ta 1 nan Concert voor twee orgels Paul Zwart jeugdkampioen bij DVW Een gerust gevoel met Buur Beveiliging Sr 1 Activiteiten Heiloo Oud-papieracties in Heiloo PAGINA 6 UITKIJKPOST - 2 SEPTEMBER 4 1 r Cursus olieverftechnieken Pakketten voor Polen Cursus inleiding in de filosofie Astrologie voor beginners Nieuwe glazen bij Heiloo Optiek Voorbereiding halve marathon bij Trias ^3 CZZ Erven, schenken en trouwen Vrijwilligers gevraagd voor telefooncirkels Cursus Sneeuwfit Sjoelclub Heiloo SV Oppositie Muziek- en Dansschool Pony- en paardenkeuring Instituut De Wester Foresters is er klaar voor 5 I Het orgel van de Witte Kerk in Heiloo. HEILOO - Het laatste zomeravond concert in de Witte Kerk van Heiloo vindt plaats op vrijdag 4 september en begint om 20.30 uur. Een bijzonder concert, want het wordt een concert voor en op twee orgels, te weten het vaste orgel aan de ene kant van de kerk en een kistorgel aan de andere zijde van de kerk. Het publiek neemt plaats tussen beide orgels. Organisten zijn Hendrik Timmerman en Gerard Leeg water. Voor de pauze omvat het programma werk van Italiaanse componisten uit de zestiende en zeventiende eeuw. Deze composities zijn bijzonder geschikt om op twee orgels te spelen, dus specifieke muziek voor deze unieke avond. Want het is een heel aparte gewaarwording als van beide zijden van de kerk de muziek tot je komt. Na de pauze staan werken van Handel en Krebs op het programma. Door de aparte opstelling van de orgels zijn er wel wat minder plaatsen beschikbaar. Daarom is tevo ren telefonisch kaarten reserveren zeker aan te bevelen (072-5334804 of 5335852). De toegangsprijs bedraagt f 12,50 (65+ enz. f 10,-). Daarnaast is het mogelijk te reserveren voor het concertdiner a f 42.50. Hier voor krijgt u een drie-gangen menu in restaurant de Loocatie, de toegangs kaart voor het concert is bij deze prijs inbegrepen. Reserveren hiervoor kan uitsluitend via tel. 072-5334804. HEILOO - Op dinsdagavond 6 oktober gaat in het Trefpunt de cursus Olie verftechnieken van start. De lessen worden gegeven door Raffaele Nigita. De cursus is geschikt voor mensen die met schilderen willen beginnen en voor hen die hun olieverftechnieken willen verbeteren. De docent zal onder meer aandacht besteden aan de technieken die de grote schilders uit het verleden ge bruikten. Daarnaast komen belangrijke aspecten als het mengen van de kleuren en het maken van ondergronden aan bod. Te behandelen thema's zijn por tret, stilleven en landschap. De cursis ten worden tijdens de lessen individu eel begeleid. De lessen zijn van 20.00 tot 22.00 uur. De cursuskosten bedragen f 125,- voor tien lessen. Informatie en opgave: Ak- tief 55+, tel. 072-5331297. HEILOO - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor fami lie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd. Inleveren van pakketten kan in Alk maar geschieden bij Annette Velthuis, Rhijnvis Feithlaan 94, op woensdag 9 september van 16.00 tot 19.30 uur (tel. 072-5331802). De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige karton nen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakket ten mogen ook brieven en tijdschriften bevatten, echter géén geld. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kilogram, de kosten zijn f 7,50 per pakket plus f 2,50 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitimatiebewijs te tonen. HEILOO - Op maandag 7 september gaat in het Trefpunt bij de Stichting Ouderenwerk de cursus Inleiding in de filosofie van start. De cursus duurt zes ochtenden van 9.30 tot 12.00 uur en kost (inclusief materiaal) 115 gulden. Docent is drs. Hans Bolten. Deze inleidende cursus geeft in vogel vlucht een overzicht van de geschiede nis van de filosofie, van de klassieke Griekse tot en met de zogenaamde post-moderne filosofie. Daarbij komt aan de orde het ontstaan van de filoso fie, het verschil tussen filosofie ener zijds en mythologie wetenschap ander zijds, het kenmerkende van filosofische vragen en methodes om deze vragen te beantwoorden. HEILOO - Op woensdag 7 oktober start in het Open Huis de cursus As trologie voor beginners. De lessen zijn van 9.45 tot 11.45 uur. De cursus wordt verzorgd door Paul en Kitty Kloos. Op verhelderende wijze wordt tijdens de lessen uw persoonlijke horoscoop behandeld. Op eenvoudige wijze, zon der veel rekenwerk, ontdekt u het ver band tussen uw horoscoop en uw karakter. Tevens worden de bouwste nen gelegd voor het trekken van ande re horoscopen. De cursuskosten zijn f 95,- voor vijftien lessen, exclusief cursusboek. Informatie en opgave bij de docent, telefoon 072- 5814320, of bij Aktief 55+, 072-5331297. HEILOO - Behalve voor brillenglazen van glas of kunststof, kunt u bij Heiloo Optiek ook terecht voor brillenglazen van polycarbonaat. Deze lichtgewicht glazen kunnen superdun geslepen wór den, zijn ijzersterk en daarom een goede keus voor kinderen en actieve mensen. De ingebouwde UV-blocker beschermt de ogen maximaal tegen UV-stralen en de standaard anti-kras- coating zorgt voor een optimale kras- bestendigheid. Voor meer informatie kunt u terecht bij Heiloo Optiek aan de Kennemer- straatweg 414. HEILOO - Vorige week woensdag is de vijfde en laatste wedstrijd van het seizoen vervist. De opkomst bestond uit 26 kinderen en daar waren ook weer een paar ouders bij aanwezig. Het weer was redelijk goed en het bleef droog, ondanks de donkere wolken die af en toe over dreven. Er werden in totaal 146 visjes gevangen. De prijsuitreiking vond plaats in de Benedictusschool. De beste zes visser tjes van de vijfde wedstrijd waren 1. Suzanne Moes en Robertjan Jonkheer met 14 stuks, 2. Mark Algra en Jos Moes met 12 stuks en 3. Leonie Ad miraal en Koen Kramer met 10 stuks. De kampioenen van dit seizoen zijn 1. Paul Zwart met 55 stuks, 2. Suzanne Moes met 44 stuks en 3. Mark Algra met 28 stuks. In oktober organiseert DVW weer een jeugdviscursus om de kinderen beter te leren vissen en om te gaan met de natuur. Zeevissen Afgelopen vrijdag is de derde en laatste pierviswedstrijd van dit jaar gevist. Op een stormachtige noordpier hebben acht heren de harde wind getrotseerd en om 22.00 uur bleken er negen vissen gevangen te zijn met een totaal gewicht van 1994 gram. Naast wat dunne paling, kleine steenbolken en een leuk gulletje zijn ook twee mooie zware tongen ge vangen. Jerry de Jong heeft deze wedstrijd gewonnen met 1580 punten, tweede werd Jan Stoop met 734 punten en de derde prijs moest door vier personen gedeeld worden. Het Pierviskampioen- schap 1998 is gewonnen door Emil Wijckelsma met een totaalscore van 6920 punten, tweede is geworden Ger- rit IJnsen met 5580 punten en Jerry de Jong derde met 4560 punten. De laatste DVW zeeviswedstrijd is de derde wrakviswedstrijd van 7 of 28 no vember. Deze wedstrijd met ms Nestor uit Den Helder zal bepalen wie de Wrakviskampioen en wie de DVW-zee- viskampioen van 1998 zal worden. Voor deze wedstrijd zijn onder voorbehoud nog enkele plaatsen vrij. Voor opgave of verdere informatie kunt u bellen met E. Wijckelsma 072-5337330 of R. Blok 072-5336108. Dit meisje wil wel vissen, maar aas aan de haak doen, dat vindt ze maar griezelig. Dus draait moeder er voor op... (foto Star field) Gemeentehuis Heiloo Tot eind augustus expositie in de hal van schilderijen van Gerard van Velzen en houtdraaiwerk van Toon van de Reyden, Pierre Hamers en Niek Mor- sch, dagelijks te zien tussen 8.00 en 17.00 uur en maandag ook van 18.00 tot 20.00 uur. Beeldentuin Ditta Engel Westerweg 182, elke zondag open van 13.00 tot 17.00 uur. Hema Heiloo Expositie van aquarellen van Marianne Eugster. Regionale Thuiszorg Tot half december expositie van schil derijen van Wim Twaalfhoven en Tilly van Tongeren, collages van Sylvia Hoogland en foto's van Sjoekie Tip in het kantoor aan de Nijverheidsweg 33. Dierenartsen Schaap en De Jong Tot en met september expositie 'Een wereld van verschil' van Trudy Keyzer. Maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 19.30 uur, zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur, Commandeurslaan 1. PC Willibrord Museum aan de Kennemerstraatweg 464 open zaterdag 5 september van 14.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Het Trefpunt Tot en met 3 november aquarellen, pas teltekeningen en olieverfschilderijen van Ank Mastenbroek in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 13 september schilderijen van Dirk Oudes. Museum aan de Doelenstraat 5 in Alkmaar open van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Galerie 1719 Tot en met 26 september expositie van schilderijen van Hanneke de Jager. Donderdag 13.00 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur, vrijdag en zaterdag 13.00 tot 17.00 uur, Verdronkenoord 29, Alkmaar. HEILOO - Bij atletiekvereniging Trias bestaat weer de mogelijkheid om zich voor te bereiden op de halve marathon van Egmond. Gedurende de maanden september, oktober, november en de cember verzorgt AV Trias een loop scholing en training, speciaal gericht op de halve marathon. Onder deskundige en gediplomeerde leiding kun je gedurende die vier maan den twee keer per week op dinsdag- en donderdagavond op de atletiekbaan aan Het Maalwater aan het werk. De trainingen vinden plaats binnen een aparte groep en zijn een must voor iedereen die straks goed voor de dag wil komen in Egmond, zowel de begin ner als de gevorderde loper. De eerste training vindt plaats op dins dag 8 september en begint om 19.00 uur. De kosten voor deze specifieke loopscholing van vier maanden bedra gen f 90,-. Aanmelden kan bij Niek van Baar, tel. 072-5126254 of Ben Brouwer, tel. 072- 5332647, waar ook nadere informatie te verkrijgen is. Aanmelden kan ook tij dens de eerste training. Vrijdag t/m maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportveldencomplex Het Venne- water. Vrijdag en maandag van 18.00 tot 22.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Zaterdag 5 september Radboudschool, Slimpad 18, tussen 9.00 en 12.00 uur. Benedictusschool, J.R Hasebroekweg 21, tussen 9.00 en 11.30 uur, ook ge bruikte kleding. Paulusschool. Papier gebundeld neer zetten in de hoek van het Bruno- gebouw (hoek Past. van Muijenweg Kloosterhof) tussen 9.00 en 11.00 uur. Tevens huis-aan-huis actie tussen Past. van Muijenweg, Ewisweg, Het Zeven huizen en Westerweg. Dozen en bun dels gereed zetten langs de kant van de weg voor 9.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.30 en 12.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW/UG Belangenbehartiging Heiloo, container op de Bergeonstraat, tussen 9.00 en 17.00 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner achter het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 9.00 en 17.00 uur, ook op zaterdag. De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, tussen 8.45 en 15.30 uur. De Zuidwester, Boekenstein 43 en Het Malevoort 5 tijdens schooluren, ook ge bruikte kleding. Muziek- en Dansschool, Het Veld 1, tussen 9.00 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Dagelijks Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Foresters, container bij sportpark Het Vennewater, ingang Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Base- en softbalclub Double Stars Hei loo, container bij het clubhuis op sport park Het Vennewater, tijdens trainin gen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht Hei loo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Woensdag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportveldencomplex Het Vennewa ter, van 13.00 tot 22.00 uur. HEILOO - Het is niet te hopen, maar een aantal lezers van deze krant over komt het vroeger of later. Je komt moe thuis, uit je werk of van een avondje stappen, en je ontdekt dat er in je woning is ingebroken. Of je komt 's morgens beneden en door de open staande en naar later blijkt opengebro ken tuindeuren waait de ochtendwind je killetjes tegemoet. De sloten van de deuren of ramen zijn vernield, een ruit je is ingeslagen, het hele huis blijkt doorzocht en het is een onbeschrijflijke bende. Een aangifte bij de politie volgt, plus de papieren afwikkeling met je verzekering. Maar daarmee is de ellende nog niet voorbij, en zeker niet vergeten. Er zijn misschien kostbare sieraden gestolen, juwelen die je hoogstwaarschijnlijk nooit meer terugziet en die een bijzon dere, emotionele waarde voor je had den. Jammer, jammer, jammer. En het idee dat een of andere onverlaat met zijn vingers in jouw laatjes heeft geze ten, in je persoonlijke dingetjes heeft zitten neuzen, is ook niet echt prettig. Maar wat misschien nog wel het ergste is, is dat je gevoel van veiligheid door de inbraak zwaar op de proef is gesteld. Want je zult, nog een hele tijd daarna, niet meer 'onbezorgd' thuiskomen, maar altijd op je hoede zijn en denken 'Zou er niet weer ingebroken zijn?' Een vervelend scenario, maar helaas komt het bovenstaande veelvuldig voor. Beter beveiligen Het is dan ook niet verwonderlijk dat mensen meer en meer hun voorzorgs maatregelen gaan nemen. Zo loopt er van de gemeente uit al een poosje een project 'Veilig werken aan samen wo nen', dat tot doel heeft samen met de politie te werken aan het verhogen van de veiligheid en het verlagen van het aantal inbraken. Dit kan door de wo ningen beter te beveiligen. Ook wordt het meer en meer regel dat plannen voor nieuwbouwwijken grondig onder de loep genomen worden uit het oog punt van veiligheid. „Steeds meer mensen kiezen daarom ook voor een alarmsysteem. Dat doen ze heel vaak nadat er een inbraak heeft plaatsgevonden. Men is zich er dan van bewust geworden dat het vrij gemakke lijk is om een huis binnen te dringen," vertelt ook Ron Buur van Buur Be veiliging. Ruim een half jaar geleden verruilde hij zijn vaste baan als elektri cien bij de firma Kosters voor een eigen bedrijf in beveiligingssystemen. Hij is inmiddels specialist op het gebied van electronische alarmsystemen, maar biedt daarnaast ook een totaalpakket van mechanische beveiliging, alles wat met hang- en sluitwerk te maken heeft en automatische gevel- en tuinverlich- ting. „Een alarminstallatie kun je zo uitge breid krijgen als je maar hebben wilt. Een eenvoudige installatie, met op een paar cruciale punten in huis passief infrarood sensoren, of een uitgebreider systeem, waarbij zelfs elke ruimte van een woning apart te beveiligen is, even tueel met aansluiting op de meldka mer." De klant is koning, dus op aan vraag maakt Buur een afspraak om de thuissituatie op te komen nemen en te luisteren naar de wensen van de klant. Aan de hand daarvan maakt hij een offerte, die hij samen met de klant nog eens rustig doorneemt. Maatwerk dus. Het feitelijke installeren neemt daarna nog slechts een paar dagen in beslag. Snel graaien „Het gaat er in alle gevallen om, dat je het de dieven zo moeilijk mogelijk maakt. Want de meeste inbraken zijn een kwestie van 'snel graaien'. Zoals je de laatste tijd bijvoorbeeld nogal eens hoort dat ze het op de autosleutels heb ben voorzien. Vaak weten ze zelfs pre cies waar datgene ligt waar ze op uit zijn. Daarom is het belangrijk dat je het de dieven zo moeilijk mogelijk maakt. Als ze zien dat een woning beveiligd is, denken ze wel twee keer na voordat ze daar in gaan breken." Buur is gespecialiseerd in Ademco-sys- temen, een merk dat wel de 'Rolls Roy- ce' van de beveiliging genoemd wordt. „Het is een betrouwbaar systeem en geheel aan te passen aan de wensen van de klant. Daarnaast heeft het ook nog een mooie vormgeving, waarbij draden en dergelijke uit zicht blijven." Als het aan Ron ligt, blijft Buur Beveiliging voorlopig een eenmanszaak. „Persoon lijke benadering staat hoog in het vaan del omdat beveiligen toch een vertrou wenskwestie is. Daarom informeer, offreer, installeer en onderhoud ik alles zelf en ben ik ook 's avonds en in het weekend te bereiken." Buur Beveiliging is gehuisvest op de Hciesackerlcian 47 in Heiloo, tel. 072- 5321390, fax 072-5321389. "111111 fr i'c. ;:-S. 1 Ron Buur zorgt voor een gerust gevoel', (foto Starfield) HEILOO - Op donderdag 10 septem ber zal notaris Winter in het Trefpunt aan het Abraham du Bois-hof 2 een korte uiteenzetting geven over kwes ties rond erven, schenken en huwelijk. Er is ruimschoots gelegenheid tot het stellen van vragen. Met deze middag begint de Voorlich tingscommissie Senioren het nieuwe seizoen, waarin deskundige inleiders onder meer aandacht zullen vragen voor de EHBO, de behandeling van astma en bronchitis. De lezing begint om 14.00 uur de entreeprijs is f 3,- inclusief een kopje koffie of thee. Inlichtingen kunt u krij gen bij Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297 of bij R. Terol, tel. 072- 5331825. HEILOO - De Telefooncirkels zijn een activiteit van het plaatselijke Rode Kruis. De bedoeling is om met alleen staande senioren met weinig sociale contacten een dagelijks telefonisch ge sprekje te hebben. Te denken valt aan ouderen, van wie naaste familie ver weg woont of van wie vertrouwde vrienden ontvallen zijn. Elke ochtend wordt een gesprekje met de deelne mers van de Telefooncirkel gevoerd. De cirkels worden begeleid door vrij willigers van het Rode Kruis. Door ver loop in het vrijwilligersbestand zijn er dringend nieuwe vrijwilligers nodig. Het is de bedoeling dat deze bijvoor beeld tweemaal per maand, hetzij van maandag tot en met vrijdag, hetzij in het weekend, de tijd hebben om tussen 8.30 en 9.00 uur de cirkel te openen en te sluiten. Bij het inroosteren van de vrijwilligers wordt uiteraard rekening gehouden met persoonlijke wensen. Voor opgave en nadere informatie kunt u terecht bij Henny Post, tel. 072- 5339176. HEILOO - De Nederlandse Skivereni ging start op 10 september weer met een Sneeuwfit-cursus. Sneeuwfit is een trainingsprogramma gericht op alle specifieke spiergroepen die tijdens het skiën, langlaufen en snowboarden wor den belast. De lessen richten zich met name op uit houdingsvermogen, kracht, lenigheid en behendigheid. Ski-imitatie-oefenin gen zorgen voor een betere coördinatie op de latten en ritme-oefeningen op muziek verbeteren de conditie. Sneeuwfit is speciaal ontwikkeld voor zowel de beginnende als de gevorderde wintersporter. Belangstellenden kunnen gratis deel nemen aan een proefles. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot Ire ne Ruigentuin, tel. 072-5335308. HEILOO - Donderdag 3 september start Sjoelclub Heiloo met het nieuwe seizoen. De sjoelavonden worden elke donderdag om 20.00 uur gehouden in het Open Huis. Mensen die geïnteres seerd zijn kunnen in september gratis meesjoelen. De contributie is laag gehouden om ieder in de gelegenheid te stellen lid te worden. Mocht u belangstelling heb ben, bel dan 072-5337712 of 072- 5337995. HEILOO - Dinsdag 8 september be gint voor schaakvereniging Oppositie het nieuwe schaakseizoen. Vol strijdlust en met verfrissend elan zullen de spe lers aan de nieuwe interne competitie beginnen in een ultieme poging Ronald Groot van een volgend kampioenschap af te houden. Ook in de externe com petitie zal vooral het eerste achttal een gooi naar het kampioenschap doen. Medio september wordt gestart met een eindspelcursus onder leiding van een gediplomeerd schaakfanaat. Het ligt in de bedoeling begin volgend jaar dit initiatief voort te zetten met een cursus over schaakopeningen. Kortom, er wordt van alles gedaan om - vooral in de breedte - sterker te worden. Men sen die nog geen lid zijn - maar wel geïnteresseerd - zijn op de clubavonden van Oppositie van harte welkom. HEILOO - De Muziek- en Dansschool is deze week weer van start gegaan met cursussen muziek en dans. Er zijn nog plaatsen vrij bij de balletlessen. De dagen en lestijden zijn: kleuterballet maandag 15.30 en 16.10 uur; algemene dansante vorming voor kinderen van 6 tot 8 jaar maandag om 16.50 uur; alge mene dansante vorming voor kinderen van 9 tot 12 jaar maandag om 17.50 uur; klassiek ballet voor tieners vrijdag om 17.45 uur; jazzballet voor tieners vrij dag om 18.45 uur. Voor de balletlessen voor volwassenen kunt u informatie krijgen bij de administratie. Tevens kunnen er nog enkele leerlin gen geplaatst worden bij de instrumen tale lessen, onder meer bij dwarsfluit, viool, gitaar en koperblaasinstrumen ten. Voor meer informatie 072-5332460. ALKMAAR - Er zal weer een pony en paardenkeuring gehouden worden op woensdag 30 september tijdens de Landbouwdag in Alkmaar. Alle paar den en pony's - met of zonder papier - kunnen hieraan meedoen, ook Haf- lingers, IJslanders, Friezen en Fjorden. Hengsten ouder dan één jaar worden niet toegelaten. De keuring is op de Gedempte Nieu- wesloot en begint om 10.00 uur. De deelnemers dienen om 9.30 uur aanwe zig te zijn. Het inschrijfgeld is f 2,50 per paard of pony, te betalen op de keu ringsdag. Er zijn mooie prijzen beschik baar gesteld. Bovendien ontvangt elke deelnemer een herinnering aan deze dag. Voor inlichtingen en opgave kunt u bellen 072-5126066. ALKMAAR - Wie een vreemde taal wil leren spreken of al aanwezige ken nis wil opfrissen en uitbreiden, kan terecht bij het gespecialiseerde talenin stituut De Wester. Er zijn cursussen in de talen van de ons omringende lan den: Frans, Engels en Duits. In de medi terrane talen Spaans, Italiaans en Portugees; in de Slavische talen Pools, Bulgaars, Tsjechisch en Servisch Kroatisch, maar ook in het Russisch, Turks en Grieks, die ondanks of mis schien dankzij hun aparte alfabet popu lairder worden. De groepscursussen worden gegeven op zes verschillende niveaus. Voor anderstaligen zijn er cursussen Nederlands, intensieve trainingen of meer relaxte cursussen met een recre atief karakter, van basistraining tot per fectionering. Voor Nederlanders is er een opfriscursus in de eigen taal. Ook de op het bedrijfsleven gerichte groeps trainingen doen het goed. Deze korte trainingen gaan dieper in op één doel waarvoor de taal nodig is; telefoneren in het Duits, English in the Office, zake lijke brieven schrijven in het Spaans. Ook zijn er all round cursussen Epgels 'First Certificate' en 'Proficiency of the University of Cambridge'. Wilt u zich informeren over de moge lijkheden, ga dan naar het open huis in het cursuscentrum. U krijgt er persoon lijk een gericht advies: op zaterdag 5 september van 11.00 tot 15.00 uur, op donderdag 3, 10 en 17 september van 19.00 tot 21.00 uur. Er liggen folders van De Wester bij de bibliotheken, maar als u belt, krijgt u er een toege stuurd, 072-5405543. HEILOO - Het komend weekend be gint ook voor De Foresters voetbalaf deling het nieuwe competitieseizoen. Het sportpark Het Vennewater is in perfecte staat en de club hoopt dat de sportieve prestaties gelijke tred gaan houden met het niveau van de spee- lomgeving. Onder leiding van de nieuwe trainer, voormalig Go-Ahead en Telstar-speler F. Bisschot, heeft de selectiegroep de voorbereidende trainingsperiode al weer achter de rug. De behaalde resul taten in de oefencampagne zijn, hoewel de laatste toch wel wat te forse neder laag tegen tweede klasser Beverwijk anders zou vermoeden, zonder meer positief. Onder meer werd de eerste prijs behaald op het door plaatsgenoot HSV georganiseerde nazomertoernooi. Zondag kunnen de eerste punten be haald worden. Het eerste elftal speelt uit tegen LSVV, het tweede blijft in Heiloo voor de derby bij en tegen de reserves van HSV. Ook het jeugdvoetbal is in volle gang. De enorme toename van het aantal jeugdleden noemt Foresters verheu gend. Bijna elke middag wordt er onder deskundige leiding op de velden ge traind. Nu nog buiten, maar mocht het weer spelbreker zijn, dan kan worden uitgeweken naar de eigen sporthal. Door de jeugdafdeling is bij de start van het seizoen een informatieboek uit gegeven. Hierin staat informatie over de organisatie van de jeugdafdeling, de wijze waarop gewerkt wordt, training stijden, gevolgde methodieken enzo voort.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 6