1a. Loting volgorde van stemmen over zaken b.Inventarisatie lijst en volgorde van sprekers over van een unaniem positief commissie advies voorziene akkoordstukken 2. Eventuele mondelinge mededelingen 3. Vaststelling notulen van raadsvergaderin gen d.d. 6, 9 en 16 juli 1998 (notulen van 6 en 9 juli worden nagezonden) 4a. Ingekomen stukken b.Eventuele voorstellen in verband met gemeenschappelijke regelingen Bespreekstukken 5. Voorbereidingsbesluit voor een perceel grond, gelegen op de hoek Dokterslaan/ De Hoghe Weijdt/Kleijn Barlaken, ter realisering van een speelveld van asfalt 6. Beschikbaarstelling krediet van f. 31.200,00 voor realisatie van twee ondergrondse glascontainers nabij de Grosmarkt in Ypestein Akkoordstukken 7. Uitbreiding aantal vrijwilligers bij de brandweer en aanpassing Organisatie verordening brandweer wordt nagezonden) 8. Vaststelling 6e serie wijzigingen op de bouwverordening 9. Vaststelling gemeenterekening 1997 10.Aangaan van achtervangovereenkomst met Stichting Waarborgfonds Eigen Woningen ter uitbreiding van Nationale Hypotheek Garantie in geval van (achters tallig) onderhoud en woningverbetering 11Aangaan van een grondruilovereen komst met de heer en mevrouw Klaase op de plaats van het oude Trefpunt aan de Westerweg 12.Aangaan van een conceptovereenkomst inclusief grondruilovereenkomst met het Rijk met betrekking tot de werkzaamhe den, die noodzakelijk zijn voor de realisa tie van een aftakking van de A9 naar het Kooimeerplein en een rechtstreekse ver binding van de A9 met de N242 13. Beschikbaarstelling krediet van f. 35.000,00 voor het laten uitvoeren van een onderzoek door de Grontmij naar herstructurering van het industrieterrein Oosterzij 14. Beschikbaarstelling krediet van f. 71.255,00 voor het aanvragen van een offerte ter herziening van het verkeersplan voor de gemeente Heiloo 15 Begrotingswijzigingen: a. afname van één aandeel Energie Noord West tegen betaling van f. 1000,00 b. vervanging van een houtbewerkings machine door een combi-vlak-vandikteband De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de Afvalbrengplaats staan bakken voor ijzer, schoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval (gtf) en restafval. U kunt géén bouw- en sloopafval brengen bij de Afvalbrengplaats. Hiervoor kunt u iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur terecht bij de stortplaats van GP Groot, Kanaaldijk 13 te Heiloo. Van de zaterdagopenstelling wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Zoveel zelfs, dat het ver moeden is gerezen, dat ook niet- Heilooënaren met afval komen. Omdat de hoeveelheid afval die wordt gebracht van invloed is op de hoogte van de tarieven, wil de gemeente er zeker van zijn dat alleen de inwoners van Heiloo hun afval komen brengen. Daarom kunnen medewer kers van de Afvalbrengplaats u om geldige legitimatie vragen. Onder legitimatie wordt verstaan uw paspoort, rijbewijs of identiteits kaart. Bent u niet in staat om aannemelijk te maken dat u daadwerkelijk een inwoner van Heiloo bent, dan kan de medewerker van de Afvalbrengplaats u mededelen dat u geen afval kunt inleveren. Als duidelijk is dat u in Heiloo woont, dan kunt u gewoon bij de Afvalbrengplaats terecht. Meer informatie Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel.nr. 072 - 535 68 68. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: Matthijs Zonderhuiswegl- plaatsen fietsen stalling containerberging; Werkendelslaan 60 - vergroten woning; Tuinenhof 15 - oprichten woning; Vennewatersweg achter nr.8 en 10 - vernieuwen gedeelte bestaande kassen; Rechte Hondsbosschelaan 7 - uitbreiden woning; Kapellaan 15 - plaatsen tuinhuisje; Zeekamplaan 20 - vergroten woning; Bayershoffweg 22 - vergroten woning; Zevenhuizerlaan 74 -. Vergroten woning. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 - 535 67 37 of 072 - 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 535 67 37 of 072 - 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Nederlandse Organisatie voor Kankerbestrijding voor de periode van 6 tot en met 12 september 1998. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Agenda voor de vergadering van de Senioren Raad Heiloo De vergadering is openbaar en wordt gehou den op maandag 7 september 1998 om 15.30 uur in kamer 25 van het gemeentehuis. Agenda 0 Opening 1 Notulen vergadering van 22 juni jl. 2 Ingekomen en uitgaande stukken 3 Mededelingen 4 Advisering: - onderzoek voldoende bankjes in Heiloo; - verbeteren informatie over vervoersmogelijkheden in Ypestein. 5 Nieuws van de portefeuillehouders 6 Ontwikkeling Commissie Informatievoorziening 7 Rondvraag en vaststelling volgende vergadering Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met het secretariaat van de Senioren Raad Heiloo, mevrouw M.J. van Roozendaal-Bersée, tel. 072 - 533 05 35. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek mmmm

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4