Nieuw theaterseizoen staat voor de deur 072 - 535 68 88 4P Woningstichting Heiloo Jeugdclubkampioenschappen bij TV Het Vennewater Telefoonnummer meldingen grofhuisafval Schoonmaakbeurt groene rolemmers Nieuwe gemeentegidsen worden verspreid Dierenbescherming Hoog en Laag 62 Woonkeuzebon UITKIJKPOST - 2 SEPTEMBER Cursussen Engels Creatieve cursussen bij Inzet Country line dansen Nieuwe praktijk voor natuurgeneeskunde Vervolg informatierubriek Woonzorgloket in Heiloo Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informatie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: Wonen Bijvoorbeeld een traplift, douche zitje, aangepast toilet, verhuizing naar een seniorenwoning of indi catie voor een "koppelwoning". Welzijn Bijvoorbeeld voor dagverzorging, alarmeringssysteem, warme maaltijdvoorziening, vervoers voorzieningen en invalidepar- keerkaart. Zorg Bijvoorbeeld voor Thuiszorg (ver pleegkundige en/of huishoudelij ke hulp), Zorgcentrum Overkerck of De Loet, Amberhof of ver pleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdag ochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspreken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar, dan kunt u dag en nacht bellen met nummer 072 - 567 00 50. Vorig jaar heeft de gemeente een nieuwe telefooncentrale gekregen. Daardoor zijn des tijds alle telefoonnummers gewijzigd. Ook het telefoonnummer voor grofhuisafval- meldingen is veranderd. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. De groene GFT-rolemmers worden in week 37 weer schoongemaakt op maandag 7 september, dinsdag 8 september, woensdag 9 september, donderdag 10 september en vrijdag 11 september a.s. U wordt verzocht uw groene rolemmer na leging wat langer buiten te laten staan. Dit om de schoonmakers de gelegenheid te geven hun klus te klaren. Heeft u vragen, dan kunt u telefonisch contact opnemen met telefoonnummer 072 - 535 68 68. Volgende week (maandag 7 tot en met vrijdag 11 september a.s.) worden de nieuwe gemeentegidsen huis aan huis verspreid, leder huisadres in Heiloo krijgt een gids in de brievenbus. Alleen de huizen waar een zoge naamde "Nee-Nee"-sticker of een "Nee-Ja"-sti- cker op de brievenbus geplakt is krijgen de gids niet thuisbezorgd. Heeft u een dergelijke sticker op de brieven bus, dan kunt u de nieuwe gemeentegids vanaf maandag 14 september a.s. tussen 08.00 en 16.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur afhalen bij de receptie van het gemeentehuis. Na 14 sep tember is de gemeentegids in beperkte mate ook verkrijgbaar bij de bibliotheek. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichting, tel072 -535 66 41. Groei en Bloei Damclub Heiloo Fitness heren 50-plus Klaverjasclub Wij en Zij Hobbyfarm van start Het Heilooër Hengelaartje Tuinkeuringen Groei en Bloei TE HUUR voor inwoners van Heiloo met koppel-indicatie Laatste taxus-inzamel- actie bij Intratuin Conditietraining Mensendieck Bert Schuiling, op 27 november in de Beun. (foto Peter van Aalst) HEILOO - Het nieuwe seizoen in theater De Beun staat in de startblok ken. De programmacommissie heeft zijn best gedaan een zo gevarieerd mo gelijk programma uit te zoeken, waar van u reeds kennis heeft kunnen nemen middels het programmaboekje dat u begin mei in deze krant aantrof. Er werd door het Heilooër uitgaanspu bliek massaal op gereageerd. De beroepsvoorstellingen vallen dit seizoen voor het eerst onder verant woordelijkheid van de Stichting Vrien den van de Beun. Dankzij de vele vrienden en sponsors die deze stichting het afgelopen seizoen heeft gemaakt, werd het mogelijk een paar grote namen in huis te halen. Namen waar voor Heiloo flink belangstelling toon de. De voorstellingen die Hans Liberg in oktober komt geven, waren binnen een week uitverkocht. Ook de kaarten voor Erik Brey zijn bijna uitverkocht, evenals die voor Henk van Ulsen. Voor het optreden van Crème Fraïche zijn inmiddels ook geen kaarten meer ver krijgbaar. De overige voorstellingen zijn zeer goed bezet. Vanaf 7 september kunnen de bestelde kaarten a contant afgehaald worden bij Theater de Beun. De kassa is geopend van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. HEILOO - Nog tot 7 september kun nen belangstellenden van 55 jaar en ou der zich opgeven voor de cursussen Engels voor beginners en gevorderden. De lessen worden gegeven in het Trefpunt. Aanmelden kan bij coördina tor H. ten Berge, Romplaan 5, Heiloo, tel. 072-5333134 tussen 19.00 en 19.45 uur. HEILOO - Bij Inzet Ateliers zijn de inschrijvingen gestart voor de nieuwe cursussen creatieve vorming. Het aan tal deelnemers per groep is beperkt. Het cursusaanbod is gevarieerd. Zowel voor de beginners als de gevorderden zijn er cursussen tekenen, schilderen (diverse technieken) en workshops passe-partoutsnijden en lino-technie ken. De cursussen beginnen in september en worden gehouden in het atelier aan de Raadhuisweg 10 in Heiloo, alwaar u ook inschrijfformulieren kunt afhalen. HEILOO - Binnenkort start onder lei ding van Marianne Knip-Sevenhuysen een cursus country line dansen voor senioren. De beginnersgroep start op dinsdag 8 september om 10.00 uur in het Open Huis, de gevorderden dansen op woensdag 9 september om 14.00 uur voor het eerst in het Kruispunt aan de Frederica's Hof. Donderdag 8 oktober begint een nieuwe cursus van tien wekelijkse lessen in het Open Huis om 13.30 uur. Voor inlichtingen en opgave kunt u bel len met Marianne Knip-Sevenhuysen, tel. 072-5321467 of met de Stichting Ouderenwerk, 072-5331297. EGMOND - Aan de Peperstraat 17 in Egmond-Binnen is sinds kort een nieu we praktijk voor natuurgeneeskunde geopend. Eigenares is Marion van der Molen-Walta, die al een aantal jaren in Egmond woont. Hiervoor had zij in Limmen een praktijk als genezer/hand oplegger. De nieuwe praktijk is onder gebracht in een totaal verbouwde zomerwoning en is compleet met wachtkamer, toilet, keuken, ontvangst kamer, behandelkamer en kantoor. Als natuurgeneeskundige past Marion van der Molen een aantal middelen en technieken toe, zoals natuurlijke voe ding, orthomoleculaire geneeskunde, fythotherapie en healing. Naast het werk in de praktijk geeft Van der Molen twee cursussen: Natuurlijke Voeding en Ontspannen door middel van geleide meditatie en visualisatie. Deze starten in september en januari. Informatie over deze cursussen wordt op aanvraag toegestuurd. Voor afspra ken en informatie kunt u bellen met tel. 072-5064661. Op maandag, woensdag en vrijdag is er een telefonisch spreek uur van 9.00 tot 10.00 uur. Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie advies: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Noord- Kennemerland: 072-5150173 (alarm) en 072-5150085 (informatie). Stichting Zwerfdier: 072-5612482. Vermist Roodcyperse gec. kater, 1 jr. Ken- nemerstraatweg/Kerkelaan, Heiloo. Grijscyperse gec. kater, iets rood op de buik, 5 jr, de Oostkanter, Heiloo. Middelgroot konijn, wit met zwarte oren, zwarte ring om één oog, zwart vlekje bij de snuit en op de rug, Werkendelslaan, Heiloo. Vijf kleine donkergroene papegaaitjes met rood stipje op de kop, Westerweg, Heiloo. Donkercyperse gec. kater, wit befje, vóór een sokje en een half sokje, achter witte teentjes, 16 jr, Land van Maat, Heiloo. Rood/wit katertje, wit snuitje, buik en poten, geel bandje, 5 maanden, Visweg Oosterzijweg, Limmen. Grote zwarte gec. kater, 3 jr, Kapelweg, Limmen. Inl. 072-5616106. Gevonden Jong cypers katje met iets rood, Burg. Nieuwenhuyzenstraat, Limmen. Grijscyperse poes met wit snoetje en befje, voor sokjes en achter laarsjes, Stationsweg, Heiloo. Zeer oud zwarte poes met witte vlek op de kop, wit snuitje, bef, buik en poten, Butterlaan, Heiloo. Jong cyperse katertje, Snoeckenburg, Egmond-Binnen. Jong cypers poesje met witte kin, Kennemerstraatweg/Blockhovepark, Heiloo. Lapjespoes met veel wit, De Karremel, Heiloo. Jong zwarte katertje, Grosmarkt, Ypestein. Inl. 072-5616106. HEILOO - Dinsdagavond 8 september start Groei en Bloei afdeling Heiloo het nieuwe seizoen met een lezing en diapresentatie over de Beemster. A.C. Kooger uit Amsterdam voert u dan door deze polder met zijn magistrale stolpboerderijen, zijn uitgestrekte wei landen en schitterende vergezichten. Voorts wordt een bezoek gebracht aan Middenbeemster, bekend als woon plaats van Betje Wolff, en het 'beste dorp van Holland', namelijk De Rijp. Aan het begin van de avond en in de pauze kunnen tuinboeken worden ingezien en tegen een geringe vergoe ding worden gehuurd. Deze avond wordt gehouden in Je gereformeerde Kerk, Noordergeeststraat 9. De aan vang is om 20.00 uur, de toegang is vrij. HEILOO - Op donderdag 10 septem ber om 20.00 uur houdt Damclub Hei loo een ledenvergadering in de kleine zaal van sporthal Het Vennewater. Tevens bestaat er gelegenheid zich als lid aan te melden. Ook dames zijn van harte welkom. Mocht u die avond verhinderd zijn, dan kunt u ook contact opnemen met de heer Kraakman, tel. 072-5333847. HEILOO - De fitnessclub voor 50-plus heren, onder leiding van docente Jean ne Gelsing, is afgelopen dinsdag weer van start gegaan. De club houdt de conditie op peil door bewegingsoefe ningen en conditietrainingen, waar geen toestellen aan te pas komen. De gymnastische oefeningen worden gedaan in de gymzaal aan de Buren- weg, op dinsdag van 15.30 tot 16.30 uur. Belangstellenden kunnen vrijblijvend langs komen en een keer meedoen. Voor meer informatie kunt u bellen met Kees van Ginkel, 072-5334133, Hans Heijen, 072-5330268 of Leo Wel ling, 072-533332^. HEILOO - Klaverjasclub Wij en Zij gaat van start op maandag 7 september. De club komt om de veertien dagen bij een. De opbrengst zal besteed worden aan het werk in ontwikkelingslanden en voornamelijk voor de armsten on der de Chileense bevolking, waar plaatsgenoot pater Theo Borst werk zaam is. Wie een avond gezellig wil kaarten, gaat naar het Trefpunt aan het Abra ham du Bois-hof. Men hoeft geen lid te zijn van deze club, iedereen is welkom. Aanvang 20.00 uur precies. HEILOO - De zomervakantie van de Hobbyfarm is weer voorbij. De stich ting Hobbyfarm heeft nu vijf jeugd groepen die van alles maken van onder andere klei, hout, papier en wol. De leeftijd is van 6 tot en 12 jaar. De groepen beginnen weer op woens dag 2, vrijdag 5 en zaterdag 6 septem ber. De groepen op woensdag en vrij dag zijn vol, maar op de twee groepen van zaterdag is nog plek. Deze zijn van 9.00 tot 10.30 uur en van 10.30 tot 12.00 it,*»... i«rn| HEILOO - Jan Pranger (r) wordt door Joke van café 't Kroegje gefeliciteerd met het behalen van het Heilooër HengelaartjeDe vissen wilden afgelopen zondag niet erg bijtenmaar Pranger wist toch nog 1875 gram vis op de kant te halenTweede werd Vronie Becker met 675 gram en derde Jos Buys met 650 gram uur. Wie zin heeft om ook op de Hobbyfarm te komen, kan bellen met Antoinette Bontje, 072-5338968 of met Ilse Plas- meijer, 072-5338838. Ook gaat in september in de Hobby farm de cursus keramiek weer van start. In de cursus boetseer je een beeld, object of iets anders dat geba seerd is op vrije expressie. Je leert het aanmaken van glazuren, het beschilde ren van het object met daarbij beho rende technieken en het stoken en afglazuren. Geïnteresseerden kunnen contact op nemen met Nancla Mariska, 'fel. 072- 5337606. bestrijden en veel te veel kou en nattig heid brachten de echte tuinlieden tot wanhoop. HEILOO - Het was natuurlijk niet zo'n geweldig voorjaar en de zomer liet ook nog wel iets te wensen over, maar tui nen werden er in Heiloo ondanks dat alles toch gekeurd. Meevallen deed dat niet, maar de vaste tuinkeuringscom- missie van Groei en Bloei deed wat mogelijk was om tot een eerlijke verde ling van de prijzen te komen. Driemaal waren de keurders op pad om te beoordelen op aanleg en algeme ne indruk, bloei, kleur en onderhoud. Dat laatste weegt vanzelfsprekend het zwaarst. Wie driemaal de toets der kri tiek kon doorstaan werd uiteindelijk genomineerd en dong mee haar de prij zen die in vier categorieën worden ver deeld. Er waren vele plagen deze zomer; heel veel slakken deden zich tegoed aan het groen, meeldauw was in vele tuinen ook niet of nauwelijks te De winnaars De prijswinnende tuinen liggen voor en naast de volgende adressen: klein 1. Bosrank 14, 2. Brasemcroftlaan 10, 3. niet toegekend. Middelgroot 1. niet toegekend, 2. Westerweg 288, 3. Wes terweg 337. Groot 1. Wentholtlaan 12, 2. de Dors 12, 3. de Blomhof 4. Zeer groot 1. Frederica's Hof 4, 2. Laan van Zeeman 30,3. Westerweg 218. De kampioenstuin ligt dit jaar in Plan Oost. Het was in het voorjaar al duide-. lijk dat de tuinvrouw op Frederica's Hof 4 hoge ogen zou gaan gooien. Het hele seizoen moet de tuin goed onder houden worden en daar ontbrak het niet aan. Alle drie de keuringen stond zij aan de top en daarom wordt aan haar de wisselbeker overhandigd op de ledenavond van dinsdag 13 oktober. kenmerken: huistype verdieping aantal kamers opp.woonkamer huurprijs per mnd. servicekosten eigenaar koppel-woning 2e 3 (inclusief woonkamer) 25 m2 845,95 39,50 Woningstichting Heiloo huuringangsdatum: 1 oktober 1998 voorzieningen c.v.-combi met HR-ketel en warmteterugwinning alarmtelefoon lift voorwaarden: - kandidaten met koppel-indicatie kunnen voorrang krijgen - senioren van 65 jaar of ouder - aantal personen: 1 of 2 - kandidaten die een door de gemeente toewijsbare zelfstandige huurwoning achterlaten met een huurprijs tot 1085,= kunnen voorrang krijgen - netto inkomen per maand: voor alleenstaanden van 1.800,= tot 2.700,= meerpersoons van 2.100,= tot 3.200,= Heeft u interesse en voldoet u aan bovenvermelde voorwaarden dan kunt u zich binnen 5 dagen aanmelden door het insturen van de woonkeuzebon aan Woningstichting Heiloo. Tel. 072-5338536: maandag t/m vrijdag van 9.00 - 12.00 uur Fax. 072-5339437 HEILOO - Sebastiaan Velthuis en Marinka Blom zijn bij de jeugd van TV Het Vennewater clubkampioen gewor den. Velthuis versloeg in de finale Robbert van der Steen. Blom won van Linda Nelissen. De jeugdclubkampioenschappen wer den in de tweede helft van augustus gehouden onder prima weersomstan digheden. Eerst werd in poules ge speeld en daarna via het afvalsysteem. Naast het tennis heeft de jeugd zich kunnen vermaken met tafeltennis, Oud-Hollandse spelletjes, midget-golf en beachtennis. Naast alle activiteiten werden de kinderen getracteerd op pannenkoeken en voor de ouderen was er een barbecue. De uitslagen: Jongens enkel A 1. Sebastiaan Velthuis, 2. Robbert v.d Steen. Meisjes enkel A 1. Marinka Blom 2. Linda Nelissen. Jongens dub bel A 1. Robbert v.d. Steen en John Warmer, 2. Machiel v.d. Hoonaard en Dennis Kosters. Meisjes dubbel A 1. Sofie Tervoort en Linda Nelissen. 2. Melanie v.d. Horst en Mariëlle Tonkes. Mix dubbel A 1. Sebas Velthuis en Linda Nelissen, 2. Niels Kok en Sofie Tervoort. Jongens enkel B 1. Kai Koppen, 2 Jordi v. Beek. Meisjes enkel B 1. Nikki Nelissen, 2. Melanie v.d. Horst. Jongens dubbel B 1. Jordi v. Beek en Wouter Bosman, 2. Daan Hoytink en Kai Koppen. Meisjes dub bel B 1. Cindy Admiraal en Nikki Nelissen, 2. Petra Metz en Mariska Zoon. Mix dubbel B 1. Jordi v. Beek en Nikki Nelissen, 2. Tim Phfaff en Melanie v.d. Horst. Jongens enkel C 1. Tjeerd Meijer, 2. Anke Puijt. Meisjes enkel C 1. Marit v.d. Molen, 2. Sharon Admiraal. Jongens dubbel C 1. Tjeerd Meijer en Anke Puijt, 2. Bram Beernink en Kenim Miner. Meisjes dubbel C 1. Marit v.d. Molen en Sharon Admiraal. 2. Chantal Spuijbroek en Marlon de Vos. Mix dubbel C 1. Anke Puijt en Marit v.d. Molen. 2. Tjeerd Meijer en Milon Laurent. Verliezers ronde: Jongens enkel B 1. Michael Demelker 2. Tim Phfaff. Meisjes enkel B 1. Mariska Zoon, 2. Eva Beijer. onvolledig en onjuist ingevulde bonnen worden niet behandeld Ondergetekende reageert op Adres van de woning Naam voorletter(s) Huidig adres Postcode Telefoon woonplaats Geboortedatum Geb. datum partner Totaal aantal verhuizende personen: Gezamijke netto maandinkomen: Datum koppel-indicatie Datum van inschrijving als woningzoekende van de gemeente Heiloo Alleen In te vullen door doorstromers Type achter te laten woning O koop* O huur* Eigenaar huidige woning Huurprijs huidige woning Handtekening *Aankruisen wat van toepassing is. Woonkeuzebon insturen naar/in de brievenbus deponeren van: Woningstichting Heiloo - Kennemerstraatweg 380 1851 BK Heiloo De bon moet binnen 5 dagen na verschijnen van deze krant in bezit zijn van Woningstichting Heiloo. HEILOO - Vrijdag 11 en zaterdag 12 september wordt voor de laatste keer de inzamelactie voor het snoeisel van de taxus baccata gehouden. De fabri kant van taxol (een kankerremmend geneesmiddel) heeft een nieuwe pro cédé ontwikkeld, waardoor door cel vermeerdering van baccatine er in de toekomst minder snoeisel nodig is. Voor dit jaar is er nog wel snoeisel no dig. Samen met haar klanten heeft Intratuin het eerste weekend van juni 25.000 kilo fijn snoeisel van de taxus baccata inge zameld. In de taxus baccata zit baccati ne. Deze stof is de basis voor taxol, een stof die van groot belang is bij de be strijding van eierstok- en borstkanker. Belangrijk is dat u zo laat mogelijk uw taxus baccata snoeit. Baccatine zit in de naalden van deze heester. Daarom doet u Intratuin veel plezier met de takken, die dunner zijn dan een halve centime ter, en het bijbehorend groen. Het snoeisel kunt u het beste droogden broeivrij inleveren. Het geld dat Intratuin krijgt voor het inzamelen van het snoeisel - dit was vorige keer 25.000 gulden - gaat volle dig naar de Nederlandse Kankerbe strijding. Verder krijgen alle klanten, die het snoeisel komen brengen, als dank een klein presentje van Intratuin. HEILOO - In september start weer een conditietraining volgens de Mensen- dieck-methode. De Mensendieck-trai- ning bestaat uit oefeningen die bewust worden uitgevoerd en als doel hebben het aanleren van een goed houdings- en bewegingspatroon met daarbij de juiste ademhaling. Tegelijkertijd wordt er aan verbetering van de algehele spierconditie gewerkt, zonder dat het lichaam te zwaar belast wordt. Deze lichaamstraining is voor iedereen, jong en oud, en met name voor diegenen voor wie de reguliere vorm van conditietraining te belastend is. De lessen zijn op maandag en donder dag van 9.00 tot 10.00 uur in de ballet zaal aan Mariënstein 178. De start is op 21 september. Voor informatie kunt u bellen met Yuh-Ing van Leeuwen, tel. 072-5818812.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 8